Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Mac-re még nem jött meg a frissítés. Windows-on látszik már?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Diák verzió majd 45 e áfával, épp hogy lehet kapni. :R

(#3) htc07 válasza Cs1csó (#2) üzenetére


htc07
addikt

sorban fognak állni az egyetemisták ;]

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

4.2-10.5 euró/user/hó? ezeknek teljesen elment az eszük?
office otthoni és kisvállalati verzió 84 rugó?
office pro 160 rugó?
maguknál vannak ezek?

most újítja fel az irodát a főnök. őrjöngeni fog, ha megmutatom ezeket az árakat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) leviske


leviske
veterán

Ezt a diákverziós dolgot most nem értem. Érvényes OM azonosítóval és nappali jogviszonnyal a 365 mindenkinek elérhető államilag, nem?

(#6) Thome válasza bambano (#4) üzenetére


Thome
addikt

Nem tudom mekkora cégről van szó, MS Action Pack nem lenne kifizetődőbb?

(#7) bambano válasza Thome (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kicsiről. <10 munkahely.

szerk: minden ötlet jól jön. kösz. majd vesznek jól egy office 2016-ot, a többi gépre meg felrakják a régit, az is megvan legálisan.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) tomp válasza htc07 (#3) üzenetére


tomp
félisten

Office 365-el 2099Ft havonta és már pár órája fent is van a 2016-os.
Ennyiért ajándék. Mármint nekem mert nálam a tárhely az elsődleges. :D

(#9) -szp- válasza TigerCat (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

A Win stabil verzió: 16.0.4229.1024, az OSX stabil: 15.14.0

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#10) westlake válasza -szp- (#9) üzenetére


westlake
félisten

Majdnem.
16.0.4266.1003

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11) tomp válasza westlake (#10) üzenetére


tomp
félisten

Office 365-el nekem is 16.0.4229.1024 a verzió.

(#12) westlake válasza tomp (#11) üzenetére


westlake
félisten

Bócsánat, azt hittem, hogy az Office 2016 verzióját írta.

Play nice!

(#13) -zolee-


-zolee-
tag

Azt nem lehet setup során megadni mint a korábbi verzióknál, hogy az Office suit melyik komponenseit akarom telepíteni (már previewnál sem lehetett)? Konkrétan nekem csak az Excel/Word/Powerpoint kell, a többi appra nincs szükségem így nem is akarom telepíteni őket mert csak a helyet foglalják.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#14) KBB válasza TigerCat (#1) üzenetére


KBB
tag

Mac-re nyar ota elerheto, most a Windowsos verzio kullog hatul

(#15) westlake válasza KBB (#14) üzenetére


westlake
félisten

Már melyikre gondolsz? Én ugyanúgy mai megjelenési dátummal látom az Office Home and Business 2016 for Mac-et az MSDN oldalon.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#16) FozzieBear válasza TigerCat (#1) üzenetére


FozzieBear
csendes tag

Mac-en már július 9 óta elérhető O365 előfizetőknek :)

Viszont sajnos a Mac-es a közelében sincs a windows-os verziónak, a legfontosabb must-have új feature-ök egyszerűen nem elérhetők Mac-en, így marad a Parallels Desktop, ha Mac-en akarsz teljes értékű Office-t futtatni :(

(#17) KBB válasza westlake (#15) üzenetére


KBB
tag

Nyar kozepe ota ezt hasznalom, addig csak vmi osregi 2011-es verziom volt, 365 elofizeto vagyok egy Macbook Pro-val.
Itt talaltam rola vmi "felhivatalos" megerositest:
http://www.macworld.co.uk/news/mac-software/microsoft-office-mac-2016-release-date-rumours-price-preview-install-video-tutorial-365-subscribers-3456798/

"Microsoft launched Office 2016 for Mac on 9 July 2015. However, this is only for Office 365 subscribers."

(#18) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Köszi srácok!

Nekem most ez van a gépemen:

Tehát ez a friss...

Szerk.:
Amit kitakartam, Product ID. Nem tudom személyes-e, szóval csak ez az oka.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19) FozzieBear válasza KBB (#17) üzenetére


FozzieBear
csendes tag

"addig csak vmi osregi 2011-es verziom volt"

Sajnos a Mac-es Office a 2016-al kezdi el közelíteni tudásban a Windows-os Office 2010-et :(
De sajnos nem éri el.
A Mac-es Office 2011 egy rakás trágya volt, a windows-os Office 2003 szintjén sem volt.
Pedig azt ígérte a MS, hogy a desktop OS-eken, legyen az Windows vagy OSX, azonos tudású Office-ok lesznek, de ennek még sajnos nyoma sincs, bár a 8-9 év lemaradást sikerült 6-7-re redukáni, ebben a tempóban talán 2025-re tényleg felzárkózik egymáshoz a két verzió....

(#20) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Sziasztok! Hogy a rákba lehet konfigurálni vagy módosítani a telepítést? Automatikusan felpakolt mindent a telepítő, semmi választási lehetőség nincs. Van valakinek tippje, megoldása? Próbáltam a setup /configure /modify, aztán a setup64.exe /configure parancsokat is, de nem reagál :(

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#21) TigerCat válasza FozzieBear (#19) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem az Excel cellák görgetéskor néha szétesnek, egyes cellák tartalma helytelenül jelenik meg, illetve ami nagyon durva, hogy görgetésre sokszor nem reagál, vagy csak többedszerre. Ilyenkor hiába görgetek, látszólag megy, de visszaugrik az eredeti pozícióba. Mindezeken túl az alapértelmezett nagyítás kissé egérmozi kategória, nem retinán pedig rémesen szőrösek a karakterek. A Word-ről nem tudok nyilatkozni, az nem sokszor kell... Szóval, ja. Lenne min javítani.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22) FozzieBear válasza TigerCat (#21) üzenetére


FozzieBear
csendes tag

A 2011-hez képest így is óriási előrelépés a Mac-es 2016 ..

Nekem az Excel-ben az fáj nagyon, hogy az igazán brutálisan jó, izgalmas feature-ök sehol nincsenek,

Data Model elérhető Windowsos Office 2010-hez add-in-ként, 2013-nak már szerves része, Pro licensz esetében beépített add-inként a PowerPivotot is használhatod, de Mac-es Office 2016-ban sehol sincs, se beépítve, se telepíhető add-in-ként, se a "pure" Data Model, főképp nem a PowerPivot .

Power Query (leánykori nevén Data Explorer) Windows-os Office 2010-re is telepíthető add-in-ként, Office 2016-ban be van integrálva szervesen (itt már nem Power Query-nek hívják, hanem Query Editor-nak), az objektumai immár elérhetőek VBA-ból is, Mac-es Excelen sehol sincs az egész :(

Pedig ezek a dolgok azok, amik amúgy az Office 2016-ot varázslatossá teszik, brutálisan erős eszközök ezek (elsősorban a Query Editor / Language M).

És akkor ezek csak a nagy és fontos dolgok, az egyéb apróságokról/hiányosságokról még nem is szóltam...

(#23) TigerCat válasza FozzieBear (#22) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, a pro felhasználók biztosan hiányolják, de azért a szaggató, béna. ki-kihagyó görgetés elég gáz. Pedig ez annyira alap dolog... Lenne.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#24) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

hat az biztos hogy nem akcioztak 'szenne' az árát !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#25) andrewb0y


andrewb0y
csendes tag

Akkor ez most ingyenes hallgatoi jogviszonnyal?

(#26) Kékes525


Kékes525
félisten

Rettenetesen drága. Csodálkozik a Microsoft, hogy sokan használnak fekete verziókat. A kalózverziók ellen olcsóbb árakkal lehetne felvenni a versenyt. Szerintem nem lenne kevesebb nyeresége sem. Én például megvenném, ha féláron adnák a LibreOffice helyett. Így azonban marad.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) fornettisuti


fornettisuti
veterán

jo draga, maradok elozo verzional, azzal is megtudtam csinalni, amit kellett.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#28) front3r


front3r
őstag

Havi 2k-ért ingyen van. Főleg, hogy be tudtam szerezni egy éves licenszt 12k-ért.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#29) FozzieBear válasza Kékes525 (#26) üzenetére


FozzieBear
csendes tag

Persze, nem olcsó, de szerintem valójában visszafogja magát a Microsoft az árazással, ha háromszor ennyiért adnák, akkor is megvennék majdnem ugyanennyien, mivel nincs alternatívája, és a versenytársak egyre inkább lemaradnak, kb 20 éve csak folyamatosan és egyre rohamosanabban nő a szakadék a MS Office és a "többiek" között, mára meg már behozhatatlanná vált az előny, valójában Sci-Fi-be illő feltételezés, hogy lesz valaha a piacon MS Office szintű productivity suite más gyártótól.

(A MS Office-t a LibreOffice-szal együtt említeni meg kábé olyan, mint a Metro/Metropol-t a Financial Times-hoz vagy az Observerhez méregetni... )

(#30) Kékes525 válasza FozzieBear (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyszerűbb dokumentumok készítésére tökéleten elegendő a LibreOffice is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) ttt1 válasza bambano (#4) üzenetére


ttt1
őstag

Nekem is hasonló a problémám. 30 gépre kéne win meg office ,de sztem beszerzek oem 2010-et fele ennyiből...Winből meg 7-est max 8.1-est.

(#32) FozzieBear válasza Kékes525 (#30) üzenetére


FozzieBear
csendes tag

Ezt nem tagadom, arra tényleg elegendő. De arra egy Office Online vagy Google Docs is elegendő, oda még LibreOffice is overkilll... Mostanában egyre kevésbé látom a LO létjogosultságát, komoly munkára úgyis alkamatlan, bohóckodáshoz meg - ahogy az online megoldások fejlődnek - egyre inkább felesleges.

(#33) Kékes525 válasza FozzieBear (#32) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez igaz, az online megoldások sok mindent kiváltanak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34) Apollyon


Apollyon
Korrektor

"Egyszerre többen is szerkeszthetik a dokumentumokat, könnyedén indítható Skype konferencia a résztvevőkkel"

Feltéve hogy a skype működik ;]

Amúgy tényleg elég brutális ára van.

(#32) FozzieBear: LO-nál sokkal kisebb a veszély (megfelelő operációs rendszer választása esetén) hogy az adatok 3. fél (azaz illetéktelen) kezébe kerülnek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#35) nonsen5e válasza leviske (#5) üzenetére


nonsen5e
addikt

Igen, teljesen ingyenesen.
Mondjuk nem tudom a NY-i 6 óra nekünk hova fordítódik, tegnap (ma) hajnali egykor nekem még nem a 2016-ot szedte le.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#36) joghurt


joghurt
addikt

Az, hogy már a funkciók eléréséhez is keresőt vezettek be, számomra annak bizonyítéka, hogy a ribbon baros baromságon nehezen találták meg a felhasználók azokat a funkciókat, amiket az MS nem rakott ki alapértelmezettként kiemelve. A menühöz meg égő lett volna visszatérni.

A másik, hogy a stílusok kezelése továbbra is mennyire háttérbe van szorítva. Egységsugarú Gizike továbbra is közvetlen karakter- és bekezdés formázással fogja elkészíteni a leveleit. Pedig néhány jól összerakott stíluskönyvvel (pl. levelezés, kiadvány), és a stílusállítás közvetlen formázáshoz képesti GUI előtérbe tolásával át lehetne nevelni rá a népet.

Arra kíváncsi vagyok, így a 2016-os változatban képesek voltak-e már végre implementálni a római számokat... Nem csak a magyar, de még vagy öt másik európai ország helyesírása szerint így (is) írható a hónap. A LibreOffice ősidők óta kezeli, az MSO pedig nem. (Nem arra gondolok, hogy a ROMAN függvénnyel össze lehet-e rakni kiíratáshoz, hanem hogy megérti-e, hogy "2015. IX. 23.".)

A tej élet, erő, egészség.

(#37) adamssss


adamssss
veterán

Akinek 365 elofizetese van annak gondolok ingyenes a frissites igaz? Ezek szerint ma mar toltheto?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38) nonsen5e


nonsen5e
addikt


Wat Microsoft? :U És fél óra alatt jutott el 27% letöltésig. Valami nagyon nem stimmel. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39) alevan válasza nonsen5e (#38) üzenetére


alevan
őstag

Szerintem neked is igazad van és a Microsoftnak is. Csak épp az ő részükön lassú a kapcsolat :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#40) Apollyon válasza nonsen5e (#38) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Látod, ezt kapod a pénzedért ;]
Amúgy valszeg most mindenki rácuppant a szerverekre és tölti ezerrel, azért lehet ilyen lassú.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Na kicsit begyorsult és lejött. 2013-as verzió, meh? Diák 365-ös előfizetés nem kap 2016-ot, vagy majd csak később?

alevan: Furcsa a fejed, fel sem ismertelek. :P

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42) alevan válasza nonsen5e (#41) üzenetére


alevan
őstag

Több min valószínű, hogy megkapja, csak kicsit hátrébb vannak a terjesztési sorrendben (mint általában).

Még én is meglepődtem komment után ma reggel. Hozzá kell szokni :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#43) Ultrazord


Ultrazord
tag

oszt van e benne linux támogatás? :D

(#44) bandras0226 válasza Ultrazord (#43) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Szerintem még évekig nem lesz benne, ha csak csoda nem történik. Meg melyik linuxé? Mert az sem mindegy.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#45) Dhampir válasza Ultrazord (#43) üzenetére


Dhampir
félisten

Elképzelhető, hogy a Wine, illetve a PlayonLinux tudja futtatni, persze a puding próbája az evés.

[ Szerkesztve ]

(#46) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

aki kiprobalta, attol kerdezem hogy lehet-e az Outlook Nevjegyek kozott keresni a Windows keresojevel ? ? ?

vagy ez megint Hianycccikkkk ?!? ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#47) King Unique


King Unique
titán

Nekem vásárolt 365 van otthon, de ma rápökve, azt írta, hogy naprakész (15.0.4753.1003) Kis fáziskéséssel majd gondolom ez is frissül, bár annyira dizájn terén nem tetszett 2016 Preview.

(#45) Dhampir: nem hiszem, úgy tudom csak 2007/2010-ig rakható fel. De ezek az hegesztéses megoldások amúgy sem az igaziak, legjobb (lenne) a natív támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#48) Reinkz válasza nonsen5e (#38) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nah az is egy sávszél.. :D digitől van?(:

(#49) nonsen5e válasza Reinkz (#48) üzenetére


nonsen5e
addikt

Igen. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#50) bambano válasza FozzieBear (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

természetesen van alternatívája.
most görcsölök egy kis iroda felújításával, amiből az it rám esett.
ha ilyen elborult árakon akar az ms nyomulni, hogy az alap oprendszer meg az alap irodai szoftver lényegesen többe kerül, mint a vas, akkor rakok mindenhova linuxot, amit azon meg tudnak csinálni, azt megcsinálják azon, meg betolok a szerverre egy virtualizált w10-et, és majd azon megcsinálják, amit a linuxon nem tudnak. alap dokumentum kezelésre elég az lo, ha jön az a mánia, hogy szétesik az mso doksi lo alatt, akkor meg rdp-vel bemászik a szerverre arra a kis időre és megcsinálja ott.

puff, a licenszek zömének lőttek ms szempontjából, és ettől még legálisak maradunk.

vagy az is megoldás, veszek 70 rugóért egy használt thinkpad notebookot, arra tolunk egy komplett jogtiszta w10-et mso-val, és majd annak az asztalára rakom le, akinek éppen szüksége van rá.

legálisak maradtunk, kitoltunk az ms-sel, halleluja.

mielőtt bárki is félreértené: itt most nem a szokásos ms utálatom vezérel, mert engem minimálisan se érdekel, hogy mások milyen rendszeren dolgoznak és milyen licenszekre költik a pénzt. nekem tökéletesen megfelel, ha az iroda, ami nem az én felelősségem, ms cuccokkal megy. csak tudom, hogy ezeket az árakat nem fogja a főnök benyelni, így az ms rosszul jár. és abban is biztos vagyok, hogy sok más cégvezetőnek is ez lesz a véleménye. köszönöm gatya, hogy ennyit teszel a nyílt forrás terjesztéséért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.