Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

csúcs, most már arról is lehet vitázni, hogy a beadandó nagyházidat hány fps-sel renderelte a gép...

:DD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) joghurt válasza #20749568 (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Bár a Writer (és a beépített helyesírás-ellenőrző) veri a Wordöt, mint ahogy a Calc is lényegesen jobban veszi az akadályokat nagyobb táblázatoknál az Excelnél, az átlag felhasználó számára ezek nem annyira szempontok.

Mi kell a népnek, mi alapján ítél? Az Excel lényegesen szebb grafikonokat tud, a PowerPointhoz pedig használható sablonok is vannak gyárilag, illetve az olcsójátékhülyegyerekeknek diaátmeneteknél is jobbak a lehetőségek.
Ja, és hogy a közoktatás és a közigazgatás nagy része MSO-ban dolgozik, amihez egy informatikai analfabéta számára a LO egy teljesen más, újra megtanulandó rendszer.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) cinemazealot válasza joghurt (#3) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én amikor az MS (talán 2007 környékén?) átstrukturálta az office alkalmazások menüjét, telezúzta egy rakás csicsa ikonnal, és "Classic Menu"-be száműzte a hagyományos "File, Edit stb." menüsort, teljesen elvesztem. :F Még az esetleges inkompatibilitás ellenére is megváltás volt számomra a LibreOffice (azóta is abban dolgozom), MS Office-t pedig csak kényszerből és végszükség esetén tartok, ha valaki olyan tartalmat küld nekem, amivel a LibreOffice valami miatt nem boldogul. Remélem, ez a LO új verziójával egyre kevesebbszer fordul majd elő. :)

Lehet persze, hogy bennem van a hiba, és fölöslegesen ragaszkodom a '90-es években belém rögzült tapasztalathoz, de nem vagyok biztos benne, hogy egy informatikai analfabéta számára nulla szintről az MS könnyebben megtanulható, mint a Libre. :N

Ja, a PP prezentációim pedig általában mellőznek mindenféle effektet. Irodai munkában sosem voltam híve a látványosságnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#5) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már vártuk! :C

Az a 31 karakteres táblázat név limit az pont egy hete szívatott meg, mert LO-ban simán megy a hosszú tab név, de az MSO-s kollégák nem tudtak mit kezdeni ezzel, náluk dokumentum helyreállító indult el...
Először nem is tudtam mi van, aztán később megtaláltam, hogy ez egy hard limit az MSO-ban már a kezdetek óta, hogy egy tab neve maximum 31 karakter lehet.

Az sajnálatos, hogy ezt csak most lett javítva, láttam róla bugreportot évekkel ezelőttről.

cinemazealot: szintén. Az MSO 2003 még úgy nézett ki, ahogy kell. Aztán jött a ribbon, engem meg elvesztettek örökre, onnantól kezdve OOo, majd LO.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) ntomka válasza joghurt (#3) üzenetére


ntomka
nagyúr

a Calc is lényegesen jobban veszi az akadályokat nagyobb táblázatoknál az Excelnél

Én ezt pont fordítva tapasztaltam. Az LO-t pont azért cseréltem le másra, mert rettenetesen belassul egy komolyabb táblázattól.

ツ Headphones on - World off

(#7) hunluki válasza cinemazealot (#4) üzenetére


hunluki
senior tag

Detto. Céges gépre direkt kértem had tehessem fel mert ezzel tudok hatékonyan dolgozni (Office 97-en tanultam), a ribbonos dolog nekem full logikátlan és átláthatatlan.

#6: Zúzósabb táblázatoknál ha hálózaton lévő fájlokkal dolgozom akkor excel előszeretettel vált nem válaszol módba és dobja el magát (magával rántva az összes többi megnyitott excel doksit). Calc-al sose volt ilyen gondom.

(#8) Ueda


Ueda
senior tag

A FreeOffice-t is említsük meg, mint választási lehetőséget.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#9) Jim Tonic válasza cinemazealot (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem, nem benned van a hiba. Azt a menüt szerintem mindenki gyűlöli. 10x év után sem szoktam meg. Az még a Ballmer éra, amikor izomból akartam mindent letolni az emberek torkán. Ilyen volt a csempés win és a windows CE mobilon. Ez utóbbiak már megbuktak, remélhetőleg a sorsára jut a szalag is.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) joghurt válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Arról ugye nem is beszélve, hogy a 4:3 -> 16:9 monitor átállással függőlegesen kisebb lett a képernyőfelület, a dokumentumok viszont tipikusan lefelé hosszúak. A kettő kombinációjára igen logikus megoldás, hogy függőlegesen még vastagabb sávval vegyük el a helyet az érdemi tartalomtól. Egy MSO-ban úgy érzem magam, mintha egy tank kémlelőnyílásán keresztül igyekeznék könyvet olvasni.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) Caldera válasza Ueda (#8) üzenetére


Caldera
aktív tag

Bizony! Aminek és meg is vettem a Pro változatát, magán használatra 5 gépre telepíthető és így Win és Linux alatt is ugyanaz a felület fogad.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#12) moleculez


moleculez
veterán

Mindenkinek mások a preferenciái, van amivel Gipsz Jakab napi szinten küszködik, de a userek 90% sosem használja azt/úgy.
Nekem pl az MSO tollas bevitellel van rossz tapasztalatom, 4-5 oldalt írok wacom táblával, és elég durván belassul, ki kell kapcsolni az automatikus mentést. Ugyanaz a file MSO alatt iPad + Pencil kombócal hibátlan.
Miért tollal írok? Mert a matek beadandót biztos nem fogom gépelni, (azt se használja gondolom a matek tanárokon kívül senki, hogy ennyire körülményes?), LaTeX-t meg most nincs időm/kapacitásom megtanulni.
LO-t nem próbáltam még erre, de lehet érdemes lenne.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) ntomka válasza hunluki (#7) üzenetére


ntomka
nagyúr

Linuxot használok, MSO nálam alapból nem játékos emiatt. Elhiszem amit írsz, de nekem a Libreoffice Calc-kal tényleg ez a tapsztalatom.
Most FreeOffice-t használok. Ez sem tökéletes, de azokat a táblázatokat, aminknél LO homokórázott, ez pikk-pakk kezeli.

ツ Headphones on - World off

(#14) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ez tudja már, hogy ha frissítés van, akkor maga szívja le, és ne böngészőt nyisson, mint "letöltés" gomb?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16) beef válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


beef
őstag

Ne félj, most megint újra tervezi MS az egész Office GUI-t :)

(#17) sh4d0w válasza beef (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Meg a file formátumokat is...

https://www.coreinfinity.tech

(#18) joghurt válasza ledgeri (#14) üzenetére


joghurt
addikt

Az opcionális összetevők között bekapcsolható egy automatikus letöltés. Feltételezem, hogy épp erre a célra.

A tej élet, erő, egészség.

(#19) moleculez válasza sh4d0w (#17) üzenetére


moleculez
veterán

erről valami bővebb infót esetleg :R ?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#20) Bici válasza Ueda (#8) üzenetére


Bici
félisten

Nálam az OnlyOffice hozta eddig a legjobb MS Office konpatibilitást.
Szerintem 100%-os, legalábbis eddig.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) sh4d0w válasza moleculez (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Feltételes poénkodás volt - ha már egyszer az LO natívan meg tudja nyitni a formátumokat, akkor ideje megint belebuzerálni...

https://www.coreinfinity.tech

(#22) SirRasor válasza #90384640 (#15) üzenetére


SirRasor
őstag

Egy apróságot leszámítva: MSO word/excel (mindegyik verzió! XP (2001)-től kezdve) pillanatok alatt elindul(igen, a 2019-es is), a LO writer/calc meg másodpercek alatt indul csak el. Ez pölö engem baromira idegesít és csak ezért maradok Office 2007-nél, de most teszek egy próbát ezzel az újjal, hátha gyorsult valamennyire.
Nem, tojok rá milyen gépen fut. A 2007-es egy krumplin is gyorsan elindul, de a munkahelyi gépem se egy erőmű és a 2019 1mp alatt már használatra kész.
Mindig így válogatok programokat a gépre: legyen pici, gyorsan fusson stb. 7zip, foobar2000, mpchc, sumatrapdf, de ez az office hányadék még nincs a helyén :(

EDIT: feltettem, kipróbáltam és az ezelőttihez képest (talán 5.x-et próbáltam utoljára) érezhető a gyorsulás. A versenyt nem veszi fel, de most már 2 másodperc alatt van a kettő közötti különbség, ami már elviselhető (ha már benne van a memóriában!)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#23) hunluki válasza SirRasor (#22) üzenetére


hunluki
senior tag

MSO rendszer indulásakor előtöltődik, egy része benne van már a memóriában azért indul gyorsan, rendszerindításba megtalálod valami office preload néven.
LO-ba is van ilyen opció, beállítások általános fül alatt, utána ugyanolyan gyorsan fog indulni mint az MSO.

(#24) SirRasor válasza hunluki (#23) üzenetére


SirRasor
őstag

Hát nem tudom, szerintem az előző hsz-embe beleírtam direkt, hogy a LO benne van a memóriában :U
Másrészt pont a 2007-es, ami fent van a gépemen, na ott semmi se töltődik a memóriába rendszerindításkor. Még csak szolgáltatás se fut az office-tól. Ahhoz képest az első vs második indítás között 500 ms különbséget se érzek. Igaz 340 kb-os az indító exe és a memóriában kemény 11 MB-ot foglal le egy üres dokumentumnál.
Libreoffice üres dokumentumnál bekajál 164 MB-ot. Na itt a különbség...

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#25) hunluki válasza SirRasor (#24) üzenetére


hunluki
senior tag

Okés, csak egyenlő esélyekkel futtassuk már őket ha már összehasonlítunk. Nálam linux alatt egy atom n455 procis gépen 2 giga rammal és hdd-vel gyorsindítóról instant indul másodpercen belül, ennél nem hiszem hogy gyengébb géped lenne.

Azért az egyszer elindítottad és emiatt egy része benne van a ramban vs preload mint implementált fícsőr szinten aktiválva van az nagyon nem mindegy.

(#26) SirRasor válasza hunluki (#25) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem, egész egyszerűen a 11 MB vs 164 MB számít.
Később szerkesztettem; pont nem láttad. Szóval a 2007-eset még baromijól optimalizáltan csinálták meg. Semmi szemét, semmi sallang és támogatja az X-es formátumokat. Igaz, a telepítője is csak ~400 MB. Utána már nagyon elszálltak mindennel.
Na nézzük tovább mi mennyi a memóriában:
excel üres tábla: 6,5 MB
calc üres tábla: 155,8 MB
Hát ennyi. Maradok a 2007-esnél.

beef A 2007-esben még nincs olyan. hát igen, a benti 2019-esben már ott csücsül :W
Egyébként pont a OfficeClickToRun szolgáltatással indultam el a lejtőn, mert ugyanezt végigcsináltam, mint Te. Letiltva: akkor semmi se megy. Nem megy? Oké, akkor kuka az egész és keresek valami mást. Na akkor LibreOffice-oztam picit, de sok kompatibilitási gond jött elő és akkor visszatettem a 2007-et. Azóta semmi gond és villám gyors :D Persze modern dolgokat biztosan nem lehet vele csinálni, de amire nekem kell, arra pont jó.
Ha meg kevés lenne, akkor már inkább google drive-on csinálnék gdoc gsheet stb-t. Persze az még lassabban nyílik meg mondjuk asztali drive-ról indítva, de ott már nem is az a cél.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#27) beef válasza SirRasor (#24) üzenetére


beef
őstag

Engem meg az olyanok idegesítenek MS office-ban, hogy mikor semmi sem fut, akkor is memóriában tartja az OfficeClickToRun.exe-t, ha service-ből leállítom, hogy ne induljon automatikusan, akkor sem excel, sem word nem indul, de annyi eszük sincs, hogy elindítsák a a nem futó service-t ha kellene. Ja és mindemellett folyamatosan logolgat temp mappába. Köszönöm MS.
Szóval engem meg az ilyen sunyi dolgok zavarnak.

(#28) hunluki válasza SirRasor (#26) üzenetére


hunluki
senior tag

Kedvedért benéztem a céges gépemre:
Writer:

Calc:

Igaz ez nem a hetes hanem még 6.4.5.2, de nagyon messze van az általad írt 164 megától.

Nem akarlak meggyőzni, azt használsz amit jónak látsz, azért kötekszem mert itt van előttem a kézenfogható tapasztalat ami szembe megy az állításoddal.

(#29) SirRasor válasza hunluki (#28) üzenetére


SirRasor
őstag

Nekem is 8, de ha tényleg kíváncsi vagy, akkor tedd fel a 7-est és azt a képet linkeld be. Illetve abból a 64 biteset tettem fel. Nyilván az több memóriát fog lefoglalni, de azért annyival nem.

Make Love not war!

(#30) Bici


Bici
félisten

Srácok, van, aki próbálta már a WPS és a freeOffice-t összehasonlítani?

Nelem a LO7 sokkal lassabb ennél a kettőnél, így nem alternatíva.
Az Only Office helyére keresek időről időre másikat.
Sebességben jól vizsgaának, és pár doksit is szépen visznek, de hosszabb távú tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31) hunluki válasza SirRasor (#29) üzenetére


hunluki
senior tag

Áhh, csak a stabil, majd ha a fejlesztők is azt mondják hogy ajánlott lesz a hetes akkor felkerül az is :K

Amúgy 2007 még támogatott egyáltalán?

(#32) Lenry


Lenry
félisten

az elmúlt nagyon sok LO változat Excelje instant elcrashelt a Ctrl-1 billentyűkombótól Arch Linux alatt.
kíváncsi leszek most jobb-e

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) CPT.Pirk válasza SirRasor (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

LO Writer (6.3.6) Manjaro Linux alatt elsőre 1.5mp alatt jött be, utána már a töltő csík csak egy ugrás volt, talán fél másodperc.

A céges W10-es gépen is 1mp alatt a képernyőn van a writer. Ott nálad valami gond lesz.

Lenry: Manjaro alatt nem csinál olyat. :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) Lenry válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


Lenry
félisten

más rendszer alatt nekem se, de a fő céges gépemen Arch fut, úgyhogy kissé kvára zavart, hogy nem tudok egy nyamvadt formázást se elintézni
(azóta inkább átfordulok a Mac-re, azon az MSO-nak nincsenek ilyen nyűgjei)

mod:
őőőő, lol?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) CPT.Pirk válasza Lenry (#34) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Terminálból indítva nem írja ki, hogy miért omlik össze?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) Lenry válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


Lenry
félisten

most vagy nem ír semmit, vagy nem próbáltam, őszintén nem emlékszem. ha legközelebb arrajárok, megnézem :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) joghurt válasza SirRasor (#29) üzenetére


joghurt
addikt

Sajnos a 7-es Calc nálam is 180 körül eszik. Igaz, 64 bitesen, szemben hunluki 32 bitesével.

A tej élet, erő, egészség.

(#38) hallador


hallador
addikt

Feltettem működik. Má meg is írtam egy fél doksit rajta. Örülök hogy megjelent.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) btprg válasza joghurt (#3) üzenetére


btprg
senior tag

Szerintem az kellene a népnek, hogy ne legyen használhatatlanul lassú. Kíváncsi vagyok, hogy az új grafikus gyorsítókkal ez megvalósul-e. Nálam mindig is az verte ki a biztosítékot a LibreOffice-nál, hogy olyan lassú, hogy ha kijelölök pl. valami szöveget, akkor szemmel látható késleltetéssel módosulnak át a gombok a SpeedButton sávban. Ezen kívül bizonyos esetekben (pl. kép valami alatt, amire nem lehet rákattintani) nagyon bután tud viselkedni. Eddig akárhányszor megpróbáltam vele dolgozni, mindig sírva menekültem vissza az Office XP-hez (2002), annyival rosszabb volt a felhasználói élmény még egy ilyen ős MsOffice-hoz képest is.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#40) btprg válasza Caldera (#11) üzenetére


btprg
senior tag

FreeOffice vs. "meg is vettem a Pro változatát" :F
Ha valaminek freeakármi a neve, és mégis csak valami lebutított van ingyen, az elég fura... Mint az "ingyenes társkeresők", ahol ingyen küldhetsz évente egy üzenetet, a többi dologért meg fizetni kell :D

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#42) Bici válasza btprg (#40) üzenetére


Bici
félisten

Valóban van pár különbség tudásban. [link]

Én most ezt (freeoffice), és a WPS Office-t hasonlítgatom össze az OnlyOffice-szal. Utóbbit a lassúsága miatt cserélném le, csak még nem tudom melyikre.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Régebben (kb.28 éve :-P ) a WordPerfect szoftvert használtam és utána még sokszor sírtam vissza.
A ribbonon szerencsétlenség és számos Excel / Word rendszerösszeomlás, no és a Word többszintű sorszámozásában kiszámíthatatlansága, meg a normális sablonkezelés hiányában ismét rátaláltam: https://www.wordperfect.com/en/ Állítólag mindabban penge, amit az MS Office nem tud és nekem nagyon hiányzik.
Lesz egy-két óra időm pattintom fel a próbaverziót, és ha beválik, pengetem a díjat és cserélem az MS Office-t.

(#44) CPT.Pirk válasza Ed_007 (#43) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez mind nagyon érdekes, de a hír a LibreOffice-ról szól, nem az MSO-ról vagy bármi másról. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#45) Ed_007 válasza CPT.Pirk (#44) üzenetére


Ed_007
aktív tag

???

Olvastad a korábbi hozzászólásokat?

Már a 8. poszt sem a LibreOffice-t említette... ha még nem tűnt volna fel.

Ahogyan a fórumokban szokásos, elkezdődött egy beszélgetést, a LibreOffice-tól indulva, majd a jellemzői, előnyei, hátrányai stb. taglalásával eljutottunk a hasonló funkciójú többi szoftverhez, és megosztjuk egymással a tapasztalatainkat.

Ez miért probléma?

[ Szerkesztve ]

(#46) CPT.Pirk válasza Ed_007 (#45) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Erre van az off topik gomb, mikor már egy szó sem szól a posztodban a témáról.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos makrózás szempontjából semmi sem változott, ugyanolyan elavult, mint volt...
Nem igazán értem, hogy miért nem lépnek a probléma megoldásával kapcsolatban, holott Én magam is már nem tudom hányszor írtam nekik.
2020-ban alapnak kellene lennie, hogy automatikusan listázza beíráskor a beépített VBA függvényeket, paraméterezéssel együtt, mert szvsz 2 kezemen meg tudnám számolni, hogy hány olyan ember él a föld bolygón, aki az összes fx-t, az összes paramétert, az összes konstanst stb stb fejből keni-vágja...

Ha benéz valaki az Excel topikba, ott jól látható, hogy a kérdések jelentős része makró programozáshoz kapcsolódik, él a topik (és jó koponyák vannak ott, akik készséggel segítenek is), ugyanez a LO topikról nem elmondható(kvázi halott), pedig szvsz lenne rá igény, ha nem ilyen elcseszett makró megközelítés lenne az LO-ban.

Persze, ha valaki esetleg tud valami beállítást, ami a korábban felvázolt problémát megoldja, akkor ne tartsa magában. :R

Mindemelett jó, hogy van az LO, sosem voltam ellensége.
(Ezen a 7-es kiadáoson azért még van mit csiszolni, mert elég sok vizuális bug van benne(kilógnak gombok, amiket csak lehet látni, ha átméretezed az adott ablakot) stb stb, de majd alakul)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48) sh4d0w válasza Fire/SOUL/CD (#47) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Eleve a felvetést sem értem, miért kéne egy open source cuccnak VB-t támogatni, de mindenesetre van benne részleges támogatás.

Ha makrózni akarsz LO-ban, miért nem a saját beépített makró basic-et használod? Ha meg VBA kell, miért nem maradsz MSO-nál?

https://www.coreinfinity.tech

(#49) Fire/SOUL/CD válasza sh4d0w (#48) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak félreérthetően fogalmaztam az aláhúzott részben: "2020-ban alapnak kellene lennie, hogy automatikusan listázza beíráskor a beépített VBA függvényeket, paraméterezéssel együtt..."
Akkor legyen VBA=LO beépített makró basic-e...
A lényegen nem változtat, abban mondatban pont nem az volt a lényeg (ha nagyon akartad volna, akkor ráértetted volna). ;]

Megmutatom képen, hogy egyértelmű legyen az általam kritizált hiányosság.
Ezt kellene, hogy tudja az LO makró editora, amit pl Embarcadero-nál Code Completion, MS Visual Studio-nál IntelliSense, az Excel-ben meg nem tudom minek neveznek ([kép] | [kép]).

Talán nem kell ecsetelnem, hogy ez mennyivel segíti elő a programozást(bármilyen nyelvben), mintha minden egyes fx nevet végig be kell pötyögni a paraméterezéseket meg a net-ről nézegetni egyenként...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50) sh4d0w válasza Fire/SOUL/CD (#49) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ah, így sokkal tisztább, tényleg nem kötözködés volt.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.