Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#344) Lacpac válasza ponuda (#333) üzenetére


Lacpac
őstag

ha nem kéne hűteni az alkatrészeket, akkor minek lenne a VGAn hűtés??

Miért, szerinted a gyárban hogy forrasszák az alkatrészeket a panelra? Felszerelt coolerral? Vagy minden alkatrészt külön, egyenként? Valóban nem ez a hivatalos módja a javításak, de én sem fizetnék egy 5-6 ezret érő kártya javíttatásáért 3-4K+ postát.
Aki meg a komolyabb, de drágább kari is a polcon áll, miért nem csinálná meg? Költeni nem akar rá, de még tartalékkártyának jó lesz a jövőben.
(Mondjuk ott van a másik véglet is, aki süti, és utána feldobja az apróba. Erről inkább nem írnék véleményt.)

I'm Jocc

Egyik tagnak valószínűleg a RAM-ok szórakoztak a vga-n. Aztán egyszer véletlenül elfelejtette ráhúzni a hűtést, kicsit megfőtt a vga, és azóta jó. (Valószínűleg valamelyik forrasztás engedhetett el) Én úgy hallottam, ha meghajtod a vga-t, és úgy melegszik, az biztonságosabb módszer, mint a sütős.

Há biztonságosabb, de a forrasztás az 200-250°C körül van, nem tudsz úgy meghajtani valamit, hogy ilyen hőfokot érjen el. Persze alacsonyabb hőfokon is megfolyik a forraszanyag, de ide már szerencse is kell, nem is kicsi.
(ha kedves a vga, és biztosra akarsz menni, akkor szervíz. BGA álomással, meg mindennel ami a szem száj ingere)

Ezt a módszert csak akkor használni, ha minden mindegy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.