Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flash-


flash-
veterán

de ezt se az enermax gyártja már ha jól gondolom, és nemcsak a bélre gondolok itt

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ez már nem Enermax...

Ennek pl tán Segotep belseje van...

[link]

Kellemetlen látni egy egykor nagy hírű gyártót folyamatos csökkenés felé tartani.. Biztos van benne valami, hisz kevesen fizetik meg a minőséget.

Az Enermax így tudja tartani a profitot, vagy növelni, saját gyártás már nem éri meg / meg már nincs is.

Nem mondom, hogy gagyi lenne a belseje, sőt a tápgyártók és belekről lehetne órákat beszélni, mert minden nagyobb gyártónak van esetleg kisebb leányvállalata is, pl a Seasonicnak is, amelyek ugyanazt a designt használják más gyártósoron.

Segotep-ről infó kevés...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) #97716736 válasza Graphics (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

Sajnos ez van, regen tenyleg jok voltak :K

(#4) Cifu válasza Graphics (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért én némileg árnyaltabban látom a képet.

1.: Hajdan a valóban igényes tápok, mint az Enermax horror áron voltak. Valami olyasmi rémlik fel, hogy bő 12-14 évvel ezelőtt az Enermax kb. kétszer annyiba került, mint a hozzá fogható teljesítményű (és amúgy nem rossz) Chieftec tápegységek.

2.: Hiába fúj mindenki a "gagyi" kínai gyártókra, meg hogy jajj, csak a Seasonic, FSP meg ilyesmi belűek érnek valamit, a helyzet az, hogy még a kritikus teszterek is már évek óta keserűen be kell ismerjék, hogy még egy CWT belű Corsair is lehet hibátlan minőségű. Akkor most mi is a probléma? :U

3.: Ebből fakadóan már nem azt kell nézni, hogy milyen gyártója van, hanem azt kell nézni, hogy az adott széria milyen minőségben készül. Ha jó, akkor hurrá, ha nem... akkor meg kerülni kell.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) R9DEON válasza Cifu (#4) üzenetére


R9DEON
senior tag

A Corsair CWT tápokat a tavaly talicskával hozták vissza gariztatni, ennyit erről.

(#6) Cifu válasza R9DEON (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gondolom nem az AX szériákat, hanem a VS-eket...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) R9DEON válasza Cifu (#6) üzenetére


R9DEON
senior tag

Így igaz!

(#8) Cifu válasza R9DEON (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor ismét rámutatnék a #4-es hsz. 3. pontjára.

Nem az számít, hogy ki a gyártó, hanem az, hogy milyen a minősége az adott szériának.

A Corsair-nál a VS és a CX széria sajnos a hulladék kategória. Ez van. Azonban nem azért, mert a CWT gyártja, hanem azért, mert a Corsair ilyen áron ilyen minőséget rendel meg. A CWT is tud minőséget letenni az asztalra - például a Corsair HMi, RMi és AXi szériájában...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) pomorski válasza Graphics (#2) üzenetére


pomorski
őstag

Hiszek neked, hiszen te vagy a tápegységes ember. Tehát akkor a konklúziód, hogy ilyen tápban ne gondolkodjon senki?!

(#10) Graphics válasza pomorski (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hosszútávú tapasztalat nélkül nem tudnám nyugodtan ajánlani

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) hash99 válasza Graphics (#10) üzenetére


hash99
senior tag

Az EVGA G2 / P2 tápoknak milyen belseje van? Tudom nem éppen idevág de biztos tudod a választ. :)

(#12) Lacok válasza hash99 (#11) üzenetére


Lacok
őstag

Mindkettő Super Flower belsővel szerelt
G2 [link]
P2 [link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok látom itt néhányan vágjátok a témát :-)
Fél éve újitottam egy Enermax Platimax 500 tápot.
Az oka az volt hogy bár nem a legjobb ár érték arányu márka de mindenképp Platinumot akartam a kisebb hő miatt mert extra halk gépet szerettem volna összerakni. Sajnos 500wba ritka a Platinum mint a fehér holló.
Meg a régi szép idők emlékére amikor Enermax táp után vágyakoztam.
Kérdésem hogy akkot most ki gyártja ezeknek a belét. Azt találtam róla hogy enermax belü. De azt is hallottam hogy enermax tervezi de CWT gyártja le. Remélem azért még viszonylag jó minőségü... Sajnos tapasztalatokat nem találtam a neten róla.

[ Szerkesztve ]

(#14) shteer válasza Kaci84 (#13) üzenetére


shteer
titán

CWT

..szerintem jónak tűnik

(#15) Graphics válasza shteer (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én Enermax belsőt tudok elvileg a régi Platimax kapcsán

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) shteer válasza Graphics (#15) üzenetére


shteer
titán

Neked elhiszem :K pontos típust nem írt a kolléga

..szerintem jónak tűnik

(#17) Graphics válasza shteer (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

500-asból még Enermax volt, az újabb Platimax-ok már CWT-től jöttek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Kaci84 válasza shteer (#16) üzenetére


Kaci84
őstag

EPM500AWT ez a típus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.