Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Tök jó, viszont nálam nem talál frissítést.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2) Zotya84


Zotya84
őstag

Annyira nagy frissítés, hogy az egész .cab van vagy 25MB (VirtualBoxon csak annyit hozott le), és csak egy csomó konfigurációs információt tartalmazó .cab van benne. Érdemi (akarom mondani látható) változást nem is hoz... Mondjuk meg is volt vagy 1,5 perc alatt. :D

A kumulatív meg egy és ugyanaz a 18362-höz meg a 18363-hoz is. És az is cirka 312MB, de csak x64-en.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Vajon a ryzen energiasémákat is érinti vagy csak a "gyári" win10 féle balanced, high, power safe-re vonatkozik?

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#5) farkas1


farkas1
tag

Tehát ha jól értem ez nem egy önálló W10, új telepítésként nem rakható fel, csak a 1903-at frissíti?
Egyébként a W10 oldalról a 1909-es W10-et tölti le a MediaCreationTool1909. Akkor most mi van ilyenkor? Ez teljes w10 vagy nem?
Frissítésként pendrive-ról simán felment 1903-ra...

[ Szerkesztve ]

(#6) #07746304


#07746304
törölt tag

Intel 7700K esetében csak Turbo Boost 2.0 van...

(#7) Dragon3000 válasza Zotya84 (#2) üzenetére


Dragon3000
veterán

Olvasd el az utolsó bekezdést, aki az előző frissítést felrakta már, annak ez csak engedélyezi az abban lévő funkciókat, viszont, aki nem telepítette, annak nem csak 25MB-ot fog leszedni.

(#8) Zotya84 válasza farkas1 (#5) üzenetére


Zotya84
őstag

Is-is. Frissíti is, meg nem is: a fileok 99,98%-hoz nem nyúl. De tisztának is telepítheted már ezt, bár úgy csak valamelyik régebbi kumulatív (talán az augusztus végi) van benne, nem jegyeztem meg a verziószámát.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#9) Zotya84 válasza Dragon3000 (#7) üzenetére


Zotya84
őstag

De. Ugyanis előbb felrakja a tegnapi kumulatívot a rendszer, és csak utána jelenik meg az ezt engedélyező frissítés. Mint ahogy a hóvégi választható frissítések, csak a kumulatív után, manuálisan keresve. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10) farkas1 válasza Zotya84 (#8) üzenetére


farkas1
tag

Meglátjuk mi lesz, ha új gép kerül elém akkor dől el
hogy előbb a 1903 kell és utána ez, vagy csak ez. :)
Bár a telepítő mérte szerint ez teljes értékűnek tűnik, 4Gb felett van a 64 bites.
Csak a cikk egy kicsit 2 értelmű ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#11) Lenry válasza farkas1 (#5) üzenetére


Lenry
félisten

rosszul érted.
pont ugyanolyan nagy frissítés, mint a korábbiak, pontosan ugyanúgy is működik.
meglévő rendszert tudsz rá frissíteni, és akkor 1909 lesz, vagy MCT-vel csinálsz egy telepítőt és akkor rögtön 1909-et fogsz telepíteni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

1903-as laptopon újraindítás után nem szüttyögött talán egy percet se régebbi i3-as laptopon és már jelentkeztem is be és a winver írta is az új verziót.
Elsőre azt hittem, nem sikerült, emiatt nem tartott sokáig, és ezért indítottam a winver-t, de kellemesen csalódtam.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13) vinklii


vinklii
lelkes újonc

olyan frissités mikor jön amivel frissiteni lehet xp re?
mert eddig az volt az utolso rendeszer ami még hajlando volt normálisan müködni is.
a mostani frissités is olyan mint az elözöek. a felét a régebbi hibák javitása teszi ki, a másik fele meg a következö hibajavitást alapozza meg.
persze ha valaki unja már ezt a mokuskereket ki is kapcsolhatja.
itt a megoldás: https://ufile.io/3j2s5lwv

(#14) FLATRONW válasza farkas1 (#10) üzenetére


FLATRONW
őstag

Mert ha a Creation Toolal töltöd le, akkor a teljes telepítőt kapod meg. Ha pedig 1903-as rendszered van, és az Updaten keresztül frissítesz, akkor csak a szükséges dolgokat tölti le.

(#15) Dragon3000 válasza Zotya84 (#9) üzenetére


Dragon3000
veterán

A másik gépen még nincs fent és mégis megjelent a 1909 lehetősége is: [kép]

(#16) E.Kaufmann válasza vinklii (#13) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

jájjj :W
Mesélj kisszívem, mi nem megy?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17) Trailblazer válasza #40993792 (#3) üzenetére


Trailblazer
addikt

Egyelőre maradna a meglévő, köszi. Tehát akkor várunk.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18) #07746304 válasza vinklii (#13) üzenetére


#07746304
törölt tag

"olyan frissités mikor jön amivel frissiteni lehet xp re?"

használjad tovább cak az XP-t, az való neked :D

(#19) dementor válasza vinklii (#13) üzenetére


dementor
senior tag

Olyan eget rengető nagy hibák azért nincsenek :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#20) vinklii válasza #07746304 (#18) üzenetére


vinklii
lelkes újonc

használom is mert semmi baj sincs vele. de idönként win10 et is szoktam , meg debiant is.

(#21) vicze


vicze
félisten

What's new. (Ha már a cikk kihagyja.)
A verziózást most elég szépen megkavarja az MS... :U
1903-OS Build 18362.476
1909-OS Build 18363.476

Eddig elég volt az utolsó szegmenst nézni, most már nézhetem, hogy 2 vagy 3...

(#22) szasanyi


szasanyi
félisten

Kíváncsi leszek a valóságban mit eredményez! Mert ha a javítások mellett újabb hiubák is lesznek... megint. :U

(#23) vicze


vicze
félisten

Na fenn.
Először
A cikkben írtak ellenére Feature update-ként települ, tehát nem sima frissítés annak ellenére, hogy kumulatív. Akinek ki van kapcsolva, vagy késleltetve van a feature update, annak nem fogja jelezni egyből.
Ahhoz hogy települjön 18363.476 fenn kell legyen előbb 18362.476.
Tehát felmegy 18362.476(KB4524570) ezután felajánlja, hogy Feature updateként elérhető 1909 és telepíteni akarod-e. Ekkor vált verziót 18363.476-re és ezzel 1909-re.

[ Szerkesztve ]

(#24) Dragon3000 válasza vicze (#23) üzenetére


Dragon3000
veterán

A másik gépemen még a 18362.418 van, de már felajánlja a funkció frissítést a 1909-re, ezt feljebb linkeltem is, amiről most írok ezen is felajánlotta a 1909-et és egyszerre szedte le a 3 frissítést, 3 újra indítás után már lehetett is használni a gépet.

(#25) vicze válasza Dragon3000 (#24) üzenetére


vicze
félisten

Hm, mondjuk ez a gép pont 449-on volt, mivel az köztes, így lehet amiatt kellett a 18362.476-at felrakjam.
Akkor elvileg normálisan települ, elnézést a kavarásért.
Viszont tényleg Feature pack és nem sima kumulatív update, update típus szempontból.

(#26) tomio válasza vicze (#21) üzenetére


tomio
tag

Windows Sandbox – In version 1909, we went one step further and now include support for mixed-version container scenarios, allowing you to run a sandbox in a different version of Windows 10 than the host operating system.
Hmmm

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#27) -vitya-


-vitya-
őstag

szerintem nekem a nyelvi csomaggal összeakad...
0x800f0988 hibával elszáll, akár a teljes csomagot is töltöm le... :(

-=Витя=-

(#28) Chibass


Chibass
tag

Vajon a Creative és EMU hangkártyák kezelése megoldódott, vagy még mindig behal, mint 1903-on?

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#29) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha telepítéshez most írok egy DVD-tképfájlt az MS honlapjáról, akkor ez már benne van a pakkban?
A kövi nagy ~márc-május ugye?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30) Lenry válasza ledgeri (#29) üzenetére


Lenry
félisten

ha ezzel írod, akkor már 1909 lesz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) kkf


kkf
aktív tag

már 10 perce használom az új frissítést és még mindig nem fa....

:DDD

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#32) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A hírre én megnyitottam a frissítési központot... azt írja indítsam újra a gépet, hogy a telepítése befejeződjön a 1909-nek ... automatán települt a háttérben időközben...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#33) 5150 válasza kkf (#31) üzenetére


5150
aktív tag

:DDD

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#34) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Csak szólok, hogy nem kumultatív frissítésként, hanem funkció frissítésként jön le, amit külön lehet elindítani.

(#36) Petko166


Petko166
csendes tag

Hy. Tudjátok az miért van, hogy egyszerűen pár frissítés nem megy fel ? Pl : October 24, 2019-KB4522741 vagy a October 8, 2019—KB4517389 (OS Build 18362.418) Se az update-ből, se kézileg letöltve és frissítve. Felkínálta a 19.11-et de az is 'újra' -val végződik, nem megy fel. Van ötletetek ?

(#37) 5150 válasza #07746304 (#6) üzenetére


5150
aktív tag

Most raktam fel, valahogy "fürgébb" lett az egész. Többnyire forditva szokott lenni nálam updatek után. (Haswell i3, ebben még turbo sincs)

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#38) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Sikerült végre a gépházat és a vezérlőpultot újra egybe gyúrni? Ez legalább egy olyan feature lenne, amit értékelnék.

(#39) vicze válasza MeszesKPT (#38) üzenetére


vicze
félisten

Még 10év és sikerül....

(#40) ledgeri válasza Lenry (#30) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#41) wwenigma válasza Chibass (#28) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Titanium HD megy nálam gond nélkül, ahogy elozoekkel is...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#42) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na ez az update (vagy bármi más, amit tegnap este kérdés nélkül feltett) taccsra vágta a rendszert. Bootnál a Windows logo egy pillanatra bejön, és utána csak fekete képernyő a fánkozó animációval a végtelenségig :W

Eddig sose volt problémám az update-ekkel, de most ez is elérkezett. Ráadásul az m.2 SSD hátránya, hogy nem olyan egyszerű találni egy másik gépet amibe berakhatom adatmentés végett, mint egy SATA-snál...

[ Szerkesztve ]

(#43) DraXoN válasza GAI (#42) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

léteznek "külső" usb-s átalakító holmik ilyen célra... persze, nem reális akkor beszerezni amikor a "baj megtörtént"... nem állítható helyre a probléma ami történt?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#44) GAI válasza DraXoN (#43) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Közben sikerült megoldanom: van a gépre rákötve egy HDD is. Ha ezt lekötöm (vagy lekötött állapotú boot kísérlet után rákötöm) akkor a fekete képernyős fánkozás helyett felajánlja a javítási lehetőségeket (egyébként nem), és itt rendszervisszaállítással sikerült visszaállítani a tegnap esti állapotot, és most ezzel működik. Gondolom addig, amíg újra rá nem próbálja az update-et :DDD De az adatokat legalább biztonságba helyeztem.

(#45) hunluki válasza GAI (#44) üzenetére


hunluki
senior tag

Amúgy ilyen esetben USB-re kidobsz egy random live linux disztrót és ki tudod menteni az adatokat ;)
Célszerű előkaparni egy régi 2-4 gigás pendrive-ot és elrakni a fiókba ilyen célokra, nekem is sokszor jött már jól nem csak az én gépemnél.

(#46) Trailblazer válasza Trailblazer (#17) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem nyugodtam, és wsus-szal csak nekiálltam letöltögetni a hiányzó update-eket, hátha azért nem települ, mert ahogy írja is, valami prerequisite nem teljesül. Letöltötte és telepítette a jövő hetet is, ám a verziószám még mindig 1903. Úgyhogy rohadjon meg, ahol van... :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#47) Pano válasza GAI (#42) üzenetére


Pano
addikt

Nem tudom mióta (talán nem olyan régóta) elérhető erre egy javítási metódus. Windows telepítővel be kell bootolni, ott a nyelvválasztás után az ablak bal alsó sarkában a "számítógép javítása" opciót választani és lesz ott egy olyan, hogy "frissítések eltávolítása". Ekkor az előző update-et ami pl gondot okozott visszavonja a telepítő.

(#48) GAI válasza Pano (#47) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na ezt jó tudni, köszönöm! Eddig még szerencsére nem volt rá szükségem.

(#49) sh4d0w válasza GAI (#44) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lekötöd, frissítesz, visszakötöd.

https://www.coreinfinity.tech

(#50) zolee001 válasza vinklii (#13) üzenetére


zolee001
őstag

Létezik,vásárolsz egy xp -t és clean install a neve
Látom te olyan (vagy ugyanaz a hülye lehetsz) aki a másik forumon linkeled a szarodat,megismétlem az amott leirtakat,ha a WU 25 éves fennálása ota egy kliensen nem tudod a beépitett eszközökkel (gy.k. group policy) kikpacsolni/konfigurálni a Wu-t akkor inkább toll papir a neked való

(#51) [CS]Blade2 válasza GAI (#42) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A PC-k világában szerintem az uptade a legidegesítőbb, legbosszantóbb. Nincs olyan vírus, felugró ablak, reklám, stb, ami ennyire ínvázív. Ma már engem is elkezdett b.ogatni, hogy újra kellene indítani a gépet, és ez még nem az a két verziószám, amit itt írtak, szóval 3 újraindításig fog b.ogatni a következő hetekben. Már ez is agyrém, képzelem, hogy milyen jó lehet amikor újraindítod és soha többet nem boot-ol be.

Egyébként múltkor aszem volt egy frissítés, amit, ha felteszel, akkor a következő frissítéseknél, ha felteszel egy másikat, és újraindítás után elsőre nem boot-ol (lehet, hogy 2.-ra vagy 3.-ra), akkor a következő próbálkozásánál magától eltávolítja a legutolsó frissítést.
Amikor ez az automatikus javító kijött, volt, akinek ez tette tönkre a rendszerét,
de ahogy elnézem a te mostani esetedet, neked valszeg ez az automatikus javító felment, de sz*rt sem ér, nem működik.
Gondolom nem ismerte fel, hogy tönkretette magát és vissza kellene állítani, sőt, lehet, hogy úgy látta, hogy faszán beboot-olt, innentől nézd évekig a fánkozást a fekete képernyőn.

(#52) Armagedown válasza vinklii (#13) üzenetére


Armagedown
őstag

Az Xp a legjobb, hiszen 18 évig kapta a javításokat, mára tökéletes lett. ;]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#53) Dreimus válasza Chibass (#28) üzenetére


Dreimus
senior tag

Nekem Sound Blaster Z-m van, de sose volt bajom vele, minden funkció jól müködik win10 kezdetek óta.

(#54) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Telepítő iso legyártása és arról való frissítés után sok óra elteltével végre siker koronázta az erőfeszítéseket. :)

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#55) E.Kaufmann válasza Trailblazer (#54) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

he?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#56) Trailblazer válasza E.Kaufmann (#55) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mi he? 1909-re frissült a rendszerem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57) E.Kaufmann válasza Trailblazer (#56) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Bocs, nem volt egyértelmű, hogy mit hegesztettél. Amúgy azt sem értem, mit piszmogtál vele órákon át ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58) Trailblazer válasza E.Kaufmann (#57) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azért amíg az egész rendszer lecserélődik, az nem 2 perc. Nem én piszmogtam, hanem a rendszer maga. Látszik, hogy még nem csináltál ilyet, pedig ez a módja a Win7-ről 10-re upgrade-nek is.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#59) E.Kaufmann válasza Trailblazer (#58) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez a legutolsó nekem 2 perc volt 1903-ról, pont azt beszéltük, hogy sokan gyorsan letudták. Másrészt nem nyert, mostanában is vagy 5 gépet frissítettem a Win7 lejáró támogatása miatt és még a régebbi Ivy Bridge alapú HP-k sem szüttyögtek 3 óránál tovább, úgy hogy még le is töltötték, nem pedig ISO-val bajlódtam, újabb gépeken meg 2 óra se volt (újraindítástól számítva pedig max 1 óra). Igaz SSD már alap volt mindben.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60) Trailblazer válasza E.Kaufmann (#59) üzenetére


Trailblazer
addikt

Alapból én is szerettem volna, ha 2 perc alatt megvan, de mivel feljebb írtam már, hogy nem jött meg az update, akármit is tettem (igazából a legelső bejegyzés is az enyém, ami ezt taglalja), ezért kellett alternatív megoldáshoz folyamodni, és ez az út kézenfekvőnek tűnt. Mivel úgyis alváshoz készülődtem, ezért éjszaka lezajlott. Lehet, hogy 3 óra volt itt is, de mint mondom, aludtam. Valamint nem bajlódtam isoval, mert pendrive-ra lett kiírva, arról történt az update. Már csak az nem fér a fejembe, hogy miért kell értetlenkedni, kötözködni, pusztán a kötözködés kedvéért? :F

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61) DraXoN válasza Trailblazer (#60) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

mondjuk mi volt ennyire sietős az updaten? (főképp, hogy itt most még funkciófrissítés sincs, inkább csak egy "összegző" patch ez, pl. kb. mint ubuntu 18.04.2->18.04.3 esetén)

mivel elcsúsztatva adják ki, valószínű csak egy későbbi "branch"-be kerültél be eredetileg (bár igaz az akár 2-3 hónapot is jelenthet)...

bár nekem mint mondtam, tök automatán települt a háttérben (mikor megnyitottam a "frissítések keresése" holmit már csak az "újraindításért" vinnyogott és "fenyegetett", hogy "inaktív időben" csak azért is újraindul...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#62) E.Kaufmann válasza Trailblazer (#60) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem tényleg nem volt érthető elsőre, mit is akartál a hsz-szel vagy kinek is írtad. Elnézést, hogy értetlenkedtem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63) Trailblazer válasza DraXoN (#61) üzenetére


Trailblazer
addikt

Semmi extra, csak szeretem, ha a lehető legfrissebb a rendszerem, a lehető leghamarabb. Tenni kellett a későbbi branch ellen. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#64) MrPetya19 válasza tomio (#26) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ez magyarul milyen néven fut?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#65) Lenry válasza MrPetya19 (#64) üzenetére


Lenry
félisten

én erre a csodásan magyarított funkcióra tippelek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66) #21180672


#21180672
törölt tag

óramü pontossággal kapom a kékhalálokat minden egyes ilyen nagy frissités után. kibaszott jók a microsoftnál mostanában.

(#67) MrPetya19 válasza Lenry (#65) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi.
Már a Linux subsystem is hülyén volt fordítva, de ez még rosszabb.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#68) Armagedown válasza MrPetya19 (#67) üzenetére


Armagedown
őstag

Ezért kell minden programot és operációs rendszert angolul használni, így elkerülheted a hülye félrefordításokat.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#69) MrPetya19 válasza Armagedown (#68) üzenetére


MrPetya19
addikt

Igazából én is ezt vallom, de a PC valamiért mégis magyarul van.
Csak nem tudom, hogy miért

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#70) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az hogyan lehet, hogy a Windowsom még mindig 1809?

Az automatikus frissítés be van kapcsolva, és volt is már az idén jó néhány hosszabb frissítés. A Gépházban a frissítéskeresésre talált két kisebb frissítést, amelyeket fel is tett, de a winver maradt 1809.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71) dementor válasza MaCS_70 (#70) üzenetére


dementor
senior tag

Ha a frissítések keresésére sem talál verzió frissítést, javaslom a frissítő eszközt (Windows 10 media creation tool).

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#72) MaCS_70 válasza dementor (#71) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nyilván hülye kérdés, de ezzel hogyan frissítek úgy, hogy a belakott Windows ne módosuljon?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73) Trailblazer válasza MaCS_70 (#72) üzenetére


Trailblazer
addikt

Úgy, hogy azt az opciót választod, ami erre szolgál. Ugyanígy csináltam magam is pár napja, minden beállítás és telepített program megmaradt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#74) dementor válasza MaCS_70 (#72) üzenetére


dementor
senior tag

Pontosan úgy, ahogyan az előttem szóló írja.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#75) rolee9309 válasza #21180672 (#66) üzenetére


rolee9309
csendes tag

Ugye?
Mondjuk nekem csak az utolsó 2 frissítés óta van BSOD, de az kb. naponta... Van, hogy rögtön be se tudok jelentkezni boot után, van hogy kikapcsoláskor, teljesen randomnak tűnő időpontokban képes összeomlani a kicsike.
Úgy vagyok vele, hogy vagy visszaállítom egy stabil(abb :D) verzióra, vagy várok a következő frissítésig, hátha megoldja. De amilyen trendet mutatnak a frissítések mostanság, inkább az előző opció lesz a nyerő.

(#76) GreatL


GreatL
őstag

Jó lenne ha minden update csak optimalizálásnak lenne felfogható.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#77) MasterDeeJay

Ez a 1909-es az első frissítés ebben az évben ami nem gyilkolt le egy gépemet sem.
Az előzőekkel mindel volt gond, nem is kicsi.
Vagy fejlődnek vagy rohadtul kevés dolog van benne. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#78) E.Kaufmann válasza MasterDeeJay (#77) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az utóbbi...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#79) MaCS_70 válasza Trailblazer (#73) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Végül maga az élet (a MS szelleme) megoldotta a problémát.

Már elkészítettem a pendrive-ot, amikor megjelent a frissítési értesítés.
Maga a folyamat eltartott három óráig (különösen 27%-on állt sokat, 60% körül meg visszafelé is számolt egy kicsit), de végül megvan rendben.

Nálam egyébként a családban futó >10 gép egyikén sem okozott még hibát egyetlen frissítés sem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80) Trailblazer válasza MaCS_70 (#79) üzenetére


Trailblazer
addikt

No akkor oké. Nálam ez csak nem akart megjelenni, úgyhogy legyártottam hozzád hasonlóan a pendrive-ot, és röpke pár óra alatt meg is frissült. Nem akarom elkiabálni, de érződik is, hogy ez egy friss rendszer, és a foglalt méret is sokkal kisebb lett. Összeségében tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés. :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#81) MaCS_70 válasza Trailblazer (#80) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ebben az esetben viszont lehet, hogy mégiscsak lefuttatom a pendrive-ot. Utóvégre sok éves a Windows-telepítésem mindegyik gépemen, nem árt a frissülés!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82) #21180672


#21180672
törölt tag

az a baj a pendrive-al hogy unom már újratelepitgetni és minden egyes alkalommal újra beállitani mindent, főleg mire az egpu-ba életet lehelek az a legdemonitválóbb.
most már napok óta nem volt bluescreen remélem igy is marad.

(#83) nexplo válasza vinklii (#13) üzenetére


nexplo
őstag

Ez ugye vicc volt? :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#84) MaCS_70 válasza #21180672 (#82) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor mégis újra kell húzni mindent?

Emitt Trailblazer azt írta, hogy megmaradnak a beállítások.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#85) Trailblazer válasza MaCS_70 (#84) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem kell. Választási lehetőséged van. Hadd ne kelljen már ezért elindítanom, hogy lőjek nektek egy screenshotot... :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#86) MaCS_70 válasza Trailblazer (#85) üzenetére


MaCS_70
félisten

De nem itt történik az, hogy csak a saját maga által windowsos alkalmazásnak tartott, a Store-ból telepített dolgokat tartja meg, a stuppal telepítetteket meg ledarálja?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#87) Trailblazer válasza MaCS_70 (#86) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem történik. Tényleg nem tudom, mivel tudnálak meggyőzni, úgyhogy azt csinálsz, amit akarsz. Én meg tudtam oldani, másnak sem nagyobb erőfeszítés.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#88) #88178176 válasza zolee001 (#50) üzenetére


#88178176
törölt tag

Sikeresen telepítve. :)

(#89) Necroman_Mk2 válasza tomio (#26) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ez még jól is hangzik, üröm az örömben, hogy csak Pro licenc esetén van jelen, a Home-ban nincs. Igaz, az otthoni felhasználók ritkán használnak olyan spéci programot, ami egy újabb W10 verzión ne működne - bár a nem támogatott driverek esetében jól jönne. Kérdés, hogy ott is lehet-e használni.

(#65) Lenry "forgatókönyvek" sírok :C

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#90) insight válasza MaCS_70 (#79) üzenetére


insight
aktív tag

De jó neked, milyen gépeken nem okozott problémát?

Én Dell Inspironnál akadtam el folyamatosan, de gondoltam régi a gép, megesik. Upgradeltem HP Pavilionra, azon eleve Win10 volt, ott is folyamatosan megölte az update, mindig nulláról kellett telepítenem. Jött a családba egy Sony Vaio és Lenovo ThinkPad is, mindkettő ugyanúgy járt, akkor már biztos voltam benne, hogy a hiba nem a hardverrel vagy driverekkel van. Váltottam MacBookra, és azóta nincs gyomorgörcsöm, ha update jön.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#91) vicze válasza insight (#90) üzenetére


vicze
félisten

Jup OSX-el nincs sose porbléma, oh wayt....
[link]
[link]

(#92) insight válasza vicze (#91) üzenetére


insight
aktív tag

Nekem eddig 2 év alatt nem volt 🤷🏻‍♂️ Pedig High Sierrától Catalináig végigmentem mindegyiken

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#93) vicze válasza insight (#92) üzenetére


vicze
félisten

Tehát ha neked nincs, akkor másnak sincs? És ha másnak nincs problémája Windowson, akkor neked sincs ugye ez így működik? :U

(#94) insight válasza vicze (#93) üzenetére


insight
aktív tag

picit frusztrált voltál a hétvégén látom :DDD

Nekem MINDEGYIK konfiggal bajom volt a Windowson, és eddig kb 8 frissítésből egyik sem volt hibás MacOS-en. A kérdésem továbbra is az, hogy milyen gépre kellene áttérnem, ha hibátlan Windows updateket szeretnék... már ha ez függhet géptől...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#95) vicze válasza insight (#94) üzenetére


vicze
félisten

Látom nem érted a kérdés lényegét, és egyáltalán nem esik le a nem kicsi logikai ellentét.
Innentől meg nem hiszem, hogy van miről beszélni.

(#96) PuMbA válasza insight (#94) üzenetére


PuMbA
titán

Egy 5 éves HP ProBook-on nekem nem volt gond az update-ekkel. Gyárilag rajta lévő Windows 8.1-ről lett frissítve 10-re, majd a 10 alatt 5-6 nagy update végigment. Otthon asztali gépem van, azon is végigment 5-6 nagy update :) Szüleimnek asztali gépre van, azon is végigment hiba nélkül ennyi. A laptopok macerásabbak általában, ez kijelenthető, de csak azért mert sok egyedi gyártóspecifikus dolgot tartalmaznak és driver frissítésileg sok esetben nem állnak a helyzet magaslatán a gyártók, tehát érdemes olyan laptopot venni, ami nincs tele csillivilli, haszontalan biszb*szokkal, csak ami tényleg szükséges.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.