Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

pofás laptop... elég komolynak néz ki... igaz jelenlegi árfolyamon negyedmilla körül legyen is komoly :) sógorjelölt ilyet kapott céges laptopnak... ez is nagyon szép, csak a lakkhatású borításon minden meglátszódik... pormentes irodába való... ő meg építkezésvezető :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Valójában az ilyen cuccok magyarországi árát inkább úgy kapod meg, hogy a dollárárat euróárfolyamon váltod forintra... ez jelenleg 350k körüli árat jelent... de lehet az még több is :/

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

szép is, jó is, de méreg drága is... :D

(#4) shteer


shteer
titán

határozottan tetszik az új design :C

..szerintem jónak tűnik

(#5) xedos


xedos
addikt

A PH-tól azért elvártam volna, hogy kicsit gyorsabban jelenjen meg a kedd esti bemutatás után a hír...
Ha jól tudom 256M saját memóriája van a 9400-es VGA-nak!

(#6) Morden24


Morden24
nagyúr

Nagy jó ez a cucc, és tényleg remekül néz ki.

Valamennyi tag megkapta az NVIDIA legújabb, integrált grafikus processzort is tartalmazó chipkészletét, a Geforce 9400-ast. Ez a cég állítása szerint ötször nagyobb 3D teljesítményt nyújt, mint a korábbi MacBook számítógépekben található Intel megoldás.

Egyszer leadja az ötszörös teljesítményt, aztán sudden death? ;]

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#7) xedos


xedos
addikt

Lejárt a limit...
lehet hogy mégis? [link]

Amúgy nagyon ütős lett a Macbook! Csak nagyot ugrik az ára mire ideér :-(

(#8) #56573440


#56573440
törölt tag

nem sokat válogatnék ezek közül sem, én ebben a sorrendben kérném ha lehet :DDD nagyon szépek lettek ezek is, kár hogy imac nem lett új.

(#9) gliskard


gliskard
senior tag

ugy látszik az apple ténylag komolyan gondolja a gpu számitási teljesitményének általános célú felhasználását. Késziti a fejlesztö környezetet és az os szintü támogatást, mostantól szinte minden gépében (kivéve a mini) van gpu.
Viszont a jelek szerint ez erösen az nvidia megoldására fog épülni, igy nem sok keresnivalója lesz az ati/amd kártyáknak az apple konfigokban.

[ Szerkesztve ]

(#10) #95561216


#95561216
törölt tag

Csak én nem estem hasra ettől az iBricktől?

Amúgy elsőre ránézésre Acernek tűnik az új design, de kifejezetten tetszetős, első Apple noti, ami tetszik külsőre.

(#11) xedos válasza #95561216 (#10) üzenetére


xedos
addikt

Brick?

Igazából nem értem... Nem hiszem, hogy olcsóbb lenne mint önteni-préselni, vagy lemezből gyártani. Ez egy nem túl gyors folyamat . (CNC forgácsolás)

(#12) Tyberius válasza #95561216 (#10) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Hát a beharangozott lézeres-vízsugaras-teljesházas téma nincs sehol... persze sztem azt direkt azért szivárogtatták ki, hogy nagyobb legyen a hájp :)

(#13) Alchemist


Alchemist
addikt

Vajon ki lehet kapcsolni az NVIDIA GPU-t az alaplapira, hogy kevesebb legyen a fogyasztás? Az újabb Thinkpad-eknél tudtommal ezt megoldották.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#14) vehement69 válasza Tyberius (#12) üzenetére


vehement69
senior tag

nézd meg a keynote-ot, ott még videó is készült róla:)

amúgy azért jobb 'kifarigcsálni', mert 1.: nagyobb marketinges potenciál van benne :DDD , 2.: merevebb, könyebb, masszívabb váz.

mod:

Alchemist a Pro úgy néz ki, hogy 9600 kikapcsol és átvált 9400M-re, ha nem kell a nagyobb teljesítmény. előbbivel 4, utóbbival 5 óra működésre képes.

A 9400M a chipsetbe van integrálva, szóval ez egy integrált megoldás, a közösből veszi el a RAMot is, értsd nincs hova visszakapcsolnia:)

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#15) P00By


P00By
nagyúr

Fincsi. :)

(#16) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Designba nagyot alkotnak, mint mindig, csak az ára lehetne végre elviselhetőbb...csak egy kicsit.... :U

...

(#17) Cyrin


Cyrin
addikt

A Macbook még ok, de a Pro, az határozottan kevésbé profi benyomást kelt, túlkomplikált, hatásvadász. Mondjuk a síma macbok is az az egyszerű fehérhez képest, ami még mindíg a kedvencem, ezután is.

(#18) Nyugdíjas válasza #56573440 (#8) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen, most határozottan csorog nekem is a nylam. Eddig is birtam őket, nade ez most nagyon durva design lett, és végre a hardver is tisztességes. 2db CinemaDisplay-t idecsattintanék az asztalra, ha meggazdulnék most hirtelen az biztos :K

gliskard: Ez igy is van. Adobe programok új generációjánál is végre nagyon szépen meg van oldva a GPU-gyorsitás. És az is nVidia-ra van optimalizálva. Szóval ez asszem eldőlt Apple-éknél, és vitték magukkal a "haverokat" is (Adobe) :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19) Major Major


Major Major
őstag

Szerencsére ti óvatosabban fogalmaztatok, mint egy-két másik hírforrás, nem írtatok le akkora ökörséget, hogy ezt a házat egy alumíniumtömbből marják ki. Ez egy sima alulemez->prés->kivágás folyamat kell legyen. Azért Brick, mert szögletes, meg ugyanúgy néz ki mind :)

(#20) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon szép ez az új design, kár hogy iszonyat drágán adják.

(#21) Alex91 válasza Major Major (#19) üzenetére


Alex91
félisten

Lattad a videot, amelyben a gyartasrol keszitettek? Egy darabbol marjak ki...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22) Morden24 válasza Major Major (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Pedig a magyar kampányban esetleg kihasználhatnák az iBrick -> ibrik szójátékot is :D
Vegyen MAC-et egy ibrikkel.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#23) xedos válasza Major Major (#19) üzenetére


xedos
addikt

Pedig de!
Nézd meg a videót! Igen is egy tömbböl marja ki egy CNC gép!

(#24) Pisztillus válasza Alchemist (#13) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Igen, az új MBP-k alapból így működnek. Azaz a 9600-as GPU csak akkor megy, amikor kell, amúgy a 9400M viszi a gépet.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#25) #06658560


#06658560
törölt tag

Bocsanat, hogy belevau, de a kepek alapjan nem egy darabbol keszul a haz. Minimum ketto kell hozza- vagyis az egydarabos megfogalmazas baromsag. Egy linket tudna valaki adni ahhoz a CNC-maros videohoz?

(#26) erdoke


erdoke
titán

Multitács nagyon hasznos, ellenben egy replikátor nem fért bele egyikbe sem. :F

A legjobb aláírás a héten

(#27) Treb válasza Pisztillus (#24) üzenetére


Treb
tag

Az komoly! ;]

(#28) Major Major válasza xedos (#23) üzenetére


Major Major
őstag

Na megkerestem ezt a híres videót.
Tényleg marnak. Komplett idióták.

(#29) Pisztillus válasza Treb (#27) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Na ja. Csak az áruk is... Ez az egy dolog, ami visszatart tőle... ;]

Kopi: Gondolj bele, ha tényleg az egészet egy tömmből faragnák, hogy kerülne bele az alaplap, meg a többi? Nőgyógyászok szerelnék? :DDD A videón is látszik, hogy az egyes darabokra gondoltak, csak hülye a megfogalmazás - szvsz.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#30) X@b3e


X@b3e
addikt

Hogy őszinte legyek, többet vártam volna ettől a beharangozástól.
A kijelző nagyon szép, a notik viszont egyre kommerszebbek szvsz...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#31) hemaka válasza #06658560 (#25) üzenetére


hemaka
nagyúr

2db-ból van. az alja a tál része ki van marva, majd kimarják a felső részt, és összedolgozzák, aztán lepolírozzák és olyan, mintha egy tömb lenne. Ami végülis már akkor az, de 2db-ból van összedolgozva:)

Az üveg tácspad tetszik, főleg, h több ujjal is birizgálható. :D

[ Szerkesztve ]

(#32) #06658560


#06658560
törölt tag

a taccspad kikapcsolhato rajta? Es miert ezt a ramaty gombformat erotletik? Irto kenyelmetlen a lepcso a gombok elenel. De a Sony haosnlok is ugyanigy vacakok.

a 30"-os display mikor lesz Ledes? Mikor kap webcamet? Mert a kovetkezo ket evbe tervezem uj gep epiteset, es elgondolkodnek egyi lyen kijelzon, valami dobbrendszeres geppel, es egy OSX-et is felvarazsolnek magamnak ra.

[ Szerkesztve ]

(#33) negyedes


negyedes
addikt

Pofas egy darab az biztos! Csak ket bajom van vele:1. az ara 2. az a billentyuzet :O

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#34) evone


evone
őstag

vicces hogy mikor szart csinalnak akkor dicseritek az applet, de mikor az elozo macbookok voltak akkor csa kannyi hogy draga meg fuj apple. :)

nekem egyalaltalan nem tetszenek ezek, foleg a teljes glossy kijelzo miatt. macbookrol meg lehagytak az fw-t is. nagyon gaz.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#35) Alex91 válasza evone (#34) üzenetére


Alex91
félisten

Azert a valamivel 1 inch alatti vastagsag annyira nem kutya :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36) #06658560 válasza evone (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vhol most azt olvastam, hogy van rajta FW, de csak egyféle, talán a 800-as.

(#37) Alex91 válasza #06658560 (#36) üzenetére


Alex91
félisten

A Pro-n, a siman elhagytak... (Kiveve a regi feher hazba szereltett...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#38) .mf


.mf
veterán

Egyik nap áll a bál egy rakás termékkel, amiben nv chipset vagy videókártya van: probléma-elodázó bios-frissítés, garanciaidő-hosszabbítás, visszahívás; másnap meg bejelentik, hogy az új termékeikben kizárólag nv chipset és videókártya van? ;] Lol1.

iBrick-nek nem a függetleníteni próbált, de firmware-frissítéssel használhatatlanná tett iPhone-okat nevezték? Most komolyan, egyik gusztustalan húzásuk gúnynevéből is még népszerűsítő marketingszöveget csinálnak? Lol2.

Jól néznek ki -- mondjuk az apple eddig is a dizájnból és a marketingből élt -- de kicsit drágák. Nem nekem való, ahogy mondani szokták. :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39) #06658560


#06658560
törölt tag

Na megnéztem a videot, háát, gyártástechnológusból nem alkalmaznak valami remek embert a cégnél. Ekkora pazarlást, mint amit művelnek ezzel a rengeteg marással, csiszolással, polírozással-belül is. És a végén a nagy környezettudatoiság a csomagolás csökkentésével meg végképp a földművesek szeme világának fotonokkal ötrténő elvétele. Amit a repülőn spórolnak, azt a rengeteg kimart anyaggal többszörösen kidobják. De legalább el lehet adni a tudatlanoknak. :(

(#40) Hypp válasza #06658560 (#39) üzenetére


Hypp
tag

Pszt! Figyi, a forgacsot ujrahasznositjak. Elhangzott a keynote -on (vagy a linkelt videoban).

A baj az a Pro -val, hogy a ket videomegoldas kozti atkapcsolashoz el kell jatszani egy logout -login-t.
[link]

[ Szerkesztve ]

Bite my shiny metal ass!

(#41) adalbert1


adalbert1
veterán

Szép, szép, de valami jobbfajta IBM (ill. Lenovo) még mindig jobban kellene...

(#42) Kobe válasza adalbert1 (#41) üzenetére


Kobe
veterán

jobbfajta lenovo még mndig olyan árban van mint egy apple sajna.....olcsóbb lenne akkor üthetne. De az új Air valami iszonyat durvára sikeredett méret üggyileg

(#43) Alex91 válasza Hypp (#40) üzenetére


Alex91
félisten

A legkozelebbi frissitesnel majd csak visszaternek az egy GPU-hoz. Nem hiszem, hogy ez lenne a jovo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44) evone válasza .mf (#38) üzenetére


evone
őstag

istenem. latom tisztaban vagy a dolgokka. ugyes kisfiu vagy. ezek a gepek nem 1 nap alatt keszultek el, tudod? tehat attol hogy a keynote elott 1 nappal kiderulnek dolgok attol nem lehet lefujni az egeszet. raadasul ezek uj chipek ezzel nincs gaz, masreszt pedig az apple elvileg nem is kapott a hibas nv chipekbol, de azert elovigyazatos. vagy szerinted le kellet volna fujni a keynoteot aminak mar 2 honapja megvan az idopontja csak azert hogy attervezzek az egeszet atira?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#45) evone válasza Kobe (#42) üzenetére


evone
őstag

igen? vegulis a t400 meg a macbook pro egy kategoria es ittthon 200 ezerrel dragabb a t400nal a macbook pro. tenyleg egy arban vannak.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#47) Pompi válasza evone (#45) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Próbáld már meg légyszíves ne ilyen földbegyalázós módon (lásd ezt a két hozzászólásod pl.) elmondani a véleményed, mert azzal ahogy mondod felülírod azt amit mondasz szvsz.

Feel Good Inc.

(#48) orbano


orbano
félisten

a macbookot nem adják 1440-es kijelzővel? Akkor erősen a most wanted kategória lenne nálam...

A vér nem válik VAZZE!™

(#49) Bibby válasza Alex91 (#43) üzenetére


Bibby
addikt

Miért, egy kilépés-belépés olyan nagy áldozat cserébe a jobb üzemidő - mégis nagy teljesítmény oltárán? Inkább legyen ez a jövő, biztosan meg tudják oldani később hogy gombnyomásra működjön mindenféle egyéb teendő nélkül.

Ελευθερια η θανατος

(#50) Alex91 válasza Bibby (#49) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ez most egy szuksegmegoldas volt. Meg lennek lepve, ha hosszu tavon ezt csinalna az Apple.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.