Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Ezt nevezem. Július közepén utazom haza, majd akkor feldobom az iPad Touch 6G-re. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Erre nincs racionális magyarázat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) Postas99


Postas99
senior tag

Ezt kellene megértetni a userekkel... hogy nem minden a hardver.. support az support, az sincs ingyen.. ezért drága minden almás termék.. mert az első év után sem engedik el a kezét a vevőnek.. tény hogy sok mindent sz@rt el lehet mondani az apple-ről de ezen a téren még van mit tanulni az androidos készülék gyártóknak beleértve a kuglit is.

[ Szerkesztve ]

(#4) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Nagyon szép hozzáállás az Appletől. Őszintén szólva már engem is egyre jobban csábítgat :K

(#5) szupermacs


szupermacs
veterán

Fúj! Túlárazott Alma!

/troll off

Ezért kerül annyiba egy Apple telefon, nem a trillió pixeles kamera és a 32GB RAM miatt.

(#6) janeszgol válasza szupermacs (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Végül is a HMD Nokia árában is ott a jó support. Csak az a baj, hogy náluk (meg ahogy hallom, pl a Xiaominál) a jó support marad el, ami az árban benne van. Szégyen az Android One projectre nézve.
Android fronton nem is tudom melyik gyártónak van a legjobb supportja.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Dehát a százhuszonnyolc giga ram és a kétszáztizenhat megapixel fontosabb, nem?

(#8) kbyte1024 válasza janeszgol (#6) üzenetére


kbyte1024
addikt

A Oneplus-tol tanulhatna a többi droidos gyártó, frissítés téren.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#9) Tewe013 válasza kbyte1024 (#8) üzenetére


Tewe013
őstag

Meg a Google-től. ;]

(#10) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Pár napja jött meg a 13.5 a telóra és az iPadre is, előbbin nagyon f@sza a maszk felismeréséhez kötődő gyorsabb feloldási metódus.

(#11) gattolino


gattolino
senior tag

Le a kalappal. Google pixel 4a és Poco F2 Pro után még egy iPhone 12 is érdekelne, ha rendben lenne az akksi. Általában ott csúszik el :(((

Vivo X90 Pro Plus

(#12) Mr.Silkó válasza gattolino (#11) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

AZ utóbbi pár évben az akkumulátoros üzemidők is rendesen megnövekedtek az újabb Apple telefonoknál.

(#13) gattolino válasza Mr.Silkó (#12) üzenetére


gattolino
senior tag

Igen, nyomon követem. Ha tényleg lesz idén 5G az Iphoneokon, kíváncsi leszek lesz e változás. Bár, még úgysem kiforrott

Vivo X90 Pro Plus

(#14) orsib78 válasza szupermacs (#5) üzenetére


orsib78
tag

Túlárazott, igen, fúj... Főleg 180ért egy iPhone SE, amelyben zömében az idei hardver van... :) Megérettek a pusztulásra... Monnyon le... :)

(#15) Oldman2


Oldman2
veterán

Androidosként ez számomra szinte elképzelhetetlen...

Minden elismerésem érte az Apple felé!
:R

(#16) foldi_istvan válasza Mr.Silkó (#10) üzenetére


foldi_istvan
csendes tag

Nekem is megvan a frissítés,de a maszkos dolog egyáltalán nem működik,pedig próbáltam több féle maszkkal is. 🧐

(#17) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

én meg azóta is az android 10-et várom P20-ra, amit már vagy 3x eltoltak, és szerintem a végén bejelentik hogy mégse jön :) várom már az i11/12-őm :C

[ Szerkesztve ]

Sony A6000 | iPhone 12

(#18) Noukoum válasza gyonyoruwok (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem hiszem hogy sokat dobna rajta az android 10.
Az biztos hogy az apple élen áll a szupportban, 7év elég brutális sőt már sok is.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) Essentials válasza foldi_istvan (#16) üzenetére


Essentials
aktív tag

A maszkos dolog nem is fog működni, ugyanis nem gyengítenek a Face ID-nm csak gyorsabbá tették a jelkód hozzáférését

(#20) Essentials válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


Essentials
aktív tag

Inkább arra nincs, hogy más gyártók szoftverei miért nem így működnek. Nem ez az etalon, hanem a többi a hanyag hozzáállás.m főleg amelyik 2 android főverziót garantál a fél milliós készülékére is, aztán 3 havonta ad ki rá patch csomagokat, amik vagy hasznosak, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#21) dabadab válasza szupermacs (#5) üzenetére


dabadab
titán

Ezért kerül annyiba egy Apple telefon, nem a trillió pixeles kamera és a 32GB RAM miatt

Nem, nem ezért. A profithányad nem hazudik.

DRM is theft

(#22) Essentials válasza dabadab (#21) üzenetére


Essentials
aktív tag

Teljesen mindegy a profithányad, ha kis szerencsével szinte végtelenített módban tudod használni őket igénytől függően. Hiába veszed drágán, ha a többiekhez képest még mindig jobban tartja az árát, és több lehetőséged van a hosszú használatra, illetve sok évesen is el tudod adni, mert a régi modellekre is van kereslet. Ez az iPadekre méginkább igaz. A mai napig iPhone 5S-ek tízmilliói vannak forgalomban. Asszem tavaly olvastam egy ilyen felmérést, hogy a mindenkor legyártott iPhone-ok 67%-a mai napig aktív használatban van. Ez sokkal sokkal nagyobb arány lehet, mint bármelyik egyéb gyártónál, és erre vezethető vissza.

[ Szerkesztve ]

(#23) szupermacs válasza dabadab (#21) üzenetére


szupermacs
veterán

Érdekel is engem a profithányad ha a most lassan 4 éves SE-m még 3 év múlva is frissül majd. :)

(#24) joelke HU válasza Essentials (#22) üzenetére


joelke HU
senior tag

Hmm... De ha tényleg ilyen jó és hasznos a support, akkor miért van minden évben új alma? Sőt nem is egy! Miért nem csak 5 évente adnak ki mobilt és addig a meglévőket pofozgatják szoftveresen? ;]

Motorola G51

(#25) Dzsama válasza szupermacs (#5) üzenetére


Dzsama
csendes tag

Mostmár odáig jutottunk, hogy nem csak az Alma van túlárazva.

(#26) foldi_istvan válasza Essentials (#19) üzenetére


foldi_istvan
csendes tag

Tudom,hogy nem az a dolga,hogy maszkkal felismerjen hanem,hogy egyből beadja a kódos lehetőséget,de egyáltalán nem adja be,ugyanúgy felfelé kell legyinteni,meg azt se vettem észre,hogy gyorsabb lenne.

(#27) #41360896


#41360896
törölt tag

Minden régi készülék tulajának dobtak egy kis morzsát......

Ennek a frissítésnek az árát kifizették egyszer a prémium készülékárral.....meg az azóta kicserélt 2-3-4 akkumulátor árában!
De persze essünk hasra mert ezért drága!
Ugyan már!

(#28) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Valóban én mint androidos,el kell ismernem hogy a terméktámogatást az apple jobban csinálja.
Most hogy androidos fronton is elszálltak az árak,tényleg nem lehet ész érveket már felvázolni kinek melyik jobb.
A Oneplus-nak van hány új készüléke ? Egy évben összesen 4 ?Lehet is terméktámogatást kiadni.
De az iphone-nak sincs temérdek.
Android fronton ezt a túlkínálat katyvaszt kéne rendbe tenni,kevesebb választék,jobb terméktámogatást
Mert egy Iphone 11-et Tadzsikisztánban is így hívnak pld.....
Lásd Xiaomi,huawei stb. über átkeresztelések ki tudja hogy hol hogy hívják ugyanazt a modellt,ennek mi értelme ?

(#29) Plazmacucci válasza szupermacs (#23) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egyébként tudod hogy mit kapsz a frissítésekkel? Új felületet? Bugfixet ami az előző frissítés hibáit javítja? Biztonsági rés foltozás? Milyen rés? Milyen folt? Előző főverzióval veszélyben vagy?
Komolyan nem tudom.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30) Noukoum válasza Kamikaze75 (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

De ha van választék az a baj (kisebb támogatottság) ha meg nincs az a baj. Persze nagy választék kéne hossú szupportal, de az sehol sincs :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) Essentials válasza joelke HU (#24) üzenetére


Essentials
aktív tag

Erre tök egyértelmű a válasz, mert kell nekik a pénzed, lehetőleg minél több! Az Apple egy fejőstehén, náluk az hogy megveszed a hardvert, csak a nulladik lépcsőfok. Onnantól szolgáltatásokat kínálnak, saját webáruházban vásárlást, és kapcsolódó újabb készülékeket. Felesleges felróni nekik, hogy miért van képük évente új készüléket kiadni akkor, amikor egyes versenytársak többszörösen lefedik az 50-60 darabos éves megjelenéseikkel a piacot. Ők miért csinálják így? Hát azért, mert próbálgatják, hogy mi az eladhatóbb, mivel tudnak több vásárlót befogni.

(#32) Essentials válasza foldi_istvan (#26) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nem tudom, ki fogom próbálni én is maszkkal majd, addig érdemes utána olvasni más fórumokon. Egyelőre karanténban vagyok!

(#33) szupermacs válasza Plazmacucci (#29) üzenetére


szupermacs
veterán

(#34) Plazmacucci válasza szupermacs (#33) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem találom hogy ebből mi vonatkozik egy négy éves termékre. Azt már a magyar felületen keressem?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35) szupermacs válasza Plazmacucci (#34) üzenetére


szupermacs
veterán

Egyértelmű, hogy az vonatkozik a keresett készülékre amilyen funkciókkal az rendelkezik. Egy Face ID-s javítás nem vonatkozik egy SE-re, míg egy teljesítménybeli és biztonsági update igen.

(#36) HeadHunter98


HeadHunter98
tag

Azért az applenek alapvető előnyei vannak az android gyártókkal szemben a frissítések terén. Mivel az iOS meg a hardver is az övék ezért tökéletesen tudják optimalizálni a az új rendszert is a régebbi telefonokra. Továbbá kevesebb telefont tettek le az asztalra, ezért kevesebb erőforrást is igényel a frissítésük.
Ettől függetlenül minden elismerésem az övék - nem semmi, hogy a lassan 7 éves 5S-t is életben tartják.

A változás bent kezdődik

(#37) Hopkins95 válasza Plazmacucci (#29) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én mondok neked egy baromi jó példát: van pl. ez a DJI Fly app. Miután nemrég megvettem a drónom, azután szembesültem vele, hogy nem megy fel a Nexus 5x-emre, mert nem kompatibilis vele :W

Aztán rákeresek neten, s látom hogy iPhonokból iPhone 5s-től már kompatibilis, ami 2 évvel régebbi telefon!

Vagy tavaly pl. akartam volna játszani a Life is Strange játékkal a telefonomon, mert olvastam hogy elérhető Androidra is. A Play Store ki sem listázta és egy Google kereséssel megállapítottam, hogy az eszközöm nem kompatibilis. :((( iPhonokból meg iPhone 6-tól kezdve kompatibilis.

Androidos gyártóknak és a Googlenak van mit tanulniuk az almától, szoftveres támogatás terén eléggé le vannak maradva. :K Már nekem is eszembe jutott, hogy ha már drágábban veszek Android csúcsmobilt, akkor kipróbáljam -e a szifont.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#38) dabadab válasza szupermacs (#23) üzenetére


dabadab
titán

Tök fasza úgy beszélgetni, hogy a második hozzászólásodban úgy csinálsz, mintha az elsőt meg se írtad volna.

DRM is theft

(#39) dutrás válasza Hopkins95 (#37) üzenetére


dutrás
őstag

Nem kell ezt annyira túllihegni. Szerintem itt a fórumon se túl sokan használnak még ilyet.
Azért 7 év borzalmas nagy idő mobiltechnológiában. Nagyon le van már maradva a cikkben említett telefon.

P50 pro/P40 Lite

(#40) csorbajeno válasza joelke HU (#24) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez ugye nem volt komoly kérdés? :N
Minden évben fejlődik a technika, változnak a dolgok a piacon tartani kell a tempót. De ez nem jelenti azt, hogy a régebbi telefonokat el kell felejteni. Mondom ezt úgy, hogy Androidos vagyok, 10 eve Samsungot használok. Milyen jó is lenne, ha az S9-emet még vagy 2-3 évig aktívan támogatnák. De nem fogják... :R

(#41) szupermacs válasza dabadab (#38) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor mi is amit elmondhatunk az almáról? Azt, hogy jó a supportja de drágák a telefonjai? Igen. Ebből nem lehet arra következtetni, hogy a support miatt is lehet olyan ára?

(#42) Hopkins95 válasza dutrás (#39) üzenetére


Hopkins95
addikt

Tudod én is azt gondoltam sokáig, hogy ha Googletől lesz telefonom az biztos sokáig támogatott lesz meg mindennel kompatibilis, mer há Google... :U De aztán az ember rádöbben, hogy a Google is csak vízzel főz. Ez remélem majd egy saját chipszettel változni fog.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#43) dabadab válasza szupermacs (#41) üzenetére


dabadab
titán

A profitráta azt mutatja, hogy a termékei a szó leghagyományosabb értelmében túlárazottak. Vagyis nem azért kerülnek annyiba, mert költség van mögöttük (mondjuk a hosszú support költsége), hanem azért, mert a többiekhez képest sokkal nagyobb marzzsal árulja őket.

DRM is theft

(#44) mrThomi


mrThomi
addikt

Én kibékülnék 2 éves frissítéssel és olcsóbban :(((

Nothing Phone (2a)

(#45) janeszgol válasza mrThomi (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Ott a droid. 2 eves frissites es nem olcsobb. :)

dabadab es az hogy lehet? A tobbi sem olcsobb, megsem fognak annyit rajta.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) K0vasz válasza MarkCsiha461 (#7) üzenetére


K0vasz
aktív tag

kinek mi. aki nem 7 évente cserél telefont, hanem 1-2-3 évente, annak többet érnek az újdonságok, mint hogy van-e support 5-6-7 évig

(#47) mrThomi válasza janeszgol (#45) üzenetére


mrThomi
addikt

Bocs valaki írta az elején arra akartam válaszolni, hogy valaki szerint ezt a ciklust kell megfizetni. Én nagyon max 1 évig használok egy telefont, de persze akik több éven á megtartják, esetleg később akarják megvenni azoknak ez csábító, de én inkább a friss, max 1 éves flagshipeket keresem, amit 1 evig használok és akkor is cserélek ha semmi baja a telónak, tehát nekem inkább az ár ami számít

Ui: hát azért egy 512gigás 11 pro max a maga 1600 eurós árával azért egy kicsit sok egy 1200 eurós s20 ultltrához képest. De persze az ios, támogatottság stb...értem, most ennyire ne menjünk bele :DDD

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#48) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem tudom, nekem volt egy kollégám 2 évvel ezelőtt aki minden nap szidta az iphone-ját mert lassú volt valamelyik frissítés után aztán meg már nem akarta ráengedni a frissítéseket pont ezért. Talán iphone 4-ese volt. Nekem van egy redmi note 5-öm de nem adnám fel ezt a szabadságot a gyári frissítésekért, kapott egy android főverzió frissítést és asszem 3 MIUI főverzió frissítést, de én választhatok, hogy használom a betonstabil és gyors MIUI-t vagy felpattintok valamilyen AOSP főzött ROM-ot amiből van több féle, minimalistától a legapróbb részletekig testreszabható féléig. Mindenki megtalálja a magának valót és ez 60 ezer forintért nem rossz.

Thanos was right.

(#49) Vakond1977 válasza #41360896 (#27) üzenetére


Vakond1977
újonc

Te aztán jó buta vagy :C :C :)) :W

(#50) Shyciii válasza Postas99 (#3) üzenetére


Shyciii
veterán

Jah. A support az support. Igaz immáron hivatalosan is kétszer is belassították a frissítéssel, úgyhogy igazad van. Ezt a supportot meg kell fizetni valóban :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.