Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Wesder válasza szetib (#100) üzenetére


Wesder
félisten

Mert talàn az iOS-t nem úgy kellene hasznàlni, mint az Androidot. A fizetős appok miatt síràs meg szànalmas. Gondolom ha megkérem a szobàmat is ingyen kifestik a kàrogók.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#102) Noukoum válasza szetib (#100) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem azok a jellemzők amiket felsoroltál egyáltalán nem általánosak sem az ios sem az android felhasználókra.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#103) aprokaroka87 válasza szetib (#100) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem aki úgymond már " profi " droid felhasználó, sokkal nehezebben vált pl ios-re, de ugyanez igaz fordítva is.

Meg ugye ott van az ökoszisztéma is.

Nekem eddig ha max 3-4 órát volt ios-es eszköz a kezemben akkor sokat mondok...
számomra olyan élmény volt hogy nem is értettem mi van...:)

(#104) szetib válasza Noukoum (#102) üzenetére


szetib
tag

Nekem pedig ez jön le sokszor, mindet itt olvasom.:)

#103
Igen, aki tudja mit miért használ, azok nem váltogatnak ide-oda. Van közvetlen olyan ismerősöm aki keményvonalas OnePlus-os, soha nem térne át. Én úgy látom a többséget nem zavarja, hogy milyen rendszer fut a készülékén, a lényeg a trendiség (Edge kijelző, majd triplakamera bal oldalt- iphone X), lehet túl sok burzsuj gazdaggal találkoztam az elmúlt években...

(#105) akaido válasza Wesder (#93) üzenetére


akaido
addikt

Ott a 10 pont! Ennyi ! A topik zárható. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#106) Noukoum válasza szetib (#104) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem tudom hány főt tesznek ki csak a magyar piacból a mobilarena fórumozói, de gondolom nem a többséget.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#107) szetib válasza Noukoum (#106) üzenetére


szetib
tag

Pedig nyilvánvaló, hogy ezek jellemzőek, még keveset is írtam, de hagyjuk, mert ezen nem érdemes továbbmenni. Ha te így látod, hát akkor számodra úgy van.

(#108) BabMester válasza szetib (#104) üzenetére


BabMester
senior tag

Ez nem burzsujság, én is váltok a márkák és rendszerek között ha épp megtetszik valami új, mert egyszerűen egy idő után unalmas lesz.

Mit használ a nagy többség? -YouTube, Instagram, Facebook, Viber, Böngésző... tök mindegy milyen rendszert vagy márkát használsz, teljesen ugyan azt kapod. :)
Ezek a fórumozó bohóc fanboyok szerencsére a hangos nagyon-nagyon kicsi kissebbség, akiknek egy márkához való vonzódás a legfontosabb dolgok között van az életükben. :))

[ Szerkesztve ]

(#109) #24556544 válasza Hopkins95 (#90) üzenetére


#24556544
törölt tag

Persze tudom, és nem is lepődök meg, kb mnidenhol ez megy akármilyen topikról van szó, de ritka az olyan régi és mindennapos dolog, mint ez az iphone meg android közti pöcsméregetés a semmire.
Nekem pl. bőven elég csendben röhögnöm az apple féle néhány lehúzásokon, vagy az androidos hülyeségeken. Egyik kutya másik eb kb.

(#110) Szakiii


Szakiii
addikt

Szép és jó, de környezetemben egy embert nem tudok mondani aki ennyi ideig használna egy telefont, sot tervben sincs kb senkinek h eddig marad egy telefon. 1.5 ev nalam pl nagyon max de pont az említett 5s kb 3 hónapig bírta a borzalmas akuido miatt de, ha minden tok jo akkor is cserelnek kb másfél ev után. Ez nem egy auto amivel 10 evig tervez az ember, elhasználom es johet az uj.

2 ev teljesen realis es elvarhato, persze ettol fuggetlenul ez egy tok jo dolog.

[ Szerkesztve ]

(#111) #40047616


#40047616
törölt tag

Mondjuk ez tényleg példaértékű az Apple-től de csak kiváncsiságból kérdezem hogy pl az itteni apple tulajok közül ki használ még 7 éves telefont egyáltalán? Azért lássuk be hogy hiába az új szoft azért ezek a telefonok igencsak gyengécskék ma már hardverileg. Nem vitázni akarok (és nem is fogok) a félreértések elkerülése végett. Szal a fröcsögő válaszokra nem vagyok kíváncsi. :R

[ Szerkesztve ]

(#112) Noukoum válasza Szakiii (#110) üzenetére


Noukoum
veterán

Én örülnék neki ha áttudnánk állni egy 5 éves ciklusra. Ritkább csere = kevesebb szemét elven. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#113) Rinocerosz válasza #40047616 (#111) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem már igen kevés ember használ 5s-t, mondjuk nekem van egy ismerősöm akinek még az van :K . Viszont nekem anyukám még az én régi galaxy s5 telefonomat nyúzza igaz az is már kb. haszna vehetetlen, de telefonálni elég. Öcsém egy galaxy s7 nyúz és lekopogom mai napig fürge kis ördög az a telefon ;] . Ennél a pontnál éreztem azt, hogy már a telefonokat ideje lenne tovább támogatni. Sok olyan funkció van amit még megkaphatott volna, de csak 2 főverzió frissítés jár :( .

Úgyhogy lehet az 5s már csak alap dolgokra is nehezen használható telefon, de mikor idővel majd eljutunk oda, hogy az iPhone 7 lesz egy 7 éves telefon akkor szerintem még mindig egy jól használható telefon marad. Akinek pedig az i7 telefon marad lehet (tudatán kívül :DDD ) örül, hogy még naprakész a rendszer.

Mivel nem vagyok programozó nem tudhatom, de arra kíváncsi lennék, hogy egy főverzió frissítésnél mennyire dolgozzák át a rendszert, esetleg ebben is vannak e ilyen trendek amik miatt egy-egy program jobban fut vagy több lehetőséget kapnak általa a fejlesztők?

(#114) Noukoum válasza Rinocerosz (#113) üzenetére


Noukoum
veterán

Az iphone 6s majd 5 éve jelent meg, valószínűleg az utolsó operációs rendszerét futtatja és tökéletesen használható. A memória lehet kevés, illetve aksit illik 1-2 évente cserélni de ettől függetlenül baromi gyors a mai napig. Amúgy még boltban is kapható :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#115) batai15 válasza Noukoum (#114) üzenetére


batai15
félisten

Igazából fentebb is ezt taglaltam. A 6s igazi gyengesége a kamera, azt már egy mai 50 ezres androidos mobil is lazán meg ugorja.
Egyébként valóban teljesen használható még.

(#116) Noukoum válasza batai15 (#115) üzenetére


Noukoum
veterán

Egy jó 50ezres talán, de hát na eltelt 5év. A használatról volt szó, nem arról hogy a mai piachoz képest milyen :)
És nyilván nem éri meg most újonnan ha ez kérdés.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#117) hunluki válasza Rinocerosz (#113) üzenetére


hunluki
senior tag

Nekem pl édesanyám 5S-en tolja mert a nagyobb droidos telefonok mind kiestek a kezéből, szóval próbaképp megkapta az én régi 5S-emet. Mai napig használja és imádja, aktívan e-mailezik rajta, fb/messengerezik, viber, neten recepteket vadászik vele, unokák leadott melóját csekkolja teamsben meg kb 4 féle candy crusht tol rajta felváltva.

Ja meg unokákat és virágokat fényképezget vele. Egyetlen egy dolgot fájlal, a gagyi üzemidőt, de ezt egy párezer forintos powerbankkal (ez a kis hengeralakú cucc) sikerült költséghatékonyan átütni.

Amúgy ez a ki használ x évnél öregebb telót szöveg... Én speckó agyf.szt kapnék ha évente kéne cserélni a telómat. Inkább megveszem drágábban de akkor legyen jó évekig, a lehető legkevesebbszer kelljen cserélni. Egyrészt sokkal kényelmesebb, másrészt kevesebb szemét. De meg tudom érteni a másik oldalt, nővérem pl 2 évente cseréli a lapát droidokat ahogy lejár a hűség és hozza ki az épp aktuális felsőközép kütyüt amit utána örökölnek unokaöcséim. Igaz azok a telefonok (samu, xiaomi, honor... talán oppo is volt már, franc se emlékszik) általában mire megérik a két évet már menekül róluk mert széthullanak szoftveresen. Tudom, mert általában engem talál be vele :D Factory reset, kb 1-2 hónapig jó aztán megint jönnek a kilépkedős appok, laggolós UI, kedvencem a "friss" samun (kb 1 éves) a spotify kinyírása a háttérből amikor épp zenét hallgattunk róla és megnyitotta a gmailt.

(#118) szupermacs válasza #40047616 (#111) üzenetére


szupermacs
veterán

Édesanyám használ, neki Viberhez, Safarihoz, Gmailhez és fényképezéshez tökéletes (telefonálás és sms mellé). Semmivel nem rosszabb egy mostani telefonnál, hiszen gyors a mai napig. Az én SE-mmel is felveszi a versenyt és nem marad le szinte semmivel (az én SE-m meg szinte ugyan olyan gyors, mint barátnőm i8-asa). Tehát mai napig tökéletes telefon az 5S. Használtan pedig amennyiért lehet kapni, tökéletes vétel annak aki egy gyors és naprakész rendszert akar.

(#119) janeszgol válasza szupermacs (#118) üzenetére


janeszgol
félisten

Én cégesnek egy Galaxy Young S6310-et használtam. Hívás és email. Semmi más. Tök jó volt. A 2300-as kontakt listát lazán vitte. A beszédhang kifogástalan.
El tudom képzelni, hogy vannak olyan kispénzűek, netán cégek, ahol még használnak i7 előtti szériát. Chatre, facebookra, hívni, kamerázni elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#120) Rinocerosz válasza Noukoum (#114) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Isten igazából én eddig csak kétszer használtam iPhone-t egy rövid ideig. Egyszer újra húztam egy iPhone 6-t mert elvileg gebasz volt a rendszerében. (Sikerült is valami ipsw segítségével ha jól emlékszem, de azt tudom, hogy bonyolultabb volt mint androidon. :K )
Utána egy kis időt nálam töltött és igazából elégedett voltam. Egyedül a fájlkezelő volt valami iszonyat gagyi, arra emlékszem. :DDD

Viszont most nagyon kíváncsi lennék, hogy egy galaxy s7-el szemben az iPhone 6s vagy a i7 mit tudna. Akkumulátor meg hát...olyan, hogy 2 évente valóban lazán megéri cseréltetni kb.: 13 000ft-t lazán megér, szerintem.

(#121) Rinocerosz válasza hunluki (#117) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Én most szeretnék majd anyukámnak venni egy telefont és sanszos, hogy iPhone SE lesz a befutó. Igazából őt nem érdekli, de hát még viszonylag fiatal aztán csak legyen már olyan telója ami nem hal meg ha be van kapcsolva a GPS :)) .

Szerintem egy főverzió frissítés után már illik egy FR-t tolni mert hiába, hogy ios - android egyszerűen kell nekik a vissza állítás. Kivéve azokat akik minden éveben új telót vesznek :DD .

(#122) hunluki válasza Rinocerosz (#121) üzenetére


hunluki
senior tag

Szerintem egy főverzió frissítés után már illik egy FR-t tolni mert hiába, hogy ios - android egyszerűen kell nekik a vissza állítás.

Akkor én most mosolyogva ellapítok a sarokban az iOS 6 óta velem jövő profilommal amit nem reseteltem azóta se, viszont megjárt egy 4S --> 5S --> 6S --> SE, iPaden pedig egy mini --> mini4 életutat.

Ugye ez iOS6-tól kezdve most 13.5-ig factory reset nélkül, ha új teló volt akkor pedig felhőből előző profil ment fel.

[ Szerkesztve ]

(#123) Rinocerosz válasza hunluki (#122) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Az igen, bátor vagy :)) . Én már úgy vagyok, hogy amikor az s9 kap főverziót rögtön odinnal újra húzom a rendszert és utána kap egy FR-t még :D.
Semmi visszaállítást nem csinálok minden újra letöltök és beállítok. Annyi van szinkronizálva, hogy a naptár, böngésző és a jegyzetek megmaradjanak.

(#124) Juhaszatti válasza Rinocerosz (#123) üzenetére


Juhaszatti
addikt

S7E-nél még csináltam, mert megszokás, de az S10-nél már nem, és semmi hátránya nincs.

(#125) hunluki válasza Rinocerosz (#123) üzenetére


hunluki
senior tag

Inkább mondanám elkényelmesedett lustaságnak. De ha működik akkor minek feszüljek, így is gyors, megmarad mindenem, túlképp work as designed. Ha frissítés jön úgyis kitakarítja a szemetet magának, vissza is szokott jönni 7-800 mega szabad hely, gondolom böngésző cache meg ilyenek.

(#126) kalimist válasza Noukoum (#114) üzenetére


kalimist
aktív tag

6s-en még lesz iOS 14.

(#127) Noukoum válasza kalimist (#126) üzenetére


Noukoum
veterán

És ezt mire alapozod mert hivatalos infót én még nem láttam róla :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#128) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

7 év? :Y Úristen, tényleg pislogok, mint hal a szatyorban, azért az nagyon nagy idő. :R Ez tényleg respect. Nincs IPhone-om, illetve most van az első komolyabb droidos készülékem egy Samu S10 formájában hozzá órával, de most komolyan elgondolkoztam, hogy két év múlva lehet alma lesz az új kütyü? Az órákra is így megy a support? :R

(#129) hunluki válasza Noukoum (#127) üzenetére


hunluki
senior tag

Állítólag SE is megkapja, szóval valszeg a 6S is. Biztosra akkor fogjuk tudni ha kijön az első béta, addig max találgatás. Viszont iPad air2/mini4 valszeg már dobva lesz. Mondjuk ez is csak innen-onnan fülesek, de manapság kb minden kiszivárog idő előtt.

(#130) tökállat


tökállat
csendes újonc

Az androidos felhasználókat nem érdekli a hosszútávú frissítés, mert évente új mobilra fizetnek be. Akkor meg a hardver és a szoftver is mindig friss. De aki androidos csúcsmodell mellett dönt, neki három évig nem lesz baja a szoftver csomaggal. Aki hét év befektetésnek szán egy mobil vásárlást annak meg tökmindegy a frissítés mert nem lesz naprakész vas a kezében akármit küldhetnek rá.
A gyártó valószínűleg azért küld ki ilyenkor is frissítéseket, hogy legyen statisztikai adat arról, hogy egy-egy szériát jellemzően még mennyi aktív felhasználója van.

(#131) szupermacs válasza tökállat (#130) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha ez így van, örülök neki, hogy inkább frissítés formájában kapom ezt és nem egy felugró, villogó reklámablakban ahol azt akarják, hogy töltsek ki valami szar űrlapot.

(#132) Hopkins95 válasza tökállat (#130) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na ne mondd, akkor ezek szerint én nem az a tipikus Android felhasználó vagyok. :U Nincs pénzem meg igényem ugyanis évente telefont cserélni, mert teljesen felesleges. Én a készüléket több évre veszem, ahogy a mostanit is már 4 éve használom. Ezt nyáron valószínű le fogom cserélni, de főleg azért, mert bizonyos appok amiket használok már nem kompatibilisek vele.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#133) sherlock82 válasza Hopkins95 (#132) üzenetére


sherlock82
senior tag

Sok ember 2 év hűséggel vesz telefont és rèszletre.
Lejàr a rèszlet akkor újabb 2 èv.
Én sem vagyok a tipikus fogyasztó. A3 samsungot 3 évig használtam mire totálisan belassul.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#134) hunluki válasza tökállat (#130) üzenetére


hunluki
senior tag

Aki hét év befektetésnek szán egy mobil vásárlást annak meg tökmindegy a frissítés mert nem lesz naprakész vas a kezében akármit küldhetnek rá.

What? Nem mindenkinek kell ám a léteszt end gréteszt, valaki csak egy megbízható telefont szeretne és kész. Pl cikkben szereplő telefonok bőven használhatóak még ma is arra amire használhatóak voltak a megvásárlásuk napján. Fényképezni és videózni lehet vele? igen. GPS-nek jó? Igen. Appokat elfuttatja? Igen. Telefonálni lehet vele? Igen. E-mailezni és chatelni? Igen. Játszani? Ha nem is a legújabb játékokkal, de igen. Miért venne az ember évente vagy kétévente új telót, hacsak nem azért mert szoftveresen kuka lesz? Lehet hogy egy almás telefon drágább de simán lehoz több generációnyi droidost és menet közbe még földhöz se akarod vágni.

(#135) amstorm


amstorm
aktív tag

Nálunk cégnél (multi) nagy az IT biztonság őrület és mindenki aki kap céges telefont (mérnökök,managerek) iphone 7-t kap szerintem az ő szempontjukból ez igen kívánatos így, hogy biztonsági frissítések jönnek szépen, nem kell 2 évente váltogatni a telefonokat. Szerintem nem csak ez a cég van így vele.

Efficiency is clever laziness.

(#136) Hopkins95 válasza sherlock82 (#133) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez a hűségidő rablánc dolog a családban a 2000-es évek elején volt divat, akkor vett mindenki hűségre telefont. Azóta már leszoktunk róla, mindegyikünknek netről rendelt telefonja van szinte. Sokszor röhögök rajta, mikor látom ezeket a hirdetéseket hogy vedd meg hűségre vagy ha valakiről tudom, hogy hűségre vette, mert tudom, hogy úgy végül mennyit ráfizetsz. És lehet nem is kéne a parasztnak az a csomag, de rásózzák, mert hát milyen jó hogy kap jó áron telefon. Csak mikor 2 év után egyenleget húz, akkor jön rá, hogyan lehúzták. Nekem most 10 Eurós prepaid SIMem van, amit havonta feltöltök az egyenlegre - vagy ha akarom nem és akkor nem aktiválódik, hanem perc alapján számol el - s így az 1000 min, 500 SMS, 10 gigás adatcsomaggal vígan elvagyok, még marad is belőle bőven. A megspórolt pénzt meg inkább félrerakom saját telefonra és így olyan telefont veszek majd, amilyet én akarok. Ráadásul a szolgáltató által felrakott szemetet sem kapom.

(#130) tökállat A bennem felmerülő kérdés csak az, hogy ha már ugyanannyiért kapni Androidos csúcstelefont mint szifont, s ha féltávon lecseréled az Androidost, mert már nem lesz támogatva tovább, akkor végezetül melyik is lesz a drágább? Ráadásul szifonban olyan hardvert meg konzisztens kamerát kapsz, amivel nem sok Androidos veszi fel a versenyt.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#137) sherlock82 válasza Hopkins95 (#136) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nekem a mai napig vannak ismerőseim akik havonta kifizetik a telefon havi részletét plusz az előfizetési díjat. 2 évig. Engedjük már el ezt, hogy új telefon kell folyamatosan. 3 évig simán használható egy telefon ha nem lassul be és vigyáz rá a gazdája. Az emberek nagy részének bőven elég egy olyan telefon ami már nem kapható és talán kifutott széria. Ezért is ragaszkodnak olyan sokan az SE - hez szerintem.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#138) Noukoum válasza hunluki (#129) üzenetére


Noukoum
veterán

“Állítólag” Ez volna a kérdésem hogy ez honnan jött. Mert ios 13-at már nem kapta meg az i6 és idén jönne az i6s/plus-SE hogy kiessen. De szép lenne ha megkapnák.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#139) Rinocerosz válasza Noukoum (#138) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nem hivatalos információk szerint megkapják. Nem elképzelhetetlen mert az i5s is megkapta az iso 12 mert a 11 bugos volt ha jól emlékszem.
Most megint hasonló a helyzet, az ios 13 elég nyögvenyelősen indult és még mindig vannak gondok ahogy olvasom a fórumot.

(#140) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nekem most jelezte, hogy új frissítés elérhető a készüléken. :D 12.4.8 verzió számmal.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.