Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sgr_A válasza Narxis (#48) üzenetére


Sgr_A
addikt

Beton stabil miui :DDD
meg nem mindenki akar romolgatni már engem sem érdekel még a redmi note-nál elment
de nekem miui5 jobban tetszett mint a 6, és azok a romok mindenek voltak csak nem beton stabilak
a nagy többség meg nem azzal szórakozik hogy felpattint egy romot lehet életében nem hallott a MA-ról sem, nem hogy romcseréről

(#52) Narxis válasza Sgr_A (#51) üzenetére


Narxis
nagyúr

Teljesen stabilak, nem romolgatásról volt szó hanem választásról, kiválasztom amelyik szimpatikus és azt használom ameddig frissítik. Fél évente ha választok egy másikat, azt se nehéz lecserélni, 5 perc az egész.

"a nagy többség meg nem azzal szórakozik hogy felpattint egy romot lehet életében nem hallott a MA-ról sem, nem hogy romcseréről"

Ha jól megnézed, sehol nem írtam nagy többségről. Semmi nem indokolja azt az árszabást amit az apple csinál, se az évekig tartó frissítés se más. Ha feladnám a rom választás szabadságát, tehát teljesen gyári állapotban használnám a telefont akkor meg vennék samsungokat amiket 3-4 évente cserélnék. Teljesen mindegy, hogy 80 vagy 200 ezerért mert 3-4 évente ennyi kiadást kibír az ember de még így is jobban járok mint az apple-el.

Thanos was right.

(#53) szupermacs válasza dabadab (#43) üzenetére


szupermacs
veterán

Tehát a support ingyen van. Értem.

(#44) mrThomi: Én nem.

(#48) Narxis: Az iPhone 4S iOS 9-et kapott anno 5 éve, az megakasztotta a rendszert. A családban van 5S és az iOS 12 tökéletesen fut rajta. Jót tett a per az almának, ami azért volt, mert lassították a telefonokat. Ilyen már nincs. Ha valaki pedig MIUI-val meg főzött romokkal akar bohóckodni az ne egy 5 éve megszűnt supportú telefont hozzon fel.

[ Szerkesztve ]

(#54) Sgr_A válasza Narxis (#52) üzenetére


Sgr_A
addikt

Örülök, hogy te jobban jársz
én meg meguntam a droidot főleg a Google szarjait amikor random beakad a g szolgáltatások és szívja az akkut a root nélkül törölhetetlen appokat
xiaomit nem veszek a miui miatt
samsungot az exynos miatt
huaweit a hms miatt bár itt legalább nincs Google de a több száz névjegyet nem írogatnám át egyesével és a fotók is kellenének
o+ még szóba jöhetne de idáig nem volt itthoni hivatalos beszerzés most meg annyi mint egy iPhone
a többi gyártót meg hagyjuk

a frissítések meg nem csak hogy sokáig vannak hanem a támogatott modellekre azonnal elérhető ugyan az nap
droidnál még az azonos tipusú készülékek sem egy napon kapják a frissítést arról meg ne is beszéljünk hogy mindjárt itt a 11 és mennyi 9-el megjelent teló nem kapta meg még a 10 sem

[ Szerkesztve ]

(#55) Gubu0101 válasza Sgr_A (#54) üzenetére


Gubu0101
veterán

Kivancsi lennek, mondjuk egy 4 vagy 5 eves iphone milyen frissitest kap, mondjuk ezek a biztonsagi frissitesek nem tudom mit takarnak :U En is evente cserelos vagyok,meg android vonalon mozgok.

Amugy van egy Phone Clone alkalmazas a Huaweien, azzal masoltam at mindent a Samsungomrol, mino meglepo a nevjegyeket is potyoges nelkul... :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#56) Sgr_A válasza Gubu0101 (#55) üzenetére


Sgr_A
addikt

Google fiókból google fiókba hms fiókba is menne?

(#57) plömplöm


plömplöm
őstag

ezt (ezt) vajon kijavították? partnercégnél iphone a céges telefon by policy, egy hónapja nem tudnak levelet küldeni róluk, mert az anyacég letiltotta mdm-ben :)

"The vulnerability affected even the first iPhone (aka iPhone 1 / iPhone 2G) on iOS 3.1.3. "

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#58) Postas99 válasza Shyciii (#50) üzenetére


Postas99
senior tag

Mondj már 1 olyan gyártót amelyik 3 év után is supportálja bármelyik androidos telefonját a google-on kívül.. Valamelyik a beígért főverzió váltást is csak ígérgeti, a többit hagyjuk..
Felesleges beszólnod ha nem érted a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#59) keszi1991


keszi1991
tag

Mégis mit? Ki használ még manapság ilyent égi telefonokat? Én 2 max 3 évig használok egy telefont, mindig kap új frissítést és ennyi idő alatt jön annyi új fejlesztés h megeri újra cserélni. Nem értem miért jó 6evig támogatni ha már senki nem használja..

(#60) Narxis válasza keszi1991 (#59) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi. Lehet átlagosan 6 évig törlesztik a hitelre vett iPhone-t.

Thanos was right.

(#61) Sgr_A válasza keszi1991 (#59) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hát a 6s-t meg az se-t elég sokan használják van ismerősöm aki meg 6-ost

(#62) szupermacs válasza keszi1991 (#59) üzenetére


szupermacs
veterán

Édesanyám. :) Nevet is mondjak meg címet, hogy személyesen megkérdezd tőle és beszélgessetek arról, hogy van aki tovább is használ egy telefont?

(#60) Narxis: Te is elég korlátolt vagy. Ne mondd már, hogy 210-240 ezret 6 évig kell törleszteni.

(#63) moleculez


moleculez
veterán

Ez most kb olyan, mintha a Galaxy S4 kapna bármilyen frissítést.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#64) Rodi 4.80 válasza keszi1991 (#59) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Nap mint nap látok embereket a villamoson akik 5S-t vagy SE-t használnak, némelyiknek a zoknija többe kerül mint az androidos középkategória, csak leszarják mert nem lehet beetetni őket bármilyen bullshit fícsörrel.

[ Szerkesztve ]

(#65) Mr.Silkó válasza foldi_istvan (#16) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem egyből kiadja a numerikus billentyűzetet 13.5-nél, ahogy azt érzékeli a kamera, hogy részben el van takarva az arcom, csak mostmár nem gondolkodik 1-2 másodpercig, mint a frissítés előtt.

(#66) kalanchoe válasza keszi1991 (#59) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Elég sokan, nem egy embert tudnék felhozni példának. Pl. van olyan ismerősöm, aki 4s-t használ másodlagosnak, néhány alap taskra. :) Itt minden egyéni preferenciától függ.

(#67) Hopkins95 válasza keszi1991 (#59) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jelen! De itt elsősorban nem erről van szó, hogy ki használná vagy sem, hanem magam a princíp, a hozzáállás a lényeg. :U

(#54) Tapsi75 Én teljesen meg tudlak érteni. :R Ráadásul az a szomorú, hogy az Android csúcskategória ugyanannyi vagy drágább lett, mint a szifon.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#68) Hubamano


Hubamano
friss újonc

Amúgy az iPhone 6S-en iOS 13 fut, szóval ezt az iOS 12-es frissítést nem kell figyelni. Ezt benézte a cikkíró.

(#69) batai15


batai15
félisten

Pontosan ezért is fogok váltani droidról amint tehetem. Hosszútávon egy alma jóval használhatóbb mint bármelyik droid.
Most épp nálam van egy 6s , vicc hogy a papíron erősebb droidos Készülékeim mellette fluidságba alul maradnak . Oké hogy lehet az erősebb készülék hamarabb nyit meg valamit , viszont szemmel láthatóan lagosabb . Ráadásul nagyon sok készüléket próbáltam , drágábbat olcsóbbat .
Most legutoljára tettem egy próbát a xiaomi és android one párossal.
Hónapokat csúszott a 10 es droid, 4x vonták vissza. Nagy nehezen mindenki meg kapta ,de nálunk a családba két a3 is van ,igazi hulladék lett a készülék ezzel. Ebből lett elegem az évek során. És melette egy 6st élvezet használni. Bánom is hogy 2 éve hülye fejjel eladtam az alig 1 hónapos se-t mondván hogy ez nem Android nem tudom meg szokni a kötöttséget .

(#70) Bdanyy válasza Postas99 (#58) üzenetére


Bdanyy
addikt

Samsung biztonsági javításokat pl s7re meg idén is adott.

De inkább az a durva hogy egy 5s alapdolgokra még ma is használható viszonylag lagmentesen (hivaskezeles, im, email stb), az ugyanabban a 2013 és 14es androidos felsőkategóriás telefonjaimrol ez már egyáltalán nem mondható el.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#71) Gubu0101 válasza Sgr_A (#56) üzenetére


Gubu0101
veterán

Az jo kerdes, en ugy ahogy volt kipipaltam mindet azt atmasolta, fiokbol fiokba nem tudom, de nem is mentek oda, szamokat sim meg telefonra mentem mindig, max ha magatol nem szinkronizalja fol.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#72) Elims válasza Shyciii (#50) üzenetére


Elims
veterán

Hasonlót akartam írni..
Tényleg roppant rendes support.Az iphone 5s-ek x ideje használhatatlanok!Nem túlzás,tényleg azok.
Néha tudod használni akár 10-15percig is,aztán lassul be,de legtöbbször pár sec-ig jut a feloldástól számítva.
Úgyhogy ezt már nem most kellett volna Javítani,hanem sokkal hamarabb.

Ahogy Narxis is írja,én sem frissítettem a xs-en x ideje,12.2-vel használom.
A 13.4 megjelenésekor az volt a nagy hír,hogy javították az egyik bluetooth hibát+vmit a wifi-vel.Ez tényleg hatalmas dolog.. 😡
A 13-as megjelenésekor meg dobálta el a mobilnet-et.
Az utóbbi időben vhogy nem úgy jön össze a gyalulgatás ahogy szeretnék.

(#73) sherlock82


sherlock82
senior tag

Frissítette nekem is, de nem történt semmi, működik úgy ahogy eddig.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#74) Béééla válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


Béééla
őstag

Szerintem meg ez lenne az alap. Vettél egy eszközt, amin nem is tudsz oprendszert cserélni, mókolni. Akkor legalább legyen support, pláne ennyi pénzért.
Kaptam egy kutyarágta-megintmegtört modellt 4g-vel hogy úgyis helyre tudom hozni, pöpec a kép, az akku, de a YouTube se megy már fel mert megállt 10.3.4-nél az elérhető verzió.

Bélabá

(#75) joelke HU válasza szupermacs (#41) üzenetére


joelke HU
senior tag

Akkor mi is amit elmondhatunk az őzről? Azt, hogy barna színű és az autópályán elgázolták? Igen. Ebből nem lehet arra következtetni, hogy a barna színe miatt pusztult el? Nem!

Motorola G51

(#76) Hopkins95 válasza joelke HU (#75) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hibás a következtetésed, mert nem logikus. Ellenben az övé igen. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#77) joey04


joey04
titán

Az elején azt hittem, ez láthatatlan topik a hatereknek, de csak idetaláltak szerencsére. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#78) sultansmith válasza Bdanyy (#70) üzenetére


sultansmith
senior tag

A biztonsági javításokat nem a Samsung adja ki, hanem a google.

Az S7-re már nem érkezik újabb főverzió frissítés.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#79) szupermacs válasza joelke HU (#75) üzenetére


szupermacs
veterán

ok

(#80) #24556544


#24556544
törölt tag

Látom még mindig ugyanolyan töretlen ez a szánalmas iphone vs android vita :D Ez sose fog kiégni.
Senki se tud meggyőzni senkit, és mind a két fél tud pozitiv meg negatív dolgokat dobálni a másikra. De már lassan vagy egy évtizede... :C

(#81) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Nekem nagyon nagy szükségem volt már erre a gyorsabb jelkód kérésre, mert agyf@szt kaptam ezektől a 2mp-es várakozásoktól. Lehet, hogy másnak ez elenyésző, de amikor percenként kell előkapni a telefont, és muszáj maszkban lenned, akkor mellé lehet ülni a WC-nek tőle... (fel megy bennem a pumpa)
Szóval nálam ez most nagyon betalált. :R

(#80) carloblaine: Oszt' mi a toszért tudnak ezen vitatkozni? Miért próbálják egymást meggyőzni? Valamelyik fél kap azután járulékot, hogy tukmálja a saját sz@rát? Egyszerűen nem értem.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#82) joelke HU válasza Hopkins95 (#76) üzenetére


joelke HU
senior tag

Van két 20 éves prosti. Az egyik 25 ezret kér a másik 35 ezret ugyanazért a szolgáltatásért. A drágábbik azzal indokolja a felárat, hogy ő 60 évesen is dolgozni fog a szakmában, tehát bátran kereshetem a későbbiekben is. :P

Motorola G51

(#83) janeszgol válasza joelke HU (#82) üzenetére


janeszgol
félisten

Húha, ez magas labda volt. Ki meri leütni? :D

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#84) amstorm


amstorm
aktív tag

Én most egy pár hete váltottam Iphonera (XR) eddig csak androidos telefonjaim voltak. Minden félét próbáltam Xiaomitól a Lenovo Zuk romolgatásán keresztül a Samsungig. Mindegyiknek megvolt a maga varázsa. Igazából a google servicesből lett elegem. Az 1 éves S9-em nem birt max egy napot és örültem ha megvolt a 3 órás kijelzőidő aztán akksit cseréltem benne (házilag gyárit) és úgy bírt nekem 4 órát. Na most használtan (1 éves XR) 94% os akksival simán hoz 6 óra kijelzőidőt úgy hogy wifi mobilnet bt on. Ami igazából nem is lenne gond csak akkor éreztem hátrányát ha sűrű volt a nap és nem fért bele a töltés ha mondjuk az este hosszúra nyúlt és elég merülőben volt már a gép. Itt is lehet mondani hogy van olyan androidos telefon ami bírja de ilyen méretben nagyon nem szerelnek nagy teleppel gépet. Egyén függő, hogy ki mire használja szvsz a mobilhasználók azon rétege aki nem az újat keresi hanem hogy sok évig megmaradjon a telefonja jobban járhat egy almával mint egy androidos telefonnal. Igazából ezért jó hogy van választási lehetőség, felesleges megmondani a másiknak hogy a tiéd jobb ha neki az nem opció.

Efficiency is clever laziness.

(#85) Pirosász válasza dabadab (#43) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Nem olcsóbbak a többiek sem. (annyival semmiképp, ebben a kategóriában)
Ha én jobban optimalizálom a gyártást, olcsóbban állítok elő, akkor köteles vagyok árat csökkenteni? Akkor minek fektessek be a gyártástechnológiába/logisztikába stb.?
Ha hanyag vagyok, és/vagy béna, akkor adhatom drágán?
A Sony horror ára az túlárazott! Fogyasztói szemszögből akkor is, ha csak 1% profitot termel. (akkor még béna is)

(#86) scyllarus válasza Bdanyy (#70) üzenetére


scyllarus
veterán

SE-m (is) van, mondjuk pont híváskezelésre az IOS gyárilag alkalmatlan.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#87) Juhaszatti válasza batai15 (#69) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Jó, azért ez nagyban múlik azon is, hogy milyen darabot fog ki az ember. Mi a 6s-t azért cseréltük le kb 1,5 éve, mert már akkor is szinte használhatatlan volt a fagyások és bugok miatt. Megjárta a szervizt is, frissítések és a szoftver teljes újrahúzása sem segített. 8 Plus lett az utódja, ami még szuper ugyan, de a frissítései után már most érezhető, hogy ez sem olyan jó, mint a megvétel pillanatában.

(#88) #24556544 válasza vzsryl (#81) üzenetére


#24556544
törölt tag

Én nem tudom :D
Nekem sose volt iphone om, nekem nem éri meg a felárat, de attól még egy rakás dolgot nem szeretek az androidba, pontosabban a gyártókba. De akinek megéri a felárat, annak egészségére, ennyi. Van vagy évi 100-150 db teló ami közül lehet választani kisebb-nagyobb kompromisszumokkal...
Én azt látom, hogy mind a két oldalon van egy rakás undorító dolog ami hátrány és ezek melett vannak előnyök is. Pont leszarom, hogy a másiknak melyik oldal felel meg inkább.
Ezek nem házak, autók, munkahelyek stb. "csak" telefonok. Kevés az az ember akinek tényleg annyira nagyon fontos a mindennapokba a telefon, több aki inkább csak azt hiszi, mert függő. Ezen veszekedni non-stop... Durva. :Y

(#89) Bdanyy válasza scyllarus (#86) üzenetére


Bdanyy
addikt

[link] ennyire? 😃

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#90) Hopkins95 válasza #24556544 (#88) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ahol verseny van, ilyenfajta rivalizálás mindig is lesz. Ezek szerintem kár meglepődni. Hisz erre épül a mai piaci verseny, a cégek is versenyeznek egymással, hogy ki tud gyorsabbat, jobb kamerával, több rammal rendelkező terméket kínálni. Ezt aztán még a marketing is megtolja olyannal, ahol a konkurencia termékéhez hasonlítják a sajátot vagy burkolt üzenetben kifigurázzák a konkurenciát. Szóval nem tudom mit vársz a fogyasztóktól, ha a versenyszféra is erre apellál...

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#91) scyllarus válasza #24556544 (#88) üzenetére


scyllarus
veterán

Volt/van WP, droid és IOS telefonom is hosszabb ideig. Mindegyik rendszernek van előnye és hátránya is, igazából a kinek mi a fontos/kinek mi a kibírhatatlan elv alapján kell választani.
Az, hogy az iPhoneok hosszú ideig támogatottak, mindenképp egy jó érv mellette azoknak, akiknek egyébként megfelel a rendszer.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#92) Kerienn válasza scyllarus (#86) üzenetére


Kerienn
csendes tag

Én és asszony fél éve cseréltük le az 5s -et mert már lassan nyíltak meg az appok meg a Facebook nak is kevés volt az 1GB RAM (nem vagy lassan töltötte be a képeket neki). Én első (!) generációs SE-re az övét meg 6s-re mert neki kellett neki a nagyobb kijelző, hardver ugyanaz a 2 készülékben. Most is erről írok (SE) és a legnagyobb megelégedéssel használom. Szuper, gyors kis gép. Hozzáteszem mindig second hand és 1 év garanciával veszem ha kell cserélni iPhone-t mert újan annyit nem adnék telefonért. :R

(#93) Wesder válasza #24556544 (#80) üzenetére


Wesder
félisten

Rosszabb, mint a konzolos topikok. Ahàny màrka annyi felé szidjàk a màsikat. Nekem itt a Mix3 boldogan hasznàlom és leszrom hogy ki mire esküszik hogy az a legjobb. Màr alig követem a mobilos topikokat, mert mind fertő.

Bezzeg régen még mókoltam orrba-szàjba, meg csakadroid, (azóta sem volt iPhone-on, nem is tervezem, de nem gondolom hogy szr lenne, mert nem az, csak màs) de le kell szrni mindent és azt hasznàlni ami az egyénnek megfelel. Màr rootolni sem rootolok, csak out of the box hasznàlom a telókat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#94) szetib


szetib
tag

Vannak már számok arról, hogy hány droidos ment át almáékhoz? Szuper lett az idei SE, legjobbkor taktikáztak vele, lépten-nyomon azt olvasni, hogy átcsábít majd sok droidost. Ebben a topikban is volt pár HSZ ami erre irányult, illetve az androidtól való elpártolásra. Pár évente nagy volumenekben megtörténik a váltás, iPhone 6,6s sokakat elvitt a mosott kavics forma miatt, aztán jött a samsung az edge kijelzővel, a huawei is feltört közben, most megint az apple a befutó. Meglátjuk. Nekem van mindenből, ezért egyikre sem szavazok, hozzák vissza a nyomógombosakat net nélkül, akkor nem volt ennyi hülye! :))

(#95) Gubu0101 válasza szetib (#94) üzenetére


Gubu0101
veterán

Kezd a formavilag megtetszeni. A 12-es Apple-re mar azt mondom, hogy tetszik es bevallalnam. Eddig meg egyik se nyugozott le,ha csak a kulsot nezem.
Ha pl itt benezel a Melyik okostelefont vegyem topikba nem surun fogsz latni SE ajanlast :U Nem hinnem, hogy olyan sok at partolo lesz/lenne.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#96) Wesder válasza szetib (#94) üzenetére


Wesder
félisten

Miért is számít az hogy mennyi droidos vàlt iOS-re?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#97) kutyek válasza sultansmith (#78) üzenetére


kutyek
senior tag

Ez így nem igaz, illetve nem pontos. A Google az android rendszerhez ad ki biztonsági frissítéseket. A (non-stock) gyártók a Google androidot kiegészítik saját komponensekkel, bizonyos alrendszereket kompletten lecserélnek. Ennek megfelelően a készülékekre a gyártók adják ki a biztonsági frissítéseket, amelyek kombinálják a Google által kiadott android biztonsági frissítések közül a relevánsakat (hint: konkrét esetben általában nem mindegyik az) a saját SW komponenseik biztonsági frissítéseivel. Van olyan eset, amikor egy adott havi Google patch egyetlen javítása sem releváns egy adott készüléken, mivel a problémák sem érintik az adott készüléket (pl. a patch olyan alrendszer sérülékenységét javítja, amelyet az adott gyártó saját komponensre cserél, és emiatt az nem érintett), vagy éppen kizárólag low impact sérülékenységekről van szó. Ettől persze még a készülék kaphat biztonsági frissítést az adott hónapban, ez ilyenkor nyilván csak gyártóspecifikus sérülékenységeket kezel.

A Samsung készülékekre a Samsung adja ki a biztonsági frissítéseket.

(#98) szetib válasza Wesder (#96) üzenetére


szetib
tag

Csak érdekesség képpen, nem vitázni jöttem, ha ezért kérdezed. Amikor az edge kijelző kijött, a saját szememmel láttam hány ember ment át appletől, csak mert wow. Most kevesebb a mozgás, nem tudom megfigyelni, viszont a híreket, HSZ-okat olvasom.

(#99) Wesder válasza szetib (#98) üzenetére


Wesder
félisten

Azért kérdeztem mert érdekelt hogy téged miért érdekel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#100) szetib


szetib
tag

Androidról apple-re váltás után általában megnövekednek a "nem tudom használni az itunes-t", "minek van ennyi fizetős app", "hogy kell zenét rakni rá" hozzászólások, és persze ilyenkor jön ki az appletől olyan rendszerverzió, amit sehogy sem tudtak jól összerakni, majd megy megint mindenki az android felé. Ott pedig kezdődik minden elölről. Nincs frissítés, a régi jobb volt, melegszik, ... évek óta ez ismétlődik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.