Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows phone-al működik?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) Kasya válasza Sub-ZeRo (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem...
Egyes Android és Symbian keszulekekkel csak (mobilok, tabletek tekinteteben)

A cikk sajnos Android centrikus lett es a tobbi platformra nem tert ki. Elegge alapnak vette, hogy mindenkinek az van :N

Ami kimaradt, hogy szvsz ExFAT-ra formazva nem fogja olvasni az OTG kepes keszulek.

Szerintem ar/ertek aranyban ez az USB 2.0-as pendrive draga. A 16-os 5 ezerert meg megerte, de inkább egy atalakito Ebay-rol es egy USB 3.0, ha hosszabb tavra tervezunk es nem kimondottan csak a mobilhoz veszunk.

[ Szerkesztve ]

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Klassz cucc, gondoltam erről nézem majd a filmet a telefon segítségével, aztán rájöttem, hogy ha nézek valamit akkor a telefonra a hdmi adapter van kapcsolva :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) bb0t válasza Kasya (#3) üzenetére


bb0t
senior tag

mindent a helyén kell kezelni ezt a cikkben is kihangsúlyoztam - azaz ha valaki kisebb méretű adatokat tárol, és fontos, hogy könnyen mozgathassa azokat annak ez a kütyü pont tökéletes kapacitásban és sebességben is. teszem azt ha nyaraláskor fényképezek egy nap 400-at akkor pillanatok alatt átmásolom a pendrive és mehet tovább a kattintgatás. a kábel már macerásabb egy fokkal viszont ha nem elsődleges prioritás ez a funkció akkor ok a kábel de ha valaki arra van kihegyezve, hogy kommunikál a telefonjával ilyen formán akkor ez a cucc is oké. nem azt mondom, hogy ár-érték arányban a legjobb ami létezik, de érdekesnek találtam ezért mutattam be. A windowsért meg bocsi őszintén szólva teljesen megfeledkeztem róla...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#6) Kasya válasza bb0t (#5) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nincs azzal semmi baj, ha elfeledkezel mas platformrol :) A Symbian ma mar nem kulonosebben tenyezo, az Androidon kivul mas mobil eszkozzel meg nem nagyon hasznalhato az OTG :R

Ar/ertek: ezert is irtam, hogy a 16-os meg megeri. Viszont 10 ezernél tobbet adni egy olyan usb 2-es pendrive-ert, amit csak mobillal hasznal az ember elso sorban, nem biztos hogy megeri a felarat memory card mellett. Persze mindenkinek mas az igenye :K

A cikk valoban erdekes es jo dolog egy ilyet is bemutatni. Koszonom, okosodtam ma is ;)

(#7) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Tök jó cikk, a nyelvezet is rendben van (egy-két mondattól eltekintve teljesen magyaros és szabatos, nem tudom mennyi ebből a korrektor és mennyi a cikkíró munkája, utóbbi esetben csak így tovább).

A szakmai tartalom is rendben van szerintem, persze a fent említett kiegészítések élnek, de én emellett is érzem létjogosultságát a terméknek. Simán lehet, hogy valaki für alle fälle vesz egy ilyet, nem azért, mert napi szinten másol telefonra/ról, hanem hogy ha mégis kell, legyen. Ugyanez az ember ezért nem fog külön kábelt rendelgetni, meg pakolgatni, annyira nem érdekli. Ha épp pendrive-ot akar venni, akkor ilyet dob a kosárba, mert ez ezt is tudja az alapfunkció mellett.

[ Szerkesztve ]

(#8) ryori


ryori
senior tag

Már csak az OTG-HDD hiányzik :DD

(#9) bb0t válasza DeFranco (#7) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszi nektek :R

DeFranco: ahogy én néztem nem nyúltak bele :N

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#10) WZP


WZP
aktív tag

Jó cikk. Viszont soha nem értettem minek kiadni egy pendrive-ot 3.0 interfésszel ha még a 2.0 sebességét se használja ki. A cikkre visszatérve, nekem SanDisk Extreme USB 3.0 32gb-os verziója áll rendelkezésre, 1080p-s mkv-t gond nélkül játssza le Galaxy S3-on és mivel az S3 "csak" USB 2.0-t tud 30/30mb/s ezért valószínű hogy ez is tudja az akadásmentes lejátszást 1080-ből. Említést érdemel még szerintem hogy az OTG - legalábbis samsungon - nem támogatja az NTFS-re formázott külső eszközöket, de megoldható, egy külön appal gond nélkül felmountolható és használható.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#11) sanykaraj


sanykaraj
csendes tag

Nemrég kaptam egy OTG kábelt és persze rögtön rádugtam a tabomra (asus memmo pad hd7) de semmi. A régi nokiám aszem x3 vagy valami iesmi. Azzonal kiírta, "nem kontatibilis ezköz" :-D a memmo pad még észre se vette, akkármit dughatam belle :-D

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#12) Kasya válasza sanykaraj (#11) üzenetére


Kasya
nagyúr

A Nokiak nagy ereje volt ez, amit a WinPho-val sajnos elveszitett...a masik az FM transmitter.

Ha jol tudom memo pad7-en megoldhato rootolassal az OTG...vagy nem?

(#13) sanykaraj válasza Kasya (#12) üzenetére


sanykaraj
csendes tag

Nem tudom az eredeti szoftver nem támogatja az biztos. A Rootolás pedig sajnos garancia vesztésel jár :-( és amugy se értek hozzá

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#14) HuMarc válasza ryori (#8) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha HDD nem is, az SSD talán megoldható ;)

(#15) MasterDeeJay

Ezt az OTG dolgot egy 1 usd-s átalakítóval oldottam meg. Pendrive-nak egy nagy nehéz masszív 32gb Kingstone DataTraveler Ultimate G3-ast használok (8eft ebay) Ez szerintem best buy, egész gyors usb3-al 150mb/s olvasás 70mb/s írás. (USB2 módban 30/20)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16) Kasya válasza MasterDeeJay (#15) üzenetére


Kasya
nagyúr

Itt pont az atalakito kihyagyasa volt a lenyeg ;)

(#17) MasterDeeJay válasza Kasya (#16) üzenetére

Értem én, csak ezzel drágábban jön ki és bekorlátozza a válaszható pedriveokat is. Nem sokkal macerásabb mint egy kétfejű pendrive.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Mi történik akkor, ha az egyik vége bele van dugva a telefonba, a másik meg a gépbe? Természetesen nem úgy gondoltam, hogy közvetlenül, mert lehet nem bírná el a USB csatlakozó a Note3-at, hanem USB hosszabítóval. Felismeri mind a két eszköz, tud egyszerre másolni rá? Mert akkor lehet egy híd a gép és a telefon között, ami nem is lenne hátrány, tekintve, hogy a JB után már csak MTP módban hajlandóak a gyári Androidos készülékek csatlakozni a PC-hez.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#19) MasterDeeJay válasza LógaGéza (#18) üzenetére

MINDKÉÉT VÉÉGÉÉTTT HASZNÁLNI EGYSZERRRE???!!!

Sztem semmi, amelyik eszköz előbb felismeri az használja és a másik nem tud hozzányúlni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#20) Kasya válasza LógaGéza (#18) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szerintem az a vége fog aktivan mukodni, amit eloszor csatlakoztattál. Ketlem, hogy olyan fejlett chip lenne benne, ami a ketoldalu kommunikaciot birna. De a cikk iro tehetne egy probat, mert jo otlet feldobas :K

(#21) LógaGéza válasza MasterDeeJay (#19) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mi olyan érdekes ebben? Építő jellegű volt a hozzászólásod, úgyse láttam még ma robbanást. Kasya megértette mire gondoltam, innen is :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22) MasterDeeJay válasza LógaGéza (#21) üzenetére

Totál ugyan azt írtam le csak rövidebben. Akkora volt a lökéshullám hogy az már nem látszódott. ;]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23) bb0t válasza Kasya (#20) üzenetére


bb0t
senior tag

Ha hazaértem kipróbálom :) Ha óriási robajt hallotok akkor felrobbantam. :Y Egyébként szerintem is csak az egyik fog működni.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24) kcsa válasza bb0t (#23) üzenetére


kcsa
veterán

Azért én csak úgy nem próbálnám ki :) Multiméterrel nézni kéne hogy kijön-e a betáp fesz. a másik oldalon is, ha igen, abból lehetnek kellemetlen dolgok.

Egyébként a cikk elejéhez annyit tennék, hogy teljesen úgy jön le hogy ez a pendrive OTG képes. Pedig nem. Az eszköz egy mezei kutyaközönséges pendrive, csak microusb csatlakozó is van rajta, a fogadó eszköznek kell tudnia a host funkciót, egy pendrive mindenképp slave lesz :)

(#25) #79335424 válasza kcsa (#24) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1
Végig azt kerestem, hogy lesz ebből otg. Ez egy pen, mikro usb -vel. A telón azért hívják otg -nek, mert tárolót is lehet rá csatlakoztatni és maga a teló is csatlakoztatható tárolóként ugyanazon a porton keresztül. Jelen esetre alkalmazva egy pendrive, amihez pendrive -ot csatlakoztatva lehetővé válik a fájlkezelés a két pen között. De itt szó sincs ilyesmiről.
Az is meglepett, hogy droid és PC közötti fájlátvitelhez szükség van további hálózati eszközökre. Valamit biztosan rosszul csinálok, de nálam működik csak e két eszközzel is. Servers Ultimate programmal indítok egy FTP szervert a droidon. Csinálok egy hotspotot, majd a PC -s FTP klienssel csatlakozom a 192.168.43.1:2121 -hez. Ha a droidon webszervert hozok létre, akkor pedig böngészővel csatlakozhatok ugyanezen IP :8080 -as portján. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#26) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szerintem a Defy nem OTG képes, vagy tévedek?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) bb0t válasza kcsa (#24) üzenetére


bb0t
senior tag

Ez nem egeszen igy van az otg kepes csati mashogy van kotve. Jellemzoen a 4es 5os pin ossze van forrasztva. Nem mezei a pen :) (bocsi az ekezetek miatt)

Duliee: irtam is h nem de ennek a kernel az oka.

Somatom: ha van mobilneted akkor nem de az adatforgalmat general. Termeszetesen szamtalan modja van a fajlatvitelnek ez csak az egyik - az egyik legegyszerubb. Ha jobb lenne ara akkor szerintem ez nem lenne kerdes.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28) bb0t válasza bb0t (#27) üzenetére


bb0t
senior tag

Meg talan annyi hogy a pen allitja be azt is h master vagy slave modban mukodjon az eszkoz.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29) #79335424 válasza bb0t (#27) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ennek semmi köze a mobilnethez! A hotspot két dolgot csinál.
1. Összekapcsolja a két hálózati kártyát. A mobilnetét és a wifiét
2. Létrehoz egy belső hálózatot egy Accespoint -tal, amire az eszközök csatlakoznak.
Már az IP -ből is látszik, hogy ez egy BELSŐ HÁLÓZATON használatos IP. Ez pont olyan, mint amiket az otthoni router is osztogat. Jelen esetben ez magának a routernek (vagyis a telónak) az IP -je. Az otthoni router esetében ezen keresztül Te csatlakozhatsz a netre, de ha csak ezt az IP -t pötyögöd be a böngésződbe, akkor nem a netre jutsz, hanem a routeredet szólítod meg, annak a webes felületét kapod.
Itt ez pont ugyanígy működik. Ha az adott BELSŐ IP :2121 -es portján csücsül egy működő FTP szerver, akkor a kliensnek ezt megadva bizony a telód fájlrendszerében találod magad anélkül, hogy bármilyen kapcsolatot teremtenél a külvilággal. Próbáld ki! Nézd meg a 3G adatforgalmadat, aztán másolj egy fájlt így, belső hálón és nézd meg újra az adatforgalmat! Fogadjunk, hogy nem lesz benne a fájl mérete!

(#30) bb0t válasza #79335424 (#29) üzenetére


bb0t
senior tag

Te hotspotról beszélsz de ahhoz kell wifi. Egyértelmű, hogy több wifis eszközt össze lehet kötni ilyen módon, netet is meg lehet osztani, de mi a helyzet az asztali PC-vel amin nincs wifi? Én arról beszéltem, hogy ha van otthon egy PC és hálózati kábellel vagy rákötve a modemre és nincs router akkor hogyan kommunikál az a telefonnal? :Y

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#31) kcsa válasza bb0t (#27) üzenetére


kcsa
veterán

Lényegében annyi történik hogy a 4-es lábat lehúzza földre. Ettől még egy standard bekötésű kábellel menne. Mindegy is, szerintem ez egy sima pendrive, annyi könnyítéssel hogy nem kell külön kábellel bedugni a hostba. :) :R

(#32) bb0t válasza kcsa (#31) üzenetére


bb0t
senior tag

Velem lehet egyezkedni, OTG képes=OnTheGo technológiára képes mert ott van rajta a mikroUSB ;]

A mérést meg majd megcsinálom multiméterrel :K

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#33) #79335424 válasza bb0t (#30) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na ne viccelj! Minden laptopban van wifi. Vagy olyan otthoni, irodai környezetről beszélünk, ahol nincs a PC -ben wifi, nincs a routeren wifi, nincs egy filléres usb-wifi adapter, a telóban nincs kártyabővítési lehetőség egy körömnyi, 500Ft -os kártyaolvasóval, de még egy usb töltő/adatkábel se. Hát lehet, hogy ott ez a tuti megoldás, de mennyire valós ez az élethelyzet és mennyire reális, hogy aki általában ilyen "felkészületlen", annál pont egy ilyen eszköz lesz? Nekem a kulcstartómon van egy mikrosd egy ilyen kártyaolvasóban. Az otg adapter meg nem nagyobb, mint ez a pen. Kicsit sokoldalúbb megoldás. Pl. a bővíthető tárral redelkező, nem otg -képes eszközökhöz is használható, amiknél ezt az otg pen -t kenhetem a hajamra. Vagy ha nekem hoznak vmit egy penen, ami valószínűbb, mint az általad kitalált szituáció. De ha már a "hi-tech" -nél tartunk, emlékszel az Eye-Fi kártyákra? Létezik már kártyaolvasós kivitel. Sőt, ha ennyire szegényes környezetre is készülnünk kell, akkor itt az all in one megoldás. Szóval továbbra sem látom ennek az otg pen -nek a praktikumát.

[ Szerkesztve ]

(#34) bb0t válasza #79335424 (#33) üzenetére


bb0t
senior tag

Nem annyira bonyolult. Igen is van olyan munkahelyi környezet ahol csak pc-k vannak wifi nélkül vagy ha van is wifi az illetőnek nincs hozzá jogosultsága. A micro USB nem egy mobilis dolog abból a szempontból, hogy ha berakjuk a telóba nem nagyon szoktuk kiszedegetni, vagy te igen? :Y Mostmár elég sokan az akku alá rakják a micro usb foglalatot, te olyankor mindig kiszeded az akksit? Hát ha neked ennyi időd van, meg még a mellényzsebedből kártyaolvasót is van kedved előhúzogatni hát hajrá, szerintem viszont nem létezik _egyszerűbb_ megoldás, mint egyszerűen rádugni egy pent a telóra majd a gépre. Sok adatot szállítok, van hogy kártyaolvasót használok, van, hogy külső vinyót, van, hogy hálózaton küldöm el, de rühellem mert gyakran nehézkes és időigényes. Utálok ezekkel szenvedni, és türelmetlen is vagyok - ezt meg csak előkapja az ember és kész. Nem tartom reálisnak az adatkábel meg a kártyaolvasó hurcibálását nálam csak pendrive szokott lenni. Minél kevesebb eszközzel meg tudsz oldani valamit annál jobb - és ehhez nem kell semmilyen hálózati eszköz, semmilyen olvasó, vagy internetkapcsolat (nem kell semmit konfigurálni sem). Egy mezei USB aljzat MINDEN számítástechnikai környezetben megtalálható. Ha nem látod a praktikumát az a te életviteledből adódik, az enyémben van helye egy ilyen cuccnak. : ;)

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#35) #79335424 válasza bb0t (#34) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hogy én is útálnám kiszedegetni a mikrosd -t. Nem is szoktam, mert ilyen szituba sem kerültem még. Ez csak vészmegoldás, de a lehetőség adott. Az viszont már többször előfordult, hogy találkoztam valakivel, aki penen hozott nekem vmit. Rúgnám a falat, hogy nála a pen, nálam az otg -képes teló, az otg pen, oszt nézünk egymásra. Vagy az a szitu, hogy telón, tabon nézzük a képeket mondjuk egy sörözőben. Majd jön a "hú, van nálam egy pen, nem tudnád rádobni?" -mondat. És most? Cseréljem el az otg penemet az övére, vagy keressünk gyorsan egy PC -t, amin megengedik, hogy csatlakoztassunk két vadidegen adathordozót. Hááát.... Ezek szerint tényleg nagyon másképp éljük az életünket, mert ezek a szituk nálam már párszor előfordultak, de olyan még soha, hogy otthoni, irodai környezetben egy otg -s pen legyen az egyetlen lehetséges megoldás az adatátvitelre. De ha ilyenbe kerülnék, akkor sztem feltolnám az adatot vmi felhőtárra (még oda se kell vinnem a pen -t), a legközelebbi mekiben, benzinkúton meg letölteném. Mielőtt félreérted, ez sem a kedvenc elfoglaltságom, csak azt vázoltam, hogy könnyebben találnék megoldást ezekre a szitukra otg pen nélkül, mint otg pen -nel a zsebemben azokra a szitukra, amikkel én gyakrabban találkozom. Szerintem ezek a szituk nem annyira speciálisak, többen szembesülnek ilyen helyzettel, mint egy olyannal, amiben az otg pen az egyedüli megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#36) bb0t válasza #79335424 (#35) üzenetére


bb0t
senior tag

Nem azt mondtam, hogy egyedüli hanem, hogy a legegyszerűbb sokszor.

Megállni mekiben vagy a kúton na erre a lehetőségre nem bíznám az életem. Viszont én a te érveidet el tudom fogadni, te meg azt sulykolod, hogy semmi értelme, sőt egyenesen kártékony ilyet magunknál hordani. Hangsúlyosabb nálad az elfogultság mint a logikus érvek.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#37) #79335424 válasza bb0t (#36) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van benne igazságod. Ennek az az oka, hogy az általam alkalmazott mikrosd -t + olvasót (nevezhetjük pennek) és az otg adaptert egybetolva sem kényelmetenebb zsebben hordozni, mint az otg pen -t. Ez nem egy batár, az egész cucc kb. 20x40x5 mm. Cserébe megoldást nyújt az összes, általunk vázolt szituációra. Ez egyáltalán nem mondható el az otg pen -ről. Nem áll párhuzamban a kényelem, a nyújtott szolgáltatással.

[ Szerkesztve ]

(#38) bb0t válasza #79335424 (#37) üzenetére


bb0t
senior tag

hadd kötözködjek még egy kicsit ;] egy 16/32 gb-os micro sd egyébként sem olcsó ha az ember gyorsat szeretne - de ha még gyors is a kártya - az adapter akadályt görget a határtalan sebesség elé. tehát megint csak ár-érték arányban ez sem olyan kifizetődő megoldás. mélyen a zsebedbe kell nyúlnod mert a class 10 is csak 10 MB/s körül mozog legalább is a tűrhető árúk biztosan nem tudnak többet..

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#39) #79335424 válasza bb0t (#38) üzenetére


#79335424
törölt tag

Samu 32GB C10 -et használok. Foglalkozom videóvágással is, gyakran mozgatok nagy méretű állományokat, ezért van ez a "drágább" kártya. Nem tudom, hogy melyik adapterre gondolsz. Ha a kártyaolvasóra, akkor annál nem tapasztalok lassulást. Ugyanazt hozza, mint a többi eszköz usb2 -n. Feltéve, hogy pl. egy 16GB -os Sandisk Cruzer Contour -t elfogadsz viszonyítási alapnak. Ha az otg adapterre gondolsz, akkor azzal az a tapasztalatom, hogy inkább a készülék (teló, tab) adatírási képessége a szűk keresztmetszet. Ez viszont az otg pen esetében is ugyanaz.

(#40) bb0t válasza #79335424 (#39) üzenetére


bb0t
senior tag

Na ez az ha egy igazán jó sd kártyát akarsz azzal már nem vagy jó ár-érték harcos.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#41) omszpeter


omszpeter
újonc

Nexus 7 2013-al nem működik. Csatlakoztatáskor semmi nem történik. Próbáltam kétféle formázással is de nem semmi.

(#42) bb0t válasza omszpeter (#41) üzenetére


bb0t
senior tag

Ezt találtam egy helyen:

# Külső USB tárhely csatlakoztatása

Mint már írtam fentebb, ez a rész óriási csalódás volt. A gyakran elhangzó “csak rádugod és működik” egyeltalán nem igaz.

Ott kezdődik, hogy kell egy OTG kábel. Ez nem nagy kaland, 1-2 dolláros tétel pl a dx.com vagy ebay-en, de itthon is lehet már venni 990 Ft-tól pl. edigital.hu-nál.

Mint minden kiegészítő esetében, itt is elég nagy a szórás minőség terén úgyhogy nem biztos, hogy amit megvettél, azzal működni is fog a kapcsolat, kicsit kísérletezni kell.

Google Nexus 7 (2013) tapasztalatok 1 google nexus 7 otg kabel usb tablet root nexus 7 android

Mivel az itthoni beszerzés a legegyszerűbb ezért hivatkoznék arra, amit az edigital.hu-nál írt az egyik látogató:

Ami tetszik: működik Nexus 7-tel
Ami nem tetszik: -
Helló! Az imént frissítettem a Nexus 7-emet 4.3-ra és jelentem, hogy tökéletesen működik a kábel. A tabletem root-olva van. A következőket próbáltam eddig: egér (egy Dell egér, amit irodai laptophoz adnak, meg egy Fujitsu-Siemens, szintén irodai), illetve amihez eredetileg vettem, egy Genius SP U150x kis hangszóró, ami USB-n keresztül kapja az áramot. Így most táp nélkül tudok kicsit jobb hangzással zenét hallgatni róla.

Itt is elhangzik: root-lt a tablet.

Amit még találtam a neten a témában az az, hogy ajánlották tesztelni kell a kábelt, jó lesz-e. Ennek egyik egyszerű módja hogy ha egy USB-s egeret vagy billetnyűzetet rádugsz a tablet-re, azzal lehet irányítani a gépet.

Nekem az ithon lévő OTG kábellel pl. egy Microsoft Wired Desktop 600 simán működik. Ugyanezzel a kábellel más androidos telefonon simán működik az adaátvitel külsős eszközről, úgyhogy marad az hogy biza ez root-olást fog igényelni. :S

Google Nexus 7 (2013) tapasztalatok 1 nexus media importer usb tablet root nexus 7 android

Ja amit még kihagytam, hogy a Google Play Store-ból megnéztem több programot is a témában, pl. Nexus Media Importer-t és az OTG Disk Explorer Lite-t. Az előbbihez azt írják hogy root-olás nélkül is menni fog az adatátvitel. A tesztem szerint viszont nem fog menni.

Tehát valszeg rootolni kell. De ahogy a cikk is írja létezik két program playen amit érdemes lehet kipróbálni. Egyik kollégámnak is van egy Nexus 7 az új majd kipróbálom hátha.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43) omszpeter válasza bb0t (#42) üzenetére


omszpeter
újonc

Nexus media importerrel reszben mukodik, play-en 900 Ft. A tablet azonban nem ismeri fel tarhelykent csak az az egy program. A fajlok tobbseget csak akkor nyitja meg ha elotte a tabletre masolod. Ha egy termek csomagolasan az olvashato, hogy onmagaban mukodik otg kepes eszkozokkel, akkor ez finoman szolva is felrevezeto. Azert koszonom, egy probat megert.

(#44) bb0t válasza omszpeter (#43) üzenetére


bb0t
senior tag

Hát ez nagyon érdekes, de úgy tudom ez az eszköz alapból a legtöbb otg-s cuccal vacakol :S

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.