Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) 30z.Samu válasza punisher1 (#50) üzenetére


30z.Samu
félisten

Érdekes. Enged is játszani?

Sic Parvis Magna

(#52) punisher1 válasza 30z.Samu (#51) üzenetére


punisher1
aktív tag

persze,én xbox one-ra vettem meg,épp most nézem az aqua levette a honlapjáról az xbox one-s verziót,a pc-s verzió pedig azonnal átvehető az aqua express-nél.

(#53) 30z.Samu válasza punisher1 (#52) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát akkor have fun. :D Én PS-re rendeltem elő, holnap melózom, de megkapom a cuccot. Hétvégi program megvan. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#54) punisher1


punisher1
aktív tag

(#55) punisher1 válasza 30z.Samu (#53) üzenetére


punisher1
aktív tag

jaja,holnap én is munka után fogom elkezdeni ma csak telepítettem és kipróbáltam.Remélem megcsinálják majd a 3. részt is.

(#56) 30z.Samu válasza punisher1 (#55) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nagyon megy a pletyka róla. Capcom-nak ez valahol jó, addig sem kell a Resi 8-on agyalni... ;]

Sic Parvis Magna

(#57) punisher1 válasza 30z.Samu (#56) üzenetére


punisher1
aktív tag

Jobban örülnék a harmadik résznek mint a 8-nak.Igazság szerint jobban szeretem a külső nézetes játékokat és a resit is így szoktam meg ezért furcsa volt számomra a 7.rész és nem is értettem minek újítottak.Van vagy negyven játékom de külső nézetes csak egy a resident 7 :)

[ Szerkesztve ]

(#58) 30z.Samu válasza punisher1 (#57) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem pont ezért jött be a Resi 7, mert más volt, mint a többi. Azt kétszer végigvittem, tervezem harmadjára is. :D Aztán amikor bejelentették a 2 Remake-et úgy voltam vele hogy adok ennek is egy esélyt. Szerintem nem fogom megbánni. :N

Sic Parvis Magna

(#59) punisher1 válasza 30z.Samu (#58) üzenetére


punisher1
aktív tag

Biztos nem bánod meg,jó lesz ez.Már csak a márciust várom,hogy a division 2 is meg legyen,jöhetett volna a jövő hónapba,aztán ha jön a jó idő úgyse lesz időm játszani.

(#60) Nimda válasza punisher1 (#54) üzenetére


Nimda
addikt

A pc verzió hány dvd lehet?

(#61) punisher1 válasza Nimda (#60) üzenetére


punisher1
aktív tag

Szia!
A media markt weblapja szerint 1 lemezes.[link]

[ Szerkesztve ]

(#62) 30z.Samu válasza punisher1 (#61) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vagy kódot kap.
Ma jön meg a vízum Raccoon City-be. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#63) punisher1 válasza 30z.Samu (#62) üzenetére


punisher1
aktív tag

:C letoljuk a napot aztán délután izzithatjuk a rendszert.

(#64) 30z.Samu válasza punisher1 (#63) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én este 8-kor végzem, viszont szabad a hétvége. :D

Sic Parvis Magna

(#65) Nimda válasza punisher1 (#61) üzenetére


Nimda
addikt

Arra ráfér huszonx giga? A dobozon DVD van feltüntetve. Mindegy is, nekem digis lesz, csak kíváncsi voltam :)

(#66) Skynet258


Skynet258
veterán

Múltkor procihoz vagy videókártyához kaptam a Resi 2 letöltés lehetőségét, mondom na ma kapok kódot Steam-re, azt teszem is fel apróra. Hát erre nem kódot kaptam hanem össze kellet linkelni a Steam fiókommal, így eladni már nem tudom - sebaj akkor telepítem magamnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#67) 30z.Samu válasza Skynet258 (#66) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pedig jó áron még meg is vettem volna Tőled PC-re.. :D

Sic Parvis Magna

(#68) Skynet258 válasza 30z.Samu (#67) üzenetére


Skynet258
veterán

Mindegy, lejött, mindjárt ki is próbálom. :B De csücsül még abban az AMD fiókban 1db Devil May Cry™ 5 meg 2db Tom Clancy’s The Division® 2, hátha ott kódot kapok majd. :DDD

https://geekpulse.hu

(#69) 30z.Samu válasza Skynet258 (#68) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyébként jó játék lett, ha bírod a műfajt. :)

Sic Parvis Magna

(#70) Skynet258 válasza 30z.Samu (#69) üzenetére


Skynet258
veterán

Megmondom őszintén játszottam még Dreamcast-en egy Resivel, Code Veronica volt ha jól emlékszem... De akkor még jobban paráztattak ezek a játékok, és nem is nagyon erőltettem, angolom sem volt jó a fejtörőkhöz (persze szótáraztam ezerrel)... De most ezt toltam 2 órát, szimpatikus, végig fogom játszani. :K

https://geekpulse.hu

(#71) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Nekem is megjött, viszont a steelbook még nem, de leszarom, csak legyen már este 8 óra körül. :D

Megyen!

(#72) oriic válasza Nimda (#65) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Van hogy a Steam tölt le adatot pluszban azon túl ami a lemezen van, de olyan is van hogy a lemezen kb semmi nincs és minden a netről jön le.

(Pár éve valamelyik játéknál haver belefutott olyanba, hogy a lemezen a Steam kliens telepítője volt csak. :DDD )

Live-Die-Respawn

(#73) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Megjött a Resi 2, kaptam steelbook-ot, qrva jól néz ki! :Y :D

Sic Parvis Magna

(#74) punisher1 válasza Nimda (#65) üzenetére


punisher1
aktív tag

Hát,ja érdekes sztem elirás xboxra 21,05GB-ot telepitett fel.

(#75) punisher1 válasza 30z.Samu (#73) üzenetére


punisher1
aktív tag

Grat :C Nemrég értem haza,lassan el is kezdem 1-2 órát nyüstölöm :)

(#76) 30z.Samu válasza punisher1 (#75) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! :R Én majd csak holnap tudok nekikezdeni.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#77) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Nekem dx12-vel elég gyakran összeomlik a játék, viszont dx11-el stabil az fps. Van látványbeli különbség a kettő között? Amúgy nagyon jó a játék. :)

Megyen!

(#78) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

lol

(#79) 30z.Samu válasza CptAdamica (#77) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én a demoban különösebb különbséget nem vettem észre a két DX beállítás között.

Sic Parvis Magna

(#80) CptAdamica válasza 30z.Samu (#79) üzenetére


CptAdamica
veterán

Eddig én sem igazán, csak annyit, hogy dx11 alatt 2k 75fps stabil, dx12 alatt pedig néha beesik 60fps-re. Azt olvastam, hogy a dx12 implementáció még nem 100%-os.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#81) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Beletettem kb 2 órát a Resi 2-be, beteg ez a játék. Viszont vannak hiányosságok még, látszik hogy nem játszottam régi Resikkel eddig, csak a 7-tel. :D

Sic Parvis Magna

(#82) gejala


gejala
őstag

Gyönyörűséges lett a játék, most már én is elmondhatom.
Megvan Claire első köre és egyszerűen tökéletes minden. Mr.X, a lickerek, az easter eggek, a puzzle-k, a hangulat, minden. Eléggé más, mint az eredeti, de pont ilyen játékként emlékszem rá. :C
RE 5 óta az első olyan rész, amit legalább 10-szer biztosan végig fogok vinni.
Capcom előtt le a kalappal, aki meg az utóbbi 10 év legkirályabb klasszikus survival horrorjára vágyik, ne várjon tovább. :R

[ Szerkesztve ]

(#83) 30z.Samu válasza gejala (#82) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én most kicsit elakadtam (meg meg is éheztem :D ), de a hangulata rohadt jó ennek a játéknak. :K

Sic Parvis Magna

(#84) Imilenni


Imilenni
addikt

Jó kis játék, belenyomtam 10 órát, ma indítanám hogy játszok tovább és minden mentesem elveszett :W

Évek óta van ps4em, ez volt az első alkalom hogy elvesztek a mentéseim... :W

Press "F" to pay respects.

(#85) 30z.Samu válasza Imilenni (#84) üzenetére


30z.Samu
félisten

A topiban mintha valaki írt volna ilyesmit. :Y

Sic Parvis Magna

(#86) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Eddig 8 óránál járok, de elképesztően beteg, nagyon tetszik az egész játék. :D Már csak a szép steelbookomnak kell megjönni holnap. :D

Megyen!

(#87) 30z.Samu válasza CptAdamica (#86) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én kb 6 órát tettem bele összesen, nekem is nagyon bejön. :D

Sic Parvis Magna

(#88) CptAdamica válasza 30z.Samu (#87) üzenetére


CptAdamica
veterán

Hol jársz benne? :)

Megyen!

(#89) 30z.Samu válasza CptAdamica (#88) üzenetére


30z.Samu
félisten

SPOILER ALERT

Megyek Anette után. :) Van egy sejtésem, hogy lassacskán a vége fele vagyok a story-nak, amit sajnálok. Egyébként érdemes Claire-el is végigtolni? Ad hozzá valami pluszt vagy valamiben más?

Sic Parvis Magna

(#90) #80123904 válasza 30z.Samu (#89) üzenetére


#80123904
törölt tag

"ONE STORY, DIFFERENT VIEWPOINTS
Claire and Leon have pretty different experiences in Raccoon City, but they ultimately experience a similar story. It’s the same zombie apocalypse in the same town — they even bump into one another periodically — but the story beats aren’t the same.

Leon’s story has a more criminal investigation feel to it, which fits with his background. Claire’s is more a story of family and protection. But both characters still start and end at the same place.

SAME MAPS, DIFFERENT PATHS
While the stories don’t follow the same paths, Leon and Claire often do. Whichever character you pick, you’re still going to visit a lot of the same places and deal with many of the same obstacles and puzzles. But the order you visit those places, how thoroughly you have to explore an area, and even what doors you can unlock depend on which character you play as.

There’s a door in the Police Station Basement, for example, that just won’t open for Claire, while one of Leon’s main objectives lies inside. The same applies to some of the other locked doors you’ll find.

DIFFERENT GOALS
Along with the different paths the two take, Claire and Leon have different goals as they explore and survive Raccoon City. Their goals are often similar, but their objectives will sometimes be in different places.

NPCS
Without going into too much detail (to avoid spoilers), the different storylines of Leon and Claire are centered around different NPCs. These characters and the motivations they provide are the source of the major departures in the stories.

While that kind of just means that you don’t meet the same people, it also means that you don’t get the whole story.

WEAPONS
Over the course of the game, both Leon and Claire add additional weapons to their arsenal. Leon first picks up a shotgun, while Claire gets a grenade launcher. (Later, they each add a few more.) Ammo for these guns usually shows up in the same place on the map — the same locker, for example — and the recipes for making the ammo are the same.

The differences aren’t as profound as the difference between classes in an RPG — each character just has a different type of heavy weapon. It doesn’t really translate to a different style of play, though. The basics — handgun and heavy — are still going to be what you use most often, and they don’t differ all that much. Even the late-game weapons have analogs in both arsenals."

you’ll only get the full story of Resident Evil 2 by playing it (at least) twice — once as Leon and once as Claire.

[ Szerkesztve ]

(#91) 30z.Samu válasza #80123904 (#90) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tehát röviden érdemes nekifutni. :D Köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#92) CptAdamica válasza 30z.Samu (#89) üzenetére


CptAdamica
veterán

Az jó kis rész lesz lent, ott a csatornában. :D

Megyen!

(#93) gejala válasza 30z.Samu (#89) üzenetére


gejala
őstag

Nem csak, hogy mindkét kampányt végig kell tolni, de utána jön a 2nd run mindkettőhöz. Csak akkor kapod meg a valódi sztorit, ha azokat is végigjátszod utána. 2nd runban egyébként sok minden változik, helyszínek, tárgyak helye, puzzle megoldások, stb.
Tehát 4 végigjátszás, hogy kész legyen a játék. És utána még ott van a Hunk és Tofu mód. Na meg a végtelen lőszer unlockok. De ne félj, max. 2 óra egy kör, ha belejössz, mi hol merre.
Nem véletlen írtam lentebb, hogy legalább 10-szer végig fogom vinni. :P

[ Szerkesztve ]

(#94) Imilenni válasza gejala (#93) üzenetére


Imilenni
addikt

Kár hogy 2nd-ben már az elejétől ott van Mr. X vagy ki.. ;]

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#95) gejala válasza Imilenni (#94) üzenetére


gejala
őstag

Ő nem sok vizet zavar. Hangosan közlekedik, de piszok lassú és csak boxolni tud. Max akkor szívás, ha licker is van a közelben. Én bírom is ezt az új kalapját. :D

[ Szerkesztve ]

(#96) 30z.Samu válasza Imilenni (#94) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az elejétől? Ne már! Utáltam... :D

Sic Parvis Magna

(#97) gejala válasza 30z.Samu (#96) üzenetére


gejala
őstag

Csak addig tűnik zavarónak, amíg nem tudod pontosan, hogyan működik.
Sok szobába soha nem megy be (Dark Room, Break Room, STARS Office, Interrogation/Observation Room, Clock Tower, Claire részében Chief's Office is) és más helyeken is csak a nyitott ajtón megy át. Én például utóbbi módszerrel bezártam a Library Lounge-ba és csak teleportálással tudott kijönni szegény. :DDD
Nekem nagyon hiányozna, ha nem lenne. Inkább vicces és cuki, mint félelmetes.

Viszont ha lesz RE 3 remake, ott Nemesis már nem tréfa dolog. Ő olyan gyors, hogy nem tudod lefutni. ;]

Egyébként egy kis pro tip lickerekhez: nem látnak, amíg sétálva közlekedsz és nem érsz hozzájuk, nem vesznek észre. Csak van benne az a szemét trükk, hogy paráztatós a hangjuk, sokat és gyorsan mozgolódnak, illetve megszagolnak, ha a közelükben vagy. De ez nem a támadás jele, nem szabad pánikolni, sétálni kell tovább teljes lelki nyugalommal.

[ Szerkesztve ]

(#98) 30z.Samu válasza gejala (#97) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem félek tőle, nem arról van szó. :D Gyorsabb vagyok nála, meg sok mindent nem tud csinálni ha nem vagyok a közelében. :D Csak néha idegesítő volt meg volt hogy miatta kellett kerülni. :D Egyébként valahogy sejtettem hogy mindenhova azért nem megy be.

De az is bombabiztos, ha lelövöm őket a bánatba... :D Már ha van lőszer... :D Vagy cikázva futok, akkor nem tud úgy támadni. A kutyáknál is bevált.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#99) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Na megvan végre nekem is pécére, most vagy 3 napig szerintem nem kerülök elő. Csá.

(#100) 30z.Samu válasza Fitzgerald (#99) üzenetére


30z.Samu
félisten

:C :C Have fun!

Sic Parvis Magna

(#101) Fitzgerald válasza 30z.Samu (#100) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszi, te is!

Jajám, nagyon rákattantam most a Main Hall trackre, az egyik legélénkebb emlékem az eredeti Resi 2-ből.
Elképesztően igényes és hangulatos lett a játék. Ami a legjobban bejön, hogy megmaradt a '90-es évek setting, és nem próbálták a modern érába átemelni ez egészet. A sok HD remaster rókabőr szar, meg félresikerült reboot után (nem csak erre a sorozatra gondolok, hanem úgy általában) most végre kaptunk egy kis ízelítőt abból, hogy hogyan kell ezt a dolgot jól csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#102) Scholes9 válasza Fitzgerald (#101) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is benyomtam az eredeti zenéket, hangokat, sokkal jobban adja így :) Igazi nosztalgia bomba :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#103) punisher1 válasza 30z.Samu (#89) üzenetére


punisher1
aktív tag

Hát igen,elég rövid volt vasárnap már végig is vittem Leon-t.Valamelyik nap elkezdem Claire-t valszeg az se tart sokáig.Jöhet a resi 3 remake :)

(#104) gejala válasza punisher1 (#103) üzenetére


gejala
őstag

Steamen láttam olyat, aki már 8-szor végigvitte és 100+ órája van benne. :DDD
A World Record már 48m49s Leonnal, Claire kicsit több.
80+ óra nekem is tutira belemegy idővel, de azért nem ilyen gyorsan. :B
RE.neten is érdemes nézni a statisztikákat, érdekes dolgokat követ.

[ Szerkesztve ]

(#105) Because válasza gejala (#104) üzenetére


Because
őstag

jó hát az évek alatt az aknakeresőbe simán beleraktam 300+ órát is :D

de én azért megvárom még ennek beáll az ára egy elfogadható 5-7000ft-ra a 10+ órás single player-ért (X One-ra)

(#106) gejala válasza Because (#105) üzenetére


gejala
őstag

Arra legalább év végéig várni kell.
Én is várni akartam még egy kicsit, de szemét GMG annyira olcsón adja, hogy összeomlottam és behúztam Deluxe-t 40 fontért. :D Ennél lényegesen olcsóbb nem lesz nyár előtt.

[ Szerkesztve ]

(#107) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Azért Claire sztoriban elég rendesen trappol utánunk Mr. X. De szerencsére lefutható, néha azért behúzom magam a szorítóba, akkor kapok egy orbitális pofon, mint a Maúnikában. :D

Megyen!

(#108) Imilenni válasza CptAdamica (#107) üzenetére


Imilenni
addikt

Jobban mint Leonál?

Press "F" to pay respects.

(#109) CptAdamica válasza Imilenni (#108) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem sokkal. :D De amúgy egész jól megvan csinálva, azt vettem észre, ha nem csapsz nagy zajt, akkor elveszti a nyomod, egyszer bementem a fegyver szobába, ahol számkombinációval lehet nyitni a szekrényeket, elment az ajtó előtt, hát mondom ide sem jön be akkor. Majd következőnek bemegyek épp mögöttem volt és simán bejött a szobába, nagyon para, amikor már közel van hozzád. :D

Megyen!

(#110) gejala válasza CptAdamica (#109) üzenetére


gejala
őstag

Ha 3 szobával arrébb mész, elveszti a nyomod. Egyébként meg a lövöldözésre megy, olyankor rögtön ott terem.

Itt meg egy rövid gif, ahogy egy kis fogócskát követően érdeklődését veszti. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Clock towerbe nem jött be utánam.

[ Szerkesztve ]

(#112) 30z.Samu válasza Fitzgerald (#111) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem megy be mindenhova. :N

Én még nem folytattam, mert dolgoztam meg egyéb elfoglaltságom volt. Holnap ha lesz időm nyomom tovább, szerintem akkor már be is fejezem Leon-nal a story-t.

Sic Parvis Magna

(#113) gejala


gejala
őstag

Már jönnek is a Mr. X meme-k. Mr X gon give it to ya videó. :DDD Nagy poén lenne, ha ezt be lehetne moddolni a játékba.

(#114) 30z.Samu válasza gejala (#113) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mintha tényleg fürgébb lenne Claire-nél. :D

Sic Parvis Magna

(#115) gejala


gejala
őstag

Már vannak is modok a játékhoz. Még csak a DLC/alternatív skineket sikerült szerkeszteni, a main fájlokra még nincs lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#116) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Leon story 1 végére 7 óra 49 perc alatt értem, és csak egyetlen lockert nem nyitottam ki kb., a 2. emeleten a rendőrségen. B-t kaptam rá. Claire-el holnap kezdem, aztán nyomok egy sztori 2-t mind a kettővel, majd várom a déelcéket. :K
Egészen korrekt a játékidő végül is, azért gondolom a Claire vonal is lesz 5-6-7 óra.
A Resi 7 csak 7-7.5 óra volt déelcék nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#117) 30z.Samu válasza Fitzgerald (#116) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na végül két nap után csak előkerültél. :D

"A Resi 7 csak 7-7.5 óra volt déelcék nélkül.

Basszus, én csak a Not a Hero-t nyomtam le, kéne foglalkozni a többivel is. :D

Sic Parvis Magna

(#118) Fitzgerald válasza 30z.Samu (#117) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Áh, megyek is vissza :DDD

Én meg még azt nem nyomtam végig. A Banned Footage-ből is csak a Bedroom-ot és a Daughters-t nyomtam le, de majd nekiugrok a maradéknak. Szerettem a játékot, de mivel nem igazán illeszkedik a klasszik RE univerzumba (ami alapvetően nem baj, nem azért írom), ezért a déelcék már annyira nem foglalkoztattak.
Mondjuk a Not a Hero szerintem alapból azért készült, hogy valamivel kompenzálják ezt a dolgot, és hogy legyen valami átfedés az RE7 és az előző játékok között.
Viszont itt most jöhetne egy rakás olyan tartalom, ami kibővíti a klasszikus RE2 sztorit, remélem nagyon fasza déelcék jönnek majd hozzá.

(#119) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Basszus már annyit üldözött Mr. X, hogy tegnap mikor trappolást hallottam felettünk, már egy pillanatra összerezzentem. :D

Megyen!

(#120) gejala


gejala
őstag

Lesz a játéknak saját topicja?
Jó lenne, mert nem csak nagyon népszerű, de speedrunos játék is. Meg egyébként is annyira erősen épít az újrajátszásokra/unlockokra, hogy évekig téma lesz.

[ Szerkesztve ]

(#121) oriic válasza gejala (#120) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Resident Evil 2 Remake topik

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.