Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kellemes idő lehet odabent :))

Erre is gondoltak a tervezésnél?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem semmi. Viszont tényleg lassan komolyabb hűtés kell nekik, mint egy 3,5"-os HDD-nek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) Egon


Egon
nagyúr

Örvendetes a kapacitás növekedése, de még jobb lenne, ha végre a közepes, de SSD-viszonylatban nagyobb kapacitásúnak számító modellek (1 TB környékén) is megfizethető áron (mondjuk a jelenlegi harmadáért) lennének elérhetők...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Crytek


Crytek
veterán

Inkább az 480-500GB-os SSD-k ára esne már be 30k alá :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#5) GeryFlash válasza Crytek (#4) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) athomi


athomi
veterán

Majd fél misi. Ok. De jó lenne már ha az 1TB alattiak ára elkezdene komolyabban mérséklődni.

(#7) Segal


Segal
veterán

Ilyenbol hasznalok 2 TB-ost es imadom.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

Sikerült belül maradni 3,2W-ban, nem rosszabb ebből a szempontból mint a 1/2TB-s változat.
2,5"-os drive-on belül még van még hely, lehet ebből még 8TB is, ha picit nagyobb pcb-t gyártanak majd hozzá:[link]

[ Szerkesztve ]

(#9) L3zl13


L3zl13
nagyúr

128 db chip van a lapkán? Durva...

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Nagyon jó, hogy most már SSD-ben is tudják a HDD-k tárhely kapacitását hozni, de ez az ár több mint egy őrült elméjéből pattanhatott ki :D :C

(#11) Márton válasza Egon (#3) üzenetére


Márton
nagyúr

Ördögi kör.
Ha visszaolvasol pár évet, ugyanez ment csak a számokat kell átírni:
megjelenik a 256GB-os SSD-ről hír és jönnek a hozzászólások: klassz, de mehetne lejjebb a 32-es ára :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12) Reggie0 válasza Cingáriusz (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezek az arak nem csak ugy kipattannak egy fejbol, hanem egyes osszetevok erosen meghatarozzak, mint pl. az alkateszek ara. Es most bevezetnelek a felsofoku informatikaba es kozgazdasagtanba: a 4x nagyobb kapacitasu ssd-n 4x tobb chip van, tehat 4x tobbet kell az ICkre kolteni. Tehat semmi meglepo sincsen abban, hogy a $350-os 1tb-s verziohoz kepest kicsit 4x tobbe kerul(4*350=1400 lenne). A maradek kulonbseget betudhatjuk annak, hogy ebbol joval kevesebbet fognak eladni, igy a fajlagos gyartasi koltsegek magasabbak.

[ Szerkesztve ]

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Csóró vagyok, olcsóbban kérem. :DDD

(#14) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

16-ot kérnék RAID-be. :D
Persze hibatűrés miatt.

⭐ Stella

(#15) Egon válasza Márton (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért nem teljesen.
Odáig már szerintem szinte mindenki eljutott, hogy a rendszer (plusz a fontosabb progik) SSD-ről fut (átlagosan 128-256 GB-os példányokról, aki csóró annak 64-es, aki jobban van eleresztve, annak esetleg 512 gigás (vagy még nagyobb) van).
Most már tárolásra sem szeretnék vinyót az asztali gépbe (nem a NAS-ba!!), ez a következő lépés lenne. Ehhez viszont az kellene (nekem legalábbis), hogy a TB-os példányok kerüljenek 30-35K-ba.
4 éve vettel először SSD-t: 128 GB-os Samu 830-as, 30K-ért. Tavaly cseréltem 256-osra, azaz 3 év alatt tudtam duplázni. Ebben az ütemben ez még 6 nehéz év lesz...:(

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Jim Tonic válasza Egon (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egyetértek. Én is az 500-asokra vártam, ezek most már épeszű áron vannak. Most lecseréltem a 256-ost, így kimehetett a notivinyó a gépből, és már csak SSD van. Ezt már jó darabig nem kell cserélni. Adattárolásra ott a NAS.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) radi8tor válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Adattárolásra ott a NAS."
Telepakolva 2TB-os SSD-kkel, mi?

⭐ Stella

(#18) Reggie0 válasza radi8tor (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Siman. Manapsag mar eleg olcso a 10 gigabites halozat is.

(#19) --HARDCORE-- válasza Egon (#15) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

És 6 év múlva már 12TB kellene.. ki van ez kérem szépen találva. :DDD
Jó az a pár terrás HDD.. esetleg kettő is. Nem kell szemétdobra ennyit költeni. SSDből sem kell veszettül sok, hisz elég a rendszer alá.

#18 legalábbis jó lenne ha lenne egyáltalán... :)

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#20) Puma K válasza Crytek (#4) üzenetére


Puma K
veterán

+1! :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21) radi8tor válasza Reggie0 (#18) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szuperszámítógépek alá az dukál.

⭐ Stella

(#22) Jim Tonic válasza radi8tor (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jó lenne, bár nem használnám ki. Fotók, videók, doksik, biztonsági mentések, archiválások vannak fent javarészt. Annak meg mindegy. Az viszont tény, hogy a mai selejtgyártás mellett az SSD-k talán már megbízhatóbbak, mint a HDD-k.

Regie0: Annyira azért nem. Nem is láttam talán 100e alatt még otthonit sem, és sajnos az alaplapokon sem nagyon terjednek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) Egon válasza radi8tor (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

NAS-ban nem zavar a HDD, mert a NAS-t nem hallom, úgy van elhelyezve a lakásban...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) radi8tor válasza Jim Tonic (#22) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, de egy 5 éves (minőségi) HDD-t nem érné meg lecserélni TLC-s SSD-re NAS-ban.

⭐ Stella

(#25) Jim Tonic válasza radi8tor (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én remélem, hogy a HDD gyártók kitalálnak valamit, és marad még egy darabig az olcsó adattárolás a hagyományos megbízhatóság mellett. Bár most úgy tűnik, 10 TB körül kifulladnak a 3,5"-os méretben is. Esetleg jó lenne, ha létezne olyan SSD széria, ami nem a sebességre, hanem a kapacitásra és a megbízhatóságra gyúrna.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) Reggie0 válasza Jim Tonic (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

10gigas halokartya 12-15ezer forint. Ugy kell csinalni, hogy a NAS a switch.

[ Szerkesztve ]

(#27) Márton válasza Egon (#15) üzenetére


Márton
nagyúr

"aki csóró annak 64-es"

Ehh, vagy csak nem rak fel minden szir-sz@rt, hanem meggondolja biztos mindig mindenből a legutolsó verzióra van-e szükséges.. Komoly videós munkát végzek a gépen w7-tel, netezek, képszerkesztő, stb. és a 64-es rendszerpartícióból 25GB szabad..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28) Egon válasza Márton (#27) üzenetére


Egon
nagyúr

Oké, nyilván nem akartam senkit megbántani.
Ugyanakkor azért látni kell, hogy a 64 GB-os verzió manapság sok esetben igen karcsú: volt valami steam-es játék, ami több mint 40 GB-ot foglalt ideiglenesen, és ekkora ssd-re egyszerűen nem lehetett telepíteni.
Nekem a 128-as is kicsi volt, pedig nem mondanám magam extrém felhasználónak: általában csak egyetlen nagyobb (20-30 GB-os) méretű (plusz 10-12 db 1 GB alatti) játék volt fenn, win7 prof + office 2010 + Pinnacle Studio 15 + még 1-2 kisebb cucc, és állandóan csak 20-30 giga szabad helyem volt - ezt megunva vettem nagyobbat.
Btw megtaláltad a "leglényegesebb" részt a hozzászólásomban... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) core i7 válasza Márton (#27) üzenetére


core i7
addikt

Nekem is és még a Divine Divinity kedvenc játékom is rajta van :) így 24Giga szabad

[ Szerkesztve ]

(#30) Jim Tonic válasza Reggie0 (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És hány hálókártyát rakjak egy ITX lapba? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) Reggie0 válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Akarmennyit, de csak az fog mukodni, amelyiknek jutott csatlakozo :)

(#32) lalakov válasza Egon (#28) üzenetére


lalakov
senior tag

"ssd-re egyszerűen nem lehetett telepíteni "Nem is kell. ;)
Én is elférek, mivel csak a rendszer van rajta és az alapvető programok, minden más máshol van(HDD jelenleg). A játékok kapnak idővel majd egy 256GB-os SSD-t, azon kényelmesen el fognak férni.

(#33) ledgeri válasza #16939776 (#8) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Pont nekem is ez jutott eszembe: legalább már ez tele van, de fogadjunk nem :) erre tessék..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34) scdlsc válasza Crytek (#4) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Nincs az már olyan messze...
[link]
Nem a leggyorsabb, cserébe olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#35) csabi63 válasza scdlsc (#34) üzenetére


csabi63
senior tag

Majd ha a 2 terás lesz ennyi, akkor kiszórom a HDD-t. :)

(#36) #72042496


#72042496
törölt tag

A 950 is nyújtózhatna egy teráig, mert ha így haladunk, még két-három év múlva (amikor a 850-eket le akarom cserélni) is a terás lesz a legnagyobb belőle, jó drágán. Az meg nem igazán tetszene. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) nemlehet


nemlehet
őstag

Bírom ezeket a de hát nekem ennyi meg annyi is elég. Igen és van aki rituálisan levágja a saját mellbimbóját.... Attól még, hogy van ilyen ez nem álltalános.
Nekem kb 1 TB kéne, mert abból eleve lejön kb 15% a TRIM miatt, akkor windows 20-30 GB között megeszik, felhasználói programok szintén ennyit elvisznek. Azért van amit az ember a gépén tárol a kényelem miatt, vagy ideiglenesen legalábbis kell tárolnia amíg ki nem menti máshova. Fent van 3-4-5 játék azok simán megesznek 2-300 GB-t. Nem mindenkinek van olyan gyors nete, hogy csak úgy lekapkodja a dolgokat steamről, olyankor jó, ha üresjárati időben le lehet szedni nagy címeket. De pl egy szétmodolt skyrim is igen csak méretes mappát tud alkotni. Jelenleg 128-as SSD+2x1 TB HDD kombóval nyomom, mert megmurdált a NAS, de jobb lenne a HDD-t száműzni az új NAS-ba és a gépet meg SSD-ről használni.

Amúgy pl az exemnek raktam 256-os SSD-t a gépébe mert úgy ítéltem meg, hogy átlagfelhasználóként elég lesz neki. Hát nem. Pedig ő nem tölt le, csak fotózgat meg videózik telefonnal, meg néha zenekeveréssel kísérletezget tök amatőr szinten.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#38) Márton válasza Egon (#28) üzenetére


Márton
nagyúr

"a rendszer (plusz a fontosabb progik) SSD-ről fut"

vs
"volt valami steam-es játék, ami több mint 40 GB-ot foglalt ideiglenesen"

Hát ha valakinek ez a fontos progi, amit ssd-n kell tárolni :DDD

Nyilván én is a nagyobb játékokat, fotókat, videókat hdd-n tárolom.
Mivel ez utóbbi a szakmám része, ezért ide a világ összes ssd-je kevés lenne.
5 nagy HDD-m van, és telve a 10 memókártyám..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39) MerLinh válasza Egon (#28) üzenetére


MerLinh
senior tag

aham =) asszonynak 128gb sok, nekem van a gépbe egy 256 meg egy 500as ssd...cask játszom kb és kevés mert ügye a játékok már 40-60 gigákat foglalnak. Mondjuk gyors netem van de azért nem töltögetnék mindennap ekkora mennyiséget, vagy napi többet azért az nem tesz jót neki rövid távon =) Sajnos olyan játékos vagyok aki nem 1 hét alatt visz ki mondjuk egy Baldurs Gatet vagy Witcher 3mat. Nekem hónapokig tart mert ne mindig van kedvem hozzá.... Viszont ha elinditom akkor meg nem akarom lerakni....

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#40) Meridian


Meridian
senior tag

Tavaly ilyentájt körül azt ígérték (itt a PH-n is megjelent a cikk...), hogy ilyenkorra nagyjából a SSD-k árai megközelítik a velük megegyező HDD-k árait... hát, nem látom, hogy ez így lenne. Legalább ha mondjuk egy 512MB-s SSD ára közelítene a 1TB-os HDD-éhez, már boldog lennék... de jelenleg még a 4x akkora HDD-t sem közelíti!

Ebben az esetben a dollár vs HUF árfolyam sem játszik....

(#41) Mexildos válasza Reggie0 (#26) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Hol láttál 10gbit-es hálózati kártyát 12 ezerért? Szerintem azt benézted. A 10 gbit-es hálózati elemek még azért nincsenek túl baráti áron.

(#42) Bundyta


Bundyta
tag

Jól értettem? 4096GB? Nem 3840?

Tehát a 4TB a valóságban is annyi, amennyi, szemben a 4K-val, ami csak 3840, ugyebár.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#43) Márton válasza Bundyta (#42) üzenetére


Márton
nagyúr

nem, a 4k az 4096, a 3840 az UHD.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#44) #72042496 válasza Bundyta (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

4000 GB, amiből Windows alatt 3725 fog látszódni, mert GiB-ként váltja.

Kalkulátor és háttérinfó.

[ Szerkesztve ]

(#45) Kotomicuki válasza Meridian (#40) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Türelem, még egy "árvíz" és teljesül a kívánságod!

;)

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#46) Vladi válasza Egon (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr

De minek ssd adattárolásra? Főleg, hogy most már egy új tényező is bejött a képbe, méghozzá a melegedés.
A múltkori tesztben - jó az m2 - kijött, hogy 85 fokos... normális??? :Y

hdd olcsó, hűvös ( :DDD ), minek váltani. Nem, annyival nem zajosabb.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) nemlehet válasza Vladi (#46) üzenetére


nemlehet
őstag

Mert, majdnem 0-val egyenlő a késleltetése, nem érzékeny a rezgésekre, kevesebbet fogyaszt, sokkal gyorsabb és a hőingadozást is jobban bírja.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#48) Mr Bond 007 válasza Reggie0 (#26) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hol kapok annyiért? Komolyan érdekelne!

(#49) #72042496 válasza Vladi (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

De, számomra annyival lassabb és zajosabb. Sosem győztek meg azok a gépek, amelyikeken csak a rendszer volt SSD-n. Egyik legjobb döntésem volt, hogy mindkét gépben egy az egyben lecseréltem a HDD-ket.

A két gépben mondjuk összesen van két terabájt SSD, így egy komolyabb VGA árából megvolt az egész váltás.

Az M2-es SSD-k tényleg melegszenek, kicsi a kapacitásuk, és drágák is. Pedig a kis méret, hogy nem kell kábelezni, és a sebesség igencsak tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#50) Reggie0 válasza Mexildos (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem neztem be: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.