Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DrKapocs


DrKapocs
őstag

A mai napon tudtam kipróbálni a karkötőt, működött a fizetés. Minden rendben volt, egyből, gyorsan olvasta a terminál. Ígértem, hogy leírom én hogyan csináltam, bár szerintem ez újdonságot már nem fog tartalmazni.

Magyarországon csak K&H-s ügyfeleknek működik a fizetés. Az alábbi oldal szerint a Curve sem támogatott hazánkban. Mivel én Erste bankos vagyok, ráadásul szupernulla csomagom van, nem akartam fizetni (kb. 550 Ft/hó) egy K&H-s számláért csupán azért, hogy a karkötőt tudjam használni fizetésre. Ráadásul a kártya díja is kb. 7500 Ft egy évre.

Szóval hogyan csináltam:
- Nem volt Curve számlám, regisztráltam. Itt magyar régióval regisztráltam, Erstés kártyát rögzítettem mögé (Visa), feltöltöttem az igazolványom képem, szelfit is készítettem. A Curve fizikai kártyát még nem kaptam meg, de az appban már elérhetők a kártyám adatai (Account-Card details).
- Volt korábban Mi regisztrációm, mivel volt 2 Xiaomim is. Talán diamond tag vagyok, de készítettem egy teljesen új regisztrációt. Itt az olasz régiót választottam ki, mivel az olaszoknál a Curve is támogatott. Nálunk nem, csak a K&H. Ebben nem vagyok biztos, hogy az Mi account szükséges.
- Letöltöttem a Zepp Life appot. Itt is regisztráltam, itt is olasz régióval. Azt olvastam, hogy semmiképpen se a Facebook, Google accounttal regisztráljak, mert akkor nem jelenik meg a Zepp-ben a "Card" menüpont. Szóval itt is csináltam egy regisztrációt.
- Összekapcsoltam a Zeppet és az Mi Accountot, de ez lehet, hogy totál felesleges volt.
- Felvittem a Curve-ös kártya adatait a Zepp-be. Előtte kérte, hogy a készítsek a karkötőnek egy belépési kódot. Ezután upgrade követekezett. Nem tudom miért, de nálem ez kb. 3 óra hosszát vett igénybe. Miután az upgrade megtörtént, rögzítettem a Curve kártya adatait. A rögzítés simán ment, gond nélkül.
- Felhívtam az Erste telefonos ügyfélszolgálatát. Régebben ahhoz, hogy a Curve szolgáltatás működjön az Ersténél, kellett egy jogi nyilatkozatot tenni. Ez mára már megszűnt, nem szükséges. Az Erste már nem korlátozza a Curve használtát. Így ez felesleges lépés/hívás volt.

Ezután már csak fizetni kellett vele, ami simán működött. Engem nem zavar ez az olasz régiós mókolás, szerintem ez a Curve-öt sem fogja zavarni, hiszen náluk a magyar régió, a saját címem, igazoványom van megadva. Egyedül a Zepp-ben van némi "korrekció" a régió választás terén. Ha esetleg Curve is megjelenik Magyarország mellett, akkor ugye nem fogjuk tudni átváltani a régiót, de sebaj. Gyártok majd egy másik Zepp regisztrációt.

A lényeg, működik. Nekem ennyit megér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.