Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DrKapocs


DrKapocs
őstag

A mai napon tudtam kipróbálni a karkötőt, működött a fizetés. Minden rendben volt, egyből, gyorsan olvasta a terminál. Ígértem, hogy leírom én hogyan csináltam, bár szerintem ez újdonságot már nem fog tartalmazni.

Magyarországon csak K&H-s ügyfeleknek működik a fizetés. Az alábbi oldal szerint a Curve sem támogatott hazánkban. Mivel én Erste bankos vagyok, ráadásul szupernulla csomagom van, nem akartam fizetni (kb. 550 Ft/hó) egy K&H-s számláért csupán azért, hogy a karkötőt tudjam használni fizetésre. Ráadásul a kártya díja is kb. 7500 Ft egy évre.

Szóval hogyan csináltam:
- Nem volt Curve számlám, regisztráltam. Itt magyar régióval regisztráltam, Erstés kártyát rögzítettem mögé (Visa), feltöltöttem az igazolványom képem, szelfit is készítettem. A Curve fizikai kártyát még nem kaptam meg, de az appban már elérhetők a kártyám adatai (Account-Card details).
- Volt korábban Mi regisztrációm, mivel volt 2 Xiaomim is. Talán diamond tag vagyok, de készítettem egy teljesen új regisztrációt. Itt az olasz régiót választottam ki, mivel az olaszoknál a Curve is támogatott. Nálunk nem, csak a K&H. Ebben nem vagyok biztos, hogy az Mi account szükséges.
- Letöltöttem a Zepp Life appot. Itt is regisztráltam, itt is olasz régióval. Azt olvastam, hogy semmiképpen se a Facebook, Google accounttal regisztráljak, mert akkor nem jelenik meg a Zepp-ben a "Card" menüpont. Szóval itt is csináltam egy regisztrációt.
- Összekapcsoltam a Zeppet és az Mi Accountot, de ez lehet, hogy totál felesleges volt.
- Felvittem a Curve-ös kártya adatait a Zepp-be. Előtte kérte, hogy a készítsek a karkötőnek egy belépési kódot. Ezután upgrade követekezett. Nem tudom miért, de nálem ez kb. 3 óra hosszát vett igénybe. Miután az upgrade megtörtént, rögzítettem a Curve kártya adatait. A rögzítés simán ment, gond nélkül.
- Felhívtam az Erste telefonos ügyfélszolgálatát. Régebben ahhoz, hogy a Curve szolgáltatás működjön az Ersténél, kellett egy jogi nyilatkozatot tenni. Ez mára már megszűnt, nem szükséges. Az Erste már nem korlátozza a Curve használtát. Így ez felesleges lépés/hívás volt.

Ezután már csak fizetni kellett vele, ami simán működött. Engem nem zavar ez az olasz régiós mókolás, szerintem ez a Curve-öt sem fogja zavarni, hiszen náluk a magyar régió, a saját címem, igazoványom van megadva. Egyedül a Zepp-ben van némi "korrekció" a régió választás terén. Ha esetleg Curve is megjelenik Magyarország mellett, akkor ugye nem fogjuk tudni átváltani a régiót, de sebaj. Gyártok majd egy másik Zepp regisztrációt.

A lényeg, működik. Nekem ennyit megér.

(#52) Fenyi Leopol


Fenyi Leopol
tag

A Revolut kártyámat nem tudtam regisztrálni. 3000-es hibaüzenet. Az appban a támogatott kártyák között nem látom a Revolutot. A Mi Band-et visszavittem az Alzába.

FL

(#53) DrKapocs válasza Fenyi Leopol (#52) üzenetére


DrKapocs
őstag

Curve mögé szerintem be lehet rakni, de közvetlenül a Revolut nem támogatott.

(#54) viragdani01 válasza DrKapocs (#53) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Korrigáltam a cikkben is, elnézést a hibáért!

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#55) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Németországból német MI fiókkal Curve alá betett Wise kártyával simán ment a kártya regisztráció 👍
Elméletileg fizetésre kész az S1-em.
Majd megírom sikerült e.

(#56) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Egyébként ez a Mi band 6, ez valami borzasztóan pontatlan eszköz. Valaki ezt azért veszi meg, mert elhiszi az általa mért értékeket? Ha igaz lenne néhány, általa mért érték, akkor én már nem tudnék itt írogatni... :D Mindegy, lényegében véve csak fizetésre kell számomra.

(#57) DrKapocs válasza DrKapocs (#56) üzenetére


DrKapocs
őstag

Sokadik fizetés után kijelenthetem, tökéletes működik a fizetés a Mi band 6 NFC-vel, Curve (mögötte Erste Visa) kombóval. Nálam mindig könnyen érzékelte minden terminál.

(#58) <Adamsky> válasza DrKapocs (#57) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Limit (15e Ft?) felett fizettél már? Kért PIN-t a terminál?
... és telefon nélkül hány alkalommal sikerült?

(#59) madagaszkar válasza <Adamsky> (#58) üzenetére


madagaszkar
tag

- " Limit (15e Ft?) felett fizettél már? Kért PIN-t a terminál?
... és telefon nélkül hány alkalommal sikerült? "

Erre én is kiváncsi lennék. PIN kódot remélem nem kér nagyobb összegű vásárlásnál sem. Gondolom erre való a 6 számjegyű PIN kód, amit meg kell adni kártya regisztráció előtt.
Mondjuk az, hogy 10 fizetésenként párosítani kell - már ha kell - a telefonnal , az még nem is lenne olyan nagy probléma, a pin megadás már annyira nem tetszene.
Rendelés előtt még ezeket az infókat megvárom. Eddig pozitív minden számomra.

[ Szerkesztve ]

(#60) Peter.70 válasza <Adamsky> (#58) üzenetére


Peter.70
őstag

Mondjuk nem xiaomi pay, hanem google pay. De curve kártya mögött lévő magyar bankkártyával nekem eddig bármilyen összeget sikerült pin kód nélkül fizetni ( 2 hete pl 105K )

(#61) DrKapocs válasza <Adamsky> (#58) üzenetére


DrKapocs
őstag

Sajnos konkrét tapasztalatom nincs a kedéseidre.
- 15 eFt felett biztos nem fog kelleni kód. NFC-s fizetésnél a készülék feloldása a kód.
- Nálam az soha nem fog előfordulni, hogy 10 fizetést hajtsak végre úgy, hogy a karkötő nem lát telefont. 1-2 fizetés után mindig találkozott a telefon és a karkötő.

Egyébként nekem csak egy dolog hiányzik: az AOD. A Miband 7-ben állítólag lesz, de az mire ideér hozzánk... Tudom, hogy a kis akku nem jó az AOD-hoz, de 1-2 alkalommal jól jönne. Elég lenne csak rápillanatani, nem kellene emelni a karkötőt, hogy lássam az időt.

(#62) <Adamsky> válasza Peter.70 (#60) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... hanem google pay."
Azt (és a Simple Pay-t) ismerem már egy ideje. Viszont úgy rémlik, hogy a Garmin-ál (de utána nézek / kérdezek már nem vagyok benne 100%-ig biztos) úgy rémlik más a rendszer. Ott tényleg nem kell a telefon, mert gyakorlatilag a kártya másolódik le (innentől kezdve pont úgy működik, mintha a kártyáját tenné oda az ember). Hátránya, hogy bizonyos összeg felett kérhet PIN-t. Az ilyen biztonsági token-es (vagy mifene) megoldás máshogy működik, ezért ott ~5-10 érintés után kell mobilnet, hogy frissüljenek a kódok.

#61 DrKapocs
... és itt maga a fizetés, hogyan történik. Közeledsz a kasszához és ... ?

(#63) DrKapocs válasza <Adamsky> (#62) üzenetére


DrKapocs
őstag

Én úgy állítottam be a Miband-et, hogy egy felfelé suhintásra felold. De az alap a duplakoppos ébresztés. Ezután egy suhintás balra, ahol már ott is a Curve kártya képe. Itt a képernyő alsó részén egy Next gomb, miután 1-2 másodperc múlva kiírja, hogy még 59 másodpercem van a terminálhoz érinteni a karkötőt. Ennyi az egész, egyszerű és gyors a folyamat.

A kódot nem kell beütni közvetlenül a fizetés előtt, mert - ha nem veszed le a kezedről - akkor csak 24 óránként kéri be újra a kódot. Én mondjuk itthon nem hordom, csak akkor, ha elmegyek itthonról. Ha felveszem, akkor beírom a kódot indulás előtt. A kassza előtt így ezzel már nem kell kínlódni.

(#64) <Adamsky> válasza DrKapocs (#63) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

O.K., köszi! Erre voltam kíváncsi. Tehát 24 óránként - vagy ha hamarabb leveszed, akkor - kér 1× kódot. Ez így jónak tűnik, és még használható is. Úgy rémlik Garmin Pay-nél is hasonló a működési elv.

(#65) sanp


sanp
tag

Tegnap nekem is megjött a Mi Band 6-om és sikerült néhány perc alatt, gond nélkül belőni a fizetést is. Elég ellentmondásosak az infók itt, például nem kellett régiót váltani, sőt semmit se kellett mókolni. A Mi Fitness app-ban simán hozzáadtam a néhány hónapos, fizikailag aktivált Curve kártyámat, mindent magyar régióval és ma reggel már kétszer fizettem is vele gond nélkül.

(#66) PeteePeti válasza sanp (#65) üzenetére


PeteePeti
őstag

Xiaomi Watch S1 K&H-val tesztelve ma reggel OMW-n! Tökéletesen működött! :C

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#67) madagaszkar


madagaszkar
tag

Sziasztok!
Ma délben nekem is megjött a Mi Band 6 NFC. Teljesen lemerült állapotban volt, feltöltés után frissítettem, a frissítés kb. 10-15 perc volt. Mi Fittness appban regisztráltam Olasz régióval, majd hozzáadtam a Curve kártyámat, ami mögött Revolut van. A kártya hozzáadás sikeresen megtörtént, az aktiváló sms-t is megkaptam egyből. Kipróbálni holnap reggel fogom, remélem fog menni gond nélkül. Egyébként először a ZEPP appot próbáltam, de az aktiváló sms nem érkezett meg, állandóan hibát írt ki, pedig legalább 10 alkalommal próbáltam. A Mi Fittnessben meg egyből sikerült. Nem tudom járt e így más is a Zepp-el?

(#68) nihill


nihill
őstag

Nos, én ott vagyok elakadva, hogy Xiaomi Pay-ban kártya hozzáadása, beírom a K&H kártyám adatait, next, ezután elszüttyög vagy 1-2 percig, majd nem lép tovább sehova, hanem a next gomb úja aktív lesz, mintha mise történt volna, se hibaüzenet se semmi, újra megnyomva a next-et újabb 1-2 perc és szintén vissza ugyanide. Ilyenkor mi lehet a gond?

(#69) nihill válasza nihill (#68) üzenetére


nihill
őstag

+ ez csak elírás, hogy a jelszó mezőben kell megadni a telefonszámot, vagy van értelme is?

(#70) madagaszkar válasza madagaszkar (#67) üzenetére


madagaszkar
tag

Ma reggel próbáltam fizetni először a Mi Band 6 NFC-vel. Remekül indult minden, karkötőn fizetés aktiválva, rögtön felismerte a terminál, majd el is utasította fedezethiány miatt. Nem volt más fizettem kártyával, majd otthon derült ki, hogy a Revolut zárolta a kártyámat, mert gyanúsnak ítélték meg a 19.000 Ft-os vásárlásomat. Ez gyakran előfordul?
Egyébként a CURVE kártyával és az órával úgy néz ki semmi gond, a Revolut app-ban igazoltam, hogy én végeztem a vásárlást, a kártya feloldásra került. Délután folytatom a próbavásárlást, de egyenlőre csak kisebb tételekben vásárolok, hátha ez volt a gond.

(#71) <Adamsky> válasza madagaszkar (#70) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én ezért nem kavarnék a régióval, ill. előbb kisebb összeggel próbálkoznék. Nekem már egy ideje van mindkettő (Revolut és Curve) - és ugyan személy szerint én nem futottam bele semmilyen ilyen jellegű galibába, de sokat olvastam a megfelelő topic-okban, hogy mindkét kártyakibocsátó meglehetősen paranoiás, szóval, igen, bármi előfordulhat (nem stimmel valami a regisztrációs adatokkal → tilt., elsőre túl nagy összeggel akar az ember fizetni, esetleg túl nagy összeget szeretne felvenni készpénzben → tilt)

(#72) madagaszkar válasza <Adamsky> (#71) üzenetére


madagaszkar
tag

Délután vásároltam ismét a karkötővel különböző helyeken. Revolut + OTP kártya is van a CURVE mögött, váltogatva fizettem kétszer 5000 ft körüli és egyszer egy 400 ft körüli összeget. Azt kell mondjam flottul ment minden, gyorsabban felismerte a Mi Bandet mindhárom terminál mint a telefont. Kb. a bankkártyákkal van egy szinten. Eddig nagyon elégedett vagyok, szuper így telefon és internetkapcsolat nélkül fizetni egy karkötővel.
Remélem így marad a továbbiakban is.

(#73) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Én gyakorlatilag csak a Miband-ot használom fizetésre. Nagyon hozzá lehet szokni, minden flott nálam is. Tegnap összesen 5 tranzakcióm volt vele, kb. 20 eft összértékben. Ma csak egy kisebb. (Curve + Erste Visa)

(#74) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Xiaomi Watch S1 + K&H (mastercard)

Eddig több tranzakcióm volt már különböző összegekben! A legnagyobb 21000 Ft OMW kúton! Mindegyik simán ment, és egyiknél sem kért semmilyen kódot! :C
Egy bajom van csak, hogy nem lehet gyorsgombra állítani a fizetést, így mindig a menüben kell keresni a kártya fület, majd ott kivalasztva a kártyát még egyszer rabökni a payre! Ez így egy kicsit döcögős még az Apple pay-es és Goggle pay-es fizetések után, ahol egy dupla gombos elérhetőséggel egyből nyílik a fizetés! Egy ilyen funkció bele kerülhetne azért! :R
Pozitívum viszont, hogy eddig ez a leggyorsabb, ami a terminállal való kommunikációt illeti! Pikpakk érzékeli egymást a két eszköz! Samsung Galaxy Watch 4-nek ehhez érezhetően több idő kell! :P

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#75) kapasz válasza PeteePeti (#74) üzenetére


kapasz
tag

Vajon Curve kártyával is működne ez az okosóra?

[ Szerkesztve ]

(#76) PeteePeti válasza kapasz (#75) üzenetére


PeteePeti
őstag

Persze! Mi Band 6 NFC-vel is működik Curve! Feljebb írták már! Akkor az S1-en is működik természetesen! Valamit a régióval viszont variálni kell, mert nálunk egyenlőre hivatalosan csak a K&H elérhető egyenlőre!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#77) Ecsi válasza Fenyi Leopol (#52) üzenetére


Ecsi
csendes tag

Én is ott vettem, nekem is ez a hibaüzenet van, ha nem Curve-ös kártyát adok hozzá illetve Android 9 és 11-en 9004-es hibakód Curve kártyával. DE! Azonba a többieket is megkérdezve, hogy hogyan sikerült Androidon (hiába olvastam vissza a kommenteket), de nekem Iphone-nal végül sikerült és tökéletesen működik.Viszont Androiddal lenne az igazi...

Revolut MC, (Transfer)Wise MC-vel sem sikerült semmi... Egyedül a Curve,de csak IOS-en.

Ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna !

(#78) Ecsi


Ecsi
csendes tag

Nekem mondjuk Angol régiós még a Curveöm...

Ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna !

(#79) DrKapocs válasza Ecsi (#77) üzenetére


DrKapocs
őstag

Az, hogy Android 11 vagy 9, az teljesen mindegy. Ha a Zepp-et, Curve-öt fel tudot installálni, akkor az megfelelő rendszer.

Azt mondjuk nem értem, hogy közvetlenül a Revouttal miért próbálkozol, mert egyetlen országban sincs ott a támogatottak között. Legalábbis közvetlenül nincs ott (Curve mögött gondolom működik. Nem próbáltam, de csináltam Revoutos számlát is.).

A támogatotti lista az alábbi:
Supported banks list (updating): 1. Belarus: JOINT STOCK SAVINGS BANK 'BELARUSBANK', Belgazprombank, Belarus Narodny Bank (BNB), Dabrabyt Bank, JOINT STOCK COMPANY 'BELAGROPROMBANK', PRIORBANK JOINT-STOCK COMPANY, JOINT STOCK COMPANY 'BELARUSIAN-SWISS BANK', Joint-Stock Company 'Minsk Transit Bank', CLOSED JOINT STOCK COMPANY 'ALFA-BANK'; 2. Czech Republic: Curve, Československá obchodní banka, a.s.; 3. Denmark, Finland, Norway: Curve, SEB; 4. Estonia: Curve, Swedbank; 5. Finland: SEB; 6. Italy: Curve, Nexi Payments; 7. Latvia: Curve, Swedbank; 8. Lithuania: Curve, Swedbank; 9. Norway: SEB; 10. Poland: ZEN, POCZTOWY, SGB, Curve, BNP Paribas; 11. Slovakia: Curve, mBank; 12. Sweden: Curve, Swedbank, SEB; 13. Ukraine: AlfaBank, PJSC CB PRIVATBANK, JSC Oschadbank, OJSC Universal Bank, PJSC Bank Vostok, Public JSC First Ukrainian International Bank, Joint Stock Bank Ukrgasbank; 14. UK: Curve; 15.Hungary:K&H Bank Zrt.

(#80) Ecsi válasza DrKapocs (#79) üzenetére


Ecsi
csendes tag

Ez nem válasz arra, hogy Androidos telefonokon (többen is), 3000 és 9004-es hibát dob, és Iphone-on meg gond nélkül megy Curve-ös kártyával, de azon meg pont nem szeretném használni...

Ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna !

(#81) madagaszkar válasza DrKapocs (#79) üzenetére


madagaszkar
tag

Nálam Curve+ mögötte Revolut,+ Olasz régiós regisztrációval jól működik.

(#82) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Nálam ma elutasította a Lidlben a terminál a karkötőt. Eddig minden rendben volt vele; ma frissítettem a Curve appot. Nálatok jól megy?

(#83) madagaszkar válasza DrKapocs (#82) üzenetére


madagaszkar
tag

A LIDL-ben most használtad először? Mintha valahol olvastam volna, hogy a LIDL-ben előfordul a CURVE kártya elutasítás. De azért nem esküdnék meg rá, utána nézek.

(#84) DrKapocs válasza madagaszkar (#83) üzenetére


DrKapocs
őstag

Használtam már a Lidlben, de csak egyszer. Akkor ment. De gyanús, hogy nem-e a kasszás csaj csinált el valamit. Nem láttam pontosan, de valami olyasmit írt ki, hogy másik tranzakció van folyamatban vagy valami ilyesmit. A Curve appban nyoma sincs az elutasításnak.

(#85) DrKapocs válasza DrKapocs (#84) üzenetére


DrKapocs
őstag

Ma simán tudtam vele fizetni, ugyan abban a Lidl üzletben. Szerintem valamit a kasszás csaj nyomott félre tegnap.

(#86) madagaszkar válasza DrKapocs (#85) üzenetére


madagaszkar
tag

Én is ma használtam 3 különböző üzletben, jellemzően pár ezer Ft-os vásárlásokra és a fizikai CURVE kártyával pénzt is vettem fel. Működött rendesen. Mondjuk a pénzfelvét - 1000 Ft -csak a fizikai kártya aktiválása miatt kellett, mert a CURVE fórumán olvastam, hogy első alkalommal történő használatkor mindig chip+pin, azaz bedugós tranzakcióval kell aktiválni a CURVE bankkártyát. Ez lehet készpénz felvétel is és a paypass használathoz szükséges a fizikai kártyánál. Nem tudom, hogy a karkötős fizetéshez van e köze, mindenesetre megcsináltam, biztos ami biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

(#87) DrKapocs válasza madagaszkar (#86) üzenetére


DrKapocs
őstag

Ma érkezett meg a fizikai kártyám a Curve-től. Meg fogom csinálni én is, köszönöm a tanácsot. :R A Revolutos kártyám is úton van.

(#88) <Adamsky> válasza DrKapocs (#84) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem tudom, hogy melyiknél (Curve, Revolut) fordult elő, de egyes terminálok hajlamosak érzékelni, hogy ezek ilyen "fura" kártyák (nekem a Curve pl. UK BIN-es), és rákérdezhetnek arra, hogy akkor most miben történjen a terhelés (pl. HUF vs. EUR vagy HUF vs. GBP). Na, ha ilyenkor nem figyel az ember és/vagy a pénztáros, csak nyújtja a terminált, te pedig csak tartod a telefont/órát/kártyát, akkor "time out"-al meghiúsul a fizetés, mert nem történt választás.

[ Szerkesztve ]

(#89) nihill


nihill
őstag

Akinek esetleg gondja lenne a kártya hozzáadásával a Xiaomi Pay-ban wifi kapcsolat mellett, az próbálja ki 4G-vel is, nekem azonnal megoldotta a helyzetet.
Köszönet PeteePeti-nek az ötletért :)

(#90) nihill válasza PeteePeti (#74) üzenetére


nihill
őstag

Ezt a menüből kártya kikeresést meg lehet spórolni azzal, hogy én pl. a Cards widgetet hozzáadtam, az összes többit meg kitöröltem, így ha oldalra húzom a főképernyőt, azonnal már a kártya jön be, fizetéshez.

2 widget esetén is egyszerű marad, akkor egyik oldalra húzva a kártya, a másik oldalra húzva a másik widget jönne be.

(#91) yodamester10


yodamester10
őstag

Gondoltam megpróbálom én is mi watch s1 active,erre 3 nap után se kép se hang az órán most megy vissza szervizbe de szerintem csere lesz :W

(#92) greatz


greatz
csendes tag

Ha valaki hozzám hasonlóan "Bank card service isn't available in your region" üzenettel találkozik a Zepp Life alkalmazásban, akkor sanszos, hogy ő is angol nyelven használja az Android-ot. Átállítottam Magyar-ra, és tovább enged... (Előtte sima Region átállítás nem segített).

(#93) greatz válasza greatz (#92) üzenetére


greatz
csendes tag

A délelőtt megvásárolt MiBand 6 NFC órámon már látszik is a fél órája regisztrált Curve kártyám!

Semmi mókolás nem történt.

Az elmúlt 1 órában regisztráltam Curve-ra, az alapértelmezett magyarországi régióval. Egyelőre csak egy virtuális Revolut Mastercard-ot raktam mögé. Azonosítás még nem történt.

ZeppLife-ban az ezer éves (oké, kb. 8 éves) XiaoMi account-ommal vagyok belépve, amiben semmilyen régió nincs beállítva. (Az id.mi.com oldalon a Régió beállításnál két vonal látható: "- -" és ez nem is módosítható.)

Egyetlen kezdeti problémám volt, amit fentebb is írtam, hogy nálam angol nyelven volt az Android beállítva (korábban ezt szoktam meg); ezt kellett magyarra állítanom, hogy ZeppLife-ban egyáltalán elinduljon a bankkártya hozzáadása folyamat a "Bank card service isn't available in your region" üzenet helyett.

(Tehát én sehol nem állítottam Olaszországra semmit, végig legálisan magyar régióval, címmel dolgoztam.)

(#94) greatz válasza greatz (#93) üzenetére


greatz
csendes tag

És igen, ma kipróbáltam, működik a fizetés az órával. Időközben, még tegnap a Curve-ben befejeztem a regisztrációt: személyi igazolvány és arckép befotózása, 10 percen belül visszaigazolták. Ezzel csupán a használati limitek emelkedtek, enélkül is működik a Curve virtuális kártya. (Arra kell majd figyelni, hogy a fizikai Curve kártya aktiválásakor, elvileg módosul az mostani virtuális Curve kártya lejárati dátuma és a CVC kódja, tehát ezt majd újra be kell regelni ZeppLife-ba.)

Az órát sem kellett a terminálhoz közel érinteni, kb. 5-8 centiről már csippant is (nyilván olvasó terminál fuggő). Szóval minden perfect! A topicban és bennem felmerült kérdéseket sztem megválaszoltam, viszonlátáska. :)

(#95) DrKapocs válasza greatz (#93) üzenetére


DrKapocs
őstag

A Curve nálam is magyar régiós, igazolványok lefotózva, stb. Azt sehol nem mondta senki, hogy a Curveben más régiót kellene beállítani a magyar helyett.

Én a régi, kb. 8-9 éves Mi accountommal nem próbálkoztam a Zepp life-ban, meg sem néztem, hogy azzal működne-e. Különösebben nem is érdekel. 3 perc alatt regeltem egy új accountot, olasz régióval. Azzal ment, azóta pedig miért piszkálnék egy olyan dolgot, ami kiválóan működik... nem oszt, nem szoroz semminél. Ennél nagyobb "mókolást" ne kelljen csinálnom az életben. Gyanítom emiatt senkire nem fogja az FBI rátörni az ajtót. :)

(#96) greatz válasza DrKapocs (#95) üzenetére


greatz
csendes tag

Ezt te magad írtad, bubuka:
#40. DrKapocs: "Magyarországra állított régióval a Curve nem lesz támogatott nálunk. Nálunk csak a K&H támogatott. Regisztrációkor pl. Olaszországot válaszd"
Majd:
#45. DrothanHun: "Curve újra regisztráltam szintén Olaszország régióval!"

Ez idáig kettő "sehol" "senki" :C

(#97) yodamester10 válasza greatz (#94) üzenetére


yodamester10
őstag

A mazsoláknak mint én :B leírnád pontosan hogy megy a curve kártya aktiválás?Otp-s vagyok.Köszi.

(#98) DrKapocs válasza greatz (#96) üzenetére


DrKapocs
őstag

Ha így kiragadod a beszélgetésből, akkor úgy tűnik, hogy a Curve-re írtam ezt, pedig nem. A Zepp Life-ra írtam, hogy Magyarországra állított régióval a Curve nem lesz támogatot. Korábban be is másoltam, hogy melyik országban mi támogatott.

Korábban le is írtam, hogy én hogyan állítgattam be a dolgokat:

"Szóval hogyan csináltam:
- Nem volt Curve számlám, regisztráltam. Itt magyar régióval regisztráltam, Erstés kártyát rögzítettem mögé (Visa), feltöltöttem az igazolványom képem, szelfit is készítettem. A Curve fizikai kártyát még nem kaptam meg, de az appban már elérhetők a kártyám adatai (Account-Card details).
- Volt korábban Mi regisztrációm, mivel volt 2 Xiaomim is. Talán diamond tag vagyok, de készítettem egy teljesen új regisztrációt. Itt az olasz régiót választottam ki, mivel az olaszoknál a Curve is támogatott. Nálunk nem, csak a K&H. Ebben nem vagyok biztos, hogy az Mi account szükséges.
- Letöltöttem a Zepp Life appot. Itt is regisztráltam, itt is olasz régióval. Azt olvastam, hogy semmiképpen se a Facebook, Google accounttal regisztráljak, mert akkor nem jelenik meg a Zepp-ben a "Card" menüpont. Szóval itt is csináltam egy regisztrációt.
- Összekapcsoltam a Zeppet és az Mi Accountot, de ez lehet, hogy totál felesleges volt.
- Felvittem a Curve-ös kártya adatait a Zepp-be. Előtte kérte, hogy a készítsek a karkötőnek egy belépési kódot. Ezután upgrade követekezett. Nem tudom miért, de nálem ez kb. 3 óra hosszát vett igénybe. Miután az upgrade megtörtént, rögzítettem a Curve kártya adatait. A rögzítés simán ment, gond nélkül."

Részemről én lezártam, így biztosan működik. De mindenki úgy csinálja, ahogyan akarja.

(#99) KicsiRegő


KicsiRegő
tag

Felesleges túlbonyolítani a dolgokat, Curve-el is minden jól működik magyar régióval, és ezer éves fiókkal. Akinek pedig kell egy kis vizuális segítség, ott van Laci videója.

(#100) Ankhiszesz


Ankhiszesz
tag

Segítségre lenne szükségem... :(
Megvettem ezt a csodát és a Mi Fit alkalmazás nem ismeri fel a K&H-s kártyámat. Google pay eddig jól működött a telefonon, ott látom is a kártyát, de az alkalmazás nem látja. Régió Magyarország-ra van állítva. Manuális bevitel nem működik, mert nem látom a számokat felületen.... és ha pötyögtetem a felületet, akkor random számokat ír be.

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.