Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

A 60-65 fok az kellemesen alacsony.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) domos


domos
senior tag

Grat hozzá, habár szerintem rosszul osztottad el a budgetet.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#3) magmakocka válasza domos (#2) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Szia! Ezt pontosabban, hogyan értetted? :)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#4) domos válasza magmakocka (#3) üzenetére


domos
senior tag

A 1070 overkill egy 1080p monitorhoz, főleg egy ilyen TN szutyokhoz. Inkább vettél voltna használt 1060-at + normális IPS monitort, de persze ez csak az én véleményem.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#5) magmakocka válasza domos (#4) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Overkill? Hűha, ezek a szakszavak! :D Kifejtenéd nekem kérlek bővebben?

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#6) Habugi válasza magmakocka (#5) üzenetére


Habugi
addikt

A fórumtárs olvasatában az Overkill kifejezés nagyjából arra utalt, hogy FHD felbontásra megítélése szerint túl erős kártya a 1070-es, ugye révén ez szubjektív dolog inkább a mondandója másik pontjára érdemes figyelmet fordítanod, nevezetesen a kijelzőre..

A magam részéről, +1 el megtámogatva a fórumtárs észrevételét úgy fogalmaznék, hogy nagyon elcsúszott a VGA ~ monitor "balance".
Ez a kijelző finoman szólva is dráma, nem tudom mennyiért szerezted de 5.., nagyon max 10k környékére saccolnám az értékét.

Egy 1060ast választva sokkal több mozgástered lett volna, ~25k környékén már olyan 24"-os pl Dell kijelzőket lehet találni aprón, melyek finoman szólva is körbefutják ezt az AOC-t.
Kvázi játékélmény ügyileg sokkalta előrébb lennél ha egyel "kisebb" VGA-t vettél volna egy épkézláb kijelzővel/monitorral. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#7) BoB válasza Habugi (#6) üzenetére


BoB
veterán

Egyetértek.

A blogbejegyzésben egyébként zavaróan sok a felkiáltójel.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8) AxBattler válasza domos (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, egyetértek, akárcsak (#6) Habugi-val. :K

Sikerült egy felsőkategóriás VGA-hoz egy legalja / trágya monitort beválasztanod, a lehetséges igazi játékélményt kb. negyedére redukálva.

Az lett volna a praktikus, optimális megoldás, ha adott pénzkeretből vettél volna egy RX570, vagy GTX1060 VGA-t, és mellé választottál volna...
- egy 24-27"-os IPS monitort, 75Hz-es képfrissítéssel (esetleg Freesync-el, ha Radeon mellett döntesz), vagy;
- egy 24"-os TN monitort, 144Hz-es képfrissítéssel, aprón már 50k körül kínálják, boltból 75k HUF.

Értem, hogy nagyon jó vétel volt a VGA, ennyiért 1060/6G-ket dobálnak, de attól még nem lett szebb / jobb a kép, amit bámulsz órákig.
Értem, hogy sok az FPS, nagy a részletesség, amit a VGA kitol magából, de ha ezt nem tudod megjeleníteni a szemed előtt, akkor kenheted a hajadra az extra teljesítményt... kb. mintha egy csúcs házimozirendszerhez vettél volna egy első generációs, 32"-os TFT lapostévét.

Ugyanezt magyaráztuk az előző bejegyzésed hozzászólásaiban, de ott sem akartad megérteni. :U

60-65 fok egyáltalán nem sok a VGA-nak, a CPU-hoz talán nem ártana valami utángyártott cooler.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) magmakocka válasza AxBattler (#8) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Szia!
Pedig direkt keresgéltünk haverommal jó monitorokat. Most már nem tudok mit tenni. Nekem így is szépen néznek ki a játékok, most már nem cseszi szét a szememet, mint az előző.
Megszerettem volna fogadni a tanácsotokat, azt gondoltam, hogy ez jó lesz. Pedig az ismerősöm segített nekem, de most már mindegy.
Majd legközelebb veszek egy jobb monitort.

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#10) AxBattler válasza magmakocka (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig direkt keresgéltünk haverommal jó monitorokat.... Pedig az ismerősöm segített nekem, de most már mindegy.
Attól, hogy az ismerősöd, még nem biztos, hogy jó tanácsot ad, vagy hogy mindenhez ért. Te is utána tudsz nézni a dolgoknak. :U

Nekem így is szépen néznek ki a játékok, most már nem cseszi szét a szememet, mint az előző.
Menj el MM-be, BestByte-ba, stb. Nézd meg egymás után a legolcsóbb, 60k HUF-os, 32"-os TV-ket, majd utána a 150-200k HUF-os kategóriát. No komment.

Ha tudsz blogot írni, akkor a fórumot is tudod használni, kérdezni a blogbejegyzésed alatt, vagy a megfelelő helyen. :U

Majd legközelebb veszek egy jobb monitort.
Hát végül is ez a legrosszabb, ami történhet. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#11) Precorus


Precorus
tag

Saját élmény:
15.6" laptopról voltam(tn panel, consumer gép), elvoltam vele. aztán öcsémnek gépösszerakás, legolcsóbb tn paneles monitor, gyilkolja a szemem, rosszabb mint a laptop. Utána akkori barátnőmnek lett gép összerakva, neki már ips panelos képernyő lett, figyelve rá hogy kicsit drágább legyen. Na az már nem volt gyilkos nézni.
Aztán vettem magamnak egy BenQ EW2750-est. 63 ropi körül jutottam hozzá. Minden nap leülök elé, és minden nap rácsodálkozom, hogy deqva jól néz ki. A monitor, a képe, minden. Diákmunkával 2/3 havi fizumat költöttem rá, már 2 éve megvan, lassan tölti a 3. szülinapját, imádom azóta is. Rettentó szép rajta játék, film, minden.
Viszont nekem elég volt egy 1050 is (vga láz-ban rx470-ről (ugyanilyen msi armor, teljesen meg voltam vele elégedve) váltottam vissza, kerestem 20.000-et az eladásán(meg persze menet közben bányáztam, az +1 szer visszahozta a 80k-s vga árat :D )
Szóval ne sajnáld egy rendes monitorra az összeget, 2x es befektetéssel sokszoros "szépségélmény"-ben lehet részed. Legalábbis az én tapasztalatom ezt mutatja. :)
A kártyához amúgy meg GG, jó választás volt :D

Könyvtár == Old-school Netflix

(#12) AxBattler válasza Precorus (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Bizony, az jó kis monitor, jó döntés volt.

(#13) magmakocka
Szóval egy GTX1070 mellől CRT monitorokra hivatkozol?
Komolyan ez az összehasonlítási alap?
Nagyon el vagy tévedve... :N

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#13) magmakocka válasza AxBattler (#10) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Jobb, hogy nem egy CRT monitorral nyomom (IBM C170, 1024x768)
Nekem azok túl magas felbontásúak. Egyszerűen nem látom jól azokat. Ez is épphogy még jó a szememnek.
6-8 évet CRT monitort és 1 évet azt a TFT monitort használtam.

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#14) Redneck


Redneck
veterán

Gratulálok a kártyához, szép darab és jó áron volt. A monitor valóban nem valami jó, de majd lesz jobb.

Nemrég én is 75Hz-es IPS-t akartam, de végül egy nagyon korrekt megjelenítésű 144Hz-es TN lett helyette. Nem bántam meg. Nem legalja TN, jók a színei, és a sebessége teljesen más dimenzióban mozog az IPS-hez képest. Leginkább FPS címekhez és netezéshez használom, könnyedebb játékra és filmezésre a TV-t favorizálom.

Próbálj ki többet ha teheted, illetve kérj segítséget a "Milyen monitort válasszak?" topikban. :R

AxBattler:
A TV-s példa mondjuk nem feltétlenül jó. Sokszor azonos kategóriában is direkt szarul vannak beállítva egyes modellek, hogy másokat eladjanak. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#15) magmakocka válasza Redneck (#14) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Ennél a monitornál is nagyon szépek a színek! Youtube-nál valamiért 2160p-re is tudok váltani. És sokkal szebb, színesebb, de a net hamar kifut alóla.

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#16) magmakocka válasza AxBattler (#12) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Azért, mert ha nem gurult volna le az ágyamról, akkor a mai napig azt használnám! Imádtam!
Nem esett szét a szemem, teljesen jól látható volt. Éles és tiszta. 6-8 évet használtam. Csak kár, hogy takarítás után, egy aprócska hibat miatt szétnyílt a ház...
De majd a jövőben, amint engedi, majd hozzátok fordulva választok monitort, megfizethető áron!

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#17) Redneck válasza magmakocka (#15) üzenetére


Redneck
veterán

Írd majd ezt azután, ha megnéztél pár komolyabb monitort, más panellel. :DD Hidd el, meg fogsz döbbenni.

Youtubeon pedig azért tudod nézni a nagyobb felbontást is, mert az a videó felbontása. Jobb a minősége, de attól még nem lesz több képpontod, leskálázza 1080p megjelenítőre.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Egy 60hz-s Dellel tolom ėn is 1070-el :)

(#19) Habugi válasza magmakocka (#16) üzenetére


Habugi
addikt

Rednecknek (#17) +1

Pl egy ilyet/hasonlót nézz meg "előben" ha tudsz..! :K

Nem mai csirke de bátran állíthatom, hogy berosálsz tőle az AOC-d után és elég olcsóak már, tán ~4-5éve használom és nagyon jó szolgálatot tett!
Ezen felül is rengeteg alternatívád van egyébként, AxBattler leírta a lényeget.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#20) Zicokuka válasza Habugi (#19) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Dell E2214H nekem ez van és nincs rá panasz.Olcsó is volt,és elég jó is :D

(#21) Precorus válasza AxBattler (#12) üzenetére


Precorus
tag

Igen, ezt a tesztet (is) néztem, mielőtt megvettem. Amúgy már hónapokkal korábban kipécéztem magamnak.
Imádom. Egyszerűen nem tudok mást mondani, nagyon szeretem nézni, Kinézetre is szép, letisztult, filmezni is jó rajta, és játékok is szépek(amikkel játszom). Egyszerűen minden centet megért :B :))
Múltkor Lucifert-néztem, mostanában le sem szedem Fhd-ban, egy jól kódolt 720p is nagyon jól néz ki.
Azért ha tehetem, blu ray-t szedek le, maaaaarha jóóóóól néz ki :C :C :C

Könyvtár == Old-school Netflix

(#22) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Azzal a VGA-val legalább megdupláztad a konfig értékét monitorral együtt... sőt :)

(#23) IO.sys


IO.sys
őstag

Egy ilyen Dell U2311H monitorom van, anno rég újat vettem, tudtam, hogy az IPS szép meg jó. Már az első bekapcsoláskor láttam, hogy ez bizony ez döfi. TN-hez képest ezen vannak színek, azokon nincsenek. Azóta is megvan, imádom, most megfelelő pénzkeret esetén a méretet szeretném növelni, de a minőségből semmiképp se adnék lejjebb.
A hirdetett monitor 30K (volt) :Y Annyiért 2-t is.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#24) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Végül egy SAMSUNG VA LC24F390FHUXEN lett a monitor. :)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.