Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Még 400 wattba, sőt, olyan procival 350-be is beleférsz egy 1070-nel.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) magmakocka válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Értem én! Szerinted miért állt be fix 37-38FPS-re?

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#3) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Jó kis masina majd egy vga upgradet meg fogja hálálni.

(#4) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ráadásul ebbe majd később ha kell, brutál procikat is bele lehet rakni, sokaig bővíthető lesz.
Nezhetsz Rx580 kártyát is, 1060 teljesítmény, de általában olcsóbban.

OK

(#5) pengwin válasza magmakocka (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Mert a GPU ennyit tud.
A CPU viszont bőven elég erős a megfelelő kiszolgálásához, ezért nincsenek akadások miatta.
Szerintem.

Üdv, pengwin

(#6) magmakocka válasza Z_A_P (#4) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Szia!
Igen, majd teszek bele erősebbeket is!
AMD kártyát nem szeretnék venni, a fogyasztásuk miatt is aggódok egy picikét. Szeretnék egy erős NVIDIA kártyára szert tenni! :)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#7) magmakocka válasza Zicokuka (#3) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Az bizony! :U

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

Teljesen jó gép, grats hozzá!
Egy normális 500W-os táp, mint a Tiéd, bőven elég ezekhez a VGA-khoz.

Adott keretből GTX1060/6GB jön ki boltból, szvsz a legjobb ár/érték arányú kártya most a Gainward Phoenix.
Bár ahogy nézem, ennyiből kijön egy 1070 is az aprón... szóval a Te döntésed.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Nem érzed/érzitek 1280-as monitorhoz overkillnek az 1070-eset? A gta v már egy gtx 670-essel menne fullon ezen a monitoron.
Ráadásul buknád az extra teljesítményt, mivel az 1070-es félgázon menne ilyen felbontáson. Monitor-limit a jelenség neve. Persze lehet trükközni, DSR-rel, ami az nvidia azon tulajdonsága, hogy növeli a renderelt felbontást, de élményben nem lennél előrébb. Valamint nagy eséllyel ez valami tn paneles őskövület lehet.
Jobban járnál egy normális moncsival (1080 ips, kiszélesedne a látótér, megjelennének a színek) és már egy 3 gb-os 1060-nal is, ami 1080-ban viszi a gta v-öt maxon (ne 8x-os élsimításra állítsuk, felesleges) úgy, hogy nem megy be 60 fps alá.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#10) Cucuska2 válasza PC-rev-RM (#9) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én el szoktam felette siklani...

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#11) magmakocka válasza PC-rev-RM (#9) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Egy HP L1955-s TFT monitor! 1280x1024 5:4-s felbontáson!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#12) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

1280-anra egy 1050 is felesleges nemhogy egy 1070.Már egy 1060-hoz is kell az FHD monitor,ezt saját tapasztalat is,mert hasonlóan sokáig nem érdekelt a monitor.

(#13) magmakocka válasza Zicokuka (#12) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Monitort már csak a későbbiekben tudok szerezni. Tudom, hogy az is fontos.

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#14) Robert07


Robert07
aktív tag

En most ujitottam egy Fury X-et, az kb. a 1070-tol egy 10%-al lassabb, de ez is mindenre eleg fullhd-ban. 1280*1024-re pedig boven sok lenne. Szerintem vegyel egy olcsobb 1060-at vagy rx580-at es egy monitort. A vegeredmeny jobb lenne, mint egy 1070 ezzel a felbontassal.

[ Szerkesztve ]

(#15) AxBattler válasza PC-rev-RM (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

Jé, tényleg! Ez fel sem tűnt! :D

Akkor valóban jobban járna, ha a GTX1070 áráért venne egy 1050Ti-t, meg hozzá egy normális monitort!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#16) domos


domos
senior tag

Grat az új géphez, ideje volt már lecserélni a régi szerkezetet. :C :C

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#17) magmakocka válasza AxBattler (#15) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Szerintem, a legjobb az lenne, hogy amit tudok venni majd abból az összegből azt majd megveszem. Ha addig nem lesz kihasználva teljesen a GPU, az se baj!
Monitort csak majd jövő nyáron tudok szerezni!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#18) magmakocka válasza domos (#16) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Megy majd a hugomhoz, egy kis retro játékokra! ;)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#19) AxBattler válasza magmakocka (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem, a legjobb az lenne, hogy amit tudok venni majd abból az összegből azt majd megveszem.
Hátööö... miva'? :F :D

Jövő nyárig elavul a GPU. Minek áll benne a pénzed, ha nem tudod kihasználni, ha nem profitálsz a beszerzéséből?
Kb. olyan, mintha vennél egy Porsche-t, de a legrosszabb vidéki utak miatt alig tudnád kihozni a garázsból.

Aprón megveszed a 1050Ti-t, aztán jövő nyáron eladod, ha meglesz a pénz a jobb VGA-ra, addig meg élvezed egy jobb kijelzővel. És monitort ált. ritkábban cserél az ember, mint VGA-t...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#20) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Egy FHD monitor nem egy vagyon már hála,és valóban azért a monitort ritkán cserél az átlag.

(#21) domos válasza Zicokuka (#20) üzenetére


domos
senior tag

Szerintem is jobb ötlet, és nagyobb élménybeli előrelépés lenne egy normális 1080p monitor + a maradékból egy használt 1060, pl.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#22) pengwin válasza magmakocka (#17) üzenetére


pengwin
addikt

Egy 40-50 ezres, 24"-es FHD IPS monitor már hatalmas előrelépést jelentene a mostanihoz képest.
És akkor ott vannak az olyan finomságok, mint az olcsó FreeSync-es monitorok, amik már elérhetőek 60 ezer körül... és már egy RX 560-nal karöltve is hatalmasat dobnának a játékélményen.

Üdv, pengwin

(#23) hege8888 válasza magmakocka (#18) üzenetére


hege8888
aktív tag

Grat a géphez!

A régit meg kiokosítod 4 magos Xeonra, és még pár évig bőven elég lesz a kisúgnak/családnak netre, casual-ra.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#24) magmakocka válasza hege8888 (#23) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Szia!
Sajnos az az alaplap ami abban a gépben van, az erre teljesen alkalmatlan...
Régebben teszteltem, problémák is voltak vele, de rendesen! 4 mag 4 szálas procikat nem lát!!!
De azért köszi a válaszod! :)
Üdv Roland

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.