Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Durva, kíváncsi leszek rá! :)

(#2) #56573440


#56573440
törölt tag

azért remélem az ára nem fog ezzel együtt nőni :DDD

már csak az a kérdésem hogy akkor miért nem lehet az egészet karbonból? nagyon galád lenne egy festés nélküli fekete, karbon mintás air...

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

jah, olyan könnyűek lesznek majd a laptopok, hogy a kávézókba kötelező lesz mindenhol a fotocellás tolóajtó, mert a sima nyíló ajtó olyan szelet kavarna, hogy lefújná a laptopokat az asztalokról :)
durva, hogy milyen vékony ez a laptop... ilyen kis helyre összenyomni mindent, nem semmi... örülnék egy ilyennek karácsonyra... egyébként jól szellőzhet vajon?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Cobra.


Cobra.
őstag

Elég hülyeség lenne pont a tetejét alumíniumból és az alját karbonból készíteni, mert így ölbe véve nagyon könnyen hátrabillenhet (mivel a teteje nehezebb lesz, mint az alja).

(#5) Zigur válasza Cobra. (#4) üzenetére


Zigur
senior tag

Úgy van kialakitva az Air hogy maga a ház a hűtőfelület, ahogy éreztem, de úgy oldották meg hogy nem kellemetlenül meleg szerencsére.

(#6) ngabor2


ngabor2
nagyúr

karbonból :D a szóhasználattal van csak "bajom", hogy miről van szó, azt értem. valszeg szénszálas kompozitot akarna jelenteni itt ez a szó. a karbon magában szenet jelent.

amúgy tényleg jó ötlet, más gyártók is átvehetnék. ugyanis a szénszál és a belőle készült kompozit messze nem olyan drága, mint ahogy azt próbálják elhitetni.

(#7) hackeeeee válasza ngabor2 (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha valakinek azt mondod, hogy valami karbonból van, az sztem már tudja, hogy szénszálas, legalábbis szerintem :D

Véleményem szubjektív...

(#8) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Lehet, hogy inkább azon kéne változtatni, hogy ne csak 1db USB legyen benne és ne csak 4200rpm-mel pörögjön a HDD!? Az akksi cserelehetőségről már nem is beszélek! :U Ha ezeket a rossz dolgokat ignorálná az Apple, akkor biztos vagyok benne, hogy többen vennék meg velem egyetemben!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#9) gliskard


gliskard
senior tag

félek, hogy ha csak az alja készülne karbonból az nem lenne elég az 1000 gramm eléréséhez. (A bringák nagyságrendell nagyobb tömegüek, ott komoly különbség van az aluminium és a karbon vázak között. De nem brutális a különbség)
A Karbonnak rosszabb a hővezetési tulajdonsága. Ráadásul gondolom karbon szövet/műgyanta részt lakkozni fogják igy mint design-t használva a szövet textúráját, ehhet pedig lakkozni kell ami némi plusz súly és még rosszabb hövezetés...
Ráadásul SZVSZ a karbon gyártás drágább.

[ Szerkesztve ]

(#10) shteer válasza gliskard (#9) üzenetére


shteer
titán

nem olyan drága az, főleg tömeggyártásban...

viszonyításképp: haverom karbonból csináltatta az autójára a szemöldököt, ugyanannyiba került mint sima műanyagból

..szerintem jónak tűnik

(#11) Tomi84 válasza (Darkwood) (#8) üzenetére


Tomi84
aktív tag

Valahogy nem látom értelmét egy apple gépnek. Persze piszok jól néz ki, meg állítólag nagyon jó az oprendszere (ezt én idáig annyira nem vettem észre), de igazándiból nem sok többletet nyújt egy pc-nél, viszont sokkal drágább, borzasztóan sz@r a támogatottsága és a általánosan elterjedt eszközökkel (pölö wifi routerek) nagyon rossz a kompatibilitása. Az ilyen 1 usb port, meg cserélhetetlen akksi már csak hab a tortán. Kissé ilyen divatkelléknek érzem ezt a márkát, ami csak azért tud életben maradni, mert a"komoly" üzletemberek, hajlandóak gusztustalanul sok pénzt költeni, csak hogy az ő laptojuk szebb legyen mint a többieké...

(#12) dabadab válasza ngabor2 (#6) üzenetére


dabadab
titán

Oke, akkor most hasonlokeppen elemezzuk auto es radio szavainkat is ;)

DRM is theft

(#13) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem lehetne magyarul hívni ezt a szerencsétlen szénszálat?

[ Szerkesztve ]

(#14) #72042496 válasza shteer (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért bringáknál gondolom némelyest speciálisabb az az anyag, elég durva dolgokat kell kibírnia annak a váznak, hogy piacra kerülhessen! :)

(#15) dabadab válasza gliskard (#9) üzenetére


dabadab
titán

A tetejenel viszont gond lehet az, hogy - tudomasom szerint - a karbon nem olyan merev, mint az alu, marpedig az LCD rosszul szokta birni a gyurodest.

DRM is theft

(#16) gliskard válasza shteer (#10) üzenetére


gliskard
senior tag

tudomásom szerint kis méretű, finomabb kialakítású részeknél magas a selejt arány, ráadásul főleg kézimunka a gyártás. Emlékeim szerint valamelyik mobil gyártó szeretett volna kihozni egy karbon burkolatú telefont (LG?), de elvetették az árak miatt a burkolat ötletét. Persze nem vagyok karbon szakértő, így ez csak a hallottak és tapasztalataim alapján mondom...

(#17) ngabor2 válasza dabadab (#12) üzenetére


ngabor2
nagyúr

oké, akkor mondd meg, hogy mi az autó és a rádió rövid, magyar neve. mert az itt szereplő karbonnak pl. szénszál... úgyhogy ez csak félig szőrszálhasogatás, különösen úgy, hogy a cikkben ez az elnevezés is szerepel.

Tomi84: az, hogy személy szerint te nem látod az apple gépek értelmét, nem jelenti azt, hogy nincs is. ha tényleg rosszak lennének, akkor már rég tönkrement volna a cég. de nem ez történt. hogy nem hasonlít a pc-re? valszeg azért, mert különbözni akar a pc-től...
hogy ugyan annyiért jobb pc-t kihozol? na és? az nem apple, se összeszerelésben, se minőségben, se egészében. használtál már apple gépet? én még nem, de valahogy hiszek azoknak, akik igen, és azt mondják, hogy jó. nem azt mondom, hogy most váltanék, de jó eséllyel át tudnék egy idő alatt szokni rá.

[ Szerkesztve ]

(#18) (Darkwood) válasza Tomi84 (#11) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Nekem is a kinézete tetszik nagyon meg az op. rendszere. Az Apple termékek hihetetlenül össze vannak rakva (legalábbis az eddigi Apple termékeknél ezt tapasztaltam) és ez is tetszik benne! A rossz kompatibilitás az Apple lólátása miatt van! :(

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#19) dabadab válasza ngabor2 (#17) üzenetére


dabadab
titán

Nekem ugy tunik, hogy a "szenszal" pont ugyanolyan rovidites, mint a "karbon", hiszen nem egyetlen szenszalrol van szo.
Az autot egyebkent lehet kocsinak is hivni, annak joval magyarabb az etimologiaja :)

DRM is theft

(#20) ngabor2 válasza dabadab (#19) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez imho a lényeget alig érintő apróság. ezért is van offba téve. mint mondtam, nekem furcsa. ennyi.

(#21) dabadab válasza ngabor2 (#20) üzenetére


dabadab
titán

En is :)

Beszeljunk inkabb a hovezeteserol meg a merevsegerol, az sokkal erdekesebb.

DRM is theft

(#22) #56573440 válasza Tomi84 (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

régebben volt egy fejtegetés logouton hogy mennyivel is kerül többe egy imac pl mint egy hasonló kategóriájú komplett gép. nem volt sokkal drágább... a maradék tény hogy formaterv, meg név, de a támogatása _itthon_ szutyok, az áraik meg _nálunk_ magasak, ahova ezek készültek ott sokkal értsd rohadt sokkal olcsóbbak, és nem csak az átlagfizetés-ár tekintetében...

amerikának gyártott cucc, ez látszik az opon is, ennyi erővel sírhatunk hogy a hummer itthon drága, meg sokat eszik, meg sok rá a súlyadó, és társai.

persze lehetne sokmindent faragni rajta, és én sem érzem reéisnak az air itthoni árát, de ez már más kérdés. ha lenne annyi pénzem tuti vennék egyet, mert szép, kicsi, viszonylag sokáig bírja az aksi, és amit nyújtani tud az nekem tökéletes.

de már nem mondok semmit mert úgyis elsunyultam a reggeli takarítást :D

amikor elolvastam először a hírt azt olvastam hogy kartonból. néztem is hogy ez érdekes lesz ;]

(#23) #72042496 válasza ngabor2 (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Használtam már Apple gépet, s tényleg jó! :)

Az viszont mese, hogy minőségben jobb, mint a PC. Az olcsó, költséghatékony gépeknél persze, hogy jobb. A drága, márkás gépeknél már nem biztos - igaz, ott már árban is felzárkózik a PC.
Kinek mi a fontos. Egy ilyen Air-t lehet, idővel vennék is, ha kapható lenne feketében, meg lenne rajta DVI kimenet. :B

(#24) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem értem ezt az usb dolgot. Amikor utazol, pont az a lényeg, hogy kicsi és könnyű, nemtudom, pl. vonaton milyen usb eszközt kellene rákötni, vagy kávézóban is max egy egér. Otthon meg rányomod az usb switchet, esetleg egy külső monitort, dvd-írót és kész.
Az akksit nyilván azért nem lehet cserélni, mert ilyen vékony a gép. Persze mindenki örülne, egy ilyen méretű, otikai meghajtós, 20 usb portos, 4 magos procival ellátott, passzív hűtéssel működő mütyűrnek, de sajnos a fizika törvényeit még az apple sem tudja megdönteni.
Egyébként elég nagy ez a piac, azt hiszem mindenki kap az igényeinek megfelelő gépet, és nem azzal kéne kezdeni, hogy minden apple-el kapcsolatos hírnél bejönni elmondani hogy milyen szar.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25) dabadab válasza #56573440 (#22) üzenetére


dabadab
titán

Emlekeim szerint annak a logoutos cikknek az volt a vege, hogy az asztali gepek kb normal arban vannak, a laptopok meg tularazottak.

DRM is theft

(#26) sekli válasza shteer (#10) üzenetére


sekli
addikt

viszonyításképp: ez baromság, a "sima" műanyag poliészterből készül, a karbon epoxiból, a kettő ára között van egy >3 szoros szorzó, másrészt a karbont hőkezelni is szokás, ami gondolom nem teszi sokkal olcsóbbá...

(#27) shteer válasza sekli (#26) üzenetére


shteer
titán

gondolom a sima gyémántberakással készült volna. végülis nem kell elhinni, de árajánlat alapján így volt. a karbon akkor sem olyan drága

..szerintem jónak tűnik

(#28) (Darkwood) válasza Ijk (#24) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Jaaa... majd visszaviszed a szervizbe, hogy cseréjék az akksit a gari már lejárt és jó sok pénz elkérnek azért, hogy cserélték. Nem hiszem, hogy ennek a masinának neki mernél nyúlni egy csavarhúzóval! :U
A másik pedig az, hogy nyugodtan rakhattak volna bele még egy USB-t! Ha kettő volna benne, akkor azt mondanám, hogy oké, de egy az kevés! :(

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#29) Ijk válasza (Darkwood) (#28) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mint mondtam senki nem kötelez, hogy ilyet vegyél. Van néhány ember akinek fontos, hogy becsússzon az aktatáskába a papírok mellé, és ne kelljen egy plusz táskát a vállán cipelnie, és ezért hajlandók bevállalni, a gép árához képest elenyésző összegért, hogy a szervízben kicseréljék az akksit.
Jó azt elismerem, hogy rakhattak volna rá 2 usb-t, egy az egérnek, egy pedig pendrive-nak, de lehet, hogy ezt a köv. szériában orvosolják.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) Siera


Siera
senior tag

a karbon ha jól tudom az oldalirányú ütést viseli rosszúl és a hosszirányút jobban.nem tudom mennyivel lesz könyebb,de ha nem akarják,hogy behorpadjon akkor sztem # rétegben kell rakniuk,hogy lefedjék egymást,attól meg csak nehezedik a cucc

(#31) dabadab válasza shteer (#27) üzenetére


dabadab
titán

Azart szenszalas anyagok kozott is hatalmas kulonbsegek vannak (ahogy pl. az aluminiumok kozott is).

DRM is theft

(#32) Muton válasza #56573440 (#2) üzenetére


Muton
addikt

ha nem festenék le, akkor meg még könnyebbek lennének :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#33) #95561216


#95561216
törölt tag

Tepernek, tepernek. Azt hitték kihozták a királyságot, aztán Lenovo csúnyán a nyakukra lépett az X300-al:))

(#34) ngabor2 válasza sekli (#26) üzenetére


ngabor2
nagyúr

elég rég tanultam a műanyagokról. akkor valami olyasmit, hogy a "sima", számítógépekhez használt műanyag nagy része ABS (akril-nitril, butadién, sztirol) kopolimer, a 3 anyag jó tulajdonságainak megtartása érdekében (AN: ellenálló, B: rugalmas, S: kemény). a szénszálat pedig poli-(akril-nitril) inert atmoszférában való hőkezelésével állítják elő, tehát ipari méretekben nem feltétlen drága. csak utána a feldolgozás szabja meg a végső árat. magát a szénszálat elég macerás lenne felhasználni, ezért valamiféle műgyantával kompozitként használják. hogy előtte szövik, vagy rétegelik, vagy hogyan csinálják, az megintcsak érdekes kérdés, nomeg az árat ez is befolyásolja. és a legfontosabb árbefolyásoló tényező: a marketing. lásd még a gyémánt esete: a gyémánt egyszerű szén, mégis drága, mert egyszerre keveset bocsátanak piacra. ha a szénszálas bevonatú cucc is "egyedi, különleges termék" lesz a "normál" változat mellett, akkor drágább lesz.

merevség: a szénszál valóban kevésbé merev önmagában. viszont megfelelő gyantába beágyazva, esetleg megtámasztórendszert adva neki (méhsejt-szerűen) már nem feltétlen fogy nyaklani össze-vissza.

(#35) Tomi84 válasza #56573440 (#22) üzenetére


Tomi84
aktív tag

én is dolgoztam mac-el, habár nem túl sokat, az ellenszenvet inkább mint rendszergazda érzem. Egyik irosámban a megkérdezésem nélkül (ennyit azért elvárnék, mint hivatalos rendszergazdájuk) szuper linksys routert lecseréljük valami apple timecapsule-re, mert az router meg "nas" egyben, lehet menteni, meg biztos tök jó, mert apple. Namost hótzicher, hogy kapásból nem működött routerként, szenvedtem vele egy órát mire sokerült beállítani, a PPPoE protokollt, majd utánna az egyszem macbook-on kívűl egyik centrinos gép se tudott rá csatlakozni (se HP, se Sony, se Dell). Azt meg csak mellékesen jegyzem meg, hogy egy Samba szervert már fél évvel előtte bekonfigoltam, scsi vinyókkal raid 1-be, központi fájlszervernek. De az apple cucc az tök jó, ezért kell. (ki is dobattam a hülyegyerekkel, mert megmontam az irodának, hogy ez a szar marad, nem supportálom őket tovább, fizessenek csak a Magyar apple supportnak. Mi a meglepi én maradtam :) )
És hogy a support az nem csak Magyarországon szar, egy német barátom mesélte. (Ő Németországban eladóként dolgozott agy hivatalos(!!) Apple boltban). A garancia mindössze 9hónap, ami akkor indul, ahogy a gép elhagyja az Apple gyárat. tehát ha fél évet áll a boltban, akkor hazaviszed és van még rá 3 hónap garid. Na ez már támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#36) #95561216 válasza ngabor2 (#34) üzenetére


#95561216
törölt tag

Azért kicsit durva, hogy egyszerű szén a gyémánt. Nem kevés energia kell a gyártásához, és annyit dobnak piacra, amennyit megvesznek.

(#37) Ijk


Ijk
nagyúr

Én úgy tudtam, hogy Mo.-on nem is forgalmazhatsz semmit legalább 1 év gari nélkül.
Vagy magkapod az egy évet, csak nem javítják? Nem értem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#38) venember83


venember83
nagyúr

Kartonból? Ja, karbonból, ok. Én kérek elnézést.

Igen, jobban szeretem a vágódeszkát, mint a levegőt.

(#39) shtml válasza dabadab (#19) üzenetére


shtml
őstag

A szénszálas kompozit anyagok különlegessége éppen azok szerkezetében rejlik. Ezt híven visszaadja a magyar szénszál szó még akkor is, ha nem egy szénszálról van szó. (Bár a páros testrészek más tészta, de ott sem a füleidről és a szemeidről beszélsz, hanem a füledről és a szemedről.) A karbon szó viszont épp ezt nem adja vissza, mellesleg meg a korrekt angol carbon fiber szó kiheréléséből származik.

N.B.: Az angol sem teszi többes számba a carbon fiber szót, bár nyelvek között kevés értelme van az ilyen hasonlítgatásnak.

Nekem leginkább azért nem tetszik a karbon szó használata, mert a tökéletesen megfelelő magyar szénszál szót helyettesíti egy idegen szóval. Minek?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#40) ngabor2 válasza #95561216 (#36) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a gyémántpiac "érdekességeibe" ne menjünk bele. egyrészt mert meglehetősen off, másrészt mert meglehetősen keveset lehet róla tudni, elég sok pletyka kering körülötte. viszont egy biztos: ami egyedi, vagy ritka, az drága, akármiből is van. ha a szénszálas borítású macbook air-ből annyit gyártanának, mint ahány laptopot eladnak egy évben, mindjárt olcsóbb lenne. de sokkal kevesebbet csinálnak, több okból is. ezáltal megtehetik, hogy drágábban adják, pont annyiért, amennyért még van rá kereslet. márpedig kereslet nem véletlenül van rá.

(#41) #56573440 válasza Tomi84 (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez érdekes. itthon tuti megvan a vásárlástól számított egy év, ha tetszik a gyártónak ha nem. ez itthon törvény, és ahogy tudom a boltok ezt be is tartják. más kérdés hogy pl aksi bele ha meghal idővel három vagyon, és még sok apróság van.

nekem ilyen negatív tapasztalatom soha nem volt vele pl book olyan hálózatokra is csontra felment wifin amivel mindig szívtam mert szar a router és volt már sok lapos márkásabb is amit nem preferált. pl az összes macminiből kb 2 ember volt aki egyszer felhívott azzal hogy ezt hogy kell csinálni...

lehet ha én is beleszaladnék ilyenbe változna a véleményem, de a suliban is volt pár, most is van nálam egy, de imádom mindet :B

(#42) sekli válasza ngabor2 (#34) üzenetére


sekli
addikt

amiről mi beszéltünk itt az az autó szemöldökéhez is használt "sima" poliésztergyantával átitatott üvegszövet, ugyan az, amiből a Trabant és a vízibicikli is készül, és arra írtam, hogy annál sokkal drágább a karbon, már csak az epoxi miatt is...

[ Szerkesztve ]

(#43) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A MacBook Air is unibody-val készül, mint az új MacBookok? (A gépház felső része egy alumíniumtömbből van kimarva.)

(#44) gr4yer válasza Tomi84 (#35) üzenetére


gr4yer
csendes tag

Az apple gépekre 1 év garancia van, ez bővíthető 3 évre. Természetesen a vásárlástol számítva. (A barátod biztos hogy az apple-nél dolgozik nem pedig a Microsoft PR részlegén?)

A time capsule szar ezt mint mac-es mondom.

Anno olvastam valahol a CF tipusairol megkeresem és belinkelem.

[ Szerkesztve ]

(#45) Scalpel válasza WonderCSabo (#43) üzenetére


Scalpel
senior tag

Na ez az amit el ne higgy!!! Alu lemez, présgép és a csiszológép együttes közreműködése... Alu tömbből kimarni valamit? Kis példányszámban egyedi alkatrészként... de milliós tételben az istentelenül drága...

Egyébként meg az AIR még NEHÉZ is. Toshiba R100... 970g kiegészítő akksi nélkül, kiegészítő akksival is 1350 körül...

(#46) gr4yer válasza gr4yer (#44) üzenetére


gr4yer
csendes tag

[1.] [2.]

A Toshiba is nehéz... ne vigyél magaddal semmit, akkor könnyebb lesz :D

Amúgy meg kicsit késett a PH: beszeljukmac.com

[ Szerkesztve ]

(#47) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

A topic végigolvasása nélkül kérdem, hogy: osztán van-é már flém? :DDD

Darkwood#28: Nem-é? Én már szedtem szét Air-t. Semmi baja nem lett. Sőt! Az Eee-mnek kevésbé mertem nekimenni csavarhúzóval ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#48) #72042496 válasza Nyugdíjas (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Különösebben nincs, eddig mindenki csak istenítette ezt a szart! ;] :DDD

(#49) sanzi89


sanzi89
addikt

Az Apple se tud már mit kitalálni... :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#50) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Akik kifogásolják az egy USB-t: annyira jó a Trackpad (és a multi-touch), hogy egeret csak az használ, akinek muszáj a precíz mozdulat (értsd: képkivágás, stb.), nekem pl eszembe nem jutna rádugni. Aki DVI-t hiányolt, adnak hozzá D-Sub-ra és DVI-re is átalakító rövid kábelt, azt dugsz rá, amit akarsz. Ha belegondol az illető egy DVI fizikaialg sem férne el oldalt, mert túl nagy, ezért jött a képbe a micro-DVI, amit aztán át lehet alakítani a már említett két szabványra. Nem tudom miért erőltetik a karbont, szerintem pont egészséges súlya van a notinak, engem pl idegesítene, ha lötyögne az ölemben, mert túl könnyű.

Szerk: mellesleg a hír majdnem másfél hetes...ahogy már előttem valaki említette. Kicsit fel kéne pörögni:U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.