Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) #04824576 válasza CPT.Pirk (#248) üzenetére


#04824576
törölt tag

A hülyék meg a windowshoz és a linuxhoz is hülyék. Én épp tanárképzőn vagyok. Nem tudom, mikor kezdték, de most elvileg a tananyag része a szabad szoftver.

(#252) akaido válasza andor80 (#198) üzenetére


akaido
addikt

A mai napig szeretem a...sajtot.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#253) Precorus válasza Frawly (#250) üzenetére


Precorus
tag

8.1-en voltam évekig. 10-et már induláskor próbáltam(mindkettőhöz van sulis licencem)
8.1 a kezdetek óta stabilabb, megbízhatóbb.
Most muszáj volt váltanom, mert Rx 580-hoz nincs 8.1 driver. :O

#251 Startup:
Apumnak-anyumnak oly mindegy, hogy mikor belövöm a gépét, milyen oprendszer megy rajta. Simán átállíthatnám őket linuxra :) Úgyis engem hívnak elsőre, ha valami gondjuk van.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#254) Silεncε válasza CPT.Pirk (#248) üzenetére


Silεncε
őstag

Oh, felsőoktatás. 1 éve volt: gépen két rendszer: ubi 15.04 meg winXP. Az ubit ne használjuk, mert nem működik. R-t "programoztunk". A gépek a neten lógtak, ZH-t online írtuk. És csodálkoztak, hogy nem szívesen akartam a neptunba meg a coospacebe belépni arról a gépről...

(#255) CPT.Pirk válasza Silεncε (#254) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na azért az hard! Ha csak párat megnyit valaki a bejelentett támadó webhelyekből, ott elszabadul a káosz! :Y

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#256) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Basszus E10 most meg W7. Tiszta para ez a január :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#257) guftabi96 válasza andor80 (#198) üzenetére


guftabi96
addikt

Ritkán olvasni ilyen faék egyszerűségű gondolkozásra utaló ostobaságot errefelé. :)

On:
Kár érte, kiváló ügynök volt. Az utolsó tényleg jó Windows, ahol nagyjából minden a helyén volt és nem rondított bele semmi az összképbe. (Erőltetett gépház, metro-csempe, bloatware-ek hada, start menü elhagyása stb stb).
Tényleg az LTSC vonal az, amitől valami hasonlót kap az ember. Ha meg teljesen legális utat akar valaki járni, akkor telepítés után gyomlálhat nem kevés ideig, mire valami korábbi Windowsokra emlékeztető valamit kap.

Linuxra váltás: alábecsülitek az egységnyi sugarú usert. Örülnek, hogy a Windows legalapabb dolgait sikerült minimálisan (vagy talán még annyira sem) elsajátítaniuk. Akármitől, ami nem Windows kb sikítófrászt kapnak. Ez van.
Ráadásul annyira réteg-cucc a Linux, hogy segítséget is könnyebben kapnak a Windowshoz.

#KeepFightingMichael

(#258) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Sokan emlegetik itt a Linuxot, egyvalamit azért ne felejtsünk el:

az átlagember (és ezt tényleg ne vegye senki se magára mint valami személyes sértést, jómagamat se tekintem valami IT szakembernek mert nem vagyok az) rohadtul hülye vagy inkább rohadtul tudatlan mindenhez, ami számítástechnikai.

Józsi bácsit aki bemegy a szupermarketbe venni egy új gépet mert az asszonynak kell valami amin facebookozzon, szerintetek őt érdekelni fogja a Linux és annak előnyei? szerintetek ő majd le fog ülni megtanulni distrok használatát? Nagy izéket, neki windows kell és ilyen egyszerű. Ha nem kap alaphoz a gépéhez, max megkéri szomszéd Ricsit hogy töltse már le neki és megy fel vígan a virágbolti verzió. Nem foglalkoznak a frissítésekkel, mindent ész nélkül leokéznak, virusírtó meg alap hogy nincs náluk (nem is tudják hogy kell használni első helyen)

Meg kéne érteni, hogy a nagytöbbségnek, és azoknak meg főleg akik feleannyira nem konyítanak a számtechez, NINCS igénye Linuxra meg egyéb ilyen hókuszpókuszra, egyszerűen nincs.

És ezen nincs az a mennyiségű informatika óra ami segítene, az idősebb korosztály nem fog a számukra megszokott kényelmes megoldásról váltani mert...minek tennék? A fiatalabbak meg már belenőttek a windowsos ökoszférába és nem fognak olyan rendszert használni ahol sokminden több erőfeszítésbe kerül lásd pl bizonyos játékok elindítása.

Akik az ITcafét olvassák, magyarán jó eséllyel nagytöbbségben olyan emberek akiknek van legalább minimum affinitásuk a témához nem képviselik százalékosan a nagytöbbséget

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#259) PuMbA válasza guftabi96 (#257) üzenetére


PuMbA
titán

" mire valami korábbi Windowsokra emlékeztető valamit kap."

Minek arra emlékeztető valamit kapni? :) Windows 10-en így sem nem lassabb semmit sem megcsinálni, mint 7-en. Szüleim is gond nélkül használják a Windows 10-et, amióta felraktam nekik 2-3 éve és nem hívogatnak állandóan, hogy mi hol van. Felnőttek vagyunk, akik bármiféle új dolgot el tudnak sajátítani, ha egy kicsit kinyitjuk az agyunkat.

[ Szerkesztve ]

(#260) Turbokecske válasza Corleone33 (#258) üzenetére


Turbokecske
újonc

Pontosan.

És sok überkocka ezt képtelen megérteni.

[ Szerkesztve ]

(#261) Corleone33 válasza #04824576 (#238) üzenetére


Corleone33
aktív tag

amúgy én is így vagyok a Linuxxal.

Elhiszem hogy tökjó és fú de jó lesz nekem mert nyílt szoftver meg egyéb, de jelenleg tökéletesen elvagyok a "csúnya gonosz kémkedő Windows 10-el" és nem látok okot arra, hogy váltsak.

Nyílt szoftverek terén viszont Open Officet szoktam preferálni, ha van lehetőségem.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#262) zorzy4 válasza Corleone33 (#258) üzenetére


zorzy4
őstag

Na mondjuk ez a win 10 egy nagy előnye, van benne alapból vírus irtó! Gondolom pont az ilyenek miatt. Meg ahogy írtad, a legtöbb magán ember, aki nem kap a gépéhez op rendszert, az virágbolti verziót használ, virágbolti nodal. Legalább már ahoz nem kell kódokat vadásznia.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#263) PuMbA válasza zorzy4 (#262) üzenetére


PuMbA
titán

Ráadásul a Windows 10 vírusírtója már nagyon jól szerepel bármilyen 3rd party termékkel szembeni teszten :)

[ Szerkesztve ]

(#264) Corleone33 válasza Predatorr (#46) üzenetére


Corleone33
aktív tag

A légből kapott pletykákra és a tudatlan hőzöngő tömeg által keltett hisztire való hallgatást engedelmeddel nem tudnám jól értesültségként kezelni, mert nem az.

Jelenleg nincsenek forszírozott reklámok win 10-ben és erősen kétlem hogy az MS meglépné ezt, hiszen a népharag lesöpörné őket a színpadról. Hadd emlékeztessek mindenkit arra hogy miképp tántorodtak vissza attól hogy az Xbox One állandó online csatlakozást kérjen. A Microsoftnál se hülyék dolgoznak, nem érdekük a saját PR-jukat tudatosan lerombolni.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#265) Cyrin válasza Corleone33 (#258) üzenetére


Cyrin
addikt

Józsi bácsi nejének egyáltalán nem kell windóz, neki egy böngésző kell, az meg neki tök mindegy miről indul.

(#266) PuMbA válasza Cyrin (#265) üzenetére


PuMbA
titán

De kell Windows az esetek nagy többségében. Amikor szüleim használtak Linuxot 1 évig, akkor a végén az lett, hogy tegyük vissza a Windows-t, miért körülményesebb Linuxon pár dolgot megcsinálni :) És igen, arról volt szó, hogy van olyan program, ami nem megy Linuxon, Windows meg igen.

[ Szerkesztve ]

(#267) Corleone33 válasza Cyrin (#265) üzenetére


Corleone33
aktív tag

remélem azért érted hogy mire akarok kilyukadni

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#268) guftabi96 válasza PuMbA (#259) üzenetére


guftabi96
addikt

Én pl falra mászok tőle, hogy telepítés után ott van a candy crush + többi bloatware és azzal kell szarakodnom, hogy ezeket töröljem.
Sokkal felhasználóbarátabb lenne, ha telepítés/új profil készítése után lenne egy ablak, ahol ez a sok vacak fel lenne sorolva egy rövid leírással, hogy mi mire való és a felhasználó dönthetné el, hogy mi települjön és mi nem...
Persze tudom, hogy ez csak egy álom.

#KeepFightingMichael

(#269) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Hát nagyjából végigfutottam a hozzászólásokat. Pro, kontra. Van itt érvelés bőven, de végeredmény, azért nagyon emlékeztet valamire. Emlékeztek arra, amikor a leghevesebben dúlt a Windows kontra OSX hitháború? Sosem gondoltam volna, hogy ugyanezt fogom látni a Windows felhasználói táboron belül. Se nem vicces, se nem hasznos, se nem produktív, de inkább szomorú.
Teljesen lényegtelen, hogy kinek van igaza. Egy fából faragott széket is csak addig tudsz használni, amíg a szék lába el nem törik, a szék el nem porlad. Onnantól új széket kell használnod és ha az éppen műanyagból van, (ami nem a legjobb megoldás, sőt), de nem tudsz már fából készült széket venni, mert nem gyártják, hát kénytelen vagy az újat használni. Még akkor is, ha a szék gyártója folyamatosan basztat, hogy hányszor ültél rá a székre és minden héten ezt megkérdezi tőled, miközben folyton cserélgeti a lábakat és néha bizony billeg alattad. Nincs már másik szék. Nem gyártják. Elfogyott. Csak a múzeumi darabok vannak. A régiek meg mind kikukázódtak.
...ez előbb vagy utóbb így szokott lenni mindennel. Nem véletlenül nem használnak már síkpályás, gőzzel hajtott textilszövő gépeket. Nem azért nincs, mert szétverték az akkor munkájukat veszítő munkások, hanem azért, mert már nagyon régi technológia és van helyett más, új, sok szempontból korszerűbb, de lehet, hogy bizonyos szempontból rosszabb. Az a bizonyos szempont nem elég erős érv ahhoz, hogy újra a régi szövőgépeket gyártsák.
Plusz extra, hogy azért tudatosan vagy tudat alatt bizony benne van ebben bőséggel a változástól való félelmünk is.
Senkit nem akarok bántani a hitében, meggyőződésében, használati szokásaiban, technológia bizalmában vagy épp felsőbbrendűségében és mindenki maga dönti el, hogy melyik verziót használja a Windows-ból természetesen. Egyáltalán nem vagyok egy velejéig Windows 10 hívő sem. Csak azért lássuk már azt is be, hogy lehet a széllel szemben pisilni, de nagyon sok embernek kell összeállnia egyszerre, hogy ne a pofádba szálljon vissza a pisi, hanem a szél meggondolja magát. :U

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#270) PuMbA válasza guftabi96 (#268) üzenetére


PuMbA
titán

Ez tényleg nagyon jó lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#271) wintikek


wintikek
tag

Ezt és ezt csak úgy itt hagyom azoknak akik panaszkodnak a bloatware-re meg a sok konfigolásra amit a 10-esen meg kell csinálni. Ezzel talán tudtok időt spórolni :)

[ Szerkesztve ]

(#272) Kansas válasza PuMbA (#270) üzenetére


Kansas
addikt

Utoljára talán a Window 98SE tudott ilyet, nekem is hiányzik. Anno kb. minden OS-nél alap volt... igaz, akkoriban még aki OS-t telepített, nagyobb eséllyel értett is hozzá...
A Linux disztrók tovább húzták, de mára a legtöbből szintén eltűnt a telepítés közbeni komponens-választó, hirtelen nem is tudok ollyat amiben még benne van... talán a Gentoo-ban esetleg :F

Ami még jó volt Windows-on, az az nLite, amivel az installert lehetett slankítani, igaz, statikusan, nem install közben. Anno emlékeim szerint freeware/shareware volt, mára fizetős lett, nem is túl olcsó.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#273) Kansas válasza wintikek (#271) üzenetére


Kansas
addikt

Azért ez a szkript sok baromságot is beállít urban legend-ek alapján(Superfetch, pl.), meg egy csomó szubjektív preferenciát is alkalmaz, ami valakinek jó, másnak meg csak egy másik fajta bloatware(pl. Ninite, HP printer driver, Samsung SSD utility, AM4 chipset driver, MSI Afterburner) - a felét simán ki lehet vágni vagy át kell írni a saját szájízünkre, ami meg azért nem mindenkinek triviális feladat.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#274) DeFranco válasza wintikek (#271) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jajj de cuki... ez olyan mint ha 2000-ben összegyúrtak volna egy csitirigiga codec packot egy e.z. windows tweak performance maxxx exxtreeme stevieforce editionnal

hemogoblin istván szépen rányom az exére aztán a következő újratelepítésig lehet szidni a szirfoschringyózt, hogy méfagy meg méhomokórázik.

mer' kibelezted belőle az utolsó függőség alapjául szolgáló elemi assetet is, 'sztán szerencsétlen nyom egy eltévedt travoltát az első 3rd party appra aminek kellene a gyári alaprendszerből valami "felesleges"

de szeretem az ilyeneket :D

[ Szerkesztve ]

(#275) azbest válasza PuMbA (#266) üzenetére


azbest
félisten

mert már alapból elé volt téve valami, amit megszokott és bár teljesen mindegy lenne, hogy mi van előtte, sikítófrászt kapnak az emberek, ha picit is valami máshogy van, mint ahogy megszokták.

Szóval nem úgy indult, hogy ők windowst akarnak. Lett egy gép vásárolva, amin vagy volt előtelepített windows vagy jött pistike és feltette az ultimate pirate edition-t, mert pistike "ért hozzá".

Mentalitásbeli problémáról van szó, sokan nem értik azt, hogy a világ változik és nem fog miattuk minden örökké ugyanolyan maradni. És csak önző elképzelés az, hogy majd a világ mindig a lemaradókhoz kellene alkalmazkodjon bármi áron.

Múltkor volt egy találó történek egyik topicban:
"10 évig vatta új kora óta egy szekrényben állt ... leírták 0ra és anya elhozta
nálunk az a "szokás" amíg működik használjuk ... és anya megsértődne h az ajándékát semmibe veszem ... na értitek ... ez van ezt kell szeretni"

Nem értik sokan, hogy a technikai dolgok úgy is tudnak amortizálódni, hogy közben fizikailag teljesen újak. Mint a műholdas set top boxok anyámnál, amit nem dob ki, pedig nincs már a világon olyan műsorszórás, amivel kompatibilis lenne. Szóval sokan nem értik, hogy "amíg működik, addig nem cseréljük" nem úgy működik egy technikai eszköznél, mint egy hokedlinél. A működés nem annyiból áll, hogy létezik, hanem a világ többi részével még használható.

A félreértések elkerülése végett a win7 elavulása majd még ezután jut oda fokozatosan, hogy használhatatlan legyen hétköznapi dolgokhoz. Tanulni mindig kell, legfeljebb az önző ember várja el azt, hogy mindenki hozzá alkalmazkodjon.

(#276) wintikek válasza Kansas (#273) üzenetére


wintikek
tag

Nem mondtam hogy kötelező használni :)
Az pedig természetes hogy átolvasom és kiszedek belőle olyan dolgokat amikre nekem nincs szükségem / hozzáadok amikre igen meg úgy alapjáraton megértem mit csinál mielőtt használom.

#274: Van baj.

(#277) DeFranco válasza azbest (#275) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tudod az a baj, hogy mindig felhúzom magam amikor ilyenekkel érveltek, általában nem írom le, mert minek, cserébe fejben lefuttatom a vitát aminek a végére füstöl a fejem :D

és a tragédia meg az, hogy amúgy igazatok is van.
egy tökéletes világban a linux (fogadjuk el most ezt a pongyola általánosítást, hogy "linux", ok?) az egy ideális szoftver/környezet lehetne, akár (vagy sőt) lakossági felhasználásra (is).
tök jogos.

de nem egy ideális világot élünk, és ahogy most a linux létezik, ahogyan működik a fejlesztés, a támogatás, ahol a linux és a közösség definiálja magát, ez nem alkalmas arra, hogy mainstream és elterjedt legyen.

nem olyan a beágyazottság, nem olyan a support, nem olyan a közösség, nem olyan a megoldások elérhetősége amilyennek lennie kellene, ez annak a minden bizonnyal széles és ide szocializálódott szubkultúrának elég, de ettől nem lesz mainstream.

és állandóan azt hallgatni/olvasni hogy a hülyejúzerek meg a gonoszpicipuha mesterkedései miatt nem lesz 2020 sem linuxévi, az pont olyan értelmetlen és baromira irritáló, mint amikor lóránt, az egyébként piszok tehetséges, majdnem zseni kolléga, aki egyébként az egység legproduktívabb tagja, csak éppen mereven különc és közepesen szociopata (hobbija, hogy ha kérdésed van elzavar a guglihoz), szidja a rendszert, hogy megint azt a tehetségtelen márkot emelik ki, aki ugyan fele annyit se tud mint ő, de a főnök kedveli mert vicces, az ügyfelek meg őt kérik mert vele meg tudják értetni a problémát, és mindig mosolyogva hoz valamilyen megoldást.

hát süsd meg, ha érvényesülni akar a linuxévi akkor kicsit márknak kellene lenni mert lehet háborogni meg hülyézni a juzert, de amíg a pingvin nem lesz elérhető és sz.xi addig ezek sértődött puffogások maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#278) quailstorm válasza DeFranco (#274) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amíg nem jutottam el benne a ninite meg HP driver részig, addig egész jó volt. Kis munkával testre lehet szabni, ezeket én eddig kézzel csináltam meg és úgy tovább tart.
Btw. éppen telepít függőséget, a .NET3.5 jó ötlet. Nézd át mielőtt fikázod.

Én sose szeretem, hogy csinálnék valamit és 3db compattelrunner.exe 100%-on pörgeti a lemezt és a procit...

(#279) DeFranco válasza quailstorm (#278) üzenetére


DeFranco
nagyúr

átnéztem, ez így egyben szerintem egy hulladék.

ha lenne egy lista, legalább priorizálva hogy mi az ami ultimate essential mi az ami szerinte hasznos és mi az ami opcionális, ne adj' isten pici magyarázattal is, akkor már lehetne értelmesen beszélgetni arról, hogy milyen hozzáadott értéke van. amíg default uninstall windows media player* because of ürdüngműve addig nem.

szerintem.

plusz home group services, plusz remote assistance, plusz driver updates off because of... reasons, disable fast startup, disable superfetch, disable "some" services b.o.r., disable lock screen, raise wallpaper quality.... soroljam még?

arany ez.

[ Szerkesztve ]

(#280) quailstorm válasza DeFranco (#279) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én se merném lefuttatni egy gépen se.
De mivel a héten elkezdtem powershellezni, ez alapján össze tudom copypastézni aminek tényleg van értelme is, arra jó lesz.

(#281) wintikek válasza DeFranco (#279) üzenetére


wintikek
tag

A másodikat csak példának linkeltem be, az valakinek a "saját" scriptje amit már magának átírt. Ha vetted volna a fáradtságot és elolvasod az eredetit, ott vannak értelmes kommentek is. Ha meg valamiről valaki nem tudja mi, értelemszerűen nem fogja bennehagyni. Driver updatek - olvass csak vissza hányakat zavar itt..

Amúgy is ha értesz hozzá nem tudom mit puffogsz, kb 10 perc átolvasni az egészet és kiemelni azt amire neked szükséged van. Nem jóskabácsinak linkeltem be aki sötétben a saját f@szát nem találja meg, hanem az IT café fórumra.

Aki pl sokat telepít gépet hozzá nem értőknek és egyesével szedegeti le/kapcsolja ki a nem szükséges szarságokat annak azért tud időt spórolni. Az pedig hogy így lehulladékozod csak téged minősít :) Erre szokták mondani, hajrá lehet jobbat csinálni, csak oszd meg mindenkivel a mesterművedet :)

[ Szerkesztve ]

(#282) #04824576 válasza guftabi96 (#268) üzenetére


#04824576
törölt tag

Na igen, csak ezek az alap appok pont ugyanazt a célt szolgálják, mint a reklámok. Vélhetően valaki fizet a microsofz-nak, hogy gyárilag trlepítve legyenek.

(#283) azbest válasza DeFranco (#277) üzenetére


azbest
félisten

Visszaolvasva valószínűleg nem hangsúlyoztam ki eléggé, hogy nem windows vs linux vitáról van szó. Hanem arról, hogy egy hétköznapi ember nem akar windowst, nem akar linuxot. Azt sem tudja miért kell az. Ő facebookot akar, macskás videókat akar vagy adóbevallást leadni akar.

Valaki egyszer elétett valamilyen oprendszert, nagy duzzogva elkezdte használni és mivel nem volt más választása, azt a két dolgot megjegyezte, hogyan kell elindítani a neki kellő dolgot. Ugyanúgy vinnyog akkor is, ha windowsból kell másikat használnia, mintha windows helyett kellene mást használnia, ha észrevesz különbséget.

Azok, akik öncélúan fröcsögnek egyik vagy másik rendszer felsőbbrendűségéről külön állatfajhoz tartoznak :) Sokszor túlzott önbizalom és tévesen megítélt ismeretszint áll mögötte. Ugyanis egyik sem a legjobb. Normális esetben a feladathoz kell eszközt választani - de akinek kalapács van a kezében, az mindenütt szöget lát.

Az is egy külön történet, amikor jogos problémákat hoznak fel bármilyen rendszerrel kapcsolatban. És egész messzire tud ez vezetni, nem csak technikai, hanem gazdasági vagy korrupcionális vonalon is. És persze mindennek van ára, van aki az idejével fizet, van aki pénzt áldoz rá, más meg a becsületét.

(#284) totron válasza Vesa (#121) üzenetére


totron
addikt

Évtized óta ott az újságírói rigmus, hogy 1%. Ezt ne vitassuk már el a desktop linuxtól. Bár lehet, hogy a mai kórtünet tükrében statisztikai hibahatár alá csusszant volna?

(#285) #04824576 válasza azbest (#275) üzenetére


#04824576
törölt tag

Azért a linuxot ne úgy állítsuk be, mint a következő fejlődési szintet, a jövőt, ami elavultá teszi a windowst. Azt kellene sok linux mániásnak megérteni, hogy a linux nem jobb, hanem másabb. Ahogy sok dologban jobb, mint a windows (és elismerem, hogy itt sok dolgot fel lehet sorolni), sok dologban sokkal rosszabb. És mindenkinek azt kell valasztania, ami abban jobb, ami neki fontos. Márpedig átlag user-nek az összes hibájával együtt is a windows a jobb választás. Ezért használják, nem azért, mert nem tudják, milyen az alternatíva. De ha nem hiszed el, végezz egy felmérést. Keress egy pár tucat windows-t használó átlag usert, telepíts nekik linuxot, sőt, mutasd is meg nekik, hogy miben jobb a linux, majd egy hónap múlva kérdezd meg, kinek maradjon, és kinek kerüljön vissza a windows. Meg fogsz lepődni az eredményen.

(#286) #04824576 válasza DeFranco (#277) üzenetére


#04824576
törölt tag

+1

(#287) totron válasza #04824576 (#285) üzenetére


totron
addikt

Nem tudják, hogy jobb-e nekik; 20 körömmel+még meglévő fogakkal eszközölt szájzárral kapaszkodnak a megszokottba, akkor is, ha szar. Tudatosságot helyezel oda, ahol nincs. Nagyrészt falkaösztön miatt billen a mérleg. Ide nem értve a tényleges eltéréseket mókolási nehézségekben, szintekben. De túlnyomórészt a tárgyalt kérdésben nem valósak az érvek, hanem az user flexibilis-mentességét tükrözik. Egyszeri Mac-es is leszólta a Win7-et, mert _vastagabbak az ablakkeretek_ (default) - ilyen logikákra gondolok...

(#288) Turbokecske válasza totron (#287) üzenetére


Turbokecske
újonc

Egy bizonyos életkor után az ember örül, ha valami nem változik havonta-félévente.
Fiatalon szokás háborogni ez ellen.

(#289) #16939776 válasza ElEvEn11 (#269) üzenetére


#16939776
törölt tag

Teljesen jó a hasonlat.
Műanyag székből sem lehet olyat gyártani, ami minden testmagassághoz, testsúlyhoz és talajfelszínhez passzolna.
Az egyféle székbe mindenkit leültetni, majd rugalmatlannak nevezni azokat akinek egyáltalán nem kényelmes benne az ülés, vagy a szék tört össze alatta, az elég visszatetsző.

(#290) Cyrin válasza #04824576 (#285) üzenetére


Cyrin
addikt

"Keress egy pár tucat windows-t használó átlag usert, telepíts nekik linuxot"

itt már a kiindulási feltétel is hibás az objektív tanulsághoz...

de miért nem fordítjuk meg? vegyünk linux usereket (pl a 70 éves anyám és a 10 éves lányom) és tegyünk fel nekik win-t. Na ők mit fognak mondani?
egyet biztos, nem értik, hogy a gépük ami eddig gyorsan indult és állt le, az most mit molyol folyton, miért tartja fel őket ez a frissítésnek hívott részmegoldás, amivel eddig nem is találkoztak, mert a háttérben automaikusan történt, nem zavarva őket a fészbukozásban vagy a youtube nézésben.

(#291) DeFranco válasza wintikek (#281) üzenetére


DeFranco
nagyúr

aww... és akkor most nem leszel a barátom? :F

(#292) Ribi válasza Cyrin (#290) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gondolom nekik azért te állítottad be a linuxot és kerested meg a 30 verzió közül az ideálisat és te ... nincs mindenki mögött valaki aki ért a linuxhoz és beállítja neki jóra. Úgy nyilván pöpec. Próbálnád ki, hogy ledarálod a rendszert és 0-ról rakja fel azt a verziót amit ő úgy gondol. Akkor azért nem ilyen lenne a törénet. :U

(#293) Turbokecske válasza Cyrin (#290) üzenetére


Turbokecske
újonc

A 70 éves anyádat rákényszerítetted, hogy Linuxot használjon?

(#294) #04824576 válasza totron (#287) üzenetére


#04824576
törölt tag

Miért lenne ez ragaszkodás? Az en szüleim még nem a szamítógépes korban nőttek fel. Néha szólnak, ha valami nem megy, de egyébként gond, és panaszkodás nélkül váltottak XP-ről win7-re, majd arról 10-re. Aztán egyszer próbáltam meg édesapam laptopjára linuxot tenni, mert ugyanazt mondtam, mint itt a linux szemüvegesek, hogy csak böngészőt használ, arra meg jó az is. 1 hétig sem bírta, és szólt, hogy tegyem vissza a windowst. Nem kell ezen pörögni. A linux egyszerűen nem való mindenre, és mindenkinek. Aki ezt nem érti meg, az csak elvakultságból beszél.

(#295) DeFranco válasza azbest (#283) üzenetére


DeFranco
nagyúr

linuxos memét tettél be, erre tudtam reagálni (meg erre akartam mert ebben a témában volt gondolatom, de kapcsolódott a te hsz-edhez goto 10)

a mostani kommenteddel kapcsolatban pedig az a véleményem hogy talán egy kicsit túlzottan általánosítasz és szélsőségeket fogalmazol meg.

az emberek nagy többsége (ez megint csak egy általánosítás, de talán nem túlzó) számára befogadható hogy megtanuljon használni egy operációs rendszert, vagy akár kettőt is ha az neki értéknövekedést okoz.

a windows ellen sem ágál már senki (egységsugarú user) az android meg úgy csúszott be emelett a köztudatba és úgy kezdte el használni a nagymama is, mint a parancsolat, kellett a népnek, hát gond nélkül rácsúszott.

win7 win10 váltásról csak személyes tapasztalatok alapján tudok nyilatkozni, ahol a váltást le kellett vezényelnem (aboriginal r=1 userek voltak mind) annyi volt a teendő, hogy elmondtam, hogy tessék, ez így néz ki, kicsit szögletesebb de start menü ugyanott van, ikonokat itt találod a megszokott helyen, minden más változatlan. - kész-passz azóta sincs se panasz se sirám úgy használják mintha semmi nem változott volna.

ha van motiváció (és mi a motiváció alapja? az, hogy megalapozottan ígér értéktöbbletet az új rendszer) akkor igen is könnyedén és gyorsan akklimatizálódik r=1 user is, az meg már csak ne legyen az ő hibájuk ha egy rendszer ezt nem képes magáról hitelesen és hihetően közvetíteni.

(#296) #04824576 válasza Cyrin (#290) üzenetére


#04824576
törölt tag

Aham. Tipikus linux hívő érvek. "Mert a linux gyorsabb". Jó. Adott körülmények között valóban. Csak ha te, mint (feltételezem) hozzáértő nem lennél ott mellettük, és egyszer csak valami nem indul el, vagy nem úgy működik, ahogy kellene, mert "hoppá, nincs hozzá default linux támogátas), akkor mit csinálnának? Kétlem, hogy elkezdik a fórumokat bújni, ahol am 5 perc alatt találnának rá megoldást (ha tudnak angolul, természetesen). Ha nem lennél ott, hogy szóljanak, hogy valami nem jó, akkor bizony szidnák a linuxot, és ha tudnák, hogy van windows, ahol ilyenekkel nincs probléma (mert ugye a windows kompatibilitást komolyan veszik a fejlesztők, mert az az elterjedtebb oprendszer), sírva menekülnenek hozzá.

Neked is csak ugyanazt tudom mondani. Jó a linux, de nem mindenre, és nem mindenkinek. Amíg az a tendencia, hogy a cégek windows-ra fejlesztenek, majd vagy átportolják linux-ra is, vagy valaki megpóbálja megtenni helyettük, addig a linux rétegtermék marad.

(#297) azbest válasza DeFranco (#295) üzenetére


azbest
félisten

a mém azért vicces, mert pont arról szó, hogy élettartama végére ért a win7 és erre bedobják kb a tipikus válaszokat
- goto win10
- marad win7 még
- goto linux

Az első kettőre oda-vissza megy némi vitatkozás általában a fejlődésről, örökös támogatási igényről meg egyebekről... linux kapcsán meg kitör a hisztéria, tisztára, mint a topic :DDD
Monty Python is eszembe juthatna :D

[ Szerkesztve ]

(#298) Cyrin válasza Ribi (#292) üzenetére


Cyrin
addikt

És ez miben más, mint az hogy eleve winnel kapja a laptopot vagy Vér István szomszéd állítja be neki?

(#299) Cyrin válasza #04824576 (#296) üzenetére


Cyrin
addikt

Ha win lenne se tudnának semmit csinálni, akkor is hozzám jönnének.

Volt anyósomnál szinte hetente kellett szakérteni a Win-t. Mert mindig jött hogy most ezt írta ki, ezt dobja fel, mi legyen. Ő volt az első kísérleti nyúl. Kapott egy linuxot, aztán 3 év múlva szólt, hogy nem megy a böngésző. Ekkor szűnt meg a Chrome 32 bit változata. Folytatta chromiummal.

(#300) dagonya válasza Cyrin (#299) üzenetére


dagonya
aktív tag

szegény rokonság ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.