Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Csupingo válasza Precorus (#150) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy rémlik, 7-es driverekkel működik 8.1 alatt is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#152) dagonya válasza #04824576 (#130) üzenetére


dagonya
aktív tag

pont ezek miatt nem értem a linuxozókat. akik átlag felhasználásra nekiállnak linux mintezni. az átlag felhasználó még a windowsról se tudja hogy az windows, mellesleg teljesen jogosan. de neki az az ismert közeg, annak segítségévek hibátlanul kapcsolódik bluetoothon a telefonja, abban tud wordben összeütni egy szeződést, excelben beilleszteni az egyetlen eddig megtanult függvényt, az nem nyivákol neki folyton rendszergazdai jelszóért, ha vesz egy szar nyomtatót ahhoz talál leírást, ha bármi beszarik ahhoz tud hozzányúlni bárki kutyaütő akit elcsíp a szomszédban/rokonságban/a gyereke osztálytársai között. neadjisten ha ő maga is rákeres bármire 10-ből 10 windows megoldás lesz. mi a jóistenért kellene linux minteznie?

(#153) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Akkor innentől már ingyen lehet használni a rendszert, mert már abadonware lett. (csak vicc). Amúgy mikor 4-5 éve feltettem, akkor már olyan ódivatú hatása volt, hogy inkább Windows 8.1-et használtam (a sima 8 fos volt).

(#154) Kansas válasza Vesa (#148) üzenetére


Kansas
addikt

Értem a problémád, csak igazából nem értek vele egyet.
Nem bagatellizálom, ez konkrétan a valós helyzet: a Win10-ben a telemetria egy kötelező feature, nekem sem tetszik, de az energiámat azon problémák leküzdésére használom, amik megérik.
Ha az segít, akkor fogd fel úgy, hogy ennyivel drágább a Win10, hogy diagnosztikai adatokkal is fizetsz a pénzen felül - azt már szabadon és ingyenesen megválaszthatod, hogy engedélyezed-e személyes adatok gyűjtését is, amit a Google-nek meg a Facebook-nak, meg a többieknek igen(ott sem jó kedvedből, hanem mert kb. lehetetlen kiiktatni). Sőt, a Google meg a Facebook direkt gyűjti és monetizálja a személyes adataidat a hirdetésekhez, a MS csak azért, mert olyan feature-öket akar mérni, amit máshogy nem lehet(pl. prediktív szövegbevitel, Cortana keresés, stb.), ha végignézed a listát, nem igazán találsz rajta olyan elemet, ami pl a hirdetések célzását könnyítené, vagy direktben, célzottan a felhasználó személyére vonatkozna.

@(#153) Tamás88: jogilag az abandonware sem free, csak senki nincs aki be akarná vasalni a licenszdíjakat.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#155) Precorus válasza Csupingo (#151) üzenetére


Precorus
tag

Felraktam 3-4 variácót, egyik se működött :(

Könyvtár == Old-school Netflix

(#156) CPT.Pirk válasza dagonya (#152) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tegyél vele egy próbát, megérted. Amiket leírtál, az alapján nem igazán használtál még Mint-et, vagy úgy általában "desktop" Linuxot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#157) Armagedown válasza Kansas (#154) üzenetére


Armagedown
őstag

Az Insiderek visszajelzéseit leszarta a MS, nehogy azt hidd, hogy figyelembe veszik, hogy mi volna jó a felhasználóknak, sőt, amit a legtöbben kértek, pont azt nem tették bele.
Remélem nem vagy olyan naiv, hogy azt hiszed, hogy a MS nem teszi pénzzé az adatokat, mint a Google vagy a Facebook, sőt, még pofátlanabbak, mert még ezen felül pénzt is kérnek a spywareükért :D

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#158) winhate válasza lemusz (#59) üzenetére


winhate
őstag

Koszonom! Eddig ez a legjobb valasz az osszes kozul..
Win10 nalam is felejtos.
Amig megy addig megy. Utana meg Linux Mint....

Kezdik egyre hulyebbnek nezni a usereket.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#159) Csupingo válasza Precorus (#150) üzenetére


Csupingo
veterán

Kérdezz rá a kártya topikjában. Elvileg a kicsit régebbiek működnek. Páran azzal használják.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#160) PuMbA válasza lemusz (#59) üzenetére


PuMbA
titán

" De néhány hétköznapibb példám is van, nem kell telepítened chipset drivert, az update majd intézi"

Én mindig manuálisan telepítem a chipset drivert azután, amit a Windows felrak az alaplap hivatalos honlapjáról és még nem volt vele gond. Felmegy és ottmarad.

"Ott se tudod kiválasztani mit töltsön és telepítsen, csinálja magától az összeset."

Minek kiválasztani? Ráfrissíted a gyártó honlapján található driverekkel és kész.

"Hiába telepítesz fel nvidia drivert, a rendszer majd visszatelepít egy régebbi verziót, mert jobban tudja."

AMD és Intel VGA-kkal ilyen még nálam sosem volt.

"Nem tilthatsz le egyes szolgáltatásokat, mint ahogy korábban tehetted kb bármivel a services.msc-ből"

Minek is kell letiltani?

"Apropó kikapcsolgatás, már nem csak az egyszerűen átlátható vezérlőpultot kell átnyálazni emiatt, hanem az ultraszövevényes Gépházat is."

1x átnyálaztam 3 éve, amikor feltettem a rendszert, valamint 1,5 éve, amikor jöttek új beállítások, beállítottam mindent. 1 hónapja csekkoltam rá, minden beállítás megmaradt.

" Minden el van dugva a legmélyebb bugyrokba, hogy még véletlenül se találj rá, neadjisten átállítsd. "

Minek akarod átállítani? Mi az a kritikus dolog?

"Reinkarnálódó appok törlés után."

Miféle appok? Paint 3D? Groove Zene? Posta? Még van 3db, amit nem tudok letörölni. Nem zavarnak, sose látom őket, csak a Start menüben. Ezeken kívül semmi sem reinkarnálódik.

" Háttérben futó egyre több szarkupac"

Mi fut a háttérben, ami szarkupac?

[ Szerkesztve ]

(#161) dagonya válasza CPT.Pirk (#156) üzenetére


dagonya
aktív tag

hogyne használtam volna, mai napig van belakott linuxom, de az eredeti felütés az "átlag felhasználó" volt. határozottan állítom, hogy a mindennapokban egy laikusnak nagyságrendekkel nagyobb szopás még a legwindowsosabb linux használata is, az előző, terjengős hozzászólásomban kifejtett meglátásaim miatt.

(#162) #04824576 válasza Kansas (#138) üzenetére


#04824576
törölt tag

Akkor azoknál meg hatványozott a probléma. Jelentkeznek a céges fejlesztésből származó hátrányok, és az alap működési különbségből származók is.

(#163) Precorus válasza PuMbA (#160) üzenetére


Precorus
tag

" Minden el van dugva a legmélyebb bugyrokba, hogy még véletlenül se találj rá, neadjisten átállítsd. "

"Minek akarod átállítani?"

Khm... hangeszközök/felvevőszeközök, erősítés. Gépházban nincs ott :)

Könyvtár == Old-school Netflix

(#164) PuMbA válasza Precorus (#163) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt én a Vezérlőpulton keresztül állítom :) Start menüre kattintok, elkezdem írni, hogy "Vez", Entert nyomok, megkeresem a Hang ikont és ott is vagyok. Gépházba 3 havonta egyszer, ha járok, hiszen ha egyszer beállítod, akkor már sokat nem kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#165) CPT.Pirk válasza PuMbA (#160) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy-egy nagyobb havi Windows update meg szokta cseszni az UEFI boot sorrendet, kérdés nélkül betéve a Windows az 1. helyre, hiába volt addig dual / multiboot rendszered. Viszonylag rendszeresen előkerülnek akik ezzel szívnak UEFI-s telepítéses gépen.

Egy jó ideig a "gyors rendszerindítás" vagy mi a neve opció is csak-csak visszakapcsolta magát kérdés nélkül a féléves updateknél, ami meg ott okozott problémát, ha fel akartad csatolni az ntfs fájlrendszert más oprendszer alatt, mert dirty állapotban hagyta. Szerencsére ezt már nem csinálja, bár mióta kb. mindenki ssd-t használ, igazán még haszna sincs ennek a funkciónak.

Szóval oké, hogy nálad minden tökéletes, de vannak azért itt problémás részek. :)

dagonya: akkor erősen túloztál, vagy régen használtad. Sorry, de nem tudok egyetérteni veled.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#166) Kansas válasza Armagedown (#157) üzenetére


Kansas
addikt

De, egész pontosan azt hiszem, hogy nem, illetve nem úgy teszi pénzzé az adatokat, mint a Google vagy Facebook. Hogy miből gondolom? Abból, hogy konkrétan nulla hirdetést kaptam eddig a Microsofttól, ellentétben a Google-al vagy a Facebook-kal.
A leírtakból nekem az rajzoloódik ki, hogy alapvetően kétféle képpen használja a begyűjtött adatokat az MS:
- csökkenti a support-költségét azzal, hogy segíti a hibakeresést, tehát kisebb emberállománnyal tudja ugyanazt a supportot adni
- csökkenti a fejlesztési költségeit azáltal, hogy megpróbál olyan irányokba fejleszteni, amit az emberek értékelnek, potenciálisan zsákutcába futó, felesleges fejlesztéseket elkerülendő

De persze ha te nem hiszed el, hogy azt gyűjtenek, illetve arra használják, amit/amire mondják, jogodban áll nem használni a terméküket, nagyon kevés dolog van, amit nem tudsz (némi tanulás/gondolkodás mellett, persze) kiváltani valami mással, legyen az másik OS(pl. Linux) vagy akár másik platform(pl. konzol, tablet, stb.).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#167) Precorus válasza PuMbA (#164) üzenetére


Precorus
tag

Jéé, ez még létezik. Rakom is ki start menübe a kis csempécskéjét, elérjem "gyorsan".

Ez 8.1 alatt úgy nézett ki, hogy jobb klikka windows gombra, és listázva volt. 10-ben kivették :(((

Mérget vehetsz rá, hogy előbb-utóbb ki fogják nyírni a vezérlőpultot, és a szutyok gépházukat kell használni mindenre. Remélem sokára jön el az az idő. Nagyon-nagyon sokára :DDD

Könyvtár == Old-school Netflix

(#168) Precorus válasza Kansas (#166) üzenetére


Precorus
tag

Valami olyasmi rémlik, hogy a store-jukban/appokban vannak reklámok. Nem igazán szoktam arra vetődni.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#169) dagonya válasza CPT.Pirk (#165) üzenetére


dagonya
aktív tag

de te ezt nyilván félévente helyrepofozod, az átlagfelhasználó meg a büdös életben nem fog találkozni egyetlen keresztrejtvényben sem az uefi, meg multiboot betűkombinációval

(#170) Armagedown válasza Kansas (#166) üzenetére


Armagedown
őstag

Egy volt MS alkalmazott elmodja ebben a videoban, hogy miért ilyen bugos a Winx, illetve azt is, hogy miért mondtak fel neki.
"csökkenti a fejlesztési költségeit azáltal, hogy megpróbál olyan irányokba fejleszteni, amit az emberek értékelnek, potenciálisan zsákutcába futó, felesleges fejlesztéseket elkerülendő"
Ezért kellenek az új emojik bele., nagyon hasznos új feature volt, amikor belerakták.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#171) Kansas válasza CPT.Pirk (#165) üzenetére


Kansas
addikt

Amiket írtál, az nem a Windows-zal probléma, hanem leginkább a dual-boottal.
Azért megnézném, hogy a "másik oprendszer" ami alatt az NTFS-partícióhoz akarsz hozzányúlkálni, szabványosan használja-e az NTFS-t, tudtommal ugyanis nem nyílt szabvány - nekem ilyen setupnál mindig akkor jött elő probléma, amikor Linux után Windows-zal akartam kezelni az NTFS-partíciót, mert a Linux NTFS modulja mindig elbaxta...
Ugye nem várod el, hogy konkurens oprendszereket támogasson az MS?

Hordozható meghajtóhoz meg exFAT-ot érdemes használni, 5.4-es Linux kernel óta a MS-által írt drivert használja a Linux, azzal alighanem üzembiztos.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#172) Piftuka válasza #04824576 (#91) üzenetére


Piftuka
veterán

"A probléma a kib...ott agresszív stílusukkal van, ahogy rá akarják erőszakolni mindenkire a hülyeségeiket, és megmondani, hogy mit szeressünk, és mit akarjunk."

Ez így van. A Windows operációs rendszerükre ők úgy tekintenek, mint a viccbeli "fodrász automatára"... :P :)

"- Hiszen mindenkinek más formájú a feje!
- Az elején még igen..."

(És az a vicc, hogy ez - ami az MS hozzáállását illeti - nem vicc.)

"Aquila non captat muscas."

(#173) #04824576 válasza PuMbA (#164) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ezzel az a gond, hogy a vezérlőpultot azért tették a menürendszerből elérhetetlenné, mert ha befejezik a gépház tákolását, akkor a vezérlőpultot elvileg teljesen megszüntetik. Akkor meg keresgélhetsz mindent a f...stos gépházban.

(#174) Kansas válasza PuMbA (#160) üzenetére


Kansas
addikt

"Miféle appok? Paint 3D? Groove Zene? Posta?"
A jó hírem az, hogy ezeket is le lehet szedni úgy hogy nem mennek vissza a Remove-AppxPackage cmdlettel.
pl.
Get-AppxPackage *Groove* | Remove-AppxPackage

(#168) Precorus: arra én sem, amit meg alapból felrak, a fenti eljárással lepucolom.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#175) #04824576 válasza Kansas (#166) üzenetére


#04824576
törölt tag

Te nagyon kevered ezt a célzott hirdetés dolgot.
"Hogy miből gondolom? Abból, hogy konkrétan nulla hirdetést kaptam eddig a Microsofttól"

A célzott hirdetések két részből állnak. Vannak az adatgyűjtők, amik célzottá teszik a hirdetéseket, és vannak a weboldalak/appok, amik hirdetési felületet biztosítanak. A facebook mindkettőt csinálja. Gyűjti is az adatokat, hogy célzottá tegye a hirdetéseket, és hirdetési felületet is biztosít. Na most attól, hogy a microsoft nem nyomja tele hirdetési felülettel a windowst, még adatokat gyűjthet, és adhat el olyan cégeknek, akik reklámok elhelyezésével foglalkoznak. Szóval ilyen értelemben nincs olyan, hogy "nulla hirdetést kaptam eddig a Microsofttól"

(#176) Kansas válasza #04824576 (#173) üzenetére


Kansas
addikt

Akkor meg a keresőmezőben gépelés a "f...stos gépházban" levő találatot fogja adni.
Btw ez műxik Linuxon is egy csomó esetben...pl. Unity-t használva.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#177) #04824576 válasza Precorus (#168) üzenetére


#04824576
törölt tag

Vicces egyébként, mert a windows-ban egy rakás helyen opcionálisan bekapcsolhatók a hirdetések. pl. a Start menüben. Csak nem tudom, ki az , aki önként be fogja kapcsolni. :D

(#178) Kansas válasza #04824576 (#175) üzenetére


Kansas
addikt

OK, lehet hogy naiv vagyok, de ez kiderült volna már, ahogy a Cambridge Analytica is kiderült, meg a Facebook, Google, NSA és Canonical adatgyűjtési/adatkezelési mutyijai is kiderültek.
Én a magam részéről az MS-ben épp azért bízok jobban, mert nem hirdetésekre/adatkereskedelemre épül az üzleti modellje, hanem licenszeladásra meg felhőre.
Ha te nem bízol benne, ... a többit tudod.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#179) CPT.Pirk válasza Kansas (#171) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olyan 2008-9 óta csak dualboot rendszerem volt, ahová mindig fel voltak csatolva az ntfs-es partícióim amiken aktívan torrenteztem meg mindent csináltam, de még egyszer nem romlott el semmi.

Az meg nem támogatás kérdése, hogy megnézzék mit ronthat el, ha kérdés nélkül belevariálnak az uefi-be. Legalább egy nyamvadt értesítést feldobhatna...

dagonya: nem én pofozom helyre, konkrétan kérnek segítséget a kezdő Linuxos topicban, hogy mit kellene csinálni, mert váratlanul csak a Windows jön be pedig addig minden rendben ment. Fordítva nem történik ilyen elrontás...
Magamnak nem uefi-s telepítést csináltam itthon, nincs is ilyen gondom. De volt egy x86-os tabletem szintén dualboottal, ahol bizony megszívatott ez a dolog engem is, mert akkor nekem is újdonság volt. Csak nekem volt annyi tapasztalatom, hogy kisakkozzam az okot...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#180) Armagedown válasza #04824576 (#177) üzenetére


Armagedown
őstag

Nyugi, előbb-utóbb az lesz az alapbeállítás :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#181) DS39 válasza #04824576 (#133) üzenetére


DS39
nagyúr

az egy uniós elvárás volt (ha jól emlékszem). azzal nincs gond, hogy van egy alap böngésző, kell is. minden OS-en van egy alap. (Safari, IE/Edge, Chrome)

[ Szerkesztve ]

(#182) Precorus válasza Kansas (#176) üzenetére


Precorus
tag

Lásd [163] . Nekem kapásból 1 feature, amit használtam, de a gépházban nincs. Me' minek.
Viszont nekem kéne, mert alapjáraton halk a mikim, de ha ráadom a +30 erősítést, akkor jó. Soha senki nem panaszkodott hogy zúg/kerreg akármi, de nélküle halk.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#183) #04824576 válasza Kansas (#176) üzenetére


#04824576
törölt tag

Na ja, ha tudod, mit kell keresni, és nem változtatták meg az adott beállítás menü nevét is. Előfordult már, hogy a gépház után a keresőből sem találtam egy beállítást. (már nem emlékszem biztosan, mi volt, de talán az asztalon megjelenő alapikonokat (sajátgép, lomtár, stb) akartam megváltoztatni). Csak a vezérlőpultban lett meg.

(#184) #04824576 válasza Kansas (#178) üzenetére


#04824576
törölt tag

"mert nem hirdetésekre/adatkereskedelemre épül az üzleti modellje, hanem licenszeladásra meg felhőre."
Egyelőre. De ez éppen átalakulóban van. Mióta kimondták az "a windowsra mostantól nem termékként, hanem szolgáltatásként tekintünk" dolgot, és elkezdték az office 365-ös havidíjas licence rendszert használni, nem csodálkoznék rajta, ha hamarosan megjelennének a kikapcsolhatatlan reklámok is a windowsban.

(#185) dagonya válasza CPT.Pirk (#165) üzenetére


dagonya
aktív tag

ültess már le egy random usert egy gép elé és kérd meg, hogy windows-on is, meg egy mint-en is telepítsen fel egy skype-ot

(#186) Kansas válasza CPT.Pirk (#179) üzenetére


Kansas
addikt

" mit ronthat el, ha kérdés nélkül belevariálnak az uefi-be"
Windows-only rendszeren semmit. Az meg, hogy te mit teszel mellé, őket nem kötelezi semmire, saját felelősségre tetted oda. Szerinted hány kombinációt kéne bevizsgálniuk, hogy tuti ne legyen semmi gond?
Az más kérdés, hogy miért van szüksége belebuherálni az UEFI-be(igazából a BCD-be, nem az UEFI-be), de arra van okuk: Windows installkor eddig is mindig megtették, hogy az MBR-t kipucolták, döglött is tőle a LILO/GRUB. A féléves build-váltó upgrade pedig gyakorlatilag egy új telepítés, in-place upgrade, hogy könnyebb legyen visszavonni, ha valami nem tetszik.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#187) Kansas válasza #04824576 (#184) üzenetére


Kansas
addikt

Nincs átalakulóban, továbbra is vehetsz nem havidíjas, nem verziókövetős Office-t, ha akarsz, egyszer sok pénzért, de nem muszáj.
Az meg, hogy nem termék, hanem szolgáltatás az már nem alakít át semmit, az csak arról szól, hogy rolling release-re álltak át, és az új feature-öket a meglevő OS-be teszik bele, nem csinálnak új verziót. Ha megnézed, ez a "nem termék, hanem szologáltatás" mindenhol ezt jelenti(lásd még pl. EA Games).
Én azt se bánnám, ha havidíjas opció is lenne Windows-ból, és az Office-hoz hasonlóan kb. nég évente menne el egy licensz ára(azaz kb havi 500Ft-ba fájna egy Home, a Pro meg úgy 900-ba)...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#188) dagonya válasza CPT.Pirk (#179) üzenetére


dagonya
aktív tag

világos, de azt ugye könnyen össze tudnánk számolni hogy laikus felhasználók közül hányan használnak multiboot rendszereket?
mellesleg a leírt probléma sajnos régesrégi windows ismérv. már az öreg windowsok is kényükre-kedvükre összekócolták az MBR érában is a boot beállításokat. a windows frissítések közül már a fizimiskájukból rá lehetett ismerni melyik települése után kell a grub-bal rendet rakni, hogy szépen el tudjon indulni más is a windows-on kívül.

(#189) CPT.Pirk válasza dagonya (#185) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez pont a legjobb példa, mert W10-en már alapból ott van a Skype kérés nélkül. Btw Mint-et most nem tudok nézni, de nálam ChakraOS-en ott ahol mindent lehet telepíteni, egy kattintás a Skype telepítése is. A random usertől meg annyit csak el lehet várni, hogy egy google keresést indítson. Ha nem, akkor mindegy milyen rendszer elé ülteted le...
Amúgy a Skype-nak van egy business verziója, amit céges környezetben kellett használnom Windows alatt, de az meg sima Skype hívásokat nem tudott csinálni. Valami volt, hogy a kettő együtt nem is igen volt használható...
#186, 188. Érdekes, ezekkel nem találkoztam. Pedig volt 2 hdd, mindegyiken több partícióval, meg később még SSD is jött melléjük...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#190) Kansas válasza CPT.Pirk (#189) üzenetére


Kansas
addikt

Akkor futhattál bele(ha jól emlékszem), ha 1 HDD-d volt, vagy az MBR-be vette be magát a LILO/GRUB, mert azt csapta felül mindig a Windows - konkrétan törölte, és akkor a BIOS boot sorrend döntött arról, mi bootoljon. Ha külön vinyón volt a Linux és a Windows, akkor nem feltétlen akadtak össze.

Ami nekem hiányzik, az a Wubi, illetve ennek a megfelelője ami PCLinuxOS-en futott - gyakorlatilag Windows-on belül app-ként feltett egy Linux konténert, és effektíve dual-boot-ként működött, de egy sima Uninstall lepucolta a Windows-ról ha kellett. Anno ezzel próbáltam ki több Linux disztrót is emlékeim szerint.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#191) #04824576 válasza Kansas (#187) üzenetére


#04824576
törölt tag

"továbbra is vehetsz nem havidíjas, nem verziókövetős Office-t"
Még. Figyeld meg, pár év kérdése, és nagyon át fognak alakulni a dolgok.

(#192) Kansas válasza #04824576 (#191) üzenetére


Kansas
addikt

Lehet, bár nem vagyok biztos benne, hova alakulhatnának át még ennél is jobban, mint az elmúlt 5-10 évben. Már nem sokáig megy felfelé a felhős/előfizetéses modell a hype cycle-on, nincs messze a csúcspont - legalább is a Microsoft termékek esetében szerintem.

Számítógépes játékok esetében persze még nem érkeztünk el odáig, ott még most fognak igazán belelendülni a felhős bérleti alapú modellek(a streaming-ről nem is beszélve)...

Kiváncsi vagyok, mit találnak ki legközelebb, ami a licenszelés-alapú modellt jelentősen átalakítja...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#193) galocza


galocza
aktív tag

nem aggódom, xp-re 2017 májusi az utolsó simplix updatepack, 7-re is lesz egy darabig valószínűleg...
10-et meg ha muszáj, vagy akkor sem. idétlenebb, logikátlanabb, szervezetlenebb windowst nem láttam 3.0 óta. gyomorgörcsöt kapok, ha valamit meg kell keresni benne.

(#194) Frawly válasza Dark Archon (#13) üzenetére


Frawly
veterán

Stancológépen maradhat is a Win7, mivel nem mentek vele netre. De ha netre is mennétek, akkor sem éri meg röhögve kifizetni a 350 dollárt. Nem az összeg nagysága miatt, hanem hogy nem tart örökké, nyertek most vele 3 évet, de mi lesz 3 év múlva? Megint ott fogtok állni, ahol a part szakad, sőt, akkor a stancológép gyártója, látván, hogy még jobban meg lesztek szorulva, inflációra, meg mindenféle más kifogásra hivatkozva már nem 800 ezer forintot fog kérni a szoftver átírásáért, hanem 1,6 milliót.

A MS már 2015 óta figyelmeztetett mindenkit, hogy 2020-ra, a mai nappal megszűnik a támogatás. Szóval eddig is volt a cégeknek 5 éve, hogy valamire váltsanak. Most nagy keservesen lesz megint 3 év haladék. De amelyik cégnek nem volt elég 8 év halogatás, annak szerinted mennyi időt adjanak még? 10-100 év? Aki eddig nem váltott, nem fog váltani soha, ezért nincs értelme ezeknek a hosszú támogatási időknek sem. Aki rugalmatlan, beleragad egy rendszer egy adott verziójába, mert nem nyitott szoftverrel és nyílt standardokkal kompatibilis eszközt, szoftvert vesz, az megérdemli, haljon éhen. Én a MS helyében ezt a 3 éves haladékot sem adtam volna, és a Win7-re a kiterjesztett támogatást sem. Ez csak a lustákat, váltani képteleneket hivatott kiszolgálni, de őket meg minek?

Egyébként ez a PH cikk nagyon felületes, mert nem elég az, hogy valakinek Pro meg Enterprise Win7-ese legyen, hanem az is kell, hogy mennyiségi licences, és ilyen csak nagy cégeknek, nagy szervezeteknek van. Magánember nem vehet ilyet, így bukta a Win7 frissítéseit is. Másrészt ez a fizetős, 3 éves support nem is warezolható majd le, mert új Windows termékkulcs kell hozzá, új aktiváció, tehát nem az lesz, mint az XP esetében, hogy csak egy Registry hack és már menni is fog ingyért.

Amit el tudok képzelni, hogy valamelyik extra 3 éves supportot használó nagy cég rendszergazdája majd a 3 évben kijött frissítésekről csinálni fog havi pakkokat és kiteszi álnéven torrentre, mert találnak valami trükköt, amivel feltehető minden Win7-re. De megint hangsúlyozom, hogy csak 3 évig lesz megint haladék, aztán sokan 3 év múlva ott állnak, ahol a part szakad, mert ha 5 év alatt nem váltottak másra, akkor az a +3 sem fog már semmin segíteni, csak egy újabb időhúzás.

(#195) azbest válasza Frawly (#194) üzenetére


azbest
félisten

valamelyik extra 3 éves supportot használó nagy cég rendszergazdája majd a 3 évben kijött frissítésekről csinálni fog havi pakkokat és kiteszi...

Xp esetén meg a registrybe beírták, hogy embedded verzió és kapta tovább a security update-ket 2019 tavaszig. A 7 esetén is él tovább még másfél évet az ebmedded :)

Ettől függetlenül, aki nem akar váltani, az valószínűleg úgyis használni tudja még sokáig. Ha naprakész egyéb biztonsági szoftverei vannak (tűzfal, vírusirtó, böngésző....), akkor nagyban csökken a nem közvetlenül internetről elérhető hálózaton lógó gép. Ahogy Xp is még sokáig elvolt, főleg az újabb rendszerekre írt szoftverek, újabb apik támogatása és a régi marginális rendszerek külön támogatásának elmaradása miatt kopnak ki azoknál, akik a végsőkig kitartanak.

Amikor meg valami minden windows érintő, durva sebezhetőség derült ki, akkor volt, hogy az ms kiadta a nem támogatott rendszerekre is a fixet.

[ Szerkesztve ]

(#196) Kansas válasza azbest (#195) üzenetére


Kansas
addikt

A lényeg az, hogy ne kelljen átállni a folyamatos fejlesztésre, hanem amit egyszer kifizettél, az legyen a világ végéig. Tudom, haladni a korral melós, meg tanulni kell, meg időnként fizetni, de ez van.
Rengeteg cég ezt játszotta, majd mikor elkezdtek felhős technológiákat használni, és mondjuk Office 365-be vagy Azure-ba migrálni, akkor kapkodtak/kapkodnak, hogy jaj mi legyen, a felhő megköveteli mindenből a legújabb verziót a működéshez, mert a Microsoft, a Salesforce vagy a többi felhős szolgáltatás gazdájának esze ágában sincs az összes francos buildre letesztelni a szolgáltatásának az újabb feature-eit, hanem csak a legújabb verzió(pl. kliens OS, vagy böngésző) mellett támogatja.
És akkor hirtelen kell minden inkopmpatibilis programot taknyolni hogy valahogy menjen(aztán minden újabb verzióval újra és újra), vagy átállni abból is újabb verzióra, hirtelen kiadni azt az összeget, amit eloszthattak volna évekre, ha időben lépnek... és ha ilyenből több is összejön, akkor vannak igazán szószban.
A nagy cégek, akik eddig is az OPEX-re gyúrtak CAPEX helyett, jobb helyzetben vannak - nekik legalább tipikusan előfizetéses, verziókövetéses licensz-szerződéseik vannak, de az upgrade-et, a betanítást ők se ússzák meg...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#197) Kicsipampam válasza Frawly (#194) üzenetére


Kicsipampam
tag

Azért a megmunkáló gépek "alatti" windowsok kicsit más tészták. Trumpf laser Win NT 3.5-el fut nálunk, minden gond nélkül, vagy XP-s élhajlítógépek. Nem hiszem hogy a támogatás megszűnése miatt cserélni kellene őket, ezek amúgy is kicsit kiherélt windowsok a gép gyártója által, vagyis nem a windowson van a hangsúly. De van még olyan élhajlítónk is ami DOS alatt fut.

(#198) andor80


andor80
senior tag

Végre.a Legjobb lenne ha netre se engednék a tulajok.Vagy maga a háló dobná le ezeket az elavúlt támogatás nélküli rebdszereket.
A kis szentimentális 7es (xp)hívők meg nézegessék csak otthon vitrinbe az ementáli rendszerüket.
Kb mindenen elfut egy mai win 10.Aki driverek miatt rí annak meg pont itt a jelzés ,hogy frissítse a komkponenseit a gépében eljárt felette az idő.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#199) janeszgol válasza lemusz (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

Én komálom a Win10-et (a publikus béta óta élesben használom). Az biztos, hogy nem problémamentes. Pl a hálózati meghajtókat valóban nem mindig mountolja fel.
De a mobiloprendszerek is pont ebbe az irányba mennek. Felülbírálják a usert. Pl itt egy P20 nálam. A adaptív fényerőt mindig visszakapcsolja, gondolom az optimális futás miatt. Minden akku profil offon van.
Otthon egy Radeon R7 240-em van, és az AMD driverekkel fagy. Szóval ott nem teszek fel kézzel illesztőt, hagyom a Winre. Teljesen jó.

(#200) Fall-N


Fall-N
veterán

Nekem ez volt az utolsó Win, amit használtam mert azóta sincs PC-m. Bajom nem sok volt vele, de a csempés vergődést utána nem értettem. Igaz a 10 már használható, de nem érint így arról nem írok semmit. Csak futólag ismerem, mert saját gépen nem futott. Mondjuk ha lenne PC-m akkor is valami Linux futna rajta, mert régen is duál bootban használtam a gépet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.