Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Cyrin válasza dagonya (#300) üzenetére


Cyrin
addikt

:D

Szenvedjenek, csak engem hagyjanak békén...;)

Azóta a páromat zaklatják a szüleim az androidos telefonjukkal...

[ Szerkesztve ]

(#302) #04824576 válasza azbest (#297) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ezen miért lepődsz meg? Kicsit hülye példa, de ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy mától a hivatalos szervizek nem javítják a szilárd üzemanyaggal működő autókat (windows7 támogatás lejárta), mert a kapacitásukat innentől az elektromos autókra koncentrálják (windows 10). Kicsit vitatkozhatunk azon, hogy mi éri meg jobban. A szervizelést bizonyos keretek között (pl. ha kapható még alkatrész), meg lehet oldani szakival, vagy házilag, illetve vehetünk elektromos autót. Erre jön valaki, és azt mondja, járjon mindenki tömegközlekedéssel (linux) (busszal, villamossal, vonattal (linux disztrók)) mert az jobb. És valóban. Környezetkímélőbb, megoldja a parkolási gondokat is, csak épp van egy rakás ember, akinek tömegközlekedéssel 3x kéne átszállnia, és am is a 10 perces útból lesz háromnegyed óra, ja, és még csomagokat cipelni sem túl egyszerű rajta. Jó, hogy sokan hülyének nézik. Mert van, akinek busszal pont annyi idő bejutni a munkahelyére, mint autóval, és még jóval olcsóbb is a bérlet, mint a benzin, az nyilván busszal fog járni. De mindenkitől ne várjuk már el, mert totál mások az igények. A radikalizmussal van a gond, az pedik sokakat zavar. A fanatizmus miatt van a hisztéria.

(#303) #04824576 válasza Cyrin (#299) üzenetére


#04824576
törölt tag

Oké, de a lényeg azon van, hogy te értessz a linuxhoz. A legtöbb ember környezetében viszont nincs olyan, aki megoldaná neki a linuxos problémákat. Windows-al viszont nagyon sokan elboldogulnak.

(#304) CPT.Pirk válasza Turbokecske (#293) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez miért olyan furcsa? 80 feletti nagypapámnak Debian-t adtam. Egyből a böngészővel indult, frissítette magát a háttérben, évekig használta netezésre. Ez előtt meg Ubuntu-t használt, míg ott be nem jött a Unity felület.
Egyszerűen nem volt olyan indok, ami miatt megérte volna valamilyen Windowst rakni a gépre, mert előnye nem lett volna, csak költsége (warezt nem nézve).

Így a napi problémák leredukálódtak olyanra, hogy pl. elállította a betűméretet a böngészőben, vagy a böngésző ablakát tette át akaratlanul kicsire. Ezek többségét viszont kiosk kiegészítővel megoldottam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#305) azbest válasza #04824576 (#302) üzenetére


azbest
félisten

Nem lepődök meg. Sok ember nem tud elvonatkozni a berögződéseitől. Bárki bármi opciót feldob, akkor személyes támadásnak veszik, mintha el akarnák venni tőlük a játékukat.

A hasonlatban legfeljebb az autómárka lenne jó párhuzam. Linux alatt sem kell megosztanod a gépedet másokkal, nem ül melléd vizeletszagú, mosdatlan részeg ember.

Mindenkinek az elvégzendő feladatához vagy tevékenységéhez kell választani eszközt. Kinek a lambó, kinek a szuzuki. De lambónál sem mindegy, hogy sportkocsi vagy kombájn. A lényeg, hogy a diszkóbamenetel előtt le kell akasztani az ekét, meg ki kell pakolni a zöldséget a merci csomagtartójából.

[ Szerkesztve ]

(#306) dagonya válasza CPT.Pirk (#304) üzenetére


dagonya
aktív tag

mindenhol szegény nagyszülők a linux-kísérleti nyulak.

(#307) CPT.Pirk válasza dagonya (#306) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert nem vagyunk a magunk ellensége. :) Ha pl. teszek egy Win7-et arra a gépre, akkor még bejönnek a vírusok meg egyebek is a képbe, amikkel foglalkozni kell. Plusz pénzért plusz munka...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#308) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Ahogyan a W98 egy javított W95 volt, és az XP is tekinthető egy javított Me/2000-nek, úgy a 7 is a Vista továbbfejlesztett változata volt. Bár a kinézete kicsit visszafogottabb (ezzel együtt energiatakarékosabb) lett, de a korának egy nagyon jól összerakott operációs rendszere volt - ami még ezredforduló előtti gépeken is elindult (sokat töltött, de ment)!
Ugyanakkor megértem, hogy a Microsoft miért nem ezt kezdte el használni a "rolling release" alapjára, illetve a - főleg az XP időkből eredeztethető - szabadon engedett user controlt miért szigorították meg a Windows 10-re. Látom persze, hogy ez ellen az IT poweruser közösség hangosan ágál, de ugyanakkor a Microsoft is erős ellenérveket tud felhozni pl. a 0. napos biztonsági rések meg botnetek képében, amik kiütése egy (a 2010-es évek elejéről nézve) egyre jobban online-osodó világban bizony fő prioritás lett nekik is.
És ahogyan minden korábbi Windows fő verzió, úgy ezt is elérte vége. Szép volt, jó volt, de tovább kell lépni. Lehet persze régebbi hardveren használni, ahogyan érvényes műszaki nélkül is megy egy autó, csak megvannak a kockázatai.
Mondjuk én kicsikét meglepődtem ezen az akár 350 dollár/PC extended supporton, mert régen a W98 és XP támogatottságát felár nélkül kitolták még két-három évvel. Bár ez is egy erős kényszer a váltásra, főleg az érintett vállalatoknak (jó kérdés, hogy a 25 % W7 felhasználóból mennyi a vállalatiak aránya), nem beszélve arról, hogy a MS-nek is biztonságosabb bevételi forrás, hiszen már nem az van, mint 2001 és 2015 között, hogy 3-4 oprendszere is kiadtak az ember a licencdíjat, ide értve a boltba újonnan vásárolt, OEM licencű gépeket is.

A Windows vs. Linux témához pedig: ha valaki tényleg csak netezésre használja a gépet, és csak néha kell a szövegszerkesztőben valamit is csinálnia vagy egy PDF-t kinyomtatnia, ahhoz a legtöbb felhasználó barát disztró egy LibreOffice-szal kiegészítve már elég. Főleg, hogy a Home mappában az ember majdnem úgy garázdálkodhat, ahogy akar (le lehet tölteni az családi fotóktól kezdve a bíróság által küldött PDF-n át a MCU film-torrentig mindent), a szoftverek többsége meg elérhető egy online boltból - ez utóbbi szerintem egy okostelefon használónak már nem lehet nagy gond. (Ez a "nehezen tanulható a rendszer"-t én inkább egy berögződésnek tartom az X/Y generációs informatikusok részéről, akik - köztük én is - a DOS/Windows vonalon tanultuk az informatikát. A Z gen. azonban már könnyebben elboldogulna, elvégre egy felhasználó barát disztró vagy desktop az egyszeri user oldaláról nézve alig különbözik egy mobiltelefonétól.)
Persze ha az ember játszik a legújabb AAA játékokkal, esetleg valami más speciálisabb feladatra is használja a gépet (pl. profi képszerkesztés, zeneszerzés), ahhoz a Linux már kevés, pontosabban a 3rd party szoftverek támogatottsága már hagyhat némi kivánni valót maga után. És ha baj van, akkor bizony a megoldás is nehezebben kereshető, ha létezik egyáltalán, de nem reménytelen a legtöbb esetben.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#309) Necroman_Mk2 válasza dagonya (#306) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Mert általában ők azok, akik TÉNYLEG csak nezetésre meg Skypeolásra akarják használni a gépet, és nem akarnak mindenféle letölthető játékkal meg szerkesztőprogrammal dolgozni.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#310) dagonya válasza Necroman_Mk2 (#309) üzenetére


dagonya
aktív tag

persze, csak a nagyi tetszőleges gépén vajon melyik linux lesz az amivel a nyamvadt skype-ban a webkamera is faszán üzemel, a mikrofon se lesz túl halk, meg a wifi se rohad le néha? meg ha a nagy böngészést meg szkájpolást laptopon tolja akkor még az Fn billentyűknek is működnie kellene valahogy ...

(#311) Cyrin válasza dagonya (#310) üzenetére


Cyrin
addikt

Régi Logitech webkamerám adtam oda nekik anno, aminek a támogatása win-en megszűnt, és már ott nem működött.

(#312) dagonya válasza Cyrin (#311) üzenetére


dagonya
aktív tag

szegények a linux mellé megkapják az őshardvert is. és nem esik le a (windows által már nem támogatott) crt monitorról?

(#313) CPT.Pirk válasza dagonya (#310) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezeket csinálom jelenleg is az egyik szomszédnál, Debianon röhögve megy a skypeforlinux. Felraktam, rögtön volt kép és mikrofon. Aztán vettek egy usb-s kamerás mikrofont, bedugtam, azzal is rögtön ment. Ha ezek mennek egy Debianon, akkor a többin is fognak. :)

FN billentyűk meg... én mint power user csak a fényerőt szoktam FN billentyűről állítani. Az meg még eddig mindenen ment. Kicsit túl van tolva, hogy biztos nem fog menni ez se meg az se. :K

#312: van egy régi Canon Lide valami scannerem, havertól nálam maradt... Windows alatt csak XP-n megy, annyira régi. Linux alatt ma is tudok vele scannelni, hibátlan. Miért kellene kidobnom?

Necroman_Mk2: nyilván nem minden megy rajta, de pl. pár hete kiadták a Shadow of Tomb Raider natív Linuxos portját (addig csak a Steam Proton-ján keresztül ment a Wines verzió) de basszus 2..4 fps-el többet hoz a játék, mint az utolsó W10 alatt friss vga driverrel. :Y Mivel relatíve alacsony fps számokkal megy a játék, ez még számít is.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#314) totron válasza #04824576 (#294) üzenetére


totron
addikt

Pereze, hogy nem való mindenkinek. Engem az eleve legenerált, egyúttal betonba is öntött "én azt úgy sem tudom" zavar, holott a múltban reflexből-tehetségből megoldott már komplexebb problémát is, mondjuk 1 kattintás helyett 2-t. Tarisznyára akartam hímeztetni egy 8bit rules karaktersort, szerinted vállalta az illető? Ő azt nem tudja. Jó, nem kötelező, de akkor foglalkozzon valaki az ilyennel pénzért, ha eleve elrendeli magában a fölösleges hülyeséget. Nem tudok eljutni a munkahelyemre, mert útfeltúrás van, a másik oldalon kellene menni, de úgy már nem megy. Erre az attitűdre fekszik fel a végletekig hülyebiztos rendszer, a kettő együtt meg jól agyfaszt okoz. Annyi jellem legyen a tanulni vágyóban, hogy némi akaratot is magába erőltet. A fogyasztóiság elhitette a többséggel, hogy hibaüzenezek elolvasása nélkül ki van találva a minden is, akár az OS, akár a távsegítség részéről és egyre csak hülyül és lustul és egyre szemtelenebb. Na EZ a nem való. És ennek nincs köze értelemszerűen ahhoz, mikor a nagymammer halántékához fegyvert fogunk, hogy de forgasd a kernelt, mert nyilván ilyet úgy sem.

(#315) Necroman_Mk2 válasza dagonya (#310) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Használok Linuxot (Ubuntu, Unity felülettel), Wi-Fi lerohadást még nem tapasztaltam, a mikrofont lehet a Skype-on belül is meg a "Gépházból" is állítani, illetve a legtöbb kamerát is tudja kezelni generic driverrel. (Nem lesz persze tűéles és legjobb minőségű a kép, ez igaz, de annak a korosztálynak a szeme miatt nem is olyan lényeges szempont.)
Az Fn billentyűknél meg szerintem valami más dolog lesz, OS vagy BIOS szinten.

(#313) CPT.Pirk Na igen, ha a szoftver késztője vagy forgalmazója "veszi a fáradságot", hogy elkészítsen egy natív Linux portot, akkor persze hogy a kevésbé energiaigényes OS mellett jobban fog futni.
De én szvsz maradok továbbra is a dual booton, és natív Windows 10-en játszom. Habár láttam már olyat, régebbi játékoknál, hogy a Linux+Wine alól simábban futott, mint W10-en.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#316) Cyrin válasza dagonya (#312) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem mert a régi flatron crt-t 6 éve leváltottam náluk a szintén réges régi Samsung 173p lcd-re, amit anno 160e-ért vettem, és már nem jó rajta a digitális kimenet, csak az analóg, amin viszont nem küld EDID adatokat, így kézzel kell rámókolni a natív felbontását ráadásul 75hz-re, különben elcsúszik a kép. Ezt egyszer kell beállítani, onnantól tökéletes, és nagyon szép a képe. :D

(#317) #04824576 válasza azbest (#305) üzenetére


#04824576
törölt tag

Márkára azért nem lenne jó a hasonlat, mert nincs megfelelően erős érv egyik vagy másik mellett, ami eléggé kihangsúlyozná a windows és linux különbségeit. Az autó vs tömegközlekedésből viszont ha nem veszel számba minden tulajdonságot, csak annyit, amit felhoztam, akkor egész jó hasonlat. Mert a lényege, hogy nem szarozni akarom a linuxot. A hasonlatban is leírtam, hogy tény, vannak olyan emberek, akik 1 busszal + némi sétával megoldják a munkába járást. Azoknak a busz tökéletes választás. Olcsóbb a bérlet, nem kell a vezetéssel törődni, nem kell parkolóhelyet keresni, és a többi. Szóval a linuxnak is bőven van létjogosultsága. Csak senki ne várja el, hogy mindenkinek az kelljen, mert az átlagemberek nagy többségének viszont nem felel meg.

(#318) Cyrin válasza dagonya (#312) üzenetére


Cyrin
addikt

Ja és kb ugyanekkor kaptak egy harminc ezres Lenovo brand gépet core2duo, tavaly raktam bele nekik ssd-t mert tönkrement a hdd benne.
Most erre mit kéne raknom nekik? Win 10-et?

(#319) #04824576 válasza totron (#314) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ilyen téren másból nyilván nem tudok kiindulni, de én már többször is megpróbálkoztam a linuxal. Legutóbb, mikor kirobbant a nagy "a windows kikapcsolhatatlanul gyűjti az infókat az emberekről". Előtte csak kíváncsiságból szemezgettem vele, mint alternatíva, de akkor nagyon nekifeküdtem, hogy márpedig most áttérek.

Nagy nehezen átszenvedtem magam a "keressünk minden korábban használt programhoz linuxos verziót" mert én mondjuk nem a böngésző+videólejátszó+játék kombó kaliberű ember vagyok, használok elég sok mindent. Volt, amit nehéz volt megoldani, de túljutottam rajta, szóval nem adtam fel az első akadálynál. Igaz, kb. csak 1 hétig használtam úgy, hogy igazából mindent meg tudtam oldani, amit korábban, szóval szoktatási időt nem vittem túlzásba, de nem bírtam tovább.

Továbbra is irtózatosan zavart, hogy nem ott vannak a dolgok, ahol megszoktam. Egyszerűen nem tetszik a linux. Arra jöttem rá, hogy feladatokat és problémákat megoldani egy oprendszerben nem egyelő az oprendszer használatával. Az oprendszereknek azon a funkción kívül, hogy alapot biztosítanak az alkalmazásoknak, van egyfajta légkörük is. Durván fogalmazva azt is mondhatnánk, hogy egy oprendszert használni egy életérzés. És ez nagyon ízlés kérdése.

Ez pont ugyanaz, mint amikor egyes emberekkel arról beszélgetünk, hogy minden egyéb dologtól elvonatkoztatva, kizárólag a kinézetet, és az elrendezést tekintve én az androidot preferálom, és ha a kezembe kerül egy iPhone, képtelen vagyok rajta bármit megtalálni. Van, aki meg azt mondja, hogy neki az iPhone elrendezése logikus, és az androidon nem talál semmit. Pedig egyikünk sem elvakult, mert mindketten ismerjük mindkét rendszert Egyszerűen ennyire ízlés kérdése a dolog, hogy kinek mi tetszik, és mi átlátható.

Na, a felhasználási módbeli különbségeken kívül valahogy így van ez a windows vs linux témával is. Ha valaki ragaszkodik a windows-hoz, az szerintem elenyészően ritkán fakadhat abból, hogy nem ismeri az ember az alternatívát, és ragaszkodik ahhoz, amit megszokott. Inkább a preferenciáihoz ragaszkodnak.

(#320) Necroman_Mk2 válasza #04824576 (#319) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Megkérdezhetem, hogy megyik distroval és GUI-val próbálkoztál? Mert nagyon is függ ettől, hogy egy kvázi Windows kinézetű desktoppal szerzed az első tapasztalatod, vagy valami teljesen más felfogásúval.
Én amúgy jó 7 éve feltettem egy Ubuntut, és az annyira megtetszett a gyorsasága meg a Unity felület is, hogy végül maradt. Mellette a Windows is, de a játékon kívül nemigen használom másra - max böngészés, ha "lusta" vagyok újraindítani a gépet.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#321) DeFranco válasza Necroman_Mk2 (#320) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tudsz mondani egy lehetőleg minél inkább windows-like disztrót/guit? nem kell hogy minden ugyanott legyen, csak a design, betűtípus, gombok hasonlítsanak. 7-es a nehezebb dió, az szofisztikáltabb, a 10-es nagyjából pontpontvesszőcske. :D

amikor én használtam ubuntut/lubuntut/mintet engem is taszított a látványvilág, a színek a betűtípus az ikonok stb. ez persze teljesen szubjektív, nem értékmérő de hasznos lenne látni hogy mi az alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#322) arnyekxxx válasza Cyrin (#290) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem értik, hogy a gépük ami eddig gyorsan indult és állt le, az most mit molyol folyton

csak le kéne már cseréni azt a P3 gépet valami ujabbra

(#323) Necroman_Mk2 válasza DeFranco (#321) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A Mint disztróra mondják azt, hogy nagyon Windows-os, de hogy Mate vagy Cin. GUI-val, azt nem tudom. Én a Ubuntu + Unity-n ragadtam, mert az tetszik és megszoktam, de totál más, mint a Windows kezelőfelülete.
Amúgy a színeken lovaglást nem értem, mert az első bejelentkezést követően te állíthatod be az oprendszernek.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#324) Turbokecske


Turbokecske
újonc

nézzétek meg az elementary OS-t, valami gyönyörű.
tiszta OSX, nagyon szép.
ubuntu alapú tehát minden van hozzá, de sajnos másfél évente van belőle újabb verzió, tehát nem sietik el.

(#325) CPT.Pirk válasza Turbokecske (#324) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az nagyon szép, csak ne akarj benne átállítani valamit. :N Az ideális "nagyi oprendszer".

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#326) DeFranco válasza Necroman_Mk2 (#323) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amúgy a színeken lovaglást nem értem, mert az első bejelentkezést követően te állíthatod be az oprendszernek.

nem akarom beállítani, nem vagyok művész. vannak erre szakemberek akik harmonikus, hatékony és használható designt állítanak elő, lehetőleg többet és azokból választok ami nekem megfelel, és színkódreszelgetés helyett foglalkozok számomra fontos/lényeges feladatokkal.

értsd: egy dokumentumban vagy egy prezentációban bármikor elmolyolok akár órákat a vizuállal, és szerintem szép, hatékony, megnyerő dolgokat állítok elő. de azt nem tudnám megmondani hogy egy gui-ban milyen színe legyen a tálcának, bárhogy állítom, nem tetszik, nem harmonikus, nem zen.

(#327) #04824576 válasza Necroman_Mk2 (#320) üzenetére


#04824576
törölt tag

Konkrétan ez, amivel 1 (a programok alternatíváinak keresésével együtt 1,5) hetet töltöttem, egy ubuntu volt, azt hiszem KDE felülettel. Azért választottam erre a kísérletre az ubuntu-t, mert azt olvastam, hogy a support háttér miatt ezzel lesz a legkevesebb probléma.

De előtte pusztán kíváncsiságból próbálgattam már mást is. Arra tisztán emlékszem, hogy a legelső találkozásom a linuxokkal egy uhu volt, még valamelyik újság cd mellékleteként. Aztán biztos, hogy volt dolgom egy darabig a Suse-al.
De kerestem már kifejezetten windows-ra hasonlítónak hirdetett linuxokat is, mint a blackPanther, vagy a Linux Mint.

De egyik sem nyerte el a tetszésemet. Nem csak az elrendezés, meg a menürendszer (mondjuk az sem tetszik. A windows gépházát is rühellem), hanem már eleve ez a...
...bocs, most gondolkodom, hogyan fogalmazzak...
...egyszerűbb, ha másfelől közelítek. Nekem tetszik a windows 8.1 óta működő szögletesebb design. A windows 7 aero-ja nem tetszett. Az egész lekerekített, gömbölyded stílussal, meg a túlzásba vitt effektekkel olyan...
...nem ez a legjobb szó, de nem tudok jobban, "gyerekes". Kb. mint a LEGO vs LEGO Duplo. Így talán érthető. És a legtöbb linuxnál ez megvan. Talán az egyetlen kivétel, amivel találkoztam, a ReactOS, de az meg már túlságosan is retro. :D

(#328) #04824576 válasza DeFranco (#321) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ha látványvilág alatt ugyanarra gondolsz, mint én, akkor olyan értelemben a windows-ra hasonlító linux-ról nem tudok, pedig kipróbáltam egy párat. Az egyetlen igazán windows-ra emlékeztető csak a ReactOS van, de az még windows 98 stílus.

(#329) DeFranco válasza #04824576 (#328) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ugyanarra gondolok, abszolút értem amit írsz, csak azért nem támogatom hangosabban, hogy nehogy úgy tűnjön hogy ez érv a linux használatában (mert a lehető leginkább szubjektív)

a win7 - win10 közötti váltás gui-ban amúgy annyira nem drámai, nem szerettem a 10-es designját de kb. 3 nap volt átállni rá teljesen, most párhuzamosan használom a két rendszert két helyen, és fel se tűnik mikor melyik van előttem, nem sírok fel ha átülök.

(#330) #04824576 válasza DeFranco (#329) üzenetére


#04824576
törölt tag

Aki érti, amiről beszélgetünk, annak nem fogy úgy tűnni. A többiek meg hagy hőbörögjenek. De egyébként nem figyelem, te miket szoktál hozzászólni, de én többször is kiemeltem már, hogy van, akinek a linux jobb választás, mint a windows. Ezt teljes mértékben aláírom. Az, hogy én nem tudok kibékülni a linux alapdesign-jával, az már teljesen szubjektív.

Egyébként ha még nem tetted, a Linux Mint-el próbálkozz meg, hátha neked bejön.

[ Szerkesztve ]

(#331) redgreg válasza Cyrin (#290) üzenetére


redgreg
tag

egyet biztos, nem értik, hogy a gépük ami eddig gyorsan indult és állt le, az most mit molyol folyton
Öőő izé, lga 775ös 3200 MHZs őskövületen a win 7 kb 30 sec alatt indult be, a 8.1 még annyi se. Aztán ugyanez a platform 2 magosra váltva win 10el és ssdvel szintén. Intel I3 2 gennel kb 20 sec volt a bootidő, most kb 10 sec. Biztos ezt gondolnák... Csak mert NEM egy átlag linux distro nem áll fel gyorsabban. Ahogy am a frissítések is háttérben mennek jó ideje...

(#332) CPT.Pirk válasza redgreg (#331) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

HDD-vel 30mp boot idő Win7-en? Hogyan? Még SSHD-vel sem volt soha ilyen alacsony nálam. Csak virker meg torrent indult magától anno, szóval ilyen oka sem lehetett...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#333) akaido válasza Turbokecske (#293) üzenetére


akaido
addikt

Az anyukám 75 évesen tanult meg PC-t kezelni (xp-n), most lesz 80 éves 28-án, és még mindig "tolja nekije"... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#334) #52931072 válasza akaido (#333) üzenetére


#52931072
törölt tag

Anyukám 73 éves, vettem neki egy jó nagy képernyős notit, win10 van rajta. Fészbukozik rajta, imádja a kütyü játékokat, zumázik rajta,megtanulta felvenni videocsetet, már kiakad ha valamiért nincs net. :DD
Fater mindig mondja hogy minekaz, jó a régi, de imádja az amcsi elnökös sorikat, a háborús filmeket, csak megtanulta pendrájvról nézni a filmeket a minekazjóarégi lapostévén. Lassan szalagra fűzve hordja a nyakában a 16 gigás pendrájvokat. :DD
Ami érdekli az embert, azt megtanulja, amelyik problémát meg akarod oldani, azzal addig baszakodsz, amíg meg nem oldod.

(#335) Turbokecske


Turbokecske
újonc

Hogyne, hajrá seniorok, szó se róla, sőt gratulálok hozzájuk :)
Csak azért linuxot rászabadítani egy nénire, az hardkór.

(#336) Cyrin válasza Turbokecske (#335) üzenetére


Cyrin
addikt

te kipróbáltad már, felrakni nekik? vagy csak beszélsz a levegőbe...

egyébként meg igen le kéne cserélni a vasat náluk, de mondd ezt két rokkant nyugdíjasnak, asszem másra kell a lóvé, és ha linuxxal jól működik miért dobnák ki? használják amíg lehet.

(#337) Turbokecske válasza Cyrin (#336) üzenetére


Turbokecske
újonc

beszélek a levegőbe, csak te vagy itt a valaki, aki szembeúszik az árral, egy pingvines csónakon.

(#338) Precorus válasza Turbokecske (#337) üzenetére


Precorus
tag

Nénjének raktunk a kezébe huawei tabletet, mert megtetszett neki uncsitesó ipad-je.
Az is linux, és semmi baja vele. Amúgy évekik bankban dolgozott, xp-t használt.
Mersze az odanyúlós képernyőre meg kellett tanítani, de azóta nagyon boldog vele. Skypolunk sokat, sudokuzik, messengerezik. :D

Miért 'hardkórabb' rászabadítani egy linuxot egy nénire/bácsira, mint egy windows-ot? Első neki ha bármi ablakot nem látott még/elrontott valamit, hogy felhív. Most hogy én linuxhoz vagy winhez ülök oda megnézni mit nyomott el..... :U

szerk.: off

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#339) Snowy_owl válasza Turbokecske (#335) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ha az igények kimerülnek a böngészőablakon belüli ténykedésben(90%), és a maradék (10%) mondjuk film/videó nézés, fájlok megnyitása, akkor nem ugyan mindegy, hogy mi fut alatta?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#340) totya694 válasza azbest (#283) üzenetére


totya694
őstag

Üdv!

" de akinek kalapács van a kezében, az mindenütt szöget lát"
Ez az idézet miatt is érdemes volt átolvasni a témát. ;]
Szervizes célokra én jobban szerettem a 7-est.
A W10 már "feleslegesen" nagy...

Üdv:Attila

(#341) akaido válasza #52931072 (#334) üzenetére


akaido
addikt

:K
Az anyukám sok régi ismerősét, osztálytársát, elveszettnek hitt rokonát találta meg az internet segítségével.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#342) Fall-N válasza Snowy_owl (#339) üzenetére


Fall-N
veterán

Dehogynem mindegy. Aki ennyire értetlen a Linux miatt az nem tud belegondolni abba, hogy aki nagyon alap szinten használja csak a gépet, annak mindegy, hogy milyen OS van alatta. Az összes népszerű böngésző elérhető Linuxra is (FF, Chrome, Opera stb.), vannak jó alternatív programok és mellesleg ingyenes. Van zenére, videóra és torrentre is sok program. Nyilván kezdőknek elég bőven az Ubuntu vagy a Puppy Linux, nem CentOS kell. Ubuntunak is van sok forkja ha nem jönne be az UI. Én például szerettem a Gnome és a KDE felületet (Kubuntu) is, de a Cinnamon sem volt rossz. Igaz már évek óta nincs PC-m így nem tudom, most hol tartanak ezek.

Nyilván akit kötnek a programok annak ez nem teljesen járható út, de nem is róluk van szó.

(#343) Cyrin válasza CPT.Pirk (#332) üzenetére


Cyrin
addikt

emlékszem réges rég a Win7-et úgy indítottam, hogy hazaértem, lerugtam a cipőt, beindítottam a gépet, eztután levetkőztem, ittam, elmentem a WC-re, és ha nem frissített éppen, akkor mire beértem elindult.
A cégnél van 2db HP brand core-2-es gép win 7-tel, na az még ilyen, meg lehet kávézni mire elindul.
És nincs rajta semmi különleges dolog.

(#344) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Hat en nagyon jol szorakoztam.
- Megint kiderult hogy mindenki jobban ert a windowshoz mint a masik.
- Megtudtam hogy a tele van a 10 bloatware-el (nincs).
- Megtudtam hogy penzze teszi az adatainkat.
- Nem is fontos a frissites, egy igazi ferfi addig gyilkolja az os-t mig teljesen alkalmatlan lesz hetjoznapi hasznalatra.
- LTSC licenszt lopni meno.
- Valojaban a pilisi erdokben talaltak meg Adam es Eva maradvanyait, csak a hatterhatalom titkolja.

Csak igy tovabb, nagyon jok vagytok.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#345) #52931072 válasza Cyrin (#343) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azért szerintem az a dög lassú hdd-k miatt volt. SSD-ről a 7 is gyorsabban indult.

(#346) CPT.Pirk válasza Cyrin (#343) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyszer arra lettem figyelmes, hogy 3 perc körül bootol a W7. A problémát az akkoriban használt Avast okozta, valami felhízott benne mert maga az Avast könyvtár a program filesban is elérte az 1.5GB-ot. Letöröltem, tettem fel Avirát, aztán úgy már 1 perc alá ment a boot idő.

Úgy egyébként az SSHD segített nálam kicsit, akkoriban még drága volt a méretes SSD, de HDD-s kollégáknál én még fél perc alatt bootoló W7-et nem láttam. :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#347) quailstorm válasza Cyrin (#343) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a HDD miatt van.
Munkahelyi gépemben 2018-ban lett SSD a Win7 alá, nem kis különbség van a kettő közt.
Előtte 10 perc volt, mire nekiláthattam bárminek.
(i5-2400, 8GB RAM)

(#348) Necroman_Mk2 válasza Turbokecske (#335) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Mint azt fentebb írták: ha tényleg csak netes böngészéshez meg Skype-hoz kell neki a gép, akkor egy Windows kompatibilis GUI-val (pl. Cinnamon) nem nagyon lesz gond az átlás.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#350) Armagedown válasza Cyrin (#349) üzenetére


Armagedown
őstag

Engem egy olyan érdekelne, amiben van előtelepített- és konfigurált Wine, hogy ne kelljen azzal vesződni

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.