Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mindhunter


mindhunter
csendes tag

Win 10-em van, de Win 7-es skinnel :B

(#52) #04824576 válasza Piftuka (#49) üzenetére


#04824576
törölt tag

Teljes visszafelé kompatibilitást semmilyen oprendszertől ne várj. Így is elég nagy a telepítési méret. Gondolj bele, ha mindent benne hagynának, amitől a még windows xp-re, meg 98-ra, 95-re optimalizált dolgok is megfelelően futnak, mekkora lenne? Ha valamilyen játékhoz, vagy programhoz feltétlenül kell a kompatibilitás, mert nincs olyan verzió, ami az újabb oprendszerekkel is működik, akkor marad a virtuális gép.

(#53) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Az utolsó igazi PC oprendszer volt a Microsoft-tól, szerencsére a Win10-ből is kikapálható sok hülyeség és az enterspájz változatok is elég visszafogottak.
Az viszont jó, hogy utánna már felszámolták az XDDM örökséget, ami még benne volt a Win7-ben, de sajna Win10-ben sem az igazi még a WDDM.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#54) Piftuka válasza paprobert (#50) üzenetére


Piftuka
veterán

Elfut, gyengécske hardverrel rendelkező, kis "ASUS EeePC" netbook-on is?

"Aquila non captat muscas."

(#55) Predatorr válasza Piftuka (#49) üzenetére


Predatorr
őstag

Te is boldogtalanul halsz meg. :D
Egyes „szakértők” :)) szerint 5 éve ua. a Windows, mégis verziófüggően indulnak el alkalmazások, vagy nem.
Javaslat 5db külső ssd xp, 7, és 3 féle w10 verzióval a legújabb kivételével. Akkor minden futni fog valamelyiken.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#56) #04824576 válasza paprobert (#50) üzenetére


#04824576
törölt tag

"Tehát az átlagos igényeket tökéletesen kielégíti."

Pont az átlag user az, aki nem fog linux-ra váltani.
Hiába mondod neki, hogy letisztultabb, meg spyware mentes. Ha csak egy ikon nem ott van, vagy nem úgy néz ki, ahogy megszokták, az már az átlag user-nek gondot okoz.
És ezalatt most nem azt értem, hogy nem képes megtalálni, hanem hogy kényelmetlen, és ezt sokan nem szeretik.

Szomorú, de én a linux-ra még mindig rétegtermékként tekintek, ami azoknak jó, akik értenek annyira az informatikához, és az angolhoz, hogy ha valami nem megy, akkor meg tudják oldani maguk. Mert linuxon gyakran lesz ilyen, és nem lehet mindig informatikust hívni, ha gond van.

(#57) Silεncε válasza Piftuka (#49) üzenetére


Silεncε
őstag

Tök jó lenne, hurcoljuk magunkkal a Win98-tól kezdve minden rendszer hülyeségét, csak azért, mert valakinek még szüksége lehet rá. Nem, így is túlságosan sok legacy dolog van már benne, amit ki lehetne hajítani a francba.

[ Szerkesztve ]

(#58) Cyrin válasza Piftuka (#54) üzenetére


Cyrin
addikt

oda pl a Peppermint-et javaslom, én sokáig használtam EEE 1000H-mon.

(#59) lemusz válasza erer1000 (#33) üzenetére


lemusz
addikt

Arra felé tendál a Microsoft, hogy a lehető legteljeskörűbben kiszolgálja a Hülyék paradicsoma c. filmben nagyon frappánsan bemutatott folyamatosan elbutuló társadalmat, ezzel pedig akarva akaratlanul borsot törjön az advanced userek orra alá.

Fokozódik a telemetria, a user data elemzése, megértése és irányított kiszolgálása mindennél többet ér. De néhány hétköznapibb példám is van, nem kell telepítened chipset drivert, az update majd intézi. Ott se tudod kiválasztani mit töltsön és telepítsen, csinálja magától az összeset. Hiába telepítesz fel nvidia drivert, a rendszer majd visszatelepít egy régebbi verziót, mert jobban tudja. Nem tilthatsz le egyes szolgáltatásokat, mint ahogy korábban tehetted kb bármivel a services.msc-ből. Apropó kikapcsolgatás, már nem csak az egyszerűen átlátható vezérlőpultot kell átnyálazni emiatt, hanem az ultraszövevényes Gépházat is. Minden el van dugva a legmélyebb bugyrokba, hogy még véletlenül se találj rá, neadjisten átállítsd. Te csak dőlj hátra és ne gondolkozz. Reinkarnálódó appok törlés után. Háttérben futó egyre több szarkupac. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

(#60) snecy20 válasza lemusz (#59) üzenetére


snecy20
veterán

Az valóban gusztustalan, hogy alkalmazások, driverek uninstall-reinstall-ja esetén jobb kihúzni a netkábelt, mert a Windows update intézkedik magától, kéretlenül. :(

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#61) paprobert válasza #04824576 (#56) üzenetére


paprobert
senior tag

Nézd, a felhasználói felület változás és az ikon változás egy Win7->Win10 és egy Win7-> Linux Mint váltás esetén körülbelül ugyanakkora.
Ugyanúgy 3 nap megszokni hogy sötét a tálca, és a startmenü kicsit máshogy néz ki.

Sőt, még azt is ki merem jelenteni, hogy egy fokkal jobban hasonlít a Linux Mint felülete a Windows7-re, mint a Windows10.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#62) Amerigo57


Amerigo57
őstag

+1
Lacika112
"Sok cégnél még win98 van, baromi egyszerű az oka!
Ált egy olyan gépet vezérel, felügyel, kezel stb amire anno íratott a cég egy szoftvert és a karbantartást is halasztják amíg lehet mert annyi pénzt termel."
+1
lemusz
" Valószínűleg az utolsó olyan oprendszer volt, ahol a felhasználó úgy érezte ténylegesen ura a gépének.

(#63) joey04 válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#64) K0vasz válasza paprobert (#50) üzenetére


K0vasz
aktív tag

nagyon rápörögtél erre a spyware-re... ez amúgy az, amit már a telepítés során ki lehet kapcsolni egyetlen kattintással?

(#65) wintikek


wintikek
tag

Nem tudom nektek milyen windows van a gépeteken, én ha egy drivert befrissítek az biztos nem rak vissza régebbit.
Se törölt bloatwaret nem pakol vissza, semmi.

Ezt az adatok lopását meg kiszolgáltatottságot hagyjuk már otthoni felhasználói szinten.
A google mennyivel jobb? Vagy úgy igazából bármi az online világban? Felőlem szolgáltassák ki, kapjak személyre szabott reklámokat stb, hót nem érdekel.
Akit annyira érdekel és zavarja, váltson nyugodtan linuxra, de social mediat se használjon aztán csak tor + vpn kombóval guglizzatok! Mondjuk a vpn szolgáltatók is simán eladják az "adataidat", de azért a tinfoil hatet fényesítse meg mindenki :DD

Linux-szal meg sok szerencsét mindenkinek aki esetleg néha szeretne játszani, windowsra optimalizált kreatív szoftverekkel alkotni. Hiába a wine stb.

[ Szerkesztve ]

(#66) 8th


8th
addikt

Jogtiszta win7-em van, a mai napig ingyen frissíthetném arra a xarra de eszemben sincs. Sorry. :DDD

(#67) paprobert válasza K0vasz (#64) üzenetére


paprobert
senior tag

Nem. Ez az, amit nem lehet kikapcsolni.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#68) Armagedown válasza wintikek (#65) üzenetére


Armagedown
őstag

Van egy kis különbség a Google és a MS között.
A Google szolgáltatásai ingyenesek a reklámokért és a szokásaidért cserébe, a MSnak viszont minkettő kell, pénz a rendszerért és az adataid is.
Az adatkiszivárogtatás pl nem elfogadható, ahol dolgoznak a géppel, ott szükség van a gép teljes teljesítményére, ne lassuljon már be a telemetria futása miatt.
Nem tudom milyen csoda Windowst használsz, de a tényeket talán nem kellene letagadni, a Windows mindig feltelepíti az általa jónak találd drivert, még ha régebbi is, mint a telepített.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#69) Televan74 válasza 8th (#66) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem szar, csak kicsit másabb! De ha vízzel felhígítjuk még lehet fos! :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#70) Garada


Garada
őstag

Az egyik kedvenc OS-em volt, azóta már egész megbékéltem a 10-es rendszerrel.
Sajnálom, hogy kihátráltak belőle és ezt az új vonalat követik.

(#71) PuMbA válasza Armagedown (#68) üzenetére


PuMbA
titán

"Nem tudom milyen csoda Windowst használsz, de a tényeket talán nem kellene letagadni, a Windows mindig feltelepíti az általa jónak találd drivert, még ha régebbi is, mint a telepített."

Nekem se telepít fel magától drivert a Windows 10, mert általában mindig felrakom a legújabb VGA drivert, illetve alaplap drivereket, de sose cseréli ki vagy szedi le. Van egy 2003-as firewire kártyám, aminél lecseréltem a Windows által felrakottat, annál kb. 1 évente kicseréli, de észre se veszem.

"Az adatkiszivárogtatás pl nem elfogadható, ahol dolgoznak a géppel, ott szükség van a gép teljes teljesítményére, ne lassuljon már be a telemetria futása miatt."

Nem is lassul, hiszen nem lassabb a Windows 10, mint egy régebbi Windows 7.

[ Szerkesztve ]

(#72) Piftuka válasza Silεncε (#57) üzenetére


Piftuka
veterán

Én ugyan WinXP-ről beszéltem, de mindegy... Legyen hát opcionális! Akinek olyan kell, vásárolhasson visszafelé kompatibilis disztribúciót.

Vagy legyen a Win10-ben egy olyan "Virtuális OS modul", ami garantáltan megoldja a korábbi szoftverek futtatásának problémáit.

A Mars bolygóra robotot küldtünk, és inenn a Földről irányítottuk éveken keresztül... Ahhoz képest megvalósítani egy ilyet összehasonlíthatatlanul egyszerűbb feladat volna. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#73) junior11


junior11
veterán

Megy a show látom :D Szarawindóztíz meg az Edge is...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#74) #04824576 válasza paprobert (#61) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem csak a felhasználói felületről van szó. Az egész mappastruktúra, az egész alkalmazásstruktúra, az egész UI, alap működésbeli különbségek miatt teljesen más.

A linux az alapvetőnél komolyabb informatikai ismereteket igényel, ez tény. Sosem mondanám, hogy a linux rossz, mert kétségtelenül van, amiben jobb. De az átlag user-ek többsége soha nem fog áttérni linuxra.

(#75) Armagedown válasza PuMbA (#71) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem tudom, hogy próbáltad-e régi videokártyával, pl Radeon Hd 4890el, azzal nem jó az a driver, amit a Win telepít és rá kell eröltetni egy régebbit, mert ha nem teszed, kifagynak a játékok egy idő után.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#76) totron


totron
addikt

Mégegy szavazat a letisztult és elmebaj-mentes Windows-használat mellé: mindenki kedvére bohóckodhat a szűnni nem akaró szarcunamival Win10 alatt, Win7=chill és stabilitás és unalmas megszokottság. Minden másra ott vannak a bejáratott érvek a "haladás" felé.

(#77) Armagedown válasza totron (#76) üzenetére


Armagedown
őstag

Milyen haladó dolgokra gondolsz?A csempe designra, amivel belopta magát a mobilfelhasználók és fejlesztők szívébe és piacvezető lett azzal a koncepcióval? :))
Ami új, nem feltétlenül jobb, mint a régi.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#78) totron válasza #04824576 (#74) üzenetére


totron
addikt

Anyámat átszoktattam linuxra (hoppá). A Képek mappa struktúrában elfoglalt helyét ugyanúgy nem tudja, mint ahogy XP alatt sem tudta. Használni tudja. Ennyi.

(#79) #04824576 válasza Piftuka (#72) üzenetére


#04824576
törölt tag

"Vagy legyen a Win10-ben egy olyan "Virtuális OS modul", ami garantáltan megoldja a korábbi szoftverek futtatásának problémáit." Virtuális gép + régi oprendszer. Annál jobb nem is kell erre a célra.
Olyan minimális azoknak az embereknek a száma, aki olyan software-t használ, ami nem fut el legalább egy win 7-en, hogy nem fogják ezért feleslegesen teleszemetelni az OS-t. Meg nincs értelme bele energiát fektetni sem.

(#80) #04824576 válasza totron (#78) üzenetére


#04824576
törölt tag

Oké, de mit csinál? Facebook-ozik? Arra bármilyen oprendszer jó. Egy egyszerű Chrome OS is. Azért átlag felhasználó alatt nem erre gondoltam.

(#81) Pyrandus válasza #04824576 (#38) üzenetére


Pyrandus
tag

Gépem régi. Régi és jó. Lenovo Thinkpad x61s.
Próbáljam rétenni a Win10 Home-ot? Menni fog?
Kösz.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#82) totron válasza Armagedown (#77) üzenetére


totron
addikt

Minden haladás és innováció, amire rá van mondva! :) Nem a próbálkozással van a bajom egyébként, az egér is ösztöne és a csillagállás szerint fúrja lyukait a vályogfalba. A nép birkaságával és a vállalati kommunikációval van, mint borsó meg a héja, egymásra vannak találva, lehangoló gyönyörűséggel. Több "megpróbáltuk, ez nem jött be" irány kellene. Nem így működik persze. Ehelyett a "minduntalan előre haladunk, akkor is, ha hátra, a hátra az új előre, felejts el minden bosszúságot, indokolatlan változást és menet közben eltűnt adatot, ezekkel munkaidődbe szorgosan beintegrált holtidőt és agykuki-folyamot, ezek is teljesen természetes, az univerzum entrópikus folyamatainak elidegeníthetetlen részei". Biztosan áldás a rövid politikai/felhasználói emlékezet. Enélkül nagyon sok termék nem működne.

(#83) PuMbA válasza Armagedown (#75) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon régi gépeknél tényleg szívás, azokra jobb a Windows 7 :)

[ Szerkesztve ]

(#84) zorzy4 válasza Pyrandus (#81) üzenetére


zorzy4
őstag

Menni fog. Nekem egy intel atom gépen megy 2 gb rammal a win 10, ráadásul a 64 bites.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#85) totron válasza #04824576 (#80) üzenetére


totron
addikt

Munkában használja prezentációra, tematikus anyagok keresésére, kidolgozására. Tán még jelentéseket is ír, nem látok bele. Azt mondja megy minden, kézre áll. Mondom jó. Király.

(#86) wintikek válasza Armagedown (#68) üzenetére


wintikek
tag

Ok, fizetős, aláírom.

Az adatkiszivárogtatás azért elég tág fogalom és egy erős kifejezés.
Nem mindegy hogy üzleti titkok 3 fél számára kiszivárogtatásról beszélünk/jucika otthon bankolt és szemét ms továbbadta a banki adatait, harmadik félnek cakkumpakk ki lett adva a személyes adataidból bármi a kizárólagos beleegyezésed nélkül (számomra ez számít adatkiszivárogtatásnak), vagy pedig diagnosztikai adatok továbbításáról fejlesztőknek stb.

Én nem tagadok tényeket, de ne haragudj ha nem kezelek tényként valamit, mert te azt mondtad. Van otthon 4 PC, folyamatosan vannak frissítve és ha én felteszem a legújabb LAN/nvidia bármilyen drivert még egyszer nem találkoztam olyannal hogy downgradelte volna a win update pedig jó pár éve win10 van mindegyiken. Kettőnk között az a különbség, hogy én ezt nem kezelem tényként és tőled se várom ezt el.

De részemről le is zártam a dolgokat, mert tudom hogy valaki elvből utálja a ms-t, senkit sem akarok meggyőzni. Azt is tudom, hogy nem szentek, de messze nem ők a sátán megtestesülői aminek páran szeretnék beállítani. Én használom tovább elégedetten a win10-et, písz :)

(#87) Armagedown válasza Pyrandus (#81) üzenetére


Armagedown
őstag

Nincs az integrált GPUjához rendes driver, emiatt nem lesz rajta túl gyors, ssd nélkül pedig szinte kötelező hozzá.
Hasonló hardverű Hp 6710b-n lassabb, mint a Windows 7.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#88) Bounti


Bounti
aktív tag

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#89) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Jelenlegi és régebbi windowsok részesedése:

forrás: [link]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#90) Qkackca válasza lemusz (#59) üzenetére


Qkackca
őstag

Ez egy frappáns megfogalmazás. :R

Kár érte, szerintem egy elég jó rendszer (volt), a windowsok között mindenképp.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#91) #04824576 válasza wintikek (#86) üzenetére


#04824576
törölt tag

Én windows 10-et használok, de csak azért, mert azt szeretem, ha felteszek bármilyen programot, vagy játékot, és megy. Nem szeretem a kellemetlenségeket, akkor sem, ha fórumon böngészve 5 perc alatt megoldható. Azon kívül nem szeretnék új kezelőfelületet sem megszokni (és itt most nem csak az asztalra gondolok, hanem a belső működésre is).

Egyébként de, a Microsoft maga a sátán. Csak néhány példa:

- Nem az a baj, hogy adott esetben gyűjthet telemetriát, hanem hogy nem lehet kikapcsolni. Sőt, volt róla nem egy fórumtéma, hogy egy időben elméletben teljesen kikapcsolható volt, de többen is megfigyelték, hogy ha teljesen kikapcsolták, a hálózati forgalmat figyelve kiderült, hogy akkor is monitoroz.
- Nem az a baj, hogy adott esetben lehetnek reklámok, adware-ek, bloatware-ek a windows-ban, hanem hogy emellett ha jogtiszta windowst szeretnél, elég szép összeget kell fizetned érte. Ha lenne egy fizetős változat sallangok nélkül, meg lenne egy ingyenes, amit teleszarnak mindennel, szerintem senkinek egy szava nem lenne ellene.
- Nem az a baj, hogy balf...ok a microsoft-os fejlesztők, vagy b...nak rendesen letesztelni egy frissítést, mielőtt kiadják, és ezért szétb...a a rendszert, hanem hogy emellett a home verzióban automatikusan települnek a frissítések, akár akarod, akár nem.
- Nincs baj a csempés felülettel sem, mert van, akinek bejött. A gond csak azzal van, hogy erőszakosan rá akarták kényszeríteni mindenkire. Ennél már rájöttek, hogy nem volt jó ötlet, a többi problémánál is rájöhetnének, és akkor össze is tudnának hozni valami használhatót, amit senki nem szid.

A probléma a kib...ott agresszív stílusukkal van, ahogy rá akarják erőszakolni mindenkire a hülyeségeiket, és megmondani, hogy mit szeressünk, és mit akarjunk. Az egyetlen szerencséjük, hogy a linux sokaknak nem alternatíva, leginkább azért, amit az első bekezdésben írtam, mert ha az lenne, akkor már rég a süllyesztőben lenne a windows. Senki sem használná.

[ Szerkesztve ]

(#92) siposz válasza Armagedown (#68) üzenetére


siposz
aktív tag

Nálam nem home hanem PRO van, nem vettem észre hogy magától rakosgatná a drivereket.

Ellenben plusz pont a win 10-nek, hogy amikor az nvidia elbaszta az új drivert (és másfél óra után végre rájöttem, hogy mi a probléma), akkor egy kattintással vissza tudtam rakni az előző verziót.

(#93) #52931072 válasza paprobert (#50) üzenetére


#52931072
törölt tag

Nekem nem okozott gondot az átállás, jó volt a 7, de a 8.1 -el sem volt semmi bajom. A 10 éves Tescós webkamerám is műkszik. :DD a 20 éves Unreal Tournament GOTY is simán feltelepül 10-re és szépen fut.

(#94) Armagedown válasza siposz (#92) üzenetére


Armagedown
őstag

Tehát ha veled még nem fordult elő, akkor ilyen nem is történhet meg? :N

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#95) Polesz válasza #04824576 (#91) üzenetére


Polesz
addikt

Azon kívül nem szeretnék új kezelőfelületet sem megszokni (és itt most nem csak az asztalra gondolok, hanem a belső működésre is).

Még jó hogy folyamatosan változik a belső és a külső is ;)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#96) siposz válasza Armagedown (#94) üzenetére


siposz
aktív tag

Te kérdezted, hogy milyen csoda windows nem csinál ilyet. Az én win 10 prom nem csinál ilyet.

(#97) raskolnikoff válasza Armagedown (#32) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Sajnos ez a szomorú igazság.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#98) Márton


Márton
nagyúr

"az adott számítógép egyes komponenseihez nem feltétlenül van Windows 10 alatt is jól működő eszközillesztő, itt persze már viszonylag régi gépekről beszélünk."

Nem feltétlen. Hogy csak egyet említsek nagy hirtelen: 3D vision.
Fényévekkel jobban működik a 7-es alatt 1660Ti kártyámmal, mint a 10-esen..
Egyetlenegy ok miatt van fennt a 10 is: VR. Nem VR-oznék, eszembe nem jutna 10-re lépni.
Rémálom.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#99) Rnini91


Rnini91
újonc

Sziasztok!
Olvasva a hozzászólásokat akkor nem gáz csak ijesztgetik az embert hogy hú de veszélyes így netezni?
Ez az egész csak egy kamu hogy a Windows jót kaszáljon ezen az egészen??
Akkor nem dobnám ki a régi gépem,én gyűlölöm a Win10 fagy,soha nem jó szemben a Win 7el....Ja és baromi macerás mindent megtalálni rajta... Ti mit javasoltok?

(#100) junior11 válasza Rnini91 (#99) üzenetére


junior11
veterán

Biztonsági frissítéseket az otthoni felhasználok tudtommal ma kapnak utoljára. Böngészők még egy jó ideig támogatják a rendszert.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.