Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) arnyekxxx válasza ubyegon2 (#386) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Tudod nem csak az a 2 állapot létezik, hogy minden felületen fikázol valamit vagy a homlomlokodra tetoválod a nevét egy nyíllal átlőtt szív társaságában és esténként térdrebolrulva elmorogsz egy imát köszönetképp.

(#402) #04824576 válasza guftabi96 (#399) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ki mosdatta? Épp arról volt szó, hogy tele van előtelepített sz...rokkal.
Am sok téves dolgot soroltál fel.

- "teljesen jó beépített védelmi szoftver": Max. olyanoknak jó az, akiknek a géphasználat kimerül a facebook + film/zene + megszokott játékok kombóban, és nem akarunk nekik vírusirtókkal foglalkozni. Mert am aktív géphasználat mellett még mindig egy hulladék. De egyébként állítom, még ők is jobban járnak, ha inkább felteszünk nekik egy ingyenes Avira-t mondjuk.

- "a Chromium alapú Edge is szerintem jó lépés": Nos, abban is kb. a chromium motorra váltás az egyetlen értelmes dolog. De az nem az ms érdeme. Am az is egy hulladék.

- "ingyenes frissítés korábbi rendszerről": Ez már régen nincsen. Csak az elején engedték a gyorsabb terjedés miatt, ma már nem tudsz korábbi rendszerről ingyen frissíteni win10 termékkulcs nélkül.

(#403) #04824576 válasza totya694 (#400) üzenetére


#04824576
törölt tag

Mikor szedtél le utoljára win10 telepítőt? Mert a frissebb kiadások már nem hajlandóak telepítés után offline fiókkal indulni. Mindenképp online fiókot kér, majd "kedvesen" hozzáteszi, hogy ha nem kell, akkor majd az indulás után kijelentkezel.

(#404) dagonya válasza #04824576 (#403) üzenetére


dagonya
aktív tag

nem, mindegyik telepíthető offline fiókkal

(#405) #04824576 válasza dagonya (#404) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ugyanaz a kérdés: Mikor szedtél le utoljára win10 telepítőt?

(#406) dagonya válasza #04824576 (#405) üzenetére


dagonya
aktív tag

a szerdán letöltött 1909-es megfelel?
direkt külön lenyúztam egyet, mert a rendszeresített telepítőim használatban is voltak, meg azok gpt-k. egy régebbi laptopra kellett egy mbr telepítő, nem volt kéznél iso, ms oldalról töltöttem le, csütörtökön telepítettem. offline fiókkal.
de eleve hülyeség amit mondasz, az azt jelentené hogy kizárólag élő netkapcsolattal lenne telepíthető a windows ...

(#407) ubyegon2 válasza arnyekxxx (#401) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudod nem csak az a 2 állapot létezik

Na várjunk, akkor most csak elismered, hogy ez a két állapot azért valóságos létezéssel bír? OK.
Igen, hallottam már én is árnyalt képekről meg több színű dolgokról, hogyne. Talán már óvodás koromban. ;)

Szóval lehet utálni az Winx-et.

(#408) arnyekxxx válasza ubyegon2 (#407) üzenetére


arnyekxxx
veterán

te akarod a világot ezen az 1 biten ábrázolni

(#409) guftabi96 válasza #04824576 (#402) üzenetére


guftabi96
addikt

Félreértetted. Én is ezt írtam, hogy tele van ilyen vackokkal az előre telepített rendszer.
Ezért is írtam, hogy biztos délibáb és csak mi látjuk (mert úgy tűnik, hogy más nem).
A hsz további része már mindenkinek szólt, különösen Döglött Rókának és társainak.

Tökéletes védelem nincs. Akik normálisan használják a számítógépüket, azoknak már teljesen jó a Defender.
Nyilván aki az internet legsötétebb bugyraiba látogat, azoknak érdemes komolyabb védelmi szoftvert használnia.
Ettől függetlenül el kell ismerni, hogy sokat fejlődött a gyári védelem és már nem lehet egy legyintéssel elmenni mellette.

Hogy a Chromium motor mennyire hulladék, arról én nem tudok nyilatkozni, mert nem használom. Én inkább a fejlesztők szemszögéből közelítem meg a dolgot, akiknek nem kell egy nem túl népszerű böngészőre is optimalizálni.

Igen, nincs már ingyenes frissítés. És? Volt. Bárki élhetett vele. És nem 1-2 napig.

#KeepFightingMichael

(#410) #04824576 válasza dagonya (#406) üzenetére


#04824576
törölt tag

Mondjuk netkapcsolat nélkül nem próbáltam, de én decemberben telepítettem, és nem lehetett átugrani az online fiók létrehozását. Lehet, azóta visszatették a lehetőséget

(#411) #04824576 válasza guftabi96 (#409) üzenetére


#04824576
törölt tag

1.: Utólag leesett, hogy mire gondoltál.

2.: Nem a chromium motorra mondtam, hogy hulladék. Azt mondtam, az arra való áttérés az egyetlen értelmes dolog az Edge-ben.

(#412) dagonya válasza #04824576 (#410) üzenetére


dagonya
aktív tag

én minden telepítést net nélkül végzek, valószínű ez magyarázza az eltérő tapasztalatokat.

(#413) Frawly válasza totya694 (#400) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ez már a Win7-8-on is így volt, hogy új gépre nem a helyreállító partícióról kell felhúzni a gyári rendszert, mert az tele van szutyokkal, hanem a stock MS-os legfrisebb lemezképet kell felhúzni tiszta telepítésben (tehát nem upgrade vagy ilyesmivel). Ez nagyon sok problémától kímélheti meg az embert. Dettó ugyanez a legjobb megoldás, ha valami nagyobb, verzióváltó évszakos frissítés miatt kell szívni, ilyenkor is sokszor egyszerűbb és gyorsabb egy vadiúj stock rendszert felhúzni, ami már tartalmazza a kérdéses frissítést, a meglévő rendszeren a hibás frissítés akár több órás rollback-je néha csak időpocsékolás.

(#414) arnyekxxx válasza Frawly (#413) üzenetére


arnyekxxx
veterán

azért amikor az embernek tonnányi programja van tonnányi beállítással, nem annyira öröm mindent újratelepítgetni. Egyébként én végigtoltam a w7->W7SP->W8->w8.1->w10 sort ráfrissítéssel és nem futottam bele porblémába.

(#415) CPT.Pirk válasza dagonya (#395) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"a win10 nem attól lesz jó vagy rossz hogy megy-e egy tízéves gépen" - de pontosan ettől. Az a gép egy ismert hardver, ha azon bootloopot okoz egy frissítés, akkor ott gebasz van a rendszerben. Az ex MS alkalmazott Barnacules Nerdgasm videója jól elmagyarázza a probléma forrását: [link]

arnyekxxx: #397 - aranyosan teszel úgy, mintha nem tudnád miről beszélek. :) Armagedown útmutatását kövesd. :K

totya694: jó tipp. Talán nem kell több ilyet csinálnom, de lehet alkalmazom majd. Asus lounge meg hasonló szemétre biztosan sok szüksége van egy low-end laptopnak. :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#416) dagonya válasza CPT.Pirk (#415) üzenetére


dagonya
aktív tag

hát akkor sok kitartást és sikereket kívánok a vintage hardverek 2020-ban történő megfeleltetéséhez.

(#417) CPT.Pirk válasza dagonya (#416) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De érted, megfelel nekik, kiszolgálja az igényeiket. Azért vegyenek újat, mert hibás frissítés jött ki? Eleve azért vették ezt az olcsó gépet, mert nem akartak sokat költeni alkalmi netezésre.

Azt hiszem még mindig nem érted a probléma lényegét.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#418) Armagedown válasza dagonya (#416) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha még működik valami, akkor nem kell kidobni, ha még megfelel arra, amire használják, egy 80zres műanyaghulladék Nes Celeronnal szerelt laptop is hasonló sebességre képes, ezek már nem maiak, de még mindig árusítanak ilyet.
4 GB memóriával és ssdvel még használható, igaz sietni nem fog sehova :D

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#419) dagonya válasza CPT.Pirk (#417) üzenetére


dagonya
aktív tag

értem a problémát is, meg a felvetést is. én is nyalomfalom a t400-ast, van is még valahol egy t400s-em és valóban még egy használható gép (lenne). de ha az inkriminált frissítés keresztbe áll a torkán, akkor ennyi volt. a májkroszoftnak az a törekvése hogy a többi sokmillió gépen meg menjen valahogy. se a lenovo, se a microsoft nem mondta soha hogy ezen a gépen megy a windows 10. én is tudok egy csomó gépet amik (szerintem indokolatlanul) szép lassan hullottak ki a windows 10 "fejlődése" során. de ettől még nem kezdek el a win10-re mutogatni, hogy bezzeg mekkora egy szar, mert a világ ÖSSZES gépe nem bootol vele.
az új gépek bootolnak a régiek meg ... régiek.
aki ezt a kockázatot nem veszi figyelembe az rosszul döntött vásárláskor. ha valaki az olcsón megúszás kompromisszumával szeretne netezgetni egy öreg gépen, akkor azt a kompromisszumot is vállalja, hogy a mai friss operációs rendszerek közül nem biztosan megy rajta mindegyik. igen, régebben ment, most meg nem. de oda van írva a termék weboldalára szép nagy betűkkel; windows 10 not supported. viszontlátásra.

(#420) Precorus


Precorus
tag

Ma felment a Pop! Os egy zsugordrivera( :D )
Lubuntut akartam, ismerősebb/tetszetősebb, de black screennel indult, és nem volt kedvem a szórakozni vele.
Pop felment probléma nélkül, install egyszerűbb mint a w10-é. LoL-t a lutris,sal Strongholdot a steam protonnal raktam fel, probléma nélkül megy mind a kettő. Még a Wot, Space engineers a kérdéses. Ha azok is működnek, nagyon keveset leszek win10-en :))
(fejlesztőkörnyezetből minden van linuxra, szóval azon nem aggódok)

Könyvtár == Old-school Netflix

(#422) Necroman_Mk2 válasza Frawly (#396) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

"Amolyan monopol kényszerhelyzetet teremt."
Ami ugye annak volt köszönhető, hogy a kilencvenes években a Windows 95 volt ez első out-of-the-box működő, grafikus operációs rendszer, ahol a felhasználók egyből egy kezelőbarát felületre bootoltak, és nem kellett különféle parancsszavakat memorizálniuk vagy a kézikönyvben keresniük. És emiatt alakult ki PC-n a Windows máig tartó kvázi egyeduralma.
De a hsz többi részét osztom, bár én valamiért az XP-t nem komáltam; 8-as szerencsére csak rövid ideig volt vendég, mert amint megjelent a W10 technical preview, már váltottam is az utóbbira. Funfact: mivel a gépemen aktiválva volt a W8, ezért a retail verzió megjelenéskor nem kellett semmit se fizetnem már a W10-ért.

(#370) guftabi96 E tekintetben mondjuk a régi Windows-ok se voltak jobbak, mert a legtöbb irodai gépre szintén települt a Solitaire, azaz a Passziánsz :N Más kérdés, hogy elvileg volt lehetőség a leszabályozásra, de csak a nagyon elvetemültek éltek vele.
Amúgy ezen "bloatware"-k engem nem különösebben zavarnak, mivel egyrészt nem túl nagyok, rendszertöltéskor nem indulnak el, valamint nem szenvedek helyhiánytól a Windows partícióm sem. Meg ismerni kell a Disk Cleanup "Cleanup system files" opcióját is.

(#421) Cyrin Elég meggyőző. Ha szüleimnek kell cserélni oprendszert, akkor majd lehet élek ezzel a lehetőséggel (-wallpaper).

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#423) #04824576 válasza Cyrin (#421) üzenetére


#04824576
törölt tag

Kipróbáltam. A CinnVIIStarkMenu nagyon nem jól működik. Döglődik az átlátszóság. De lehet, hogy csak azért, mert virtualbox-ban fut a rendszer.

(#424) dagonya válasza Cyrin (#421) üzenetére


dagonya
aktív tag

(#425) #04824576 válasza Necroman_Mk2 (#422) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ha ez lenne az oka, akkor ma mindenki almát használna, mivel a MacOS már létezett a 95 előtt is. A windows 95 nem az első volt, csak valószínűleg jobb.

(#426) Ribi válasza #04824576 (#425) üzenetére


Ribi
nagyúr

Wiki szerint ablakos cucc MAC jött ki előbb 84-ben, míg win1.0 85.
Szerintem inkább az döntött, hogy MAC-hez HW-t is tőlük kell vegyél, míg win felmegy bármire.

(#427) #52931072 válasza #04824576 (#425) üzenetére


#52931072
törölt tag

A macos azért eléggé más tészta, nem árul az alma os-t hardver nélkül. Sokkal kevesebb variánst kell driverezni és x év után ugyanúgy elengedi a kezed az Apple. Nem hiszem, hogy 15 éves macekre mojavét és catalinát akarnak buherálni az júzerek.

(#428) arnyekxxx válasza #04824576 (#425) üzenetére


arnyekxxx
veterán

MacOS 95 előtt is csak Apple gépen ment a megfelelő Apple felár mellett. Ráadásul pl egy Atari ST is '85-től tudta azt, hogy "of-the-box működő, grafikus operációs rendszer, ahol a felhasználók egyből egy kezelőbarát felületre bootoltak, és nem kellett különféle parancsszavakat memorizálniuk vagy a kézikönyvben keresniük. " egyszerűen addigra az ibm pc klónok annyira elterjedtek, hogy az ecceri embernek azok jelentették az Igazi Számítógépet és amit arra gépre csinált az MS az volt a standard.

(#429) Frawly válasza #04824576 (#425) üzenetére


Frawly
veterán

95-ben az Apple Mac nem volt opció. Sok embernél akkor még elvárás volt a DOS-os szoftverek futtatása, meg játékok, amiben a Mac akkor sem állt jól. Emulátorozni lehetett volna, de az akkori max. ~100-150 MHz-es CPU-k meg a 16-64 MB RAM-os konfigok nem voltak elég táposak ehhez. Már pedig csak az emulátor jött szóba, mert a Mac-nak egyik alkatrésze se volt PC kompatibilis, a proci nem x86 volt még akkor, hanem PowerPC, IDE helyett SCSI meghajtók, stb.., meg drága volt már akkor is, szóval egy egész más világ volt, más pénztárcára szabva, külön ökoszisztémaként úgy elkülönítve, hogy PC-vel még véletlenül se legyen kompatibilis. Így se cégeknek, se magánembereknek nem jött szóba.

[ Szerkesztve ]

(#430) #04824576


#04824576
törölt tag

Esetleg van itt olyan, aki rengeteg linuxos icon témát átnézett/kipróbált?
Elkezdtem böngészgetni, de rengeteg van, és jól jönne egy kis segítség a választáshoz.

(#431) ubyegon2 válasza #04824576 (#430) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Régebben próbálgattam ezeket, ma már ami default van, az van fenn....

Az egy dolog, hogy rengeteg themes, icon, etc. van, de a kérdés az, hogy mihez kell? Linuxhoz biztosan nem kell, mert azt nem látod. Amit látsz az a DE azaz a asztali kezelőfelület, azt lehet témázgatni!

Vegyük például a Manjaro-t, ennél is elég sok desktop environment van, kiszúrtam most egy alap kinézetet. Vegyük a KDE felületet és a Gnome felületet, mivel az egyik Qt a másik pedig GTK alapú DE, így ezek külön-külön grafikus elemeket kapnak(kezelik egymás programjait amúgy, de ennyire ne menjünk bele)

Szóval itt a Manjaro plasma(KDE) téma


[link]

Itt pedig a Gnome3 téma


[link]

Ezek komplex témák, több ikonkészlet is van bennük.

Szóval igen lényeges, mit raktál fel!

Én a Cinnamon felületet használom, de a többi DE rendszerbeállításain belül is lehet témákat, ikonokat állítgatni és persze letölteni is. Ha külön szeded le a themes, icon fájlokat, akkor a téma aloldalán le van írva, hová kell bemásolni/kitömöríteni, etc.

Ha viszont tényleg érdekel a Linux és annak témázgatása, akkor a Kezdő Linuxos topikban célszerű ezt a thread-et indítani, nem egy halott Windows topikjában. ;) Ott vannak olyanok is, akik járatosak ebben.

Adapta themes - én ilyet használok. Rendszerbeállításokban lehet letölteni, így a legegyszerűbb...

[ Szerkesztve ]

(#432) #04824576 válasza ubyegon2 (#431) üzenetére


#04824576
törölt tag

Most épp egy linux mint-et buzerálok virtuális gépen. Témát már találtam olyat, ami tetszik. Viszont az alap ikonkészletekben mindben vannak olyan részek, amik tetszenek, meg olyanok is, amik nem. Ha össze tudnám válogatni, az jó lenne, de ennyire nem akarok bele mélyedni. Neten böngésztem ikonkészleteket (egyébként rájöttem, hova kell őket másolni, ennyi gógyim van, szóval nem 0 affinitással vágok bele), viszont akármilyen szempont szerint rendezem a találatokat, nem találok olyat, ami megfelelne. Érdekes, hogy ha népszerűség szerint rendezek, még a top 10 is hót gagyi. Akkor már a gyári ikonkészletek is szebbek. Nem tudom, azok miért tetszenek bárkinek is. Azért itt kérdeztem off módban, mert ide am is irkálok, és írtak ide linuxosok. Gondoltam, rákérdezek, hogy valaki nézett-e át valamikor nagyon sokat, mert akkor nagyjából körülírtam volna az igényeket, és hátha tudott volna ajánlani egy témacsomagot.

(#433) ubyegon2 válasza #04824576 (#432) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK értelek! Sorry, de azért írtam ennyire általánosan és totál nokedli szintet feltételezve, mert ugye fogalmam sem volt az affinitásodról! :D Főleg Wines topikban! :Y

Ikonokat amúgy rohadt régen találtam egy monochrome témához, de azóta sem találom, de gyakorlatilag beállítok egy képen is látható sötét témát az alap ikonnal, aztán elvagyok vele, nekem az a Manjaro kinézet is tetszik, de még nem bíbelődtem vele Mint Cinnamonon, jó az Adapta-Nokto is.

Régebben a noob-ról szedegettem témákat, ikonokat. Meg a Devianart-ról.

[ Szerkesztve ]

(#434) #04824576 válasza ubyegon2 (#433) üzenetére


#04824576
törölt tag

Fent van a wine is. :))
Igaz, megszenvedtem vele, mert ami a winehq.org-on van leírás, az már nem releváns, nem fogadta el a parancsot a terminál, mert átrendezték a könyztárszerkezetet, és nem létezik az útvonal. De aztán kiderült, hogy simán csak ki kell adni a telepítőparancsot, és leszedi magának az alapértelmezett forrásból. :D

Egyébként a gyári ikonkészletekből az "Adwaita" készlet mappaikonjai tetszenek, de az alkalmazásikonjai gagyik. Főleg a start menüben a kilépés és kijelentkezés gombok nagyon bugyuták. Alkalmazásikonokból meg mondjuk a sima "mint-X" készlet ikonjai majdnem mind tetszenek. Csak néhány kivétel van. Szóval ha a kettőt össze tudnám variálni, meg esetleg még 1-2 dolgot kicserélni benne, akkor szupi kis ikonkészlet lenne. Vagy találni neten valami hasonlót, de erről már lemondtam. Azt se tudom, hány oldal van még a listából.

Szerk.: Egyébként kicsit témába is vág, mivel lejárt a win7 támogatása, sokaknak alternatíva kell, és esetleg a linux is lehet az. Én meg úgy semmiről nem nyilatkozom, hogyha nem ismerem legalább alap szinten. Szóval van némi tapasztalatom a linuxokkal. Bár nem túl sok. Ez most így, ahogy összeraktam, még akár használható is lehet. (Egyébként most per pill win10-et használok, már egy jó ideje)

[ Szerkesztve ]

(#435) ubyegon2 válasza #04824576 (#434) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igaz, megszenvedtem vele, mert ami a winehq.org-on van leírás, az már nem releváns, nem fogadta el a parancsot a terminál, mert átrendezték a könyztárszerkezetet, és nem létezik az útvonal.

Na igen, itt már kevés az affinitás, dobni kell az eddigi módszereket, mivel ez nem Windows!
Először mindig a saját csomagok között keresünk rá, ha valamit fel akarunk telepíteni, erre van minden disztróban az ún saját tároló ill amit felveszel manuálisan, egyéb tárolók. (hivatalos, közösségi és a PPA, AUR) Ha itt nincs meg egy adott program, még akkor sem szaladunk a program weboldalára, ez akkor van, ha tényleg sehol nincs meg a csomag vagy kifejezetten olyan verziót akarunk telepíteni, ami nincs a tárolónkban és más megszokott helyeken. Ez viszont már valamennyi jártasságot igényelhet az esetleg felmerülő függőségek kezelése miatt.

A saját tárolós csomagokat roppant egyszerű feltenni, a modern desktop Linuxoknak van Szoftverbolt-ja(a neve ezeknek változó) ott kattingatsz párat és telepíted, valamint van grafikus csomagtelepítő a legtöbb rendszeren és van a legcélszerűbb, a terminalból telepítés, itt van segítség is, ha nem pontosan tudod a csomag nevét és bármi okból nem telepíthető a program, ezt a terminal kiírja. Van még ezeken kívül is más telepítési lehetőség persze, csak a 3 legegyszerűbbet írtam le most.

Egyébként kicsit témába is vág, mivel lejárt a win7 támogatása, sokaknak alternatíva kell, és esetleg a linux is lehet az.

Ebben tényleg igazad van! Nem is off itt ez a téma! :N

[ Szerkesztve ]

(#436) #04824576 válasza ubyegon2 (#435) üzenetére


#04824576
törölt tag

Érdekes am, hogy a honlapon a kompatibilitási listában sok olyan programot találtam, amiket csak régebbi verziós wine-vel teszteltek. Most hasraütésszerűen pl. a powerdvd-t még 1.x-el. A 7.0-át kivéve mindegyik verziója garbage minősítést kapott. Elképzelhető, hogy az újabb wine már rendesen futtatja? A friss mint-re pl. a 4.0.5 ment fel.

(#437) ubyegon2 válasza #04824576 (#436) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na látod, ez egy olyan téma, amihez totál láma vagyok. Szerencsére úgy tudtam magam mögött hagyni a Win7-et, hogy azóta sem volt szükségem Wines programokra, így Wine-t sem ismerem. :N

(#438) #04824576 válasza ubyegon2 (#437) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem baj, ha már így alakult, kipróbálom, és feltöltöm az eredményt. :)

(#439) Precorus válasza #04824576 (#438) üzenetére


Precorus
tag

Nekem Pop! Os-en van Pop Shop(amit fentebb írtak, saját alkalmazás "bolt"), onnan szedtem le a steam-et, lutris-t. Mindegyik felrakta magának a kis dolgait(lutris a wine-t LoL installkor + dependency-ket, steam a protont(ami ugye a valve által módosított wine)), egyelőre Space Engineers volt az, amihez kellett egy python setup scriptet futtatni.
Majd megírnád hogy miket telepítettél, és mik futnak egyszerűen? Hátha akad valami amire szemet vetek. :R

Szerk.: Egyébként legutóbb mikor linuxoztam, még tar.gz-kkel kellett máguskodni. Mostmár rengeteg minden(pl teamviewer) .deb-el jön ki, és next-next-finish típusú installt tesz lehetővé. Én nagyon meglepődtem hogy ilyen van linuxon.

szerk2.: Valaki tudja esetleg, hogy lehet az office365-öt ráhekkelni linuxra? :DDD

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#440) #04824576 válasza Precorus (#439) üzenetére


#04824576
törölt tag

Leírhatom, de egyébként az appdb.winehq.org oldalra töltöm fel a konklúziókat. Tegnap egyelőre csak a powerDVD-t próbáltam ki. Az feltelepült, el is indult, viszont az aktiválásnál nethiányra hivatkozva kilépett. De ennek lehet az is az oka, hogy virtualbox-ban fut a rendszer. Szóval filmlejátszás közben még nem tudtam kipróbálni. Aztán nem tudom, mi lesz még próba tárgya. Majd meglátom.

szerk.: Igazából egész jó szoftverellátottsága van a saját szoftverboltjában, szóval kevés olyan marad, ami csak winre létezik.

[ Szerkesztve ]

(#441) #04824576 válasza Precorus (#439) üzenetére


#04824576
törölt tag

Majd még arra leszek kíváncsi, hogy a widi mennyire működik linuxon, de ez is csak akkor derül ki, ha nem VM-en lesz a rendszer.

(#442) ubyegon2 válasza #04824576 (#440) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha valamit nem talál a Windowshoz szokott user, érdemes az itt említett módszert is alkalmazni.

Most nézem, hogy ez már majdnem 5 éves hsz, nem baj a módszer nem változott.

Még ez a hsz is hasznos lehet, ha valami nincs benne a tárolókban, főleg Ubuntuk és deratívái esetén persze.

[ Szerkesztve ]

(#443) Frawly válasza #04824576 (#430) üzenetére


Frawly
veterán

Ez nem Linuxtól függ, hanem hogy Linuxon konkrétan milyen grafikus felületet használsz. Minden ilyen felületnek meg szokott lenni a weboldala, vagy weboldalai, ahol témákat lehet hozzá vadászni, lehet őket böngészni, népszerűség, pontozás alapján tallózni.

Azt írtad, hogy Linux Mint-et használsz, de tudni kéne azon belül is, hogy milyen grafikus felülettel, Cinnamont, Mate, vagy mi?

Linux alatt a PowerDVD-t felejtsd el sürgősen. Van egy csomó jobb natív linuxos lejátszó, először próbálgasd végig azokat a grafikus Szoftverközpontból.

[ Szerkesztve ]

(#444) #04824576 válasza Frawly (#443) üzenetére


#04824576
törölt tag

1.: Cinnamon

2.: Tudom, hogy vannak natív lejátszók, már átrágtam. Csak kíváncsiságból próbáltam ki. Windows-on az volt az első, ami rendesen tudta játszani az MKV-kat, amikor még minden más lejátszó szenvedett vele. Meg remek utófeldolgozó algoritmusai vannak. Szóval szeretem.

(#445) ubyegon2 válasza #04824576 (#444) üzenetére


ubyegon2
nagyúr


[link]

Linux Mint Cinnamon van a képen :Y Ilyened van? :D

[ Szerkesztve ]

(#446) #04824576 válasza ubyegon2 (#445) üzenetére


#04824576
törölt tag

Igen, már kipróbáltam. :)
Igaz, az az applet, ami a start menü elrendezését változtatja meg, valamiért nem akart rendesen működni, de am meggyőző.
Mondjuk nekem nem releváns, mert ilyen téren nekem a windows 10 is jobban tetszik a 7-nél, a letisztultságával. A cinnamon start menüje is egész tetszetős, főleg egy jó témával.

Nálam per pill így néz ki:

(#447) akaido válasza totya694 (#400) üzenetére


akaido
addikt

Nem volt rajta CandyCrushSoda :F Bontok is egy pezsgőt...🍾

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#448) ubyegon2 válasza #04824576 (#446) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezekkel az appletekkel az szokott a gond lenni, hogy az új verziókhoz igazítás csúszik kicsit, mivel ezt nem a gyári csapat csinálja, hanem közösség és gondolom mielőtt bekerül a disztróba az app, letesztelik. Meg azért natívban másabb, mint virtualban. ;)

Ez a mostani asztalkép elég diszharmónikus! De a lényeg, hogy nagyon könnyen bármilyenre lehet faragni a kinézetét. Nekem mondjuk mindig maradt a Wines alsó paneles elrendezés, ez volt az egyik kedvencem....

(#449) akaido válasza ubyegon2 (#445) üzenetére


akaido
addikt

Na ezt kipróbálom, viruális gépen egyenlőre, aztán "meglátjuk".

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#450) ubyegon2 válasza akaido (#449) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Veszíteni tutira nem veszíthetsz, látod Startup kolléga is virtualban próbálgatja. Igazából annak van hatása, ha olyanoktól hallod, hogy egészjóez, aki Winezett eddig, mert én egyértelműen elfogult vagyok. ;)

Virtualban még nem nagyon próbálta, igaz anno nem volt sok memóriám a gépben, pendrive-ról talán egyszerűbb futtatni. Azért a mai fullos desktop Linuxoknak is kell már memória, szóval nem éri be már 1-2 gigával.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.