Hirdetés

2020. február 18., kedd

Gyorskeresés

(#1) GodGamer5

GodGamer5
(őstag)

Hurrá!!!
Ez a nap is eljött végre. Egy őskövület volt az egész. Nyugodtan megkövezhettek! :DDD

"Régen volt egy SoundBlaster Pro hangkártyám. Jól szólt. Sajna már nem használhatom, mert max a seggembe tudom bedugni. Kár érte."

(#2) tudi13

tudi13
(tag)

Én már sokkal előbb megszüntettem volna a támogatását. Nekem már a 8-8.1 is jobban bevált a maga idejében.

(#3) mcs válasza GodGamer5 (#1) üzenetére

mcs
(veterán)

Ha én azt írom, hogy nem kár érte, akkor sziklával hajítanak meg. :DDD

(#4) keembo

keembo
(tag)

Még egy darabig marad ez a vas és a W7 is számomra, a Picipuhára meg rohadjon rá az összes befőtt (nem mintha eddig felraktam volna a frissítéseket). Talán a Vulkan térhódítása lehet még indok amellett, hogy kitartsak a W7 mellett plusz 1-2 évig, de majd meglátjuk..

(#5) erer1000 válasza mcs (#3) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog (1)

ha én azt írom hogy nem csak hogy nem kár érte, hanem ideje is volt, akkor élve nyúznak meg, és csak majd utána köveznek meg ;]

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#6) Duck663

Duck663
(aktív tag)

Ha már negyede "ragadt" akkor negyedikként, köszönöm szépen jól vagyok Win7-en. Megvárom a Win11-et vagy valamit, vagy Linux.

Na bakker beelőztek... :D

[ Szerkesztve ]

NAVIgre, ez már valami! :) Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10 önmagában.

(#7) snecy20 válasza GodGamer5 (#1) üzenetére

snecy20
(veterán)

Pár éve még a Win7 volt a 'zisten. :)

(#8) lezso6

lezso6
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Holnap kell pezsgőt bontani, mert a Microsoft Edge böngészőmotorja le lesz váltva Chromiumra. A webfejlesztők 15+ éve várnak erre a pillanatra.

STOP RIOS! Állítsuk meg a moderációt!

(#9) zorzy4

zorzy4
(őstag)

Ami a win 7et elbírja az a 10est is. Nem lesz új oprenszer a következő 20 évben, a win 10 kap funkció frissítéseket. De már most is egy nagyon jó rendszer.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#10) Armagedown

Armagedown
(őstag)

Kár hogy nem vitték tovább ezt a vonalat és csak a cloud kliens Windows marad a kiszabott ronda csempéivel és a "Modern" felületével :C
Semmi hasznos újdonság sincs benne.
Ha mégis muszáj telepíteni valakinek, mindig törlöm a sok gagyi bloatware appot.
Eddig minden buildet kipróbáltam, de nem jött át, nem kapott el a must have érzés.
Előtt utóbb viszont ezt a rettenetet kell használnom, addig hátha javítanak valamit rajta.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#11) snecy20 válasza zorzy4 (#9) üzenetére

snecy20
(veterán)

Igen, ezt nyilatkozta még anno a Microsoft, bár azért furcsa lenne ha 2040-ben még a Win10 velünk lenne. :) Picit már az is furcsa, hogy a a Windows 10 az "új oprendszer'', amit még mindig félnek sokan feltenni, holott már van vele 5 évnyi tapasztalat.

(#12) ElEvEn11 válasza Armagedown (#10) üzenetére

ElEvEn11
(aktív tag)

Bizonyára ízlés dolga, de én meg az OSX koppintás szkeumorf felülettől voltam rosszul és a 10-esé sokkal jobban tetszik. A csempéket simán ki lehet kapcsolni, le lehet váltani, shortcut-ot használni, akár csak bill.kombón. Szóval nem értem, ha csak a külső alapján mondja valaki, de nyilván egyéni. :B

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#13) Dark Archon válasza snecy20 (#11) üzenetére

Dark Archon
(addikt)

Vállalati közegben rohadtul nem egyszerű váltani. Egyetlen aprócska példa: egy stancológép szoftveréért 800 ezer forintnak megfelelő összeget kér el a gyártó, hogy Win10 kompatibilis legyen. Röhögve megéri kifizetni inkább a $350-et 3 évre.

S ez csak egy speciális szoftver volt a sok közül.

Dark Archon | i5-8600 - GTX 1060 - 16Gb - Windows 10 x64 | BF4: DarkArchonHUN

(#14) Armagedown válasza ElEvEn11 (#12) üzenetére

Armagedown
(őstag)

Ha egyszer a külsőt látod a szemeddel, és azt csúnyának találod, mint tudsz tenni, akármivel is akarnád modoloni, a következő féléves frissítés törölné, vagy esetleg össze is borul tőle ez az instabil izé.
Mellesleg az igéretek ellenére a régebbi Core2 alapú laptopokon borzalmasan rosszul fut, alacsony processzorhasználat mellett is recseg a hang, de ez még újabb gépeken is előfordul, ilyet a Windows 7 nem csinált.
Hiába gyorsabb a bechmarkokban, ha a való életben más a helyzet.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#15) Lacika112

Lacika112
(aktív tag)

Sok cégnél még win98 van, baromi egyszerű az oka!
Ált egy olyan gépet vezérel, felügyel, kezel stb amire anno íratott a cég egy szoftvert és a karbantartást is halasztják amíg lehet mert annyi pénzt termel.

Nem feltétlen "maradiság" miatt nem térnek át win7 ről se, pl termék könyvelésre íratott szoftver nem fut win10 en...........
Nem fog a cég egy friss szoftvert íratni mikor még csak most járatták be hibamentesre a win7 re íródottat......

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#16) Diabolis válasza snecy20 (#11) üzenetére

Diabolis
(tag)

furcsa, hogy a a Windows 10 az "új oprendszer'', amit még mindig félnek sokan feltenni, holott már van vele 5 évnyi tapasztalat.

Ja, az még furcsább, hogy szinte minden frissítésben van valami szívás :D Hol a nyomtatók, hol fájlok, de valami világszinten nem jó :D

(#17) Fred23 válasza lezso6 (#8) üzenetére

Fred23
(veterán)

Végre belátták, hogy nagyjából csak az használta eddig a böngészőjüket, akiknek ez kötelessége volt (ide értve a webfejlesztőket is).

Megjelenése óta feltettem úgy 2-3 havonként kipróbálni, aztán mindig dobtam is gyorsan. Chromiummal viszont már talán 1 óránál többet is lesz majd a gépen.

(#18) Armagedown válasza Lacika112 (#15) üzenetére

Armagedown
(őstag)

Így van, ami bevált és jól működik, felesleges újra cserélni, ha az nem nyújt többet a réginél.

(#19) pilóta

pilóta
(veterán)

Ma fejezi be? Még csak most kezdődik :D
XP is él és virul még mindig, nálam is van még olyan gép, egy hardverkulcsos lézergravírozó megy róla, köszöni szépen, jól elvan, frissebbel nem működik. Szóval még vagy 10 évig maradni is fog...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) Lord Myn

Lord Myn
(senior tag)

RIP a 10+ éves op.rendszernek (megy a M$ Hall of Fame-be a 3.11, 98SE és az XPSP3 mellé).

VMware-ben azért megőrzöm emlékét... :R

"War does not determine who is right - only who is left."

(#21) GodGamer5 válasza snecy20 (#7) üzenetére

GodGamer5
(őstag)

Sokaknak most is az. :)
Szerintem haladni kell a korral, főleg aki fejleszti is a gépét. :)

[ Szerkesztve ]

"Régen volt egy SoundBlaster Pro hangkártyám. Jól szólt. Sajna már nem használhatom, mert max a seggembe tudom bedugni. Kár érte."

(#22) lemusz

lemusz
(addikt)

Valószínűleg az utolsó olyan oprendszer volt, ahol a felhasználó úgy érezte ténylegesen ura a gépének.

(#23) LurkerSheik

LurkerSheik
(aktív tag)

Win 7-re kevés időm maradt, mikor váltottam xp-ről, mert kezdetektől használtam win8, majd 8.1 és 10-et. Sose volt kirívó esetem ami az ex oprendszereken ne fordult volna elő.
win 8 fura volt eleinte a csempékkel, de nem sírtam tele a párnámat.
win 10 is lehetett volna simán Win X is csak, hogy... ;]

A gyerek szájából vették ki...

(#24) Lord Myn válasza lemusz (#22) üzenetére

Lord Myn
(senior tag)

Így igaz, pl a 1909 pár napja fogta magát és néhány bejegyzést ad-hoc módon törölt a Start menümből... Ha már a W10 jobban tudja nálam (is), mit kell csinálni, legalább jól csinálná. :W

"War does not determine who is right - only who is left."

(#25) forgonati válasza lemusz (#22) üzenetére

forgonati
(őstag)

Pontosan. Ezért is fog nálam is megmaradni még pár évig.

Keelah Se'lai!

(#26) Narxis

Narxis
(nagyúr)

Nálam biztos, hogy nem, szüleim gépén marad pedig az még XP-vel került használatba de 10-est már nem akarok ráerőszakolni, teljesen jól működik 7-el is.

(#27) cskamacska válasza Armagedown (#18) üzenetére

cskamacska
(addikt)

Ez azért így nem igaz, a Win7SP1 akkor is 9 éves oprendszer, hogy ha az utódai rosszul sikerültek.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#28) GreatL

GreatL
(aktív tag)

Windows 10 2004-ről tekintek vissza rá... korának jó cucca volt, egy kipatkolt Vista ami két kellemetlenségtől meg tudta menteni az embert így visszatekintve (Vista+Win8akármi).

Intel Core i7-9700K | Giga RTX 2080 Ti WF OC | Xiaomi Mi 9

(#29) ntomka válasza lezso6 (#8) üzenetére

ntomka
(veterán)

Akkor holnaptól a Safari az új IE.

ツ Headphones on - World off

(#30) Lacika112 válasza Armagedown (#18) üzenetére

Lacika112
(aktív tag)

Így ahogy mondod.

Kilövik a gépet, win10 instal, minden pöccre működik szoftverezés után - 10 milla profit, És itt jön a poén, nem működik! Persze nem cserélgetik le sokan 10 milla buktákkal, a szoftvereket (gépenként!) Mindenki otthoni felhasználókból indul ki.

Egy kicsi cég is vagy 50-100 win7 gépet üzemeltet egy multi? Persze nem mind termelő gép! De marisnak a logisztikán feldobják a win10 et és nem tudja mit kell könyvelni mert nem tudja megnyitni az erre írt szoftvert.

A win10 mindig "új oprendszer" lesz, ahányszor frissítik annyi baki van, te max idegbajt kapsz otthon újra kell raknod a rendszert, céges környezetben brutális kieséseket okozhat.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#31) prolad válasza lezso6 (#8) üzenetére

prolad
(őstag)

Mindenkinek egységesen? Vagy ez még csak a Beta?

Jó kis rendszer vot a Win 7, de mostanra már összekapalálták annyira a Win 10et, hogy a többségnek jó legyen.

(#32) Armagedown válasza prolad (#31) üzenetére

Armagedown
(őstag)

Csak ideiglenesen jó, mert akármelyik frissítés elronthatja.

[ Szerkesztve ]

(#33) erer1000 válasza lemusz (#22) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog (1)

wtf? :) ezt kifejtenéd bővebben?

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#34) paprobert válasza erer1000 (#33) üzenetére

paprobert
(aktív tag)

Kifejtem én:

A Win10 spyware-telemetria 5 év után is megengedhetetlen, Candy-Crush továbbra is települ (kész vicc), frissítéskor eltűnő programok még mindig borsot törnek az ember orra alá.

Ezeket mind a Microsoft akarta, és akarja. Ezek nem a felhasználókat szolgálják. Ez ellenünk van.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#35) PuMbA válasza paprobert (#34) üzenetére

PuMbA
(félisten)

"A Win10 spyware-telemetria 5 év után is megengedhetetlen"

Ezt már a Windows 7-be is belerakták egy frissítés keretében :)

[ Szerkesztve ]

(#36) paprobert válasza PuMbA (#35) üzenetére

paprobert
(aktív tag)

Most ennek akkor örülni kell, vagy mi?

Te tudsz mosolyogni ahhoz a tényhez, hogy nem csak a legfrissebb termékében felhasználó ellenes a Microsoft, hanem visszamenőlegesen a korábbi operációs rendszerekről is lapátolja ki a felhasználók adatait?

[ Szerkesztve ]

(#37) prolad válasza Armagedown (#32) üzenetére

prolad
(őstag)

Fene tudja, teleptettem pár gépre+ van a családban pár gyárilag azzal érkező gép, szerencsére egyikkel sinc probléma (az egyik már 4 éve újra se lett húzva). Itt a munkahelyen se panaszkodnak az emberek a Win 10-re. Persze vannak hibái, driverekkel szeret néha összekadni és nekem asztali gépen még mindig valamelyik 18-as build van és nem dobja fel a frisstést, talán nem is baj.

(#38) Startup

Startup
(tag)

Azt megértem, hogy egyesek ragaszkodnak a windows 7-hez, puszta szentimentalizmusból (mert am engedve a nyomásnak, a windows 10 egy ideje nem erőlteti a csempés designt, csak mint választható alternatívát, szóval ez már nem lehet indok), de aki pusztán azért nem vált windows 10-re, mert a gépben valami olyan régi, hogy nincs hozzá windows 10 driver, az meg is érdemli. Ahhoz azért igen korosnak kell lennie a gépnek.

(#39) Televan

Televan
(veterán)

Már öt ember gépét kellett frissítenem Win10 -re. Sokan eléggé befostak a Windows 7 támogatás lejárta miatt. Én eddig csak jól jártam vele. :)

Eladó a tudásom és az időm! De sajnos megfizethetetlen!

(#40) Startup válasza lezso6 (#8) üzenetére

Startup
(tag)

Edge? Az mi? Ja, tudom, az a világ új legjobb böngészője...
...más böngészők letöltésére. :D
Másra nem jó az a hulladék. Akármilyen motor van benne.

(#41) Startup válasza Armagedown (#10) üzenetére

Startup
(tag)

Mondjuk ez az egy, ami engem is zavar a windows 10-ben. A rengeteg előtelepített f...szság. Egy fizetős oprendszertől elvárná az ember, hogy legyen belőle tiszta, sallangmentes változat. Ebben meg ha le is törölsz valamit, frissítéskor visszamászik.
Ettől eltekintve ma már használható rendszer.

(#42) Armagedown válasza Startup (#38) üzenetére

Armagedown
(őstag)

Mindenki akkor cseréli le a gépét, amikor jónak tartja, nem kell más zsebében turkálni.
A tapasztalatok alapján amúgy vannak 2. , 3. generációs mobilprocesszorok is, amiken frissítés után összeomlik a Winx (ilyen pl a Hp Elitebook 8570p), mert valami driverek gubanc van, azok a gépek még bőven jók, ha az akkor közép- vagy felsőkategóriás processzor van bennük és elég memória.
Amúgy mit értesz ez alatt ,hogy a MS nem erőlteti a csempés designt, ott vannak a legfrissebb buildben is és az ablakok széle továbbra is szögletes.
Sok böngészőt kipróbáltam már, de az Edge tűnt eddig a leggyorsabbnak, gyorsan betöltődnek vele az oldalak.

[ Szerkesztve ]

(#43) Fecogame válasza zorzy4 (#9) üzenetére

Fecogame
(addikt)
LOGOUT blog

Azért vannak benne erős bug-ok, pl. a hálózati meghajtókat nem csatolja fel automatikusan rendszerindítás után.

Scriptet kellett rá írnom, hogy megoldjam. És nem, az MS se tudott rá megoldást mondani.

Lassú mobilinternet? LTE/4G antennák, raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#44) PuMbA válasza Startup (#41) üzenetére

PuMbA
(félisten)

"Ebben meg ha le is törölsz valamit, frissítéskor visszamászik."

Én egyszer letöröltem őket 3 éve és egy sem mászott vissza frissítéskor :) Gyári Windows 10 és nincs Windows 10 birizgáló szoftver felrakva nekem.

[ Szerkesztve ]

(#45) azbest válasza snecy20 (#11) üzenetére

azbest
(nagyúr)

"még mindig félnek sokan feltenni, holott már van vele 5 évnyi tapasztalat."

Ez így nem igaz. Attól, hogy nem változtatják a windows nevét és a számát, még nem ugyanaz a windows van 5 éve. Valójában már a 10edik major verzió jön ki hamarosan, mindegyik olyanváltoztatásokat hozott, ami eltört kompatibilitást szoftverrel és hardverrel.

win7 kapcsán az lehet még érdekes, hogy az embedded változatnak 2021 októbeéig van kiterjesztett támogatása. Céleszközökön lehet az fut.

[ Szerkesztve ]

(#46) Predatorr

Predatorr
(tag)

Jobban értesültek inkább rettegnek, az adathalász, bloatware W10-től, vagy éppen a MS-nak jó pénzért (te veszed meg, nem neked fizetnek) végzett fejlesztői rabszolgamunkától. W7-tel ráadásul a biztonsági programok is jobban együttműködnek, illetve sokaknak kimondottan vonzó lehet, hogy frissítések híján el sem b.sszák a rendszert.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#47) Startup válasza Armagedown (#42) üzenetére

Startup
(tag)

Én csak azért mondtam, hogy ha valaki kizárólag a hardver kora miatt nem vált windows 10-re, az meg is érdemli. Ha más oka is van rá, szíve joga.

"Amúgy mit értesz ez alatt ,hogy a MS nem erőlteti a csempés designt"
Azt, hogy alapértelmezetten van rendes asztalod, tálcád, meg start menüd, ahogy megszoktuk. Nem kell classic shell-el sz...rakodni. A teljes képernyős csempézés, amit annyira toltak, hogy mennyire új, és modern, az meg csak választható plusz, ha valakinek az kell.

"és az ablakok széle továbbra is szögletes"
És az zavar? Ez már csak kinézet. A használhatóságon semmit nem változtat. Nekem kifejezetten tetszik a letisztultabb kinézet. Nem kell az aero. Akinek meg mégis, az külső programmal tud rajta változtatni.

ˇ"Sok böngészőt kipróbáltam már, de az Edge tűnt eddig a leggyorsabbnak"
Nem is a sebességével van a gond. Hanem hogy a Windows-hoz hasonlóan ami kellene bele, az nincs benne, ami meg nem kell bele, az benne van. Plusz akadnak vele bőven instabilitási gondok is, még most is. A kémkedésről nem is beszélve. Marad a jó öreg "Chrome vs Firefox".

(#48) Startup válasza PuMbA (#44) üzenetére

Startup
(tag)

Nyilván nem mind, de van olyan előtelepített program, ami frissítéskor visszaszökött. pl. ami most eszembe jut, az a skype.

(#49) Piftuka válasza Startup (#38) üzenetére

Piftuka
(addikt)

"de aki pusztán azért nem vált windows 10-re, mert a gépben valami olyan régi, hogy nincs hozzá windows 10 driver, az meg is érdemli. Ahhoz azért igen korosnak kell lennie a gépnek."

Igazán kedves jókívánság ez részedről! :)

Én váltok Win10-re; mivel internetezésre is használom a gépet, nem sok egyéb választásom van. Az új gépemre már azt telepítettem fel.

Mindazonáltal én annak örülnék, ha a Microsoft olyan Windows operációs rendszert fejlesztene, amely maximálisan, maradéktalanul kompatibilis visszafelé!

Ugyanis - a félreértések elkerülése végett - az volna a normális.

Tehát legyen az OS a "saját őseivel" kompatibilis. Akár hardver, akár szoftver vonalon.

Engem első sorban az utóbbi érdekel, hiszen számos olyan eredeti játéklemezem van, ami már Win7 alatt sem feltétlenül, ám WindowsXP alatt kifogástalanul működik.

Egyébként ne hidd, hogy annyira "korosnak" kell lennie egy számítógépnek! A Microsoft például képes volt "csodákra" (ami az /in/kompatibilitást illeti) a saját, új hardvereszközei és OS-e vonatkozásában is... XBox PC kontrollerek például...

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#50) paprobert

paprobert
(aktív tag)

Mi legyen, ha vége a támogatásnak?

Aki teheti, annak érdemes lehet váltani pl. Linux Mint-re. Egyszerűbb a váltás, mint az ember gondolná.

A Mint gyors, letisztult, spyware mentes. Jóformán minden böngésző és csevegőprogram van rá, és még játszani is lehet rajta (Steam). :K

Tehát az átlagos igényeket tökéletesen kielégíti.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.