Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sbela


sbela
csendes tag

Nekem egy Leadtek WinFast DTV2000 H tuner kártyám van.

Be is tudom fogni a HD m1, m2-t, de nincs kép. Néztem google,stb.., de okosabb
nem lettem.

Ha valakinek hasonló tuner kártyája van, és tudja a megoldást kérem segítsen.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hmm...

(#52) lorenzen válasza Pizzafutar (#50) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Azonos a kártyáink drájvere.
Itt a legfrissebb.
XP alatt tökéletesen működik nálam.
A legfrissebb DVBDream

Talán a Vista64 a bűnös.

Update:

Vista64, DvbDream, tesztelve, OK! (Ellenőrizd a beállításaidat.)

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#53) AND1


AND1
őstag

Nekem van családtag aki az mtv-nél dolgozik és elmondta, hogy ez egy nagy humbuk. Igen, onnan hd-ben sugározzák, de itthon vissza kell konvertálni. Ennyi a bibi csak.
Majd ha az mtv jövőre átköltözik az új székházba, na majd akkor fog ez működni.

Egy régi PH-s.

(#54) bzoley válasza sbela (#51) üzenetére


bzoley
veterán

Legfrissebb PVR2 van telepítve(2.0.3.7)?

(#55) Pizzafutar válasza lorenzen (#52) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Ellenőrizem a driver verziókat, illetve a DvbDrema verziót, mindkettő a legújabb!

A DvbDream beállításai közt a kártyára mit állítottál be?
Nálam BDA ver. 2.1.0 van.

Esetleg kell még más programot is telepíteni mellé?

(#56) GIJoe


GIJoe
addikt

Ezzel a HD dologgal én is szemezek, egy Skystar HD 2-őt néztem ki,
csak itthon olyan bazi drága :( Külföldi webshopokban jóval olcsóbb :(((

(#57) NoX


NoX
senior tag

Azt tudja valaki, hogy a DIGI.TV is átáll egyből és a HD M2-t adja? Újra kell keresni/beállítani, vagy velük mi van?
Ők egyáltalán digitálisan adnak a nevükhöz híven? A beltéri amit adnak, az digitális? Tehát ki tudom használni, ha mondjuk digitális tv-tunert veszek?

Thx. :R

[ Szerkesztve ]

(#58) lorenzen válasza NoX (#57) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A DIGI jelenleg nem tud HD adásokat továbbítani.
Cserélnie kellene a beltériket.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#59) Pizzafutar válasza NoX (#57) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Egyrészt igen, a digitv is digitálisan ad (az analog műholdas adást indítani régóta nem divat), másrészt a digitv azért is olcsó, mert takarékoskodik a sávszélességgel - kizárt hogy HD-ben adjon, valamint az is, hogy a mai beltéri egységei dekodolni tudják a HD adást.
Az előfizetéses szolgáltatók a csatornákat kódolva adja. Ha megnézed a beltérit, van benne egy bankártya méretű kártya, az a kulcs. Ha DVB-S tv-tunerel akarod fogni, olyant kell venned, ami ezt a kártyát fogadja (CI modul, ha jól tudom).
Gyakran a társaságok összekapcsolják a beltérit a kártyával, azaz a kártya csak abban a beltéri egységben működik. Ilyenkor esélyed sincs a vételre!

(#60) lorenzen


lorenzen
aktív tag

BDA 2.1.0 2.0.0

Alatta:
1 Hauppauge WinTV 88x DVB-S/S2 tuner Demod

A ddreg.bat-ot el kell indítani a program könyvtárában, hogy bekerüljön a reg.adatbázisba a program ditectshow forrásként.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#61) Pizzafutar válasza lorenzen (#60) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Nem megy. Igaz, az enyém DVB-T, de a BDA megegyezik, ettöl meg még működhetne!

A logban ilyet látok:
3078] [DS_MNG]:VideoCodec/GUID:Null (No Video)/{C1F400A4-3F08-11D3-9F0B-006008039E37}
3078] [DS_MNG]:AudioCodec/GUID:Null (No Audio)/{C1F400A4-3F08-11D3-9F0B-006008039E37}
3078] ERROR: ConnectionMediaType Failed!
3078] DS:OK

(#62) NoX válasza Pizzafutar (#59) üzenetére


NoX
senior tag

Nincs gond a vétellel, mert most is gépen nézem.
Hyundai társdekóderes beltérink van, azaz 2db kártya van a beltériben. Egyiket szülők nézik, másikat meg én a gépen. Teljesen külön vagyunk, nekem is, nekik is távirányító, külön beállítások, stb. Tehát mintha 2db beltérink lenne. :K

Kérdés az, hogyha lecseréltem a mostani analóg tv-tunerem egy digitális tv-tunerre, akkor látok-e majd változást az eddigiekhez képest, illetve élvezhetem-e az új M2, meg majd a többi digitálisra váltó csatorna előnyeit? :U

A kártya amit vennék, az DVB-T-s lenne. A DVB-S az micsoda? És mi a -T? :B

lorenzen: Hát ez nagy érvágás... :(( Remélem majd akciósan, vagy ingyenesen cserélik őket.

[ Szerkesztve ]

(#63) lorenzen válasza Pizzafutar (#61) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Beállítások
Videó
Auto Graph
Itt kell beállítani a megfelelő kodekeket.

Vista64 alatt, a DScaler mpeg2 és audió kodek azonnal használható.
A többihez némi kézimunka szükséges. Leírom ha eljutottál az az SD adások vételéig.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#64) lorenzen válasza NoX (#62) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Az érvágás:
A DIGI jelen felállásában nem alkalmas HD tartalmak szétosztására. Mivel olcsó szolgáltató, leghamarabb akkor fog váltani HD adásra, ha a cég növekedése nem lehetséges már a mostani kínálatával.

DVB-C Kábeles digitális műsorszórás
DVB-S műholdas ..
DVB-T földfelszíni ..
DVB-H modil digitális músorszórás
DAB digitális audió műsorszórás

Most a digitálisan sugárzott műsorokat, analóg formában kapod a beltériből.
Ha digitális TV kártyát teszel a gépedbe, sokkal jobb minőségű képet és hangot élvezhetsz, de a DIGI-t nem tudod majd venni a digitális kártyával.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#65) NoX válasza lorenzen (#64) üzenetére


NoX
senior tag

Huh, akkor ezt most nem értem...

A kártya, amit tervezek venni, az DVB-T-s, tehát földfelszíni sugárzásra szakosodott, de a DIGI meg akkor DVB-S-es, mert műholdas.
És ha a beltéri analóg formában küldi tovább a jelet a digitális tv-tuneremnek, akkor abból nem lesz digitális jel... Vagy jelenleg küldi analógban és majd később fogja digitálisan?

Akkor mire vonatkozik az, hogy jobb minőségű képet és hangot élvezhetek? A sima tetőantennán keresztül pl.?

Itt van egy ábra. Ezen látszik, hogy a kártyába majd lehet 1 tetőtéri antennát dugni (analóg) és 1 másik kábelt (analóg/digitális). Így tudok majd e kettő forrás között váltani.

DIGI-t miért nem tudom majd venni a digitális tv-tunerrel? Most is tudom az analóggal.

[ Szerkesztve ]

(#66) lorenzen válasza NoX (#65) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A digi beltériből, csak analóg jelet lehet kiszedni.
A beltéri viszont digitális jeleket vesz a műholdról.
Ha beteszel a gépedbe DVB-S, műholdas digitális vevőkártyát, akkor tudod venni a műholdról érkező digitális jeleket.
A DIGI adását viszont nem tudod nézni, mivel kódolt adást sugároz. A digi beltériben van a kártya, ami visszakódolja láthatóvá az adást. De az a kártya, csak abban a beltériben működik.
Másikba áttéve sztrájkol.

Ha veszel egy DVB-T kártyát, akkor tudod venni (majd) a szabadon fogható földfelszíni digitális tévéket.
Szellemkép mentes, akár 5 csatornás (DD5.1) hanggal rendelkező filmeket is nézhetsz. Feltéve, ha valamelyik adó bevállalja az 5.1-et.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#67) NoX válasza lorenzen (#66) üzenetére


NoX
senior tag

Ahha! Asszem mostmár értem! :K Köszi! :R

Tehát a DIGI.TV-ből most nem fogok tudni jobb minőséget kicsikarni, hiába az új DVB-T képes hibrid (analóg/digitális jelet is vevő) tv-tuner (meg ehhez egyébként is DVB-S kártya kéne, de azzal meg nem működik együtt), mert tőlük úgyis csak analóg jelet kapok egyenlőre a beltériből.
Illetve ez majd egy esetleges beltéri cserével oldható meg, majd ha lesz ilyenre lehetőség...

Azért lesznek majd ilyen szabadon fogható földfelszíni digitális tévék szép számmal idővel, ugye? Mert úgy tudom, az a cél, hogy mindenki arra álljon át, hogy sok ember számára elérhető legyen.
Izé, egyenlőre még csak az m1 és m2 fogható földfelszínin HD-ban, mi?

[ Szerkesztve ]

(#68) NoX válasza NoX (#67) üzenetére


NoX
senior tag

Bár most olvastam valamit és megint megzavarodtam :D

Sat.hu-n a Leállt az M2 műholdas analóg sugárzása - mit tegyek? című cikkben olvastam:

Földi Digitális átvitel (DVB-T): Jelenleg Budapest és Kabhegy vételkörzetében vehető hagyományos antennával és bármilyen földi digitális vevővel, vagy a laposTV-kbe épített DVB-T tunerrel.

Földi digitális HD (DBV-T): Budapest vételkörzetében az UHF 38-as csatornán MPEG4-es, HD vételre is alkalmas földi vevővel SZABADON nézhető. Sajnos a legtöbb LCD TV-be gyárilag beépített földi vevő nem alkalmas a vételre. Ugyanitt már megy az MTV1 HD-s adása is.

Akkor ezek szerint van DVB-T és DBV-T. Tehát a DVB-T kártyámmal mégsem fogom tudni nézni az m1 HD adását, mert ahhoz DBV-T-s kártya kéne? :F
Akkor mit fogok tudni nézni DVB-T-n? :F Mi van ott, ha nem az m1-2 HD?

[ Szerkesztve ]

(#69) Pizzafutar válasza NoX (#68) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Nem, nincs DBV, ez csak elírás.
Szerintem nézz utána a dolognak, pl itt: http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T

(#70) Yoshida válasza NoX (#68) üzenetére


Yoshida
aktív tag

A PC-de vásárolt DVB-T kártya tudja fogni az M1 M2 HD adást, csak program függő. A kártyához adott programnak kell ismernie az mpeg2 illetve mpeg4 kódolást, és a HD jelzés se árt hogy rajta legyen.

Maga a kártya csak átadja a digitális jelet a proginak. (www.lhsite.hu - itt van pár jó cikk erről Bzoley jóvoltából)

(#71) NoX válasza Yoshida (#70) üzenetére


NoX
senior tag

Jaja, ismerem az oldalt.

Egyébként Leadtek tulajdonos vagyok, egy TV2000XP Expert-tel.

Most egy WinFast DTV2000 H-t tervezek venni. Ami szimpatikus benne, hogy két antennát lehet rádugni, és így majd tudom váltani a DIGI.TV-t (analóg jel), meg a tetőantennát (HD digitális adások).
Gondolom a progija, a PVR2-vel menni fog. Meg, hogy a tetőantennán is minden fasza lesz.

Remélem majd minden úgy müxik, ahogy gondolom, és majd az olimpiát nézhetem full HD-ben :B

(#72) bzoley válasza NoX (#71) üzenetére


bzoley
veterán

Ez valóban lényeges szempont. Az összes mostani kártyámon egy darab csatlakozó van csak, mégsem kell kábelt dugdosnom, ha analóg, vagy digit adást akarok nézni. Ezért biztos nem vennék egy régebbi típust. Igaz nem rossz, de még WDM drivert használ.
A PVR2-vel meg a két HD adást egyszerre is lehet nézni akadás nélkül(ha van hozzá géped).

(#73) NoX válasza bzoley (#72) üzenetére


NoX
senior tag

Sajnos csak ezt az egy típust láttam 2 antenna csatlakozóval. Igen, valóban egy kicsit régebbi típus (2006-os kb.), de az újak közül nem láttam hasonlót.

Mit javasolnál akkor, hogy tudjam a DIGI.TV-s kábelről jövő cuccokat, meg a tetőantennáról jövőket egyesíteni 1-be gond nélkül? Az oldaladon ezt a CardMate-et láttam, mint megoldás. Viszont ez ahogy írtad, csak valami Deluxe csomagban van, én meg olyat nem láttam itthon.

Hogyha megoldható az egyesítés hibátlanul, akkor a WinFast DVR3100 H lenne a kiválasztottam :)

[ Szerkesztve ]

(#74) bzoley válasza NoX (#73) üzenetére


bzoley
veterán

A Spéci-nél elvileg van CardMate-es változat. Nekem ilyenem nincs, ellenben van egy 100ft-os "T" elosztóm, faszául működik, minden típussal kompatibilis :)
Az, hogy helytelen megoldás, az más téma.

(#75) NoX válasza bzoley (#74) üzenetére


NoX
senior tag

Hmm, köszi!
Ez a +10dB erősítő jól hangzik :C Remélem gyakorlati haszna is lesz.

Jó megoldás a T! Leleményes :K
Jól sejtem, hogy akkor lényegében mázlid volt a T-elosztóval, mert akár össze is akadhattak volna az adások?

[ Szerkesztve ]

(#76) bzoley válasza NoX (#75) üzenetére


bzoley
veterán

Ha kábelem lenne, lehet hogy zavarnák egymást egy kicsit, a kábeltévések nem feltétlenül örülnének, mondjuk közösítőket is lehet kapni. Én szobaantennázok.

(#77) Hunter2


Hunter2
addikt

Az tök jó hogy elindult földfelszinen is a kisérleti HD adás, csak a hatókört is növelhetnék közben.A dvb-T HD az full HD ?

[ Szerkesztve ]

(#78) lorenzen válasza Hunter2 (#77) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Egész pontosan HD1080i. A Full HD-nak megfelelő felbontás.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#79) Hunter2


Hunter2
addikt

most néztem a screenshotokat, remélem a későbbiekben az adás jobb lessz vagy csak a tv tuner miatt ilyenek a képek?

(#80) lapa válasza Hunter2 (#79) üzenetére


lapa
veterán

erősen felskálázott a kép még. az első rendes hd forrás akkor az olimpia lesz ha jól értem.

én meg akkor veszek egy dupla fejet astra+hotbirdre, és a jelenlegi Skystar 2 lehozza nékem a jót mert nem DVB-S2 lesz a jel? jól értem ezt?

egy tányérszaki tudná vázolni röviden a szükséges lépéseket, ha most egy ex-upc direct tányérom van az Astrára irányítva?

jól értem ugye, hogy egy koax elég és a fejben kapcsolgat a vevőkártya?

(#81) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Jól gondolom hogy ez nem alkalmas ennek a fajta adásnak a vételére? Mert nekem egy ilyenem van, meg egy évek óta nem használt lavor a tetőn.

(#82) bzoley válasza Madárpók (#81) üzenetére


bzoley
veterán

Jól gondolod. Max rákötheted egy beltérire, de az már nem ugyanaz.

(#83) koliz1


koliz1
tag

Sziasztok
Elég ütős :C volt olimpia megnyitója az m2 hd dvb-s tehát tányérral ,ill dvb-t az m1hd n ill az m2 hd
Pioneer pdp-lx5090h típusú plazmán ill Loewe individual compose 52" lcd tv mindkettőben van sat tuner és mpeg 4 es dvbt tuner hd képes a loewe a beépített vinyora még rögzíteni is tudja de a pioneer plazmán messze jobb volt a kép. És végre real 16:9 a kép .

üdv

[ Szerkesztve ]

(#84) NoX


NoX
senior tag

Ez elképesztően szép!

Lecseréltem az analóg tv-tunerem egy DVB-T képesre.
Egy picit szenvedtem a beállításokkal, meg hogy minden fasza legyen, de nagyjából sikerült. Kodekekkel elég sokat kell szenvedni, és még így sem vagyok biztos, hogy jók a beállításaim... na mind1. Majd valaki biztos ír egy jó cikket, hogy mik az optimális beállítások.

Elég nagy a gépigénye is sajna, azt kell, hogy mondjam :((( 3,4GHz HT P4, 2giga ram, 7600GS, néha beszaggat, mást mellette nem igazán lehet csinálni, hardveres gyorsítás nélkül élvezhetetlen lenne... 100%-os proci kihasználtság:( Pedig videókártya támogatja a HDTV-zést.

Nem akarom elvenni a cikkíró kenyerét, de megosztok néhány screenshotot kis méretben.


Harcművészek


Magyarok bevonulása 1


Magyarok bevonulása 2


Magyar lányok


Stadion a megtelt delegáltakkal

[ Szerkesztve ]

(#85) Ndruu válasza NoX (#84) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Azért egy kétmagos Intelnek boldogulnia kell vele. Számítási teljesítményben igencsak elveri a régi P4-eket pl. egy E2180 3GHz-re húzva (véleményem és tapasztalataim alapján).

Nemsokára tényleg le lehet majd cserélni a tuneremet valami digitálisra... :)

Szépek a képek! :C

Harrrr!!!!

(#86) NoX válasza Ndruu (#85) üzenetére


NoX
senior tag

Főleg az eredeti felbontásukban! 1920x1080-ban. Ráadásul nekem "csak" 22"-os wide moncsim van, aminek ennél kisebb a natív felbontása.
A FULL HD tartalmat csak 24"-oson (azoknak 1920x1200) lehet 100%-ban élvezni.

És a legjobb az egészben, hogy nem kell semmilyen különleges antenna, még parabola sem, én is egyszerűen a jó régi bevált tetőantennánkat használtam, amin a földi adások jönnek be.

Ideje volt már ennek a technikai váltásnak. :K Jöhetne már a többi adó is. Nomeg a lottó 5-ös... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Néhány teljes felbontású kép:
kép
kép
kép
kép

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#88) bzoley válasza NoX (#86) üzenetére


bzoley
veterán

Ahogy mondod, 24"-on 100%-ban lehetett élvezni :D

(#89) NoX válasza lorenzen (#87) üzenetére


NoX
senior tag

Jólvan, látom azért neked is készültek szar képek :DDD
Hasonlóan rosszakat lőttem én is, codecre gyanakodtam, illetve az akadásokra, mikor megnyomtam a capture-t. Illetve lehet az interlace miatt hirtelen váltásokkor elmosódott kicsit.
Vagy akár az adás is lehetett ilyen, fasse tudja. Ezis még teszt időszaknak számít?

Tőlem is akkor néhány teljes felbontású kép:
- M1 HD - olimpiai nyitó ünnepség - ismétlés - kép1
- M1 HD - olimpiai nyitó ünnepség - ismétlés - kép2
- M1 HD - olimpiai nyitó ünnepség - ismétlés - kép3
- M1 HD - olimpiai nyitó ünnepség - ismétlés - kép4
- M1 HD - olimpiai nyitó ünnepség - ismétlés - kép5
- M1 HD - olimpiai nyitó ünnepség - ismétlés - kép6
- M1 HD - olimpiai nyitó ünnepség - ismétlés - kép7

Lehet a PNG-->JPG konvertálás minimálisan rontott rajta, 90%-os JPG lett belőle.

bzoley: ugye-ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90) lorenzen válasza NoX (#89) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nekem vannak még tartalékban, BMP képek, amit a kodek készített, csak nem tudom hova feltölteni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#91) NoX válasza lorenzen (#90) üzenetére


NoX
senior tag

Biztos?

Sok ingyenes képfeltöltő és megosztó oldal van. Meg általában a szolgáltatód is ad tárhelyet, illetve még rengeteg más egyéb ingyenes tárhelyszolgáltató van, ahova feltöltheted.

Válassz kedvedre ;)

[ Szerkesztve ]

(#92) lorenzen válasza NoX (#91) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Megnézem, hogy mennyivel mások a bmp-k.
Ha jobbak, feltöltöm valahova.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#93) bzoley válasza NoX (#89) üzenetére


bzoley
veterán

A forráshoz képest ezek azért már rossznak mondhatóak :)
Kár, hogy letöröltem a képeimet.

(#94) NoX válasza bzoley (#93) üzenetére


NoX
senior tag

Félek codec beállítással lesz nálam valami bibi, mert folyamatosan nézve jó és szép volt, de aztán a lementett képek már nem annyira, lehet a PVR2 képlopója nem az igazi, meg capture-ölés közben durván beszaggatott.
Időintervallumnak 500ms a minimum amit be lehet neki állítani, lehet az túl sok.

No para, már 02:45-kor (2,5 óra múlva) készíthetsz további képeket, amint Tóth Anita sportlövész a női 10m légpuska selejtezőjén vesz részt ;)

[ Szerkesztve ]

(#95) bzoley válasza NoX (#94) üzenetére


bzoley
veterán

PNG-be nekem kb ilyen képeket készített.
A legkisebb beállítható az 50ms, de az csak az ismétlések közötti idő, ha több képet akarsz készíteni egyszerre.
Nem állítom, hogy fenn leszek addig, bár ki tudja :)

(#96) NoX válasza bzoley (#95) üzenetére


NoX
senior tag

Jaja, láttam azt a képet, valóban szép, meg a másik is.

Bár itt azért mások a körülmények, viszonylag állóképről van szó, kevés mozgással, jó megvilágítással (nappal) és kicsi mélységgel.

Ez mondjuk kifejezetten szar lett. Még a logó is veszített minőségéből :DDD Ezen meg teljesen rendben van. Juj, ez meg kifejezetten okádék lett. Pedig mindegyik ugyan olyan körülmények között készült.
Jól látszik ezekből, hogy mikor fix, álló képet kapsz le, az szép, viszont ha éppen kameramozgás közben, akkor sokat romlik.
Ez az interlaced miatt van vajon? :U Jobb lenne progresszívben?

Amikor már HD-ben az ismétlés előtt bemondta az m1-en a csaj a stúdióban, hogy akkor most mi következik, akkor nekem ott leesett az állam, az annyira kristálytiszta volt.

Talán majd a nemsokára kezdődő előtt is lesz ilyen, megpróbálom lekapni.

[ Szerkesztve ]

(#97) bzoley válasza NoX (#96) üzenetére


bzoley
veterán

Gyorsan mozgó képet nehéz real time tömöríteni. Hamarabb előjönnek a hibák. Te még át is tömörítetted, tovább rontottad a minőséget. Ezért nem nyúltam hozzá a png-hez, ne legyen még rosszabb.

(#98) Hunter2


Hunter2
addikt

ha országos lenne a DVB-t HD talán még vennék is egy set-top-boxot.

(#99) Hunter2


Hunter2
addikt

egyébként mennyibe fáj eg yolyan set-top-box ami támogat mpeg4-et,full HD-t meg mindent?

(#100) Wolverine válasza Hunter2 (#98) üzenetére


Wolverine
félisten

Elvileg novemberben indul az országos adás, kezdetben az ország területének 59%-án, ha jól emlékszem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.