Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-11 13:50:12

LOGOUT.hu

Ajánlott tollak (penek):
Wacom AES 2.0 Active Stylus Pen
Wacom Bamboo Ink
LG Stylo 5 / 6 pen

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#438) petWar97


petWar97
csendes tag

Nos, nagyjából 2 hete használom a készüléket és egyelőre teljesen pozitív a tapasztalatom.

Az előd egy Meizu 16th 8/128 volt, ugyan ezzel a procival (Snapdragon 845). Ugye a RAM-ban történt némi visszalépés, de mégis úgy éreztem, hogy összességében szívesebben használom ezt a telefont.

Ami a választásnál kritérium volt:

- Vízállóság
- NFC (végre van Google Pay itthon is)
- Vezeték nélküli töltés
- Sztereó hangszóró
- Dual SIM támogatás

Teljesítményben a Meizuval is teljesen meg voltam elégedve, másfél évig használtam és sosem akadt meg egy picit sem, emiatt is mertem ugyan annál a processzornál is maradni. Ahogy annál sem, ennél sem tapasztalok semmilyen lassulást vagy egyéb problémákat.

A kamera számomra jó, az előzővel is meg voltam elégedve, ezzel sincs semmi bajom. Nem egy DSLR minőség nyilván, nem kell tőle csodákat várni, de szerintem egy zsebben hordható készülékhez képest teljesen elfogadható. Külön tetszik, hogy van benne széles látószögű lencse is, hiszen igaz, hogy rosszabb a minőség, de ha egy helyzetben arra van szükség, nagyon jó, hogy rendelkezésre áll (én például most építkezésen fotóztam vele és hasznos volt, hogy egy kisebb szobát is egy fényképen tudok rögzíteni). A manuális módban végre lehet módosítani a záridőt (a Meizunál nem lehetett) így egész szép csillagos eget lehet vele megörökíteni. A videós része is teljesen elfogadható szerintem, a stabilizátor (ami ugye nem optikai) teljesen jól teszi a dolgát, mind fullHD-ban mind 4K-ban.

A dizájn szerintem lenyűgöző, az LG nagyon sok szép telefont gyártott már, ebben azért van tapasztalatuk (használtam LG V10-et is, ami egy mai napig gyönyörű készülék, csak bár ne érte volna utol a bootloop betegség...). Engem megvett kilóra ez az elöl hátul lekerekített kialakítás, fém kerettel. Már amikor megláttam akkor tudtam, hogy ha egyszer sikerül megvennem akkor nagyon fogok neki örülni. Ha szemből nézzük a telefont, akkor látszik, hogy a kijelző négy sarka íves, de a telefon mégis szögletes. Olvastam olyan hozzászólást, hogy valakinek ez nem tetszik, amit el tudok fogadni, de nekem pont ez tetszik benne. Mindig is szerettem a szögletes telefonokat (hiába bántó a sarka, én annyival megoldottam, hogy nem a sarkánál fogom...), de jobban esik a szememnek ha a kijelző sarkai íveltek.

A védelem érdekében egy Ringke Fusion tokot vettem rá, teljesen átlátszót, hogy ha érzésre el is vesz az élményből, azért a látszatot őrizze meg valamennyire. Szerintem kifejezetten szép még így tokkal együtt is, és nem kell aggódnom, hogy összekarcolom. Igen, tudom, használati eszközről van szó, de én szeretem tovább adni a telefonjaimat, és sokkal sokkal szívesebben adok el egy makulátlan küllemű készüléket, mint egy agyon használtat. Az előlapra pedig egy UV technológiás üvegfólia került (2 hét használat után, hogy össze tudjam hasonlítani milyen vele és nélküle). Igaz, majdnem egy óra hossza volt, mire végeztem a művelettel, de 99,9%-os lett. Igazából eredetileg tökéletes volt, csak amikor leszedtem az egyik védő matricát akkor vettem észre, hogy a ragasztó a matricára is ráfolyt és így az eltávolításakor felszedtem az üveget is. De egyébként nagyjából egy fél milliméteres buborékról van szó, szóval ha valaki nem azt keresi pontosan akkor fel sem tűnik. Az üvegfólia viszont csodás! Tökéletesen leköveti a kijelző íveltségét, elér a széléig és főleg így tokkal együtt 99%-ban beleolvad a környezetébe, szinte észre sem lehet venni. Az ujjlenyomat olvasó is szuperül működik vele, nem befolyásolja az érzékenységét.

Az akkumulátorra sincs egy rossz szavam sem, nálam bőven kibír egy napot 80%-ról 20%-ig merítve (igyekszem tartani a 20-80%-os kapacitást a hosszabb élettartam érdekében). De ha valaki 100-ra tölti és 0-ig használja (nagyjából 1%-nál kapcsolt ki nekem amikor teszteltem) akkor szerintem átlagos használat mellett a 2 napos üzemidő is kihozaható belőle, vagy egy erősen igénybevett teljes nap.

A kijelző fényereje is tökéletes nálam, bár tél van, a nyári tapasztalatok még várnak a sorukra. A minimális fényerő viszont kellemes az éjszakai használathoz is. Az AlwaysOnDisplay (AOD) is nagyon szuper, nagyon sok variációt be lehet állítani az órák közül, vagy akár képet is be lehet programozni. Külön öröm volt számomra, hogy lehet olyat, hogy nem megy állandóan (a neve ellenére...), hanem érintésre 10 mp-re felvillan. Fel lehetne tenni a kérdést, hogy akkor mégis mi értelme van ebben az üzemmódban, de szerintem nagyon hasznos, hiszen például egy sötét szobában számítógépen dolgozva nagyon király, hogy nem világít mellettem állandóan, de ha jön egy értesítés akkor a kijelző szélén körbe körbe fut egy kis fény és kis buborékban az értesítés is megjelenik, ha ez az opció van kiválasztva. Ha pedig az időre vagyok kíváncsi, elég egyszer megérinteni és 10 mp alatt igazán le lehet olvasni, hogy hol is tart a nap. Emellett szerintem még egy minimális üzemidő kímélő hatása is van, mert Amoled lévén csak ott világít ahol az óra van. Hab a tortán, hogy be lehet állítani, hogy az AOD-on az óra alatt lehet jobbra balra léptetni, így elérhetővé válik a zene vezérlése, valamint pici ikonokon egy pár funkció (kamera, jegyzet, WiFi, hang, Bluetooth, zseblámpa). Én a lámpát például mindig itt kapcsolom ki/be az éjszakai botorkálások alkalmával.

A sztereó hangszóró a vártnál is jobban teljesít, élmény vele a tartalomfogyasztás. Kifejezetten ajánlom beállítani a 3D hangzást, ahol külön lehet még választani a zene / mozi / hang / auto üzemmód között. Érezhető a különbség, engem nagyon meglepett.

Összességében tényleg teljesen meg vagyok elégedve a Velvettel, bátran merem ajánlani mindenkinek, ha ki tud fogni egy megjelenési ártól megérősebb ajánlatot (én az idei Black Friday alkalmával csaptam le rá 140K-ért).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.