Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Joci?? válasza Drakibá (#100) üzenetére


Joci??
senior tag

Ha jol tudom gyengebb hardveresen es kijelzo fenyeroben is kevesebbet tud :U

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#102) asdf_ válasza Drakibá (#100) üzenetére


asdf_
veterán

7100 mellé nem jár magic remote, valamint 50-60-70" méreten kívül RGBW paneles, tehát kamu4K. Vegyél 7300-at, ha szélső, fekete talp kell.

[ Szerkesztve ]

(#103) Imi1981 válasza TeeJay (#99) üzenetére


Imi1981
veterán

De én ebben a kategóriában is keveslem ezt a kontrasztarányt. Azt lehet valóságban nem olyan durva csak a számok ilyen durván alacsonyak. 1000-1500:1 körül szokott lenni az ips nem 600-800:1 . Persze jó áron van de akkor is.

(#104) Inhouse válasza Drakibá (#100) üzenetére


Inhouse
őstag

Alapból magic remote a 74xxx-hez és a VA/ISP panel talán...

Üdv Inhouse

(#105) TeeJay válasza Imi1981 (#103) üzenetére


TeeJay
félisten

Ugye a kontraszt egy arányszám
a legvilágosabb és a legsötétebb képpont arányát mutatja

Valóban monitoroknál IPS-t veszünk főleg és 1500 körüli kontrasztot is tudhatnak
csak ugye itt az van hogy baromi világos és lehető legsötétebb képpontot veszik és úgy számolják. Vélhetően a TV-nél világosabbnak kellenel ennie azzal már nőne a kontraszt meg a feketén ha még csiszolnának akkor 1500 ott is meglenne, az meg már kb. elég otthon mindenre.
Tudom a VA tud mérésre is 3-4000közötti kontrasztot csak azt meg sötét szobában lehet nézni főleg illetve sötét részeknél elvesznek a részletek ami többeket zavar

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106) ChipKng


ChipKng
aktív tag

Van valakinek pletykaja arrol, hogy a webos mikor fogja vegre tamogatni az exfat filerendszert? Ez az egyetlen (nagy) hianyossaga szamomra a samu rendszere utan.

2B OR NOT 2B that is FF

(#107) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Jöhetne teszt pl. az 50"-es verzióról is, ami VA paneles. Érdekelne annak pl., milyen képbeállítást adnának meg...

(#108) Trap22 válasza Bobby G. (#27) üzenetére


Trap22
csendes tag

Ha már itt jártam válaszolok.
Neked egy DAC converter kell az Aliról, ha régi erősítőd van:
VAORLO Digital 5.1 Audio Decoder Dolby Dts/Ac-3 Optical To 5.1-Channel RCA Analog Converter Sound Audio Adapter Amplifier For TV (5700ft)
A füles sztereóból amúgy se lenne 5.1-es hangod.

(#109) asdf_ válasza Trap22 (#108) üzenetére


asdf_
veterán

Az optikain nem fog kijönni neki a DTS, ha a TV nem DTS képes, ezt érdemes szem előtt tartani, no meg azt is, hogy hangerőt csak az 5.1-es rendszerén fog tudni állítani a nem set top boxos tartalmak (appokól jövő tartalmak, tehát streaming, youtube. web, stb.) esetén (már ha a hangrendszere egyáltalán rendelkezik távirányítóval).

(#110) gabi123


gabi123
senior tag

Sziasztok!

70" LG 70UN7070

Ez a modell csak annyival kevesebb a 7300/7400 szériához képest, hogy nincs hozzá MagicRemote, vagy hardverben/panelben is van difi?

Köszi az infót!

Forza Ferrari!

(#111) Bobby G. válasza Trap22 (#108) üzenetére


Bobby G.
senior tag

[link] Ezt rendeltem, hamarosan meg is érkezik. Remélem jó lesz valamire... :D

(#112) Inhouse válasza Bobby G. (#111) üzenetére


Inhouse
őstag

Ezt olcsóbban is megvalósíthattad volna. :) Persze ez biztosan jobb minőségű, mert aranyozott.

Üdv Inhouse

(#113) jungle1650


jungle1650
újonc

Sziasztok!

Nemrég jutottunk hozzá egy ilyen TV-hez. Sokféle képernyőtükrözést kipróbáltam, és pár helyen elakadtam.
Telefon tükrözéskor elképesztően szaggat a videó képe és akadozik a hangja.
"Klasszik" (nem wifis) PC-ről hálózaton (a PC ethernet kábelen, a TV wifin) a "fájl átvitel" (jobb gomb) nagyjából működik, bár a nagyobb fájlokkal eléggé megszenved. Viszont ilyenkor külső feliratot nem tudok rátenni. Ugyanebben a felállásban a Chrome megosztás csak youtube-bal működött (arra ott a beépített appja a tv-nek, így annak nincs sok értelme). Más oldal egyáltalán nem ment át.

Ami viszont nagyon nem megy, az a képernyőmegosztás a PC és TV között (PC netkábelen, TV wifin). Lehetetlent próbálok? Kerestem képernyőmegosztó appot is hozzá (hátha azzal jobb lesz a telefon tükrözése is), de amiket bármilyen felületen ajánlottak (akár az LG oldalán a smart share), azok nem szerepelnek a TV találati listájában, vagy a beépített appok között.

USB-ről szépen vitt mindent, ill. HDMI kábelen is, viszont abba a lakásba, ahova végleg megy, nem szeretnék 10m HDMI kábelt végighúzni a TV és a PC közé. Esetleg a legjobb megoldás egy wifi adapter lenne a pc-hez? Sima USB stick (pl. ez) elég?

Ill. a telefonos tükrözéstől ne is várjak többet, vagy azt is lehet csiszolgatni?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#114) Inhouse válasza jungle1650 (#113) üzenetére


Inhouse
őstag

Lehet nem a PC-t kéne wifisíteni, hanem a TV-t is LAN-ra kellene dugni, nem? Milyen távolságra van a router? Milyen sebességű? 5GHz-es?

Üdv Inhouse

(#115) jungle1650 válasza Inhouse (#114) üzenetére


jungle1650
újonc

Ott még nincs szolgáltató, de a TV mellett lesz a pakk. Az kimaradt, rádugtam a TV-t is LAN-ra, de a képernyő kiterjesztés nem ment úgy sem (monitorként nem látta, csak HDMI-vel). Nekem laikusként az a fura, hogy a chrome cast megy valamennyire, ill. a fájlmegosztás is eldöcög a Lan és wifi kombóval is hálózaton, de monitorként nem tudom összesakkozni...

(#116) Inhouse válasza jungle1650 (#115) üzenetére


Inhouse
őstag

Az akadozás miatt írtam, ahol valami egyáltalán nem megy, ott más baj van.

Üdv Inhouse

(#117) Bobby G. válasza jungle1650 (#113) üzenetére


Bobby G.
senior tag

PC-n tárolt filmek lejátszásához a Plexet ajánlom. Remekül működik, és a feliratokat is szépen kezeli. :C

(#118) gabi123 válasza Inhouse (#114) üzenetére


gabi123
senior tag

Én azt nem bírom felfogni, hogy 2021-ben miért kerül még bármilyen okostévére 100-as LAN port gigabites helyett.

Forza Ferrari!

(#119) asdf_ válasza gabi123 (#118) üzenetére


asdf_
veterán

Azt én sem, de kapaszkodj meg, notebookba(!!!) is képesek még néha 100-as LAN-t rakni...

(#120) gabi123 válasza asdf_ (#119) üzenetére


gabi123
senior tag

Háát... kezét törném el..

Forza Ferrari!

(#121) asdf_ válasza gabi123 (#120) üzenetére


asdf_
veterán

Bónusz, de van olyan is, hogy egyenesen nem is raknak rá LAN-t (kicsi, lapos gép és nem fér el), ha kell, vegyél USB-set (vagy jobb esetben adnak valami konvertert hozzá).

[ Szerkesztve ]

(#122) Inhouse válasza gabi123 (#118) üzenetére


Inhouse
őstag

Én meg azt nem értem, hogy mire jó egy routernél, ha 100-as a LAN és "300"-as a WIFI? :)
Egy UHD filmhez is elég lehet a 100Mbites hálózat, 12MByte/s lenne a max, ennek a fele körül már elég egy 4k-s filmhez.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#123) gabi123 válasza Inhouse (#122) üzenetére


gabi123
senior tag

Azért a mai routerek 99,99%-a gigabites.

Te mérted, hogy LAN-on keresztül mennyi megy át a TV-dre a 100 megabitből? Mert nekem az is elég harmatos egyelőre. :(

Forza Ferrari!

(#124) vargalex válasza Inhouse (#122) üzenetére


vargalex
félisten

Azért, mert 300-as wifi-vel jó esetben lesz 150-180 Mbps-ed, ami több kliens esetén ez máris osztódik közöttük.

Más: Most olvastam a tesztet. Konkrétan ez áll benne: "A magyar nyelven is kommunikáló rendszer tapasztalatunk szerint kellően gyors és stabil, semmilyen lassulást, akadást nem tapasztaltunk, és fagyást sem produkált."

Nekem egy 49UN74003LB típus van. Szerintem már kérdeztem az LG topicban is, de azért itt is felteszem: csak én sokallom pl. a részletes beállítások (távon fogaskerék ikon hosszan) megnyitásának idejét? Általában 3-4 másodperc, de néha sokkal többnek tűnik. Tudom, a régi LG 37LH3000 nem WebOS, nem okos TV, de az gyorsabb volt. Persze, megszokom, meg sokszor nem kell a beállítások, de így lassan 2 hónap távlatában még zavar kicsit.
Vagy a kellően gyors alatt nem erre gondoltok?

Alex

(#125) Inhouse válasza vargalex (#124) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha 100Mbiten (LAN) jön a net, akkor mire jó a WIFI 300Mbit? Ezek a routerek általában nem is tudnak WIFI->WIFI és WIFI->LAN ütemmódban működni, csak LAN->LAN, illetve LAN->WIFI...megkérdezem megint, mire jó a 300Mbit WIFI, ha 100Mbit a LAN része? :)
A 100Mbit is osztódik (nem egészen, mert nem HUB, időszelet van)...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#126) vargalex válasza Inhouse (#125) üzenetére


vargalex
félisten

Wifi-n szerinted csak LAN-ról mehet forgalom? Még egyszer mondom: a 300 Mbps a csatlakozott kliensek között osztódik el. Az egyik forgalmazhat akár LAN-Wifi irányba, a másik WAN-Wifi (vagy másik LAN port Wifi) irányba. Azaz az összes forgalom tud 100 Mbps fölött menni.

Alex

(#127) Inhouse válasza vargalex (#126) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem találjuk a közös nevezőt... Ha a 100-as WAN_LAN vonal is osztódhat 4 felé, akkor miért pont a WIFI-nek lényeges, hogy 300-at tudjon? Nincs arányban, persze a 100-as LAN közelebb van a névlegeshez, mint egy WIFI.

Üdv Inhouse

(#128) vargalex válasza Inhouse (#127) üzenetére


vargalex
félisten

Tényleg nem. A routernek 100 Mbps-es portjai vannak. Van "A" és "B" gép LAN-on csatlakoztatva. "C" és "D" pedig wifi-n csatlakozik. "C" másol "A"-ról, "D" pedig "B"-ről. Az összes másolási sebesség a 300 Mbps-es wifi miatt meghaladja a 100 Mbps-t.

Alex

(#129) vargalex válasza Inhouse (#127) üzenetére


vargalex
félisten

Lehet, hogy számodra könnyebben emészthető magyarázat: a 300 Mbps-es N wifi szabványt a 150 Mbps Liter N követi sebességben. A legtöbb esetben ez nem éri el a 100 Mbps gyakorlati sebességet.
Hasonló okok miatt raktak anno 100 Mbps-es WAN portot azon routerekre is, amik ténylegesen csak 30-60 Mbps átvitelére voltak képesek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#130) Inhouse válasza vargalex (#128) üzenetére


Inhouse
őstag

Az fura lenne, ha az A és B felé/felől, amik 100Mbites vonalon vannak meghaladná azt a sebességet...akkor az nem 100Mbit. A Wifire csatlakozottak egymás közt meghaladhatják elméletben.

Üdv Inhouse

(#131) vargalex válasza Inhouse (#130) üzenetére


vargalex
félisten

Te direkt nem akarod megérteni, amit írok? A és C között az átviteli sebesség legyen csak 80 Mbps. B és D között legyen szintén 80 Mbps (direkt nem írok 100 Mbps-t, de természetesen írhatnék azt is). Ezek ugye egyszerre mennek. Akkor a wifin összesen milyen sebességgel zajlik éppen az átvitel? Csak nem 160 Mbps? Akkor volt értelme a 300 Mbps-es wifinek? Igen!

Lehet, hogy a switch működésével nem vagy tisztában? Egy 100 Mbps-es 4 portos switch esetében 4 vezetékes eszköz esetén mehet 2-2 között párhuzamosan 100 Mbps-es forgalom, ami összességében 200 Mbps. Sőt, mivel full duplex kapcsolatról beszélünk, így akár lehetne mindkét pár esetében mindkét irányban 100 Mbps, ami összesen 400 Mbps forgalom.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#132) Inhouse válasza vargalex (#131) üzenetére


Inhouse
őstag

Te gyakorlatban mértél már ekkora sebességet ilyen kommersz eszköznél? Alapból a Windowsban auto-ra van állítva a duplex/half duplex...igazából megnézni sem egyszerű, hogy min is van a hálókártya, gigabittől már nem kérdés. Szépek ezek az elméleti sebességek, főleg Wifinél.

Üdv Inhouse

(#133) vargalex válasza Inhouse (#132) üzenetére


vargalex
félisten

Milyen sebességre gondolsz? 300 Mbps wifivel? Vagy vezetéken gondolod? Természetesen mindkettőn. Sőt, 150 Mbps-es linksebességen is mértem már 100 Mbps fölötti sebességet... A hálókártya aktuális információit is egyszerű megnéznem, Linuxot használok.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#134) Inhouse


Inhouse
őstag

Több frissítés is jött az elmúlt hetekben. Vettetek észre valami változást?
Gondolom itt is kb. annyi a tájékoztatás, mint a Samsung-os frissítéseknél...semmi.

Üdv Inhouse

(#135) vond válasza Inhouse (#134) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, én is lefrissítettem a 49LH630V-t, erre lassabb lett az egész, meg minden bekapcsoláskor alapértelmezetten feljön a Home menü, a Netflix-en állva. És kikapcsolhatatlan. Nem tudom, mennyit fizettek ezért, de rohadtul idegesítő. :(((

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#136) Inhouse válasza vond (#135) üzenetére


Inhouse
őstag

Először párszor kérdezi, hogy frissítem-e, aztán egy következő bekapcsoláskor már írja, hogy frissült, pedig nem nyomtam rá.
Nekem eleve feljött a home menü.

Üdv Inhouse

(#137) asdf_ válasza vond (#135) üzenetére


asdf_
veterán

(#138) asdf_ válasza asdf_ (#137) üzenetére


asdf_
veterán

(#139) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv. ! Lehet nem túl jó a kérdés de mégis felteszem hátha kapok okos választ. Nekem egy 49UN71003LB típusú tévém van. Milyen értékekere érdemes beállítani a képet / háttérfény, kontraszt stb.../ ugyan is valahogy sehogy sem tetszik a képe ha pl. sötét jelenetek vannak egy filmnél. Egy részt nekem nem elég fekete a fekete szín inkább szürkés, ugyan akkor mégis túl sötétnek tűnik, elvesznek a részletek.. Az egyéb képjavító funkcióknál is már kikapcsolgattam párat, esetleg itt is hogy mit érdemes hagyni vagy mire érdemes állítani vagy kikapcsolni teljesen. Az ezer éves 3D LED LG 47LW4500/mondjuk az akkor volt 260.000 Ft, sok éve/ tévém nézhetőbb , élvezhetőbb volt a képe /értem itt főleg a sötét jeleneteket/. Előre is köszi ha valaki tud érdemben segíteni.

DIGI 500 ról 1000-re

(#140) asdf_ válasza szoszo75 (#139) üzenetére


asdf_
veterán

50-es VA panelest kellett volna venni, az ips az ilyen, szürke van fekete helyett, ha sötétben nézi az ember.

[ Szerkesztve ]

(#141) szoszo75 válasza asdf_ (#140) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Remek. :U

DIGI 500 ról 1000-re

(#142) szoszo75 válasza szoszo75 (#139) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Ha van még valakinek ötlete beállításra annak örülnék. Köszönöm.

DIGI 500 ról 1000-re

(#143) Inhouse válasza szoszo75 (#142) üzenetére


Inhouse
őstag

A háttérfényt mindenképpen vedd lejjebb a gyárilag beállított 100%-ról! Olyan 60% már jó, a többivel hozzá lehet igazítani, hogy jó legyen a kép. Persze, ha valamit nem tud az adott TV, akkor azt nehéz lesz.

Üdv Inhouse

(#144) szoszo75 válasza Inhouse (#143) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Köszi :) Az tény hogy a 12 éves LG 3D LED tévé után elég nagy csalódás ez a cucc, a pozitívum hogy smart de képben veri a régi tévé az újat.

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#145) kopi72 válasza KubanitoS (#36) üzenetére


kopi72
aktív tag

mi nagyon regota csak LG-t veszunk, meg most is van egy, amin at tudod dugni a ujjadat (es zenel amikor bekapcsolod), mivel lukas, tokeletesen mukodik, pixel hiba mentesen (full hd-s es 42 colos talan)

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#146) Inhouse


Inhouse
őstag

Az létezik, hogy már nem tudja a TV, hogy meddig néztem meg egy adott filmet a NAS-ról? Eddig tudta folytatni legközelebb. Vagy vannak kiterjesztések, amiknél nem tudja? Eddig nem tűnt fel, de most a legutóbbiaknál az elejéről kezdi mindig.

Üdv Inhouse

(#147) Inhouse válasza Inhouse (#146) üzenetére


Inhouse
őstag

Csak nekem múlt el a félbehagyott film folytatási lehetőség NAS-ról?

Üdv Inhouse

(#148) Inhouse válasza Inhouse (#147) üzenetére


Inhouse
őstag

Hahó!

Ti már nem is használjátok a TV-t? Vagy csak nálam ilyen?

Üdv Inhouse

(#149) Inhouse válasza Inhouse (#148) üzenetére


Inhouse
őstag

Ami változást még észrevettem a kezelésben, hogy a Youtube keresésnél, az ABC már tartalmazza az ékezetes karaktereket is, az adott betűhöz tartozó karaktereket tartalmazó plusz sor jelenik meg. Sajnos van olyan, ahol úgy jelenik meg, hogy kitakarja a felette levő sort.
Engem továbbra is bosszant, hogy nem jegyzi már meg a TV, hogy az adott filmet hol hagytuk abba, és mindig elölről kezdi.

Üdv Inhouse

(#150) Inhouse válasza Inhouse (#149) üzenetére


Inhouse
őstag

Nagy valószínűséggel én voltam a hunyó. A film lejátszása közben a további opcióknál, ahol a feliratot, hangot lehet váltani, van egy piktogram, hogy folytassa-e vagy nem és ez ki állásban volt. Nem emlékszem, hogy ez régebben ott volt-e, de valószínűleg igen. És arra sem, hogy átkapcsoltam volna, de a gyerkőc is kezeli, úgyhogy bármi megtörténhetett.

Üdv Inhouse

(#151) Bobby G. válasza Inhouse (#150) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Én ezt nem tapasztaltam, de megnézem legközelebb.. :)

(#152) bcsarli


bcsarli
tag

Sziasztok!

Nekem egy 43 colos van ebből a típusból (UN7400LB).
Tudna valaki konkrét számokkal egy jó beállítást hozzá, mert sehogy sem akar összejönni. A "gamer" beállítást használtam, de az valamiért eltűnt.

Köszi a segítséget

(#153) Inhouse válasza bcsarli (#152) üzenetére


Inhouse
őstag

Szia!

A háttérvilágítást mindenképpen vedd le a gyári 100%-ról olyan 60-66%-ra...aztán ehhez képest állítsd be a fényerőt, kontrasztot, stb. Nem érdemes túlcifrázni, házilag nem lesz kalibrált. :) Egyébként meg neked kell tetsszen a képe. Én megőrülök amikor neoncsőként világít, úgy rá van húzva a szín...más meg ezt szereti.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#154) bcsarli


bcsarli
tag

Sziasztok!

Mennyit fogyaszt ebből egy 43 col-os méretű óránként?

(#155) ttfgyb10


ttfgyb10
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani filmnézéshez bluetooth fejhallgatót? Köszi előre is! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.