Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

389-ért vettem 55B8 OLED-et... szóval ez az LCD TV 400-ért a kanyarban sincs.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) #72042496 válasza Locutus (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erre is éppúgy vannak akciók, most éppen 350 ezer a Media Marktban. (65"-ban meg 460 ezer.)

(#3) nyesix


nyesix
senior tag

IPS paneles LG. A kontrasz aránya 1000-2000 :1- hez, egy ilyen árban lévő VA paneles Samu 4-6 szor jobb (szebb mélyebb) feketét tud.
Ami egy TV-nél nem elhanyagolható, mivel lehet felhasználó barátabb a webos 4, mint a tizen, de nem azt néze, hanem a filmet...
:O

(#4) Cs1csó válasza Locutus (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha jól értem egyre gondolunk: felső kategóriás LED tévéknek már nincs értelme mivel a felső kategóriában már ott van az OLED?

(#5) K0vasz


K0vasz
aktív tag

lol, most direkt rákerestem, 450ért már van OLED is, úgyhogy ennek gyakorlatilag semmi értelme ilyen áron

(#6) Cs1csó válasza K0vasz (#5) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom hol nézted: LG OLED55B8PLA 400k
De még van beragadt készleten FHD OLED 300k-ért.

Ezekből az árakból azt szűröm le, hogy 300k felé már fölösleges LED tévét beárazni. (felőlem jöhetnek akármilyen FÍCSÖRREL az ász az ellefél paklijában az OLED vs. LED lesz akkor is.)

(#7) bzoley válasza Cs1csó (#4) üzenetére


bzoley
veterán

Viszont nem mindenki gondolkodik egyformán. Engem nem győzött meg. Hamarabb vennék újra egy Q9f-et, mint oledet. Az is elég beszédes, hogy az oledek kedvéért új, "gagyi hdr" szabványt is kitaláltak.
Ettől függetlenül a tesztben szereplő LG viccnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#8) Cs1csó válasza bzoley (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mondjuk az OLED-nél valamilyen "felhősődés" a probléma, na mindegy ott is van baj.

(#9) Locutus válasza Cs1csó (#4) üzenetére


Locutus
veterán

Gyakorlatilag igen.
Jelenleg ~400K-nál van a határ, amit ha már valaki rászán egy TV-re, akkor OLED-et tud venni, és egyértelműen azt is kell.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#10) Locutus válasza Cs1csó (#8) üzenetére


Locutus
veterán

Semmilyen felhősödés nincs OLEDnél. Panel uniformitás gondok vannak, de csak szürkeárnyalatos homogén képnél, amit viszont cserélnek is garban.
A kamuHDR-hez meg annyit, hogy még OLED-en sem veszem fel a max közelébe se a fényerőt, meg kifolyik a szemem tőle. Innentől mindegy mennyivel tud többet az LCD, az felesleges és kész.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#11) Chaser


Chaser
titán

Mi az a led lcd? Led hattervilagitasu lcd-t ismerem, de a cimben megadott tipussal meg nem talalkoztam :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Cs1csó válasza Locutus (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

A HDR-hez én nem szóltam hozzá, "ha jól tudom" az OLED gyárilag jobb mint egy LED HDR-es tévé, ergo fölösleges a HDR-en lovagolni.

(#13) Chaser válasza Cs1csó (#6) üzenetére


Chaser
titán

Akarod mondani oled vs lcd:)
Vmelyik nagyokos kitalalta, h kell hulyiteni a nepet, cserelejuk le a ccfl-t ledre es kesz a led tv! Igy is lett, az emberek 95-99%-a meg benyalta

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Ribi válasza Chaser (#13) üzenetére


Ribi
nagyúr

Te most miről beszélsz? :F

(#15) Chaser válasza Ribi (#14) üzenetére


Chaser
titán

Ha tudsz olvasni akkor latod, ha nem, akkor hiaba irom le ujra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

IPS panellel a legjobb? Már a kérdés is valami vicc? :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17) Chaser válasza Ribi (#14) üzenetére


Chaser
titán

Kifejtve:
Csicso arrol.beszelt, van egy x hatar amiert mar lehet oledet is kapni, es nem eri meg ledet venni, barmi extrat is kinal
Erre reagaltam, h azt akarta mondani lcd-t nem eri meg venni, a lednek hazudott tvk-nek semmi koze a ledhez, csak a hattervilagitasuk az, ami korabban ccfl cso volt, egy lcd ips/tn/va/barmilyen panel megvilagitva ledekkel, a led tv jelenleg az.oled, ott nincs lcd es hattervilagitas, csak a ledek
Talan a samunak van valami mas ledes cucca, a quantum led, az mar valami oszver lehet, annyira nem astam bele magam, egy multiban lattam, csilliokert, tetszett, de annyiert boven lehet valogatni oledekbol is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) bteebi


bteebi
veterán

Ha egy kontraszttalan, inhomogén szar közel OLED áron a világ legjobb (nanocellás) LED LCD TV-je, akkor be kell szántani az összes LED LCD TV-t... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) Strezi válasza bteebi (#18) üzenetére


Strezi
őstag

Én is erre jutottam :/ Vártam mit tud ez a széria, de nettó csalódás.

Aki mondjuk nappaliba, világos helyre szeretne tévét, annak csak a Samu marad. Mindenhová máshova meg OLED (azonos áron evvel a sz@r-ral)...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#20) salapp válasza K0vasz (#5) üzenetére


salapp
addikt

Panasonic 55FZ800 OLED asszem, most is 435K, szóval kvára megéri ez az eldzsí.Ja, nem.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#21) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A kistesó - 8500PLA - 280e környékén mocorog. /Árukereső legolcsóbb ár./
A még kisebb tesó - 8100PLA, itt a megvilágítás már EDGE - 230e környékén.
A 9500PLA 350e nagyságrendjében kapható jelenleg.
Mind a három '18-as modell, felső kategóriába tartózó, NanoCell technológiával.

Én a 8100PLA-t néztem ki monitornak - meg TV-nek is.
49", 123 cm képátló - be kell férnie!!
Ami alapkövetelmény volt: 10 bites színmélység csatornánként, a legbővebb HDR támogatással.
AMD Zen APU-i, azaz a Vega, a NV Maxwel és Turing architektúrája 60 FPS-en hajtja meg Win10 alatt. Utolsó frissítéssel HDR tartalom is!
A készülék valahol 200e környékén - még boltban...

Biztos, hogy a 2019-es modellek jobbak lesznek, de az áruk is fél év alatt fog +300e-ről 200e-re mérséklődni - 8100PLA, 49". És a megjelenés ápr-máj környékére várható.
Az OLED más ligában játszik képminőségileg és árban is; '18-as modell: E8PLA - 475e.
Más gyártóknál is léteznek hasonló minőségi kategóriába tartozó TV-k, de ott is, mint itt is, vannak előnyök, hátrányok, illetve az ár. Kinek az LG, kinek a Samsung, kinek más. Szempontjaimnak az LG felelt meg a legjobban.
Mire az OLED nem fog beégni - vagy legalább is reménykedünk - illetve az LED technológia minősége - bármi is van benne - megközelíti az OLED-et, már a 8k-s monitorral szemezgetünk. Hasonló nagyságrendű árak mellett, mint most a 4k termékek.

Ezek volt a fő érvek a 8100PLA mellett.
Elfogadható ár, szinte a legkorszerűbb technológiai tartalommal. 4-6 évre tervezve.
A TV tudásának kihasználása nem a "kábelből" érkező "valami" által, hanem netről elérhető tartalom, illetve PC használatból fakadóan.

A tesztben szereplő 9500PLA a megítélésem szerint nem tud annyival többet, hogy megvenném.
Klassz, de nem.
Totál szubjektív vélemény TV/monitor vásárlás előtt, de egy alapos utánjárással, a tévedés jogát fenntartva :)

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#22) #94529552 válasza bteebi (#18) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez így eléggé badarság :K , ha sokat használják háttértévézésre is, akkor az OLED rögtön kiesik. Másik, hogy nem neked gyártják az összes ilyen tévét, tehát nem kell beszántani. :DDD Mert van akinek ez megfelel, mert ugye nem vagyunk egyformák--->szerencsére.
salapp Jah, és mehet az OLED a nappaliban a gyerekeknek napi 10 órán át is, ja, nem. Bírom az ilyen summás megjegyzéseket, ja, megint nem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) Cs1csó válasza Chaser (#13) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Ebbe nem akartam belemenni, természetesen nincs mondjuk FHD-nál 1920x1080 gombostűfej méretű LED - izzóból - kirakva a panel és minden egyes LED minden szín megjelenítésére is képes lenne és ki is tudna kapcsolódni. - tökéletes fekete. Ez ha jól tudom még csak a NAGY LED FAL megoldásnál működik de ott elég ormótlan módon - még nem az igazi.

(#24) bteebi válasza #94529552 (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Félreértesz. Ez az LCD TV ilyen áron alapvetően szar. Ettől függetlenül nekem is kellene otthonra LCD TV is (mondjuk egy jobb VA-s Samu), mert nem csak filmeket nézünk, hanem TV-t is bőven, ahhoz meg sajna továbbra sem ideális az OLED :(. (Sőt talán sohase lesz. Esetleg majd a rendes LED TV-k.) OLED-et szinte csak (házi)mozizásra mernék használni, semmi másra. Se desktop, se játék. Vagy max. akkor, ha nagyon-nagyon burzsuj lennék, de talán még akkor se. Nem akarok feleslegesen sok hulladékot termelni, elektronikait pláne nem.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) #94529552 válasza nyesix (#3) üzenetére


#94529552
törölt tag

Almát körtével? Annyi a kontraszt aránya ennek, mint a hasonló paneles Samuknak, vagy még jobb is. Ezt ips-es Samuhoz kell hasonlítani, nem Va-hoz. Van az LG-nek is VA paneles tévéje, de a Samuhoz hasonlóan ott meg a betekintési szög a problémás, úgy láttam, legalábbis az olcsó modelleknél.

bteebi :R Értelek én, csak itt nagyon divat lett mindent leszólni. Kérdezem én, ha neked mondjuk BMW-d van, akkor be kell szántani az összes Fiatot, Fordot, Daciat, KIA-t és még az összes olcsóbb, lassabb és kisebb...autót? Csak BMW maradhat? Hát nem. Vagy még folytathatnánk a mobilokkal meg sok más termékkel.
Megvan mindnek a piaca, különben nem gyártanák.

[ Szerkesztve ]

(#26) Litván Zongora válasza #94529552 (#22) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

A gyerekeknek nappaliba napi 10 óra szemrágógumira pont ebből az árkategóriából érdemes válogatni. Jah, nem. ;]

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#27) Erdei88 válasza bteebi (#24) üzenetére


Erdei88
veterán

Akkor konklúzióként elmondhatjuk, hogy szerinted minden IS sz@r! :DDD

(#28) Chaser válasza Cs1csó (#23) üzenetére


Chaser
titán

Amit multkor olvastam, van olyan megoldas, h tobb reteget raknak talan az lcd-bol, csak a vegeredmeny draga, vastag es rengeteget zabal, ergo nem eletkepes alternativa az sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) #94529552 válasza Litván Zongora (#26) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem a kategória volt a lényeg, ki írta azt itt, mutasd már meg. Jah, hogy nem tudod. ;]
Erdei88 :P

[ Szerkesztve ]

(#30) Locutus válasza bteebi (#18) üzenetére


Locutus
veterán

Olyan ez mint a Radeonos cikk... Visszatérés a felső(kazán)házba... persze... Nagyjából a kérdőjel a lényeg a végükön :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31) arty válasza bzoley (#7) üzenetére


arty
veterán

én meg már azt hittem, hogy az a hitvány, 300 nites HDR-es elcédék miatt van ...

(#19) Strezi - jah, nappaliba kevés az oled, oda elcédé kell konstans 2000 nittel ... (ééééédesistenem :W )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#32) Ribi válasza Chaser (#17) üzenetére


Ribi
nagyúr

Rendesen elolvastam az írását és csak most értelmeztem, hogy eccer így eccer úgy használta a LED tv-t.
Így már okés miért írtad :R
QLED egy wanabe OLED, mikor nem sok köze van hozzá, jó retek drágán. Nem véletlen QLED-ként elnevezve.
Meg valaki próbálkozik a "dupla paneles" LCD-vel, ahol a hátsó csak fehéret ad, az első meg a tradicionális szűrő. Emiatt duplán ki lehet szűrni a feketét, emiatt a sőtét nagyon sőtét, de cserébe lehet túl sokat fog ki.
Illetve össze kell hangolni a 2 panelt. Valamelyik gyártó a hátsó panelt FHD, elsőt meg 4k-val próbálja megoldani. Talán még az is gond, hogy a 2 panel elég közel legyen egymáshoz, mert amúgy a hátsó panel fénye szóródik és olyan helyen is bevilágít ahova nem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#33) Chaser válasza Ribi (#32) üzenetére


Chaser
titán

Igy mar ertem mit nem ertettel ( : :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) GIJoe


GIJoe
addikt

3 db USB 2.0, ? USB 3 ennyire Úri huncutság? + ki nem állhatom a fényes felületű Tv-ket, ez is olyan élőben?

(#35) bzoley válasza arty (#31) üzenetére


bzoley
veterán

Azoknak is van saját. LCD-nél hdr 4-5-600 és 1000 a választék, ehhez jön az oledhez igazított hdr true black 400 és 500.

(#36) #94529552 válasza GIJoe (#34) üzenetére


#94529552
törölt tag

Élőben talán nem, csak online. :D

(#37) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Hm. A héten láttam egy Qled tv-t (qe55q6fn) és €750-ért hazavihetō már. A kisebbek egy százassal olcsóbbak. Szerintem nagyobb sláger lesz (a qled),mint bármelyik oled vagy lg nano

Life, Uh, Finds A Way

(#38) AxBattler válasza hombre[EU] (#37) üzenetére


AxBattler
félisten

Huh, ez jónak tűnik! Idehaza bőven 300k HUF alatt vihető!

LCD-re meg: nem rosszak, csak nem ennyiért.
Jómagam 7102-es Samu-t tervezek venni tavasszal/nyáron a VA panel miatt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39) salapp válasza #94529552 (#22) üzenetére


salapp
addikt

Tesó, tudod, hogy értem. Én sem vettem OLED-et, pont az említett eltérő öregedés (és) az ára miatt.
De ha arra kell valakinek, amire mondod, vesz egy használt 50W809C-t (mint pölö én tettem) egy százasért vagy nagyobbat, akkor is röhögve kétszáz alatt, és beszabehu képet is kap, fűtőtest faktor, beégés/öregedés zizegés nélkül. Vagy valami hasonlót, ami - mert az annyira kell - 4K HDR kutyafasza, fiatalabbat, XE/XF/XG90 szériákból és helló.
Ezzel a tévével két baj van:
Lucky Goldstar
Ez is csak egy túlárazott lcd

Ha már mindenképpen LG, akkor remélem, pár év, és (ha minden áron tőlük), lesz nagy fényerejű, normális felskálázást tudó UST lézer projektor, ami mehet a lazuló szobába.
De talán lesz lassan Epsontól is ilyen, egyre normálisabb árakon.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#40) Chaser válasza AxBattler (#38) üzenetére


Chaser
titán

No ezt majd meglesem, amit anno lattam nem tudom mekkora volt, talan 65", a kepminoseg tetszett, egy kommersz lcd-nel sokkal jobb volt, csak sajnos qrta draga is volt:) azert 55" 4k oledet nem dobalnak ennyiert

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Strezi válasza arty (#31) üzenetére


Strezi
őstag

Ja, lehet hogy a te 5 négyzetméteres nappalidba, aminek a zsebkendőnyi ablaka szemétdombra nyílik, ez nem faktor ;]

Látod, én bele tudom képzelni magam a te helyzetedbe és elfogadom :P Semmi baj vele.
De neked ez nem megy :D

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#42) #94529552 válasza salapp (#39) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez megint a szokásos szarozás a részedről, valahogy az ilyet soha nem értem meg. Te ettől érzed most jól magad fél napig? De komolyan, minek nyit meg valaki egy olyan hírt, ami nem érdekli, csak, hogy beleböfögjön valami szarságot? Mondjuk ha BMW-d van, attól még gondolom nem szidod folyton a Fordot, KIA-t meg az összes többit. Sztem inkább akkor azokkal nem foglalkozol, és nem olvasod a neked gyengének számító autókról, mert minek.

Miért fáj neked az, hogy az előbb is írta valaki, hogy ő ilyet vagy hasonlót használ? Próbáld meg már elfogadni, hogy nem mindenki ugyanazt gondolja mindenről, amit te, és az teljesen jól van úgy. Arra se kötelez senki tudtommal, hogy te ilyet vegyél, amit nem ismersz? Érted.

[ Szerkesztve ]

(#43) HoaryFox válasza GIJoe (#34) üzenetére


HoaryFox
őstag

Mi is a baj az USB 2.0-val egy TV esetében? A gyakorlati max. sebessége 30-40 MB/s, ami kb. 244 - 320 Mbps. Egy UHD 4K Blu-Ray film max. bitrátája 128 Mbps (a Wikipédia szerint).

Szóval mire is kéne neked USB 3.0? :U

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#44) snpetit válasza HoaryFox (#43) üzenetére


snpetit
aktív tag

Nagyobb áramot tud leadni. Némely vinyóhoz nem árthat.

(#45) salapp válasza #94529552 (#42) üzenetére


salapp
addikt

Hmm, végülis...
Jó ez, nagyon jó.
Örülök, hogy van ilyen. :R

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46) ffodi


ffodi
veterán

Ez a NanoCell elsőre elég mókusvakításnak hangzik, viszont a valóságban azért látható a különbség az alap LCD és a NanoCell LCD között, ez saját tapasztalat (LG TV-ket összehasonlítva legalábbis). Továbbá, számomra még mindig az LG WebOS az egyik legjobb SmartTV OS. :)

...400k-ért egyébként egyértelműen 55"-os OLED, viszont....270k-ért ott van a 55SK8500PLA, ami lényegében ugyan ezt tudja, mint az SK9500, azzal az apró különbséggel, hogy kevesebb a háttér-világításért felelős LED modulok száma, na és?...hangszóró, képminőség, tudás, minden más ugyan az. Utóbbi típus tehát egy jó alternatíva lehet, majd' fele annyiért, mint az OLED variáns.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#47) hypno skate


hypno skate
senior tag

Önmagához képest bármely közel azonos mérető és felbontású tv teljesen élvezhető.

Márpedig normális ember nem azzal tölti az idejét, hogy egymás mellé tesz két ekkora szép nagy marha tv-t és azt lesi, hogy melyik mennyivel jobb.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#48) GIJoe válasza AxBattler (#38) üzenetére


GIJoe
addikt

nem kötekedésképp, de elég sok a negatív vélemény, amit linkeltél épp ott...

(#49) AxBattler válasza GIJoe (#48) üzenetére


AxBattler
félisten

***** - 9db vélemény
**** - 2db vélemény
*** - 2db vélemény

Ez annyira rossz lenne?
Illetve átlag vásárló véleményére nem sokat adok, inkább fórumról, tesztekből tájékozódnék...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Minek erőltetik az IPS panelt még TV-kben? :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.