Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #94529552 válasza Ribi (#100) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem most magadból indultál ki, szóval ezt inkább saját magadnak mondogasd. :K Egyébként senkibe nem kötöttem bele, pusztán beszélgettem velük, hogy egy hibás videó miatt tévúton vannak, de ha végigolvastad volna a beszélgetéseket, akkor nem kotyogtál volna bele feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#102) fairi válasza #94529552 (#99) üzenetére


fairi
addikt

"Akkor mi a ráknak írod be, hogy milyened van, az kit érdekelt itt szerinted?! (Költői kérdés, nem kell rá válasz.)"

mert ez egy összehasonlítási alap. Más gyártók képesek megoldani a FALD-ot, normálisan mükődjön, de sajnos az LG nem tartozik ezek közé. Ráaadásul drágább is a TV-jük mint másé. LG SK9500 valami csúcs LCD-nek akár tűnni, de max alsó-közép szintre férne el alias 300k alatti kategória
persze ilyen nanocellás névvel akar viritani, de egy hagyomáyos WCG TV-nél nem fog sokkal jobbat adni.

Sose lesz HDR egy LCD-n jól mükődő local dimming nélkül.
A VA panelem 6000:1 nativ kontraszt van (ebből önmagában kijön valami pseudo HDR, gyenge dimminggel is), addig IPSnél jó h ez kb nativan 1500:1. vagyis kb itt duplán fontos local dimming mükődése.

"leszarozás az egész>>>: "
jelenlegi árért nagy szarság ez az LG, persze fele árért best buy lehetne.

"Bezzeg a tiéd, ugye, az aztán überkirály."
láttam jó pár HDR-s TV-t és TV-mnél mükődik, persze lehetne még üverkirályabb, ám drágább TV kellett volna vennem, ráadásul LCD technika akkor is korlátolt.

"Hasonlót hasonlóval, ezt se hallottad még nyílván"
LCD TV-t LCD TV-hez hasonlítottam. alma almával.
Persze Lg IPS-sel nyomul ami önmagában teljese alkalmatlan HDR-re. Persze melllé 500 zóna és jó algoritmus és mükődött volna a dolog, na ezek hiányoznak.
Igy marad a parasztok vakítása. Akik kb úgyse fognak normális HDR-s anyagot szerezni, vagyis baj nincs.

Mi az, ezt a TV-t vetted véletlenül? :DD

(#103) #94529552 válasza fairi (#102) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ki kell rajta kapcsolni, már mutattam a linket, olvass már vissza és ne értetlenkedj annyit. Ja, értem neked az LG szidalmazása az ami most jól esik, pedig nincs is ilyened, csak másoktól láttad, de jó dolog :N .
Ha neked az nagy szar, akkor a tiéd meg 2x akkora kupac. Mert van ám itt kultúra.
Nem vettem ilyet, de már modtam, hogy csak a leszólás és szarozás ellen szólok fel, meg az idétlen összehasonlítások miatt, amit te is csináltál. Nem ajánlottam, és én nem is dicsértem ezt.
Írta valaki, hogy van ilyen tévéje, és elégedett vele, ez neked ne fájjon már annyira, hogy át trollkodod itt a fórumot napokig. Fogadd el, hogy mindenki más.

Ez mekkora beszólás: LCD TV-t LCD TV-hez hasonlítottam. alma almával. He???? Ezt még nem láttam így félremagyarázni senkitől. :O De oké, akkor hasonlítgass egy Daciat egy Jaguarral, ha neked már minden mindegy, vagy egy szifont egy nagyi telefonnal. Van egy ötletem neked: Felejt channel. :DDD

(#104) fairi válasza #94529552 (#103) üzenetére


fairi
addikt

"Ki kell rajta kapcsolni, már mutattam a linket, olvass már vissza és ne értetlenkedj annyit. Ja, értem neked az LG szidalmazása az ami most jól esik, pedig nincs is ilyened, csak másoktól láttad, de jó dolog :N ."

:W :W
ha kikapcsolod akkor nem több mint egy 200k-s TV. Tv legértékesebb dolga maga a FALD és a vezérlése. Olcsó TV-kben nem véletlenül van sima edge világítás, ( vagy komplex vezérlés nélküli direct led) és kb 8-12 zónába dimmingelnek és valami pseudo HDR-rel próbálkoznak.
Úgyis csak marketing név esetükbe a HDR, vevő jó esetbe sose próbálja ki a HDR. ha mégis majd írja mekkora hülyeség ez a HDR.

Valami LG fanatikus, vásárló, értékesítő (unatkozó troll) vagy, hogy látod a cég valami nagyon elrontott.

"rta valaki, hogy van ilyen tévéje, és elégedett vele, ez neked ne fájjon már annyira, "

legyen vele elégedett, igaz akkor minek adott ki annyit, valszeg 150 000 nagyméretű Vortex TV-vel is elégedett lenne.

Mint egy normál nappali TV adás nézésére totál alkalmas ez a TV is, és valszeg többség erre is használja.

"De oké, akkor hasonlítgass egy Daciat egy Jaguarral, ha neked már minden mindegy, vagy egy szifont egy nagyi telefonnal. Van egy ötletem neked: Felejt channel. :DDD"

mi az? ez egy középkategória TV, vetélytársai a hasonló árkategória és nem a Vortex Tv.
Mit nem értesz ezen?
vetélytársai: Samsung Q7FN/8FN, Sony XF90, Sony XE93, TLC-nek van olcsóban működő FALD TV-je, de hazánkban nincs forgalomban.

ha szted egy sony FALD Tv egy Jaguar, és ez az Lg sima Dacia (kb jó hasonlat), akkor miért nem Dácia árban lehet megvenni.
LG SK9500 egy Dacia Jaguár árában :DDD
na ezért szar ez a TV....

(#105) #94529552 válasza fairi (#104) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ok, nem etetlek tovább, kaptál eleget :DDD

(#106) Dave567


Dave567
addikt

Lg megmentés csapó 2, bár már több ezer van.. :DD :DD OMG Mi megy itt megint? Érdemes vissza nézni időnként. :C :C

Legyen inkább olcsó az OLED, és hagyják ezt az LCD szarakodást, nem megy ez sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#107) #94529552 válasza Dave567 (#106) üzenetére


#94529552
törölt tag

Köszönjük.

(#108) Zoló1981


Zoló1981
tag

No kérem, rigóékhoz is eljutott a készülék: :K

"Kipróbáltuk a nanocellás szupertévét
Korábban itt az Origón már bemutattuk a nanocellás technológiát, ami elméletileg olyan tévék előállítását teszi lehetővé, amelyek a korábbi LED LCD-modelleknél jobb képminőség megteremtésére képesek azáltal, hogy a néző és a panel között egy speciális, nanokristályokkal megszórt filmréteg kap helyet."

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#109) Purple_46


Purple_46
tag

Köszönjük szépen az értékes cikket, tesztet.
Nagyon érdekes volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.