Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Stiky válasza Barthezz2 (#499) üzenetére


Stiky
senior tag

Valóban. De minden nyereményjátékban van minimum 1 ami elbizonytalanít. :)

Egyébként szerintem úgy csinálták ezt a mobilt, hogy volt a sima számozása, aztán mikor folytak a tesztek, nézték, hogy jujj de furcsa képeket készít egyes esetekben.
Eztán felvilágosodtak, hogy ez nem hiba, hanem feature. És nevezzük el olyanról aki hasonlóan festett. Így lett a neve Renoir! :DDD ;]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#502) Barthezz2 válasza Stiky (#501) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nade akkor azt kellett volna kommunikálniuk, és mindjárt oké lenne a dolog..

És az is rendben van, hogy mindig van min elbukni, buktam is már más játékoknál, de azért az bosszantó, hogy minden nap perceket kerestem a névadás után, mindig csak ezeket a mondatokat találtam, és ezek alapján meg szvsz nem egyértelmű, böktem, elcsesztem..
Ha ugy esek ki, hogy gőzöm nincs a válaszrol, nem is találok semmit, akkor oké, de így kicsit..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#503) opcsi


opcsi
csendes tag

Sajnos, a 2-esen elhasaltam, de a többi jó volt :(((
Azt hiszem, az LG részéről eléggé reklámszagú a kamera színhasználatát Renoir műveihez hasonlítani, és ezzel szlogent írni, már csak azért is, mert a teszt szerint nem is annyira mellbevágó a fényképező képessége, igaz, azért dicséri is pár tulajdonságát:

"A képminőségtől finoman szólva sem vagyok elájulva. Persze egy ilyen kategóriás eszközről nem lehet negatívan beszélni, tény ami tény, a Renoir jelenleg ott van a legjobb fotósmobilok táborában, ám érzésem szerint az azonos felbontással rendelkező gépeknél egy fokkal gyengébb minőségű képeket készít. Ennek legfőbb oka, hogy a dinamikatartomány nagyon alacsony, ha egy árnyékos területet fotózunk, az ég száz százalék, hogy ki fog égni, ami lássuk be, nem túl természetes jelenség. A zajszint már ISO 100-on (ami az EXIF-tábla szerint ISO 67) is elég magas, ami a vonalélességre is nagyon rossz hatással van - ellenben érthető, hogy a készüléket miért egy impresszionista festőről nevezték el, ha kicsit feltoljuk az érzékenységet, simán lőhetünk olajfestmény-hatású fotókat. Pozitívum viszont, hogy a színek nagyon szépek, kromatikus-aberráció nincs, valamint a optika látószöge is egész nagynak mondható, legalábbis mobilos berkekben."

Szóval ez úgy egyértelmű, hogy közben nem egyértelmű.
Na mind1, savanyú a szőlő.... :DD:DD :DD :DD :DD
Grat a bejutottaknak és a leendő nyertesnek is!
Javaslom, hogy akik elszúrták a 2-est, azok között sorsoljanak fájdalomdíjat :))
Mondjuk egy LG Arenas matricát :P :P :P :P

(#504) ß3NC33


ß3NC33
tag

3. kérdés :W :DDD
Amúgy mind jó lett volna, ha ezt be nem nézem :/

(#505) Daveedka


Daveedka
tag

mind1ik helyes válasz :C , innentől már csak szerencse :)

(#506) TrueWhitee válasza Daveedka (#505) üzenetére


TrueWhitee
tag

Nekem is jó az összes. :)) Tesómnak is. Huhh de boldog lennék, (mint mindenki más) ha én nyerhetném meg. :)

(#507) TrueWhitee


TrueWhitee
tag

Nem lehet frissítés után szerkeszteni. :S Na, nem akarok offolni. Majd az egyik admin elszólná magát mennyi embernek sikerült az összes kérdésre a megfelelő válasz? :U

(#508) PowerBuldog válasza Barthezz2 (#499) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Tipikusan túl bonyolítottad a dolgot. Én speciel 1 percet sem töltöttem a keresgetéssel, hanem azonnal a helyes választ jelöltem be. Nyilván ha ilyen nevet adnak a készüléknek, akkor nem azért nevezik el mert design készülék. A többit meg csípőből el lehetett vetni. :U

TrueWhitee: 5 percig lehet módosítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#509) TrueWhitee válasza PowerBuldog (#508) üzenetére


TrueWhitee
tag

Azért ez a csípőből nyomom a helyes megoldást kemény. :D Ezek szerint te IE-t használsz. :DDD (7-es kérdés).
Rájöttem, azért kösz.

(#510) Teo70


Teo70
tag

énis a második kérdést csesztem el...
nagy baromság ez a helyes válasz, ezt az lg-nél sem gondolhatták komolyan...
ráadásul előbb valaki bemásolta a tesztben lévő megállapítást. Fene se gondolta hogy olyan fantasztikus képeket lehet vele készíteni-egyrészt

másrészt meg nem volt egyértelmű megfogalmazásilag sem, mint ahogy arra rámutatott korábban egy másik fórumtárs is.

de...ez van :) :)

(#511) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Üdv minden játékosnak!

Kis statisztika:
A játékban 900-1000 fő vett részt (ez bazi sok).
Minden kérdésre 90% felett volt a jó válaszok aránya, kivéve a kettest, amire 76%
A kettes kérdésre a legtöbb rossz válasz a design készülékre jött.

A kérdéseket az LG állította össze.

Ennek ellenére a kettes kérdést akár kizárásos alapon is meg lehetett oldani, mert:
- design készülék: mi köze Renoirnak a designhoz?
- van benne festőprogram: nincs
- REmarkable NOIR: ez marhaság

Panther hétfőn jön haza, akkor lesz kalap, kedden sorsolunk.

Szerdán pedig indul az újabb játék, ahol mi írjuk a kérdéseket és mega-szemétparaszt lesz, csak nagyon kitartó olvasóknak ajánljuk! ;)

Köszönjük, hogy velünk játszottatok, tartsátok meg jó szokásotokat!

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#512) Stiky válasza Bog (#511) üzenetére


Stiky
senior tag

Rögtön új játék lesz?! :R
Ott mit lehet majd nyerni?

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#513) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

2.-ra:
[link]

A LG KC910 – azaz a Renoir - nevét, az ünnepelt impresszionista festő után kapta, aki az élénk színek és fények változatos használatáról vált híressé. Ez jellemzi leginkább az LG új készülékének személyiségét is, amely 8 megapixeles kamerájával és teljes érintőképernyős felületével eddig ismeretlen, egyedi élményt nyújt használóinak. Az LG Renoir tökéletes lehetőséget kínál az élénk színek, a pompázó fények és a boldog pillanatok megörökítésére, csakúgy, ahogy névadója tette azt festményein.

[ Szerkesztve ]

(#514) TrueWhitee válasza Bog (#511) üzenetére


TrueWhitee
tag

Szóval, akkor olyan durván 700 vetélytárs közül lesz az egyikünk a nyertes. Az szép..már eleve ettől a számtól tudom, hogy esélyem nem lesz nyerni. Úgy körülbelül 300 emberre számítottam. :D Mondjuk ez is marha sok ember. :)
Az új játék szerdától fog indulni, az jó dolog. :) A következő nyeremény egy Lg Arena lesz, vagy azok a telók, amiket a tesztekben szétsikerült zúzni? :D

[ Szerkesztve ]

(#515) Barthezz2 válasza Bog (#511) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Pl ez a mondat:
Az LG KC910 alkotóit Renoir művészete inspirálta;a tervezők a híres festő fény és színhasználatából, valamint megkapó ábrázolásmódjából merítettek.

Nem kötekedésképpen, de nekem ebből nem az jön le, hogy a kamerát emiatt, eképpen csinálták meg, hanem az, hogy a készüléket úgy allinone.. :U
Azon lehet vitatkozni, hogy a telefon ugy néz ki ahogy, és mondjuk éppen emiatt, meg a helyes válasz felé kacsintgattam, de számomra akkor sem egyértelmű. Pl mitől, mi alapján kéne tutinak lennem abban, hogy nem a design. Mert oké, mindenki azt mondja, hogy mert nem az, de mért nem? Hol találok olyat, ami egyértelműen kiszűri, hogy nem a művész megkapó ábrázolásmódja alapján készült úgy egyazegyben a készülék, és egyértelműen arra utal, hogy a kamera készült úgy?
Lehet van egy honlap, ahol úgy van leírva, de van 200 ahol meg nem. Ha azt kérdezzük, hogy melyiknek van 3"-os kijelzője, akkor mind a 201-en ugyan az lesz írva..

Na mindegy, már semmi jelentősége, de akkor is ez a véleményem.

Amugy grat a bekerülteknek :R Ennyi emberből ugysem lett volna olyan szerencsém, hogy kihúznak :D

Amugy esetleg lehet tudni, hogy mik lesznek a következőben a nyeremények? :B

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#516) Enjoy válasza Bog (#511) üzenetére


Enjoy
addikt

Köszönjük a munkátokat :R

Lassan már nekünk is kéne csinálni egy ilyen nyereményjátékot, ahol csak Ti vehetnétek részt. S lennénk egy-ketten, akik meg tudnánk rendesen csavarni a kérdéseteket. ;]

► més que un club ◄

(#517) raczger válasza Barthezz2 (#515) üzenetére


raczger
őstag

Full fekete a telefon... Már csak ezért sem lehet a design, mert az ellenkezik az idézettel, azaz: "...a híres festő fény és színhasználatából..." .
De azért még idézek a mobilarena-s tesztből, ami eléggé kézenfekvő, hogy azt nézze meg az ember elsőként: "ellenben érthető, hogy a készüléket miért egy impresszionista festőről nevezték el, ha kicsit feltoljuk az érzékenységet, simán lőhetünk olajfestmény-hatású fotókat" . Szerintem a válaszokkal összevetve az idézettel, egyértelmű melyik a helyes.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#518) kuntics


kuntics
aktív tag

Egyetértek Barthezzel,én is ezen buktam el

(#519) Barthezz2 válasza raczger (#517) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor nézzük a választ:
mert a telefon fényképezőgépének élethű megjelenési képessége emlékeztet az impresszionizmus atyjának élénk szín-használatára

Ez még mindig nem ugyanaz, mint amit te idéztél.. Amugy meg: [link] ;)
Jó tudom, ez már szőrszálhasogatás, de véleményem szerint akkor sem egyértelmű. Az előző postomban megindokoltam, hogy szerintem mért nem. De mindegy, hagyjuk, már nincs jelentősége. Beléptem azok klubbjába, akik elmondhatják, hogy elk***tam :D

Peace :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#520) Integrale


Integrale
veterán

Most már elárulhatjátok a választ? ha igen akkor a 7-es kérdésere mi az?

"Bad reklám is reklám too"

(#521) opcsi


opcsi
csendes tag

Hát most már mindegy, majd legközelebb jobban figyelünk, és jobban gondolkodunk.

Megint gratula a bejutottaknak, mi meg, lúzerek várjuk a következő játékot, hátha abban már több szerencsénk lesz :)

Ne sírjunk, most nem nyertünk LG Renoir-t, de legközelebb nyerünk LG Arena-t :D :C Szép vigaszdíj lenne :))

Ide a szemétparaszt kérdéseket!!! :C :C

Amúgy meg mobilaréna max :R :R :R :R

(#522) Enjoy válasza Integrale (#520) üzenetére


Enjoy
addikt

Arena

► més que un club ◄

(#523) opcsi válasza Integrale (#520) üzenetére


opcsi
csendes tag

Az lg.hu-n az Arena leírásánál van egy kis animáció, amin egy nagyító ide-oda mozog a telefonon, és időnként megjelenik egy felirat, hogy kipróbáltuk, vagy valami ilyesmi. Na, arról nyílik a link :) egyébként rókáról és ekszplórerről is működik.

(#524) AMD Power válasza Bog (#511) üzenetére


AMD Power
titán

Már alig várjuk Mester. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#525) Bog válasza AMD Power (#524) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Szívni fogtok, muhaha :D

Végre egy olyan játék lesz, ahol biztos nem lesz nagy a kalap, csak profiknak! ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#526) kuntics válasza Bog (#525) üzenetére


kuntics
aktív tag

de ott ugye nem lesz ilyen kétértelmű kérdés?

(#527) Airnold válasza kuntics (#526) üzenetére


Airnold
tag

Ott huszonnyolcértelmű kérdések lesznek... :D

(#528) Ice!? válasza puttputt (#431) üzenetére


Ice!?
őstag

Hát, ez nem jött össze.
Azért gl mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

(#529) blueMerle


blueMerle
veterán

Lehetne egy videót készíteni a sorsolásról? El nem tudom képzelni, hogy zajlik, és szerintem sokan lennének rá kiváncsiak. :))

(#530) Altradan válasza Bog (#525) üzenetére


Altradan
tag

Na az király, olyan kellene mindig :C

(#531) cserry193


cserry193
tag

Énis benne vagyok a kalapba :)) :C

(#532) grabber válasza blueMerle (#529) üzenetére


grabber
addikt

Megnyomod az enter gombot és majd a space-t és a gép meg kidobja a nyertes nevét :DDD

(#533) Stiky válasza Integrale (#520) üzenetére


Stiky
senior tag

Rálépsz a kérdésekre és mutatja, hogy te mit jelöltél és azt is, hogy mi a helyes. :)

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#534) plus44


plus44
veterán

Megint rontottam egyet. :(((

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#535) Barthezz2 válasza Bog (#525) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szívunk mi mindig :DDD így izgi :D Csak jöjjön már :))

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#536) >-48-<


>-48-<
aktív tag

Juj! Én is a kalappban vagyok! Már csak egy kis szerencse kell...
Remélem a jövőheti játékban valami androidos lesz a díj! :D

#!

(#537) D1Rect


D1Rect
félisten

Van nyereményjáték? :B
(volt)

(#538) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Jóhiszeműen azt hittem mind jó erre a harmadikat elrontom. Ennek néztem a legkevésbé utána. Pff. Viewtyt sikerült jelölni. ÁÁÁÁ. :O

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#539) Bounti válasza Bog (#511) üzenetére


Bounti
aktív tag

Csak egy kis kötekedés... :D

"- design készülék: mi köze Renoirnak a designhoz?"

[link]

Szerintem azért design készülék, mert bár a technikai oldalról valóban jó kis ketyerét hoztak össze a mérnökök (LG a harmadik gyártó, mely elő tudott rukkolni egy efféle megoldással), azt mindannyian tudjuk, hogy sokban hozzájárul a "máz" is az eladási statisztikákhoz.
Tehát mit kell tennie az egyszeri LG reklám managernek? Kinyit egy könyvet, megnézi az első híres embert akit megtalál, és megpróbálja hozzá idomítani a készüléket (funkciók, hátterek, csengőhangok...).

És kész is a design telefon. Funkcióiban, tudásában nem tér el sokban a többi hasonló tudású masinától, de mégis másabb... Design-osabb... :DD

Na szóval nekem ez a véleményem tisztelt Bog, de persze elfogadom, hogy nem biztos, hogy igazam van. Inkább csak örülök, hogy ilyen tartalmas szórakozást is biztosítotok nekünk a remek cikkek mellett. :R

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#540) opcsi válasza Bounti (#539) üzenetére


opcsi
csendes tag

Az LG Hungary állította össze a kérdéseket, az meg minek értsen hozzá?
Valahol valamilyen mérnök vagy PR-szakember talán tényleg Renoir-ról kapott ihletet a telefon elnevezéséhez, de ez rajtunk már nem segít.
Bízzunk abban, hogy Bog-ék majd végre normális kérdéseket fognak összeállítani a következő játékhoz, ahol a műszaki jártasság többet ér, mint a homályos PR...

És akkor már legyen ennek megfelelően arányosabban értékesebb a nyeremény is... :D :D :D

(#541) ABnormal válasza Bog (#511) üzenetére


ABnormal
őstag

akkor a Te logikádat követve:

1- mert design készülék

2- mert a telefon fényképezőgépének élethű megjelenési képessége emlékeztet az impresszionizmus atyjának élénk szín-használatára ---ez a mondat így szerintem a telefonban lévő fényképező megjelenésével kapcsolatos,ha a telefonban lévő fényképező által készített képekről akart volna írni a mondat írója akkor azt nem így kell írni,ellenvetés?

3- a "REmarkable NOIR" szavak összevonásából keletkezett ---ez hülyeség ,kizárhatjuk

4 - mert a telefon alkalmazásai között megtalálható egy festő program -nincs benne festőprogram ,kizárhatjuk

csak az 1-es marad vagy a "nincs válasz" lehetőség...

(#542) Bog válasza ABnormal (#541) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Lehet vitatkozni, de ha a válaszolók 3/4-e rájött a megoldásra, akkor szerintem nem sok értelme van.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#543) ABnormal válasza Bog (#542) üzenetére


ABnormal
őstag

ne haragudj,de ettől komolyabb embernek ismertelek,de ha csak ennyi a válaszod akkor: OK ,jöhetsz ezzel a "sok ember mást jelölt akkor az a jó" dumával... :R

(#544) opcsi válasza ABnormal (#541) üzenetére


opcsi
csendes tag

Nem a kérdés a rossz, hanem az LG PR-dumája erről egy baromság, de hát világos, hogy ők el akarják adni a készüléket, azért fogalmaznak ilyen hülyén.
Már önmagában az a kifejezés, hogy a színhasználat "emlékeztet" Renoir festményeinek színeire.... ez is kicsit suta megfogalmazás, pláne, ha aztán elolvassuk a tesztet a fényképezőről, amit egy korábbi hsz-emben már mellékeltem, és ami szerint a képvisszaadás tulajdonságai finoman szólva sem tökéletesek.
Párhuzamot vonni Renoir festészetével finoman szólva is hülyeség, de PR-nak remek. A sok geek meg kocka vinnyogva az örömtől megy Renoir-t venni, mert olyan impresszionista módon lehet fényképezni a telóval...

Ennyi erővel én meg azt mondhatnám, hogy a Trabant műszaki megoldásai a Ferrari 456-ost idézik, és a nyilvánvaló ellentmondás ellenére mégiscsak igazam van, hiszen a Trabantnak is van négy kereke meg kormánya.

Egyébként - csatlakozva az előttem szólóhoz - én is azt gondolom, hogy egy valamilyen kérdésre adott válaszok milyensége nem a válaszadók nagy számának függvénye.
Demagóg példa, de ha megkérdezünk 1000 embert arról, hogy a Föld vajon lapos-e, netán gömbölyű, és 750-en azt mondják, a Föld lapos, attól még a Föld gömbölyű marad.
Tehát akármennyien is voksolnak egy adott válaszra, nem biztos még ettől, hogy maga a válasz jó, avagy egyértelmű. Ha az lenne, nem lennének a viták ez ügyben.

Ismétlem, az LG PR-jába tökéletesen beleillik ez a kérdés és az arra adható "helyes" válasz, azonban ha racionálisan közelítjük meg a dolgot, akkor a kérdésnek nem tökéletes, és a rá adható válasz sem.

[ Szerkesztve ]

(#545) tipuka


tipuka
addikt

jaj de jó bekerültem a kalapba, mind jó válasz :C

(#546) Altradan


Altradan
tag

Lehet hogy hülyén van megfogalmazva, de én épp emiatt jelöltem a jót, mert túl reklám-szaga volt a dolognak :D

(#547) attika&


attika&
csendes tag

Már bocsi hogy közbeszólok. De ennyit vitázni egy nyamvadt kérdésen.... Érdekes módon nekem nem kellett annyit gondolkodnom. Nem azt mondom hogy nem voltak kétségeim de azt a válaszlehetőséget választottam, amelyik leginkább egyezett a neten való leírással.

link: http://www.kutyu.hu/content/view/2684/4/

Nos nem konkrétan adja meg a választ hogy ezért és ezért lett ez a neve, de szerintem kikövetkeztethető

Küldjetek rám egy szőke bögyös macát ha nincs igazam:)

[ Szerkesztve ]

(#548) opcsi válasza attika& (#547) üzenetére


opcsi
csendes tag

Á, tudod, ez a vesztesek durcáskodása... :D :D :D
Puffogunk kicsit, ha már ennyi maradt nekünk :D

De majd a következő játékban megint próbálkozunk.

(#549) opera11


opera11
tag

Pont akkor kell ilyen jó kis szivatós játékot csinálni, amikor az ember nincs gépközelben :O Azért talán a Minivel is mennig fog :D

Vicces aláírás helye

(#550) Bog válasza ABnormal (#543) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Figyelj, már megindokoltam, hogy miért ez a jó válasz. Mások is megtették. A válaszolók többségének nem okozott gondot a kérdés. Ezek után mit vársz még?
Nem azért Renoir a neve, mert design telefon. Tudniillik nem is design telefon. Hanem egy felsőkategóriás, fotózásra kihegyezett mobil, s miután a fotózásra kihegyezett mobilok is képeket készítenek, mint a Renoir tette, ezért kerestek egy olyan festőt az LG-nél, aki egyrészt híres, másrészt élénk színhasználat és kontrasztos képek jellemzik.

A kérdést lezártnak tekintem.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.