Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Redneck


Redneck
veterán

FreeSync 40-75Hz, 27" FullHD és IPS.

Na ilyen kéne nekem G-Sync verzióban, azonnal mennék venni, ennyiért simán! :K

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2) Franklin válasza Redneck (#1) üzenetére


Franklin
addikt

G-sync kb. soha nem lesz ennyiért, legfeljebb használtan. Jelenleg 130e Ft alatt nincs G-sync, az is csak TN. Ha meg IPS-t is akarsz mellé, akkor 220e-től indul a móka. Köszönjük Nvidia!

(#3) AxBattler válasza Redneck (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem meg ugyanez kellene, csak IPS helyett AMVA+ panellel... úgy látszik semmi sem lehet tökéletes. :N

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) Redneck válasza AxBattler (#3) üzenetére


Redneck
veterán

Én beérem IPS-sel is TN után, de persze nem bánnám ha még jobbra tudnék váltani! :K

Franklin: Hát igen... Ennyiért rohadjon rájuk a portéka a raktár mélyén! :)) Lassan érik a monitor csere, de ezért nem veszek AMD VGA-t.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5) SityiSXT válasza AxBattler (#3) üzenetére


SityiSXT
őstag

Samsung S27F350FHU esetleg? Igaz, az csak 60Hz-es.

(#6) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Nem értem ezeket az árkülönbségeket.Nekem egy Fhd 22 col Samsung van,35- ért.Teljessen jó,főleg 17 col 1368×768 után :DDD De hogy mért kerűl majd a duplájába egy 5 collal nagyobb moncsi :F
Ja mielőtt ti is azt hinnétek hogy gond van a monitorotokkal,csak szólok,hogy büntibe vagyok még pár napig,azért vagyok halványabb :C

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#7) AxBattler válasza SityiSXT (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez mióta AMVA paneles? PLS-nek, ill. IPS-nek van írva mindenhol... :F

(#6) Pécsi gyerek
Rakd egymás mellé a kettőt, és megtudod. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) Redneck válasza Pécsi gyerek (#6) üzenetére


Redneck
veterán

Azért a 22 vs 27 col nem mindegy. Jelentős különbség. Ha visszaülsz a 22-es monitortól a 17-eshez nem érzed kicsinek? :DD

Hogy tudsz így kommentelni? Azt írja 2 napig még nem lehet...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9) deja vu válasza Pécsi gyerek (#6) üzenetére


deja vu
addikt

Akkor elég új vagy a monitorpiacon ;] , vannak 600-700 ezerért is 27 hüvelykes monitorok. Az Asus, Acer 27 hüvelykes HDR G-Sync 144Hz játékos monitorok is 600-ért jönnek, vagy vannak ennyiért ugyanekkora EIZO, NEC grafikus monitorok.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#10) SityiSXT válasza AxBattler (#7) üzenetére


SityiSXT
őstag

My bad... Valamiért az rémlett, hogy a Samu monitorok általában PVA-sok.

(#11) deja vu válasza SityiSXT (#10) üzenetére


deja vu
addikt

S-PVA, ú de rég volt már, neked kimaradt közel 10 év. ;] Nekem vannak még Samsung S-PVA panelos EIZO-im, rohadt jók, szerintem sokkal jobbak mint az 50-100 ezres IPS-ek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#12) AxBattler válasza SityiSXT (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez elég ordas általánosítás, különösen mióta a Samu a saját IPS variációjával, a PLS-sel házal.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) pohár válasza Franklin (#2) üzenetére


pohár
félisten

meg azok minimum 2x ekkora képfrissítést tudnak, amihez azért jóval drágább a panel és annak vezérlése, mint egy (mondhatni) hétköznapi 75Hz-esnek

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14) [CsuCsu] válasza Pécsi gyerek (#6) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Valoszinuleg a minosegi kulonbsegek es tudas is bejatszanak. 50 ezerert is lehet mar kapni 27 colt. De az nem ugyanazt tudja, mint ez.

(#15) Franklin válasza pohár (#13) üzenetére


Franklin
addikt

Akkor miért nem csinálnak 75 Hz-es G-sync monitorokat?

(#16) beef válasza deja vu (#11) üzenetére


beef
őstag

Ne is mondd, lassan 2 éve keresem a saját SPVA-m leváltására alkalmas kijelzőt, eddig sikertelenül.

(#17) ceia


ceia
őstag

hiszen van ennél olcsóbb kijelző nagyjából ugyanezekkel a paraméterekkel Megtudhatnám, hogy melyik? ;)
Jó ez, de őszintén, ilyen talppal túl lett árazva. Még vesa sincs, hogy ha nekem van rendes talpam, rátehessem. Pedig van, és emiatt nálam a vesa 100 hiánya kizáró ok.

        it's more fun to compute

(#18) deja vu válasza beef (#16) üzenetére


deja vu
addikt

Akkor még sokáig fogsz keresni. :DDD ;]

(#17) ceia

Ami ugyan ez szinte az a Dell SE2717H, de azon sincs VESA. De ez a Dell nem olcsóbb, ugyan annyi.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#19) HartgeH3-2.8 válasza deja vu (#18) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Akkor most érdemes megvenni, vagy nem? ;] Elolvastam a cikket , de nem derült ki egyértelműen. :U

..és be van rendelve ;]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#20) deja vu válasza HartgeH3-2.8 (#19) üzenetére


deja vu
addikt

Nyomd föl a házigazdát a modkerben, mert nem adott egyértelmű választ a kérdésedre. :DDD

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#21) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Ezzel a "csellel" ennek a monitornak a freesync kezdőtartományát is le lehet csökkenteni 30hz-re? :F

(#22) gera021


gera021
aktív tag

Ezert a penzert nem rossz monitor.
Nekem tn panel es van mert sztem hibatlan jatek ra. (Acer predator g35.)Es mar mehet is a nagy kep frissites. Mar nem ott tart a tn panel sem mint regen sokat fejlodott. De kinek mi ...

(#23) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Fhd ips 144< hz-es 24" monitor kéne már nagyon.

(#24) Blindmouse válasza gera021 (#22) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ja, hát fullHD-nál nagyobb felbontású montort amúgy is kár freesync-el venni, mert nincs videókártya ami (passziánszon kívül) kihajtsa.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#25) [CsuCsu] válasza Blindmouse (#24) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezt mibol vezeted le? 60fps-t meg 4K-n is lehet megfelelo setuppal, de ott van meg az 1440p is amihez eleg egy felso-kozep kategorias kartya is. Pluszban meg ott vannak a regebbi jatekok is, amiket rohogve elvisz magas felbontason egy mai videokartya.

(#26) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Vesa 100 ráférhetett volna, ha már nem nyerő, értelmes talpal adni.

(#27) Franklin válasza Blindmouse (#24) üzenetére


Franklin
addikt

Pont, hogy full HD-nál nagy felbontású monitornál van csak igazán értelme a Sync-nek, mert ott nehezebb összehozni a stabil 60, 75, vagy 144 fps-t (monitortól függően).

(#28) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

68-ért szállítással együtt 32MP58HQ-P jobb vétel még mindíg.. igaz nincs DP, de simán át lehet alakítani a HDMI-t párszáz Ft-os kábellel. És ehhez lehet más talpat is barkácsolni, amit kell is, mert a gyári nagyon tré.
Netezgetni jobb a nagyobb. 32 alá már nem szívesen mennék. Fölé simán.. csak keret nem lesz arra. :DDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#29) HartgeH3-2.8 válasza --HARDCORE-- (#28) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

32"-nél már nem megy az élvezhetőség határa alá a képminőség az extrém nagy méret miatt?
Mert mondják, hogy jó jó a nagy méret, de ekkora tévé méretben a minőség gyengébb.

32MP58HQ-P meg a cikkben szereplő között vacilálok.
Asztalra kb 1 méterre előttem, elég extrém is lenne a 32 inch. :U

Tévém is kb ekkora kicsit badass, hogy a monitor is akkora lenne.
Meg talán e-penis növelés is

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#30) vzsryl válasza [CsuCsu] (#25) üzenetére


vzsryl
nagyúr

& Franklin:
A kedves fórumtárs arra gondolt, hogy nincs AMD kártya a felsőházban, mert a bányászok megvették mindet.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#31) Komplikato válasza deja vu (#9) üzenetére


Komplikato
veterán

Na igen, sok pénzért van minden. Előbb néztem híreket egy Asus ROG monitorról, 21:9, 1440p, 200Hz, FreeSync és HDR. Ja meg 35"-os quantum-dot kijelző. Potom 1500USD. :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#32) deja vu válasza Komplikato (#31) üzenetére


deja vu
addikt

Álom játékos monitor lehet. :K Az itthoni ára elég durva lesz.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#33) --HARDCORE-- válasza HartgeH3-2.8 (#29) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Csak ha 20cm-ről nézed. Bár akkor meg olyan mintha nem lenne vége a monitornak. :D Nem, egyébként nem 20cm-ről nézem én sem. 50-60nál teljesen jó, és ami a lényeg hogy kellemes a szemnek is.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#34) ttt válasza vzsryl (#30) üzenetére


ttt
senior tag

"A kedves fórumtárs arra gondolt, hogy nincs AMD kártya a felsőházban" Itt ki is teheted a pontot, mert jelenleg nincs AMD videokártya a felső házban. Kőzépen van és talán a VEGA-val majd lesz.

(RX480-n van még mielőtt valaki pártatlansággal vádolna :) )

(#35) HartgeH3-2.8 válasza --HARDCORE-- (#33) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Én olyan másfél karnyújtásnyira nézném.
Még kitolható ha szükséges, nagy az asztalom.

Kicsinek érzem ezt a 27 inchet. Mi a véleményed, kicsi lesz idővel?
Rendeljem be inkább a 32"-et? :U

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#36) Vesa


Vesa
veterán

Ennyiért ez egy jó cucc!

A tudomány a valóság költészete!

(#37) --HARDCORE-- válasza HartgeH3-2.8 (#35) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Az eddigi 19" 5:4 és a 24" 16:9-hez képest ég és föld ez a 32"-os LG. Csak akkor vennék kisebbet, ha minden szinten jobb ennél, csatlakozók, 144hz, talp, stb. amire éppen kell. Egyébként inkább ezt venném. Mármint a 32MP58HQ-P-t.

Ha nem netezel annyit, vagy nem zavar a kisebb szövegméret akkor maradhat a 27". Ha lenne ilyen "olcsón" nagyobb moncsi, ami hasonlóan ehhez keveset fogyaszt, azt venném, de most ez a legjobb ilyen téren.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38) Blindmouse válasza ttt (#34) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ennyi. Már ilyen BF3-at sem tudnak fullhd felett 60 FPS átlaggal. Esport-ra minek, oda 144hz kell, és nem számít a vsync hiánya. Annak meg hogy 3-40 FPS-el játszunk, nem látom értelmét.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#39) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Ebbe a monitorba mi kerül 66k-ba?
Talán a sok csatlakozó?
Vagy a káva mentes kép?
Vagy a rugalmas állíthatóság?
Ja bocs.
Egyik sincs benne.
Akkor az igazán jó vétel lehet.😊

(#40) Franklin válasza Nyugis (#39) üzenetére


Franklin
addikt

Miért, 3 csatlakozó nem elég?

Különben meg nem nagyon van konkurencia ebben a 27"+full HD+IPS+Freesync kategóriában, talán még a DELL SE2717H, csak azon még DP port sincs.

Szóval igen, akinek ez kell, annak jó vétel.

(#41) HartgeH3-2.8 válasza --HARDCORE-- (#37) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Elmentem személyesen megnézni, igazad volt tényleg ég és föld! :K

32" lett!! ;]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#42) Lacok


Lacok
őstag

Kár a fényes felületért mert a monitor egész jó lett.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#43) --HARDCORE-- válasza HartgeH3-2.8 (#41) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

;) A talpa ugyan billegni fog, de sztem majdnem mindegyik LG-nél ez ilyen tervezett feature... nehogy "túl jó" legyen.
Bár egy masszívabb wcpapír guriga kettévágva a két széle alá téve megoldja ezt a kis problémát.
De ezt leszámítva... kegyetlen jó! Elgondolkodok, egy második beszerzésén is valamikor télen. :U
Hasznos az automatic standby-t kikapcsolni, a Brightness-t 16%-ra levenni, így csak 15W-ot fogyaszt a fali mérőm szerint. 35W helyett, ami elég jó. A régi vacak 24"-osom meg 100W-ot evett... de örülök, hogy le tudtam cserélni!

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#44) janpier


janpier
tag

Bár nem vagyok profi ebben, de engem meg győzött.
Igen jó választásnak tűnik ebben az ár kategóriában.

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#45) Josey89


Josey89
csendes tag

2017 közepén én már nem fullhd monitort fogok venni, akármennyi hz-el is..

Live together, die alone

(#46) AxBattler válasza Josey89 (#45) üzenetére


AxBattler
félisten

Mert az évszámtól függ, hogy mennyi képpontra van szükséged?
Nagyon sok felhasználó még mindig 1280*1024-en tolja... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47) ceia válasza deja vu (#18) üzenetére


ceia
őstag

Az a DELL jobb, nem fényes :)

        it's more fun to compute

(#48) deja vu válasza Josey89 (#45) üzenetére


deja vu
addikt

4K-n tolod? :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#49) Josey89 válasza deja vu (#48) üzenetére


Josey89
csendes tag

FullHD-n tolom, de monitor váltás előtt állok.. Nem az évszám határozza meg, hanem a lehetőségek tárháza.. és ha van jobb, mert van jobb minimális járulékos veszteséggel, akkor váltok. 2k 144hz lesz valszeg, de nem lehetetlen a 4k se.

ja és gamernek mondanám magam :DDD

[ Szerkesztve ]

Live together, die alone

(#50) AxBattler válasza Josey89 (#49) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor ne x@rozz, Acer Predator XB271HUbmiprz, vagy ASUS PG279Q! ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.