Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Végre.. már vártam rá :DD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) 04ahgy válasza DraXoN (#1) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Miben nyújt többet mint az alap OoO? Egy MS Word + Excelre szoktatott egyetemista csaj teljes félévi info (szövegszerkesztés + táblázatkezelés) beadandóját, valamint a gyakorlófeladatai elsajátítását is tökéletesen meg lehet oldani még az alap oOo-ban is. Tehát a többlettudása az érdemi professzionális, avagy csupán kényelmi?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3) DraXoN válasza 04ahgy (#2) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Csupán némi kényelmi szolgáltatásban más..
Ebbe alapból bele van rakva egy pár tucat sablon, betűtípus és ClipArt grafika (amik egyébként külön lennének letölthetőek).
Illetve anno ennek a verziónak más volt a magyar helyesírás ellenőrzője (jobban ismerte a magyar elválasztási és ragozási elveket), de azt hiszem most már nincs ez ügyben különbség ez és a hivatalos kiadás között.

Azaz ha jól tudom már a legjelentősebb különbség csak a plusz sablon.. számomra legalábbis emiatt kellemesebb :)

ez a SourceForge.net-en írták a fejlesztők:
"OxygenOffice Professional (OOOP, O2OP) is an enhanced version of free OpenOffice.org what is a multi-platform office productivity suite. OxygenOffice Professional contains more extras like templates, cliparts, samples, fonts and VBA support. Get it now!"

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) 04ahgy válasza DraXoN (#3) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Értem, köszönöm. Az én mérlegelésem ezt úgy dolgozta fel, hogy nekem bőven elég az alap, kevesebb helyet foglal, ha kell valami extra, letöltöm. :D Egyébként én is a 3-as verziót használom – elégedetten – a mezei változatból.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5) PrinczA


PrinczA
őstag

Van lehetőség ezzel a szoftverrel kiváltani az Outlook-ot?
Azaz tudom a telefonom telefonkönyvét (Nokia) szinkronizálni oda vissza?

(#6) DraXoN válasza PrinczA (#5) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ebben a csomagban nincs e-mail kezelő kliens.
De tapasztalataim szerint a telefonok kezelő szoftvere nem is kezel igazán más alternatívát a MS programokon kívül..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) PrinczA válasza DraXoN (#6) üzenetére


PrinczA
őstag

Sajna ezt tapasztalom én is (ezért nem tudok megszabadulni az MS-től)

(#8) KAMI/ACEMCP


KAMI/ACEMCP
tag

A különbségek azért nagyobbak, mint "csak" további sablonok, képtárak, betűkészletek.
Mivel a program már a go-oo rendszeren alapul az alábbi extrák is elérhetőek:
http://go-oo.org/discover/

A programhoz továbbra sincs e-mail kliens. Az OpenOffice.org a Thunderbirdet ajánlja.

KAMI

(#9) kételkedem


kételkedem
addikt

Tökéletes alternatíva az MS Office helyett. Ingyenes, könnyen kezelhető, nagy tudású. Mi kellhet még?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#10) Core2duo6600 válasza kételkedem (#9) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pl, hogy tökéletesen kompatibilis legyen az MS Office rendszerrel, ha így lenne, akkor az MS lehuzhatná a rolót.
Sokat javult a helyzet az utobbi időkben ez igaz, de ha behuzol egy sok oldalas doksit tele ábrával, képpen, egyenletekkel, stb.
No akkor már gomdban szokott lenni, egyrészt lassan nyitja meg, másrészt nem pont úgy mint a Word.
A Linux verzíóval így jártam.
Az a sima változat volt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11) moonman válasza Core2duo6600 (#10) üzenetére


moonman
titán

a kompatibilitás nem minden. bár érthetem úgy is, hogy tudjon mindent, amit az MS Office, attól meg még igensok fényévre van. az egy dolog, hogy Word-ben vagy PowerPointban 5 perc alatt össze lehet kattintgatni egy olyan professzionálisan kinéző doksit, mintha valami dizájnstúdióból jött volna (már, ha az embernek van ízlése :) ), de pl. az Excel kvázi verhetetlen tudásban.

(#12) KAMI/ACEMCP válasza moonman (#11) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

Sablonok használatával ez is megoldható.

KAMI

(#13) KAMI/ACEMCP


KAMI/ACEMCP
tag

Noha hír nem volt róla az IT Cafén, de megjelent az OxygenOffice Professional 3.0.1-es verziója. Letölthető a szokott helyről.

KAMI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.