Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolik


Zolik
senior tag

Azért még mindig sokkal jobb ár/érték arányú lesz mint az iphone xxlz max sd modell.
Több ram, több tárhely, nagyobb akksi, jobb kamera stb stb..

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#2) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor az Apple-nek fel kell kötnie a gatyáját, ha az árversenyben nyerni akar... 😂😂😂

Samsung Galaxy A54

(#3) <Adamsky> válasza Zolik (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hááát... jó olcsón is kell adják, hogy az emberek vegyék. Nekem spec. ingyen se kellene (inkább az előző széria).

(#4) Kokzor válasza Zolik (#1) üzenetére


Kokzor
aktív tag

A RAM mennyiségét, kár összehasonlítani a két telefon között. Valóban kevesebb az iPhoneban, de kevesebb is elég a rendszernek.

Kicsit érdekes lesz, ha a sima S10 300.000 Ft körül kezd. Talán a szolgáltatóknál lesz valami kedvezmény.

(#5) elfelejtette


elfelejtette
veterán

De miért kell a nagyobb modell kijelzőjére nagyobb lyuk? :F

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6) Viktor0610 válasza elfelejtette (#5) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha a legnagyobbat kérded, akkor gondolom, abban az előlapi kamera is dupla lesz.
Hosszúkezű szelfikirálynőknek, -királyoknak. ;]

Samsung Galaxy A54

(#7) WinstonWolf válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Tetszik nem tetszik, ezek az árak az elmebaj határát súrolják...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#8) Samott válasza WinstonWolf (#7) üzenetére


Samott
addikt

Nem kell megvenni, az a jo az androidos piacban hogy normalis aron is teljesen jo keszulekeket kapsz. Nem 300e a legolcsobb belepomodel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Azok a lyukak... :D
Anélkül viszont kegyetlen jól nézne ki.

(#10) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Ha az S10 Lite betudna esni rövid időn belül 200k alá, az már nem lenne olyan rossz ajánlat.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#11) nyisziati


nyisziati
veterán

...és csodálkoznak, hogy esnek az eladások. :(((
[link]

(#12) #24536576


#24536576
törölt tag

Mobilgyártó rég lőtt ekkora öngólt. Azt hiszik, hogy majd a magasabb árral kompemzálják az eladásokat? Droidon van konkurencia rendesen, nem úgy, mint iOS-en, ahol nem nagyon jött be a 400k-s ár.

Másik ez a kameralyuk... Alul, felül ott a leszállópálya, nem lehetett volna összerakni, és arra rakni a kamerát? 🤔 Ráadásul jó, hogy nem rakják még lejjebb a kamerát, hogy még zavaróbb legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#13) Bossyy


Bossyy
tag

Jövő ilyenkor annyiba fog kerülni egy S10, mint most egy S9 (már újonnan is fájdalomküszöb alatt van az ára, használtan, de garanciával pedig főleg) és a Lite még olcsóbb lesz. És még akkor is az elérhető csúcsszett lesz benne a legfrissebb és még frissülő Androiddal. Én legalábbis mindig bő egy év csúszással veszek telefont és még most is remekül elvagyok az S8-cal, előtte pedig az S6-tal, amiket egy évvel a kiadásuk után vettem meg 100 K ért. Az már (még) vállalható összeg egy kvázi csúcstelóért. Szóval ha folytatom a sort, akkor az S10 lesz a következő valamikor jövő tavasszal-nyáron, várom majd a tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#14) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Az árak magasak. Kár szépíteni. De mi a tökömért kell modellen belül a RAM méretét a tárhely méretéhez kötni? Már az előző szériánál sem értettem miért kellett az S9 és az S9+ között különbséget tenni ilyen szempontból. De most még azonos modellen belül is? Remélem ez végül nem így lesz.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#15) SkyLine3000 válasza <Lacy85> (#9) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Igen, ugyanolyanok, mint akármelyik másik teló. :D

Azok az árak meg már tényleg elmebaj. Lassan tényleg el kell gondolkozni, h mi a fontosabb? Egy autó vagy egy telefon? Mert lassan a kettő együtt nem megy... :W

(#16) #16820480 válasza LilProphet90 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha ilyen ár körül kezd a Nokia 9 is például, akkor nem lesz már annyira jó vétel az S10 Lite szerintem.

(#17) Matada2.3 válasza LilProphet90 (#10) üzenetére


Matada2.3
veterán

Mondjuk nekem eléggé irreális, hogy a Lite- hoz is 6GB RAM jár, tuti lesz 200 körül egy 4GB RAM-os kiszerelés is különben mi értelme lenne a gyengébb verziónak.

Finn the human

(#18) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Egyre többet kell fizetni a polgárnak ugyan azért. Az utóbbi években szinte semmilyen világmegváltó innováció nem volt egyetlen csúcsnak becézett készülékben sem. Max az ujjlenyomat olvasó került a kijelzőbe.
A hová tegyem az előlapi kamerát játék meg egyenesen röhej.
Ezzel szemben egy 300 ropis teló naponta kétszer kér töltőt, ha hasznalom..

Csend a lelke mindennek!

(#19) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Na így kell az olcsóbb kínai márkáknak piacot teremteni ;]

(#20) ZavaBalazs válasza #24536576 (#12) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

leszállópálya? ugyanazt a képet nézzük? :F
(meg ez egy concept art, nem feltétlen találták el milliméterre a kamera elhelyezését)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#21) sagit


sagit
addikt

Nem túl szimpi se az ár se ez a front kamera. Élőbe megnézem majd, meglátjuk mit ajánl a szolgáltatóm de ebből szerintem inkább one plus 7 lesz

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#22) <Lacy85> válasza SkyLine3000 (#15) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem kell azonnal megvenni, amikor megjelenik.
Az S8+-t nem sokkal a kiadás után vettem. Előfizuval 220 volt. Az S9+ jelenleg 150 ugyanezzel a csomaggal, pedig magasabb áron is kezdett, mint az S8.
Ahogy fentebb is írták, ~1 évesen kell lecsapni rá. Úgy viszont nem rossz vétel.

(#21) sagit:

Nálam inkább a Note 9 az esélyes. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) -Skylake-


-Skylake-
addikt

nagyon kivancsi vagyok mennyire fog bejonni ez az arazas. ahogy felettem is irtak, ha iOS kell akkor annyiert kell telefont venned amennyit az alma rair. droidnal alapjaiban mas a helyzet, eleg nehezen latom magam elott a tomott sorokat, hogy dayone vegyen a user 500k-s galaxyt.(bar persze hozzatartozik, hogy az alapara 1050euro, tehat azert tulzas azt allitani, hogy 500k-t kell letenni a csucsmodellert. 350be megall, ha nem kell az 1TB.)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#24) 2ofthem válasza #16820480 (#16) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Elvileg ennél jobb áron kezd majd.. Én bízom benne hogy az lesz a tuti vétel idén :)

(#25) Atocha


Atocha
senior tag

Szerintem szaladjatok megvenni. A providentnel nagyon jo kolcsonok vannak. Siman adnak nektek felmillas telefonra. :D
Hajra hajra. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#26) Lami66


Lami66
őstag

Úgy látom az ár/érték arányra koncentráló kínai márkák még nagyobb részt fognak megkaparintani a mobilpiacból 2019-ben (Vivo, Xiaomi, Honor, One+).
Bár erőltetik az 1000 euro feletti dolgot a top márkák, de a jelek szerint a piac már nem hajlandó elfogadni ezt az árszintet. 4-5 évvel ezelőtt amikor valódi kellemes élményt csak a csúcsmodellek adtak, és a középkategória is komoly kompromisszumra kényszerítette a vevőket, akkor volt értelme a túlárazásnak. Ma már a középszint a két évvel ezelőtti topokat alázza, és megfizethető áron adnak csalódásmentes használatot. Az aktuális csúcstelók ficsörjei pedig fél-egy év múlva fele áron elérhető telefonokban is benne vannak....

[ Szerkesztve ]

(#27) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

front kamera összehasonlítás:

nekem jobban tetszik bármilyen notchnál, játéknál/videónál kevésbé zavaró, hogy a saroknál takar ki valamit a képből, ahova jó eséllyel nem kerül semmi fontos, alap felhasználásnál meg a status barba lesz integrálva. a szimmetria nem izgat, sőt, kifejezetten tetszik így, pl a lumia 930-nál is tetszett, hogy a nokia felirat nem középen volt, hanem jobb szélen. ugye az S10-en a másik oldalon lesz, kár, nekem bal szélen jobban tetszene, de nem a világ vége.

mielőtt jönnének az apple fanok, hogy "de ebben ott a face ID, azért ilyen széles", nem érdekel, meg lehet a biometrikus azonosítást úgy is oldani, hogy ne harapjon ki ennyit a kijelzőből, de ne kerüljön a hátlapra, és ne legyen tőle nagy a káva.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#28) mrThomi


mrThomi
addikt

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem marhára irritál az a kis lyuk ott a sarokba. mint valami piszok. nem tudom, de szerintem eladasi rekordokat ez nem fog dönteni

Nothing Phone (2a)

(#29) stellaz


stellaz
addikt

Ezt a változó ram méretet egy ilyen drága mobilnál nem tudom értelmezni.

Ha az egyikben 6 Gb van, a másikban 12, akkor már csak az a kérdés, hogy 300 ezerért kevés bele a 6GB, tehát kompromisszumot kell kötni a használatában, vagy 500-ért tök felesleges a 12?

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#30) kalimist válasza ZavaBalazs (#27) üzenetére


kalimist
aktív tag

Nem értem miért nem téged alkalmaz az Apple mikor világosan látszik, hogy negyedére tudnád zsugorítani a TrueDepth kamera modul méretét. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) janeszgol


janeszgol
félisten

Átlagembernek elég lehet a Lite is. A többivel nem kell foglalkozni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

12 gb ramnál már az egész rendszert betöltheti kb... De majd ott is fog akadozni, mert a droid nagyon nincs felnőve hozzá...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#33) Dare2Live válasza Lami66 (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Úgy látom az ár/érték arányra koncentráló kínai márkák még nagyobb részt fognak megkaparintani a mobilpiacból 2019-ben (Vivo, Xiaomi, Honor, One+).
Bár erőltetik az 1000 euro feletti dolgot a top márkák, de a jelek szerint a piac már nem hajlandó elfogadni ezt az árszintet. 4-5 évvel ezelőtt amikor valódi kellemes élményt csak a csúcsmodellek adtak, és a középkategória is komoly kompromisszumra kényszerítette a vevőket, akkor volt értelme a túlárazásnak. Ma már a középszint a két évvel ezelőtti topokat alázza, és megfizethető áron adnak csalódásmentes használatot. Az aktuális csúcstelók ficsörjei pedig fél-egy év múlva fele áron elérhető telefonokban is benne vannak....
"

hja...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34) MikeWazowski válasza janeszgol (#31) üzenetére


MikeWazowski
addikt

+1 :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#35) janeszgol válasza -Skylake- (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Az nettó, nem? A boltban bruttóval fizetünk. :)
Euró-dollár átváltás (nem árfolyam!), áfa, ilyen adó, olyan adó. Pislogunk kettőt és a nettó 350k felmegy bruttó 470k fölé.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) ZavaBalazs válasza kalimist (#30) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

na meg is jelent az első okostojás. ki mondta, hogy én a TrueDepth (TM) kamerarendszerre gondoltam? :F S10 cikk alatt biztos nehéz volt kitalálni, hogy miről van szó...

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#37) ZavaBalazs válasza janeszgol (#35) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

apple-nél igen, más gyártónál nem annyira. ők játsszák azt, hogy 1 dollár = 1 euró, aztán az 1 eurót váltják 340 forint körül, aztán erre még a világrekorder áfánk rájön.
asszem a note 9 annyin nyitott, mint az XS, az egyik 335 volt itthon megjelenéskor, a másik 400...

a cikkes árak tippre az olasz nyitóárak lesznek, a 930 eurós S10 a mi áfánkkal 968€, az mai árfolyamon 308k. tippre ekörül lesz itthon a nyitás...

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#38) Somatom válasza stellaz (#29) üzenetére


Somatom
veterán

Bármilyen furán hangzik, ez a felhasználási módtól függ, ami egy S, N szériás Samunál széles skálán mozoghat. Sztem teljesen rendben van az, hogy aki ecccerű netezős telóként használná, az nem kényszerül a számára fölösleges többlet megfizetésére.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Teljesen elszállt az árazás... Objektíven nincs az a telefon, ami ennyit ér. Pláne, amikor egy XIaomi vagy Oneplus fele ennyiért kapható, összehasonlítható teljesítménnyel/feature settel.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40) Divinity


Divinity
őstag

Eddig mindig lefelé mutatott a Samuk ára a premier után. :)
Egyébkét én már pont látom az értelmét az irgalmatlan mennyiségű RAM-nak. A Linux On DEX egy jó kedvezményezés és tényleg sokaknak kiválthatja a PC-t. Akkor meg van értelme tele pakolni háttértárral és RAM-al. Igaz a fél milla kicsit durva de 1 év múlva gondolom már kapható lesz 300 körül annyiért meg teljesen jó vétel lesz valakinek aki PC-ként is használná. :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#41) Somatom válasza Ezekiell (#39) üzenetére


Somatom
veterán

A feature szettet vitatnám. Az más kérdés, hogy a DeX, vagy a Linux mennyire rétegigény. Az viszont tény, hogy a Xiaomi nem tud ilyet.

Divinity:
Pontosan. Főleg, ha jön a 10 -es Androiddal a valós multitask. Ahhoz kelleni fog gazdagon a RAM.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) gyurma888 válasza Ezekiell (#39) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Pontosan. Mennek az Apple után. Persze ettől a szériától várják a nagy eladásokat, de remélem nekik is lesz nagy kopp.

Divinity: annyiért sem éri meg. Netezésre, filmezésre töredék áron kapsz PC-t, több terával.

[ Szerkesztve ]

(#43) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Kicsit megkésett: [link]
És még link is van a hírhez.
Tegnap kerestem is itt rá a topikot de nem találtam. Ott meg fórum nincs.
De nem úgy volt hogy lesz edge mentes kivitel is?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#44) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Árban szerintem nem rossz a korábbi csúcsszériához képest, ráadásul nem tudom, ki hogy van vele, de a 6/128 GB is bőven elégnek tűnik mindenre (vagy aki kevesli a telefonon a 128 gigát, az majd vesz pár ezresért egy memóriakártyát bele azt kész). A "RAMosabb" modelleknek ily módon nem sok értelmét látom

(#45) nozs23


nozs23
addikt

Nem lesz jelentős eltérés a tavalyiakhoz képest. Az olaszoknál 900€ volt tavaly az S9, alapmodell (64GB), ehhez képest idén 930€ (128GB). Az S9-et itthon novemberben, már 160 körül meg lehetett venni hivatalos helyről, azóta is vannak akciók 170 körül. Samsungnál érdemes várni egy félévet vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#46) HarleyCustom válasza Zolik (#1) üzenetére


HarleyCustom
veterán

perszepersze...:U

Mate 9 porsche design,Note 9 512db-óta már nem nagyon egyeduralkodó az iPhone,magas árak terén.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#47) Divinity válasza gyurma888 (#42) üzenetére


Divinity
őstag

Épp ez a lényeg, hogy akkor nem kell külön PC. Ergo két eszközöd van egybe. Ráadásul egy ilyen hardver már elég sokaknak kiváltja a PC-t nem csak a nagyon light userek számára.
Üzletemberek, projekt vezetők és hasonló szakmák pl. Ahol amúgyis megvan a mozgás és úgyis high end készüléket vesznek.
Na meg pl Tab S4-en a Belnder szépen fut és az IntelliJ IDEA is elboldogul

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#48) Bdanyy válasza Ezekiell (#39) üzenetére


Bdanyy
addikt

Náluk is másnapra kész a szerviz a javítással?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#49) nLali


nLali
senior tag

Végre jönnek a jól árazott készülékek. Olcsó 2-300K-s telefonokkal tele a piac.

(#50) <Lacy85> válasza HarleyCustom (#46) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A Note9 512GB az valóban jó példa. Épp 30 ezerrel volt olcsóbb, mint a 64GB-os Xs max. :D
Alig van különbség a két tárhely között.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.