Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Bejövős a blade?

(#2) samfishR


samfishR
senior tag

20évesen kaptam a szemüvegem, -0,75ös, nekem is a sok monitor rontotta el. hiába lcd, azellen nemvéd!

(#3) Cucuska2 válasza samfishR (#2) üzenetére


Cucuska2
őstag

én öt évesen, most 14(15) vagyok, és -5,5 az egyik, a másik -5,75. És még romlik.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) mephi666


mephi666
nagyúr

én szerencsés vagyok (nem akarom elkiabálni): 27 vagyok, kb 10 éves korom óta gépezek... junoszt+commodore+4 -> 486dx2+zöld-fekete hercules -> monovga->vga->svga képernyők jártak nálam szép számmal... 2007-ben vettem a mostani tft-t, addig csak crt-im voltak... napi 8 órában gép előtt melózok és itthon is pár óra még rájön... szerencsére semmi baja még egyik szememnek sem... (2 hete voltam kötelező céges szemvizsgálaton: mondták, hogy tökéletes minden eredmény)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Rendszeresen napi 14 órát ülni, hogy lehet azt bírni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nem feltétlenül megoldás a szemüveg. Persze menj el, nézesd meg, de szemüveg nélkül is sok mindent tehetsz azért hogy ezt elkerüld:

- néha helyezd át a monitort egy kicsit. Fentebb, lentebb, esetleg kicsit oldalra, hogy a szemed ne csak egy "állásban" álljon, mert akkor nagyon egyoldalú terhelést kap. Ez sokat segít.

- gondold át azt, hogy jól ülsz-e a gép előtt. Nekem pl. sokkal jobban bejön a négy lábú szék, mint a forgó, kényelmesebb, és nem kell külön izomcsoport ahhoz, hogy ne forduljak el. A szék magasságát is be kell lőni.

- szemtorna. 6*10^23 fajtája van a neten, tényleg érdemes óránként egyet beiktatni

Nem biztos, hogy a szemed romlik, lehet hogy csak egyszerűen elfárad a monoton terheléstől, ezt viszont a fentiekkel jól tudod csökkenteni.

@Winner_hun: a 12-14 óra az nekem is megvan

[ Szerkesztve ]

(#8) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Én is jobban ajánlom a szakorvost.

(#9) danih válasza mephi666 (#4) üzenetére


danih
addikt

Dettó ilyen az én szitum is, le is kopogom most rögtön!

(#10) Lenry válasza mephi666 (#4) üzenetére


Lenry
félisten

Évekig nekem se volt bajom, de ez már betett neki

Winner 8 óra meló, plusz amit otthon játszadozok a géppel

D1Rect odabaszós, imádom

Kalandor ha nagy gebasz van, gondolom úgyis továbbküldenek

DeFranco az elfáradás valószínű, gondolom majd kapok egy szemüveget külön gépezéshez. A javaslataid megnézem, köszi :R
Mindent nem tudok megvalósítani, mert pl széket úgyse kapok másikat, meg amúgyis egész jó, a monitorjaim meg középen vannak, nem nagyon tidom átpakolászni őket

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Vladi válasza Kalandor (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr

Sok maszek optikában dolgozik szemorvos.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) Lenry válasza Vladi (#11) üzenetére


Lenry
félisten

Gyanítom, hogy itt is ez a helyzet, mert teljeskörű kivizsgálás meg anyámkínja, szóval gondolom, hogy nem csak a táblát kell elolvasnom (ami egyébként mindig 100%-osra ment)

fél liter VBK után sokkal jobban írok a virtuális billentyűn, mint előtte :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) madgie válasza S-Attila (#8) üzenetére


madgie
titán

Ja, kórházban kap másfél hónap múlva időpontot, aznap meg majd egész nap ott ülhet két tucat szotyolaszagú között.

Vagy perkál párezret a szemész főorvos magánrendelésén, aztán ha kell hemü, átugrik a látszerészhez, nem hagyja, hogy lehúzzák a legdrágább lencsével (sima tükröződésmentesített bőven megteszi) oszt kaput.

No jó, én elfogult vagyok, több, mint tíz éve csiszolom a szemüvegeket :)

(#14) Vladi válasza Lenry (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr

Csajom nemrég volt Debrecenben ilyenen, jókis import szakorvos nézte vagy 4-féle géppel. Olyan lencsét kapott, hogy minimálbér. :Y

Viszont azóta lát. Bár ez nem biztos, hogy nekem jó. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) Lenry válasza madgie (#13) üzenetére


Lenry
félisten

Pontosan :K
Kivéve a "perkál párezret" részt, mert direkt olyan optikát kerestem, ahol épp ingyenes a vizsgálat :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) nike_ válasza Cucuska2 (#3) üzenetére


nike_
addikt

az szép. nekem fateromnak nagyon rossz a szeme, nekem szerencsére nem.

(#17) Csemike


Csemike
csendes tag

Ez az "elnézek egy szemészhez" olyan poén, mint amikor a nőgyógyász elköszön, hogy "még benézek". :DD

(#18) Lenry válasza Csemike (#17) üzenetére


Lenry
félisten

ehh :C

egyébként nekem is csak a címadás után esett le, hogy mit is írtam :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Polllen


Polllen
nagyúr

Lehetőség szerint olyanhoz menj, ahol végeznek szemfenék vizsgálatot is. (esetleg észrevehetnek egyéb dolgot, amivel továbbküldenek)

Ha nincs ehhez berendezésük, szimplán személesség vizsgálat lesz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) #19617792 válasza D1Rect (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

Függővé tesz. ;]

Lenry: Én kb 12-13 év óta püfölöm a gépeket, igaz, 1998-ben én 8 éves voltam, szóval fiatalon kezdtem a dolgokat, CRT volt dögivel és 1-1.5 éve van TFT. Általános iskolás alsó tagozats koromban volt szemüvegem, kinőttem, felső tagozat és középsuli alatt nem kellett, de azalatt is romlott. Most már 2 éve vagyok az egyetemen, a szemem már nem túl jó, közelre jól látok, távolra nem és az előadó termek első sorában sem látom néha a táblát... Dani barátomnak +0.5-ös szemüvegét felpróbáltam és majdnem tökéletes, szerintem lehet, hogy egy +0.75-ös olvasó szemüveg kéne... és infókaron is vagyok, szóval gép elé leszek ragasztva. :DDD De hát ezt választottam, ebben képzelem el a jövőmet, optimális esetben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) Lenry válasza #19617792 (#20) üzenetére


Lenry
félisten

én '88-as születésű vagyok, tehát 1997-ben is csak 9 éves voltam, de eddig jól láttam, mostanra viszont már fárad a szemem... :(

függővé? ha valamire többet kell várni, mint az azonnal, már elő is veszem a Bladet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Cucuska2 válasza nike_ (#16) üzenetére


Cucuska2
őstag

nálunk nekem rossz a szemem, fateromnak nem, neki az apjának pedig igen.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#23) madgie válasza #19617792 (#20) üzenetére


madgie
titán

Tessék elmenni egy vizsgálatra.

Egyébként van direkt olyan lencse, ami közeli melókhoz ajánlott (pl számítógépezés orrba-szájba), papíron nagyon jó (több is van, pl Essilor Anti Stress), gyakorlatban viszont akármilyen jó lehet, ha egy húszas darabja a lencsének, míg egy középkategóriás réteggel ellátott "sima" lencse meg megvan bő ötezer/darabból.

(#24) S-Attila válasza madgie (#13) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ez a hozzászólásod eléggé cinikusra sikeredett. :)

Nyilván, mindenki a saját tapasztalataira alapoz.

Az én tapasztalatom abszolút negatív, ami a szemüvegszalonokban történő szemvizsgálatot és szemüvegválasztást illeti.

(#25) madgie válasza S-Attila (#24) üzenetére


madgie
titán

Az átlag csilli-villi szemüvegszalonban nem szakképzett eladók dolgoznak, cserében minimum dupla annyit hagysz ott, mert szép, nagy, világos franchise, meg forgalom-orientált helyen van. Nem szidom őket, meg nem is venném egy kalap alá, de annak idején a látszerészoskolában is ezt láttam: aki onnan került a suliba, nagyrészt "katalógustudással" rendelkezett.

(#26) S-Attila válasza madgie (#25) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Felmerül bennem a kérdés akkor: honnan tudod meg ránézésre, hogy melyik szalon melyik kategóriába tartozik?

(#27) koshmar


koshmar
őstag

10 évig én is hordtam szemüveget.
Az eredmény: Semmit nem javult a látásom, sőt, leromlott -4,5-ig.
Tavaly októberben végleg meguntam az állandó romlást. Félretettem, azóta sem volt rajtam.
Azóta is javul a látásom. (Bates-tréning)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#28) madgie válasza S-Attila (#26) üzenetére


madgie
titán

Sehonnan. Max ha bemégy és elkezdesz érdeklődni. Akkor talán kiszúrható, hogy az eladó ért-e ahhoz, amit csinál.

(#29) S-Attila válasza madgie (#28) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ez esetben mi indokolja, hogy ne menjen el szakrendelésre?

(#30) Raucher válasza koshmar (#27) üzenetére


Raucher
tag

10 évig én is hordtam szemüveget.
Az eredmény: Semmit nem javult a látásom, sőt, leromlott -4,5-ig.

Nézőpont kérdése. A szemed nem romlott, csak megszokta a szemüveg korrekcióját.
Maga szem formája/alakja tér el az ideálistól. ezen csak műtéti beavatkozással lehet segíteni.
Tréninggel nem lehet javítani, legfeljebb a szem izomzatát tartod karban.
Persze ez sem megvetendő, mert az idősebb korban jelentkező fókuszálási zavarok mértékét csökkenti. (Ha gyorsan kell változó távolságokat váltani, a nem képes szem izomzata lépést tartani a megváltozott feltételekkel. De erre is kitaláltak már valami műtéti beavatkozást, ami megkönnyíti az izomzat működését.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#31) koshmar válasza Raucher (#30) üzenetére


koshmar
őstag

Pont, hogy a műtét nem tudja korrigálni a szemformát.
Ott csak a szaruhártyába farigcsálnak bele, oké, 5-15 évig jól látsz, utána megint romlik majd.

A szem tökéletes alakját csakis a szemtréning adhatja vissza.
Bates anno ezrek-tízezrek látását adta vissza, amikor még hírből sem ismerték a lézert.

Most nem kezdek bele egy hosszú vitába...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#32) madgie válasza S-Attila (#29) üzenetére


madgie
titán

Várjál, hol tartunk? :) Mehet szakrendelésre, miért ne mehetne? Csak fel kell készülnie, hogy ott jobb estben csak hatvan járóbeteggel kell egy rendelési nap megbirkózni, így sanszos, hogy nem lesz kellő idő a vizsgálatokra. Ezzel szemben ha elmegy egy normális orvos normális magánrendelésére, akkor ott érdemben is fognak foglalkozni a bajával .

Raucher: épp azt akartam én is megkérdezni, hogy Dr Bates szemguvasztása megbirkózik a szemgolyó anatómiai rendellenességeivel? Nem hinném. Mindössze az agy dolgozik többet.

(#33) máyköl


máyköl
veterán

Dettó.
Bár csak napi maximum 2 órát ülök a gépnél (ha van valami meló 4-5 óra maximum), de napi szinten fáj fejem, és a szemem is.
Pedig a tesóm jóval többet ül a monitor előtt, és neki semmi ilyen panasza nincs.

(#34) koshmar válasza madgie (#32) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, megbirkózik.

Nekem vajon mitől javult eddig 1-1,5 dioptriát.

Vagy ott van pl. Leo Angart.
5 dioptriát gyógyított ki a szeméből kizárólag Bates módszereit követve.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#35) S-Attila válasza madgie (#32) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem mondtam, hogy nem mehet, csak kérdeztem, hogy van-e valami indoka. :K

A saját tapasztalataimból kiindulva:

1.

Jártam szemüvegszalonban, ahol majd' fél órán keresztül vizsgálgattak, volt számítógépes vizsgálati rész, amikor bele kellett nézni valamibe, ami - gondolom én - a szem fókuszát vizsgálta. Aztán jött a Snellen chart (nem tudom a magyar nevét), ott majd' negyed óráig nézette velem a nőci és cserélgette közben a lencséket, kérdezgette, hogy mikor élesebb a kép.
Utána jött a szemüvegválasztás: mindenféle dizájn, forma, egyebek. És persze rábeszéltek egy ilyen szemüvegre. Meg arra, hogy legyen vékonyított lencse benne. Utólag rá kellett jönnöm, hogy nagy ostobaság volt.
Az eredmény: kaptam egy szemüveget, aminek a viselése attól a pillanattól kezdve kellemetlen volt, hogy feltettem. Egyszerűen nem láttam vele úgy, mint a korábbival.

2.

Ezen nagy csalódás után ellátogattunk egy optikushoz, egy kis üzletbe, ami szemüvegeket készít. Odaadtam neki a régi szemüvegemet - amivel tökéletesen láttam -, hogy készítsen egy új keretbe ugyanolyan erősségű lencsével másikat. Lemérte, gondoltam, hogy minden ok lesz. Hát nem jött be, mert homályosabban láttam vele, mint azzal a szemüveggel, amit a szalonban készítettek. És örülök, hogy veled, egy hozzáértővel beszélhetek most, és feltehetem a kérdést: hol volt akkor a hiba?

A lényeg a lényeg: a tapasztalatom az, hogy a szemüvegszalonokban és az optikusnál látott végeredménnyel egyáltalán nem voltam megelégedve.

A szakorvos/szakrendelés kérdésében pedig igazad van, de én az itteni első hozzászólásomban is szakorvost emlegettem. Hogy most magánorvos, vagy szakrendelés, az már egy másik történet, de a lényeg, hogy legyen ott valaki lehetőleg képesítéssel rendelkező személy, akinek ez a hivatása.

[ Szerkesztve ]

(#36) madgie válasza koshmar (#34) üzenetére


madgie
titán

Az agyad egy komplex rendszer, ha nem kap "hardveres" segítséget, megpróbál "szoftveresen" segíteni. Ettől nem javul semmi, azt meg végképp nonszensz elhinni is, hogy milliméterekkel nem pontos szemgolyót áttornázol úgy, hogy az tartósan úgy marad. Azért van az, hogy ha a szemüveges leveszi a szemüvegét, akkor nem lát hirtelen semmit, mert az agy már megszokta, hogy normális, éles képet kap, nem tud mit kezdeni a defókuszált képpel, és nem azért mert Bates majd hosszabb távon meggyógyítja. Fenéket. A lyukszemüveg sem gyógyít, hótt egyszerű fizikai elven alapul. (a konyhanyelvért elnézést, a szemésztanárom tarkón csapna ezé' :D)

S-Attila: látatlanban nehéz megmondani, ha itt lennél, első körben visszamérném a lencséket, másodszorban megnézném, hogy a PD (pupillatávolság) stimmel-e, harmadsorban meg aszférikus lencsére gyanakodnék (a vékonyított lencse és a kezdettől való kényelmetlenség erre is utalhat). A második esetben nemtom, mit nézett be a szaki, félremérhetett, PD megint nem stimmelhet, mondom, ha nem látsz, pedig ugyanazt kérted, az gáz. De egyébként jó megtartani a papírokat, mert karcos lencsét néha nehéz pontosan megmérni (főleg, ha asztigmiás, erős dioptriásról van szó)

(#37) koshmar válasza madgie (#36) üzenetére


koshmar
őstag

Minden 1 milliméter eltérés, a szemgolyóban 3 dioptiás látáshibát okoz. Ez az alap.

De ha a Bates módszerrel (évek alatt hozzáteszem) sikerül pl. kettő millimétert "kikúrálni", akkor az miért ne lenne tartós?
Ha kinyújtod a pogácsa tésztáját, akkor az visszanyeri eredeti formáját?? Nem.
:D

Raucher:
Nekem is kéne még szemüveg, de minek hordjam, ha rontja a látást?
Inkább látok homályosan, de tovább már nem romlik, ha nincs túlerőltetve.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38) Raucher válasza koshmar (#34) üzenetére


Raucher
tag

A szemed próbál alkalmazkodni a megváltozott környezethez.

Nekem az első szemvizsgálat alkalmával teljes vizsgálatot csináltak. Megmérték a szem valós dioptria eltérését. Megközelítőleg +5.5 dioptriás szemüveggel lehetne korrigálni.
Az első szemüvegem +1 dioptriás volt. Az évek során nőtt az új lencsék dioptria száma, de szemem alap eltérése változatlan maradt. Ha letenném a szemüveget, látszólag gyorsan javulna a szemem. Persze ettől sokkal jobban nem látnék, tehát marad a szemüveg.

De nem csak szemfaragó korrekció létezik. A szürke hályog leghatékonyabb gyógymódja a borgosítás, amikor műanyag lencsére cserélik az eredetit. Az új lencse alakjával tudják kompenzálni a dioptria problémát.
Egyik ismerősömnek csinálták meg nagyjából 2 éve. A -6 dioptriás szemüveget -0.75 és -1 dioptriásra kellett cserélni, ennyit javított a látásmegtartó műtét.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#39) madgie válasza koshmar (#37) üzenetére


madgie
titán

"Minden 1 milliméter eltérés, a szemgolyóban 3 dioptiás látáshibát okoz. Ez az alap."

Hö? A dioptria a méter reciproka :B

(#40) koshmar válasza madgie (#39) üzenetére


koshmar
őstag

A minek a micsodája? :DDD
Rég voltam matekon.
A méter megvan, a reciprok is. De nem áll össze.

Úgy látszik, itt hiába magyarázom, hogy a műtét tartós eredményt nem hozhat...
5-15 év esetleg, de az sem tartós.
Ismerek olyat, akinek már a rákövetkező évben romlani kezdett...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#41) Alexios válasza koshmar (#40) üzenetére


Alexios
veterán

A dioptria emlékeim szerint a méterben mért fókusztávolság reciproka, gondolom erre értette a métert:)

(#42) koshmar válasza Alexios (#41) üzenetére


koshmar
őstag

Nah így már világos. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#43) madgie válasza koshmar (#40) üzenetére


madgie
titán

Pedig ennél egyszerűbben nehéz leírni :)

A műtét részében lehet valami, de nagyon sokan azzal az alapvető utasítással nem bírnak agyilag, hogy műtét után X ideig olyan cseppet KELL használni, ami megakadályozza a szaruhártya regenerálódását. Ha nincs megakadályozva, visszagyógyul, ami ebben az esetben visszaromlást jelent. Igazán hosszútávú tapasztalat viszont tényleg nincs, azt aláírom.

(#44) koshmar válasza madgie (#43) üzenetére


koshmar
őstag

Másnak se nagyon van hosszabb távú szerintem, mert 15-20 éve még nem volt műtét...
Hogy most azt mondhassa, még 1990-ben csináltatta meg...

Én is csak arra hagyatkozhatom, amiket mondanak/írnak.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#45) mephi666 válasza madgie (#43) üzenetére


mephi666
nagyúr

írtam, hogy nekem tökéletesen jók a szemeim, viszont barátnőm már ezt nem mondhatja el sajnos: -8.5 / -9.0-s lencséi vannak... utánajártunk a különböző műtéti eljárásoknak és elvileg, ha megfelelően vastag a szaruhártyája, akkor lézerrel tudják olyanra formálni, hogy a fénytörése javuljon és emiatt lencse se kelljen neki... :K de az is igaz, hogy műtét után különböző szteroidokat kell használnia, hogy az agy az új állapotot fogadja el normális/természetes állapotnak és ne próbálja a régi, rossz irányba rontani... egyébként a szteroid-kúra után elvileg már az új állapot lesz az agynak normális, tehát ennek a fenntartására áll rá...

elvileg műtéttel teljesen korrigálni tudják az ember szemét, egyedül a természetes öregkori szemromlástól nem tudják megmenteni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46) koshmar válasza mephi666 (#45) üzenetére


koshmar
őstag

Sajnos az agy képes azt hinni, hogy a mostani (egyébként rossz) állapota a jó. :(((
Mert nem tudja, hogy mi a jó.
9 dioptria az már nem semmi.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#47) madgie válasza mephi666 (#45) üzenetére


madgie
titán

Van egy vasutas ismerősöm, akinek -12 dptr körüli korrekció kellett mindkét szemére. Azért nem emlékszem már pontosan, mert vagy hat éve megműttette és azóta tökéletes lett a látása (igen, ilyen nagy mértékű is szépen korrigálható, de nem éppen a csak most, csak itt akciós eljárásokkal). Szóval megy a dolog, nincs is ezzel gond, de azt még tényleg nem tudjuk, mi lesz 25 év múlva a szemmel (lehet semmi). Azért csak meg lett az babrálva.

(#48) mephi666 válasza madgie (#47) üzenetére


mephi666
nagyúr

na igen... logikusan gondolkozva: ha megfelelőre "csiszolják" a szaruhártyát és az aggyal elhitetik, hogy ez az állapot a normális és ennek a fenntartására kell törekedni, akkor nem romolhat igazán vissza... ez biztat most akkor minket, hogy -12 dioptriát is műtöttek... mi annak örülnénk, ha prk eljárással meg lehetne műttetni barátnőm mindkét szemét... elég nagy költség, de a következőképp számoltunk: durván 268eFt lenne mindkét szem együtt... egészségpénztáron keresztül 20%-ot meg tudunk fogni a költségből, tehát így 214ezerből kijönne... havi szinten 3-4ezer körül van a lencse, plusz időnként a lemosó folyadék... számolhatunk durván 4-ezerrel (és akkor még keveset is mondtam): 54 hónap alatt visszajön így a műtét ára a lencsék áraiból, tehát már megéri :K maga a tény már csábító, hogy elvileg évtizedekig tökéletes marad a szeme műtét után és nem kell a lencsével sem bíbelődnie... ja: a kinézett klinikán majdnem 54ezer sikeres műtétet végeztek és prk-ban ők a királyok :K

#46: az agy bizonyos területeken irtózatosan hülye: évek alatt kialakul benne, hogy a rossz állapot az alap és az a természetes... nem elég kijavítani, mert utána arra fog törekedni, hogy ezt visszaállítsa... ezért kell különböző szerekkel ezt megakadályozni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49) madgie válasza mephi666 (#48) üzenetére


madgie
titán

Szerintem műtét. Ha vissza is romlana (reméljük nem fog), akkor is valószínűleg maximum 1-2 dioptriányit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.