Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

"Kínomban már mindent előszedek, hogy elodázzam a Witcher 3 elkerülhetetlen ötödik újrajátszását..."

Tudom OFF.

De ha ilyen állapotban vagy, akkor nem kellene inkább valami olyan tevékenység felé fordulni, ami esetleg hasznosabb? :)

(#2) Lenry válasza UnA (#1) üzenetére


Lenry
félisten

nem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) nullpoint


nullpoint
senior tag

Mi lehet hasznosabb egy gta IV végigjátszásnál? :Y ;] :DD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#4) Gdi válasza nullpoint (#3) üzenetére


Gdi
senior tag

Felhívni a logout olvasók figyelmét, hogy van ilyen DXVK project.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) nullpoint válasza Gdi (#4) üzenetére


nullpoint
senior tag

Azt hiszem a DxVk tette lehetővé, hogy a Mafia1 lebutított felújított változata futhasson a Win7 gépemen.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6) Picco válasza Lenry (#2) üzenetére


Picco
addikt

savage :DDD :R

az elmult 10 evbol szamomra is a witcher volt amugy ami leginkabb megfogott/tetszett.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Érdekes. Steames változattal próbáltad vagy ehhez kalóz verzió kell?
Pár képet betehetnél összehasonlításnak.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#8) Lenry válasza rup1u5 (#7) üzenetére


Lenry
félisten

Steames változat.
Én nem nagyon vettem észre különbséget az AA-t leszámítva, de délután lövök pár képet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

En kivancsisagbol beszereztem konzolra GTA5 utan a 4-et, eleg kiabrandito volt. Eleg hamar hanyagoltam is. :DDD

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#10) rup1u5 válasza Lenry (#8) üzenetére


rup1u5
nagyúr

jut szembe, hogy erről már korábban olvastam de sosem próbáltam.
DSR nálam bevált az élsimítás helyett.


#9futo001
ízlések és pofonok. Nálam spec IV a kedvenc de mondjuk megértem hogy V után csalódás mert teljesen más minden tekintetben.
Kár hogy megszüntették a multis részét.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#11) #81556480


#81556480
törölt tag

Na megcsináltam amit írsz, de nem tudom kiíratni az FPS-t se msi afterburnerrel se steammel. Amúgy a játék nekem így akadozik, meg alt tabozáskor kifagy. 8000-et írtam be mert 8gb-s GTX 1070-em van egy i5 6600 mellett 16gb rammal. Valamit nem jól csinálok? Próbáltam a két általad berakott settings fájl nélkül, de akkor meg csak 512mb-nak látja a vga-t

[ Szerkesztve ]

(#12) Lenry válasza #81556480 (#11) üzenetére


Lenry
félisten

:(
passz, nálam i7-2600K, 16GB RAM, RX580 4GB mellett működött a fent leírt megoldás.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) #81556480 válasza Lenry (#12) üzenetére


#81556480
törölt tag

Keresgéltem és másnál is van ilyen, nem tudom miért.
Azt nem tudom az FPS-t miért nem írja ki semmi ha használom?

neked működik vele a steam fps számlálója ?

(#14) freeknight


freeknight
őstag

Amikor ez a játék kijött, akkor emlékszem egy Pentium 4 alapú gépen játszottam ki, a vga-ra már nem is emlékszem. Bőven 25 fps felett futott stabilan (bár csak low-mediumon, és csak 1024*768-as felbontáson, akkor még crt monitorom volt) szóval akkora erőmű nem kell hozzá, csak gondolom ezt még inkább 1 magos rendszerekre "optimalizálták". Az biztos, hogy nagy botrány volt anno körülötte, de a rockstar hallgatott a kritikákra és a GTA V már elég szépen, bugmentesen, optimalizáltan jelent meg.

Ami kifejezetten megmaradt, hogy ez volt az első igazán bonyolult másolásvédelemmel ellátott játék, én konkrétan 1 napot szenvedtem, mire az eredeti játékot el tudtam indítani, míg haverom letöltés után egyből vígan játszott a kalózverzióval :DDD

Nekem egyébként ez a kedvenc GTA részem all-time, a k-európai hátterű egyszerű főszereplő nagyon közel állt hozzám, szerettem, hogy itt valamiért a vezetési élményt is realistábbra vették, volt súlya az autóknak, kellett kalkulálni a féktávot, a magasabb terepjárók élesebb irányváltosokkor bedőltek. Sokan pont ezt nem szerették benne egyébként, talán ezért lett a legsikertelenebb GTA rész. A San Andreas után a grafika meg egész egyszerűen más dimenzió volt, minden technikai hibája ellenére, már akkor beleszerettem, mikor a Media Markt-ban toltuk suli után a bemutató Xbox 360 verziót :D

Egyébként a steames verziót nem ajánlom, rengeteg számot kivettek a rádiókból a lejáró jogok miatt (sőt, egy rádióállomást konkrétan teljesen lecseréltek), vagy kalózverzióban kell tolni a régebbi patchel (ha ott figyel a steam könyvtárban az eredeti, talán nem akkora bűn), vagy utólag moddal belevarázsoln, ha megoldható egyáltalán.

(#15) #81556480 válasza freeknight (#14) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nagyon jó kis írás, bár szerintem te is tagja vagy a iv topicnak ahol ezeket már ezerszer leírták többen is( ne sértődj meg, de ez most szerintem egy technikai topik a dxkv használatáról) , bár a 25 fps felett futott stabilan -résznél a stabil nekem gyanús ;] , mivel épp erről szól a bejegyzés is, hogy ez semmin nem stabil. 13 évvel a megjelenés után fél napot szenvedek hogy a1070-en működésre bírjam ezt a megoldást, de eddig nem megy.

Kipróbáltam jó sok kapcsolót közvetlenül a steam indítási parancssorba, hát vannak észrevehető változások, de nálam a vajsimaság még mindig elmarad. Van az a gondom hogy vsync offal elmúlnak a laggok de tearing lesz, vagy ha vsync on, akkor meg ugyanúgy laggos.

És továbbra sem működik semmilyen FPS számláló, plusz játék elindítása után már nem lehet grafikai beállítást módosítani mert kifagy a játék.

Mindenesetre sok jót olvastam erről lehet még később foglalkozom vele, mert nekem ez a játék mindig fel van telepítve, nem bánnám ha jól futna, de ma már nem akarok több időt rááldozni.

(#16) South Velen válasza futo001 (#9) üzenetére


South Velen
addikt

A GTA4 sokkal érettebb játék, kicsit olyan érzésem volt, mintha a GTA4 egyértelműen felnőtteknek, míg az 5 gyerekeknek készült volna.

No offense. :DDD
Nálam összehasonlíthatatlanul jobb az IV, az V volt hatalmas csalódás..
Az RDR2 viszont király!

[ Szerkesztve ]

(#17) #81556480


#81556480
törölt tag

aki a GTA 4 fizikájával jön, az üljön benne motorra, aztán a minimálisnál gyorsabban próbáljon meg benne kanyarodni. Lehetetlen, egyszerűen nevetséges. Amugy 5 vs 4 vita számomra nincs, mind a kettő bejön nekem ( az 5-nek is ismerem a hibáit, mint ahogy az a híres IV fizika se volt tökéletes) .

(#18) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

A rendszert azért leírhatnád

CPU GPU VGA ram
linux windows rendszer

(#19) #81556480 válasza angyalpc2 (#18) üzenetére


#81556480
törölt tag

(#20) Lenry válasza #81556480 (#17) üzenetére


Lenry
félisten

én régen sokat motoroztam a GTA4-ben, mert sokkal jobban lehet haladni a városban, de igen, a GTA5 után egyértelműen gyengébb

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Lenry válasza angyalpc2 (#18) üzenetére


Lenry
félisten

ahogy a kolléga is linkelte, illetve az adatlapomon is le van írva. az op.rendszer Win10

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Lenry válasza #81556480 (#13) üzenetére


Lenry
félisten

most hogy így mondod, a Steam Overlay sem működik :D
csak eddig nem tűnt fel, mert nem használom

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) Lenry


Lenry
félisten

érdekes fejlemény, hogy más, korábban jól futó, DX alapú játékok is szarul futnak. pl a HZD-nek nem volt eddig semmi baja, most meg játszhatatlan.
mondjuk a GTA4 telepítése előtt nem sokkal volt egy nagyobb Windows frissítés (Insider Preview), akkor lehet, hogy nem is önmagától volt lassú a GTA, hanem csak pont olyan tüneteket produkált és pont az volt a megoldás, mint másoknak, csak teljesen más okból? :D
a natív Vulkan támogatású RDR2 viszont teljesen jó. szóval a DX kehesedett meg a gépemen. szuper.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) FLATRONW válasza rup1u5 (#10) üzenetére


FLATRONW
őstag

Miért csak 4x AF szűrést használsz?
Manapság már szinte semmi hatása nincs a teljesítményre a 16x szűrésnek, főleg egy ilyen régi játék esetén.

(#25) rup1u5 válasza FLATRONW (#24) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Véletlenűl mardt 4x-en azon a screenshot-on. :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#26) eldiablo válasza #81556480 (#11) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Állítsd az application detection levelt high-ra

2080 Super+ 3900X 90-140fps 2560x1080-ban.
Kicsit többet reméltem :DDD

(#27) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Na, pont akciós Steamen, szerintem ezt én is kipróbálom. Valójában az akció miatt kerestem vissza a blogot ;]

És ahogy látom, ezek szerint W10-en is meg lehet oldani, hogy fusson.

(#28) Lenry válasza muszurkefal (#27) üzenetére


Lenry
félisten

a Win10 kompatibilitással alapból nincs gond, legalábbis nálam nem volt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) muszurkefal válasza Lenry (#28) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Nekem legutóbb nem sikerült működésre bírni, bár az nem legális verzió volt.

(#30) muszurkefal válasza muszurkefal (#29) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Hát, engem ez a játék nem igazán szeret.

1.

2.

:P

Egyelőre.

Onnan nem jutok tovább, hogy fekete kép és a jobb alsó sarokban fehér szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#31) Lenry válasza muszurkefal (#30) üzenetére


Lenry
félisten

de ez még mindig crackelt verzió vagy megvetted a Steamen?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) muszurkefal válasza Lenry (#31) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Megvettem. Délután majd még ránézek, most nem érek rá vele foglalkozni.

(#33) muszurkefal válasza muszurkefal (#32) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

No, hát végül is elindul, miután 5 percig bámulom a fekete képernyőt a Loading felirattal.
Szerintem ez refund lesz.Ehhez nincs türelmem :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.