Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) afb válasza afb (#1700) üzenetére


afb
tag

Illetve a Messaging beállításainál hasonló opció nincs.

(#1702) winnerb válasza afb (#1701) üzenetére


winnerb
csendes tag

Őőőő , mit szeretnél pontosan elérni? Nem teljesen értem a kérdést? :)

(#1703) obligat


obligat
senior tag

Nálam a youtube-app fülessel gyakorlatilag használhatatlan. Nemigen van hang, és a lejátszás is inkább nem működik.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1704) llax válasza Blizzardking (#1699) üzenetére


llax
senior tag

Ezt legegyszerűbben az NNG kft.-től lehetne megkérdezni. Pl. ezekre és a fentebbiekre hivatkozva kérni egy nyilvános állásfoglalást.
Azt nem vitathatná senki, főleg nem a fentebbi stílusban.

(#1705) obligat


obligat
senior tag

No, az a helyzet, hogy semmiféle filmet nem hajlandó lejátszani, elindul-megáll a lejátszás, hang meg csak a youtubeon nincs, amennyire látom. Kellene valami ötlet, van valakinek?

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1706) llax válasza obligat (#1705) üzenetére


llax
senior tag

A Youtube appot próbáltad cserélni frissebbre? Nem frissíteni, hanem egy-az egyben kicserélni. Nálam az eredeti (Minideal) ROM-mal rendetlenkedett a Youtube.

[ Szerkesztve ]

(#1707) obligat válasza llax (#1706) üzenetére


obligat
senior tag

Nem is volt rajta, legújabbal nem megy. De nem is a yt a baj, hanem minden más videó is biceg. Ha rájövök jelzem majd, mert a ROM meg tetszik, nem szívesen cserélném.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1708) szlibud válasza gyűrű (#1698) üzenetére


szlibud
tag

Nekem tökéletesen működő Igo Primom van, magyarul, egy perc bajom se volt vele soha, teljes európa térképpel.
Legális vagy sem nem érdekel, lényeg h van és hibátlan...

(#1709) afb válasza winnerb (#1702) üzenetére


afb
tag

Szóval, ha sms-t írok, és abban ékezetes betű is szerepel, akkor az ékezetes betű "értéke" sokszorosa a normálnak, az üzenet nagyobb, jóval nagyobb méretű lesz, azaz többet fizetek.

Hogy írjam jobban körül?
Például beírom az üzenetszerkesztőbe, hogy: "Ez egy próbaüzenet."
"Ez egy pr" - eddig a számláló 151/1-et mutat. Folytatjuk:
"Ez egy pró" - ekkor a számláló 60/1-re ugrik, azaz a nyamvadt hosszú "ó" miatt 91 karaktert "számol", tehát ha megírsz magyarul egy üzenetet, akkor az akár 4-5 sms árába is kerül drága szolgáltatóinknál, az ékezetes, és egyéb "abnormális" karakterek miatt.

Erre találták ki a "karaktertámogatás" beállítást, ahol a "korlátozott" opciót kiválasztva a továbbiakban írhatod nyugodtan az ékezetes karaktereket, azok ugyanúgy számolódnak, mint a többi. Azt nem tudom, hogy a fogadó fél hogyan kapja meg (de nem is nagyon érdekel). Viszont "gépelni" már csak egyféleképpen tudok, a QWERTY-s 85 gombos billentyűzetről meg kb. 20 éve szoktam le. És nem is nagyon akarok rá csak az sms-ek miatt visszaszokni!

(#1710) szlibud válasza afb (#1709) üzenetére


szlibud
tag

Hol van ez a beállítás? Mert én eddig nem is néztem ezt, de nálam is ez van...

(#1711) afb válasza szlibud (#1710) üzenetére


afb
tag

A fene se tudja. Én vagyok a láma újonc, aki kérdez. :))
Nokián volt, egészen a Belle-ig, az tuti, emlékeim szerint a HTC desire S-en is találtam valami ilyesmit (ICS), de az már nincs nálam, a DesireX az céges, ott nem számít, és most ugye az S750, ami az enyém, és nem mindegy... :)

(#1712) szlibud válasza afb (#1711) üzenetére


szlibud
tag

Na de akkor Te hogy állítottad be? Vagy nem küldesz ékezetest?

Mondjuk nekem most az egyik kártya céges uh nem érdekel hány SMS megy el, de arra az esetre ha egyszer megint csak saját lesz nem ártana tudni, mert ez tényleg nagyon gáz :Y

(#1713) afb válasza szlibud (#1712) üzenetére


afb
tag

Most sehogy sem állítottam be, van egy AnySoft billentyű, ami ékezetest ír, és drága azt sms.
Nagyon OFF symbiannal az üzenetek beállításaiban van a menüpont.

(#1714) gyűrű válasza Blizzardking (#1699) üzenetére


gyűrű
addikt

Igen elég.
Sajnálom hogy ezt nem tudtad.
Az hogy még törökül sem tudsz, ez valóban megbocsáthatatlan hiba... :F

Tehát semmi " illegális program módosítás " csak a sys.txt -ben ez legyen:
[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="auto"
;screen_x=960
;screen_y=600
;screen_x2=600
;screen_y2=960
;screen_xy="800_480:960x600/600x960:fullscreen"
fullscreen=0

Ki mondta hogy én magyarországról beszélek, vagy írok?
Én csak azt mondtam hogy a sok okoskodó trollal ellentétben,
van legális működő IGO primo androidra. PONT

Sehol sem mondtam hogy a magyar térkép is benne van.

Többit szűrd le magad.

Ha pedig a trollkodáson kívül is érdekel a téma, akkor esetleg válaszolok priviben, de amúgy a GOOGLE a TE barátod is. :K

(#1715) gyűrű válasza szlibud (#1708) üzenetére


gyűrű
addikt

Nocsak.

Az hogy hibátlan eddig is tudtam, viszont van itt 1-2 fickó,
aki szerint ez nem is lehetséges, hiszen eleve a GPS chip / MTK alap is hibás, illetve maga a telefon is( lehet hogy még a műholdak is hamisak).
Ezt nem értem.

Hogyan működik nálad jól?
..és nálam is, plusz néhány ismerősnél, amikor ez nem lehetséges???

Csak az lehetséges , hogy "másoknál" nem jól müxik.

Ezek mások viszont mindig telesírják a fórumot. :K

[ Szerkesztve ]

(#1716) gegsite válasza afb (#1709) üzenetére


gegsite
tag

Igen az első ékezetnél leugrik 60/1-re, de onnantól már akárhány ékezet lehet benne már egyesével számolja. Azaz 60 tól, áéúóöőúí szépen egyesével számolja. Tény hogy ezt eddig nem néztem, de a végén mindig nézem nehogy átcsússzak. Az elejénél sose figyeltem.... :))

Üzenem név szerint gyűrű és llax hogy fejezzék be az üzengetéseket, k-rvára elegem van. Ott van a privát üzenet írogassatok egymásnak. :o

Az evidens kérdésekre és a "lusta vagyok inkább megkérdezem" emberek HASZNÁLJÁK A KERESŐT, vagy itt vagy www.google.hu. Beszarok, hogy ugyan azok a kérdések vannak már 20x-ra. :W

3D nyomtatás. Akksi időre, és uptime-ra gyúrok.

(#1717) gyűrű válasza gegsite (#1716) üzenetére


gyűrű
addikt

Igazad van, bocsi. :K
Valóban, nem kell a homokozós játék, a trollal.
Remélem mások is értik, nem csak olvassák...

Ende, Finito :)

(#1718) Gezakekazeg válasza avirid (#1679) üzenetére


Gezakekazeg
csendes tag

+1 én is leszedtem a skype-ot, azonnal "megjavult" a zöld kamera

(#1719) winnerb válasza afb (#1709) üzenetére


winnerb
csendes tag

Ahha! Így már értem :) Nem is tudtam hogy így működik az sms küldés ezen a telón ahogy itt leírtátok.. Nem küldtem még vele egy sms-t sem a 3 hét alatt mióta meg van. Megnéztem én is a beállításokat de nem találtam hogy hol lehetne ezt beállítani... :/

(#1720) obligat


obligat
senior tag

Próba-szerencse alapon rájöttem, hogy a vezetékes headset nem jön be neki, a sima fejhallgatóval megy a videólejátszás, az olyannal, ami mikrofon-bemenetet is tud minden videólejátszás megáll.
Hasonlót valaki tapasztalt? És meg tudta oldani? Gondolom a 4 "emeletes" jack-dugó nem jön be neki, a 3szintessel viszont nincs baj. A ROM így megmenekült a gyalutól eddig. Egyre jobban tetszik.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1721) Mazsika válasza afb (#1709) üzenetére


Mazsika
őstag

igen ez az sms-es dolog nekem is parám. nem győzöm javítgatni az ékezeteseket! :(
szerk.: hátha valami okos megfejti ezt nekünk! :)

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#1722) cappa72 válasza Mazsika (#1721) üzenetére


cappa72
nagyúr

A gravitybox ha mukodik s750-en, akkor a telefon modositasok -> uzenetkuldes -> unicode figyelmen kivul hagyasa esetlegvsegithet.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#1723) Blizzardking válasza gyűrű (#1714) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Ki mondta hogy én magyarországról beszélek, vagy írok?
Én csak azt mondtam hogy a sok okoskodó trollal ellentétben,
van legális működő IGO primo androidra. PONT"

- De ezek szerint kimentél Törökországba kipróbálni?

Amúgy meg kezdesz kicsit agresszívan viselkedni. És ez nem tetszik.
Tekintettel arra, hogy eddigi hozzászólásaid 90%-ban vagy bezzegelések voltak, vagy súlyos személyeskedések. El kéne fogadni hogy vannak akik másképp használnak, másképp látnak dolgokat. És külön szólnék, hogy ha valakinek mondanivalód van, akkor legyen benned annyi kajak, hogy neki írod.
Továbbá felhívom a figyelmedet arra, hogy egy telefonban lévő gps vevőt nem csak autós navigációra lehet használni, kismillió felhasználási területe van, ami felett elegánsan átsiklottál. Szerinted annyi a megoldás, hogy tegyen fel az ember egy török IGO-t, Magyarország térkép nélkül és minden el van intézve. És aki nem így gondolja az ostoba troll. Gondold ezt át, mert lassan komolyan belecsúszol az általad annyiszor felemlegetett kategóriába. És azt hogy pont, azt akkor mondd, ha a másiknak is pont, nem vagy a pártfogó felügyelőm. Stimt?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1724) llax válasza obligat (#1720) üzenetére


llax
senior tag

Kétféle headset bekötés van használatban:

"hegyétől" indulva:
L - R - mic. - GND
illetve:
L - R - GND - mic.

Ha van rajta gomb, azt megnyomva mic. - GND pontokat zárja össze, ezt a telefon szituációtól (és szoftvertől) függően értelmezi. Pl. zenénél play/pause, bejövő hívásnál felvesz/letesz.

Hogy egy kicsit zavarosabb legyen a dolog, a Lenovo mindkettőt használja... Pl. a P700-hoz az első bekötés kell, az S750-hez a második.
Itt egy kép. Ahol a Lenovo szerepel rajta, pont az nem jó az S750-hez.

[ Szerkesztve ]

(#1725) megott válasza Blizzardking (#1723) üzenetére


megott
tag

Szívemből szóltál, tényleg kezd egy kicsit arrogáns lenni, ezt a stílust és okoskodást, inkább hagyja meg a kocsmában a haveroknak.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#1726) avirid


avirid
tag

Új problémába ütköztem, legalábbis nekem új, és bár elvileg az elmúlt egy évben végigolvastam a topicot, de nem rémlik, hogy ilyenről más is írt volna, ha mégis, akkor elnézést kérek.

Szóval nemrég elkezdtem használni a második SIM kártyát egy másik szolgáltatóval, és olyan történik, hogy telefonálnék ezen a második SIM-el, de én nem hallom a túloldalon lévő személyt, ő viszont jól hall engem. Ha bekapcsolom a kihangosítót, akkor már én is hallom. Akksikivevős restart után is.

Hallott valaki már ilyenről? Ha van tipp, megköszönöm. Próbáltam már keresgélni a dual sim-es topicban is, egyelőre nem találtam semmit, de még folytatom ha lesz több időm, + elkezdek keresni az xda-n meg másmerre ha kell..

(#1727) szlibud válasza avirid (#1726) üzenetére


szlibud
tag

Én két kártyával használom majdnem 4 hónapja mióta megvan és műkszik ez a rész...

Nekem t-s kártya van mindkettőben, de most 1 hétig az elsőben volt osztrák orange, azzal is ment.

(#1728) akosos


akosos
csendes tag

Sziasztok!

Van egy s 750-esem, kb: 1 hetes, de nem igazán tetszik a rendszere, ezért megválnék tőle.
Még a fólia is rajta van, nem lett még "piszkálva", dobozos.

Ákos

(#1729) afb válasza gegsite (#1716) üzenetére


afb
tag

Azaz 60 tól, áéúóöőúí szépen egyesével számolja.

Thx! Úgy tűnt fel a dolog, hogy egy 160< karakteres üzenetnél már a ../3-nál tartott a számláló.
Akkor lehet, hogy MMS-ként küldi, vagy meg Unicode-ban? A fene se bírja már ezt követni, öreg júzer vagyok wazze, nem kocka! Programozzon a fejlesztő, én használni akarom, végül is sokba' van egy teló, csak tegye a dolgát! :))

Ha az evidens kérdéses részt nekem szólt, akkor:
Előzőleg is keresgéltem (ide is a gúgli hozott :)), sok használható infó nem volt az üggyel kapcsolatban, azok sem MTK-s telefonokról szóltak. Ez azért itthon viszonylag új történet.

(#1730) afb válasza llax (#1724) üzenetére


afb
tag

Eszerint a HTC jó hozzá?
Akkor meg kell mentenem a cégest! :)

(#1731) afb válasza akosos (#1728) üzenetére


afb
tag

Mennyit szeretnél érte kapni?

(#1732) Zolioo


Zolioo
újonc

Sziasztok!

En tavaly vasaroltam a mindealtol egy ilyen s750-es lenovot.
Teljesen meg vagyok vele elegedve de bar mostanaban a zold kamera kep okoz nekem problemakat.
Erre szeretnek tőlletek segítséget kérni?!
Meg meg arra hogy lehet uj romot tenni erre a telefonra!?
Koszonom a valaszokat :)

(#1733) M_o_g_y_i válasza Zolioo (#1732) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Szedd le a Skype-ot... :U :(((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1734) BlackPriest válasza M_o_g_y_i (#1733) üzenetére


BlackPriest
őstag

vagy olvasson vissza 1-2 oldalt...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#1735) BlackPriest válasza szlibud (#1727) üzenetére


BlackPriest
őstag

t és voda, mindkettővel jó nekem

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#1736) M_o_g_y_i válasza BlackPriest (#1734) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem akartam g.ci lenni... ;]
Nem "gáz", ha valaki újonc, idővel majd megszokja a dolgokat. :K ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1737) akosos válasza afb (#1731) üzenetére


akosos
csendes tag

66-ot, küldtem privát üzenetet is.

(#1738) gyűrű válasza Blizzardking (#1723) üzenetére


gyűrű
addikt

Igazad van. Kimentem és jól működött, ennyit megért, nekem.

Visszafogom magam.

Igo primo nincs még, legálisan, magyar térképpel.

Én viszont nem minősítelek téged, stimmt?

Továbbra is állítom viszont, hogy a telefon GPS-e, is , jól működik.

szép napot

[ Szerkesztve ]

(#1739) obligat válasza llax (#1587) üzenetére


obligat
senior tag

/system/etc/firmware??

Nekem egy SIM-mel ma ledobál, és csak akksicserésen lehetett visszaalakítani a hálózatot, most már azzal sem. Bár T-mobilos és amennyire megbízhatóak, lehet nincs is mire felmennie :)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1740) llax válasza obligat (#1739) üzenetére


llax
senior tag

Melyik verziót használod?
Amit közzétettem, az "andrea" legutóbbi ROM-jábal lévő, eddigi ismert legfrissebb. Korábban is írtam, hogy ha gond van, akkor vissza a régit (feltéve hogy cserélted - illetve tartós a probléma).

Nálam február elején volt utoljára észlelhető problémám a hálózattal. Valamelyik modem.img -s hsz.-om után (talán amire válaszoltál) bekapcsoltam a PIN kérést (az első ledobás után majd kikapcsolom...), de indítást kivéve eddig nem kért olyat tőlem. Nekem korábban sem a ledobálás volt a legfőbb gondom, hanem a mobilnet, de a mostani modem.img mellett az sem szórakozik velem.

(#1741) obligat válasza llax (#1740) üzenetére


obligat
senior tag

ez még mindig az a rom, amelyikkel küldték, a repülő-mòd, és csakis az teszi helyre, most kivárom az új modem.img-vel meddig bírja a t-hálón. Az azért gáz, hogy újraindítás után egyből repülő ki-be, és akkor indul a simlock-app. ;)

szerk.: a legutolsò, verziót linkelted pár hozzászòlással később? mármint azòta sincs ùjabb? :)

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1742) llax válasza obligat (#1741) üzenetére


llax
senior tag

"Legutóbbit", de tavaly nyári az is. Vagy nincs újabb, vagy eddig nem került "közkézre" (februárig - akkor foglalkoztam vele)...

(#1743) obligat válasza llax (#1742) üzenetére


obligat
senior tag

Ez nagyon hardverprogramozás, vagy földi halandó (én) is megbabrálhatja? Amúgy néztem az em sim lock nevű programot, hátha van frissítése, eddig mérsékelt sikerrel, gondolom ez felelne a pin-bekéréséért.

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1744) minifoximaxi válasza llax (#1740) üzenetére


minifoximaxi
tag

Nekem ez az első androidos, ráadásul kínai telóm, többet kaptam mint vártam. El tudom képzelni, hogy akár egy nevesebb gyártó modelljeivel is előfordulhatnak hasonló problémák, akár komolyabbak is...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#1745) obligat


obligat
senior tag

A kameraszoftvert lehet-e cserélni? Nem az alkalmazásra gondolok, hanem a "driverre", vagy "firmware" - re, ami közvetlenül felelős a képekért. Nem tudom a helyes neve melyik lehet.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1746) llax válasza obligat (#1743) üzenetére


llax
senior tag

A "nagyon hardverprogramzás" kategória. Gyakorlatilag a modem.img vezérli az "alap" telefonfunkciók hálózati oldalát és az adatkapcsolatot hardver szinten. Belenézve a fájl tartalmába, gépi kód nyelvén nem értve is nyilvánvaló, hogy köze van a SIM-mel történő kommunikációhoz is, "emberi" nyelven is szerepelnek benne ehhez kapcsolódó kulcsszavak, üzenetek.

PIN újbóli bekérése akkor történik meg, ha a készülék elveszíti a kapcsolatot (majd újrakapcsolódik) a SIM kártyával, ekkor új inicializálást kezdeményez a telefon, amire a SIM (mikrovezérlő "oprendszerrel", a kezdetektől) újraindulással válaszol. Az újraindítását egyszerű felhasználói app nem kezdeményezi, esetleg akkor, ha ilyen funkciót is tettek bele, ennek csak különféle teszt alkalmazásoknál lenne értelme.

A PIN bekérése GUI szinten tudtommal a phone.apk -ban van.

(#1747) llax válasza minifoximaxi (#1744) üzenetére


llax
senior tag

Nekem a negyedik lenne, tartósan csak a második. 1+1 dolog kivételével bőven hozza amit vártam tőle. Az 1 az a nemrég sokat tárgyalt dolog, a +1 az az én tájékozatlanságom (900-as Voda 3G - ott ahol a másik 2-nek olyan sincs).

(#1748) Triton08 válasza pitya63 (#1655) üzenetére


Triton08
csendes tag

Lenovo s750-nel én is zöld képeket készítek. Ki-bekapcsolás után az asztalról kidobja a SKYPE linkjét és az egyik telefon megnevezést T-Mobile helyett "T-M..ile" betű hiányossá teszi. Ha van gyógyító híretek velem is osszátok meg :) Az andrea ROM fut, de nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#1749) obligat válasza llax (#1746) üzenetére


obligat
senior tag

Az indításnál nem talál a 2. slotban SIM-et és erről egy időben tájékoztat az első ellenőrzésével, így az elsőhöz meg nem indítja a pin-bekérését. Szóval még az is előfordulhat, hogy valami időzített indítással helyre lehetne tenni, ha volna rá lehetőség.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#1750) Triton08 válasza obligat (#1745) üzenetére


Triton08
csendes tag

Mobileuncle tool, ami alapból telepítve van. Egy üres SD-re kicsomagolod a "andrea féle zip-et és a XY.img-t" és onnan felismeri. Lehet hogy egy cipőben járunk? s750-nel zöld képeket csinálsz. A Skype lehet a bűnös :) Töröld le és teszteld.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.