Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) razorbenke92

Elméletileg a széles vászon nem csak a szerkesztés könnyebbsége miatt van, hanem mert az van a legközelebb az emberi látómező arányához. Ezért közelítenek a TV-k is erre, ugyanakkor a régi 4:3-al való kompatibilitás miatt TV-n elterjedtebb (még) a 16:9 - így 4:3 és 21:9 irányba sem elviselhetetlen az átjárás. A mozifilmeket 21:9-ben gyártják, mert a filmszínházak tudnak így vetíteni. A TV filmek (sorozatok, műsorok, stb.) pedig 16:9, hogy a céleszköznek megfeleljenek.

A Youtube videóknál azért botlani egyre több ilyenbe, mert az okostelefonok (amiket egyre gyakrabban használnak videózásra) hasonlóan igyekeznek a káva nélkül a látómezőhöz igazodni.
- S8 18.5:9
- S10 19:9
- i11 Pro 19.5:9
- S20 20:9

Ezek a telefonok persze nem feltétlenül videóznak unortodox módon, de általában mindig beállíthatóak úgy, hogy a telefon kijelzőjét kitöltse a kamerakép.

Én speciel a Note9 miatt szívtam ezzel. A nagyszerű képeimet nyomtatni akartam fotókká, de abból sincs 18.5:9 arányú szabvány, és baromi nehéz volt megvágni a képeket úgy, hogy a kompozíció ne vesszen el róla.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.