Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Külföld jobb, szebb, kultúráltabb, barátságosabb. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#2) _Voyage_


_Voyage_
aktív tag

Itthon hova vinnél el? A balatonra, ahol maximum 3szor kirabolják, drágább a kaja/pia/szállás, mint külföldön? Vagy esztergomba, szegedre, egerbe, debrecenbe? Nem hinném, hogy a gyerekek az efféle városnézést élveznék.
Azt már annál inkább, hogy külföldön nyugodtan el vannak, ott a meleg vizű tenger, homokos part, tudnak homokozni, játszani, le is barnulnak tőle, elmennek este sétálni, bevásárolni, sokkal másabb feelingje van, mint itthon lenni.
Mi 15 éve minden egyes évben megyünk nyaralni, mikor hova, de leginkább olaszországba, tengerpartra.
Voltunk franciaországban is, spanyolországban is, mind-mind sokkkkkkkkkkkkkkal jobb volt, mint amikor a balatonon voltunk egy hétig. Ezerszer szívesebben megyek el külföldre bárhova nyaralni, mint itthon bárhova. Sőt, itthon szinte sehova nem megyek szívesen. :U :(

Mellesleg gondolom anyukád is jobban élvezi, hogy külföldön van, mint itthon.

De egyébként nem tudom hova megy, hogy 250-350.000ft, autóval, 5 embernek 9 nap olasz tengerparton, kajálással, mindennel együtt megvolt 200.000ft-ból. :)

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#3) carrot


carrot
tag

Persze nem ismerem, de így elsőre az is benne lehet Anyudban, h te/ti már felnőttetek, családot alapítottál, s attól fél egyre kevesebb szükség lesz rá, fél tán a kirekesztettségtől.
Szerk. jah, most olvasom együtt laktok, akkor az utóbbi mind1, de az anyuk ilyenek nehezen tudnak nem beleavatkozni, ok türelem kell...
Gyerekek ha elég nagyok, sztem is miért ne (világotlátni), de így bármiféle tanács nehéz ha nem ismered az embert.

[ Szerkesztve ]

(#4) Wictor


Wictor
senior tag

Én az elmúlt 18 és fél évem alatt sehol (értsd: se belföld, se külföld) nem nyaraltam egyetlen napot sem. Mégis megvagyunk az ősökkel. Nekem mondjuk már az is elég, ha napjában párszor találkozunk itthon... :D

Ui: és mégis felnőttem.

[ Szerkesztve ]

(#5) madstunt


madstunt
addikt

Hát én bizony az utóbbi 5 év alatt a tavalyi nyarat kivéve (mikor nővéremmel balatonra elmentünk 1 hétre) csak egy-kétszer voltam Pécsen nővéremnél több napra az albérletében mikor még ott tanult.Külföldön meg 20 év alatt tavalyelött voltam először(és azóta se voltam) és akkor is egy EU-s program keretében(A Német-francia-svájci hármashatár német oldalán Achernben és Konstanzban 4-4 nap).

Nem hiszem hogy akkor sokkal kevesebb problémám lenne vagy jobb ember lennék ha többet utaztam volna eddig életemben

Aki azthiszi itthon csak a Balatonra lehet elmenni nyaralni az megérdemli

(#6) eastsider válasza _Voyage_ (#2) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem tudom mi a baja minden magyarnak a Balatonnal... :W
ha nem laknék itt mellette, nem is akarnék külföldre menni...
drágább? mihez képest? olcsóbb, mint a horvát tengerpart.
kirabolnak? ugyan ennyi az esélye külföldön is
Istenem... :W

ez a nyomorék média, ami megy...

[ Szerkesztve ]

(#7) ladybug válasza madstunt (#5) üzenetére


ladybug
őstag

Ezt nem értem én sem. Tavaly voltunk Pécsen 4 napot. Csodálatos nyaralás volt. Kirándultunk, sétálgattunk. Utána pedig a salgótarjáni rokonokhoz mentünk el, és ott voltunk majd' egy hétig. Végigjártuk az egész környéket, a gyerekek nagyon jól érezték magukat. Nagyon szép a táj, maga a város nem. Egy csomó élménnyel tértünk haza.

Egy gyereknek már az is nagy élmény, ha beül az autóba, és elutazik otthonról. Neki maga az utazás élmény, ha csak 40 km-rel arrébb megy is el.

eastsider: A Balaton nincs messze tőlünk, és bizony minden alkalommal rácsodálkozunk. Magyarországon egy csomó szép hely van, és nagyon kulturáltan lehet üdülni bárhol. Csak körül kell nézni.
A Dunakanyarnál 3 éve voltunk. Az a vidék is gyönyörű.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#8) eastsider válasza ladybug (#7) üzenetére


eastsider
nagyúr

igen! gyönyörű!
csak fent ezt sem szeretik.. és le kell rombolni ezt is...

szerintem simán flanc/sznobság ez a menjünk külföldre nyaralni, hogy megmutassuk, hogy van mint a tejbe aprítani... a helyett, hogy a magyar turizmust támogassuk...

ladybug: köszi:) ha érdekel nézz be a streamembe: [link] találhatsz egyéb érdekességeket is :)

[ Szerkesztve ]

(#9) ladybug válasza eastsider (#8) üzenetére


ladybug
őstag

Nagyon szép felvételek.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#10) Csemike


Csemike
csendes tag

A nyaralásról úgy tudnék beszélni, mint a Forrest Gumpban Bubba a rák-ételekről. :) Van balatoni, tengerparti, a hegyekben túrázós, vízparton henyélős passzív, kulturális élményekre építő, folyamatosan utazgatós... :) Mindegyiket szeretem, külföld, belföld jöhet mind. :R

Bár még nincsenek gyerekeim, így lehet, hogy könnyen beszélek, de ne menj rá lelkileg, ha egy kicsit el akarják vinni az unokákat külföldre. :) Én elengedném őket, ha a gyerekek is szívesen mennének. Valószínűleg nem emberevők közé viszik őket, és mivel nyugdíjasok, nem gondolnám, hogy esetleg este bezárják őket a hotelszobába, hogy elmenjenek egy goa partyra. :))

(#11) ladybug válasza Csemike (#10) üzenetére


ladybug
őstag

Az elejével egyetértek, mind más.

Félreértesz. Nem azzal van bajom, hogy elviszik a gyerekeket, hanem azzal van bajom, hogy külföldre viszik őket úgy, hogy magukra is alig tudnak vigyázni. Mondjuk ehhez ismerni kell őket, és ezt nem tudom szemléltetni a leírással.

Édesapám a tavalyi nyaralásukból bélproblémáva jött haza, mert annyit evett a nyaralás alatt. 4 napig kórházban volt. Értsd, a problémám az, hogy már rájuk is úgy kell vigyázni, mint a gyerekekre, mert szétszórtak, figyelmetlenek, 64 évesek. Attól félek, hogy nem tudnak eléggé figyelni a gyerekekre, és hogy pillanatok alatt kikészülnének a gyerekek miatt. Különösen édesapám, aki nem egy türelmes ember.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#12) tildy válasza _Voyage_ (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Az érdekes...
Mi ketten mentünk anno 3 éve exszel, de akkor 14 nap, kocsival, kettőnknek volt meg 200ból, pedig amilyen spórolós vagyok, hidd el, nem sokat költöttünk. De még egy hét is költöpénzzel legalább 70 ezer/fő....

Ladybug: tégy belátásod szerint, de ne félelemből cselekedj. A félelem rossz tanácsadó. Én ha lenne gyerkőcöm engedném a nagyszülőkkel utazgatni, emlékszem én is mennyire örültem, mikor annak idején a nagyi, meg a nagynéni vittek termálfürdőbe, ide oda... Igen, akkor mgéa külföld nem volt olyan egyszerű téma.

Szóval lazíts, pihenj, és a gyerekek véleményét is figyelembe véve dönts, és tartsd magad a döntésedhez. Úgy érzem , az , hogy rágódsz rajat is azt mutatja, nem vagy biztos a dolgodban.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) negyedes


negyedes
addikt

Nem hiszem,higy egy korban vagyunk es nekem nincsenek gyerekeim, de ezt en is atelem es edes anyammal, persze nem ebbe formaban de nagyon hasonlo. En csak remenykedem,hogy lassan megerti,hogy fenottem es elem a sajat eletemet amibe nem szeretnem ha folyton beleszolnanak.

A kulfoldi nyaralashoz:haverok 400 euroert mentek ki gorogorszagba egy hetre. Amit kaptak ennyi penzert:szar szallas, szar kaja, szar utazas es 2 napigki se tudtak menni olyan gyomorrontast kaptak, Baratnomel elmentuk taborba(EMI tabor) Gyergyoszentmiklosra. kijottunk kb 50 eurobol. Eletem legszebb hetet toltotem ott.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14) eastsider válasza negyedes (#13) üzenetére


eastsider
nagyúr

ezek a tények, amiket írtok, nem a média...
:)

lassan véget lehetne vetni ennek a csőlátásnak, amiben rengetegen élnek (és kikapcsolni a TV-t:D)

[ Szerkesztve ]

(#15) tildy válasza eastsider (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Voltam egy hetet 2-3 éve a Balatonnál is. Imádtam. :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) 14adam


14adam
addikt

Ha nyár akkor Siófok,mert jó bulik vannak és szép lányok,nah meg a táj se csúnya.Balcsitól 30km-re lakok,de minden nap fent vagyok fokon és nem tudom megunni,bár télen kicsit unalmas,mert sok hely bevan zárva,de ha egyszer elkezdődik a nyár akkor nincs megállás,jönnek-mennek az emberek,nagyon sok jó hely van ahol belehet ülni,beszélgetni,kávézni,vizipipázni,pokerezni...Szóval maradok Fokon :)

[ Szerkesztve ]

(#17) ladybug válasza tildy (#12) üzenetére


ladybug
őstag

Biztos vagyok a dolgomban, csak édesanyámat nem szeretném megbántani. Azt sajnálom, hogy ő nem látja, hogy ezt ő már nem bírja. Volt, hogy egy nap elmentek hajókirándulásra Keszthelyre. Hulla fáradtan jöttek haza.

A nyaralás, ha már tényleg ennyi pénzt adnak ki érte, akkor nyaralás legyen számukra, ami pihenést jelent. Látom, hogy mennyi mindenről lemondanak a mindennapjaikban, és ezt értsd az ételre is, hogy ez az egy külföldi nyaralás meglegyen. Holott itthon többször is el tudnának menni azon a pénzen, és a gyerekeket is nyugodtabban engedném el velük.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#18) tibi666 válasza eastsider (#6) üzenetére


tibi666
senior tag

na most nézd, ha nem is drágább a horvát tengerpartnál, de egy árban van.
a balaton egy fos, egy pocsolya, egy iszaptenger. ehhez képest mondjuk a horvátoknál kristálytiszta tengervízben lubickolhatsz, az üzemanyagköltséget leszámítva fele annyiért. és nem hiányzik a 600 harcsabajuszos, dagadt zsíros eladó a partmenti büfékben és társaikban.

és ez csak horvátország.
annál pedig sokkal komolyabb helyek is vannak európában.

(#19) ladybug válasza tibi666 (#18) üzenetére


ladybug
őstag

Azért az odaút elég húzós. Az autópályadíj drágább, mint nálunk. A benzin meg minimálisan olcsóbb csak. És maga az ott tartózkodás sem hinném, hogy olcsóbban kijön.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#20) tildy válasza tibi666 (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez lehet, de tudsz vitorlázni, ileltve az északi parton csodálatos a hegyoldalban lakni.
A kettő más, nagyon más. De a Balatonnak is megvana maga szépsége, és nem mellesleg ha sz.r az idő 2 óra és kevesebb benzinköltség mellett otthonvagy. (Horvátoknál mi megszívtunk egy ilyen időjárási helyzetet, 3 nmapig esett , folyamatosan, és hideg volt, a 4. napot már nem vártuk meg, hazajöttünk. Szerencsére előtte pár napot már voltunk Ho. más részén. )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) tibi666 válasza ladybug (#19) üzenetére


tibi666
senior tag

hidd el, 10 euro/főért már korrekt szállásokat lehet kapni. bolt van, kaját tudtok ott venni, az éttermek sem drágábbak. 32 centis pizza minden földi jóval 40kuna, tengerparti sétányon, igényes vendéglőben.

a közúthálózat sem rossz, lehet haladni, az autópályadíj valóban magas, de már az is egy élmény, hogy nem az alföldön szeled át az országot, mint nálunk, hanem hatalmas hidakon, 4-5 km-es alagutakon, hegyek között.

(#22) tibi666 válasza tildy (#20) üzenetére


tibi666
senior tag

horvátországban sem csak a tengerpart az érdekes, ha beüt a rossz idő is tudtok menni ezer felé, szóval ez nem érv a balaton mellett. :)

igazából a patriotizmust és azt leszámítva, hogy egyszer a balatonon is kell üdülni, nem tudok érvet állítani mellé. annak ellenére, hogy nyaranta mi is le szoktunk menni néhány napot, de olyankor kibérelünk egy nagy házat és 3-4 napig csak kajálni megyünk ki, se strand, se semmi.

(#23) talmida


talmida
Közösségépítő

Szerintem örülnöd kéne. :(((

A gyerekek világotlátnának, a nagyszülôk pedig fiatalodnának. ;) Mert tudományosan is igazolt tény, hogy az agytorna megújítja az idôsebbeket is...fiatalon tartja ôket. A sok újdonság meg bizony nagy élmény, és nagy kikapcsolódás!

Én a széltôl is óvtam a gyerekeimet, amikor kicsik voltak. Nagymamám testvére nyolcvanon túl volt, amikor kicsit náthásan bekukucskált a gyerekszobába. Kitessékeltem. :((( :O :(

Rettenetesen bánom már, mert azután nemsokára meghalt. ( Nem volt beteg, csak idôs) Annyi év után is, még mindig lelkiismeret-furdalásom van amiatt, hogy akkor nem adtam a nagybácsi karjaiba a fiamat. :U :O

Itt az USA-ban teljsen máshogy nevelik a gyerekeket. (Nagyon más a szülôk felé való viszonyulás is!! Legalábbis azokban a családokban, amiket én jól ismerek. Van egy pár :D ) Már a szüléskor is beengednek mindenkit akit az anyuka beenged, így nem ritkán egész kis csapat veszi körül a kismamát és a picit a szülôszobán. ..és MINDENKI a karjaiba veheti a csöppséget. Természetesen minden tiszta, steril.. itt a "lélek" az elsô, vagyis a szeretet. Mindenkit nagyon megbecsülnek, szeretgetnek még az életében, mert nem tudni meddig lehet :F

Ugyanakkor megértem, hogy nagyon idegesítô tud lenni némelyik ember. Ennek ellenére te légy a bölcsebb. ;] Gondolj arra, hogy egyszer te is megöregszel...az öregség nem betegség :D , megértônek kell lenniük a fiataloknak és meg kell tanulniuk SZERETNI.

Mi nagyon sok baklövést követtünk el anno..Pl Szégyen, de mi még egy olyan ker. gyülekezetbe is jártunk Magyarországon, ahol valósággal eltanácsolták a "kétesen szoros" családi kötelékeket, s emiatt nem adtuk oda túl sokszor a gyerekeinket a nagyszülôknek. Sok fonákság van. Mo-on nem ritka, hogy túlságosan belemásznak, beleszólnak az emberek egymás életébe, ami tényleg durva. :(((

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#24) #53246592


#53246592
törölt tag

okok lehetnek:
- menö
- az ember ha el akar szakadni a mindennapjaitol, lehet könnyebben meg tudja ezt tenni ha mas orszagba, mas kulturaba megy

Regebben azert mentem sokszor Szlovakiaba, mert gyönyöru a taj es közelebb volt mint Pest, a Balatonhoz kepest meg plane.

(#25) keIdor


keIdor
titán

"A másik, hogy egy hazai kirándulás, nyaralás miért nem ad akkora élményt, mint külföldön nyaralni?"

Mert nem ad, külföld más azért. Szeretem pl. a Balaton-t, de az Alpok, vagy a tenger egy teljesen más világ, inkább megyek oda ha tehetem. Minél többször...
Szeretem pl. Szegedet, de inkább megyek egy másik, szebb (számomra) külföldi városba ha tehetem.

Mondjuk nem tudom hány évesek a gyerekeid, de egy hosszabb út csak nyűglődés lehet mindkét félnek, ha fiatalok a gyerekek.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) eastsider válasza tibi666 (#18) üzenetére


eastsider
nagyúr

na most nézd. itt élek a Balatonnál 365/365. és ott többszöröse a kaja ára az itteninek. pedig főszezonban is itt veszem a kaját...
pocsolya? gratulálok...
Balaton koszos? gratulálok...
egy kérdés: voltál már a Balatonon? mikor? hol?
harcsabajszos parasztok meg mindenhol vannak...
az odaút nem gáz Horvátországba. 3 óra kb. végig autópálya...
ki mondta hogy a partmenti büfékben kell kajálni? a büfé az büfé. Magyarországon, és a Világ minden pontján is.. egyébként a parttól 500 méterre tudok Neked olyan éttermet mutatni, hogy leemelnéd a nemlétező kalapod :)

ezt honnan veszed, hogy ott ilyen olcsó minden? olyan árak vannak, hogy... :Y :Y tudom, mert minden évben ott nyaralunk... kaják, minden...

voltam már a Francia riviérán is nyaralni, az Atlanti-Óceán partján is... Észak Spanyolországban is. a Tirrén-tengeren is (az Adria egy kosz az olaszoknál.. aki oda megy a Balcsi helyett azt csak sajnálni tudom.. az Olaszok is Horvátba mennek Adriázni...)

nem tudom a Balaton hol pocsolya, meg iszap.. de eddig ahol fürödtem nem volt az (jó, Fonyód szar, meg ezek...de Boglár, Lelle, Siófok.. Délipart...csodálatos)

Emberek magyarok vagyunk.. legalább, ami megmaradt, tiszteljük, ha már egyszer arra méltó.. ha meg nem tudjuk miről beszélünk maradjunk kussba.. tudom, hogy menő azt mondani, hogy "olaszbavótam nyaralni" de "kitérdekee' "

keldor: hol drága balcsi? rossz helyen lakom? :DDD vagy mi?
igen parton 200ft a 0,5l kóla. de ki veszi ott? horvátoknál is annyi... ha nem a többszöre. ja, csak a parton kívül máshol is. ha meg a Balcsinál keresel egy normális boltot, ami nem a parton van, rögtön normális árak vannak...

[ Szerkesztve ]

(#27) keIdor válasza _Voyage_ (#2) üzenetére


keIdor
titán

Jaja a Balatonnal az a baj, hogy iszonyat drága lett. És azért az mégis csak egy tó, nem egy pedig kristály tiszta tenger víz, pálmafákkal a partján, meg élővilággal. (már ahol persze)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) keIdor válasza eastsider (#6) üzenetére


keIdor
titán

"drágább? mihez képest? olcsóbb, mint a horvát tengerpart."

Tapasztalatból beszélsz, vagy csak azért mondod ezt, mert Bogláron élsz? Szerintem utóbbi. Előbb nézz el Dubrovnik felé, nézd meg a tájat meg az árakat és utána mond ezt.
Félre ne érts, semmi bajom a Balatonnal, leszámítva azt, hogy túlárazott, és túlhájpolt...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) eastsider válasza keIdor (#28) üzenetére


eastsider
nagyúr

mondom.. már 4 éve minden évben Horvátban nyaralunk.. szerintem van összehasonlítási alap... voltam Dubrovnikban. gyönyörű :) bejártam már Horvátország nagy részét
szerintem meg pont nem túlhájpolt, hanem mindenhol az megy, milyen szar, drága...

(#30) keIdor válasza eastsider (#26) üzenetére


keIdor
titán

Kelet olaszba nem érdemes menni, szerintem ezt a hülye is tudja. Viszont nézz el Livorno környékére, egyből megváltozik a véleményed.
De ki beszél itt a kóláról? Egy szállás drágább, mint a Horvátoknál, vagy a Görögöknél.

#29: Ez is igaz, mert sokaktól hallom, hogy szar a Balaton, pedig szerintem sem az. Európában állítólag az egyik legtisztább tó. Szerintem pl. sokkal tisztább, mint a Bodensee, vagy a Genfi tó. 2008-ban jártam arra, és egyik se volt annyira tiszta, mint a Balaton. Viszont akkor is kegyetlen drágának tartom, 2000 környékén még teljesen más árak voltak.
Számomra ma a Balaton egyet jelent egy hétvégi jó kis fürdéssel. Gyakran megyünk le nyáron. Viszont egy külföldi nyaralást nem tud helyettesíteni, a tenger akkor is más.
Balatonban pl. soha nem fogsz tudni búvárkodni egy jót.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) _Voyage_ válasza eastsider (#26) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

pocsolya? gratulálok...
Igen, az.

Balaton koszos? gratulálok...
Igen, az. Sok gyökér telehányja szeméttel a vizet is, a környékét is, tele van a víz óvszerrel, sz#ros budipapírral, algával, meg minden undorító dologgal, mert nem tisztitják.

Balatonon utóbbi 4 évben voltam kb 8szor, Siófokon, Aligán, Kenesén, Almádin.
Partmenti büfékben sokkal drágább minden, mint olaszoknál a homokos partra épített, árnyékos, ülőhelyes, klímás büfében.
Horvátország drágább, mint Rimini.
Riminiben homokos a part, horvátország nagy részén köves. Olaszoknál sokkal jobban ki van építve, mint horvátoknál, balatonnál meg végképp: Rimini vs Balatonalmádi: [link].
Balatonon egy hotelszoba, ugyanolyan minőségben, mint riminiben, kb 1.5szer annyiba kerül.
Balaton körüli normális boltok max a sok km-re levő nagyáruházak. :U

Fent, Jesolo-ban és környékén valóban nem a legtisztább az Adria, de ott is sokkal tisztább a víz, mint a balcsin bárhol.
Riminiben pedig csodálatosan tiszta. De mondok mást. Cannes. Franciaország.
EU talán legtisztább vizű homokos tengerpartja sokak szerint: [link].
Igaz, nem olyan olcsó, 7 nap emberre itt is megvan 300.000-ből. Közel Monaco-hoz, Saint Tropez-hez, Marseille-hez, mind-mind sokkal szebbek mint MO-n bármi. :U

Csak az mondja azt, hogy nem, aki: a) hungarista; b) nem látott MO-n kívül más, kulturáltabb nyugati helyeket; c) nem akarja beismerni. :U

Keldor papa: Wörther-see ugyan nem valami meleg, de ezerszer tisztább, mint a Balaton. :) Vagy a Garda tó pl, szintén elég hideg, de tökéletesen tiszta.
Nápolyt és környékét csak azért nem hoztam fel, mert valóban elég drága, drágább, mint Cannes, és nem olyan hűde nagy dolog, Canneshoz képest. :) Persze Balatonhoz képest teljesen más világ..

eastsider: Minek mentek Horvátországba nyaralni, ha a Balaton olyan hűde király, hogy nincs jobb, meg olyan hűde olcsó? :)

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#32) Fecogame


Fecogame
veterán

Hajdúszoboszlót ajánlom, nekem eddig mind az 5 alkalommal 100%-os volt :K :C

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33) _Voyage_ válasza Fecogame (#32) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

:DDD

Ez: [link]
hol hasonlítható ehhez: [link]?
:DDD :DDD

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#34) keIdor válasza _Voyage_ (#31) üzenetére


keIdor
titán

2005-ben voltunk Cattolicán, Riminitől pár km, de nekem pont ez a zsúfoltság nem jött annyira be.:(
Akkor látogattunk el Velencébe, Veronába, Firenzébe, Bolognába, meg San Marino-ba. Nekem az tetszett akkor az egész nyaralásban, a tengerpart csalódás volt.:(
Nálam a nyugati part nyerőbb. (Livorno)

Cannes, Nice (Nizza), Monaco az valami csodálatos környék azzal a sok alaguttal. :K (Cóte d'Azur) Európa legszebb részei között van, esküszöm.

Wörthi-tóban nem voltam még, viszont mentem el mellette már párszor Klagenfurt felé az valóban tisztának néz ki. :K Na majd ha lesz lóvé nyáron elmegyünk oda is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) #53246592 válasza _Voyage_ (#33) üzenetére


#53246592
törölt tag

Nem hasonlithato, nekem szimpatikusabb a szoboszloi kep. Izlesek es pofonok... :)

(#36) _Voyage_ válasza keIdor (#34) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Na ja, San Marino csodálatos, király hely. :)
Cattolicában még nem voltunk, de Riminiben már voltunk párszor, csalódást sosem okozott, Cannes is gyönyörű, Monaco(Monte Carlo) szintén, ezekhez hol ér fel holmi balaton? :U
5 embernek kocsival 7 nap kb 200k legalább a balaton, Cannes 300k körül van, ha az a 100k belefér, ezerszer inkább azt választanám, mint a koszos, mocskos, drága balatont. :K

Lido di Jesolo is jó, 4 évvel ezelőtt volt a legtisztább, akkor rengeteg kotró hajó volt kint, nem is volt alga sem, rák sem, meg rengeteg kosz sem. :)

Mondjuk Palma de Mallorca is gyönyörű, Capri szintén, Ibiza se csúnya, de inkább az előző kettő. És ezek se nagyon drága helyek. :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#37) keIdor válasza _Voyage_ (#36) üzenetére


keIdor
titán

Mallorca, Menorca, vagy Ibizán még nem voltam, meg ismerős sem, így azokról csak képeket láttam, de elég szépek az biztos. 2007-ben majdnem Korzikára mentünk, csak közbejött valami.:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) _Voyage_ válasza keIdor (#37) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Ismerős vett pár éve ilyen üdülési jogot Mallorcán, amiatt voltunk ott 3 éve, azóta mi is vettünk egyet, de ilyen csere-bere dolgot, és ezzel már könnyebb eljárni bárhova, mert szállás gyak ingyen van, utazást kell csak fizetni. :)

Idén durva lesz: München-Bork-Paris-Lyon-Barcelona-Monaco-Cannes-Milano-Roma-Rimini-BP. Ez így 1.5 hónapos miskulancia lesz, de nem lesz gyenge, ezután kb hullaként fogunk hazajönni, mert rengeteg városnézés sétálással egybekötve, és csak Cannesban meg Riminiben lesz 1-1 hét pihenő. :DDD

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#39) keIdor válasza _Voyage_ (#38) üzenetére


keIdor
titán

Akkor jó dolgotok lesz az tuti. :R Szerintem az ilyen minden fáradtságot megér.
Jópofa, hogy van olyan ember, aki lustaság miatt nem megy ilyenekre, pedig lenne pénze. :DDD Ismerek sajnos párat.

Most Októberben ki akarunk menni Münchenbe csak az Octoberfest miatt, hívtam egy ismerőst, mert így meglenne a 10 ember (2 autó) és azt mondta, hogy minek, mikor itthon is tud sörözni? Az ilyennek hiába magyarázok.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) _Voyage_ válasza keIdor (#39) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Oktoberfest tavaly-tavalyelőtt kimaradt, azelőtt mindig mentünk, fater miatt, mert fizette a cég... :DDD

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#41) tkazmer válasza eastsider (#26) üzenetére


tkazmer
addikt

igen, a Balaton akárhogy is nézzük, bizony elég koszos a tengerparti strandokhoz képest. (igazából ha tényleg 365/365 napot vagy a balatonnál, akkor elhiszem, hogy nincs összehasonlítási alapod, de hidd el, itt sokaknak van ;) )

az is igaz, hogy elég magas ára van a legtöbb terméknek. és igen, van aki a parton veszi őket, mivel nem ott él, és gőze nincs róla, hogy hol vehetne, stb. ráadásként - ha mondjuk valaki nem szeretne szendvicseken élni, amit azért meg tudok érteni - a kaja is meglehetősen drága, lángost pl. viszont nem nagyon lehet bevinni...

ettől függetlenül én is szeretek a balatonnál időt tölteni, vitorlázni, esetleg strandolni, vagy leginkább mindkettőt, és ugyanígy szeretek a tengerhez is járni. a kettő teljesen más, szerintem nem helyettesítik egymást. szerencsére minden évben van is lehetőségem a különbséget megtapasztalni.

ladybug:
ez kb 250-350 ezer ft). hát ennyiből azért már inkább 4-5*-os szállodák és all inclusive ellátást szokott kijönni:)
szerintem inkább jó lenne nekik, ha elmennének. én is elképesztően boldog voltam, amikor a szüleim elvittek külföldre. teljesen más élmény, mindenképpen jó irányba változtatja a gondolkodásukat. ha más nem, még a tanulmányaik során is jól jöhet, hogyha teszem azt a tanár beszél nekik az amfiteátrumokról, akkor nekik lesz egy képük róla (mert mondjuk jártak néhányban külföldi útjaik során), hogy a valóságban milyen is az.
és emellett természetesen semmi esetre sem jó elhanyagolni a belföldi nyaralást. úgy lesz átfogó képük az országról és a "világról" is.
direkt "kiszúrni" velük, hogy ne menjenek külföldre azért semmi esetre sem előnyös dolog...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) Fecogame válasza #53246592 (#35) üzenetére


Fecogame
veterán

Szintén ugyanez a válaszom :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#43) Bocaa válasza _Voyage_ (#38) üzenetére


Bocaa
senior tag

deszar egyeseknek...:DDD Egy dologban egyetértek ladybuggal meg kell ismernie az országot a gyereknek. Nagyon jó külföldön nyaralni de itthon is el lehet lenni ha az ember nem atomsznob
[ /OFF]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#44) #53246592 válasza Fecogame (#42) üzenetére


#53246592
törölt tag

Mondjuk egyik hely sem kimondottan az esetem, de ez a tömött tengerparti dolog nagyon nem vonz.

(#45) madstunt válasza _Voyage_ (#31) üzenetére


madstunt
addikt

a Wörthi tó nyáron mennyivel hidegebb mint a Balaton? Lehet egyszer kimék treffenre miveleléggé vw buzeráns vagyok :D

(#46) emvy


emvy
nagyúr

Magyarorszag is szep, de csomo embernek a kulturalis, foldrajzi ujdonsagok az erdekesek -- nekem is. Pihenni jol lehetne otthon is, de _kikapcsolodni_ nem. Tavol- es Kozel-Kelet, Del-Amerika, Alpok.. mind nagyon mas, mint otthon. Egyreszt erdekes, masresz kilepsz az otthoni gondolatokbol / gondokbol, harmadreszt szelesiti a latokort, negyedreszt pedig nem feltetlen dragabb.

En tobb hetet toltottem Indiaban, retur repulojeggyel egyutt kb. 200e forint. Es ez azert sokkal erdekesebb, mint harom hetet napozni a Balcsin -- es nem is kerul tobbe, ha jol sejtem.

while (!sleep) sheep++;

(#47) tkazmer válasza emvy (#46) üzenetére


tkazmer
addikt

retur repulojeggyel egyutt kb. 200e forint
oh, ez nagyon érdekelne, hol foglaltad?:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#48) ladybug válasza talmida (#23) üzenetére


ladybug
őstag

Nálunk azért nem áll fenn az, hogy nem engedem a gyerekek közelébe a nagyszülőket.

Velük élünk, illetve egy házban, két lakásban. A gyerekek sokszor vannak velük, mennek velük ide-oda. Ha szünet van az iskolában-oviban, akkor ők vigyáznak rájuk.

Szeretem a szüleimet, tisztelem őket, de sajnos egyre végesebb a türelmük és az energiájuk is. Bármennyire igyekszik édesanyám, egyre hamarabb kifárad. Édesapám meg sosem volt híres a türelméről, nem egy könnyű eset. Ő maga is egy elkényeztetett gyerek.

tkazmer: Dehogy akarok direkt kiszúrni velük. A nagyobbik már ment velük külföldre. A kicsivel még nem mentek nyaralni. Ezért javasoltam nekik azt, hogy először itthon menjenek el pár napra.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#49) _Voyage_ válasza madstunt (#45) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Tavaly, mikor kint se volt valami nagy meleg(ugye ausztriában alapból nincs nagy meleg :) ), akkor kint volt 24-27 fok, a víz volt 22-23fok körül. :)
Itthon ha 30+ fok van, a balaton 26-27 fokos. :)
Extrém esetekben a 28-30-at is eléri, de akkor már zöldül a víz nem kicsit, és kint is van legalább 34... :D

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#50) madstunt válasza _Voyage_ (#49) üzenetére


madstunt
addikt

huha amíg van treffen addig intézek egy utat :D kösz az infót :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.