Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ixion77


Ixion77
őstag

"a meghajtó az NVMe protokoll HMB (Host Memory Buffer) funkciójának révén DRAM helyett a rendszermemóriába fog pufferelni"

Ennek mi értelme? Az OS már úgyis pufferel a rendszermemóriába, most majd az SSD lévén ki lesz olvasva és újra visszaírva a memóriába az adat mielőtt végre kikerülne az SSD chipekre?
Közben meg az OS már azt hiszi hogy az adat biztonságban van, és lezárja a tranzakciót aztán ha jött egy áramszünet akkor kész a sérült adatállomány?
Remélem, hogy ezt nálam hozzáértőbb emberek alaposan átgondolták, és nem egy olyan technikát sikerült ismét feltalálni ami az adatbiztonságot feláldozza a benchmark programok átverése érdekében.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2) dabadab válasza Ixion77 (#1) üzenetére


dabadab
titán

Nem a konkrét adatokat rakja oda, hanem mapping információt cache-elnek ott, ami az IOPS-en segít.

DRM is theft

(#3) Kotomicuki válasza dabadab (#2) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Nem is kicsit, mert a PRO vonalon, amin maradt némi DRAM, közel dupla akkora sebességet érnek el ezek az SSD-k.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#4) Ixion77 válasza dabadab (#2) üzenetére


Ixion77
őstag

Azt viszont nem pufferelésnek, hanem operációs memória használatnak hívják ha jól gondolom.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#5) Nergalos


Nergalos
aktív tag

Mehetne már 100€ alá az 1tb verzió valamelyik gyártónál...

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

A sebesség feláras. Vannak már 2000MB/s -os darabok 36000 Ft alatt is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) Dragon3000 válasza Kotomicuki (#3) üzenetére


Dragon3000
veterán

A pro vonalon inkább a pci-e 4.0-ás vezérlő miatt van dupla akkora sebesség.

(#8) Busterftw válasza Nergalos (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

Crucial P1/P2-t mar lattam 95 euro-ert, most 101 euro, Seagate Q5, WD Blue is 100 euro kornyeken van mar. (magyar arakrol nem tudok)
Szoval lassan ott tartunk mar.

En Kingston A2000 vettem 112-ert, bar az akcio volt.

(#9) Chaser válasza Busterftw (#8) üzenetére


Chaser
titán

romlott a ft, intelnek van valami csoda m2 ssd-je - talán 660p - , az volt 30e is itthon 1tb, de akkor másképp állt az eur és usd is
meg némileg emelkedtek is az árak covid kezdetén, aztán visszamentek de a ft gyengülése miatt nem nagyon érződik
de most is van 38e-ért samu 860, igaz nem nvme, de jó ssd, 5 év garral nem rossz ajánlat az sem, m2-es verziója is ugyanannyi, ez kb 100eur most

szerk:
crucial mx500 még pár ezerrel olcsóbb, az is 5 év garos

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Nergalos válasza Busterftw (#8) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Igen, én is a kingston A2000-et nézegetem, hogy mikor megy már 36.990- alá :) A többit is nézegetem de azok nem m2-es slotba valók asszem.

(#11) worxland


worxland
addikt

Szóval Samuéknál az a fejlődés, hogy a 980 gyengébb a 970 EVO-nál. Már akkor sejtettem, hogy elmentek nekik otthonról, amikor a 980 PRO-ba TLC-t raktak.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12) gabro0


gabro0
őstag

Az NVMe interfész melyik verzióját támogatja?

(#13) Busterftw válasza Chaser (#9) üzenetére


Busterftw
veterán

Ja en satat nem is vettem ide, nyilvan azokbol van mar joval 100 eur alatt. :)

Nergalos
Amiket irtam azok mind m2-esek, az mas kerdes hogy nekem +10 eurot siman meger az ajanlott A2000.

(#14) Chaser válasza Busterftw (#13) üzenetére


Chaser
titán

ezekből van m2 is - csak nem nvme - , sztem ugyanaz mint a sata, csak a satanak van háza mellé
de a terás ntel az már nvme is, szintén megvan itthon 100 eur-ból

worxland
nálam az a gyászos hogy 600tbw-t adnak a 980 pro-ra - ezt is néztem -, míg a konkurensek 1800-at ugyanúgy 5 év garral és akár jóval olcsóbban, persze lassabbak is a konkurens gen4-es nvme-k

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) Dragon3000 válasza Chaser (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Olyan felhasználásra kell az ssd, ahol a 600TBW kevés vagy csak egy fogás, amibe bele lehet kötni a samsung esetében? Mert ha 5 év alatt ha nem éred el ezt az írási mennyiséget, akkor nem tök mindegy?
Van egy 1TB-os ssd-m torrentre, 1,5 év folyamatos torrentezés mellett írtam rá 250TB-ot, ha csak átlag felhasználást nézek, akkor a másik ssd-mre, 2,5 év alatt írtam 22TB-ot.

(#16) Chaser válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


Chaser
titán

nekem azért nem mindegy, mert ha a konkurensek 1800tbw-t adnak, akkor adjon már a kedves samsung is...:) és akkor megértem hogy mivel gyorsabb drágább, de a többi feltétel azonos
egyébként nem venném, bőven eleget fűt a gen3-as 970 evo is
de ha venném akkor 4-8k anyagok vágására, oda meg kevéske lehet 600tbw az évek alatt, máshova meg nem igen van értelme, otthoni használatra semmiképp
na meg hát pro...mondjuk az árán látom is ( : csak amikor némileg lassabb gb-ot gen4-ből kapok ugyanannyi garral és 3x annyi tbw-vel akkor azért na

szerk:
látom azért az ára finomodott legalább, mikor utoljára néztem még 90e volt, most már 75-76e-ért van
samsung nand-dal lehet valami, látom már agb-nek is van gyorsabb gen 4-ese de ott már nem 1800tbw-t adnak, mindenesetre nekem ez nem túl biztató legalábbis munkánál
"otthonra" meg semmi értelme

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Dragon3000 válasza Chaser (#16) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a torrentezésre használt ssd-met nézem, akkor 5 év alatt kb 850TB írás menne rá, de ez ügye 0-24-ben megy, így szerintem videóvágás esetében is elég a 600TBW, amúgy is ott szerintem maga az 1TB lenne a korlátozó tényező. Amúgy ha maga a sebesség annyira nem fontos, akkor ott a 970 pro 1TB 1200TBW értékkel, hasonló áron vagy más gyártó megoldása.

(#18) Chaser válasza Dragon3000 (#17) üzenetére


Chaser
titán

pont ez az
ha fontos a sebesség esélyesen a tbw is fontos lesz
ha valaki ezzel dolgozik az keményen eszi az adatot
én már próbáltam 4k anyagokat felvenni aztán vágni ( : sejtem 6-8k mit zabál, és 4k-hoz még kb a 970 evo-m is sok
pont 4-8k miatt lenne érdemes 980 pro-t venni, de nem úgy, hogy valamivel lassabban más gyártónál 1800tbw-vel adnak gen4-et
otthoni használatnál ezeknek semmi értelme nincs, sokszor jobb sata fej-fej mellett van napi műveletekben jobb nvme mellett
egy-két dolgot vettem észre ami talán fürgébb a 860 evo-hoz képest, de lehet nem mondanám meg mi van a gépben ha nem tudnám
szerencsére engem nem érint, de esélyesen kihagynám a kis tbw miatt - ha én venném akkor biztos 4-8k vágáshoz -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) Dragon3000 válasza Chaser (#18) üzenetére


Dragon3000
veterán

Erre még mindig azt tudom írni, hogy szerintem 8k esetében már a tárhely kevés lenne, aki meg munkára használja, az nézzen számára megfelelőt. Én saját felhasználás esetében már nem foglalkozom, hogy 600 vagy 1800TBW-t vállal rá a gyártó, mivel alapjáraton a 600-at se, érem el alap felhasználás esetén, ebbe nálam a rendszer, mindennapi használat és a telepített játékok is beleszámítanak.

(#20) Chaser válasza Dragon3000 (#19) üzenetére


Chaser
titán

aki vagdos annak átmenetileg kell a nagy tárhely, nem állandóra:)
otthonra ennek semmi értelme, szóvsal nem értem mért nem adnak 1800tbw-t, ha csak nem tudják hogy az őnandjaik nem fognak annyit bírni esélyesen
nekem az 1 tb-os ssd-n talán 15tb össz írt adat van eddig a notebookban, az asztaliban 6 körül - aminek jó része vwin-gamek újra telepítése :d -
szóal én sem félnék tőle, de az elv
meg ha tényleg munkára venném akkor a matek is azt mondja hogy inkább vegyek mást, ha már mondhatni több gyártónál standard lett az 1800tbw
ha jól tudom azok toshiba nand-dal szereltek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) fanti válasza Chaser (#18) üzenetére


fanti
addikt

Egyetértek azzal amit írsz.

Viszont azt el sem nagyon tudom képzelni, hogy 1080p feletti anyagra lenne igény, illetve pontosítok. Van egy team itt Gyulán, akik esküvőznek és többszörösen díjazottak lettek az esküvői fotós-videós szakma által, és még ők is csak külön kérésre készítenek 4K-s esküvői videókat, de 8k...?! Azt ki csinál egyáltalán, milyen videós hardverrel, és mivel vágják?
Tényleg kérdem, mert pl. a Sony Vegas tán még most is maximum 4K-t eszik, az Adobe Premier Pro az kezeli a 8K-t?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#22) Gabor tm válasza Dragon3000 (#17) üzenetére


Gabor tm
tag

Most megnéztem én hogy állok. Tavaly májusban vettem az 1TB 970 EVO Plus-t, most tartok 10.2TB-nél. Erre megy a torrent (igaz csak amennyit muszáj), meg a rendszer és a játékok is.
Azt hiszem egy darabig elleszek az 1200 TBW-vel :D

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#23) joysefke válasza Gabor tm (#22) üzenetére


joysefke
veterán

kontroller sokkal előbb megmurdál...

(#24) Kotomicuki válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Csak te se számolod bele, hogy a TLC jóval kevesebb frissítési ciklust bír, amit MINDENKÉPPEN elfogyaszt és a "minőség romlásával" egyre sűrűbben is igényli azt a technológia, mint az eddigi "csúcskategóriás" MLC-k. Minél inkább tele van, annál gyorsabban emészti fel magát!
Sz'al, egyáltalán nem kell ahhoz (újra)írnod, hogy elfogyjon az SSD-d!

...és ezzel eléri majd a kartell, hogy aranyáron fogod venni az MLC-t - ha majd megin' újrafeltalálják - , csakhogy vmi biztosabb is legyen otthon - a többi meg lezüllik az "eccer használatos" kategóriába (juhé, kurva ződek vagyunk)!

#23:
Vagy nem, mer' csodák csodája, azon keresztül mentenek a NAND-halott SSD-ről adatot... :U

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#25) worxland válasza Kotomicuki (#24) üzenetére


worxland
addikt

"a TLC jóval kevesebb frissítési ciklust bír, amit MINDENKÉPPEN elfogyaszt" - tévedés, hogy ez olyan jelentős lenne. A garbage collection és egyéb mechanizmusok nem írnak túl sokat a gépre, a write amplification normál vagy kis használatnál a valós írásnak max. háromszorosa, leterhelt gépen pedig ennél jóval kevesebb, mivel ott egységnyi karbantartásra jóval több valós írás jut. Pl: 2 terás 860 EVO, amire a torrent, filmek kerül és a játékok egy jó része is oda van telepítve: 2 és fél év használat és 16,64TB írás után 10 ciklusnál tart.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26) Chaser válasza fanti (#21) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom kik csinálják, de csinálják az biztos
resolve-ot használom én, az biztos tudja és nagyon frankón lehet benne animálni is, bármit ami filmmel kapcsolatos - meg tudod nézni, ingyenes verzióban is elérhető korlátozott hozzáféréssel -
azt tudom hogy kb élen jár vágó sw-ek közt, már régen használja a gpu-t is, nem úgy mint a vegas és premier pro
kell hozzá csillió ram, jó ssd(k), jó cpu és jó vga, csak ennyi ( :
igazából aki ezzel dolgozik nem olyan hatalmas beruházás 4k+ videókhoz 64-128gb ram, 12-16 magos cpu, ssd sem, most csak a vga lett qrva drága hozzá, főleg ha valaki dupla gpu-t használ

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Dragon3000 válasza Kotomicuki (#24) üzenetére


Dragon3000
veterán

A torrentezésre használt ssd-m is tlc, így nem igazán félek ettől, sőt előtte volt az első szériás tlc-ből is egy 120GB-os, a mai napig üzemel még, illetve jelenleg is van egy 512 és egy másik 1TB-os tlc ssd-m, egyikkel se volt még gondom. Az a gond, hogy sokan a mai napig hímes tojásként kezelik az ssd-ket, most vigyázni veszi az ember vagy használni? Amúgy ha ennyire félsz, akkor mai napig lehet még venni mlc megoldást is, ha jobban keresgélsz, akkor még slc-t is igaz, ott már jóval drágábbra jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#28) Chaser válasza Dragon3000 (#27) üzenetére


Chaser
titán

ezzel pontosan így vagyok, babusgatni a lyányokat' kell, nem egy sz@ros ssd-t
arra van a gar/tbw, mire valamelyik lejár úgyis gombokat ér az adott ssd:) ha addig megmurdeli magát akkor meg cserélik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) TeeJay válasza Dragon3000 (#27) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem is bő 3éve megy a 850 EVO 500GB torrent alatt és 61TB írást kapott eddig.
Ha annyira döglene a TLC akkor nem kezdene kikopni az MLC már.
SATA3-ban 4TB MLC csak Samsung 860 Pro van semmi más, nem is lesz már 870 Pro szerintem csak QVO meg EVO mivel a 128+ layer új generációs TLC is elbír annyit mint pár éve az MLC amit tudott és kb. sosem fogják tudni szétírni a meghajtót pláne nem 5év alatt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30) ncc1701 válasza Kotomicuki (#24) üzenetére


ncc1701
veterán

Több 100 ssd van üffeleknél szétszórva. Tán 1000 is. A sok év alatt nem találkoztam elfáradt ssd-vel, csak vezérlő halottal.

(#31) radi8tor válasza ncc1701 (#30) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, azt meg nem lehet előre megjósolni mikor fog bekövetkezni. Van amelyik még magához tér kis pihenő után, de van amelyik végleg kakukk.

⭐ Stella

(#32) demagóg válasza ncc1701 (#30) üzenetére


demagóg
aktív tag

Mesélj, hogyan állapítod meg, hogy a vezérlő a hibás? Elárulom, hogy sehogy mert gyakorlatilag 100%-ban cellafáradás okozza az SSD halálát. Érdekelne a módszered.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#33) Gdi válasza demagóg (#32) üzenetére


Gdi
senior tag

Nem valami olyasmi van, hogyha a cella megy tönkre, akkor írás/olvasáshibák és nem módosítható adatok formájában jelentkezik a probléma; -- ha a vezérlő krepál be, akkor meg az eszközt sem látja UEFI/OS?

Amúgy van rajtuk UART debugolni.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#34) Frawly válasza demagóg (#32) üzenetére


Frawly
veterán

De elég könnyű meghatározni. Rendszeresen (1-2 hetente vagy havonta) nézed a SMART-ot, az írja a healh/remaining life értékeket, meg az írásmennyiséget. Egyszer csak bedöglik az SSD, már a BIOS-ban sem látszik. Te pedig pl. egy hete nézted, hogy a TBW értéknek a 10%-át se érted el, health is 90% fölött volt. Akkor szerinted hirtelen elfáradt a NAND? Szinte mindig a vezérlő döglik meg, sokkal előbb, mint hogy a NAND képes lenne ténylegesen kifáradni. Ezt onnan venni észre, hogy hirtelen makkan meg, tegnap még jó volt, ma bekapcsolva meg se mukkan, BIOS-ban sem látszik. Ha a NAND fárad el, akkor annak fokozatos jelei vannak, belassulások, lagok, SMART-ban is látszanak hibák, egyre növekedő mértékben, és ehhez korrelálni fog az írásmennyiség/health is. Az esetek elsöprő többségében világosan lehet tudni, hogy melyik döglött meg.

Szerintem vegyetek egy SSD-t, és először tapasztaljátok ki, hogy mennyit bír ténylegesen. Nem 10 éves cikkek alapján, amikben még kímélgetést írtak, meg korai halált jósoltak, hanem saját SSD-n nyomon követni. Látni fogjátok, hogy se a TLC-től nem kell tartani, se a TBW-t nem kell nézni, utóbbi nem átlagos felhasználásnál fontos csak. Szerintem itt a topikban sincs olyan senki, akinek a 600 TBW ne lenne elég, nem hogy 1800 TBW-re lenne valaha is szüksége. Persze, lehet utóbbit is venni, de átlag felhasználásnál fölösleges pénzégetés, mert a vezérlő mindenképp kimúlik x idő alatt, de te addig nem tudsz 1800 TB írást kivenni belőle. Akkor se, ha egész nap letöltöd az egész internetet. Max. ha valami speciális progival írod csúcsjáraton egész nap, mondjuk RAM drive-ből másolsz rá folyamatosan.

Az emberek már évek óta vesznek TLC-s SSD-ket, és nem találkoztam még olyannal, aki normál felhasználásnál szét tudta volna írni. Max. csak speciális esetek voltak, mikor egy írási kergekórt kapó bugos progi írta folyamatosan (pl. egy keyboard figyelő progi vagy bugos böngésző), és a felhasználó már csak túl későn vette észre a rendellenesen sok írást, de ez ritka, és rendszeres SMART követéssel teljesen kivédhető.

Azt még értettem, hogy régen, sok éve még babonaként féltek ettől az emberek, míg egyáltalán nem volt SSD-jük. De ma már megfizethető, ki kell próbálni, nem innen-onnen, elavult sokéves cikkekből összeollózott találgatások alapján jósolgatni.

(#35) lvb válasza ncc1701 (#30) üzenetére


lvb
aktív tag

Nekem van olyan, ami dögődik, ezért elég hamar át lett minősítve tárolónak (Samsung 840 PRO-n már 25 TB után elkezdtek gyűlni a bad sectorok). Mostanában munkára alapvetően intel optane-t használok, az bevált. Mindíg bőven volt szabad hely az ssd-ken (min 20% a wear leveling miatt). Az én felhasználási profilomban magas iops igény van, de nem szekvenciális írás/olvasás, hanem véletlenszerű. Az intel optane az, ami ezt elég jól bírja, 300 nap, 120TB, gyors, és még hibátlannak is mondja magát. (100/100)

(#36) Chaser válasza Frawly (#34) üzenetére


Chaser
titán

mondjuk ez jogos, sokan még mindig szörnyként tekintenek az ssd-re
nem tudom milyen cellás a 970 evo, a 860 evo, crucial mx500...de pontlesz@rom:)
5 év gar mindre van, tbw negyedét se tudnám elérni, innentől oly mindegy
sokan kb úgy csinálják, mintha egy 3-4-500 ft-os vga gar után 3 nappal nem dögölhet meg bármikor, pedig de, és azokra jellemzen 3 év van
mára "filléres" ssd-nél meg húúúúhátjajjjj mi lesz majd 10 év múlva vele :F
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) worxland válasza worxland (#11) üzenetére


worxland
addikt

Na, kiderült, hogy még drágább is a 970 EVO Plusnál. Totál idióták.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38) Frawly válasza worxland (#37) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ez a baj az újdonságokkal, hogy extra felárat kérnek érte, mikor néha nem hogy jobb, de rosszabb, csak azért, mert újdonság. Előbb meg kell várni, míg beáll az ára a piacon lévő megoldásokhoz képest. A 970 EVO és EVO Plus mindenképp jobb vétel, nem csak a teljesítménye miatt, hanem az egy régebb óta a piacon lévő, már hosszabb távon bizonyított modell.

(#39) RIC5I


RIC5I
tag

kíváncsi leszek mennyire fog melegedni mert a pro hajlamos 50+ fokot felvenni míg a 970 evo plus vígan elvan 30 fok környékén terhelés alatt is

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#40) worxland válasza RIC5I (#39) üzenetére


worxland
addikt

1060-nal igen, nekem a 3080 mellett azért sokkal melegebb.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#41) RIC5I válasza worxland (#40) üzenetére


RIC5I
tag

akkor kezdek félni milyen meleg lesz a 980 pro a 6800xt vel vagy 3080 all ha végre kapható lesz O.o

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#42) Frawly válasza RIC5I (#39) üzenetére


Frawly
veterán

Az az 50+ fok nem rossz, simán 70 fok fölé is el tudnak ezek menni. Még tovább is, ha rosszul szellőző laptopban vagy ITX házban van. Fizika törvénye, minél nagyobb a teljesítmény, minél gyorsabb egy SSD vagy egy akármilyen chip, annál forróbb. A fizikát nem tudod megerőszakolni, hogy nagy teljesítmény, de mégis kis fogyasztás, kicsi melegedés, Vagyis lehet, de csak csíkszélesség-csökkentéssel, új gyártástechnológiával.

(#43) RIC5I válasza Frawly (#42) üzenetére


RIC5I
tag

igen ez egyértelmű de lehetne akkor ezzel arányos hűtési rendszert kitalálni

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#44) TeeJay válasza RIC5I (#43) üzenetére


TeeJay
félisten

ventilátort nem akarsz rátenni, max nagyobb bordát lehet rá pakolni az meg belelóghat VGA-ba meg ilyenek. majd kisebb csíkszélességgel meg vezérlő fejlesztéssel megoldják hogy ne legyen akkora fogyasztása

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45) Dragon3000 válasza TeeJay (#44) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem fogják, elvégre mire jönne a fejlesztés, addigra jön a következő lépcső sebességben, elvégre a pletykák szerint a következő vagy az utáni szériák amd és intel esetében is elhozzák a pci-e 5.0, ami így max 2 év és akkor megint a nagyobb sebesség miatt nem fog csökkenni a fogyasztás.

#39 RIC5I
Nekem csak 970 evo van, de ez is alapjáraton 45 fokos és ha használva van, akkor elmegy 60 fokig, az alaplapi borda van rajta, de nem aggódom az előző toshiba nvme ssd-m ugyanezen körülmények között 50-70 között ugrált. Nekem csak egy oc-zot 3600 és egy oc-s 2080 super van mellette.

Amúgy a nálad lévő 30 fok terhelve lehet, hogy hibás kijelzés, mert tesztekben hamar elérte a 970 evo plus is a 70 fokos tartományt, igaz a tesztekben gondolom nincs rá rakva plusz hűtés.

(#46) RIC5I válasza Dragon3000 (#45) üzenetére


RIC5I
tag

az alap lap m2 es foglalának van hőelvezetője , magát a samsung ssd ket belehetett tenni úgy ahogy vannak úgy hogy ő minimális "hűtésükre" rájön az alaplap hűtése tekintve hogy 2db 980 és 2db 970 van a lapba és terheléstől függően változik a hőmérsékletük Így nem hiszem hogy rosz lenne a kijelzés sem szoftveres sem hardweres szempontból

viszont az rátehet hogy a rendszer és a játékok a 980 akon vannak míg a programok és a gyorsan betölteni kívánt adatok vannak a 970 eken így nem éri őket akkora terhelés mint a 980 akat de video renderelés alarr még sose néztem meg őket

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#47) Dragon3000 válasza RIC5I (#46) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem is alaplapi hűtő borda van rajta, nekem minden a 970 evo-n van, rendszer programok és a játékok. Alap használat mellett 50 fokig megy fel, de játék esetében, ahogy korábban írtam 60ig is, nagyon nem zavar, mert 70 foknál vagy felette kezdi csak csökkenteni a teljesítményét.

(#48) Chaser válasza Dragon3000 (#47) üzenetére


Chaser
titán

milyen lapod van?
az új lapban már két szenzort jelez, és a második akár +10-zel több mint az első, gondolom az a háta
nálam axagon kétoldalas hűtőben van/volt, most jelenleg a lap hátulján teljesen szabadon, nincs mögötte semi, de jgy is femászik 60 fokra konvertálásor, pedig az még annyira nem is terheli az ssd-t mintha folyamatos másolást kapnak
"sima" 970 evo
volt benne egy gb b450 itx-ben, ott tragédia, saját nvme hűtőjével úgy hogy a cpu lp hűtője hűtötte aktívan netezésnél 80 foknál kapcsoltam ki a gépet, mármint az ssd volt annyi
de amit adtak az új laphoz az sem ér sokat, a fekete gb nmve borda, axagon sokkal jobb, mikor megvettem azért fáj az ára ( : kis sz@rért ennyi pénz, ebayen sem öccáz' ft
mostani lapnál ha az elsődleges helyen van akkor is sokkal jobbat produkál mint a gyári megoldás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Dragon3000 válasza Chaser (#48) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ott van a profilomban az egész gép, amúgy egy b550 tomahawk.

(#50) Chaser válasza Dragon3000 (#49) üzenetére


Chaser
titán

nekem most gb b550i aorus van, az kijelző a két értéket, b450m s2h még nem jelezte
valahol "sokkoló" látni a második szenzor sokszor +10 fokát, de biztos az az alja, mikor csak a gyári borda volt rajta sokkal melegebb is volt, az csak felülre megy
gondoltam veszek gen4-est már régebben is, csak úgy alapon, elvetettem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.