Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Knight666


Knight666
aktív tag

Igazi felüdülés volt olvasni egy ilyen érdekességről szóló cikket a sok tömegtermékekről szóló leírás között. Én nem is tudtam, hogy gyártanak még ilyesmit. Van a gitáromhoz egy torzítós erősítő, amin hasonló lehetőségek vannak, de lehet érezni a hangján, hogy "digitális". Mindenesetre a megunhatatlan tekergetést át tudom érezni :). Annyit írtál a hangjáról, hogy nagyon kíváncsi lettem. Jó lett volna a cikkhez mellékelni egy kis hanganyagot is, de amúgy fogadd elismerésemet, remek írás!

(#2) szente


szente
addikt

Igen, a hanganyagot én is hiányolom! :)

(#3) Zolinho1026


Zolinho1026
tag

Nagyon jó volt olvasni, több ilyen cikket is szívesen látnék, ugyanis kicsit több mint fél éve kezdtem bele az elektronikus zenélésbe és nagyon érdekel a téma. :)

Loxone and Loxberry superuser

(#4) szente


szente
addikt

Találtam egy jót:[link]

(#5) Just486


Just486
senior tag

Köszi, srácok, nagyon sokat számít a véleményetek :R
Saját hanganyag megosztása sajnos jelenleg - annak értéktelensége miatt - nincsen tervben.
Az alap hullámformák feltöltésén elgondolkodtam, de végül arra jutottam, hogy aki valóban elolvassa a cikket, az valószínűleg hallott már fűrészfog és szinuszjelt is.

Knight: Nekem is van itthon egy stúdiószintetizátornak titulált Virtuál Analógom (digitális), sajnos valóban összevethetetlen minden fő komponense (szűrő, lfo, oszcillátor) az analóg megoldásokkal.

Zolinho: Még egy szintim van itthon (nagyobb is, drágább is - de hogy jobb -e?), arról is tervben van egy hasonló bemutató, ennek a cikknek a fogadtatásától függővé téve.

Amit a kolléga linkelt videó, azt viszont érdemes megnézni, nagyjából demonstrálja a hangszerben rejlő potenciált. Persze amatőrként szinte lehetetlen hasonlót készíteni, de ékes bizonyíték arra, hogy a lehetőség adva van.

Itt van a videó folytatása, ahol a teljes Monotron család bevetésre került. - Az előadó ugyan az.

That unconquered country we call the future.

(#6) joecontra


joecontra
addikt

Köszi az írást! :R

Üdv,
J

(#7) vhw


vhw
addikt

Érdekes kis kütyü, de bocsássátok meg tudatlanságom; ezt mire lehet használni úgy igazából? :)
Nincs nagy hangszeres múltam, de kicsivel több mint egy oktávon és pláne ekkora méretben mit lehet pötyögni ezen? Tényleg csak kíváncsiságból érdekel. :))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#8) aram01


aram01
nagyúr

A KORG mindig is komoly kütyüket csinált :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, szép műsor :) :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) HummeRC


HummeRC
senior tag

#4 és #5: Köszönöm a linkeket. Hihetetlen mit művelnek ezekkel a minikkel. :Y

Az írást köszönöm, nagyon tetszett, bár bevallom a felét sem értettem, hogy miért lelkesedsz érte. :R Aztán megnéztem a videókat és leesett az állam. Az eszköz ára valóban nevetséges, csak kérdés, hogy tudnám-e mire használni. A zenéléshez nem értek, csak szeretek néha "játszani" leginkább a saját szórakoztatásomra, mikor már unom a rongyosra hallgatott slágereket. Azt hiszem az alap Monotron-on még elgondolkozom, a delay-ben még nem látom a fantáziát. Aztán ki tudja, hogy mi lesz a vége, lehet menet közben jön meg az étvágy.
Annyit esetleg még írhatnál róla, hogy milyen az aux bemenete? Mikrofont fogad, vagy csak aktív eszközök hangkimenetével tud mit kezdeni és a mikrofont mondjuk egy keverőpulton keresztül kell rácsatlakoztatni?
Egyébként én voltam figyelmetlen, vagy tényleg nem írtad, hogy hol lehet ennyiért hozzájutni az eszközökhöz?
Még egy utolsó kérdés jutott így hirtelen eszembe, hogy mivel rögzítik ezeket a hangokat ilyen pontossággal és tisztasággal és utána mivel hozzák időszinkronba? Anno sok éve még fasttracker2-vel ökörködtem, aztán mikor még új volt, akkor magix music makerrel, azóta nem követtem a dolgokat, most pedig ha hang szerkesztés kell, akkor sound forge. Kb itt vége is "tudásomnak". :B

Ja és mivel kérdezted: szívesen olvasnék még ilyen eszközökről. :C

(#11) szente


szente
addikt

Tegnap elkezdtem nézni ez alapján a Youtube videókat és hát ezen azért besírtam:[link] :Y

(#12) #27483136


#27483136
törölt tag

Úgy látom, ma zenés nap van. :)
Jó kis cuccnak tűnik, szívesen kipróbálnám.

(#13) Just486 válasza HummeRC (#10) üzenetére


Just486
senior tag

Azt azért vedd figyelembe, hogy játék szinten nem lehet azt kihozni belőle, ami a két linkelt videóban van, azok profi munkák. A hangokat, dallamokat előre felvették, majd utána valamilyen hangszerkesztővel megtisztították, finomhangolták, effektezték, majd egymás alá játszották őket. Az AUX szerintem passzív mikrofont nem fogad, valamilyen erősítés mindenképpen kell elé.

Szándékosan nem írtam boltot, az árgépen a sima Monotront 7 helyen árulják 13.000 forint alatt, egyet kell találni, ahol éppen raktáron is van (manapság ez a legnehezebb).

Programként azt nem lehet tudni, hogy ők mit használnak erre a célra, de gyakorlatilag bármelyik DAW alkalmas erre.

Ha az embernek nagyon sok ideje van, és nem akar törvényt sérteni, a nylít forráskódú Audacity -vel is lehet próbálkozni, de vannak külön zenélésre tervezett programok. Nálam - vizuális mivoltomnak köszönhetően - az FL Studio volt a befutó, de rengeteg konkurens termék van a piacon (Renoise, Reason), a némelyik valószínűleg alkalmasabb is ilyen hangmintákból összerakott zenélésre: például a Cubase, vagy az Ableton. Csak ezek ugye mind pénzbe kerülnek, khmm :U

vhw: Minden kreativitás kérdése, az eszköz maga a még alig hallható tartománytól a már alig hallható tartományig képes hangot produkálni, csak a szerzőn múlik, hogy hogyan használja ki ezt a tartományt. Lelkes amatőrként a legnehezebb bármit kihozni belőle, mert ő nagyon szeretne alkotni, de a módját nem ismeri, és a türelme sincs meg hozzá. Azt már a videókon te is láthattad, hogy profiként mire lehet használni úgy igazából, abszolút kezdőként pedig egyszerűen ara jó, hogy legyen egy hardveres szintid, ahol valóban te állítod a dolgokat, nem pedig csak egy monitoron kattintgatsz az egérrel. Ez igencsak hasznos, és segít megérteni a dolgok működését.

That unconquered country we call the future.

(#14) HummeRC válasza Just486 (#13) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szia.
Köszönöm a választ. A linkelt videók hagyományos elkészítésének módját ismerem, csak azt hittem van valami "zeneibb". Videókkal dolgoztam már sokat. Szívtam már eleget az időszinkronnal. :K

Nem is állt szándékomban szintizni vele, engem az aux port fogott meg. Bár lehet félre értettem az írásodat, mivel én úgy értettem, hogy a beállításokat alkalmazza az aux porton jövő hangra is, billentyű nyomása nélkül valós időben, mint egy effekter.

Igen, a helyet is ezért kérdeztem, mert amit az árgép dob, az 99,99%-ban nem igaz. Vagy az ár, vagy a készlet nem stimmel. No nem baj, majd nyitott szemmel járok és valahol csak rábukkanok.

(#15) Just486 válasza HummeRC (#14) üzenetére


Just486
senior tag

Így működik, ahogy leírtad, valós időben, minden bemeneten kapott jelre, pont ez a lényege.

Pedig a Delay -t én az árgép listájából vettem, és volt hely, ahol tényleg azt mondták, hogy csak rendelésre van (ez fel is volt tünteve, csak a biztonság kedvéért kérdeztem rá), de egy másik boltba meg csak úgy bementem, és épp volt náluk. Persze a webshopok korát éljük, manapság nem divat raktárkészletet tartani, szóval bárhova is megy az ember, ha biztosat szeretne, e-mailben azért érdemes rákérdezni a dolgokra a személyes látogatás előtt.

A bolt neve friendlyhouse, végülis szívesen megmondom, mert jófejek voltak. Ez egy budapesti bolt. Gondolom postáznak is, bár nem kérdeztem.

That unconquered country we call the future.

(#16) Paci. válasza HummeRC (#10) üzenetére


Paci.
tag

Jó kis FT2 :D Mit össze ökörködtünk mi is anno.. Imádtam.
Köszi a bemutatót, nagyon tetszett. Bármi ilyen jöhet még :R

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#17) Eastman


Eastman
őstag

Nagyon jóóó!

Kíváncsi lennék, hogy egy elektromos gitárból mit lehetne kihozni a dologgal. (13k-ért nem nagyon kapni hozzá analóg effektet.) Találtam gitár vs. Monotrone yt videókat, de leginkább csak össze-vissza tekergetik a potikat, semmi koncepciót nem láttam / hallottam.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.