Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Pontosan így voltam vele én is.

Akinek tényleg menni kell az fog, a többi csak töltelék. Meg lehet oldani másként is.

Tudom érzéketlen fatuskó vagyok, önző, és felelőtlen, mert így nem úgy pörög a gazdaság ahogy azt a két számjegyű növekedést elváró menedzser/részvényes tömkeleg szeretne.

A jelenlegi kor legnagyobb félelme az, hogy elhanyagoljak az egyént, tudomást sem vesznek róla. Előző generáció, a kizsákmányolás miatt félt.

Vagyis a nyüzsgés igazolja, hogy tudomást veszünk egymásról, és ezzel életben tartjuk a gazdasági folyamatokat?

(#2) Klaus Duran válasza #90088192 (#1) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nem válasz akart lenni.

Ha műtét után nem lettem volna depressziós/motiválatlan akkor le se szartam volna a vírushelyzetet.
+ Szomorú volt látni hogy áprilisban kirúgták a jó munkásokat tőlünk, mert a nagy górénak szúrja a szemét a műszakunk.Újrainduláskor kaptunk helyettük alkoholistákat másik műszakból. :W :W :W

Igazából én is leszarom. Max a Hobo koncert hiányzott mert nem volt kolbászfesztivál.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) Somatom


Somatom
veterán

Kíváncsi leszek a következő hónap bűnözési statisztikájára. Pl. hogy alakul a használt katalizátor piac? Gyanítom, hogy hiánycikk lesz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

8 körül általában már alszom, szóval ez a része pont nem izgat. De se edzeni nem lehet, se fallabdázni, ez a része nagyon felbasz.

(#5) #90088192 válasza D1Rect (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha gondolod, nálunk egy kor a telek korul kb 600 méter, így nem kell kimozdulni az edzéshez, van focipálya méretű "Fuves" rész is. Nem értem mire föl ez az edzési probléma ;]

(#6) Somatom válasza D1Rect (#4) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Mostanság akartam nézni a környéken vmi termet gyúrásra és esetleg boxolgatni is, de ebből egy ideig nem lesz semmi. Marad a bringa, azt még lehet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Engem sem zavar. Márciusban annyival volt jobb, hogy alapvetően szabad volt kimenni bármikor. Amint kint voltam a városhatáron (pl. mentem hajnalban fotózni), már nem volt semmi gond, bent meg nyugalom volt.
A kiváltó oknak nem örülök, de amúgy nem baj, hogy most nyugi van.

Nem lehet sehova se menni?Amúgy se megyek sehova... :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) D1Rect válasza Somatom (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Szutyokszar idő van és a 25-ös gumi 9 barra fújva nem érződik biztonságosnak a vizes leveleken.
De ha mántenbálykod van, az teljesen valid.

(#9) D1Rect válasza #90088192 (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Teljesen biztos voltam benne, hogy te nem érted, hogy az úszás, a súlyemelés, és a futás nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#10) Somatom válasza D1Rect (#8) üzenetére


Somatom
veterán

Csakafully. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) nemlehet


nemlehet
őstag

Én este 10 körül szoktam kutyát sétáltatni, 4-5 km el egy bicikli úton, szóval sajnos az 500 méteres kivétellel nem vagyok kisegítve. Plusz a bicikli út egy laktanya mögött megy el és kaptam a fülest, hogy kiraktak 2x2 katonát járőrözni oda, szóval hiába félreeső sajnos nem lehet odamenni.

Ezen kívül nem nagyon érint a dolog, bár 3 műszakos munkám van március óta HO van így emiatt se kel izgulnom (bár elvileg munkába menet-jövet nem vegzálnak, gyakorlatilag csak a jardon múlik elhiszi-e).

Én nem igazán látom értelmét a kijárási tilalomnak, főleg télen amikor amúgy se nagy az élet, de persze betartom.
Nem kötekedésből kérdezem hanem tényleg érdekel mi az ami miatt ez jobb mint pl csak simán bezáratni a szórakozóhelyeket és lefújni a tömegrendezvényeket?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) hcl válasza nemlehet (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

2x2 katona járőrözni egy félreeső helyre, az tök logik :D

Ez ebben a formájában semmire sem jó. Akkor érne valamit, ha úgy lenne, mint tavasszal, hogy csak célzottan mehetsz, és leginkább ne menj sehova, ha nem muszáj. És ez is későn lett meghozva.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Gargouille válasza nemlehet (#11) üzenetére


Gargouille
őstag

"Nem kötekedésből kérdezem hanem tényleg érdekel mi az ami miatt ez jobb mint pl csak simán bezáratni a szórakozóhelyeket és lefújni a tömegrendezvényeket?"

Szerintem ezzel annak vették elejét, hogy a szórakozóhelyek bezárásával az utcán alakuljanak ki éjszaka csoportosulások, bulik stb.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#14) #90088192 válasza D1Rect (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ashatok neked olimpiai medencet, ha akarod, súlyemelést meg annyit csinálsz amennyit nem szégyellsz, kell a tuzifa telire.
Látom nem eltel meg falun, nem szureteltel szolot, es nem volt a kertetek vegeben to. Sajnalom, hogy nem erted :(

En ezert nem ertem, minek sportolni, ujra vezetekelek 2-3 hazat, azalatt leadok 5 kilot, felapritom a tuzifat, es jatszok a kutyaval. Ennel tobb nem kell mint sport, bar most eppen vizpumpat csereltem, hogy eltudjam vinni a szemetet. :R

(#15) UnA válasza Gargouille (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

Mondjuk a november nem igazán az éjszakai bulikról híres ;)

(#16) #90088192 válasza UnA (#15) üzenetére


#90088192
törölt tag

Karacsonykor is volt ra pelda, hogy arato bulit tartottak, mert csak akkor tudtak leszedni a kukoricát :DDD

(#17) D1Rect válasza #90088192 (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Már megint marhaságokat írkálsz, gtfo.

(#18) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

itt este/éjszaka sínt vágnak nem messze, dolgoznak, nincs csend. :))

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#19) #90088192 válasza D1Rect (#17) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem értem, azt írod hiányzik a testmozgás, erre leírom, hogy van megoldás. Erre hülyeségeket írok.

Legyen.

(#20) hcl válasza UnA (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, de ha jobb nincs, akkor az utcán iszogatnak sokan (ilyenkor kiderül, hogy mégsem annyira fázósak a népek :D). Ezért nincs karácsonyi vásár sem, mert ott is tömeg.
De az egész mindegy, mert nyolcig mehet ugyanez. A vírus meg akkor is terjed.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) UnA válasza #90088192 (#19) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért, ment nem mindenki lakik falun és/vagy kertes házban. ;)

(#22) nemlehet


nemlehet
őstag

Amúgy is őrzik a laktanyát , csak most a kerítés másik oldalán és megállítanak mindenkit. Meg amúgy elég hosszú az az út, van rajta 2 elágazás, tehát legalább nem csak 1 csóringerrel szúrnak ki hogy nesze vazzeg őrizz 8 KM utat éjszaka világítás nélkül :D

Amúgy lehet igazatok van a csoportosulások megelőzésére, de nem tudom... Szerintem a 8 után kijárási tilalom túlzó és felesleges és ráadásul nincs már nagyon hova eszkalálni ha nem válik be. Mintha korábban is lett volna olyan időszakosan egy terrortámadás után, hogy 5 vagy 10 főnél nagyobb gyülekezést be kell jelenteni. Most ez miért nem elég?

De tényleg nem laposföldesgyíkembervírustagadó akarok lenni csak érdekel a logika-jogalkotói szándék. Nyilván elfogadom és nekem még csak nem is nagy probléma a kutyasétán kívül.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) Somatom válasza nemlehet (#22) üzenetére


Somatom
veterán

Szerintem nagyon okos húzás. Ha nem lehet éjjel hazamenni, akkor nem csak kocsmák, hanem házibulik sincsenek. Max ottalvósban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) Kolondrum válasza #90088192 (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt a kutyasétáltatás meg annak dolgai vannak megoldva hasonló módon. De ha kimegyek az utcára éjjel kétlem, hogy bármi hivatalos szerv ide feljönne.

(#25) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Márciusban is kiderült, hogy lehet autó nélkül is élni, csak a többség lusta 2km-re is elgyalogolni. Igen, jó az esti nyugalom.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#26) Kolondrum válasza Victoryus (#25) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát csak részben osztom a véleményed. Hegyről le, oda vissza és nem kis távval megfűszerezve elég érdekes.

(#27) Somatom válasza Kolondrum (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Mi az a nem kis táv?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) Kolondrum


Kolondrum
félisten

2*1.3km. hozzál fel egy fólia vizet pl.

(#29) Somatom válasza Kolondrum (#28) üzenetére


Somatom
veterán

Pedelec bringával síma ügy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nálunk falun semmi különbség sincs a november elejei állapotokhoz képest.

Akkor is teljes csönd volt éjszaka, meg most is teljes csönd van :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#31) #90088192 válasza UnA (#21) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudom, csak azért írtam, mert mindig ott van, hogy nem lehet. Lehet. Döntés kérdése volt anno hova hogyan költözik az ember. Ha sportos és igényli a mozgást, akkor nincs jobb választás mint kertes házba költözni.

Ez megint csak reflektál azon problémára, hogy nem tudjuk mit is szeretnénk pontosan. Tudom, a munka MINDENT felül ír, de eddigi tapasztalataim alapján, alá lehet rendelni, úgy hogy mindenki jól jöjjön ki.

Vagyis maradt az, hogy panaszkodik, ahelyett, hogy az életstílushoz igazította volna a többit. Mert ezek szerint igen fontos neki a sport.

Tudom hülyeségeket írok! :DDD

Mar megszoktam, sajnos MINDENT fordítva látok. :R

(#32) Somatom válasza #90088192 (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon "fordítva" látod. Nem kell kertes házba költözni, ha van a közelben edzőterem. Nem a koncepcióval van a probléma, hanem a vírus által okozott helyzettel, amivel vele együtt még sokan nem számoltak. Sztem Te sem. Azért nem kéne fényezned magad, mert edzés szempontjából jobban jársz egy előre nem kalkulálható szitu esetén.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) #90088192 válasza Somatom (#32) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ne értsd félre, nem fényezés, hanem leírtam mint lehetőség. Én 30 évre előre gondolkozok, pl ezért nem vettem a part közelében házat. Nem lehet mindennel számolni, de ha valakinek ez az élete, akkor azért lehet előre tudni, hogy a világ nem konstans. :R

(#34) Somatom válasza #90088192 (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Képtelenség 30 évre előre gondolkodni, mert ahogy Te is írtad, a világ nem konstans. Ezen az alapon Te is nagyon rosszul csinálod. Ha a gondolatmenetedet követjük, akkor az ingatlan helyett kell egy lakókocsi, egy autó, ami húzza, párszáz liter üzemanyag tartalékban, meg egy áramfejlesztő. Arra kell készülni, hogy egy órán belül költözni tudj, mert bárhol beüthet egy krach. Biztos, ami tuti, egy hajó és vmi repülő jármű is kell a 30 éves tervhez. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) #90088192 válasza Somatom (#34) üzenetére


#90088192
törölt tag

:))

Itt tűzre kell felkészülni, mint lehetőség. Azért vannak előre látható dolgok amik nem konstans kategoria, és előre jelezhetők. Nekem úgy tűnik, minden alá van rendelve a munkának, vagyis a kompromisszum olyan mertekben el tolja ez esetben a lakhatást, hogy az minden más karara megy. A legkisebb gixer itt vagy ott egybol ilyen problemakhoz vezet. Ahogy irtam, pont forditva gondolkozom, mindent annak rendeltem ala, hogy 30 evig nyugalomban elhessek, es pl a jovoben felmerulo igenyeimet is ki tudja elegitei, peldaul nem vettem tobbszintes hazat, mert ahogy oregszem egyre nehezebb lesz a lepcsozes, stb.

Lényegtelen, lehet az igényeit nem értem, az meg mar tényleg az én problémám. :K

[ Szerkesztve ]

(#36) Somatom válasza #90088192 (#35) üzenetére


Somatom
veterán

Ez akkor is rossz példa. Mint ahogy a Földön bárhol, a Te lakóhelyeden is előfordulhat olyan váratlan helyzet, amiben rossz döntésnek bizonyul a lakóhelyválasztásod. Ezért írtam, hogy 30 évre előre nem lehet fix helyben gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) janeszgol


janeszgol
félisten

Én a Bosnyákon lakom, és pont a térre néz az egyik ablak. Nos az a szoba gyakorlatilag használhatatlan, akkora a zaj. De most teljes kuss van, és imádom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) Kolondrum válasza Donki Hóte (#30) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lakhelyet nézne itt is ez van, semmi difi. Ugyan úgy elmegy a napi ~15 autó itt.

(#39) _flamer


_flamer
aktív tag

Felénk sincs sok változás, talán egy kicsivel csendesebbek az utcák. Nem bánom, hogy egyenlőre az éjszakai kijárást korlátozzak, az én életemet ez nem sokban korlátozza. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#40) Adamyno


Adamyno
tag

Nem izgat a történet. Inkább az tűnt fel, hogy március óta fullon vannak az áruházak, alig találni parkolóhelyet sokszor. Nem értem ezt. A COVID alatt ennyire felvitte mindenkinek a dolgát? (Csak nekem nem :D) Vagy mi lehet ennek az oka... na erre jön az ingyenes parkolás. Szerdán vittem a 7 hónapos kislányomat a gyerekorvoshoz és 4 utcával odébb tudtam megállni de akkor is már úgy voltam vele, hogy nem érdekel. Ledobtam a vasat valahova csak menjünk mert már sírt az autóban. Természetesen egy várakozni tilos táblával ellátott helyre tudtam csak tenni ahol még a vontatós kiegészítő is alatta volt de elméletileg nem voltam útban senkinek. Legalábbis próbáltam úgy megállni. De ez a sok autó eddig hol volt?

Egyébként engem nem zavar a dolog. Sőt, örülök én is, hogy picit csendesebb a környék. Tavasszal amikor még a belvárosban laktunk, akkor örültem neki nagyon mert előtte minden este hüppögő zenével, kályhacsővel duruzsolva jöttek-mentek az autók az utcában és majd kiszakadtak az ablakok. Akkor viszont addig szinte elképzelhetetlen nyugalom lett. Most ez a része annyira már nem érdekel mert kiköltöztünk lakóparkba de nem is zavar a dolog. Előtte és azóta sem unatkozom. :)

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#41) Silεncε


Silεncε
őstag

Vidéki nagyváros, erre folyamatosan járkáltak az autók, most nagyritkán megy el 1-1, egyébként full kuss van, imádom :D Az meg, hogy nem lehet sehova menni, pont letojom, eddig se jártam sehova, csak munkába meg egyetemre. Előbbiben konstans hómoffisz van (nemrég váltottam munkahelyet, az újon még nem is találkoztam a kollégákkal élőben, mert mindenki HO-zik :D ) utóbbit meg hála égnek már befejeztem nyáron :D

[ Szerkesztve ]

(#42) Gargouille


Gargouille
őstag

Nálunk is éjjel tök csend van (Bp. X. kerület, Óhegy), ahogy tavasszal. A házunk mellett van egy iskola, meg egy óvóda/bölcsi. Napközben iszonyat járkálás van itt, meg forgalom is, mindenki hozza a gyereket kocsival, meg egy főút is itt halad át. Ami külön jó, hogy itt van a légi folyosó a háztól pár száz méterre, a gépek kb 100-200m-en jönnek/mennek. A tavaszi leállás előtt már szinte elviselhetetlen volt, szó szerint 2-3 percenként eldübörgött egy gép. Aztán mintha elvágták volna, csend lett. Emlékszem éjjel kimentem a ház elé és mintha vidéken lettem volna, síri csend, még a város alap morajlása is megszűnt, kutyus ugat valahol, sehol egy ember. Mi élvezzük, sokkal jobb ez a nyugalom. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43) nemlehet


nemlehet
őstag

Nah az osztrákoknál nem rég jött a teljes kijárási tilalom. Mivel mi elvileg az osztrák példát követjük szerintem nálunk is jönni fog.
Mondjuk erről már kicsit az a véleményem, hogy ezek totál megkésettek amikor már tombol a vírus... Ezt a felfutási szakasz elején kellett volna meghozni, mert így már kb minden családban van potenciális fertőzött (nálunk pl az egyetemről hozta haza unokatesóm, de szerencsére nem kapta el senki a családból mert alapból nem érintkezünk sokat).

Ti mit gondoltok elkéne itt is a teljes tilalom?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#44) Somatom válasza nemlehet (#43) üzenetére


Somatom
veterán

Nem feltétlenül. Amíg párezer fertőzött volt, addig az emberek nem vették komolyan. Pl. nem nagyon szóltak rá a polgártársra, hogy viseljen maszkot, vagy ne álljon mögé a sorban úgy, hogy érezze a testhőjét. Párszázezer fertőzöttnél már sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy elkapja az ember. Én úgy látom, hogy ez most már tudatosult a népben. Bevallom, az első hullámban én sem vettem olyan komolyan, mint most. Anyagilag én jól járok a vírussal, de csak addig, amíg egészséges vagyok és tudok dolgozni. Viszont, teljes kijárási tilalom esetén nem tudom, hogyan managelhetném az életemet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) UnA válasza nemlehet (#43) üzenetére


UnA
Korrektor

Semmiképpen. Ez is csak egy látszatintézkedés.

(#46) Gargouille válasza nemlehet (#43) üzenetére


Gargouille
őstag

Jó kérdés. Szerintem ezt a mi egyszerű állampolgári nézőpontunkból nem lehet megítélni, egyrészt nem vagyunk birtokában az információknak, amik alapján indokolt vagy sem, másrészt nem vagyunk járványszakértők, így nem tudjuk egy ilyen döntésnek mi a széles távú következményei a járványra.

Személy szerint mi a családdal arra rendezkedünk be, hogy itt is meg lesz lépve, így nem fog meglepetés érni ha bejelentik. Egyébként lehet, hogy indokolt lesz.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#47) Donki Hóte válasza nemlehet (#43) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem egyértelmű, hogy most is be kellene vezetni a tavasszal már kipróbált és bevált kijárási korlátozást. Minél kevesebbet találkoznak az emberek, annál kisebb a veszélye a vírus terjedésének.

Általános iskolákat is be kellene csukni, az nem érv a nyitva tartás mellett, hogy a gyerekek nehezebben kapják el a fertőzést, mert hozzák-viszik a vírust és ha ők nem is lesznek betegek, de a családtagok meg előbb-utóbb igen.

Az se érv az iskolabezárás, kijárási korlátozás ellen, hogy jaj, akkor ki fog dolgozni, hiszen ha az elmulasztott óvintézkedés miatt az emberek betegek lesznek, akkor nemcsak nem dolgoznak, hanem kórházba is kerülhetnek :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#48) Gargouille válasza Donki Hóte (#47) üzenetére


Gargouille
őstag

"Az se érv az iskolabezárás, kijárási korlátozás ellen, hogy jaj, akkor ki fog dolgozni, hiszen ha az elmulasztott óvintézkedés miatt az emberek betegek lesznek, akkor nemcsak nem dolgoznak, hanem kórházba is kerülhetnek"

Én is ugyanezt mondtam már hetekkel ezelőtt mikor beszélgettem valakivel. Egyszerűen nem értem a logikát ebben a "végletekig működtetjük a gazdaságot" dologban, hiszen ha nem állítják meg valahogy akkor nem tervezetten fog leállni, hanem egyszerűen összedől egy idő után. Az szerintem sokkal rosszabb.

Azt sem értem, hogy tavasszal véres gazdasági áldozatok árán elértük, hogy kilapuljon a görbe és ne legyen nagyobb gáz, erre nyáron meg durr a gyeplőt a lovak közé, aztán had szóljon. Így semmi értelme nem volt a tavaszi védekezésnek, hiszen azt az előnyt amit így nyertünk nem használtuk fel sem a felkészülésre, sem arra, hogy ősszel jobb helyzetből tudjunk védekezni. :F

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#49) nemlehet válasza Donki Hóte (#47) üzenetére


nemlehet
őstag

Én úgy tudom tavasszal nem volt kötelező kijárási tilalom legalábbis nem minden városban (nálunk pl tuti nem volt), sokkal inkább volt ez önkéntes social distancing.

Az iskolabezárással tökre egyetértek mégha ez szívás is sokaknak. Szerintem a tavaszi tapasztalatok alapján lehetett volna készülni, javítani a gyakorlaton a digitálsi oktatásban ami természetesen elmaradt. Én úgy vettem észre hogy inkább arra készültek, hogy nyitva maradnak az iskolák majd mindenféle biztonsági intézkedésekkel de azok is elég szarok és betarthatatlanok voltak plusz szerintem lehetett sejteni hogy nem lesz elég....

A kijárási tilalommal viszont nem igazán értek egyet. Én nem vagyok ellenálló alkat de főleg ha bevezetik az egész naposat azért az eléggé megnehezíti az életet. Vírus ellen nem lehet TEK-el harcolni és a bezártság is fenntarthatatlan hosszú távon. Plusz amúgy ki tudja mikorra lesz vakcina vagy normális hosszú távú megoldás.

El tudnám fogadni a szigorú intézkedéseket ha tényleg arról lenne szó, hogy ezt a pár hetet-hónapot bírjuk ki, de a legújabb Pfizer vakcina tesztje se megy túl jól plusz arról rebesgetnek a szakértők hogy nem lesz végleges oltás. Ez a korona iszonyat fertőző, nehéz követni a 2 hetes lappangás miatt, majd akkor minden potenciális hullámnál leáll az egész ország meg bezárunk mindenkit a lakásába?

Én inkább abban látnám a megoldást hogy verjük bele az emberekbe a fegyelmet, ha már kivezényeljük a fegyveres erőket akkor mondjuk figyeljenek arra hogy ne turházzanak a félrészeg kőművesek az utcán meg hogy azt a nyamvadt maszkot húzzuk fel az orrunkra. Rengeteget számítana ha tényleg normális betartanák a normákat az emberek és lenne polgári fegyelem. Lsd japán 100 milliós országban van 100k fertőzött és kb 2k halott... Nálunk meg van 141.000 jelentett eset és 3k halott.

Él kint ismerősöm ő mesélte, hogy a fertőtlenítést is nagyon komolyan veszik az 1 személyes kisboltban a 70 éves tulaj minden vásárló után lemossa a kosarat, de amúgy is eleve kesztyűben fognak meg mindent ami nem saját tulajdon. Vagy pl ha nem tudnak távolságot tartani akkor háttal állnak egymásnak az emberek, mert valamennyit az is számít hogy nem a másik felé lélegzel ki, rengeteg ilyen dolgot mesélt elég megdöbbentő, hogy ott erre mindenki hajlandó itt meg nyakonszúrnak ha rászólsz valakire...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#50) D1Rect válasza nemlehet (#49) üzenetére


D1Rect
félisten

Én csak azt szeretném kérdezni, hogy ha most megint lezártunk mindet májusig, akkor február után mit fognak enni az emberek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.