Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) Pala válasza Multibit (#31) üzenetére


Pala
veterán

Más szakmákról nem tudok nyilatkozni, csak a saját tapasztalataimat osztottam meg. Fejlesztői területen szerencsére kellően rugalmasak voltak, akikkel eddig találkoztam. Általában (sőt, mindig), referenciamunkát kértek, és ha nagyon csekkolni akarták, hogy valóban az én munkáim voltak-e azok, belekérdeztek a kódba, hogy mit/miért/hogyan csináltam. Mostanság jutok el abba a fázisba, hogy már több komolyabb projektet is a hátam mögött tudhatok, és magabiztosabbnak is érzem magam a piacon, mert végzettség vs. munkatapasztalat fronton egyre inkább tolódik a súly az utóbbi javára.

Nagy multikkal egyébként nincs rutinom. De kíváncsi lennék, pl. hogyan viszonyulnak azokhoz, akiknek szintén nincs felsőfokú végzettségük, helyette viszont ledaráltak valami intenzív coding bootcampet!? Elvileg az se ad olyan "fajsúlyos" papírt, mint egy egyetem, csupán kap az ember egy oklevelet, hogy elvégezte, megfelelt, pont. És ezek az emberek is el tudnak helyezkedni, ha nem rettenetesen bénák vagy alkalmatlanok a pályára (akkor viszont már a tanfolyam alatt kibuknának).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.