Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picike8


Picike8
aktív tag

Huhh, pedig én a Nutokát nagyon szeretem. :K

(#2) lapa


lapa
veterán

ez komoly, hogy ugyanannyiba is kerülnek? ezt a részét azért kételkedéssel fogadom. lásd kisbótban esetleg végkiárusítás lehetett.

(#3) DeFranco válasza Picike8 (#1) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És most már, hogy valaki 8 pontot adott neki már nem ízlik? :DDD

Jó a teszt, semmi bajom vele, örülök, hogy megírták, de egy magánvélemény. Ettől te még szerethetsz mást. :)

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem a pontozást gondold át.
Ha a két olcsóbb 8 és 8,5 pontot kap a Nutella meg 9,5-et akkor az mindössze 1-1,5 pont különbség a 10-ből.
Ilyen minimális különbségnél pedig nem illik bele a következő mondat: "a Nutellát meg sem közelíti egyik sem."

Szal érted. Ahhoz képest, hogy meg sem közelítik a Nutellát, ahhoz képest mindössze 1-1,5 ponttal vannak lemaradva a 10-ből, vagyis pontozás alapján mindössze ~ 10%-kal vannak lemaradva. Ehhez képest a meg sem közelíti kicsit erős. A meg sem közelíti kifejezéshez kb a 4-5 pont dukálna. :)

szerk.: Én eszem kanállal is meg kenyéren is. :D Így is úgy is jó. Viszont k...szott drága. Még az Aldis is. Ennyi pénzből már inkább egy kiló sertéscombot veszek. Azt nagyobb élvezettel eszem! :DDD
De amúgy évente 1x beszoktunk vállalni 1-1 üveget.

[ Szerkesztve ]

(#5) Picike8 válasza DeFranco (#3) üzenetére


Picike8
aktív tag

Dehogynem! Bár eddig a legjobb mogyorókrém amit ettem, az a Nutella volt, valami limited olasz edisön, 5 kilós csomagolásban! Irtó finom volt. :K
Nem tudom, ki hogy van vele, de én üvegből eszem, kiskanállal, magában. Kenyérrel nem szeretem. Meg semmi mással, csak magában.

(#6) DeFranco válasza Picike8 (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én is csak kanállal, üvegből. Ha eszem. De leginkább nem eszem. Sajnos.

Amit semmi nem közelít meg, az a kis kiszerelésű, egy kiskanálnyi nutella. Overkill. Szigorúan a mellékelt spatulával fogyasztva.

[ Szerkesztve ]

(#7) Picike8 válasza DeFranco (#6) üzenetére


Picike8
aktív tag

Túl jól néz ki! Most mehetek feltúrni a konyhát, még pár csepp nektárért. :DD

(#8) Mania


Mania
senior tag

[Több teszt]

Mondjuk ezeket szégyen mogyorókrémnek nevezni(13% mogyorótartalom).

(#9) DeFranco válasza Mania (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A babaolaj hány % babát tartalmaz? :F

(#10) Mania válasza DeFranco (#9) üzenetére


Mania
senior tag

A reggeli ital is tartalmaz tejet, mégsem hívható tejnek. Meg most élelmiszerről beszélünk. :)

(#11) DeFranco válasza Mania (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A medvesajt hány % medvét tartalmaz? ;]

#12: navégre :D a mondandóm lényege, hogy persze, nyomokban tartalmaz mogyorót, de amúgy is színtiszta bűnözés az első csepptől az utolsóig, élvezzük akkor már ki, ne bosszankodjunk még ezen is, van enélkül is elég. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Mania válasza DeFranco (#11) üzenetére


Mania
senior tag

Feladom :DDD

(#13) Dluinet válasza Mania (#8) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt a jó link

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14) Picike8 válasza DeFranco (#11) üzenetére


Picike8
aktív tag

(#15) Dany007 válasza Dluinet (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Muhahaha :D

"update hazelnut cream with sweeteners (Interspar) 350 1290 (wtf??) 3685,7 8"

Ez a Norbi féle Update? :D

Szerk.: Most olvasom, igen az! :D

Hatalmas, olvassátok:

"Norbi, Norbi, nem ezt vártuk tőled! A legdrágább termék volt a teszten, és simán a legutolsó helyen végzett, a legtöbb tesztelő szerint ehetetlen. Az összetételnél (amit nagyítóval kellett nézni) feltűnt a pálmazsír - ami nem menő, illetve a rizsliszt (minek egy mogyorókrémbe?!), szójaliszt (?) és az aroma. Pozitívuma, hogy van benne földimogyoró 10%-ban, és 3% törökmogyoró.

Pár krém kalóriatartalmát összevetve ez valóban "lájtosabb", általában 530-650 között mozognak, az update viszont 459 kcal. De lehetne benne akár 1000 kalória is, mert úgyis tökéletesen ehetetlen, akkor meg nem mindegy?! Ráadásul: aki diétázik, miért eszik mogyorókrémet???"

Asszem D1rect kollegával vitáztunk a Norbi update fosságokról. Hát tessék. :D Ezért mondtam én, hogy update lehúzás a javából! Nem más. Sok gyökeret jól be...patnak és elszedik a pénzüket. Mások is ezt csinálják, az is zavar. De legalább a Lidl-ös mogyorókrémet nem úgy árulják hogy "ettől lefogysz"...

[ Szerkesztve ]

(#16) bullseye


bullseye
addikt

Ehhez képest a Lidl-ben én vettem húdeUSA mogyorókrémet, ami tényleg mogyorókrém: sós.
Ennél fogva nem is szénhidrátból van benne a legtöbb, hanem fehérjéből (azért még nem lesz egészséges persze), finom krémes, kicsit fura, de szerintem jó íze van, viszonyt nem akarom kizabálni a teljes üveget minden alkalommal. 1-1 kiskanálnyi elég belőle nassolásnak. Kenyéren kipróbáltam, nem rossz, de nem nagyon akarom megismételni, sőt lekvárral is kipróbáltam "peanut butter and jelly" alapon, ami kissé fura volt, nem rossz, de nem értem miért lenne jó. Vagy a lekvár nem volt eléggé USA, vagy én nem vagyok. :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#17) Agostino válasza bullseye (#16) üzenetére


Agostino
addikt

ezzel a hsz-el egy elég régi kérdésem kapott magyarázatot. : )))) tudniillik sosem értettem, hogy az amúgy is cukros - legalábbis a nutellából kiindulva azt hittem az - mogyorókrémre minek tesznek még lekvárt? de így már azért érthetőbb a dolog. kint azt hiszem ezzel elég komolyan el is főzőcskéznek.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#18) Gergő_ válasza Agostino (#17) üzenetére


Gergő_
őstag

itt most a földimogyorókrémről van szó vagy nutella koppintásról?(mogyorókrém?)

(#19) Agostino válasza Gergő_ (#18) üzenetére


Agostino
addikt

itt én most a lidl-s sós usa bélire gondoltam.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20) lapa válasza Gergő_ (#18) üzenetére


lapa
veterán

elég nagy a kavarás, pedig nem bonyolult a kettőt megkülönböztetni. úgy gondolom a földimogyi-alapút eleve mogyoróvajnak becézik nálunk.

azért sütnek vele (mogyoróolaj), mert jó magas hőmérsékletre fel lehet hevíteni anélkül, hogy égni kezdene.

[ Szerkesztve ]

(#21) Kloden válasza lapa (#2) üzenetére


Kloden
senior tag

A cikkbe beírtam mi a helyzet az árral. Jelen pillanatban 780Ft az 500g-os Nutella a boltban, mindenféle akció nélkül. Szerintem németből hozzák be egyébként, ott olcsóbb állítólag mint nálunk.

Dany007: a pontozást pontosítottam a cikkben! :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#22) Tulipanti válasza Dany007 (#15) üzenetére


Tulipanti
tag

Én szoktam venni az update mogyorókrémet és igenis finom. Persze aki a tesztet irta és rangsorolta a mogyorókrémeket hozzá van szokva az agyoncukrozott masszák ízéhez és ezért nem ízlett neki. Ehhez csak ennyi.

Az update nem diéta, így miért ne ehetnének az emberek ilyen mogyorókrémet? :) és aki megteheti miért ne vegye meg ezeket a termékeket? :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#23) mephi666 válasza Tulipanti (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

én mióta megláttam, hogy létezik update "sör", nem tértem magamhoz :P :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) Gergő_ válasza Tulipanti (#22) üzenetére


Gergő_
őstag

az hogy semmi értelme. a földimogyorókrémet, csokoládés-mogyorókrémet te magad is legyárthatod, sokkal egészségesebbre, mint az updates szarságok. Biztos vagyok benne hogy olcsóbban.

(#25) Tulipanti válasza Gergő_ (#24) üzenetére


Tulipanti
tag

Persze, földimogyoró krémet szoktam is csinálni. :) De ez a hagyományos termékekre is igaz. Abból is sok mindent meg lehet csinálni otthon, de az mégsem drága? Érdekes. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#26) csƵ


csƵ
őstag

Nem tudom, én a sima mogyorókrémet szeretem. Az ilyen csokis izéket sose bírtam megenni...

(#27) Dany007 válasza Tulipanti (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, de mi értelme csokit venni, meg földimogyorós csokit venni ha ízben köze sincs a "valódi"-hoz?

Csak az a gondom vele, hogy "mű", félig mesterséges maszlagot árulnak brutális áron. Rizsliszt, szójaliszt? Kb mint a szójafasírt. Egyszer ettem csak véletlenül, de azóta is felfordul a gyomrom ha rágondolok.
Ha csak ilyen áron lehet "egészségesen" étkezni, akkor köszönöm, inkább nem eszek semmi ilyet.
Márpedig ha nem diétás céllal eszik ilyet az ember, akkor gondolom az "egészség" miatt. Na de ilyen áron (mindkét értelemben) biztos, hogy nem kéne.
Nem mondtam azt, hogy nem vehetik / nem ehetik az emberek, csak nem látom értelmét. Hogy szójából készült műszart egyenek csak azért, hogy elmondhassák hogy most ők egészséges cukroktól mentes mogyorókrémet esznek... Hát akkor inkább nem ennék semmit se. :)

(#28) raczger


raczger
őstag

Aki esetleg szereti a valódi mogyorót (földimogyorót), annak ezt tudom ajánlani, sokkal jobb mint ezek a csokiskrémek (nem értettem meg sosem, miért mogyorókrém a neve, semmi köze ahhoz a mogyoróhoz, ami szerepel a címkéjén).

Holland cucc, a legjobb. Otthon is lehet csinálni, elég egyszerű, sótlan földimogyoró kell hozzá, meg esetleg egy kevéske olaj és mehet a "vajjá darálás".

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#29) lapa válasza raczger (#28) üzenetére


lapa
veterán

azt írják, hogy 50 mogyi van egy üvegben. ezzel a rejtély megoldódott.

szerk: 13%.

[ Szerkesztve ]

(#30) DeFranco válasza lapa (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kismogyi vagy nagymogyi?

(#31) lapa válasza DeFranco (#30) üzenetére


lapa
veterán

szerkesztettem. volt még régen ilyen poharabb alakú üveges barna-fehér. nem tudom már milyen néven futott.

(#32) DeFranco válasza lapa (#31) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kismókusok kenyérre is kenhetik, nagymókusok süteménybe is tölthetik

porszívózás helyett a családi békét kockáztatva 5 perce keresem a videót, de nincs elég google-fu

(#33) raczger válasza lapa (#29) üzenetére


raczger
őstag

Azért nem értem, hogy miért az a neve, mert nincs törökmogyoró íze, pedig a címkén az van, ahelyett egy tábla csokit odarakhatnának és kész. Azt eddig is tudtam hány százalék van benne.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#34) lapa válasza raczger (#33) üzenetére


lapa
veterán

oké, csak nem ezt írtad. amúgy szerintem nem csoki íze van.

én most magamhoz vettem az üveget meg egy nagykanalat. az egyetlen szerencséje, hogy nagyon hideg.

[ Szerkesztve ]

(#35) lapa válasza DeFranco (#32) üzenetére


lapa
veterán

nem eze? mert én nem erre gondoltam.

(#36) DeFranco válasza lapa (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én erre gondoltam, de most gondolok arra is, amire te... mert az is ismerős

(#37) Tulipanti válasza Dany007 (#27) üzenetére


Tulipanti
tag

De az ennyi erővel a Nutella és társaira is igaz...arról nem is beszélve h az ilyen no name cuccokba vajon mi van...

Én több mint egy éve zabliszttel/update liszttel sütök főzök, sokkal finomabb így minden mint cukorral és sima liszttel. És ha nem mondanám hogy amit csináltam az update módon van csinálva, észre se veszik. Ezt már teszteltük. :) én inkább többet költök az alapanyagokra, mint később a gyógyszerre.
És ha már fasírt...isteni fasírtot szoktunk csinálni búzakorpával, búzacsírával és zabpehellyel, ezerszer jobb mint a zsömlés kivitel. Ja és persze a hús is benne van :D Ez azért nem olyan drága. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#38) gere válasza Dany007 (#4) üzenetére


gere
tag

"A pontozás logaritmikus skálán történik, vagyis egy ponttal magasabb érték, jóval finomabb anyagra utal."
Tehát nem lineáris skálán, hogy miért nem azt csak ő tudja:)

Sokszor a drága olcsóbb...

(#39) Kloden válasza gere (#38) üzenetére


Kloden
senior tag

Szívesen megosztom: mert a kihívók közül egyik sem mérhető a Nutellához! ;]
Lineáris skálán minden más mogyikrém kimutathatatlanul kis pontszámot kapna, így azért összevethető a két cucc.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#40) Scaevola


Scaevola
tag

Ha esztek ilyet vagy
ilyet, többé nem esztek szemetet.

Nutella, ugyan már?!

[ Szerkesztve ]

apex

(#41) Scaevola válasza Scaevola (#40) üzenetére


Scaevola
tag

nah...csak rájöttem, hogyan kell képet beszúrni.

Szóval ez a jaffa cucc, nem a hulladék nutella.
Spenót papa után szabadon... nem olcsó, de jó.
Évente egyszer veszek, de olyankor egy nap szabi és csak ezt szopom magamba.
:K

[ Szerkesztve ]

apex

(#42) DeFranco válasza Scaevola (#40) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, milyen áron, mikorra, és Budapesten hova tudod leszállítani? Komolyan kérdem, mindkettőből kérek egy üveggel .

(#43) Kloden válasza Scaevola (#40) üzenetére


Kloden
senior tag

Hol lehet beszerezni? Csak neten rendelhető?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#44) Scaevola válasza Kloden (#43) üzenetére


Scaevola
tag

Igen, csak a neten láttam eddig.
Német boltokban van, de drágább a postaköltség, mint a krém, ezért én a haverommal hozatom.

Ár: 10-12 euro.

De van egy másik megoldásom számotokra...
Zotter
Innen már 25 eurótól ingyenes a posta és ami a legszebb - hogy a nugátkrémeknél maradjunk - az 1300g-os nugát 30 euro.
Ezt többször vesszük feleségemmel egy évben, a legjobb a mandulás, de ez már gusztus dolga.

Voltunk a gyárban is, mindenféle csokit kóstoltunk, de egyöntetű véleményünk, hogy a legelején a három torony, amiből nugátot lehet vedelni, az volt a legjobb. :)

Egyébként mindenféle alap van itt, a Couverture-ök között nézelődjetek... alap csokik tejtől, az irgalmatlan keserűig... minden van.

Októberben jön haza a cimborám... ha gondoljátok.

apex

(#45) Blue_28


Blue_28
csendes tag

Sziasztok!
Ha már mogyorókrém vagyis mogyoró ízű kakaókrém, én ezt szoktam venni. Tartalma kész röhej :D (0.01% mogyorót tartalmaz... Csoda, hogy egyáltalán van benne) Ízre végül is elmegy, árra sem rossz (a képen lévő ár nem aktuális, most 459-ért lehet kapni). Pennyben beszerezhető. :)

[ Szerkesztve ]

I'm Blue, daradirararaaaa...

(#46) Scaevola válasza Blue_28 (#45) üzenetére


Scaevola
tag

Ilyen erővel sima kockacukrot is ehetsz, az is édes. :DDD

apex

(#47) gyulank válasza Picike8 (#1) üzenetére


gyulank
addikt

Ez így akkora fasság, hogy nincs rá szó. Nutella (cukor) után az eper is szar.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.