Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Raymond válasza Graphics (#50) üzenetére


Raymond
félisten

Nem forditottam rosszul semmit, a thread az is amivel a gatyad anyaga ossze van varva ;) Sot, az is amibol az maga anyag keszult. Egyebkent meg az ilyet nem lehet szavanken egy jelentesuk alapjan forditani, mondjuk a ripper is jelent tobb mas dolgot.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52) proci985 válasza Raymond (#51) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

thread tenyleg szal, de IT teruleten azert egesz mast is jelent.

ha arra akarnak utalni, hogy ez jo cucc lesz a tobbszalas alkalmazasaitok ala, akkor picit kozelebb allunk az igazsaghoz... bar a gatyaszaggatonak is van nemi sarmja

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#53) Graphics válasza Raymond (#51) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az oké, de IT világában egyértelmű szerintem a helyzet.

A gólyalábat sem úgy értelmezzük , hogy Kelepnek a lába... :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54) ttt válasza Raymond (#48) üzenetére


ttt
senior tag

Nem kell mindig a szlegből venni a fordítást :D

(#55) Raymond válasza ttt (#54) üzenetére


Raymond
félisten

Ez igaz, viszont itt van ez is:

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#56) ttt válasza Raymond (#55) üzenetére


ttt
senior tag

Én is poénra vettem, de lehet nem látszik a sorvégi :D

(#57) Raymond válasza ttt (#56) üzenetére


Raymond
félisten

Lattam, nem tamadas volt :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58) #41133696


#41133696
törölt tag

A 12 magos lesz az i9?

(#59) Graphics válasza #41133696 (#58) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, mint ahogy a képek és a táblázatok mutatják :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60) #41133696 válasza Graphics (#59) üzenetére


#41133696
törölt tag

Bocsi, csak a szöveget olvastam :)

(#61) awexco válasza jedis (#37) üzenetére


awexco
őstag

Ez a ryzen 9 nekem új :) ez mikor hol került napvilágra ? :)

valszeg a tervezők már dugdossák a köv munkaállomásukra a pénzt befőttes üvegekbe :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#62) Reggie0 válasza t72killer (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

"uis nemigazán van "mainstream szoftver", ami igazán profitálna 8 magból."
Csak helybol a gcc/g++, make, hogy a legatlagosabbat emlitsem.

(#63) MuLLeL válasza ribizly (#39) üzenetére


MuLLeL
csendes tag

Így így! Valóban ráfér intelékre egy pár vödör jéghideg víz ébresztésképp. Nagyon elszálltak...
5 éves 2600k val még mindig 100%-os terhelésen jár a 1080ti 4k ban miközben 55-60% a cpu. Computex után megvárom h lemennyen a hype s karácsonyig realizálódnak az árak. Akkor fog eldőlni az lga1155 sorsa... nálam legalább is

(#64) hokuszpk válasza Raymond (#48) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az amd felkototte a gatyamadzagot.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#65) Reggie0 válasza MuLLeL (#63) üzenetére


Reggie0
félisten

Es ez mit jelent? Esetleg ha idleben 5 eve 0% volt, akkor most mar -1 korul kene jarnia?

(#66) Raymond válasza MuLLeL (#63) üzenetére


Raymond
félisten

4K-ban mindegy, ott kemeny GPU limit van, a legtobb esetben egy i5 is lehetne alatta.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#67) wsanyi válasza BeZol (#21) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Még használtan is drágább, és nem időtálló. :-( AM4 -be 2020-ig lesz fejlesztés az AMD szerint. Utána gondolom AM5 és DDR5, ki tudja, milyen órajelen.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#68) b. válasza wsanyi (#67) üzenetére


b.
félisten

Látszik igazából, hogy trollkodni jöttél ide és fingod sincs mi az a HEDT, azt se látod a cikk alapján milyen órajeleken milyen magszámmal jönnek ezek a cuccok se arról hogy AMD milyen foglaltba tolja majd a saját HEDT cuccait.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69) MuLLeL válasza Raymond (#66) üzenetére


MuLLeL
csendes tag

Ha idén beindul a játékok 8 ill. több magra optimalizálása akkor elgondolkodom a váltáson. Csupán ezt jelenti...

Raymund: És az a vicces hogy nézem az SLI teszteket és nevetségesen alig van különbség 1-way-hez képest.

(#70) pomorski válasza MuLLeL (#69) üzenetére


pomorski
őstag

Lesznek majd hamarosan 8 magra optimalizált játékok? Az igen!

(#71) Nite


Nite
őstag

de miert is a regebbi architekturabol lesznek az i9-ek? :U

skylake > kabylake? :Y

Paid my dues!

(#72) pengwin válasza Nite (#71) üzenetére


pengwin
addikt

A HEDT platform mindig egy generációval le volt maradva, állítólag azért, mert ilyen nagy CPU-kat nehezebb legyártani. Ezért előbb a kis asztali CPU-k érkeznek minden generációból, majd kellő gyártási tapasztalattal megcsinálják a nagy HEDT és szerver CPU-kat is.

Most meg pont nem számít semennyit, hogy Skylake vagy Kaby Lake HEDT CPU-t veszel, mert a két generáció között gyakorlatilag semmit sem változott a CPU architektúra, csak az IGP fejlődött.
i7-6700 és i7-7700 CPU része kb. úgy viszonyul egymáshoz, ahogy egy i7-4770 és egy i7-4790.

Üdv, pengwin

(#73) b. válasza pengwin (#72) üzenetére


b.
félisten

de változott. I9 Sky hálós topológiái használ, turbo boost 3.0 val.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#74) Nite válasza b. (#73) üzenetére


Nite
őstag

igaz, igy meg mar vegkepp nem ertem miert nem a frisebb valtozatot pimpeltek fel meg jobban :F

Paid my dues!

(#75) b. válasza Nite (#74) üzenetére


b.
félisten

8 mag 16 szál 4.5 GHz. Azért szerintem nem lesz rossz cucc ez. 1800x et a gyorsabb IPC a magasabb órajel és a fent leírt dolgok miatt szerintem 25% körül lehagyja .Elméletileg persze..
Ha minden igaz , akkor 25 % lesz az árkülönbség.( 599 vs 459,de az lenne az igazi, ha 559$ körül adnák. az is pletyka szinten van.) 1800 x alá egy jobb 370 deszka 60-70 K remélem új HEDT platform is a körül lép be.Azért itt a deszkák már belépő szinten is nagyon jól felszereltek, szerintem jobban mint a 370 lapok.
Persze majd meglátjuk, ha megjelenik, még 1 hónap.
AZt gondlom, normál otthoni használatra 8 mag / 16 szál felett nincs szükség és még a jövőben is jó darabig elég lesz és itt az órajel is megfelelően magas lesz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76) awexco


awexco
őstag

Intel fronton valaki csíkszélesség váltásról hallott bármit is ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#77) b. válasza awexco (#76) üzenetére


b.
félisten

[link][link]
7nm vagy 5 nm 2020-21 ben [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#78) awexco válasza b. (#77) üzenetére


awexco
őstag

Elvileg amd jövőre 7nm ha glo nem csúszik vele megint .
Ha ez megvalósul akkor nagyon kijöhet AMD nek a lépés .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#79) b. válasza awexco (#78) üzenetére


b.
félisten

Hát Intelnél ezt nem így kell nézni, mivel ők mindig adott csíkszélességen a legfejlettebbet nyújtják. tehát kb intel 10 nm fog megfelelni a bérgyártók 7nm fejlesztésének.
Ez ugye egy gyártástechnológia,amin belül vannak nem is kicsi eltérések.
Jelenleg a konkurencia 10nm en tudta elérni Intel 14nm minőségét.Itt erről egy érdekes cikk, esetleg , ha érdekel a téma.[link]
valószínűleg ez így is marad akövetkező váltásig,, mert messze Intel forgatja bele a legtöbb pénzt a fejlesztésekre, kb 12 MRD dollárt nyomtak bele tavaly,( persze ez több ágazatra bontva) míg a második helyezett azt hiszem 5 MRD körül mozgott.
Inkább az ez utáni csíkszélesség váltás ami kérdéses, mert 5 nm még elérhető és Intel, ha a 10nm gyártás életciklusát is ki akarja tolni,és a 7nm későn hozza be, mint most tette 14nm -en akkor viszont ez az előny el fog veszni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80) awexco válasza b. (#79) üzenetére


awexco
őstag

Valamelyest a glo is összekapta magát a sok átvett/licenszelt technológiának köszönhetően . Il méretre is növekedett de valóban valószínűleg még nem egy intel :)

Amd sok esetben miatta is szívott .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#81) b. válasza awexco (#80) üzenetére


b.
félisten

Igen , van előnye is meg hátránya is a bérgyártásnak.Ha szerencsés AMD akkor ezt most jól kifogta, persze kiszámíthatatlan dolgok jöhetnek mindig.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#82) wsanyi válasza b. (#68) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Értem. :-) BeZol belinkelt képére reagáltam... Amúgy pedig csak annyit látok, hogy jelenleg AMD ugyanannyiért nagyobb teljesítményt kínál, s adott plattformra minden szálat kihasználva ő adja a legerősebb megoldást, mindegy, hogy PC, HEDT, vagy szerver vonal. A videokártya más kérdés, de nagyon ígéretesnek tűnik a VEGA. (Szeretem komplexen megközelíteni a kérdéseket.)

Szép napot! ;-)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#83) b. válasza wsanyi (#82) üzenetére


b.
félisten

Ha adott platformon intel és AMD 16 szál és 16 szál, akkor nem ők adják a legerősebb processzort, hanem Intel. valamint HEDT nem AM4 lesz AMD nél.
Otthoni felhasználásra szerintem a 10 magos vagy az feletti processzorok felesleges pénzkidobás.
EZ a platform nem csak a pénzről szól azért, hanem a csúcs teljesítményről.Én is megbántam, hogy anno nem 2011socketbe öltem inkább plusz 30 K-t.
Nagyon sok múlik az I9 árazásán, mert AMD előnye az azonos pénzért adott szálak száma,de órajelben és IPC ben lemaradásban van, Skylake meg ezen még növel..Ezt eldönti majd mindenki magának, hogy neki magasabb IPC kell és emelt órajel, vagy inkább több mag és szál.( úgy gondlom, játékra a maximum 16 szál és magas órajel, gyorsabb IPC előnyösebb).
Szerintem 8 magos 16 szálas intel , 4.5 GHz-n1800x fölé árazva mondjuk maximum 30% kal nagyon komoly konkurenciát jelent, csak úgy mint a 6 magos variáns.
Örülök neki, mert ezt amúgy Ryzen nélkül nem lépte volna meg Intel, erre vártunk.Jelenleg ebből mindegyik oldal profitál,de persze csak akkor, ha a pletykált árak igazak és nem száll el az Intel megint.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#84) wsanyi válasza b. (#83) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Bocs, de az AMD SMT-je a tesztek szerint erősebb, mint az intel HT-je. Ott volt a Cinebench R15 teszt, amiben még a 10/20-ast is megverte a 8/16-s Ryzen 1800X. A fizikai magonkénti IPC-je valóban alacsonyabb. De SMT-vel már ez nem igaz így. Az órajele alacsonyabb. És a hőtermelése is. Azért a Kaby Lake i7 7700K-ról pl. azt mondanád, hogy olyan nagyon hűvös fajta?

Az összes i9 közül a 8/16-osnak jó az ár/érték aránya. A többinél AMD többet fog adni ugyanazért a pénzért. + mindenhová 44 PCIE Lane-t biztosít, és 3200-as RAM támogatást a 2667-tel szemben. Azért ez is elgondolkodtató. Majd a tesztek fognak mesélni... De a 16/32-est tuti nem fogja lenyomni a 12/24-es intel, amikor az L1 cache AMD-ben több, L2 ugyanannyi magonként, ha jól emlékszem, viszont L3 AMD-ben sokkal több. Persze a Cache kezelése is számít, de eddig úgy tűnik, nincs nagy gond vele. És azt se felejtsük el, hogy valószínűleg a 48/96-os epyc mintájára lesz 24/48-as HEDT proci. És ha úgy csinálják, ahogy AM4-en, akkor lapcsere nélkül menni fog. Intelnél eddig azt láttuk, hogy ez csak alaplapcserével orvosolható... De ez csak jóslat a részemről. ;-)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#85) awexco válasza wsanyi (#84) üzenetére


awexco
őstag

AMD HEDT más socket biztos

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#86) Raymond válasza wsanyi (#84) üzenetére


Raymond
félisten

"Azért a Kaby Lake i7 7700K-ról pl. azt mondanád, hogy olyan nagyon hűvös fajta?'

Nem annyira durva az se, de ott mar egesz magas orajeleknel jarsz. A sima i7-7700 ami alap 3.6Ghz, max turbo egy mag terhelese alatt 4.2Ghz, 2/3 mag melett 4.1Ghz es 4 mag mellett 4.0Ghz az csak 65W.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#87) b. válasza wsanyi (#84) üzenetére


b.
félisten

7700K nem HEDT proci. egyébként nincs vele akkora gond, mint itt be van állítva, és a sima 7700 is alternatíva éppen a maga 4.2 GHz turbójával és lényegesen hűvösebb kiépítésével,( 91 watt vs 65 watt) mint a K verzió.

Jobb SMT , több mag ,( ha valaki több magot akar, ami nem evidens, mart AMD nél sem éppen arányosan fognak emelkedni a magok számai az árral) vele szemben ott van a jobb IPC és magasabb órajel.Valamint elfelejted , hogy a Sky növel az IPC-n és másfajta topológiát használ, mint kaby, tehát annak a debütálása azért érdekes lesz. A vékony nyák és a Szilvalekvár paszta sem divat ezeknél a típusoknál :)
Otthoni felhasználásra a 8 magoson felül nincs értelme szerintem még jó darabig,de aki akar kaphat 12 magost is Augustustól,Intel fronton is, ami jó hír. Persze valóban AMD től több magot fog kapni azonos vagy éppen olcsóbb áron.

AMD HEDT platform nem AM4, ezt már közölték. Ez már nyilvánvaló a deszkák se 40 K ért lesznek , ebben biztos lehetsz.

Írtam is, hogy azonos pénzért több szálat és magot ad AMD, aki pedig ebből él, dolgozik és tud profitálni, annak jobb választás lesz a piros oldal. DE ha megnézed egyetlen típusnál írja 4 GHZ-t többi bizony ez alatti lesz., míg Intel mindegyik típusnál 4 GHZ elérhető frekit garantál magok számától függetlenül.
Tehát szerintem csak azt tudom írni, mint az előbb is, hogy IPC és magas órajel vs magok /szálak száma. (DE persze ez is kérdőjeles , mert ha valaki AMD-nél sem akart volna 8 magosnál többet az jobban jár ha 2 darab 8 magos közül azt választja, amelyik gyorsabb.)Mindenki eldönti mire kell neki és mire tudja kihasználni és az alapján dönt. Otthoni játékra szerintem Intel új csúcs HEDT platformja konkurencia lesz, és választékot, teljesítményt is biztosít ,ami jó hír.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#88) #16939776 válasza Raymond (#86) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ivy-B-nél, IBT teszt: HT nélkül: 4x3.6Ghz@1,008V és HT-val: 4x3,2Ghz@0.980V-al maradt valós 65W alatt a CPU, nem TDP 65W!

Rengeteget fejlődtek az energiagazdálkodásban, ha 4X4Ghz HT-val megvan a valós 65W alatt.

[ Szerkesztve ]

(#89) Raymond válasza #16939776 (#88) üzenetére


Raymond
félisten

Fejlodtek, mert mar a Skylake-nel 4x4.0Ghz@1.150V es HT mellett a valos fogyasztas 80W core es 91W package az IBT-vel. A 7700-nal a 4 mag max turbo 4.0Ghz, de ez max es a Turbo 3.0 mar tobb szempontot vesz figyelembe mint a regebbiek igy a terheles fajtajat is es nem kell hogy 4.0-ig menjen egy kemeny Linpack vagy P95 AVX/FMA terheles alatt, de megfelelo hutes mellett elmegy addig ugy is. Es benne marad a 65W fogyasztasban valahol 3.6 es 4.0Ghz kozott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#90) #16939776 válasza #16939776 (#88) üzenetére


#16939776
törölt tag

E szerint "picit" több mint 65W teljes terhelésen, és valószínű a max. turbó sincs meg mert TDP>>maxTDP, vcore is csak 0,87V:[link]

[ Szerkesztve ]

(#91) Raymond válasza #16939776 (#90) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, az Intel’s Power Thermal Utility-val ami direkt arra van hogy nem realisztikus hatarokon tuli stresszt general teszteles szempontjabol. Az ott latott terhelest semmilyen program nem tudja generalni.A tobbi igy nez ki:

"The Core i7-7700’s stock base frequency is 3.6 GHz. However, even under extreme loads, the processor manages to hold a 4 GHz Turbo Boost frequency on all four cores."

"We again use Watch Dogs 2 for our gaming load. In this task, Intel’s CPU consumes a total of 50 to 52W. That's a great result, and it comes in well below the processor's TDP. The IA cores only consume 40W, with the rest going to other parts of the die. "

"Heavy Load: Stress Test (Floating-Point Unit) We're back to AIDA64's stability test, which results in an increased power consumption measurement of 63W."

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#92) #16939776 válasza Raymond (#91) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az én IBT méréseim sem realisztikus terhelést produkáltak, hasonlóan a PTU-hoz.
lényeg az, hogy: 65W-ból nincs meg ott sem a 4x4Ghz HT-vel :)

(#93) Raymond válasza #16939776 (#92) üzenetére


Raymond
félisten

OK, akkor maradhatunk annyiban hogy neked meg masnak aki IBT-t hasznal nem jo mert nem 65W, a tobbiek meg ellesznek valahogy :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#94) wsanyi válasza b. (#87) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Persze, hogy nem AM4 lesz az AMD HEDT foglalata. Ha jól emlékszem, 4094 tűs foglalat lesz. LGA rendszerű SP3r2.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#95) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Ez itt érdekes... 10 magos intel vs 8 magos Ryzen 1800X

Link

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#96) b. válasza wsanyi (#95) üzenetére


b.
félisten

Ez csak fake videó, összefoglalja amit tudni lehet eddig....
Hallod te csúcs vagy. keress még pár topikot, hogy ilyen fake hírekkel szemeteld tele őket.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#97) sh4d0w válasza b. (#96) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Namostakkor fake, vagy osszefoglalja, amit eddig tudunk?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#98) b. válasza sh4d0w (#97) üzenetére


b.
félisten

Az eredményekre gondoltam ...
ha megnézed, gaming + 4 %, desktop,+ 2 % Workstation + 14 % az össz eredmény + 5 % ?
1800x fölött a 6 magos jelenlegi Intel HEDT is több mint 4 % játékok alatt....
namostakkor....

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#99) Reggie0 válasza wsanyi (#95) üzenetére


Reggie0
félisten

Tesztet videon nezni?

(#100) wsanyi válasza b. (#98) üzenetére


wsanyi
aktív tag

OK.

Legyen az eredmény Fake. Így is az?

R5 1600X vs i7 6800K

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.