Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87) b. válasza wsanyi (#84) üzenetére


b.
félisten

7700K nem HEDT proci. egyébként nincs vele akkora gond, mint itt be van állítva, és a sima 7700 is alternatíva éppen a maga 4.2 GHz turbójával és lényegesen hűvösebb kiépítésével,( 91 watt vs 65 watt) mint a K verzió.

Jobb SMT , több mag ,( ha valaki több magot akar, ami nem evidens, mart AMD nél sem éppen arányosan fognak emelkedni a magok számai az árral) vele szemben ott van a jobb IPC és magasabb órajel.Valamint elfelejted , hogy a Sky növel az IPC-n és másfajta topológiát használ, mint kaby, tehát annak a debütálása azért érdekes lesz. A vékony nyák és a Szilvalekvár paszta sem divat ezeknél a típusoknál :)
Otthoni felhasználásra a 8 magoson felül nincs értelme szerintem még jó darabig,de aki akar kaphat 12 magost is Augustustól,Intel fronton is, ami jó hír. Persze valóban AMD től több magot fog kapni azonos vagy éppen olcsóbb áron.

AMD HEDT platform nem AM4, ezt már közölték. Ez már nyilvánvaló a deszkák se 40 K ért lesznek , ebben biztos lehetsz.

Írtam is, hogy azonos pénzért több szálat és magot ad AMD, aki pedig ebből él, dolgozik és tud profitálni, annak jobb választás lesz a piros oldal. DE ha megnézed egyetlen típusnál írja 4 GHZ-t többi bizony ez alatti lesz., míg Intel mindegyik típusnál 4 GHZ elérhető frekit garantál magok számától függetlenül.
Tehát szerintem csak azt tudom írni, mint az előbb is, hogy IPC és magas órajel vs magok /szálak száma. (DE persze ez is kérdőjeles , mert ha valaki AMD-nél sem akart volna 8 magosnál többet az jobban jár ha 2 darab 8 magos közül azt választja, amelyik gyorsabb.)Mindenki eldönti mire kell neki és mire tudja kihasználni és az alapján dönt. Otthoni játékra szerintem Intel új csúcs HEDT platformja konkurencia lesz, és választékot, teljesítményt is biztosít ,ami jó hír.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.