Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem PH-re akart menni a cikk? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Ez igen jo ajanlatnak hangzik! :Y

"Oh my Goa'uld!"

(#3) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Hát ez nagyon béna. Akkor inkább 180$ körül egy 32GB/2GB háttértár RAM arányú tab.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#4) pzstm válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


pzstm
titán

fene se tudja már manapság, hogy a 8" az telefon-e vagy tablet ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5) mmmb80


mmmb80
tag

Nem kevés az az 1GB Ram a 8.1-hez?

(#6) tjb007


tjb007
nagyúr

Ahogyan a többi 100 dollárosként beharagozott modell sem került ilyen áron piacra (ez inkább ilyen ajánlott fogyasztói ár, vagy kereskedői beszerzési ár), úgy ez sem. 130 dollár körül mozog az ára, ami persze még így sem egy rossz ár ha azt nézzük, hogy van benne 3G modem is.
Mondjuk a vásárlástól elveheti a kedvet a nem túl ismert brand.

(#5) mmmb80

Ennyire kevés: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) kbyte1024


kbyte1024
addikt

tetszik :)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8) batai15


batai15
félisten

Tetszik. Mondjuk nem vagyok wtabokban othol,de ez a spec mire elég?

(#9) gyurkikrisz válasza batai15 (#8) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Metro alkalmazásokra jó, illetve talán böngészni, egy picit komolyabb program már megfeketetné szerintem.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#10) peestee83 válasza gyurkikrisz (#9) üzenetére


peestee83
aktív tag

Milyen komolyabb programra gondolsz? Az 1 GB bőven elég a taboknak, telefonoknak WP alatt. Nekem 512 MB van a telefonban, és Asphalt-tal is tudtam játszani, szépen visz mindent. Erőforrás igények alapján nem szabad összehasonlítani az Androiddal, erre hamar rájöttem.

Cor ne edito

(#11) Csapoati válasza peestee83 (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez W8.1, nem WP8.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) tjb007 válasza peestee83 (#10) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez okés, csak ezen desktop Windows 8.1 fut, nem Windows Phone 8.1.
A kettőnek nem éppen ugyanaz az erőforrásigénye.

[ Szerkesztve ]

(#13) dsr


dsr
senior tag

Ha 100$-ért be lehetne szerezni , akkor teljesen korrekt lenne.

(#14) Fancy-boy válasza dsr (#13) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Még így 130 ért is az, szerintem.
Persze csak spec. alapján mondom.
Egy teszt nem ártana majd.

[ Szerkesztve ]

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tetszik, főképp az asztali verzió miatt. Nekem bejött, megvéve, ha találok elérhetőként vhol :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) Dare2Live válasza tjb007 (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pár napig használtam T100at amibe mondjuk 2gb ram volt de nem is átlaguser vagyok és azt mondom simán életképes átlagusernek a bay trail + 1gb ram. 100 MOra érve 150$ért átgondolandó.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) blade zte válasza gyurkikrisz (#3) üzenetére


blade zte
őstag

Kívnságod számukra parancs, tessék egy tablet amiért ha szerencsés vagy csak 180 dolcsit kell fizetned:
[link]

Oppo find 7 astro black

(#18) Fancy-boy válasza blade zte (#17) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Máshol ennyit se. :)

(#19) Romvr


Romvr
őstag

Ha csak 100$+ÁFA akkor jövő héten már meg is van véve (feltéve hogy kapható). Ha 30-40 körül tudok venni egy teljes értékű windwos-al és Office-al szerelt gépet akkor nem sz*rozok tovább :)
A teljes értékű SD kártya bővítési lehetőség, így ha akarom akkor 128 gigával is félturbózhatóm. HDMI kimenet így TV-re dugva is használhatom... Tetszik!

Kérdés: Ezek az új Win8.1-es tabletek már WimBoot-al jönnek?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#20) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Lehet elég láma kérdés lesz, de nem nagyon vagyok otthon ebben az inteles tablet mizériában, de X86-os programok futtatására akkor tulajdonképpen lehetőség nyílik ? Teszem fel... Elkezdhetek rajta python programokat írni ha úgy tartja kedvem desktopon ?

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#21) Graphics válasza rbertkrl (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljes értékű Windows van rajta :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) saelin válasza tjb007 (#12) üzenetére


saelin
veterán

Lál, így már más a leányzó fekvése. Én meg itt vakartam a fejem, hogy panaszkodnak a hw miatt.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#23) csendes válasza mmmb80 (#5) üzenetére


csendes
őstag

8.1-hez nem, csak az alkalmazásokhoz kevés.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#24) Graphics válasza csendes (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Asztali Windows-ról beszélünk még mindig, tableten. Nem játékra , hanem irodai alkalmazásokhoz szerintem bőven elég.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) Romvr válasza Graphics (#24) üzenetére


Romvr
őstag

Solidege, Autodesk és Sony Vegas nem tabletre való. Böngészni, filmet nézni, word-excel ahhoz bőven elég. Tegnap 30percet nyüstöltem egy ilyen táblagépet (Acer Iconia W4) és elképesztően gyorsan működik ahhoz képest hogy egy kis "deszka" az egész.
Amivel bajom volt az hogy a 32Gb-os verzión mielőtt még elkezdtem telepítgetni volt 12,5Gb szabad hely gyárilag (ebben már az Office is benne volt). Így egy 16Gb-os modellen valószínű hogy SD kártya nélkül egy MPHC-t nem tudsz telepíteni. Hacsak nem WimBoot-al jönnek már, mert akkor a 16Gb-osra kapsz 13Gb szabd helyet ami már egyből jobban hangzik.

Arra mire való én nagyon jól tudnám használni:
- Otthon filmet nézni, netezni
- Út közben e-maileket olvasni, zenét hallgatni, vagy munkához előkészíteni doksikat
- Munkahelyen rádugni projektorra és levezetni a prezentációt...stb

Lényeg hogy kicsi, könnyű, de mégis sokkal többre, sokkal jobban lehet használni mint az iOS-t és az Androidot. Ráadásul ha Windows környezetben dolgozol amúgy is akkor még a megszokott programokat sem kell lecserélned.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#26) babkukta


babkukta
senior tag

2 Mp-es fő kam?? Lehidalok.. komolyan. Vki mondja már el, h mi értelme 2 Mp-es fő kamnak?????? Mert előre Skypehoz ok, de h hátra.... inkább költségcsökkentés miatt leszedhetnék azt is róla, úgy is használhatatlan

(#27) Dare2Live: tudom h 99$. Csak lehetne mondjuk 90, vagy 95, ha azt a sz.rt mondjuk nem rakják bele. Ezzel nem lehet fényképezni!! Szebbet rajozol bakker, mint ez. Egy tábla amúgy is rosszabb képeket szokott csinálni, mint egy telefon. Namost telefonnál is sz.r a 2 Mp, akkor ennél? Nem beszélve arról, h kínai gyártóról beszélünk, amit még tetőz az, h szinte noname, tehát valszeg kakik a kamerára. Csak + költség. Olyan, mintha ráraknának egy + gombot az előlapra, aminek semmi értelme nincs, és még működni se működik, de fizetsz érte

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#27) Dare2Live válasza babkukta (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

99$

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) djculture válasza gyurkikrisz (#3) üzenetére


djculture
félisten

Azért nem mindegy hogy 1-2 év múlva milyen áru cuccot kell a kukába dobni, mert mindegyik igy jár.

(#29) Romvr válasza babkukta (#26) üzenetére


Romvr
őstag

"Mert előre Skypehoz ok, de h hátra"

Szintén Skype-hoz. Én az esetek 30%-ban a hátlapi kamerát használom hogy megmutassak dolgokat a másik félnek (jelenleg telefonnal). Szóval nem ökörség a hátlapi kamera, de mivel nem fotózni akarok ezért elég a 2Mpx is, ha az hoz egy elfogadható minőséget (értsd napfénynél nem fehérséget látsz, mikor beúszik egy felhő akkor meg nem feketeséget csupán)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#30) xedos válasza djculture (#28) üzenetére


xedos
addikt

Teszteltem pár ilyen cuccot... Lenovo, DELL ACER W4
mindegyikben 2Gbyte RAM volt... az 1-et nagyon kevésnek találom. Ezekben a belső tároló egy lassabb winyó sebességén fut - nem SSD!
A 8"-osok média fogyasztásra alkalmasak, néhány egyszerűbb játékra stb...
A 10"-osokon már a word-excel is egész jól használható.
Tök jó az akku idejük, viszon a tükrözödés miatt csak beltérben használhatóak :-(
Itthon az ACER-nek volt akciója a W4 820 32Gbytre kb 70.000Ft ajándék tokkal

(#31) gyurkikrisz válasza djculture (#28) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

De az se mindegy hogy abban az 1-2 évben mire tudod hasznáni :K

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#32) Graphics válasza xedos (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

eMMC van benne, ez pedig nem egy lassabb HDD sebességével üzemel :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) djculture válasza xedos (#30) üzenetére


djculture
félisten

Hát én nem adnék 70-et egy ilyen műanyag szrért.. Panel is hihetetlenül vékony az összesben már egy kis ütődés is kinyirja őket.
De amúgy globálisan csökkennek a tablet eladások, még a nagyobb kijelzősek tartják magukat de abban is telítődött a piac. Pár év és mennek ezek a kukába ugyjárnak mint a netbookok.

[ Szerkesztve ]

(#34) csendes válasza Graphics (#24) üzenetére


csendes
őstag

Használtam irodában notebook-ot XP-vel 1 GB RAM-mal, nagy Excel táblázatokhoz és webkliensként több vállalati rendszerhez, központilag telepített vírusírtóval és kódolt merevlemezzel súlyosbítva. Amíg a vírusellenőrzés ment, gyakorlatilag használhatatlan volt, de az Excel is gyakran lapozott.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#35) Graphics válasza csendes (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

XP? Szerintem nem említhető egy lapon egy XP meg egy Win8.1 erőforrás kihasználása... Főképp, hogy a hardver sem ugyanaz...

Ez így nem mérvadó... Ha ugyanazon körülmények között lett volna tapasztalat, aláírom, de í]y nem... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) #56573440 válasza Romvr (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Arra mire való én nagyon jól tudnám használni:
- Otthon filmet nézni, netezni
- Út közben e-maileket olvasni, zenét hallgatni, vagy munkához előkészíteni doksikat
- Munkahelyen rádugni projektorra és levezetni a prezentációt...stb"

nem vagyok egy droid fan, de ezeket ugyanúgy meg tudod csinálni egy droidos tableten is, ami azért lehet olcsóbb, hosszabb üzemidejű, stb.

nekem azért lenne jó egy tablet jellegű (nekem inkább a laptoppá dokkolható az ideális de az más kérdés) win-es izé, hogy menet közben ezeket az alap dolgokat meg tudjam oldani, és ha hazaértem akkor bedokkolva kvázi teljes értékű rendszer előtt üljek. erre viszont pl a t100 is határeset nálam, ha lenne 4 giga ram benne akkor már rohtantam volna érte, de így marad majd a t200 vagy akármi ami kijön ilyen árszegmensben két év múlva :)

(#37) tjb007 válasza Romvr (#19) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annyiért még nem fogod megkapni, talán majd karácsony. Mindegyik nemrég bemutatott 100 dolláros modell többe kerül 30-60 dollárral.

„Ezek az új Win8.1-es tabletek már WimBoot-al jönnek?”

Igen, így néz ki a partíciókiosztás:

(#38) AxBattler válasza tjb007 (#37) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha ez a régebbi gépekre is gyárilag elérhető lenne... *sigh*...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39) Tigerclaw válasza djculture (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Épp azért csökkentek a tablet eladások, mert telítődött a piac. Ez viszont egyáltalán nem azt jelenti, hogy pár év múlva megy a levesbe, mint a netbookok. Épp hogy a tabletek voltak azok akik kiszorították a netbookokat. Jelenleg nem látok semmit, ami átvehetné a tabletek helyét. Munkára, a magasabb árszegmensben ott vannak persze az ultrabookok, de az már 900-1000 dolláros ársáv. A tablet kicsi, könnyű, nagyon hordozható, nagyon hosszú az üzemideje és ha kell használható billentyűzettel, touchpaddal. Ahogy fejlődik a technika, ez még vékonyabb, könnyebb, erősebb lesz, még tovább bírja akkuval. Ma már vannak gamer tabletek is, ha valakinek az erő fontosabb, mint az üzemidő. Ugyanígy megoldható, ha okostelefont akarsz tablet kabátba tenni, sőt lehet a tablet, vagy akár a telefon is az otthoni "PC" központi eleme dokkoló segítségével.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) Romvr válasza tjb007 (#37) üzenetére


Romvr
őstag

Ez inkább egy határozott nem (ha szűz a rendszer és nincs szarrá telepítve). Más lenne a partició kiosztás is. Ez sima hagyományos

A WimBoot az így nézne ki:

Azaz több hely a C meghajtón, nincs recovery partició

Még 130 dollár + áfáért se rossz, bár akkor már inkább a 2GB RAM / 32Gb tárhely, de 3G nélküli verziót venném.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#41) djculture válasza Tigerclaw (#39) üzenetére


djculture
félisten

Ezeknek a tableteknek a legnagyobb baja a fizikai védelem, mondom egy nagyobb rázkódástól ütéstől tönkremennek. A panelje is már fólia, a kijelző meg már sokszor felbontás után elszinesedik egykét helyen .. Szerintem a minőségük a béka alsó fele alatt található. Hiába használhatóak ha még a 100k feletti darabok is a legótvarabb műanyagból vannak nulla fizikai védelemmel. Telefonokba van legalább merevités meg gorilla edzett üveg stb ezekbe semmi

[ Szerkesztve ]

(#42) Graphics válasza djculture (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fizikai védelem, Ezek akkor sem ipari gépek.. De még csak nem is business class...

Nekem 80$-os tabletem van, 9 éves öcsém nyúzza 4 hónapja, elég intenzíven... És bírja... Biztos magas kvalitások kellenek valakinek, de 20 ropis cuccról beszélünk, ami nem szineződik ,nem roppant meg, nem tört össze, kapott, puffant, használva van...

Nem általános vélekedés, hogy a "béka segge alatt"... :)

Miből legyen, azbesztből? Gorilla Glass meg edzett üveg mit ér? törik mint a ropi.. Nem a fizikai erős behatások ellen véd, a KARCOK ellen igen... de ez mondjuk szerintem már rég köztudott

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) szlovibuki


szlovibuki
tag

Erre kíváncsi leszek... :K

(#44) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

Miert van ebben nagyobb felbontasu kijelzo, mint a 200 000 ft alatti 13-15.6 laptopok mindegyikeben?

(most utalom az osszes tabla termekbejelentest, mert kerestem, de nem adnak laptopot 16:10 keparannyal es 800+ sornyi pixellel)

-

(#45) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha nem atomos lenne, hanem AMD Mullins, máris rendelném meg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) Graphics válasza Tigerclaw (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elég nehezen lehetne az, hisz még csak egy termék kapott olyan CPU-t...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) Romvr válasza Sir Ny (#44) üzenetére


Romvr
őstag

Ennek a felbontása 1280x800
Átlag laptop felbontás: 1366x768
Tehát 86 sorral több a laptop szélességében
Valamint 32 sorral kevesebb magasságában
Tehát egy normál laptopon így is 54 pixellel több van mint ezen a táblagépen. A DPI az ami több.

Amúgy most azon vacillálok hogy:
Ez vegyem: Kingsing W8
Kontra:
- 16 Gb tárhely
- 1 Gb RAM
Pro:
- 7000 forintért rakok bele 128Gb-os C10-es SD kártyát és a tárhely gond megoldva.
- 3G (Telefon merítése nélkül is tudnék netezni menet közben)

Vagy ezt: Voyo Winpad A1 Mini
Kontra:
- microSD foglalat ami miatt max 64 gigát tudnék bele venni horror áron (papíron csak 32-őt)
Pro:
- 32Gb tárhely
- 2Gb Ram
- Jobb hangszóró elhelyezkedés

Nekem a tárhely fontos mert sok anyagot hurcolnék magammal tehát az első jobb választásnak tűnik, ugyanakkor a 2GB ram miatt kisebb az esélye hogy bármi megakassza a szerkezetet. Bár tényleg nem izzasztanám 3D munkákkal meg mifene, de böngészőben gyakran van nálam nyitva 20-30 oldal ami ezért eszi a RAM-ot rendesen Chrome alatt.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#48) Graphics válasza Romvr (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

7000-ért 128GB CL10-es kártyát? Mesélj :D honnan... ?

Bocs, de ilyen noname szarokat, amik a ráírt értékhez képest tudnak 16Gb-ot nem igazán tennék bele...

Gondolom ali-.... nagyon megbízható 0 csillagos eladótól.. De azért linkeld .

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) Rick4 válasza Romvr (#47) üzenetére


Rick4
félisten

Hogy is vannak ezek a sorok? Vízszintesen sorokról beszélünk, 800 sor vs 768 sor, az nálam 32 sor. Függőlegesen oszlopról beszélünk, 1366 vs 1280 oszlop, az nálam 96 oszlop.
Vagyis a kimaradó felületen 32 sor és 86 oszlopnyi pixel hiányzik, nálam ez 2752 pixelre jön ki.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#50) Graphics válasza Rick4 (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezen el is siklottam :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.