Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Somatom válasza hallador (#30) üzenetére


Somatom
veterán

Szerinted mi a teendő? Hogyan szabadítsuk meg Kínát (vagy, a világot) az ilyen megfigyelésektől? Mert ilyen gusztustalanságok nem csak Kínában vannak. Néhány kulcsszó:
McNamara jelentés
Watergate
Guantanamo
Snowden
stb., stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152) Phobion válasza nyisziati (#2) üzenetére


Phobion
őstag

Egy pár forrást betudnál linkelni? Érdekelnének ezek a témák, részletesebben.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#153) Reggie0 válasza aprokaroka87 (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem csak kezd, itt Mo-n. is eroltetik a szitakoto projectet, hogy legyen mindenhol utcai kamera es a bankok kamerait is kossek be az allami rendszerbe. Az arcfelismero szoftvert meg letagadjak melle.

Cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#154) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Ilyenkor mindig elgondolkozom, hol tartana a világ ha az emberek ugyanennyi energiát fordítanának új dolgok kitalálásába, mint abba hogy interneten amúgyis fellelhető információkat összeollózva véleményt formálnak fórumokon, hátha más is ugyanazt fogja gondolni.

Tudom, túlfilóztam :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#155) Phobion válasza Döglött Róka (#154) üzenetére


Phobion
őstag

Én nem véletlenül kértem most forrásokat az egyik kommentelőtől. Teljesen független forrásokra vagyok kíváncsi. Vannak még olyanok?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#156) BiP válasza Reggie0 (#153) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha már mindenáron össze akarják kötni az állami rendszereket, akkor ne a kamerákkal tegyék, hanem azt oldják meg, hogy ha az állampolgár be akar adni egy kérelmet, akkor ne kelljen már 4 oldalon keresztül olyan adatokat megadni (mindezt papíron, több példányban), ami amúgyis megvan náluk valami másik állami szervnél.

(#157) Reggie0 válasza BiP (#156) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, de abbol mi haszna a hatalomnak? Azert vannak itt prioritasok :DD

[ Szerkesztve ]

(#158) borg25 válasza Fred23 (#39) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Á, ne problémázz ezen. Ha esetleg nem kapna, mert már annyira szar a helyzet, hogy azt nem lehet elsumákolni, akkor szerinted mi lenne? A másik oldalnak sincs pénznyomdája, tehát csakis megszorításokkal lehetne bármit is elérni. Aztán jönne a mantra, hogy lám-lám, Viki idejében nem voltak megszorítások, ez csak a hülye bal-jobb oldal miatt van, mert Sorosnak kell a lóvé, s így teremtik elő. A nép gyorsan felejt. Ezek után szerinted ki kezdené 2026-ban az ötödik ciklusát?

(#159) BiP válasza Reggie0 (#157) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát ja. Na pont ezek miatt a prioritások miatt aggódom a nagy kínai meg török barátság erősítésén.

(#160) bkercso válasza borg25 (#158) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pontosan: ha a hatalmat kritizáljuk, a képben mindig ott van a nép is, és szerintem nem csak a "szegény" nép.
Pl. Mo-on sem zavarja a szavazók többségét, hogy full orosz befolyás van.

Kína nehezebb ügy, hszen diktatúra, ráadásul szegénység van/volt, és tekintélyuralmi a szemlélet.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#161) Somatom válasza bkercso (#160) üzenetére


Somatom
veterán

Szted mik a diktatúra jellemzői? Mondjuk, a nem "hithű" média ellehetetlenítése? A kormány akaratának erőszakos átvitele? A fontos pozíciók hithű emberek közti szétosztása? A problémák okainak áthárítása ellenségkép teremtéssel? Sztem Kínától sokkal közelebb is találkozhatunk ezekkel a módszerekkel.

Kínával inkább az a probléma (vagy szerencse, nézőponttól függően), hogy nehéz elhagyni. Nálunk annyival jobb a helyzet, hogy mi legalább megtehetjük (még).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#162) Karmko


Karmko
tag

Olyan vicces, mikor egyesek Kína mellett kardoskodnak, mások meg az USA mellett. :)
Mintha nem ugyanaz lenne a kettő...
Itt ezzel a rendszerrel kísérletezgetnek, ott pedig azzal a rendszerrel. Amelyik hatékonyabb, és több pénzt csoportosít minél kevesebb ember kezébe úgy, hogy a tömeg ne lázadjon ellene (vagy ne tudjon), azt fogják megtartani... Erős a "verseny" jelenleg... :)
Apropó, jó lenne, ha a 9/11-es hamis zászlós hadműveletet nem kellene már magyarázni a birkáknak... Csak a nagyon ostobák és/vagy nagyon tájékozatlanok nyalják be a hivatalos álláspontot.

(#163) Giovan! válasza Karmko (#162) üzenetére


Giovan!
addikt

Az is rohadt vicces, hogy megy a vita hozzászólások tucatjain keresztül erről a témáról, majd valaki érvek és tények nélkül újrakezdi az egészet a nulláról, minden korábbi érvet tökéletesen figyelmen kívűl hagyva :W

Pro tipp: olvass is, ne csak írj...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#164) bkercso válasza Somatom (#161) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez önkényuralmi irány, de alapvetően az van, hogy a Vezért ma az emberek kb. fele (plusz-mínusz) támogatja. Szóval ez alapvetően még mindig demokrácia, hiszen ezért van hatalmon.
Ez nem szerintem kérdése. Veszélyben van a magyar demokrácia, de demokrácia van, ezt nyugaton sem vitatják tudtommal.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#165) bkercso válasza Karmko (#162) üzenetére


bkercso
nagyúr

A felületes konteókat is csak azok visszhangozzák.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#166) Karmko válasza Giovan! (#163) üzenetére


Karmko
tag

Olvastam. Épp ezekre reagáltam. Vagy valami mást akartál mondani? :)

[ Szerkesztve ]

(#167) Karmko válasza bkercso (#165) üzenetére


Karmko
tag

Milyen konteó? Csak nem elhiszed a mainstream 9/11-es hivatalos jelentést? :D

[ Szerkesztve ]

(#168) Giovan! válasza Karmko (#166) üzenetére


Giovan!
addikt

Reagálni érdemben semmire se sikerült, sőt, a hozzád intézett hozzászólásomból is csak az utolsó mondat ment át.
Vagy milyen érvekkel támasztottad alá a kinyilatkoztatásodat? Lemaradtam sajnos :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#169) #90088192 válasza nyisziati (#54) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hello :)

6) A pontrendszernek NINCS nyugati megfelelője. Itt senkit nem tiltanak el attól, hogy szabadon utazzon, nincs tűzfal, ami megszűri a véleményeket.

De van, úgy hívják a bankok, hogy kredit osztályzás, és priusz :K

A vállalatok meg az FB-n es egyéb csatornákon keresztül profiloznak, ahogy a titkosszolgálatok és a rendőrség is teszi.

A tartalom szűrésnél, meg pl próbáld meg a Pirate Bayt elérni pl Ausztráliából, nem fog sikerülni, csak ha VPN-t használsz.

Nem azt mondom, hogy jó amit csinálnak, hanem azt, hogy azt nem akarja senki sem látni, hogy MINDENHOL ez történik... Csak lassabban :R

(#170) Döglött Róka válasza Karmko (#167) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha az volt a célod hogy a szembenálló vitapartnerek összeálljanak és egy 3. felet nézzenek teljesen hülyének, akkor sikerült.

Trollkodás: 5.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#171) Giovan! válasza #90088192 (#169) üzenetére


Giovan!
addikt

És ezen példáid közül melyiknek van köze a rendszer iránti hűséghez? Mert Kínában ez alapján szabják meg, hogy ki utazik és ki nem, mely oldalakat lehet elérni és melyeket nem. Szóval az összehasonlításod eléggé gyenge lábakon áll.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#172) nyisziati válasza #90088192 (#169) üzenetére


nyisziati
veterán

"De van, úgy hívják a bankok, hogy kredit osztályzás, és priusz "
És emiatt hány embertől lett megvonva az a jog, hogy akár egy buszjegyet vegyen?
Hány embert zártak munkatáborba miatta?

Beszélsz itt hülyeségeket.

(#173) Karmko válasza Döglött Róka (#170) üzenetére


Karmko
tag

Ó, a történelem során annyi embert néztek már hülyének, kiknek elméletét ma tanítják, hogy ezt most bóknak veszem. :)

(#174) nyisziati válasza Phobion (#152) üzenetére


nyisziati
veterán

Állami mészárszék Kínában.. Az üldözöttek szerveit eladják/felhasználják.
Ujgurok. Több cikkből álló helyzetelemzés.
Állami pontrendszer. A HVG cikke.
Kína eltéríti a netet. Több, nyugati cikk alapján a 444.hu összefoglalója.

Ezekre a témákra ha ráguglizol, sokkal több és átfogóbb cikkeket találsz.

(#175) Karmko válasza Giovan! (#168) üzenetére


Karmko
tag

Melyik kinyilatkoztatásomra gondolsz?
Legyél egyértelműbb, ha válaszra vársz!

(#176) #90088192 válasza nyisziati (#117) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ennek nézz utána sürgősen mert túl sok volt az Amerika kapitány :(

Tudod-e miért lepet be Japán a II. világháborúba?
Vagy miért nem találtak Irakban tömegpusztító vegyi fegyvereket?
Esetleg Magyarországon miért nem jöttek a jóságos amerikai erők akik felbuzdították a magyarokat a szabad Európa rádión keresztül, hogy megvédjék a forradalmat?
Pl hogyan került kb egész Kelet Európa a szovjet rezsim kezére?
Marshall Szigetek kb totális elpusztítása ?
Indián Őslakosok?
Folytassam?

(#177) Karmko válasza Giovan! (#171) üzenetére


Karmko
tag

Majd lesz egy-két újabb 9/11 kaliberű újabb agymosás, aztán a média által sulykolt még nagyobb kontrollért fog könyörögni a többség...
A cél ugyanaz, a módszer más.
Nem is olyan rég volt a netsemlegességgel kapcsolatban is vita a szabadság országában... :)

(#178) #90088192 válasza Giovan! (#171) üzenetére


#90088192
törölt tag

SZVSZ egyszerű: Ha hűen fizetsz akkor a rendszer barátja vagy, és van "Jövőd"

Ha nem, hat elveszik mindened, se csinálsz amit tudsz addig amíg legális...Ami ugye nem sokáig enged nyújtózkodni, jön a priusz, nem kapsz munkát, és maris gyönyörű jogi hercehurcával, a Rendszer ellensége vagy :R

Gondolj bele, mi az az inkasszó, bejegyzett jelzálog a SAJÁT tulajdonodon, és így tovább, ugyan úgy ellehetetlenítenek, csak nem nyíltan pontokkal írják ki rad hanem Elegánsan...
(Nem tudsz utazni, ha nincs pénzed pl)

Minden rendszer ugyan arra épül ezt szeretnem megvilágítani, csak a módszerek mások.

A népet kordában kell tartani, meg kell osztani, hogy ne legyen egységes erő(Milyen érdekes a 2 part rendszer ugye.. DÖNTÉSKÉPTELEN kb és van min pfujolni, közben a lobbi majd mindent eldont)

(#179) Giovan! válasza Karmko (#175) üzenetére


Giovan!
addikt

Amelyikben kijelented, hogy egykutya a kettő. Több hozzászólás is született a topikban is, hogy ez miért nem igaz, te viszont semmivel nem támasztottad alá az állításodat :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#180) Karmko válasza #90088192 (#178) üzenetére


Karmko
tag

Végre látok mást is itt a prohadrveren, aki használja is az agyát!
Respect. :R

(#181) borg25 válasza opr (#73) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Megtagadhatod, hogy a személyi igazolványodat lefénymásolják/rögzítsék. Innentől kezdve annyi történt, hogy azonosítottak, hogy te az vagy akinek mondod magad, de az azonosítódat és legfőképp az arcodról fényképet nem szerezhetnek. Persze ezt nem nagyon szeretik, mert többlet papírmunkával jár, de bárhol élhetsz vele.

(#182) Karmko válasza Giovan! (#179) üzenetére


Karmko
tag

Épp most tettük meg ketten is pár hozzászólásban kifejtve.
Hogy is fogalmaztál?
"Pro tipp: olvass is, ne csak írj..." ;)

(#183) borg25 válasza D1Rect (#78) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Csak te, mint Európai ember nem tudod őket egymástól megkülönböztetni, mert így szocializálódtál, de ők igen.
Érdekesség, hogy a kisgyerekek nem tudom hány napos korig két majom fényképét is meg tudják különböztetni. Aztán ez a képesség elhal, mert mindig csak ugyanazt a európai stílusú emberi arcot látja.

(#184) BiP válasza bkercso (#164) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, papíron még az van. Hát én ezt úgy hívom, hogy irányított demokrácia.
Papíron sajtószabadság is van, hiszen nem akasztják az ellenzéki újságírókat hétfőnként a Kossuth téren, viszont óriási az ellenszél, ott és úgy szivatja őket a rendszer, ahogy lehet.

(#169) Agyturbina: Ja, csak nem mindegy, hogy a pontrendszer egy zárt szolgáltatási körre vonatkozik, releváns egzakt mutatókkal (pl. hitelképesség megállapításánál a jövedelem, fizetési hajlandóság, stb), vagy az élet minden területére kiderjedő, és hasraütős véleményekkel. (mennyire lojális a rendszerhez, stb)

Profilozás: Ja, csak attól, mert lesz rólad egy személyiségprofil, ettől még fogsz tudni moziba menni, buszjegyet venni, alkoholt venni, utazni, stb.

Pirate Bay: az, hogy egy illegális szolgáltatás elérhetőségét korlátozzák, még nem feltétlenül lesz rendőrállam.

Ettől függetlenül én is az gondolom és mondtam is korábban, hogy mindenki ugyanabban mesterkedik, ugyanaz a hatalom belső motiváció, csak a mérték nem mindegy.

Mert míg a nyugati módszereknél a kiépülő rendszerben _benne van a potenciál_ hogy rosszra használják/visszaélnek vele, a kínaiban gyakorlatilag ezért építették ki.

(#183) borg25: Mindennel így van. régebben volt egy időszak, amikor több ázsiai filmet meg dokumentumfilmet néztem, egy idő után is meg tudtam már különböztetni, melyik thai, vietnámi, kínai, japán, mongol, stb. Rááll az ember szeme.
Nekem pl. az a fura, hogy az ázsiaiaknak minden európai egyforma. Pedig mi látjuk, hogy szőke,barna, nagy az orra, széles az állkapcsa, stb. Ők ugyanúgy vannak a sajátjaikkal. (kivéve hajszín :) )

De pl. ha valaki nem kávézik, vagy nem sörözik, akkor minden kávé/sör egyformán keserű, ugyanolyan ízű.. De ha az ember beleássa magát, sokat tapasztal, akkor elkezdi megkülönböztetni az ízeket.

[ Szerkesztve ]

(#185) #90088192 válasza BiP (#184) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ja, csak nem mindegy, hogy a pontrendszer egy zárt szolgáltatási körre vonatkozik, releváns egzakt mutatókkal (pl. hitelképesség megállapításánál a jövedelem, fizetési hajlandóság, stb), vagy az élet minden területére kierjedő, és hasra ütős véleményekkel. (mennyire lojális a rendszerhez, stb)

Ez a baj, NEM egy zárt szolgáltatási körre vonatkozik, mert a pénz mindenhez kell, ha az állam, nem ad, Te nem dolgozhatsz, a Bankok, nem adnak, mit csinálsz?

Miért illegális? Nekem megvan DVD-n az összes filmem, mert megvettem, csak ugye a DVD-t védeni kell, meg vannak dolgok amik sehonnan nem szerezhetők meg.
Érted, a jogot úgy alkotják, hogy elérje célját, mi a célja ?

A kulcsszó, a rendszer struktúrája! Ugy van kialakítva, hogy pontosan ugyan azt érik el, csak elegánsan :R

[ Szerkesztve ]

(#186) BiP válasza #90088192 (#185) üzenetére


BiP
nagyúr

"A kulcsszó, a rendszer struktúrája! Ugy van kialakítva, hogy pontosan ugyan azt érik el, csak elegánsan :R"
Ebben egyetértünk, bár a mérték szerintem még mindig nem ugyanaz. A nyugati rendszerekben az átlagember nincs baszogatva, meg szolgáltatás megtagadva tőle.

A bankos példáddal nem tudok egyetérteni. (vagy csak nem értem, hogyan gondolod egész életre kiterjesztve a banki minősítést)
Oké, pénz mindenhez kell, de ahhoz, hogy nem dolgozhatsz, és hitelből kell élned, de a bank nem ad, eléggé speciális. Az nem csak úgy jön, hogy a rendszer pikkel rád, mert nem nyaltál be vezérnek, emiatt nem jut kenyérre. Itt lehet úgy élni, hogy a bankokhoz mindössze annyi közöd van, hogy van egy kötelező folyószámlád, de az életedre semmi kihatással nincs az ő belső pontrendszerük). Munka terén sem kell függened az államtól.
Ma Mo-on ilyen ellehetetlenítés akkor fordulhat elő, ha mondjuk a vállalkozásoddal sérted a maffiaállam érdekeltségeit. De egy normál átlagembernek nincsenek ilyen félnivalói. (Kínában viszont nem lennék átlagember sem).
Itthon meg mondjuk oknyomozó újságíró nem :)

[ Szerkesztve ]

(#187) #90088192 válasza BiP (#186) üzenetére


#90088192
törölt tag

Bankos Pelda:

A kisgyermek kiskorától fogva kondicionálva van: Kell neki!!!

Játék, autó, ház STB.
Innen csak egy lépes, kell mert kiközösítenek, kell mert beled neveltek.

Honnan lesz pénzed?

Azt mar megbeszéltük, honnan lehet.

Vagyis az egzisztenciád csak úgy létezhet, ha "Jo" fiú vagy a hatalommal szemben.

Vagyis ha elpusztítják az egzisztenciádat, elpusztítanak téged is.

Csak ugye ez legális és elegáns és belénk nevelt. :R

(#188) nyisziati válasza #90088192 (#176) üzenetére


nyisziati
veterán

"Indián Őslakosok?"
Így nagybetűvel?
Széljobbosokkal nem tárgyalok, de erről már volt szó korábban a topikban.

(#189) #90088192 válasza nyisziati (#188) üzenetére


#90088192
törölt tag

:F

Ennyi, nem tudok mit mondani.

Azt ugye tudod Semmilyen politikai parthoz, vagy meggyőződéshez nem tartozom :N

Szimpla tények, ahogy az is hogy a Japánokat is internáló táborokba zártak, majd kiküldet őket harcolni a frontra. Ahogy az Angolok is ugyan ezt csináltak csak nem a japánokkal :K
Vallási alapon meg mar a Romaiak is üldözték a keresztényeket :C

Valamit meg szeretnél tudni a történelemből, mert én semmit sem tudok max ezt hallottam :R akkor kérdezz valaki mást :K

[ Szerkesztve ]

(#190) mepet válasza Phobion (#155) üzenetére


mepet
addikt

A vidó, amit feltétlenül meg kell nézni a kínai lágerekkel kapcsolatban: VICE news: Vanishing muslims. A vége, ahol a szülőktől erőszakkal elválasztott gyerekeket mutatják és éltetik velük az "egy kínát", az szerintem már nagyon durva...
A videó óta jobban őrzik a sok tíz lágert (bocsánat, hivatalosan ugye edukációs központok...), azóta kevés infó szivárgott csak ki, pl a drónfelvétel kopaszra borotvált bevagonírozott százakról, meg ilyesmik, semmi konkrét: [link]
És ami nem rég kiszivárgott, az az a manual, ami leírja, hogy hogyan kell a rabokkal bánni, ez itt olvasható eredeti nyelven és angolul is, bár nem könnyű olvasmány: [link] Ebben elég cifra dolgok vannak, érdemes beleolvasni, döbbenet.

(#191) Karmko válasza BiP (#186) üzenetére


Karmko
tag

Átlag Józsi valóban nincs baszogatva. Éli a "multik" által megálmodott mindennapjait. Robotol, hitelt vesz fel és vásárol. Robotol, vásárol. Átlag Józsival nem lesz baj, míg életének értelme az n+1-edik biszbasz kütyü megvásárlása egy kisebb használt autó áráért, amit lehetőleg évente kelljen lecserélnie. Tölti fel magáról és kis családjáról a fotókat és bejegyzéseket a facebookra, instagramra, amit valójában csak azért tesz, mert a szomszéd is ezt csinálja. Irigykedik a médiában/interneten mutogatott sok luxusholmi láttán, és meg is van a következő életcél. Átlag Józsi boldognak képzeli magát. Célja is van, sok kütyüje is van. És "fenn" is boldogok, hogy Átlag Józsi elfogadta sorsát...
Mr. Individuum veszélyes ember. Van véleménye. Vannak kérdései. Nem fogadja el a megrágott falatot, hanem magának akarja megrágni. Veszélyes! Ha esetleg átjut a sok buktatón, amit az oktatás (idomítás) és a karrier alatti lépcsőfokok szolgáltattak, és esetleg eljut egy befolyásos, ne adj Isten véleményformáló szintre, akkor ki kell találni valamit ellene. Remélhetőleg Mr. Individuum is fent van facebook-on, és 10 évvel ezelőtt feltöltött még magáról egy kompromittáló fotót... ...gyerekként... Ha nincs facebook-on? Akkor baj van! Talán előkerül egy régi barátnő, ki megvádolja szexuális zaklatással. Ki tudja? Olyan kreatívak ott fenn, és pénz is van bőven... Ha semmi sem fog rajta, akkor a végső löket jön. Hiteltelenítés. Mr. Individuum komoly kérdéseket feszeget, megkérdőjelezi a mainstreamet, ezért össze kell mosni valami oltári nagy marhasággal. Meg is van! Ő is a gyíkemberekben hisz, meg a laposföldben! Hát látjátok, milyen ostoba, hisz ezekkel együtt kérdőjelez meg dolgokat?!
Mr. Individuum többé nem veszélyes ember.

(#192) nyisziati válasza #90088192 (#189) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem akartam ilyen vitába keveredni, de ha már megszólítottál, megnéztem, mit írsz, és aszerint reagáltam.
Köznevek (népnevekről lévén szó) nagybetűvel írása (főleg következetesen) a szélsőjobbos emberek "kiváltsága", ezekről az emberekről a threadben már elmondtam azt, amit szerettem volna.
Majd ha megtanultok Hitlerről és úgy általában az elnyomó diktatúrákról NORMÁLIS ember módjára gondolkodni, akkor vitázhatunk, addig semmi értelme.

Lásd pl. tetsuo fórumtárs véleményét, aki szerint az utolsó felelős kormányunk '44-ben volt (ugye Szálasi és a nyilaskeresztesek).
Ilyen emberekkel mit vitatkozzak?

Az elmúlt ~200 év legpozitívabb állama az Amerikai Egyesült Államok volt, jelenleg is az ő rendszerükben élünk. Magyarország az elmúlt ~1100 év legnagyobb fellendülését éli meg, relatíve nyugodt belpolitikával, relatíve gazdag és boldog nemzetként, a világranglista kb. 40-50 helyén tanyázva. Tehát az "elitnek" tekinthető 25 %-ban benne vagyunk.

Ezzel szemben a nacionalizmus európai felívelése hozott két vesztes világháborút, milliós veszteségekkel, az ország kb. kétharmadának elvesztésével.

Mindenki elgondolkodhat, melyik rendszert érdemesebb támogatni.

[ Szerkesztve ]

(#193) Wesder válasza nyisziati (#192) üzenetére


Wesder
félisten

Kiírtottàk az indiànokat elötte, gondolom az nem probléma.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#194) #90088192 válasza nyisziati (#192) üzenetére


#90088192
törölt tag

Itt a probléma, Te nem latod a párhuzamot, az érdekrendszert mögötte.

A demokrácia meg ki lett dobva az ablakon kb 4000 evvel ezelőtt a Görögök által, vagyis USA-nak semmit sem kell köszönni, max egy kis felmelegített átalakított érdekrendszert amiben a Rabszolgák igen hasznos tulajdont képviseltek, és az egyenlőség mint fogalom nem vonatkozott rajuk, hiszen nem is emberek(DE).

Kérlek gondolkodj mielőtt ekkora balgaságot írsz, mert tényleg kellemetlen, ha beskatulyázol pl egy nagybetű miatt, mármint Neked :R (Tudod a vicc, amikor 2 öreg sóhajtozik, erre a harmadik megszólal: Uraim, ne politizáljunk)

De ahogy öreganyám mondta mindig: Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz
(Elég messze vagy, hogy ne zavard köreimet, a többieket meg sajnálom, de ez van)

(#195) Wesder válasza #90088192 (#194) üzenetére


Wesder
félisten

Erről a "Mit keres az a büdös nigger a lovon?!" jutott eszembe a Django-ból.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#196) doooo válasza Giovan! (#179) üzenetére


doooo
veterán

Az 5G-s topicban is brillírozott, mint az evolúciótagadó, konteós, gyíkemberes fickó, aki amúgy egy másik, nagy múltú, evolúciótagadó, konteós, gyíkemberes fickónak a másodregje. Szóval tényleg értelmetlen vitatkozni (persze vitatkozni csak épkézláb érvek ellen lehet, tőle olyat még nem látott senki). A másik jelenlévő, akit nagyban dicsér, szintén hasonló, csak egy fokkal összeszedettebben tudja leadni ugyanazokat a... "dolgokat". Ja és a másik topicban némi felsőbbrendűségi, múlt században virágkorát élő nézetek is benéztek egyiktől, másiktól... csak a miheztartás végett.

[ Szerkesztve ]

(#197) Karmko válasza doooo (#196) üzenetére


Karmko
tag

Itt is van a "hiteltelenítő" ember.
Olyan kiszámíthatóak a lépéseik...
Hajrá! ;)

(#198) nyisziati válasza Wesder (#193) üzenetére


nyisziati
veterán

Senkit nem irtottak ki, tanulmányozd kicsit a VALÓS történelmet és ne a kuruc.infóról.

(#199) Karmko válasza nyisziati (#198) üzenetére


Karmko
tag

Te vagy az, Köves Slomó?
Bocs, nem tudtam kihagyni :DD

(#200) Giovan! válasza #90088192 (#178) üzenetére


Giovan!
addikt

Terelés az egész, már az összehasonlítás is :(

A politikai véleményed miatt nem fognak retorziók érni nyugaton, szabadon szidhatod a rendszert, sőt, kapitalizmust tagadó pártot is alapíthatsz, mert ez állampolgári jogod, a szabad véleménynyílvánításhoz való jog (nyílván amíg nem hajlik el a véleményed a szélsőségek felé, a közösség elleni uszítást pl. azért ott is szűrni kell). Szóval nem, ez az erőltetett "tegyünk egyenlőségjelet a nyugat és Kína közé, mert mindkettőről van valami halvány fogalmam" továbbra sem passzol össze a valósággal. Mondom, mutasd meg a politikai foglyokat nyugaton (Kínában ez tízezres nagyságrend az ujgurok nélkül is, ráadásul ott hamar szike alá kerülhet, akinek nem egyezik a rendszerrel a véleménye, ezt remélem nem kell taglalnom, mennyire nem felel meg a nyugati normáknak), mutasd meg az egypártrendszert, a szabad vélemény elfolytását (és ha most a betiltott széljobberek lapokkal jössz, akkor szerintem be is fejezem ezt a beszélgetést), ezek Kínában teljesen elfogadott dolognak számítanak.

A kétpártrendszer történelme nagyon régre nyúlik ám vissza, még a ködös Albionba, és eredetileg a külpolitikai állásfoglalásban mutatkoztak meg a különbségek a toryk és a whigek közt. A lobbizás jóval későbbi találmány, és max kihasználta a már létező rendszert, de semmiképpen sem teremtette meg azt.

#177) Karmko:

Értelmes, tenyekkel alátámasztható hozzászólásod nem volt a topikban, csak a konteós hülyeségek. Ez egy szakmai topik, ennél azért többet érdemel szerintem :U

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.