Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kilua válasza t72killer (#80) üzenetére


kilua
senior tag

"saját rasszon belül megy az embernek a megkülönböztetés"

Nem tudom, de itt is szerintem bárki felismerné sok kínai közül pl Jackie Chant, vagy sok koreai közül Kim Jong Unt vagy akárkit akit sokszor lát a médiában, ezért nem értem ezt a viccelődést hogy "de hiszen mind egyforma"

(Vagy csak azért írom ezt mert keleti film rajongó vagyok? )

[ Szerkesztve ]

(#102) bambano válasza nyisziati (#91) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de, te is kevered a terrorgyanút meg a megalapozott terrorgyanút, mert azt a téves állítást lehet kiolvasni a hsz-edből, hogy az usa csakis kizárólag valódi, terrorizmussal megalapozottan vádolható emberekre fogja rá, hogy terrorgyanú.

a valóság ezzel szemben az, hogy az usa számára gyakorlatilag mindenki terroristagyanús lett, aki betöltötte a második életévét és képes bekapcsolni egy számítógépet. TE IS.

"Pont annyival jobb, mint CÉLZOTTAN pár bűnöst likvidálni, vagy népirtást végrehajtani.": úgy érzed, hogy amikor az amcsi titkosszolgálatok fullosan ellenőriznek minden komolyabb internetes szolgáltatást, akkor ők célzottan nyomoznak a bűnösök után? ha nem tudnád: ez a magyar írott törvények és a magyar jogászi gyakorlat szerint is illegális, törvénytelen. amit veled meg velem művel az usa, azért egy normális országban lesittelnék az összes felelőst egy nagyságrendileg kétszázszoros életfogytiglanra. jó magaviselettel feltételesen szabadulhat 4200-ban.

"Magyarul sikerült egy jó nagy hülyeséget leírnod, aminek az égvilágon semmi köze nincs ahhoz, hogy Kínában a politikai szólásszabadság megvonása miatt emberek millióit fosztják meg akár attól, hogy buszjegyet vegyenek.": először is egy usa-ról szóló hsz miért is szóljon kínáról? másrészt például azzal, hogy a facebook tudatosan manipulálja a különböző algoritmusait, alapvető demokratikus jogaidtól foszt meg: például attól, hogy jól tájékozottság állapotában válassz a választásokon. és ezt nem csak az amcsi állampolgárokkal teszi meg, hanem veled is.

"USA törvények alapján semmilyen népcsortot nem vegzálnak, nem hurcolják átnevelő táborokba emberek millióit, se vallási, se etnikai alapon.": hát ja, merugye az usaf meg a navy egy tetves csillagszórót se gyújtott meg, dobott le az elmúlt x évben... nem bombázták végig a balkánt, vietnamot, koreát, irakot n-szer, kuwaitot, az észak-afrikai régiót en-bloc, stb. ha b-52-est látsz az égen, az csak pár helyi sárkányeregető gyerek műve... és olyan statisztikák sincsenek, hogy az amcsi feketék az igazságszolgáltatásban mennyivel rosszabbul járnak, már ha nem lövik le őket simán a rendőrök.

Nem, nincs okuk még 9/11 miatt se teljes körű folyamatos megfigyelésre. Pláne úgy nem, hogy a legtöbb ellenségüket nem kapták, hanem gyártották maguknak.

figyelem: fentiek továbbra sem akarják azt sugallani, hogy kína jobb vagy jó. de az usákok se jobbak egy centivel se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#103) Rive


Rive
veterán

Nem igazán értem, hogy szabadságjogok, privátszféra dolgában hogyan kerül a két ország egyáltalán együtt említésre. Még a szokásosnál is sokkal durvább félreinformáltság vagy a józan ész elkötelezett hiánya kell ehhez :(

Az amcsiknál most az az (egyik) buli, hogy némelyik besült bűnügyben szabad-e nyilvános DNS adatbázisokat felhasználni a lehetséges elkövetői kör leszűkítésére - erősen arrafelé hajlanak, hogy ezt korlátozni fogják.

Kínában, hogy felmerülne-e egyáltalán a kérdés? Izé... Felémerül egyáltalán bárkiben, hogy ez kérdés lehetne ott?

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#104) tomazin válasza bambano (#95) üzenetére


tomazin
veterán

köszi, örülök, hogy valakinek sikerült válaszolni a kérdésre, bár szerintem ez az érvelés elég gyenge lábakon áll (bár nem is kell sokat elvárni, mikor valaki olyan magasságokban van, hogy elzárkózik egy listákat készítő rezsimtől, majd listát akar csinálni..)

[ Szerkesztve ]

(#105) bambano válasza nyisziati (#96) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

két probléma van ezzel:
1. kevéssé rutinos fórumozó, akinek gondja lehet a szövegértéssel is, rögtön címkézi azokat, akik nem akarnak vele egyetérteni. szerinted szélsőjobbos, pedig lehet, csak más a véleménye, mint a tied, esetleg megalapozottabb.
2. a pártállásra vonatkozó adat kiemelten védendő személyes adat. ezt megfelelő felhatalmazás nélkül gyűjteni jelenleg két év börtönnel fenyegetett tevékenység. tehát az, hogy a ph! törli az ilyen irányú kísérleteket, törvényes és helyes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#106) nyisziati válasza bambano (#102) üzenetére


nyisziati
veterán

"figyelem: fentiek továbbra sem akarják azt sugallani, hogy kína jobb vagy jó. de az usákok se jobbak egy centivel se."
De igen. Minden csúsztatásoddal ezt sugallod. Amiről bebizonyítottam, hogy téves. Csak nem vagy hajlandó tudomásul venni.

(#105) " szerinted szélsőjobbos, pedig lehet, csak más a véleménye, mint a tied, esetleg megalapozottabb."
Nyilván Szálasi és a nyilaskeresztesek védelme megalapozottabb. :DDD
Na hagyjuk, ez már bohózat.

[ Szerkesztve ]

(#107) Egon válasza nyisziati (#92) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem vedd be a gyógyszered. Egy az USA-ról szóló hozzászólásra reagáltam, ami az USA-ról szól, hogy jön ide Kína? Az USA problémás dolgait pont te relativizálod ezzel a gyerekes "kínázással".
A különbség köztünk alapvetően az, hogy én nem tagadtam Kína vétkeit, ellenben te egyetlen problémás pontot sem ismersz el, ami az USA-t terheli - te valami USA-fan vagy? :U
Egyébként a céges mobilom Huawei, remélem boldog vagy... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#108) Giovan! válasza bambano (#100) üzenetére


Giovan!
addikt

Az utolsó bekezdésedhez tedd hozzá, hogy a kínaiak is erősen dolgoznak a hátrány csökkentésén, és hála a térség pénzért mindenre kapható korrupt politikusainak, nem kell túlzottan megerőltetniük magukat.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#109) bambano válasza nyisziati (#106) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, akkor menj el líbiába, egyiptomba, stb. és magyarázd meg nekik, hogy nem is bombázták le őket, az csak csúsztatás volt.

semmit nem bizonyítottál, mivel az érveim zömre nem válaszoltál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#110) nyisziati válasza tomazin (#104) üzenetére


nyisziati
veterán

Hmm.
Szóval szerinted, ha egy rezsim listát akar csinálni ÁRTATLANOKRÓL, akik szimplán csak bírálják a rendszert és szélesebb körű állampolgári jogokat akarnak, az egyenlő azzal, ha én listát akarok készíteni olyan személyekről, akik ezeket a rendszereket dicsőítik, amelyek a jelenlegi szabadságjogainkat akarják csorbítani?
Tehát én ezekről a FENYEGETŐ, és KÁRTÉKONY alakokról nem készíthetek listát?

Akkor már értem, miért veszed te egy kalap alá Kínát az USÁ-val.

Te csak jogászkodsz, a végcélt pedig teljesen figyelmen kívül hagyod. Noha az a lényeg, az odavezető út már alá van rendelve ennek a célnak.

(#111) nyisziati válasza Egon (#107) üzenetére


nyisziati
veterán

Gratulálok a mobilodhoz, akkor már teljes joggal megnézheted, hol készül! Huzamosabb ideig.
Szevasz.

(#112) Egon válasza nyisziati (#111) üzenetére


Egon
nagyúr

Az érvelés nagymestere... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#113) bambano válasza nyisziati (#110) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Tehát én ezekről a FENYEGETŐ, és KÁRTÉKONY alakokról nem készíthetek listát?": NEM.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#114) nyisziati válasza bambano (#109) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem is fogok, mert ezek nem érvek, hanem csúsztatások.
Ha akartad volna, megérted, amiről beszélek.
De nem akartad. Ennyi.

(#115) Rive válasza nyisziati (#110) üzenetére


Rive
veterán

Tehát én ezekről a FENYEGETŐ, és KÁRTÉKONY alakokról nem készíthetek listát?

Nomost: akiről te mindenáron listálkodni akarsz azokat speciel én is fenyegetőnek érzem, ugyanakkor talán érdemes megjegyezni, hogy ők meg a libsiket (ahogy skatulyázni szoktak) érzik fenyegetőnek is, meg kártékonynak is. Sz'al ez a része eddig egál.

Részemről csak olyan listát támogatok, ami tényleges személyiségi jog elleni támadásokról szól - pl. magánlisták készítése, meg effélék.

Ui.: Te csak jogászkodsz, a végcélt pedig teljesen figyelmen kívül hagyod.
K*vára fázom az olyan emberektől, akik mindenféle végcéloknak rendelik alá az elveiket. A jogászkodásnak megvannak a maga korlátai - jogszolgáltatás =/= igazságszolgáltatás, tudjuk - de a 'cél szent' viszont kifejezetten véres történelmi múlttal bír már mostanra, sz'al kösz, nem.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#116) tomazin válasza nyisziati (#110) üzenetére


tomazin
veterán

Ez sok szélső(akármi) beállítottságú embernek igen nagy problémája, hogy képtelen elfogadni, hogy az amit ő igaznak hisz, az nem biztos, hogy az az abszolút igazság.
Ha nem érted, hogy miért nem szabad listákat csinálni, akkor valójában pont olyan vagy és pont ugyanazt csinálod, mint azok, akik ellen itt foggal körömmel "érvelsz".

(bár nem tudom mit várok, mikor Akkor már értem, miért veszed te egy kalap alá Kínát az USÁ-val. mondat semmiből nem következik, de mivel nem melletted állok, így már csak ellenség lehetek (ismerős ez az elv?))

(#117) nyisziati válasza Rive (#115) üzenetére


nyisziati
veterán

Várjál.
A libsik soha nem irtották a nácikat milliószám. Főleg fegyverrel a kézben civileket.
Ezzel szemben fordítva...

A végcéltól miért fázol?
Amerikának mi a végcélja?
Szabadságjogok, meg demokrácia az embereknek. Vannak persze (meg voltak is) hibák (rasszizmus, törvénytelenségek stb.), de TÖREKSZENEK a jóra.
Ez miért baj?

Ezzel szemben nézd meg Kínát. A végcél: ne tudj semmiről, a Nagy Kínai Tűzfal majd jól "megvéd", ne legyél muszlim, keresztény vagy akármi, csak vakon engedelmeskedő, materialista kínai, aki úgy üdvözli a Pártot, mint a legfőbb jót, nem gondolkodik, nem bírál, semmilyen szabadságjogával nem él, hanem dolgozik és engedelmeskedik.
Szerintem az EMBER és az ÉLET ennél több.

(#118) bambano válasza nyisziati (#117) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amerikát meg a (szabadságjogokat, demokráciát, megalapozott gyanút) csak akkor emlegess, ha van közöttük egy olimpia.

amerikának nincsenek céljai, amerikának érdekei vannak. pontosabban amerika pénzügyi vezetői köreinek vannak érdekei.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#119) nyisziati válasza bambano (#118) üzenetére


nyisziati
veterán

Nyilván véletlenül nyertek két világháborút, és akadályozták meg a túlzásba vitt nacionalizmust abban, hogy felperzselje és leigázza a világot.

(#120) bambano válasza nyisziati (#119) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a második világháborút nem megnyerték, hanem részt vettek a győztes koalícióban. kérdés, hogy megnyerték-e volna, ha mondjuk az oroszok nem ütik a németeket jobbról.
utána ott volt korea, vietnam, öböl háború, afganisztán, irak, iszlám állam elleni háború, koszovó, bosznia, arab tavasz, stb. egy csomó háború, amit vagy tisztán elveszítettek, vagy látszat eredmények elérése után káoszt hagytak maguk után. merugye nagyon frankó, hogy szét tudták bombázni északafrikát az arab tavaszban, te meg kezdj valamit a rakás menekülttel.

másrészt ne menjünk el szó nélkül amellett, hogy nem egy nem két háború ki se tört volna, ha a jenkik nem kezdik el előtte kavarni az anyagot.

amerika nem akadályozta meg a nacionalizmus terjedését, amerika *mások* nacionalizmusának a terjedését akadályozta. nem demokrácia terjesztésért háborúzott, hanem kőolajért meg hasonlókért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#121) Giovan! válasza bambano (#120) üzenetére


Giovan!
addikt

Lol, a Lend-Lease, meg a többi segély nélkül a győztesek koalíciója sosem vált volna a győztesek koalíciójává. Szóval de, az USA gazdasági és katonai jelenlétének fontossága messze meghaladta bármelyik szövetségeséét.

Koreát megnyerte az ENSZ-koalíció, a háború elején kitűzött célokat sikeresen megvalósították, Dél-Korea területi integritása helyreállt 1950 őszére.

A többiben még igazad is lehetne, ha nem tennénk hozzá, hogy épp egy másik szuperhatalommal folytatott pöcsméregetés közben zajlott ezen háborúk egy jelentős része. Ha nem akarták, hogy a Szovjetúnió elindítson jópár harmadik világbeli államot a marxista-leninista úton, bizony be kellett avatkozniuk. Kontextusba helyezve rögtön értelmet nyer ám egy csomó dolog.

De valóban, a közelmúlt háborúira (pl. az irakira), ezt már kevésbé lehet ráhúzni, azokkal szemben én is kritikusabb vagyok.

amerika nem akadályozta meg a nacionalizmus terjedését, amerika *mások* nacionalizmusának a terjedését akadályozta. nem demokrácia terjesztésért háborúzott, hanem kőolajért meg hasonlókért.

Amerika a polgárait jelenti, márpedig ők legalább olyan fontosnak tartják az igazságos haború eszményét, mint a gazdasági haszonszerzést. Szóval nem mondanám, hogy csak a gazdasági érdekek vezették az USA-t a háborúiban, hiszen azzal azt mondanánk, hogy a népnek nincs beleszólása a kérdésbe.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#122) doooo válasza opr (#73) üzenetére


doooo
veterán

Csodálkoztam, hogy 40-50 kommentig bírták... de ugyanaz a 2-3... hát nem is tudom micsodák... már a bűnrészességet súrolja némelyik megnyilvánulásuk, de mindegy, fogjuk rá arra, hogy nem tudnak információkat megfelelően feldolgozni. Szerencsére mindig hangos kisebbségről beszélhetünk. Még ha nagyon hangosak is...
Csak ne kerüljön véletlenül hatalom a kezükbe, mert akkor rácsesznek a körülöttük élők.

[ Szerkesztve ]

(#123) Giovan! válasza doooo (#122) üzenetére


Giovan!
addikt

Én csak azt nem értem, miért van az, hogy ha valaki a kínai totális államot kritizálja, akkor egyből megjellennek a bezzegazusa emberek, de csoportosan. Mégis ki a tökömet érdekli az USA, mikor Kínáról szól a diskurzus? Mikor az NSA botrány felszínre került, senki sem támadt neki az amerikai vezetést kritizálóknak azzal, hogy bezzegakína.

Egyetlen kínai telefon birtoklása ekkora érzelmeket tud kiváltani emberekből, vagy mitől lesznek ekkora védelmezői a Népköztársaságnak egyesek?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#124) opr válasza Giovan! (#123) üzenetére


opr
veterán

Na ez az, amit En se ertek, de szerintem soha nem is fogok. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#125) doooo válasza Giovan! (#123) üzenetére


doooo
veterán

Tudod hogy megy náluk... kettő vagy több probléma/téma nem fér meg egymás mellett. Kettő vagy több dologra nem lehet figyelni, nem lehet velük foglalkozni egyszerre. Ezért megy a whataboutism, mert nem tudnak elvonatkoztatni, nem tudnak párhuzamosan gondolkodni, így egyszerűen kicserélik a téma tárgyát, olyasmire ami számukra fontos valamiért. Vagy amiről azt hiszik tudnak valamit. Valószínűleg ez is arra vezethető vissza, hogy nem tudják megfelelően feldolgozni az információkat, vagy legalábbis a dolog megértéséhez szükséges szinten nem (pedig nem olyan összetett). Sok Kínával kapcsolatos vita után már nyilvánvaló, hogy azoknál, akik nem fogták fel eddig a dolgok súlyát, kár próbálkozni a megismertetéssel. Akkor is csak gonosz Amerika, meg mindenható Trump, meg Illuminati, meg "kit érdekel, nem létezik szabadság, nyugaton rosszabb, stb, stb". Reménytelen. Persze az azért érdekes, hogy ha semmiről semmi fogalma nincs valakinek, miért érez késztetést, hogy a végsőkig ölre menjen érte?

[ Szerkesztve ]

(#126) nevemfel válasza azbest (#50) üzenetére


nevemfel
senior tag

Azért valljuk be, a kínaiak ebben az igazi profik. Kell hozzá egyfajta ázsiai fegyelmezettség is.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#127) Televan74


Televan74
nagyúr

Engem nem zavarna egy ilyen rendszer.Lehet egyedül vagyok ezzel,de egy átlagos mindennapjait élő embert miért is zavarna az hogy figyelik a fontosabb helyeken,csomópontokon. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#128) tomazin válasza Televan74 (#127) üzenetére


tomazin
veterán

(#129) Giovan! válasza Televan74 (#127) üzenetére


Giovan!
addikt

Mert a szabályokat ők írják, aztán ha egyik napról a másikra olyat hoznak, ami neked nem tetszene, kussolhatsz, vagy mehetsz te is ideológiai továbbképzésre az átnevelő táborba (ami nem egy kellemes hely).

Teszem azt, a hatalom olyan döntést hoz (adót emel, hadat üzen, szóval a mindennapi életedet is befolyásolót), ami neked, a környezetednek, sőt, a polgárok nagyobb részének nem tetszik. Mégsem mer senki sem felszólalni, mert a szabad véleménynyílvánítás hiánya miatt senki sem tudja, hogy a véleményével a valóságban nincs kisebbségben, így aztán mindenki kussol, és tűr, mert nem akar rendszerbomlasztónak tűnni (mert mindenki tudja, mi vár azokra). Hát többek közt ezért nem jó, ha a totális államok megfigyelnek :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#130) Televan74 válasza tomazin (#128) üzenetére


Televan74
nagyúr

Értem én ezt is.Ez is egy nézőpont.De ahogy kilépsz az utcára,vagy felmész az internetre a privát zóna mint olyan megszűnik. De ki a francot fog érdekelni hogy Marika néni lemegy a boltba? Senkit,ha csak az nem egy szexbolt.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#131) Kaiku válasza aprokaroka87 (#13) üzenetére


Kaiku
senior tag

És miért gondolod, hogy nyugaton más a helyzet? Csak mert a kínaiak nem írnak arról, hogy nyugaton hogyan figyel meg a rendszer, ides-tova 80 éve. A repülőtereken ki vezette be a kötelező retina, majd arc és ujjlenyomat szkennelést? :F

(#132) Televan74 válasza Giovan! (#129) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerintem ezen már rég túl vagyunk. A nagy testvér mindig figyel, ha mást nem a vásárlási szokásaimat.Lásd Cookie-k.Csak el kell döntened hogy paranoiásan éled le az életed,vagy megpróbálsz úszni az árral. Aztán vagy belefulladsz,vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#133) Giovan! válasza Televan74 (#132) üzenetére


Giovan!
addikt

Látom nem ment át, pedig még példát is hoztam. Ennél egyszerűbben már nem tudom elmagyarázni, sajnálom :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#134) azbest válasza opr (#89) üzenetére


azbest
félisten

Azért szerényen kifelejtetted azt, hogy Pistike több millió áldozatot követelő háborúkat folytatott az utóbbi egy-két évtizedben is. Destabilizálják azt a vezetést, ami gazdaságilag nem fekszik le a mágnásaiknak. Pénzzel és fegyverekkel támogatnak szélsőségeseket. Aztán nyíltan is beavatkoznak, hirtelen ők lesznek a megmentők, civileket is mészárolnak. Drónokkal merényleteket követnek el, országhatárokat nem tisztelik közben (határokon átnyúló dróntámadások, katonai akciók). Nemzetközi egyezményeket sértenek közben (olasz területről irányított drón támadások). [link]

Ha pedig nem válik be a stratégiájuk, akkor pedig az egész világnak megtiltják, hogy kapcsolatot tartsanak fenn az adott állammal. Katonai és gazdasági zárlatot rendelnek el a világnak. Lásd hogyan hozták létre a jelenlegi észak-koreát vagy hogyan tették kubát azzá, ami lett. Ennyire durván és mocskosan egy állam sem terjeszkedik, rabol, öl. És a jelenlegi kínai romló tendencia is nagyrészt az usa által szított hidegháborús propaganda miatt történik. Ez sem titok, hogy miért. Az európaiak és amerikaiak által kirabolt afrikát most kínai hódítja meg. Rengeteg pénzt tol oda, vállalkozásokat indít, a helyieknek infrastruktúrát épít. Persze nem ingyen, cserébe a jobb életkörülményekért kínai gazdasági gyarmat lesznek. Ezt pedig az usa nem tűrheti, ők az egyedüliek, akik másokat kizsákmányolhatnak.

Viszont már nem verik a négereket, sőt már pár évtizede a buszon előre is ülhetnek. Nem kereskedenek rabszolgákkal, bár pár éve még us territory szigeten rabszolgaként dolgoztattak átvert ázsiaiakat, meg a vietnámi gyerekmunkások is elfogadhatóak számukra. Persze ők nem irtják az etnikumot, mert az indiánok már rezervátumban vannak, a mexikóiak meg fal mögött. De floridában is megfelelő a céges munkavízumos vietnámi rabszolgák éhbérért alkalmazása, akiket még hurrikán riadó idején sem mentenek fel a munkavégzés alól. A demokrácia védelmezői, de hazaáruló náluk, aki a törvénysértést leleplezi.

Btw, a nyugati országokban szélsőséges és destabilizáló szereplők hatalomra jutásában nagyon aktívan résztvevő cambridge analitika is darpás cég volt. Tucatnyi országban segítették a szélsőségesek hatalomra jutását és a brexitet. [link] Már hivatalosan is kimondták, hogy háborús technológia, ahogyan manipulálnak.

[ Szerkesztve ]

(#135) Aprósólyom válasza hemaka (#19) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A rendszer nem arra kell, hogy mindenkiről mindent tudjanak.
De, ha keresnek valakit, aki a kommunista rendszer ellensége lenne, azt pillanatok alatt megtalálják. Plusz, így azokat is lekapcsolják, akik nincsenek bent a rendszerben. Pikk-pakk ott lesznek a rendőrök igazoltatásra, és hamar kiderítik, hogy miért is nincsen arcképe a rendszerben. Van mobilja? Miért nincsen arcképe? Csak nem bujkál a rendszer elől? Baja van a rendszerrel?

Jevons paradox

(#136) Aprósólyom válasza Kaiku (#131) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az kicsit más, hogy kiemelt területeken, mint pl egy nemzetközi repülőtéren komoly ellenőrzéseket folytatnak, ellenben azzal, hogy bármilyen közterületi kamera felismer és regisztrálja a pozíciód, még akkor is ha csak sétálsz a parkban.

Jevons paradox

(#138) Giovan! válasza azbest (#134) üzenetére


Giovan!
addikt

Ezt a propagandázást befejezhetnéd, mért tényszerű cáfolat nélkül ez Trump (és majmolói) fakenewsozásával van egy szinten...

Amúgy ja, csúnyarossz az USA, ha jobban belegondol az ember, de még így is milliószor jobb, hogy ők a világ csendőrei, mintha a Népköztársaság lenne az a szuperhatalom, aki bármit megtehet a világban :K

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#139) _cHAos_ válasza doooo (#125) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Ezt sikerült nagyon jól megfognod. :R

(#140) azbest válasza Giovan! (#138) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem nem tudod mi a propaganda. Minden országnak van propagandája. Akár kifelé, akár a saját lakosság felé.

Kína kapcsán arról van szó, hogy amikor az usa gazdasági háborút hírdetett kínai ellen, akkor hirtelen minden csatornán, a csapból is az kezdett folyni nyugaton, hogy milyen gonosz kína. Ahogy annó a szovjet-amcsi időkben is tolták mindenhol a saját propagandájukat mindkét oldalról.

Valójában viszont a felhozott gonoszságok kapcsán nem nagyon változott semmi az utóbbi években. Nem tegnap kezdte kínai a neki felróható tevékenységeit. Ellenben az amcsi propaganda hatására kínai is elkezdte erősebben terjeszteni a sajátját. Nem lepne meg, ha a hong kongi történések is éppen azért mennek így, mert az is a kínai-amerikai konfliktus játszótere lett. Az cia valószínűleg uszítja a tüntetőket, kína meg erőt fitogtat, hogy továbbra is erős és integritását megőrző hatalomként tekintsenek rá. A hong kongiak meg szívnak, mert az ő bőrükre megy a vásár.

Plusz néhány influenszer, akik korábban például a vidéki kínai etnikumok életét bemutató dokumentumfilmet forgattak, bejárták kínát, azok most elköltöztek és minden egyes új videójuk tisztán politikai tartalmú és saját korábbi állításaikat hazudtolják meg. Ugyanakkor viszont van olyan nyugati származású influenszer is, aki meg durván elvakult kína párti propagandát nyom youtube-on. Van az a pénz sokaknak.

Tetszik, nem tetszik, az életünk része a politika és a propaganda. Hatással van a gondolkodásunkra, véleményünkre. S nagyon komoly technológiára épül a tömegmanipuláció.

[ Szerkesztve ]

(#141) 8th válasza D1Rect (#44) üzenetére


8th
addikt

Már vártam, hogy gyere. :DDD

(#142) BiP válasza Giovan! (#129) üzenetére


BiP
nagyúr

Sőt, ez már most is jelen van. Itt és most Mo-on. (megfélemlítés, nem mer szólni az érdekeiben részre gondolok. És nem azért, mert minden annyira be lenne kamerázva, a besúgó rendszer árnyéka sokkal erősebb).

Kína és nyugat. Mindegyik egy kutya. Csak a módszerek kicsit mások. Míg Kína szopatja meg irtja a saját népét is, addig Usa külföldre megy gyarmatosítani. Meg míg usában hagyják az embert élni, Kínában az életedet is uralják.
Nyugati kultúrkörhöz tartozóan az amcsi verziót könnyebb elfogadni, ill. ha 2 rossz közül kéne választani, ki legyen a világ csendőre, soha nem választanám a kínait, de közben tudjuk, hogy az usa sem a Mikulás/Jézuska kedvéért "terjeszti a demokráciát" vagy mert annyira aggódna az ott lakók lelki üdvéért.

Egyébként kicsiben ez itthon is megvan. Minden vezetés szétlopta az országot, amennyire csak elbírta az arca, csak a korábbiak hagytak élni, a mostani meg beleszól a mindennapjaidba is. Az egyik hitelt rakott a jövő nemzedék nyakába, a másik meg ellopja a jövőjét. Mindegyik szar, mindegyik máshogy szar.

[ Szerkesztve ]

(#143) Giovan! válasza azbest (#140) üzenetére


Giovan!
addikt

Már megbocsáss, de úgy rémlik Hszi Csin-ping elvtárs jóságos reformjai, melyek visszavezetik az országot a maoi gyökerekhez (sőt, annál is tovább megy bizonyos kérdésekben), nem Trump kereskedelmi háborúja idején vették kezdetüket, hanem jópár évvel azelőtt. Szóval nem vágom, mit akarsz épp állítani. Az én véleményem kialakításához nem kellett Trump, sőt, épp az lepett meg, hogy van valami, amiben egyet értek a vén Aranyhajjal.

A hong kongiaknak jó okuk van elégedetlennek lenni, és ha most annyiban hagyják a dolgot, nem biztos hogy lesz következő alkalom. Elég baj, hogy te simán átvetted a kínai állami narratívát az ürgebőrbe varrt felforgató nyugati ügynökökről :(

Az nem lehet, hogy az új vezetéssel Kína átlépett egy olyan korszakba, amivel ezek a dokumentumfilmesek már nem tudnak azonosulni, és épp emiatt szót emelnek ellene? Ebben az esetben nem beszélhetünk a saját korábbi állításaik meghazudtolásáról, hiszen azokat az állításokat egy másik időben tették, azóta változtak a dolgok. Nem mindenkinek Kínával, mint az országgal van ám baja, aki kritizálja a politikai rendszerét (sőt, én kifezetten kedvelem a kínai kultúrát és történelmet, Szun Jat-szen az egyik kedvenc tragikus sorsú történelmi figurám, remélem egyszer megfilmesítik az életét).

Amit én olvasok (forrásokkal alátámasztott helyeken), azt nem nevezném propagandának. Bőven elég szar hely lett a Népköztársaság Micimackó elvtárs uralma alatt (szerveiktől megfosztott politikai foglyok, átnevelőtáborok, állampolgári ellenőrző, szabadságjogok hiánya, a sajtó fölötti totális kontroll, stb.) ahhoz, hogy ne kelljen torzítani a valóságot.

Óh igen, majd' elfelejtettem megemlíteni: továbbra is csak relativizálsz :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#144) Fall-N válasza bigyo108 (#22) üzenetére


Fall-N
veterán

Majd szépen bevezetik ezt majd máshol is titokban. Csak pár példa:
- Egyre több a térfigyelő kamera és lassan ezek összefüggő területeket fednek le. Műholdak is keringenek felettünk és fejlődnek. Idő kérdése és azok is ellátnak elég távolra hogy lássák a földfelszíni dolgokat.
- Ha személyit csináltat az ember akkor már évek óta nem fotót készítenek hanem egy webkamera szerű számítógépes kamera, amivel "fotóznak" a fülkében. Na erre elég telepíteni egy arcfelismerő szoftvert és megvan az ember arcképe. Később simán lehet pár eltérő szögben elhelyezett kamerával akár 3D-s képet készíteni az emberekről. Így nem kell SIM kártya vétel sem hozzá, mivel a személyi igazolvány kötelező minden embernek. Visszamenőleg meg megvannnak a képek digitálisan ami akkor készült amikor igényelt valaki személyit.
- Fontosabb utazási helyeken (vasútállomás, repülőtér stb.) vannak kamerák így látják ha megy valamerre az ember.
- A digitális vásárlások és a bankkártyás pénzmozgások is követhetőek egyszerűen így tudhatják ki merre járt a vásárlások helye alapján. Mindenki ott hordja a telefont is a zsebében így azt is alkalmas helyzet meghatározásra. A vásárlások összege alapján az anyagi helyzet is könnyen követhető.

[ Szerkesztve ]

(#145) Gaga válasza nyisziati (#119) üzenetére


Gaga
tag

Nem vagyok szófosó fajta, de ezt már nem hagyom szó nélkül. Te aztán rendesen készen vagy, kedves hivatásos rettegő.
Beleástad magadat a "témába", csak éppen kizárólag a fejeddel lefelé, még szerencse, hogy levegőt kapsz tőle. Esetleg gondolkodhatnál is néha, kezdésnek azon, hogy Európa közepén miért is maradt ki a pénzeszsák 2 világháborúból is. Ahol ezen háborúk szponzorai tartották és tartják a vagyonkáikat, és beleforgatták azt minden olyanba, amiből busás megtérülést remélnek.

(#146) doooo válasza Gaga (#145) üzenetére


doooo
veterán

"Esetleg gondolkodhatnál is néha, kezdésnek azon, hogy Európa közepén miért is maradt ki a pénzeszsák 2 világháborúból is. Ahol ezen háborúk szponzorai tartották és tartják a vagyonkáikat, és beleforgatták azt minden olyanba, amiből busás megtérülést remélnek."
Na? Miért? Nagyon kíváncsivá tettél ezzel a teljesen irreleváns, összeesküvéselmélet-szagú megnyilvánulással, főleg ha ezt már tényleg nem tudtad magadban tartani. Vagy olyasmit akarsz mondani, ami abszolút nyilvánvaló, csak gondoltad még senki nem tud róla rajtad kívül?

(#147) Giovan! válasza Fall-N (#144) üzenetére


Giovan!
addikt

Majd ha te sem utazhatsz szabadon belföldön sem, mert nem vagy elég lojális a hatalomhoz, akkor elmondhatod, hogy be van vezetve. Egyelőre Kínában van ez, majd ha nyugaton is lesz, mindenképp értesíts.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#148) azbest válasza Giovan! (#147) üzenetére


azbest
félisten

Eu-n belül is kell biztonsági ellenőrzésen átesned repüléskor. Az usában sem lehet csak úgy felszállni belföldi repülőre. Az államok és tartományok közt lehetnek ellenőrzések. Beszállàs elött is kérhetik az iratokat, bár eun belül pl ez szerintem légitársaság függő is.

Kínában készült utazós videók szerint a tartományközi vonatnál náluk a repüléshez hasonló ellenőrzés van. A speciális területekre pedig országhatár átlépéssel egyezően mehetsz. [link]

Ha nem tömegközlekedést használsz, akkor simán átutazhatod a normál tartományokat tudtommal. Viszont lehet be kell jelentened a tartózkodási helyedet. Bizonyos esetekben euban is.

Ja és az összehasonlítás nem relativizálás. A relativizálás a dolgok súlyának ferdítése, más dolgokra hivatkozva igazolásul. A mentegetés és a hamis mutogatás is ferdítés.

[ Szerkesztve ]

(#149) Wesder válasza Giovan! (#36) üzenetére


Wesder
félisten

Black Mirror S3/E1 ahol mindenki pontozta a màsikat :K
Érdemes megnézni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#150) dementor


dementor
senior tag

Hát ez valóban nagyon durva, de bármit megtehetnek sajnos. Tulajdonképpen a legnagyobb befolyással bíró mega hatalom.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.