Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) doooo válasza Somatom (#247) üzenetére


doooo
veterán

A kommunizmus utópia, eleve lehetetlen a megvalósítása. Amíg lesz társadalom, sosem lesz egyenlőség, és ez így is van rendben. Nem is kell annak lennie. A kínai, kommunizmusnak nevezett rémálomban pedig szintén soha nem volt egyenlőség, még csak kommunikálva sem. A demokrácia alapötlete viszont egyáltalán nem utópia, nagyon egyszerű, mindenkinek van szavazati joga. Ez annyiban egészül ki, hogy ez a jog igazodjon a tágabb jogrendszer egyéb kitételeihez. De attól még van. Ezen kívüli egyenlőségről nincs benne szó. Tehát az valóban közös, hogy lehetetlen dolgok nincsenek megvalósítva egyikben sem. És itt nagyjából ki is merült a dolog.
Persze megint nem tudom, hogy mindez hogyan jött ide... Remélem nem Micimackó bűneit akarod jobb fényben feltüntetni, vagy ne adj' isten, igazolni... Mert akkor már egyértelmű lesz, hogy elfogadod amiket tesznek.

[ Szerkesztve ]

(#252) Somatom válasza BiP (#249) üzenetére


Somatom
veterán

Én ugyanúgy elítélem Kína és az USA rendszerét is. Egyetlen reális megoldást tudok a problémára. Egyetlen embert kinevezni a világ urának. Pillanatnyilag egyetlen embert tartok alkalmasnak a feladatra, következésképpen sztem bolond, aki másképp vélekedik.
Na, ez az emberi természet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#253) hallador válasza Somatom (#252) üzenetére


hallador
addikt

Még szerencse, hogy a való világ nem a Harry Potter-ből, vagy a Gyűrűk urából jön, akkor lenne csak baj.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#254) doooo válasza Somatom (#252) üzenetére


doooo
veterán

"Pillanatnyilag egyetlen embert tartok alkalmasnak a feladatra, következésképpen sztem bolond, aki másképp vélekedik."
Ez már csak komolytalan trollkodás.

(#255) Somatom válasza doooo (#254) üzenetére


Somatom
veterán

Szerinted Trump, vagy Hszi Csin-ping másképp gondolja? Ne legyél ennyire naív!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#256) Fall-N válasza Somatom (#245) üzenetére


Fall-N
veterán

Dehogynem mindegy. A kis emberek szava semmit sem ér. Akik meg tehetnének érte azoknak meg nem éri meg a veszteség miatt (esetleges háború Kínaival szemben) sem anyagilag. Így működik a világ még egyébként is mindenki a saját dolgával törődik. De egyébként is passzív az országunk. A régi generációit így kondicionálták, a fiatalabbakat meg nem érdekli a saját dolgokon kívül semmi vagy a saját túlélésük fontosabb.

Az egyenlőség meg ahogy írtad utópia és hosszú távon tarthatatlan. Össze is omlana a ökológilag és geológialaig a Föld ha még több fölösleges halmozás miatt mindenki mindent meg tudna venni és még több szennyezés és szemét keletkezne. A pénz hiánya kordában tudja valamennyire tartani.

(#257) Karmko válasza Fall-N (#256) üzenetére


Karmko
tag

Kérdés, ki mire gondol egyenlőség alatt.
Én például nem arra, hogy mindenkinek jár a luxusjacht, a csillió dolláros pezsgő és sok felesleges baromság, amivel csak felvágni lehet.
Talán egy arany középút a megoldás? Valakinek lejjebb kell adni, valakinek meg több jár ezentúl? Ki tudja? :)

(#258) doooo válasza Somatom (#255) üzenetére


doooo
veterán

Gondolhatják, ahogy csak akarják, de attól még nem fog így lenni egyikük esetében sem. Nevezhetjük ezt önszabályozásnak is... az emberiség önszabályozásának.
Amíg nem egy Star Trek-hez hasonló univerzumban fogunk élni, a világnak nem lesz egyetlen személy a képviselője. Ura meg még akkor sem.
Persze ismét nem tudom ez a teoretikus filozófia hogyan jött ide.

(#259) bkercso válasza Karmko (#237) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezek jók, már anno is feltűnt és elgondolkodtatott.
De valahogy nem emlékszem hihető bizonyítékra én sem. Bár már több ée volt.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#260) Somatom válasza doooo (#258) üzenetére


Somatom
veterán

Hogy jött ide? Egyszerű. Hatalomvágy. Ezért kellenek a kamerák.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#261) Fall-N válasza doooo (#258) üzenetére


Fall-N
veterán

Látom nem ment át nektek az irónia, Somatom nem szó szerint értette. Arra gondolt a szerző, hogy minden hataloméhes politikus minél befolyásosabb akar lenni gazdaságilag és katonailag. Ebben nem különböznek az elnökök. Csak a módszerek másak.

[ Szerkesztve ]

(#262) Giovan! válasza Fall-N (#261) üzenetére


Giovan!
addikt

Meg a lehetőségek...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#263) #90088192 válasza Giovan! (#213) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hello :)

Akkor maradjunk ennyiben, amit mondtam csak annyit jelent, mindkét oldalon igen komoly problémák vannak, ebben szerintem megegyezhetünk, ez USA nem jó etalonnak, de egyik demokratikusnak mondott ország sem jó, max egy kicsit jobb jelen esetben :R

Nem azt jelenti támogatom a diktatúrákat, hanem azt, hogy a demokrácia sem az aminek sokan hiszik :R

(#264) Diabolis


Diabolis
tag

Annyira röhejes némelyikőtök :D
Van egy hír Kínáról, egy tech oldalon. Pár nap alatt pedig sikerül oda kilyukadni, hogy minden szélsőjobbos náci, mert a szélsőbalosok azt mondják :D Vagytok páran igazi szánalomzsákok :D :D :D
De beugrok ebbe a zsákba, mert trollkodni jó, tolok egy "náci-out"-ot :C :C

A mai liberálisnak nevezett politikai "szakvélemények" szerint náci vagyok. Szeretem a hazámat, hiába lenne lehetőségem nem megyek külföldre, a fiam magyarul köszön, a lányomnak Emese lesz a neve. Kedvelem az ősmagyar sámánvallást, a zenéjüket főleg.
Ja, és a hyperskandallum: nem vagyok bűnös a holokauszt miatt. A más bőrűek/vallásúak pontosan annyit érnek mint én, se többet se kevesebbet. A bőrszín/vallás se nem elítélendő, se nem felmentő ok. Nem vagyok egyik párt hívője sem ( megelőzvén ezzel a "fidesztroll" matricát), és az sem érdekel ha a másik az.

Na, trollkodás off, lehet megkövezni :D :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#265) Somatom válasza Giovan! (#262) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. A kínai elnök a saját országán belül tarthat fogva, kínoztathat meg bárkit ítélet nélkül. Az USA elnöke ezt csak külföldön teheti meg (elméletileg).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#266) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#267) Giovan! válasza #90088192 (#263) üzenetére


Giovan!
addikt

Mindössze annyit állítottam, hogy nem tehető egyenlőségjel az USA és Kína közé. Ennyit, és azóta sem győzött meg senki az ellenkezőjéről, sem ebben a topikban, sem máshol.

De valóban, problémák vannak az USA-ban is, a rendőrség körében elburjánzott rasszizmustól a meglehetősen embertelenre tervezett szociális hálón át a választási rendszerig (ahol még mindig a XIX. századra tervezett elektori rendszerrel bohóckodnak, meg a demokratáknál pl. superdelegate-ekkel röhögik képen a választókat, illetve mindkét nagy párt folyamatosan sodródik a demagóg baromságok irányába, miközben az igazi problémákkal csak a másodvonalbeli politikusaik foglalkoznak -hozzáteszem, ott is inkább csak a demokraták-, de ők meg nem érhetnek el elég embert). Nem állítottam, hogy tökéletes lenne az az ország. Én azt mondom, hogy Kínával nincs értelme összevetni, mert teljesen más kategória a kettő. Remélem így tiszta, és örültem a beszélgetésnek :)

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#268) Giovan! válasza Somatom (#265) üzenetére


Giovan!
addikt

Azt állítod, hogy ugyanazok a lehetőségek állnak egy amerikai és egy kínai elnök rendelkezésére?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#269) #90088192 válasza Giovan! (#267) üzenetére


#90088192
törölt tag

En is köszönöm :R

Amit látni vélek, nem egyenlőség, hanem egy torol fakadás.

Tálán itt a probléma az értelmezésben mindkettőnknél.

Mind a 2 pénz dominált, lobbi által irányított népnyuzda :K

Ha csak belegondolsz, hogyan lehet valaki politikai jelölt és hogyan lesz meg a kampányra a pénze maris meglátod mire gondolok. A pénz megveszi a jelöltet amit majd a sok okos "Megválaszt"(Vagy az egyik oldal bohóca, vagy a másiké)

Kínában csak annyi a különbség, hogy 1 szertetett vezérünk van azt válogass, de ugyan úgy az üzleti érdek vezérli.
Persze hogy USA egyenlőre jobbnak tűnik, hiszen többet költenek Marketingre is, de ha megkérdezed azt a kb 200 millio Redneck jóembert akinek nagy része kb 500 szóval éli le az eletet a semmi közepén tengődve(Vagy épp Detroitban), hat nem tudom, annyi biztos Kínában meg legalább 750 millió van belőlük.

Az, engem személy szerint max kényszerrel lehetne az USA területére hurcolni(Kina Detto), vagy ha éppen meg akarok halni, mert USA-ban igen nagy esély van arra hogy lelőnek(Kínában meg elég hülyének lenni az állam intézi a tobbit)

Osszevetni 1-1-ben tenyleg nem lehet ez faktum :R

Aztán lehet, hogy nekem van fóbiám :DDD

[ Szerkesztve ]

(#270) doooo válasza Fall-N (#261) üzenetére


doooo
veterán

Nem kellett átjönnie semminek, irónia nem volt benne (még ha komolytalanul is mondta), egyértelmű mire gondol/céloz. Hatalomra vágynak, ez természetes, abszolút hatalmat sosem kapnak, ez is természetes. És lehetnek hasonlóak is, de legalább ez tökéletesen demonstrálja, hogy önmagukban nem határozzák meg a rendszereket, bármennyire is úgy tűnhet. Egy szegény, erőtlen országban Trump is nagy diktátor lehetne ilyen erővel, de Amerikában akármennyire is igyekszik, nem sikerül neki annak lennie. Mert a rendszer és az emberek többsége nem engedi neki. És még szerencséje van ha ennyivel megússza (ami egye kevésbé valószínű). De Trump csökött agyának akkor sincs köze ahhoz, hogy Kína épp mit csinál az emberekkel.

(#271) Somatom válasza Giovan! (#268) üzenetére


Somatom
veterán

Pont az ellenkezőjét írtam. Az USA elnöke csak úgy maradhat demokratikus, ha először mondjuk Guantanamoba hurcoltatja a kiszemelt rendszerellenest és ott kínoztatja meg. Micsoda különbség! Mennyivel kellemesebb a karibi térségben megkínozva lenni!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#272) Giovan! válasza Somatom (#271) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem, most terelsz. Végső soron azt állítod, hogy ugyanazt teheti meg az USA elnöke is, mint amit a Népköztársaságé, max pár extra lépéssel. Az persze te is érzed, hogy ez így elég merész állítás, ezért próbálsz a kontextusukból kiragadott példákkal operálni, hátha nem veszi észre a vitapartner, hogy mi a cél.

Amúgy az ilyen ostoba összehasonlítások annyira eredetiek. Nem az a lényeg, hogy elítéljük, amit egy népírtó rezsim csinál, hanem hogy elmondhassuk, hogy "dehátazusa is"... :(

Ide is bemásolom akkor a wikipédia vonatkozó példáját az általad és sok topiktársunk által folyamatosan elkövetett érvelési hibáról:

1. Person A makes claim X.

2. Person B asserts that A's actions or past claims are inconsistent with the truth of claim X.

3. Therefore, X is false.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#273) Reggie0 válasza Giovan! (#272) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor mondj ra peldat, hogy mit tehet meg a kinai elnok, amit az usa elnoke nem tud.

(#274) Fred23 válasza Reggie0 (#273) üzenetére


Fred23
nagyúr

Erről a kérdésről az ugrik be, amikor az oroszok anno nem hitték el, hogy az USA elnökét a környezete és a választók megbuktathatják, lemondathatják. Aztán meg mégis úgy lett. (Nixon.) Vagy hogy Trumpot beköpték, hogy hazaárulással vádolhatja egy "senki", és ennek következménye lesz.

Az USA elnökének a hatalma meglehetősen korlátozott és szabályozott. Micimackó kezei nincsenek annyira kötve, más tészta, hogy szerintem egy igen okos ember, és ügyesen játszik. Elnök vs diktátor, kábé röviden. Egy elnök sokkal több embertől függ, és ha hatalmon akar maradni, nem csinálhat olyat, amit a támogatói döntő többsége elítélne.

(#275) Reggie0 válasza Fred23 (#274) üzenetére


Reggie0
félisten

Ok, de ezeknek a veszelyeknek megvannak a parjai a kommancsoknal is. Nezd meg mi lesz a levaltott, eltavolitando politikusokkal ott. A lehetseges utodok lesben allva varnak egy hibara. A lehetosegek ugyan azok, csak a kovetkezmenyek ternek el egymastol.
Kb. annyi a kulonbseg, hogy usa-ban inkabb a nemzetkozi gyilkolaszas es elnyomas a divat, mig kinaban az orszagon beluli.

[ Szerkesztve ]

(#276) Giovan! válasza Reggie0 (#275) üzenetére


Giovan!
addikt

Az USA-ban nagyon gyorsan következményei lehetnek egy esetleges ballépésnek, hiszen két évente választások vannak, ezért egy esetleges balfaszkodás az adott elnök pártjára is ráég, amit az természetesen nem vesz jó néven, míg Kínában nagyon-nagy dolognak kell történnie ahhoz, hogy a Párt úgy döntsön, megvonja a támogatását a jelenlegi vezetőtől. Amúgy sem olyan könnyű ezt kivitelezni, hiszen egy puccskísérlet elbukásához elég ha a szervezők rosszul mérik fel az erőviszonyokat, vagy olyan embert környékeznek meg, aki lojális a hatalomhoz, szóval nem olyan egyszerű ennek a menete, mint azt a hozzászólásod sugallja. Pláne egy totális állam esetén, ahol ugye amúgy is éjjel-nappal megfigyelnek mindenkit (részben pont a puccskísérletek megelőzése miatt)...

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#277) Reggie0 válasza Giovan! (#276) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, a megfigyeles eddig sem volt akadaly sehol sem, de foleg az USA-ban nem. De az, hogy negy evente levaltjak a vezetot, meg nem a lehetosegeket szukiti, hanem az idot.

(#278) Giovan! válasza Reggie0 (#277) üzenetére


Giovan!
addikt

Az USA-ban szét vannak választva a hatalmi ágak, ezt már kifejtette föntebb a kolléga, gondoltam ezt nem kell újra levezetnem, ezért csak kiegészítettem az ő hozzászólását. Amit te állítottál, hogy mindent megtehet az USA elnöke, amit a kínai kollégája, egyszerűen nem igaz. Az USA-ban mellesleg nem kell puccsolni, van lehetőség (sőt, törvény írja elő 2 ciklus után) az elnök békés leváltására, szóval nem vágom mit akarsz mondani a megfigyeléses okossággal.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#279) Giovan! válasza Giovan! (#278) üzenetére


Giovan!
addikt

Ja, meg amúgy nem ártana eldönteni, hogy az amerikai elnök akkor most egy korlátlan hatalmú despota, mint a Középső Birodalomban regnáló kollégája, vagy a különböző lobbik bábja. A kettő eléggé üti egymást...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#280) Somatom válasza Giovan! (#278) üzenetére


Somatom
veterán

A guantanamoi támaszpont helyét 1903 óta bérli az USA. Majdnem húsz éve szállítanak oda, tartanak fogva és kínoznak meg embereket ítélet, vádemelés nélkül. Azóta cserélődtek az elnökök, de a fogolytábor maradt. Obama ugyan megígérte, hogy bezáratja, de megszegte az ígéretét. Trump 2043 -ig szeretné biztosítani a fennállását. Szóval, az USA elnöke elsősorban nem ember, hanem intézmény.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#281) bkercso válasza Somatom (#280) üzenetére


bkercso
nagyúr

Biztos olyasféle szükség van rá, ami nem fér itt el egy okoskodó posztban... :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#282) Reggie0 válasza Giovan! (#278) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondtam, mondjal ra peldat. Ha ennyire pontosan tudod, hogy mi a kulonbseg, akkor nyilvan egyszeru szemleltetni.

Az, hogy le kell valtani 2 ciklus utan, mas kerdes, az idokorlat, nem lehetoseg.

A megfigyelessel pedig pont lebuktak joparszor, csinaljak sajat allampolgaraik ellen is, nehany trukkozessel. Lasd Snowden.

[ Szerkesztve ]

(#283) Somatom válasza bkercso (#281) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem tudom. Sztem emberek kínzására pont ugyanazon okból lehet szükség, mint Kínában.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#284) nyisziati válasza Somatom (#283) üzenetére


nyisziati
veterán

Kínában komplett népcsoportokat figyelnek meg, nyomnak el, nincs vallásszabadság és egy nagy munkatábor jellege van az egész országnak. Kb., mint nálunk a kommunizmus alatt, csak szigorúbban.
Ehhez képest az USÁ-ban max. párszáz terrorgyanús alakot visznek Guantanamóra, akiket valamilyen katonai vagy titkosszolgálati akció keretében kaptak el. CÉLZOTTAN, nem véletlenül.
És érdekes módon mindig kiderül, hogy tényleg erős közük van a nemzetközi terrorizmushoz.
Miközben a társadalom békésebb része otthon nyugodtan, félelem nélkül alszik. Alkotmány által garantált vallás-, szólás-, választás- stb. szabadsággal, amik Kínában ismeretlen fogalmak.

Ha ez a két rendszer neked ugyanaz, akkor nincs miről beszélni.

(#285) atike


atike
nagyúr

...csak én unom ezt a folyamatos Kína - Usa - munkatábor - Guantanamo "vergődést"...? :(((

Mind a két oldal részéről. Bármikor benézek egy Kína / Huawei topicba ez fogad. Kihagyok pár napot - 50-100 hozzászólást - visszanézek, ugyanez megy... :(

(#286) nyisziati válasza atike (#285) üzenetére


nyisziati
veterán

Szólj rá a diktatúrahívőkre, ők erőltetik állandóan az egyenlősítést.

CSAK annyit kéne tenniük, hogy elismerik: Kína egy erőszakos diktatúra, ahol csak nagyon korlátozottan vannak szabadságjogaid. PONT.

Az USA pedig minden hibájával együtt a szabadság hazája, amiről a példát veszi a világ államainak többsége. Nem véletlen, hogy csak zöldkártya lottóval tudsz letelepedni ott.
Kínába meg csak az megy, akit a munkája odaköt. De még a saját elitjük is menekül onnan. A gyerekeiket külföldi iskolákba járatják, a pénzüket külföldre menekítik stb.

NINCS EGYENLŐSÉGJEL A KÉT ORSZÁG/RENDSZER KÖZT ÉS SOHA NEM IS LESZ.

Topik zárható.

(#287) Giovan! válasza Reggie0 (#282) üzenetére


Giovan!
addikt

Keress rá a Google-ben arra, hogy “impeachment” és hogy “Trump”. Kínában egy ilyenből nem hogy ügy nem lenne, de még a problémát sem értenék, hiszen ott a vezető érdeke egyben az országé is, a pozíciójába meg amúgy sem választások útján kerül.

Az elején még vicces volt ez az egyenlőségjel, de mostmár látom, hogy te halál komolyan gondolod. Vagy nagyon alultájékozott vagy, vagy nem megfelő helyről tájékozódsz a két országot illetően, mert ilyen állításokat másképp nem fogalmaznál meg. Javaslom kövess minél több újságot, lehetőleg idegen nyelvűeket is (a reuters pl. eléggé objektív szerintem), és mindig ügyelj a forráskritikára. Ha valami nagyon hihetetlennek hangzik, keress rá máshol is, lehet, hogy kacsa az egész :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#288) borg25 válasza Reggie0 (#273) üzenetére


borg25
senior tag

Ismered a viccet, hogy az úszómester rászól egy férfira, hogy ne pisiljen a medencébe? Mire ő, dehát a többiek is ezt csinálják! Ok, de ők legalább nem a trambulinról teszik.
Nagyjából ez a különbség aközt, hogy mit tehet meg egy Amerikai és egy Kínai vezető.
Talán nincs is itt nagy vita. Mindenképp itt egy hatalmas jéghegy aminek tartunk és úgy hívják szuperhatalmak ténykedése, szerintem a hegynek a csúcsa Kína, de teljes mindegy, érdektelen kérdés, hogy a teteje szépen csillogott a napfényben, vagy pingvinek napoztak rajta, mert ha ütközünk vele, akkor elsüllyedünk mint a Titanic.
Hogy ütközési pályán vagyunk, s erre megy a világ az tuti. Egy szeretet nélküli világ, ahol minden a pénzről és a hatalomról szól, és az mezei embernek a neve csicska. Az meg már csak gusztus kérdése, hogy mi alapján pontoznak, fenyítenek, korlátozzák, hogy ne önmagad légy. Ostor, méz ugyanazt teszi (Megfigyelés, véleményformálás influenszereken keresztül)
A kérdés az lenne, hogy lehet lekerülni erről az ütközési pályáról, de félő, hogy sehogy. :(
Tudom konteósan hangzik, de ha valaki látta, olvasta a "Megmentőm a fény" című filmet/könyvet, az arról szól, hogy 75-ben Dannion Brinkleybe belecsapott a villám, 28 percig volt a klinikai halál állapotában, s ez alatt állítólag túlvilági élménye volt, amiben két dolgot mutattak meg neki előre:
Fehér üröm (Ukránul Csernobil)
Szeretet nélküli világ

(#289) Reggie0 válasza Giovan! (#287) üzenetére


Reggie0
félisten

Jahat, impeachment. Hany evig is garazdalkodott mig lett belole valami?

Azert nem mindegy, hogy megelozesrol beszelunk vagy felelosegrevonasrol. Az utobbinal elobb megtortennek olyan dolgok, aminek nem kene. Tehat meg mindig azt latjuk, hogy a lehetosege megvan.
Javaslom az ertelmezo keziszotart lapozatni, mert alapfogalmak nem stimmelnek nalad.

(#288) borg25 : Egyetertek. Csak az ilyen megalmodtam/megmutattak dolgokban nem hiszek, de azert koszi az ajanlast.

[ Szerkesztve ]

(#290) Giovan! válasza Reggie0 (#289) üzenetére


Giovan!
addikt

Terelés terelés hátán, bármiféle érdemi állítás nélkül...

Nem tehette volna meg azt amit (a vád szerint) megtett, átlépte a feladatköre határait, merthogy vannak határok. Kínában nincsenek!

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#291) Reggie0 válasza Giovan! (#290) üzenetére


Reggie0
félisten

Tehat megtette es ejnyebejnyet kap? Te terelsz es probalsz ugy csinalni, mintha ami tilos lenne az ne m tortenne meg. Es akkor meg arrol nem is beszeltunk hogy mennyi mindent lehet eltussolni vagy derult ki nagyon sok evvel kesobb. Itthon azert olyan szep a vilag, mert pl. a tolvajnak nincs lehetosege lopni, hiszen torveny tiltja... Amugy neha vagyom ra, hogy ilyen naiv legyek, biztos kenyelmes.

[ Szerkesztve ]

(#292) nyisziati válasza Giovan! (#290) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem hagyjad, nincs értelme.
Az avatárja sem véletlen az, ami.

(#293) borg25 válasza Giovan! (#290) üzenetére


borg25
senior tag

De ne izgulj ott is vannak határok, még a vezetőre vonatkoztatva is. Olvass diktátorok kézikönyvét. (Youtube gyorstalpaló)
Sehol se tolerálják, ha a kulcsembereidet nem fizeted meg. Annyi, hogy Kínában messzebb lehet elmenni. De szerinted mi lenne, ha kiderülne, hogy Hszi Csin Ping a halálán van, s fél év múlva neki annyi? Esetleg sorjában elkezdené heti rendszerességgel kivégeztetni a bizalmasait?

(#294) aprokaroka87 válasza nyisziati (#284) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy ha a kinai megfigyelő rendszer esetleg totális kontroll alá tudja helyezni az ott élő embereket, akkor opció a hatalom megtartásához nyugati világban.

Meg igazság az az hogy az emberi psziché-t megismerve lehet hogy meg sem kell figyelni az embereket, és úgy lehet őket vezetni hogy fel sem fogják.

(#295) borg25 válasza aprokaroka87 (#294) üzenetére


borg25
senior tag

Azért a nyugati ismerjük meg a pszichét és médián keresztül irányítsuk a gondolkodását módszer se tökéletes. Itt vagy te. Gondolkodsz!
A kettő együtt tökéletes, az egyikkel tereled a bárányokat, a másikkal levadászod az eltévelyedőket.
Egyébként a psziché irányítása szerintem most is megvan Kínában, elvégre a párt szép,a párt jó, a párt gondoskodik a gazdasági növekedésről, hogy az egyszerű embernek jó legyen, negatív hír nem jut el, hogy ez ne így legyen. Jobb mint a nyugati :D

(#296) Giovan! válasza Reggie0 (#291) üzenetére


Giovan!
addikt

Egy nyugati társadalomban, hogy ki mit tehet meg, azt a törvények szabályozzák. Ha ezeket a korlátokat (amiket nem véletlenül szabtak ám meg) valaki áthágja, akkor azt a közösség (jórészt az erre előre kijelölt képviselőin keresztül) ezért szankcionálja. Mert ez a normális, előre nem büntethetik pusztán azért, mert megvan a hatalma, hogy visszaéljen vele (ha így lenne mindenkit le kéne kötözni, hiszen potenciális bűnelkövetők vagyunk, lol).
Kínában szerinted ki szankcionálja az elnököt, ha átlépi a korlátokat?

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#297) Reggie0 válasza Giovan! (#296) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt, hogy ki mit tehet , mire van lehetosege folyamatok szabalyozzak, a torvenyek nem. Akkor jo egy folyamat, hogy ha a torvenytelen lepeseket megakadalyozza meg mielott sikerulne kivitelezni.

Ismetlem, a buntetes nem azt jelenti, hogy azt nem lehet megtenni, csak annyit, hogy nem biztos, hogy megeri.

(#298) Mercel válasza nyisziati (#2) üzenetére


Mercel
senior tag

+1000 !

Marcel

(#299) Giovan! válasza Reggie0 (#297) üzenetére


Giovan!
addikt

Nos akkor mégis van valami amit nem tehet meg, a te logikád szerint sem: nem tudja következmények nélkül megúszni a törvényellenes cselekedeteit :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#300) nyisziati válasza Mercel (#298) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi. :)
Örülök, hogy van még, aki gondolkodik és látja a realitást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.