Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ennyi év után érdekel még valakit az Xp? :F

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) Mr.Csizmás válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pl az atm-eken az fut, csak embed. (nem tudom mennyi átfedés lehet)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Domonkos válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kb mindenkit, aki OS fejlesztessel foglalkozik.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#4) NumberGuy válasza Domonkos (#3) üzenetére


NumberGuy
tag

Mármint, hogy a linux OS fejlesztők lophassanak forráskódot/ötletet, erre gondolsz?

(#5) andor80 válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


andor80
senior tag

Rengeteg magánembert is sajnos ahogyan a szánnivaló support nélküli ementali 7 is...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#6) Reggie0 válasza NumberGuy (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, hogy megtanuljak hogyan nem szabad csinalni.

(#7) Mr.Csizmás válasza andor80 (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amikor random fb gamer/tech csoportban eldicsekszik, hogy újratelepítette egy hónapon belül kétszer a 7600as ncore buildot, és azzal a lendülettel ki is kapcsolja a frissítéseket... :O

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) Lenry


Lenry
félisten

a kiszivárgott állományok furcsa információkat tartalmaznak Bill Gatesszel, illetve a hozzá társított összeesküvés elméletekkel kapcsolatban, gondolva itt például arra a hazugságra, hogy az 5G terjeszti az új típusú koronavírust.

mármint hogy a 20 éves forráskódban két fájlmentési metódus közt van egy #include<spreadCoronavirusWith5G.h> vagy mi? :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Lenry válasza NumberGuy (#4) üzenetére


Lenry
félisten

az XP-ből? mint pl?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) hokuszpk válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mondjuk a ReactOs fejlesztoit :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11) Puma K


Puma K
veterán

Uhh mennyi nyugger fog álmatlanul aludni hogy nem fog tudni biztonságban Arckönyvön randalírozni :Y :(

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12) proci985 válasza Lenry (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

#ifndef 5g
#define COVID19 0
#endif

gondolom. mondjuk fejlesztokent ezek erdekesek szoktak lenni, bar akkor mar egyszerubb valamelyik linux disztro forraskodjat olvasgatni erdeklodesbol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) aprokaroka87 válasza Lenry (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tudtam, úgy tudtam...
Hogy a Windows xp service pack 3 terjesztette a Covid 19-et :)

(#14) Reggie0 válasza proci985 (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Hatha van benne elrejtve egy kernel roulette :)

(#15) SunyaMacs válasza Lenry (#8) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

(#16) sh4d0w válasza NumberGuy (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hátöö... Izé...

https://www.coreinfinity.tech

(#17) Domonkos válasza NumberGuy (#4) üzenetére


Domonkos
Ármester

nem.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#18) dokanin


dokanin
aktív tag

Na, hamarosan debütál Észak Korea új oprendszere.

(#19) dabadab válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, hogy mennyire árulok egy nagy titkot, de a Windowst nem írják újra nulláról minden egyes verzióhoz, hanem ugyanazt a kódbázist foltozgatják meg bővítgetik, szóval az XP forrásának a jó része ugyanúgy ott van a W10 forrásában is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) lemusz válasza dokanin (#18) üzenetére


lemusz
addikt

Én is erre gondoltam, de inkább kínára asszociálva. :D

(#21) #52931072


#52931072
törölt tag

A mai világban asszem naivitás azt gondolni, hogy nem lopta el még mindenki aki nagyon akarta az utolsó karakterig.

(#22) #16939776


#16939776
törölt tag

A win7 sp1.-nél ébresszetek fel. :U

Egyrészt érdekelne milyen a "belseje", másrészt egyből tudná mivel indokolni ms, hogy a win10-et használnia mindenkinek.

De a viccet félre téve bajban lehetnek, ha ezek a szivárogtatások valakinek olyannak a magán akciói, aki már nem barátja a cégnek vagy Bill Gates-nek, mert elég hosszú lehet a lista, és ez az illető csak csendben bosszút akar állni valamilyen sérelemért.

(#23) atike


atike
nagyúr

A forráskód egy része... Lehet tudni, hogy melyik része, és a teljes kódhoz képest ez mekkora arányt képvisel? Mert ezek nélkül ez lehet csak egy pár száz soros - önmagában érdektelen - részlet is, de lehet, hogy komplett részegység, ami viszont nagyon is hasznos lehet...

Na meg ez az 5G és Covid rész... Elég "érdekes"... :U

[ Szerkesztve ]

(#24) Domonkos válasza atike (#23) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nagy. Kb. csak a winlogon hianyzik, hogy hasznalhato legyen.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#25) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Régen volt valami hasonló leak, akkor az a pletyka járta, hogy elég kemény anyázások voltak a kódban egyik fejlesztőtől a másik fel. Valami ilyen volt, hogy "ha ezt a sort módosítod, akkor lerúgom a veséd", meg hasonlók.
Majd ha fent lesz nkóron akkor megnézzük. :D

#4 a ReactOS fejlesztőire gondoltál. ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) Domonkos válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


Domonkos
Ármester

-

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#27) Alert89


Alert89
tag

"Ami érdekes, hogy a kiszivárgott állományok furcsa információkat tartalmaznak Bill Gatesszel, illetve a hozzá társított összeesküvés elméletekkel kapcsolatban, gondolva itt például arra a hazugságra, hogy az 5G terjeszti az új típusú koronavírust. Elképzelhető, hogy a szivárogtatás célja részben ezeknek a teóriáknak táptalajt adni a téves információk terjesztésével."

A cikkíró végignézte az összes fájlt, videót, bármi legyen ott, megvizsgált minden hivatkozást és utána jutott erre a következtetésre, vagy gyorsan és bárminemű gondolkozás és utánajárás után visszaböfögte azt amit az index és billgatestata ledikált neki?

(#28) proci985 válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

[link] nem erre gondoltal?

linuxnal egyebkent volt errol kutatas is, hogy a karomkodasok szama kb hasonloan magas LoChez merve, mint mas, azonos nyelven irt projektek eseteben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) rezessanyi válasza dokanin (#18) üzenetére


rezessanyi
csendes tag

hahahahah

(#30) Domonkos válasza proci985 (#28) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem elegge proli kommentbe ilyet irni; megprolibb atengedni reviewn. :U
Kituno indikator, hogy egy remek minosegu projekttel van dolgod.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31) CPT.Pirk válasza proci985 (#28) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez más, pl. kicserélték a blacklist / whitelist meg a master / slave szavakat a kdóban, mert bizonyos emberek számára sértő lehet.

Kicsit olyan mint egy Power Ranger mém amit most láttam, mikor a fekete-fehér ranger akit egyébként fekete színész játszott, az felkiáltott a többiek után sorban, hogy "white power". :DDD és akkor mindenki ledermedt. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) Domonkos válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mondjuk az sem egy gyonge megfelelesi kenyszerrol arulkodik :C

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33) proci985 válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ennek mar par eve, nem a tavaszi code conduct updaterol van szo.

Domonkos: ja, mondjuk a kerdes, hogy ki rejectelte volna Linus updatejet amiben magara irta, hogy hat ezt elszurta.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) dabadab válasza Domonkos (#30) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem elegge proli kommentbe ilyet irni; megprolibb atengedni reviewn. :U
Kituno indikator, hogy egy remek minosegu projekttel van dolgod.

Ja, hát a Linuxról (és azon belül konkrétan Linus munkájáról) kifejezetten köztudott, hogy tök gáz a minősége :D

DRM is theft

(#35) CPT.Pirk válasza proci985 (#33) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh, sorry. Túl sok a betű a linkeden, ma nem megy. :D

Domonkos: most ilyen időket élünk, majd elfelejtik. Nem mondom, hogy nem erőltetett, mert pl. ennyi évvel a rabszolgaság megszűnése után már ki a tökömet zavar, ha pl. master-slave elvű kommunikációról beszélünk... :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) janos1988


janos1988
addikt

Még a végén kiderül, hogy másoltak ilyen-olyan nyílt forrásból...😀

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#37) Domonkos válasza janos1988 (#36) üzenetére


Domonkos
Ármester

Konkretan az egesz TCP stack-juk a BSD-bol van...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#38) hallador válasza NumberGuy (#4) üzenetére


hallador
addikt

Ja, mert az XP amikor kijött, akkor kb teljes telepítéssel 3 - 4 GB volt, 2017-re 30 GB. Vagy miért kellene lopni, nem tudnak elég ssd-t eladni, mert a Windows annyi helyet foglal, hogy az valami katasztrófa. Nem tudom, szerinted melyik tartalmaz jobb kódot, amit titkolnak direkt, valamint direkt tele van zero day vulnerability-vel, vagy az amihez bárki hozzátehet, ellenőrizheti?

Windows to become emulation layer atop Linux kernel, predicts Eric Raymond

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kollégám reakciója: life is too short to debug it...

https://www.coreinfinity.tech

(#40) Yeffy válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


Yeffy
veterán

hat ez marha jo :DDD :C

@31:
Ez más, pl. kicserélték a blacklist / whitelist meg a master / slave szavakat a kdóban, mert bizonyos emberek számára sértő lehet.
ez most komoly? <facepalm> :o

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#41) sh4d0w válasza Domonkos (#37) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Legalábbis a Win95/98/ME-ben.

https://www.coreinfinity.tech

(#42) CPT.Pirk válasza Yeffy (#40) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hiszem megtaláltam az eredeti leak cikket, 2004-ből :) :

"'Mer hüjék vagyunk, baz'
De nem csak a magyarázatok kaptak szöveges formában helyet, de a személyes kommentárral sem spóroltak az egykori fejlesztők, írja a kód elemzését elkészítő Kuro5hin.org. Így például az "idióta Office", a "hülye Exchange" miatt panaszkodnak, mert a munka akkori állásánál módosításokra volt még miattuk szükség. Például: We are morons. We changed the IDeskTray interface between IE4. (Hülyék vagyunk. Az IDeskTray interface megváltozott az IE4-gyel.)

A Kuro5hin.org szerzője szerint egyébként kiváló a forráskód minősége, különösen az új részleteké. A fejlesztők a kellő hozzáértéssel és odaadással dolgoztak. Viszont a programokban számos "hack" van elhelyezve, főként a régebbi programváltozatokkal való kompatibilitás biztosítására. Emiatt is kellően kipanaszkodják magukat a programozók: We have to do this only because Exchange is a moron. (Ezen most csak azért kell dolgoznunk, mert az Exchange egy degenerált.)" https://index.hu/tech/biztonsag/ms0219/

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43) atok666 válasza Yeffy (#40) üzenetére


atok666
őstag

Sot manday/hour, sanity check, dummy value se kivanatosak tobbe.

Atok

(#44) dabadab válasza CPT.Pirk (#42) üzenetére


dabadab
titán

Ó, a k5, amikor úgy tűnt, hogy az lesz majd az új, jobb /. :)

DRM is theft

(#45) buherton válasza Yeffy (#40) üzenetére


buherton
őstag

Nálunk is jött az ukáz, hogy a customernek adott dokumentációban nem lehetnek ezek a kirekesztő szavak. Már a feature fejlesztésnél is figyelnünk kell erre. :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#46) thgergo válasza hallador (#38) üzenetére


thgergo
tag

Tehát a Microsoft csinál majd egy használható és propiertary wine-et, és majd eladja windows 11 néven? (pl hozzáadhatja a propiertary dll-eket, mindet, nem csak párat mint a playonlinux)
Jelenlegi tevékenységük után nem lenne még ez se meglepő: Ha nem tudod legyőzni álj az opensource élére! - megoldások mint:
- Chrome --> Edge
- dual bootos linux fejlesztők --> WSL ubuntu
- github

[ Szerkesztve ]

-

(#47) Reggie0 válasza buherton (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

At kell irni Mother-Son -ra es akkor a roviditesek maradhatnak.

(#48) CPT.Pirk válasza thgergo (#46) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Októberben kiadják az Edge-t Linuxra...

dabadab: na az nekem már kimaradt. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49) dabadab válasza thgergo (#46) üzenetére


dabadab
titán

Visual Studio Code: Electron (ami tulajdonképpen egybecsomagolt javascript + Chrome), ráadásul van belőle .deb is, amit a MS repójából lehet letölteni, nagyon vicces :)

MS SQL Serverből is van linuxos kiadás.

Meg ott az Azure is: egyrészt a VM-ek java részén Linux fut, nem Windows, másrészt meg a MS a szolgáltatások egy részét szintén Linuxon futtatja (pl. a software defined networkot).

Az meg, hogy lecserélik a WNT kernelt Linuxra és egy felturbózott WINE-szerűségre, nekem is eszembe jutott és tényleg nem tűnik nagyon elképzelhetetlen lépésnek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) Yeffy válasza CPT.Pirk (#42) üzenetére


Yeffy
veterán

hat ez jopofa. nem mai cikk.:))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.