Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Yeffy válasza buherton (#45) üzenetére


Yeffy
veterán

+ atok666:

eedes Isstenem... :o

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#52) thgergo válasza dabadab (#49) üzenetére


thgergo
tag

Persze ebben meglesz a veszély, hogy ha már mindenki linux kernelt használ, a maga a Microsoft is lecserélésre kerül. Ha már úgy is linux kernel van, miért ne adnának ki natív Adobe suite-t vagy "xy" játékot? A driverek innentől kezdve úgy is linux alapúak lesznek.

Microsoft innentől kezdve már csak 1 dolgot tud majd ehhez hozzáadni: legacy win32 "appok" futtatási környezetét, registryvel és minden egyébbel. Meg az Office-t.

De lehet a fő eladási pont nem a Windows lesz innentől, hanem a Teams, Office 365, skype, és egyéb felhőszolgáltatások, melyek havidíjasok.

[ Szerkesztve ]

-

(#54) gabor7th


gabor7th
addikt

Win 10 forráskód is kikerült, de mostmár ezt úgy tálalják, hogy na és... úgyis ismerte már mindenki:

https://pcforum.hu/hirek/22722/netre-szivargott-a-windows-xp-az-ms-dos-es-a-windows-10-forraskodja-is

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#55) sh4d0w válasza #90384640 (#53) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Te csak vmi másolat Fleshi lehetsz, az igazi Celeron 900-on futtatja a milliós poligonszámú játékát...

https://www.coreinfinity.tech

(#57) CPT.Pirk válasza #90384640 (#56) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De miért? o.O

Amúgy ez a képernyő mondjuk nem bizonyító erejű.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58) sh4d0w válasza #90384640 (#56) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nade hol a játék?

https://www.coreinfinity.tech

(#60) #92116480


#92116480
törölt tag

ez a leak szándékos volt éppen azért hogy a react os és a wine készitőit szanaszét tudják perelni a jövőben. majd arra hivatkoznak hogy biztosan "a leakből lopták" és az ugye jogvédett tartalom.

(#61) MJF


MJF
friss újonc

Reméljük valaki jobbá teszi.
Bár, egy kicsit későn. :)

(#62) Domonkos válasza #92116480 (#60) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerencsere ez nem igy mukodik.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#63) togvau válasza NumberGuy (#4) üzenetére


togvau
senior tag

Ötletet max a kompatibilitáshoz lehet lopni, nincs szükség arra hogy egy ilyen alapjaiban rossz rendszerből vegyenek át mást.

hitler, sztálin, micro usb

(#64) sh4d0w válasza #92116480 (#60) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gondolod, hogy a Microsoftnak olyan mértékű vesztesége van ezek miatt, hogy érdemes perre menni?

https://www.coreinfinity.tech

(#65) #92116480 válasza Domonkos (#62) üzenetére


#92116480
törölt tag

rofl ok.
#60: ez hogy releváns?

(#66) hallador válasza #90384640 (#53) üzenetére


hallador
addikt

Mikor az Office 2013 több mint 2 GB, a frissítéseival együtt? Meg a Windows SP3 több mint 2 GB a minden vackával együtt? Akkor nálad 2,5 GB az XP? Nem tudom feltűnt-e, hogy nem 2001-ben, hanem 2020-ban vagyunk.
Másnak vetíts...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#67) Robitrix


Robitrix
senior tag

A windows forráskódját én is titkolnám.. még valami hozzáértő meglátja, hogy van elgányolva.... :)

(#69) Reggie0 válasza hallador (#66) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert lenne rajta office telepitve? Nem kell az senkinek, mar 2020 van! Egy bongeszo es ott van online.

[ Szerkesztve ]

(#70) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Az első saját gépemben mindenre jutott pénz, csak épp tárhelyre nem, úgyhogy egy 6GB-os (szerintem akkoriban inkább a 40/80 volt az átlagos, de erre volt pénzem) lemezen kellett megférnie jó sokáig egy XP-nek (akkor még SP2), meg a hozzá tartozó dolgoknak meg 1-2 játéknak. Kicsit később lecseréltem egy 10-esre, azon már akár 3-4 játék is elfért a Win mellett. Kicsit vicces volt, hogy megbeszéltük MSN-en, hogy mit játsszunk, akkor nekem kellett kérni egy 5 perc türelmet, míg valamit letörlök, aztán felrakom amit megbeszéltünk. Ez alapján azért cáfolnám, hogy olyan sokat evett volna XP. Nyilván akkoriban én olyanról, hogy rendszeres biztonsági frissítések meg ilyesmi csak annyit tudtam, hogy kerülni kell, mert elrontja a krekket. :D

(#71) sh4d0w válasza hallador (#66) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tényleg minek telepítenél Office-t? A Microsoftnak van online free megoldása, ingyenes gmailhez is kapsz irodai csomagot, mi a fenének még egy standalone verzió is?

https://www.coreinfinity.tech

(#72) atok666 válasza Robitrix (#67) üzenetére


atok666
őstag

Gondolom lattad, h pont dicsertek a kod minoseget.
Amugy ennyi top kodert egy threadban... Gondolom itt mindenki minosegibb kodot ir, mint az MS fejlesztoi :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#73) hallador válasza #90384640 (#68) üzenetére


hallador
addikt

az XP nálam 3 gigás partíción 500 mega szabad hellyel és egy rakás feltelepített nem kis programmal figyel...

Tehát akkor az előbbi hozzászólásod kamu volt.

(#69) Reggie0

2001-s Internet Explorer 6-al?

(#71) sh4d0w

Most komolyan elhiszi valaki, hogy 2020-ban Firefox 81-el, meg a chrome 84-el fognak XP-n dolgozni, mikor nagy eséllyel ezek XP-n hogy is mondjam nem fognak süvíteni, Annyira az MS sem hülye, hogy az XP-ben beépített Internet Explorer 6-on bármi futna ma, az Azure. Mert a kolléga itt 1.2-gb ról beszél, szerinted, ha egy picit utánanézel 1.2 GB mikor volt utoljára az XP?
Nem 2017-ben...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#74) Reggie0 válasza hallador (#73) üzenetére


Reggie0
félisten

Firefox? 2018-jun meg megy XP-n (52.9.0-esr)
De a libreoffice-t is felrakhatod ra, ahogy linuxra is felteszed.

[ Szerkesztve ]

(#75) hallador válasza Reggie0 (#74) üzenetére


hallador
addikt

1.2 GB volt szerinted a Windows XP SP3 alaptelepítése, akkor még egyszer megkérdezem, ne legyetek mér ennyire szemellenzősek, mert nem hiszem, hogy ennyire nem menne az info....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#76) Reggie0 válasza hallador (#75) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem is mondott mast: "Maga az XP , úgy 1.2 gigát foglal..."

(#77) hallador válasza Reggie0 (#76) üzenetére


hallador
addikt

Igen és az az XP ami 1.2 GB-tot foglal, azon fut a Firefox 81? Meg a chrome 84, meg a chromium alapú Edge? Szerinted?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#78) Reggie0 válasza hallador (#77) üzenetére


Reggie0
félisten

Az elobb irtam, hogy az ff 59 a legutolso ami fut. Akkor szerinted szerintem fut rajta az ff 81?

A chromium 78-nak allitolag van backportja XP-re.

[ Szerkesztve ]

(#79) hallador válasza Reggie0 (#78) üzenetére


hallador
addikt

Tehát, akkor ez nem fog működni az Online office-okkal, vagy nagy felkiláltó jelekkel... ugye? Valamint szerinted, a Windows XP 2001-ben jelent meg az FF 2002-ben, nem a mérete a lényeg, hanem a kora. A kolléga XP-je nem az az XP. akit itt fejtegetsz... Mert azaz XP amit itt előhoztál az nem 1.2 GB, hanem alaptelepítésben 12 - 15 GB, ha meg felteszed amit kell, akkor 30 GB. FRISSITÉSEKKEL. Mert nélküle, nem tudom mit szeretnénk bármitől...

A chromium 78-nak allitolag van backportja XP-re.

Igen a 2001-esre? Ahha.

Nem tudom így érted-e mire akartam kilyukadni...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#80) Reggie0 válasza hallador (#79) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert ne mukodne egy tavalyi bongeszovel? Azert ezek nem olyan valogatosak, microsoft cuccai meg torbrowserbol is elfutnak, pedig az elegge egy agyonnyirbalt bongeszo.

En ertem mire akarsz kilyukadni, csak azert nem artana kozben tenyszerunek is maradni. SP3 install sem volt 12-15gb.

[ Szerkesztve ]

(#81) hallador válasza Reggie0 (#80) üzenetére


hallador
addikt

En ertem mire akarsz kilyukadni, csak azert nem artana kozben tenyszerunek is maradni. SP3 install sem volt 12-15gb.

Frissítésekkel nem volt 12 - 15 GB?

Na hagyjuk szerintem. Nem érted amit írtam. Maradjunk ennyiben. Nem húznám a saját időmet. Szépe napot.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#82) hokuszpk válasza hallador (#81) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Frissítésekkel nem volt 12 - 15 GB?"

nemvolt.
megneztem a vmwareba konvertalt regi xpmet, minden patch rajtavan, office 2k10, 4.5GB a windows konyvtar.

* ha a program filest beleszamolnad, az nalam 8GB, ebbol 1.9GB a Pinnacle studio, 1GB a vmWare, 1GB az Adobe CS5 meg 1 GB az Office 2k10. szoval mondjuk alapbol nagyonmax 3GB, mert a kisebb programokat meg se neztem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83) Pingüino válasza Domonkos (#62) üzenetére


Pingüino
senior tag

Sajnos volt már rá példa.

(#84) Domonkos válasza Pingüino (#83) üzenetére


Domonkos
Ármester

En tovabbra sem latom, hogy egy ilyen ugy hogy tudna egy akarmilyen szabadszoftveres projekt karara valni :N
Az MS-en kivul szerintem ezzel mindenki csak nyert.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#85) Reggie0 válasza hallador (#81) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem volt, ime egy osregi telepites, folyamatos updatekkel, SP telepitesekkel:

Csak a juzer fajlokat es azt az 5db programot levonva 10.5GB joindulattal a rendszer, de valojaban meg kevesebb, mert a progitelepitesek mashova is szemetlenek. Ezen kivul a tabletpc editionnak meg vannak extra sajat programjai is, amik nem lettek levonva. Valamint ha frissitet telepitot hasznalsz tovabbi helyet lehet sporolni.

En azt nem ertem, hogy ha van egy ertelmes mondanivalod, amivel meg egyet is ertenek az emberek, azt mert kell megprobalni tulzo hazugsagokkal alatamasztani? Tenyleg ennyire szukseges nagyotmondani? Pont olyan a 30GB-d, mint a szalacsi 30000 literje...

[ Szerkesztve ]

(#86) atike


atike
nagyúr

Fúúú.... Miért is érdekes ennyire a telepített XP mérete...? :DDD De komolyan, elveszítettem a fonalat... :D

(#87) DJJK2 válasza Alert89 (#27) üzenetére


DJJK2
csendes tag

Nekem is pont ez jutott eszembe. Eléggé káros dolog az, amikor cikkek írói tájékozatlanságra/tudatlanságra/hitre alapozva állításokat fogalmaznak meg.

(#88) Reggie0 válasza atike (#86) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem erdekes, csak hallador ezen kezdett rugozni, mert nem birta, hogy kijavitottak a szamszeru tevedeset. A lenyeg az volt, hogy a winnek a frissitese es a szoftverkezelese elegge elavult es raadasul folyamatosan fogyasztja a helyet. Osszehasonlitva a linuxxal es chrome-al elegge vacak es mamar nincs igazan ertelme a windowsnak egy atlag irodai munkahoz.

[ Szerkesztve ]

(#89) Pingüino válasza Domonkos (#84) üzenetére


Pingüino
senior tag

Pillanatnyilag úgy tűnik. Csak várd ki a végét. Nagyon jó dolog, hogy lehet belőle szemezgetni, csak aztán nehogy valaki szabadalmi perbe fusson.

(#90) Domonkos válasza Pingüino (#89) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Nagyon jó dolog, hogy lehet belőle szemezgetni
Hogy mi? En erre nem buzditok senkit. En annak orulok, hogy vegre van lehetoseg alaposan megismerni es tanulmanyozni a mukodest. Eszem agaban nem lenne a proprietary, korlatozott szarokat ujabb platformokra portolni vagy csak novelni felejuk a kompatibilitast. :W

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#91) Pingüino válasza Domonkos (#90) üzenetére


Pingüino
senior tag

Én sem azt mondtam, hogy portolni kell bármit is. A "szemezgetés" alatt azt értettem, amit te, hogy meg lehet nézni, mi, hogy működik.

(#92) Domonkos válasza Pingüino (#91) üzenetére


Domonkos
Ármester

Abbol aztan meg vegkepp nem lesz szabadalomsertes.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#93) Pingüino válasza Domonkos (#92) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem csak konkrét megoldásokat szoktak szabadalmaztatni, hanem elveket is. Attól, hogy valamit nem ültetsz át egy az egyben, még bele futhatsz szabadalmi vitákba.

(#96) Z10N válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Gondold ujra. ATM/korhazi terminal/csomo embedded cucc/stb. A RSA kulcsok meg plane.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#97) Döglött Róka válasza #90384640 (#95) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ebben amúgy mi a jó?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#98) Malák


Malák
aktív tag

Tök szivesen beleolvasgatnék, de tudom, hogy sosem fogok eljutni odáig :D
Mindenesetre tök jó, a megfelelő kezekben hasznos infó is lehet.
Mindenféle hülyeséget tejeszteni egy ilyen csomaggal együtt mondjuk kritikán aluli.

(#100) Reggie0 válasza #90384640 (#99) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg olyan regi, hogy mar virust se irnak ra. Mondjuk programokat se :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.